Wieringerwaard thans door Schagen geklopt Voetbalmcnu Alkm Boys-Helder: een mooie wedstrijd! Slecht spel van HRC Zooals te verwachten was met dit fraaie lenteweer, was een record-menigte opge komen om dezen wedstrijd, die, zoo hij dan al minder fraai voetbal mocht geven, toch zeker een „thriller" eerste klas be loofde te worden te aanschouwen. Het is echter een dergelijke zenuwenparty ge weest, dat men zelfs op het stuk van span ning maar half op zijn kosten is gekomen. De eerste helft was er wel een typisch voor beeld van hoezeer het belang van een wedstrijd elke koele berekening kan uitschakelen. De bal is in die periode heen en weer gebokst tusschen twee muren, resp. de Sehager en Wieringerwaarder backs, doch hoogst zelden werd men in het niemandsland, dat zich daar- tusschen uitstrekte, op staaltjes van positie spel vergast. Ontbrak het dus meestal aan een goeden opzet der aanvallen, ook de afwerking- liet te wenschen over. In den W.-aanval speelde K. Schenk zonder risico en opvallend kalm, waardoor het W.-aanvalsspel zijn be langrijkste troef miste. Boontjes gaf den Seha ger aanval meer cachet. Wel kon hij het ook niet tot een schot brengen, en viel Peetoom be paald tegen, de aanval van de bezoekers boe zemde toch heel wat meer ontzag in dan die van de thuisclub. De middenlinie der thuisclub was evenwel, met name in aanvallend opzicht, die van de bezoekers de baas (ofschoon Grootes een be hoorlijke partij speelde) en dat is naar onze meening de oorzaak geweest, dat het volko men gelijk op ging. Want een vergelijking der achterhoedes sloeg ook al in Schagen's voor deel door: Saai mocht uitstekend zijn, de zwakke partij, die Hermans gespeeld heeft, maakt den totaalindruk minder gunstig dan die van Schagen, waar èn Middelbeek èn de enthousiaste De Haas ervoor hebben gezorgd, dat keeper Schoorl tot halftime ongeveer werkloos is geweest. Véél is er, zoo zeiden we reeds, voor rust niet aan de hand geweest. Hazeloop heeft één keurig schot gegeven, wat Schoorl netjes stopte, en aan den anderen kant hebben een paar corners, bij een waarvan Rezelman den bal liet vallen, het bloed even sneller doen stroomen. Penalty. Nauwelijks was de tweede helft ingezet, of Hei-mans maakte hands, toen de W.- goal ernstig door Boontjes en De Moor werd belaagd. De toegekende penalty werd door De Haas feilloos benut (01). Zou het uitkomen, dat degene, die de leiding nam, ook zou winnen, zooals de heerschende gedachte was in de rust Het had er niet veel van in het eerst. Want in plaats van Schagen kwam nu juist Wieringerwaard in de meer derheid, hetgeen uitgelokt werd doordat Scha gen zijn mannetjes terugtrok. Er is toen een periode van 10 minuten ge volgd, waarin W.waard de kans gehad heeft de zaken en de cijfers een keer te geven. Nu begon K. Schenk op volle toeren te loopen, nu zat er ineens verband in de roodwitte gelede ren en een paar uitstekende aanvallen bedreig den Schoorl heel ernstig. De Scliagen-aanval, uit drie man bestaande, kreeg ternauwernood een bal meer en Boon tjes speelde door de hinderlijke blessure nog op halve kracht. Tien minuten heeft dit W.