Plaatselijk Nieuws. Fransche les Lieve lezers, hier is de Fransche les voor beginners. Vandaag spreken wij U over het in ver band met zekere kermisgebeur- tenissen niet geheel onbekende woordje „Pilon", deszelfs aflei dingen en toepassingen. Uit het hoofd leeren en opzeggen. Le Pilon de stamper. Ik maal en stamp U allen „fijn", Ik wil en zal Uw Koning zijn, Vous pilonnez, nous pilonnons Wie 't anders wil, die krijgt de bons, Ik ben het Schager kermiswonder, Wie 't anders wil, dien sla de donder. Mettre ouvrage au Pilon een werk tot scheurpapier maken. Je mets 1'ouvrage au Pilon, Ik kan de Schager kermiszon In 't water niet zien schijnen Om zeven uur en niet om vier Contractendat is scheurpapier, Wie 't anders wil verdwijne La Pile de pijler. Je suis Pilon, La Pile, de pijler, Ben als een rots, alleen nog steiler; Met Deken Kuijs ga 'k saam uit preeken Lig met hem onder eenen deken, Calvijn en Room, staan samen pal En brengen Schagen saam ten val! DE VROUW EN DE BELLAMY- BEWEGING. Gisteravond hield de afd. Schagen van de Intern. Vereen. „Bellamy" een bijeen komst in het Noordholl. Koffiehuis alhier. De opkomst is redelijk. De heer J. Kruit opent de vergadering met welkom en leidt de spreekster van de zen avond, mevr. A. Hueff, uit Den Haag, in. Mevr. Heuff heeft tot onderwerp: „De vrouw en de Bellamy-gedachte". Spr. wijst er op, dat de vrouw in de laat ste 50 jaar een groote evolutie heeft doorge maakt: zij is a.h.w. van onmondig kind tot volwassene gegroeid, die nu mede ver antwoording draagt voor de wereldtoe standen. Spr. deelt mede zich den laatsten tijd met de Bellamy-boodschap speciaal tot de vrouwen te wenden en gaat dan nader in op Bellamy's principes, de economische (produceeren naar behoefte en distribueeren op grond van gelijkheid voor allen) en de ethische (broederschap en naastenliefde). Het is, zoo zegt mevr. Heuff, niet noodig dat de meeste vrouwen met angst de toe komst van haar kinderen tegemoet zien. Bellamy's hervormingsplan van de Staats- Uit onze Omgeving DEN HELDER Alkmaarsche auto geslipt Gistermorgen te omstreeks half 11 kwam op de Binnenhaven, uit de richting Noord- Ilollandsch Kanaal gereden de vrachtauto van de grossierderij in koloniale waren, N.V. v.h. de Iïaas. Op een gegeven moment moest de bestuurder uitwijken voor een te genligger, doch bij deze manoeuvre raakte do auto, door de gladheid van het plaveisel, aan het slippen. Tengevolge hiervan kwam zij tegen den, zich juist op deze plaats be vindenden handwagen van de verffabriek van den heer H. de Wit, voortgeduwd door den 48-jarigen heer Chamot. De man werd met een zwaren slag tegen den grond geworpen, alwaar hij bewuste loos bleef liggen. Hij werd door personeel van het Marinehospitaal vervoerd. De auto was aan de voorzijde beschadigd, terwijl diverse bussen verf van den handwa gen op den rijweg terecht gekomen waren. KOEGRA! JULIANADORP. Verhuring grasgewas van den Polder. In het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn, werd ten overstaan van Dijkgraaf en Heemraden van den Polder „Het Koegras" voor den tijd van 2 jaren verhuurd het gras- gewas van de wegen in den Polder. Er was nogal belangstelling voor deze verhuring, hetwelk een ander beeld gaf dan vorige ver huringen, en dat liet zich ook gelden in de opbrengsten der diverse perceelen, die alle voor hooger bedrag aan den man kwamen en in enkele gevallen ook van huurder ver wisselden. Een en ander werd in 25 percee len aangeboden. Traqlsch geval. De heer