-offensief geduurd en bracht wel hoogtepunten van spanning, maar geen doelpunten, hoe weinig of het soms scheelde. Toen deze opeenvolging van aanval len geen effect sorteerde liet aanvoerder Schenk Blaauboer en Van Balen Blanken om wisselen, ten einde den gelijkmaker te forcee- ren. Maar De Haas en Middelbeek wisten van geen wijken. Ook niet toen Saai midvoor ging spelen en Hazeloop terugkwam. Want met het toenemen aan lchaamskracht boette het bin- nentrio aan aanval stactiek in. Wel moesten De Haas en Middelbeek er tegen drie voort durend toestormende mannetjesputters een schepje opgooien, ze bleven nog solider dan tevoren meester van de situatie- Toen de geweldige actie van W.W. vruch teloos was weggeëbd, heeft het spel lang zamerhand weer een gelijkopgaand karakter gekregen, waarbij Schagen een paar uitste kende kansen kreeg, die echter geen doelpun ten meer opleverden. Boontjes liep te hinken en was daardoor niet de anders zoo gevaarlijke speler en wat er dan nog wel goed op doel kwam, verwerkte Rezelman meesterlijk. De gelukkigste heeft gewonnen. Ofschoon de heer Karelse enkele minuten te lang liet spelen, heeft hij uitmuntend geleid. D.T.S.-Strandvogels 3-1 Door twee strafschoppen is het DTS gelukt, twee zeer kostbare punten in de wacht te sleepen. Gelukkig waren de penaltys volkomen op zijn plaats. Tweemaal was een D.-speler door gebroken en beide keeren werd hij zeer unfair van den bal afgezet. Dit gebeurde allemaal in de tweede helft, hoewel er ook voor de rust lang niet malsch werd gespeeld. Vooral in het doelgebied van Strandvogels speelden zich heftige momenten af, meestal het gevolg van het op alle ma nieren trachten voorkomen van doelpunten door de S.-backs. Het was een slechte wedstrijd van beide zijden, maar toch verdiende DTS de zege volkomen. Het grootste deel van den wed strijd was zij in de meerderheid en dat zij desondanks met de rust een 01 achterstand had, was voornamelijk de oorzaak van het veel te korte spel, dat de voorhoede demon streerde. Steeds waren de withemden in den aanval en een gevaarlijke uitval werd hen noodlottig. De rechtsbuiten zette goed voor en de midvoor van S. gaf zijn club de leiding. Het leek er na de rust op, of S. den voor sprong nog zou vergrooten, maar spoedig zakte zij af cn toen twee strafschoppen door D. werden benut, waarvan de laatste op het nippertje, is Strandvogels niet meer gevaar lijk geweest. Nog vele kansen kreeg de D.-voorhoede, maar men wist deze niet te benutten. Alleen toen de backs van S. elkaar in den weg lie pen, wist Dekker den stand op 31 te bren gen. Toen was Str. een verloren ploeg en zelfs een geheel opdringen van hun elftal kon in den stand geen verandering brengen. West Frisia- Alkm. Victrix 1-2 Een forschc vertooning. In een wedstrijd, waarin het op het laatst vooral, zeer forscli toeging, wisten de Alk- maarsche williemden opnieuw een overwin ning te bevechten, waardoor ze zijn opgedron gen tot de derde plaats. Aanvankelijk is het over en weer een ter- reinverkennen. Het spel gaat ongeveer ver deeld op. Alcmaria is technisch de meerdere, doch West-Frisia schijnt feller te zijn. Wanneer er ongeveer een kwartier is ge speeld, heerscht er een misverstand in de Alk- maarsche achterhoede, waarvan de Enkhuizer midvoor een dankbaar gebruik maakt om zijn vereeniging de leiding te geven. Onhoudbaar voor Keuris verdwijnt de bal in het net en de stand is 10 voor West-Frisia. Er zit echter nog alles in den strijd. En de" Alcmarianen denken er allerminst aan gewon nen te geven. Ze vallen soms heftig aan, doch de achterhoede van de gastheeren verdedigt stug. Als juist dertig minuten gespeeld zijn, zet de nieuweling Godvliet, die een zeer behoor lijke entrée maakte in het eerste elftal, keurig voor en Van Wieringen kopt, precies onder de lat door, goed in. De partijen staan op gelijken voet, 11. Er wordt hard gewerkt om de leiding en het is al spoedig Alcmaria, die deze weet te ver krijgen. Weer elf minuten later is het Ham stra, die een hard schot inzendt in den rechter benedenhoek, dat, onhoudbaar voor den Enk huizer doelman, aan de withemden den voor sprong brengt, die ze tot het eind toe zouden behouden. Na de hervatting zagen we een West-Frisia, dat door alles toonde om, koste wat het wilde, toch nog de ovei-winning, of zoo het niet an ders kon, ten minste een gelijk spel uit het vuur te sleepen. Dat dit niet gebeurde, danken de Alkmaarders voor een zeer groot deel aan doelman Këüris, die zich meesterlijk weerde. Twee harde schoten, na 2 en na 7 minuten ingezonden, deden het publiek reeds juichen, doch beide malen te vroeg. Eerst na een kwartier weet Alcmaria zich langzamerhand wat te bevijjden van den druk, die de Enkhuizei's op hun doel hadden uitge oefend. Het spel wordt dan forscher en forscher, tallooze vrij trappen worden over en weer toe gekend, en de scheidsrechter weet daarmee de leiding in zijn handen te houden. We zien dan eindelijk weer enkele aanvallen der Alkmaai'ders, we noteeren een aantal schoten, o.a. van Schaper en v. d. Pol, doch de stand blijft onveranderd. Dan xnoet Keuris weer optreden en na 30 minuten belevexx we withemden een bang oogenblik door een vrijen trap, juist van den rand van het strafschopgebied, toegekend tegen Burger. Het loopt voor de bezoekex-s echter goed af en enkele minuten later kogelt Van Wieringen precies over de lat. Dooreen genomen blijven de West-Frisianen in de meerderheid. Doch de tijd begint te ver strijken. En wanneer eindelijk de scheidsrech ter voor de laatste maal fluit, zijn ze er, als gevolg van het stug verdedigen der Alcmaria- xxxannen, niet in geslaagd dit overwicht in doel- puntexx om te zetten. Alcmaria heeft met 21 gewonnen. Andijk-B.KC. 1-5 BKC heeft een royale overwinning op An- dijk kunnen behalen. De terugkeer van Blok was een verstei-king. Hij zorgde voor drie goals. Blok opende de score. Keijzer maakte er 20 van. De Schipper bracht den stand met een prachtigen kopbal op 30. Na de rust scoorde Blok nog tweemaal, ter wijl Anaijk een penalty wegens hands be nutte. De eindstand was dus 51. BKC was volop de meerdere en spannend is de wedstrijd dan ook niet geweest. N.Niedorp-M.F.C. 2-3 Schutters gevraagd N.Niedorp heeft tegen MFC de nederlaag (de tweede in dit seizoen) geleden. Had de voorhoede echter slechts een derde deel der goede scoringskansen benut, zéér zeker had dan de thuisclub gezegevierd. Het aantal fraaie kansen, vooral voor de rust, is legio geweest. Laten we direct zeggen, dat hét heele Niedorper-team heel wat minder speelde dan de vorige drie wedstrijden. Reeds spoedig was te zien dat het bijv. in de achterhoede niet zoo goed klopte. De halflinie kwam echter uitste kend te hulp. De kracht der voorhoede is ge noegzaam bekend om hier nog veel aan toe te voegen. In het het veld heel aardig spel, doch als het op het maken van een doelpunt aankomt is er géén schutter. Voor de rust hebben beide partijen hun beste spel gespeeld. Aardige vlugge aanvallen wer den toe opgezet, doch zoowel N.N. als MFC schoten slecht, de doelverdedigers hadden gemakkelijk werk. N. Niedorp begon hoe lan ger hoe meer het offensief in handen te nemen Toch duurde het tot 10 minuten vóór de rust alvorens Kistcmaker uit een doelworsteling N.N. de leiding wist te geven 10. Lang heeft de thuisclub van haar voorsprong géén plezier het zal 5 min. voor rust geweest zijn toen een MFC-er de gelijkmaker langs Floor knalde 11. Met dezen stand ging de tweede helft in. Na de rust komt MFC met een eenigszins ge wijzigd elftal uit. Een tweetal spelers, welke voor de rust niet van de partij waren, ont dekken we nu. Van eenige botsingen of ver wondingen hebben we niet veel bemerkt, het is wel héél eigenaardig' Kort na de hervat ting is de Niedorper achterhoede in de waan, dat de Medemblikkers de buitspel staan en wat nu wel héél fout was, ze staken den strijd, wachtend.op het fluitsignaal. De scheids rechter floot wel, maar niet eerder toen MFC de leiding had weten te nemen. Een goedkoop doelpunt, en voor N. Niedorp een bittere pil. De tegenslag over dze goal was wel h Vl groot. Het was MFC. dat het ineest aanvallend op trad, het was dan ook geheel géén verrassing, dat zij haar voorsprong vergrootte. De mid voor Kuiper passeerde een viertal Niedorpers om daana met een pacht schot Floor géén kans te geven. Een zéér fraai doelpunt! 31. Met dezen stand was de strijd vrijwel verloren voor de Niedorpers. Nu er niets meer te verlie zen was. ging Faus naar voren, Peereboom Jr. nam zijn plaats als back in. Reeds spoedig had deze omzetting succes: uit een gevaar lijken aanval weet Faus met een welberekend schot Brouwer te passeeren 32. Tot aan het voor a.s» Zondag -¥• OSVHRC; AlcmariaDe Spax'- taan; WFCWest-Frisia. HelderSucces; PurmersteijnAlk- maarsche Boys; TexelAPGS en ZaandijkAssendelft. BKCAlkmaar; MFCAndijk; StrandvogelsNieuwe Niedorp; Scha genDTS; WatervogelsWieringer waard. HRC 2—ZVV 2. West-Frisia 2Helder 2; HRC 3 ZFC 4. Helder 3Zeemacht 1; Petten 1— Oudesluis 1; Succes 2HRC 4; HRC 5 Held. Boys 1. And. Boys 1Strandvogels 2; Oudendijk 1Schagen 2; Hollandia 4 VCL 1. Helder 4Tex. Boys I; Cocksdorp Helder V. einde blijft N.N. geweldig in den aanval, doch de goed verdedigende MFC-achtex-hoede liet zich niet meer passeeren, en had N.N. een weinig bevredigende neexdaag geleden. Na af loop heeft N. Niedorp geprotesteerd. Het protest N. Niedorp heeft geprotesteerd tegexx het feit, dat MFC na de rust met twee nieuwe spelers is uitgekomen. Deze twee spelers heb ben zich niet bij den scheidsrechter gemeld, zoodat MFC met twee ongerechtigde spelers is uitgekomen. Of een en ander op de uitslag van invloed is geweest, is moeilijk te zeggen, wel is een feit, dat door de felheid waarmede is gestreden de spelers na de rust niet zoo frisch ïxxeer waren. En of het nu toeval is of niet, doch het wa ren juist de twee oudste spelers, t.w. Buma en Rijnsent die zich hebben laten vervangen. Hoe of dit protest zal afloopen is voor N.N. van groot belang, met spanning zien we den uitslag tegemoet. Schoorl I-Succes II 3-0 Als scheidsrechter v. d. Heuvel de beide elftallen in het veld fluit, zien we Schoorl opgesteld met een invaller voor P. Korver. De eerste aanval is voor Succes, doch al spoedig neemt Schoorl den bal over. Het is al dadelijk te zien, dat Schoorl sterker is. De 'bal zweeft geregeld op de Succes-helft. Na ongeveer 10 minuten spelen, weet Selhorst door te breken en onhoudbaar te doelpunten. Herhaalde malen zit Schoorl met de geheele voorhoede voor het vijandelijk doel, doch doel punten maken is geen gemakkelijk werk en vooral niet als het geluk niet mee is. Eenige mooie schoten van Selhorst en Klop belanden of juist tegen de lat of juist naast. Toch weet Selhorst nog voor de rust, als hij weer eens geheel is doox'gcbrokenmet een kalm schot in den uitersten benedenhoek den stand op 20 voor Schoorl te brengen. Eenmaal is ook Succes doorgebroken, doch keeper Oud is op zijn post en stompt den bal resoluut het veld weer in. Dit was het eenige schot, dat Oud voor de rust te verwerken kreeg. Na de rust is Schoorl nog wel iets sterker doch er wordt veel minder goed gespeeld. Het samenspel laat xxog al eens wat te wexx- schen over, teiwijl de halflinie niet voldoende achter de voorhoede aanzat. Als bij een der Schoorl-aanvallen hands ge maakt wordt, krijgt Selhorst een strafschop te nemen, die keihard tegen den doelpaal wordt geschoten. Ook thans wil het met schieten nog niet erg. Een mooie kans krijgt Selhorst nog, als hij vlak voor het doel den bal vrij krijgt, doch hij schiet tegen den kee per aan. Succes weet nu ook af en toe door te bre ken, doch keeper Oud houdt zijn doel schoon. Even voor het einde zet Koel keurig voor exx weet Selhorst voor de dei'de maal met een zuiver geplaatst schot het net te vinden. Hierna wordt het einde aangekondigd. Het geheel was een saaie vertooning. Scheidsrechter v. d. Heuvel leidde correct. Schoorl 2 won met vier invalleis van Dirks hom 1 met 54. Geflatteerde 51 zege der Alk maarders. Wie met de gedachte Zondeagmiddag naar het Boys-veld toog: „Dat wordt wel een echte „zenuwenwedstx*ijd" is bedrogen uitgekomen, want in een op sommige ^ogenblikken technisch en taktisch zeer xoogstanden kamp is het de rood-witten jelukt, dank zij meer doortastendheid op kritieke momenten, de Heldersche rivalen een flinke nederlaag toe te brengen. Beide ploegen hadden een zeer goede spel opvatting, vooral voor de rust werd er uit- s.ekend voetbal vertoond, mooie open aanval len, spannende momenten voor beide doelen en niet te vergeten goede opbouw van de ver dediging uit. Helder liet voor het eerst in dit seizoen haar drie-back-systeem varen, hetgeen de vaart in het elftal wel ten goede kwam en... de wedstrijd meer open maakte. De Alkmaarders stonden dan in 't begin ook voor een volkomen verrassing en we kun nen dan ook zeggen, dat het de witjakken waren, die in. deze eei'ste periode van den strijd het beste deel van het spel hadden; al bleek reeds spoedig, dat wanneer de Alk- maarsche voorhoede maar even gelegenheid werd gelaten, het funest voor de Heldex-schen zou worden. Want Mulders en Goudsblom waren zeer goed op dreef, liepexx op tijd naar binnen en schiepen zich kansen, in tegenstel ling met de voorhoede der witjakken, waarin Godschalk te weinig actief was. Wel gooide de halflinie waarin Quant zeer goed speeide en Kiesewetter zich de beste speler van het Helder-team toonde, den bal op goede wijze xxaar links en rechts, maar daar bleef het bij. Goede verdediging. Ten eerste was de Alkm. Boys-achterhoede (we noemen ook spil Hartog) zeer goed op dreef en liet de stormlinie der Helderschen geen oogenblik vrij spel, tweedens was 't daar alleen Beekhoven die af en toe op verrassende wijze zich tusschen de backs doorwrong, zon der succes evenwel. De twee binnenspelers der witjakken konden geen juiste voeling krijgen met de achterhoede, al speelde Wierexx uit stekend De wedstrijd begon al dadelijk sensatievol. Goed opgezette aanvallen brachten de keepers in actie, wat hen goed afging. Als Beekhoven er door heen rent, weet Slikker juist nog te redden en even 'later zorgt de Alkm. keeper voor een benau wend oogenblikje door den bal tegen één zijner backs aan te trappen, hetgeen Kenter nauwe lijks eeix minuut later nadoet, zooo zelfs, dat de paal redding moest brengen. Een prachtige pass van Quant naar God schalk brengt Wieren in vrije positie en deze benut hem zoo goed, dat de bal voorbij den keeper rakelings vöor langs het verlaten doel schiet. Langzamerhand worden de witjakken iets sterker, ook het veldspel was nu beter ver zorgd. Een zestal corners brengen niet het gewenschte doelpunt, zelfs geen bijzonder ge vaarlijke oogenblikken voor het Boys-doel, hetgeen even later wel het geval is bij een aanval der roodwitten, waarbij Mulders kei hard tegen den paal schiet. Hierdoor aangemoedigd verplaatsen de Boys het spel en het wordt duidelijker en duide- lijker, dat er een doelpunt moest komen. Twee maal achtereen redde Smit schitterend, de derde maal echter, na een onvergetelijke fout van Hoebe, volgt er een vliegende voorzet van links, die de toestormende Goudsbloem kei hard langs den paal kopt. Eexx schitterexxd doelpunt! Alkmaarsche Boys de leiding. Helder komt nu sterk in den aanval, een maal is Beekhoven ex-door heen, een schot... tegen den paal, een hard schot van den op gedrongen Quant vliegt rakelings over, kan sen, die Helder zelfs toen het x-usten was, nog een goede pex-spectief boden op een gunstig eindresultaat. In de tweede helft zou 't echter spoedig „beuren". De eerste vijf minuten bracht een aanval lend Helder, maar toen deze storm uitgeraasd was, braken de Boys gevaarlijker door en acht minuten na het beginsignaal maakten Hoebe en Smit beiden een fout, de bal kwam bü De Grand terecht, die den bal feilloos langs den uitloopenden keeper in het net kogelde (2—0). Zelfs 3—0. En nog geen twee minuten later plaatste Mulders den bal hard in het doel. Kenter stopt nog gedeeltelijk, maar de toeloopende Kwadijk bracht zijn club over Kenter heen in veilige haven. Helder geeft den moed echter niet op en het lukt haar den strijd voor de zooveelste maal te vex-plaatsen. Twee doelpunten in één minuut. 19 Minuten was de tweede helft oud, als Siersma een keurigen trekbal naar Kiesewet ter geeft, die zich niet bedacht en oxxhoudbaar inschiet (31). Wederom was er hoop, maar het volgende oogenblik vervloog ook die. Een vrije schop, genomen door Mulders, kopte Goudsbloem naar den vx-ijstaandcix Schexxke, die den bal in het net schoof (41). Nu was het pleit be slecht. Helder probeerde wel van alles, maar het wilde soms ook niet. Zoo schoot Godschalk nog eenmaal tegen de lat en even later vloog een schot van Quant rakelings over. Zelfs werd het nog 51 bij een goeden aan val van links, nu was het Kwadijk, die den bal in het net kopte. Even later floo't scheidsrechter Posthuma voor het laatst. Haarlem-Feijenoord 2-1 Ten aanschouwe van circa 15.000 toeschou- wtrs werd de voor afd. 2 zoo belangrijke wed strijd tusschen Haarlem en. Feyenoord gespeeld. Haarlem heeft revanche genomen voor de destijds in Rotterdam geleden smadelijke 18- nederlaag en tevens gezorgd, dat Feyenoord zich nog geen of nu misschien heelemaal geen kampioen kan noemen. Haarlem verdiende de ovex-winning, niet, dat de roodbroeken het meest in den aanval zijn geweest, doch zij schiepen zich voor doel ge vaarlijke kansen. Het was over het algemeen een strijd van technisch spel der Rotterdam mers tegen geestdrift en snelheid der Haarlem mers. Haarlem liep hard van tapel, en al direct kreeg Van Male een hard schot van Kammeyer te verwerken. Toen ging Feyenoord even aan vallen maar bepaald gevaarlijk was het niet. Aanvankelijk speelden de zenuwen nog wel een rol. Vooral uitte zich dat bij de middenlinies. Hoewel het meest op Haarlemmerhelft werd gespeeld, waren de uitvallen der roodbroeken zeer gevaarlijk. Bij Feyenoord was vooral Linsse op de linkervleugel een voortdurend ge vaar. Zoowel Van Male als Vijgeboom ki-egen gevaarlijke schoten te verwerken, waarvan zij zich behoorlijk kweten. Echter werden door de x-espectievelijke aanvallen gemakkelijke kan sen verknoeid. Zoo had De Winter eens slechts voor het intrappen, maar miste -leelijk. Toen kort voor rust op de Feyenoord-helft een doel worsteling was ontstaan, kwam Van der Hulst hieruit met den bal te voorschijn, passeerde nog een tegenstander en gaf Van Male geen kans (10). Heftig kwam Feyenoord toexx opzetten maar de Haarlem-verdediging hield stand, zoo dat de rust met 10 voor Haarlem inging. In de tweede helft werd de strijd zeer aan trekkelijk, deels ook door de groote spanning. Wederom was Feyenoord iets meer in den aanval, maar Haarlem blijft gevaax-lijkex-. Na 23 minuten maakte toen De Vroet op kalme wijze gelijk (11). Een tijdlang verslapte het spel eenigszins. In het laatste kwartier laaide het vuur echter weer op, vooral toen ongeveer 12 minuten voor tijd Haarlem door Kammeyer wederom de lei ding nam. Van Male kon n.1. een schot van Van der Hulst wel stoppen, maar niet voldoende wegwerken, waardoor Kammeyer gemakkelijk kon intrappen (21). Hard werkte Feyenoord om op te halen, maar niet minder hard zwoegde Haarlem om den voorsprong te behouden. Dit laatste lukte, zoodat de strijd met een 21-overwinning van Haarlem eindigde* A.D.O.-D.W.S. 0-2 Daixk zij een betere techniek, welke ditmaal over geestdrift en ernstig willen zegevierde, is D.W.S. er in geslaagd een 20-overwinning op A.D.O. te behalen, en daardoor beslag te leg gen op het affieelingskanxpioenschap. Een gemakkelijke ovex-winning is het xxiet ge weest en geruimen tijd was de Amsterdamsche zege zelfs twijfelachtig. Weliswaar nam D.W.S. na ongeveer tien minuten de leiding, maar daarna is A.D.O. het meest in den aanval ge weest, en wanneer de Haagsche club over een actiever voorhoede had beschikt, zou het er xxog slecht voor de Amsterdammers hebben uitge zien. Er was zelfs in de tweede helft eexx lang durige pex-iode, waarin A.D.O. steeds op de speelhelft van D.W.S. opereerde, zonder echter werkelijk gevaarlijk te zijn geweest. Ongeveer een kwartier voor het einde, toen A.D.O. met tien man speelde, kon de rechtsbuiten Drager de overwinning veilig stellen. Het was ook deze speler, die den grondslag legde voor het eerste doelpunt, aangezien hij den bal aan Slot slechts voor het inkoppen gaf. Na afloop was er begrijpelijkei-wijze groote vreugde in het D.W.S.-kamp. Het bestuur van A.D.O. was er het eerst bij onx onder aanbieding van een xxxand bloemen D.W.S. geluk te wen- scheix xxxet het behaalde kampioenschap. Een verdiende van OSV. ï-overw inning In een weinig boeienden strijd hebben de Oostzaners eexx zwaar bevochteix zege 'behaald op HRC, waardoor de positie van de rood-witten zoo langzamerhand hache lijk is gaan wox-den. Zij zullen iix .de tweeresteerende wedstrij den uit eexx ander vaatje ïxxoeten tappeix onx nog aan de onderste plaats te ontkomen. Hun spel was gisterenmiddag, .vooral in de tweede helft, van den .strijd, van dien aard, dat het ergste .te. vreezen valt. Weliswaar hadden de HRC.-ers een paar maal met pech te kampen, doch dit istenslotte nog geen redexx om peu terig te gaan spelen, zooals ditmaal het ge val was. Het plaatsen was wel bijzonder slecht verzorgd, zelfs de gemakkelijkste vrije ballen werden door de verdediging en halflinie nog voor de voeten van de bezoekers geplaatst. Dat het in dit deel van de ploeg niet vlotte, bleek ook wel uit het eerste doelpunt van OSV, evenals de beide laatste goals, beslist voorkomen hadden xxxoeten wox-den. In de voorhoede was Dissel de gevaarlijke man, maar hij had xxiet voldoende steun vaxx zijn mede-aaxxvallex-s om veel succes te hebben. De bezoekers. De Oostzaners beschikken over een forScne" verdediging, die ons aaxx de Texel-défensie deed denken, zooals zijtegen Helder speelde. Eix alle spelers, met name de rechtshalf en linksbuiten, bezitten uitstekende balcontrole, terwijl de laatstgenoemde, Göbel, geen oogen blik aarzelt bij eeix geboden kans. Hij ver richtte dan ook den hattrick door drie doel punten voor zijn rekening te hemen. De wedstryd begon ïxxet een uitval van HRC, omxxiddellijk hierop namen de bezoekers het initiatief en door 't onzekei-e spel van de HRC-verdedigixxg kregen de midvoor cn linksbuiten een twee tal kansen, die echter door te lang wachten weer teniet werden gedaan. Het feit, dat de binnenspelers De Jong en Van Pelt nxet te weiixig eixthousiasnxe de schakel tusschen verdediging en aanval vorm den, gaf OSV steeds Weer gelegenheid terug te komen. Trouwens over het geheele HRC- elftal lag een xxxatheid, die aan onderschatting deed denken. De oude truc heeft succes.. Een tweetal gevaarlijke snelle HRC uit vallen worden afgeslagen, maar als na 12 mi nuten spelen* de roodjes vlak buiten het straf schopgebied' een vrijen schop kregen te ne men, stapte Sanders over het leer heexx en hard schiet Van Pelt over den verbouwereer- den keeper heen, die zelfs geen hand naar het schot uitstak. Vlak hierna is Sanders gevaar lijk voor het doel, maar een back is hem iets te snel af en ontneemt hem een fraaie kans. Plotseling, na ongeveer 25 min. spelen, zet de OS V-rechtsbuiten hoog voox-, Siersma kan het leer niet meer wegkoppen en Göbel, de linksbuiten plaatst met het hoofd en lang zaam zweeft de bal in bet net. Nadat Göbel de HRC-defeixsie enkele malen te snel af geweest is, maar zijn voorzetten onbenut bleven, doet hij het even later beter door zijn club nxet een feilloos schot de lei ding te geven. Weer gelijk. Maar de vreugde is van korten duur, want een corner, door De Jong genomen, wordt door Dissel schitterend ingekopt, 22, waarmee de rust ingaat. Na de hervatting is OSV ïxxeteen weg over links, de aanval wordt afgeslagen. De Oost zaners komen echter terug en Stolk kan den midvoor niet houden. Siersma is in zijxx on middellijke nabijheid, maar ze vergeten op Dijkshoorn terug te spelen en Göbel krijgt zijxx kans, welke hij niet oxxbenut laat, 23. HRC begint er een beetje nxeer op te zit- teix, maar het wil niet vlotten. De blauw- zwarte bezoekers daarentegen zetten alles op alles en enkele malen kruipt HRC door het bekende oog van den naald en als na ongeveer 15 min. spelen Selderbeek een schot van den linksbinnen, dat meters naast het doel gegaan zou zijn, langs Dijkshoorn geplaatst heeft (42), is het voor HRC een verloren wed strijd. Niet dat zij den moed opgaf, verre van dat, maar het Ufwex'ken plaatsen was bijzonder slecht, waardoor de bezoekers steeds meester van het terrein bleven. En vooral toen de spelers iedere paar minuten van plaats jrnfen verwisselen was het reeds een uitgo ~kte zaak. Weliswaar maakte Dissel het d" 3V- verdediging een paar maal lastig, o.a. met een hard schot op de paal, maar succes bleef uit.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8