C. H., die op de boerderij bewoond door den heer J. W. N. aan de Doggersvaart aan het hooipersen was, is Maandagvoormid dag tijdens de werkzaamheden plotseling on wel geworden en overleden. WINKEL Zondagmiddag hield Winkel's Harmonie haar jaarvergadering ten huize van den heer R. Laan. Na opening door den voorz., den heer P. Honingh Wz., werden de notulen gelezen, die zonder op of aanmerking werden goed gekeurd. Voor het jaarverslag werd den secretaris den heer C. Peetoom, hartelijk dank gezegd voor de keurige en uitgebreide samenstel ling. Vervolgens werd door den penningmeester een finantieel overzicht gegeven, wat aan leiding gaf te trachten het kunstlievende le dental op te voeren door de burgerij op te wekken als kunstlievend lid, k f 1.50 per persoon per jaar toe te treden» huishouding voert immers naar een menschwaardiger bestaan. Doch spr. vraagt zich af, waarom de vrouwen nog zoo'n ge ring aandeel hebben in de verkondiging van deze hervorming. Slapen de vrouwen méér dan de mannen? Spr. beantwoordt deze vraag ontkennend en komt tot de conclusie dat het minder waardigheidscomplex van de vrouw en het meerderwaardigheidscomplex van den man er toed hebben geleid, dat de vrouwen in de Bellamy-beweging niet actief zijn. Spr. acht het noodzakelijk, dat de vrouw wat meer te zeggen krijgt in de leiding van o.m. het onderwijs. Zij moet zich echter, om dat recht te verkrijgen, een sociaal wezen too- nen. Heeft de vrouw soms minder belang bij de Bellamy-beweging dan de man? vraagt mevr. H. verder. Integendeel! In dit ver band wordt opgemerkt, dat het verdrijven der vrouw van de arbeidsmarkt de werk loosheid niet verminderen kan. Zoolang de verhouding man-vrouw niet in evenwicht is, zal gelijkheid voor allen niet kunnen bestaan, zoo vat spr. de gedachten uit haar betoog tenslotte samen. Zij wekt. de vrouwen op, de Bellamy-idee uit te dra gen. De heer Kruit zegt de redenaarster dank voor haar voordracht en geeft, na de nau- ze, gelegenheid tot debat, waarvan door ver schillende personen gebruik wordt gemaakt. Hierna sluiting. STIER NAAR BRAZILIë. Op het stationsemplacement alhier werd gisteren verladen voor uitvoer naar Brazilië de jarige stier Lcopold, zoon van Plesman en Leegwater II. Fokker van dezen stier is de heer K. Reijne te Barsingerhorn, die het dier heeft verkocht door tusschenkQmst van het N.R.S. Voor den heer Reyne is deze levering een mooi succes. SNELHEIDSMANIAK MAAKT BROKKEN. Een bakfiets totaal vernield. Gistermiddag omstreeks kwart voor één is op het Noord een ongeluk gebeurd, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Met groote snelheid kwam daar de heer Krimp Jr. met zijn luxe auto Schagen bin nenrijden. Even voorbij de Steenen Pijp posseerde hij 'n tegenligger, raakte de hand van het trottoir om vervolgens de macht over zijn stuur te verliezen. Gelukkig was er geen verkeer op dat moment, want de wagen vloog dwars over de straat en botste tenslotte tegen de bakfiets van den heer Swiers, welke met vodden geladen, geheel rechts van den weg, voor garage Boontjes, stond geparkeerd. De schok was zoo hevig dat de bakfiets, welke in den zijkant van de auto drong zoo goed als geheel werd ver nield. Ook de luxe wagen was ernstig be schadigd. Tevens werd tengevolge van de botsing het spiegelruit van het kantoor van garage Boontjes verbrijzeld. Het mag een gelukkige omstan digheid heeten, dat zich op het mo ment der aanrijding geen voetgan gers op het trottoir bevonden: de gevolgen zouden dan niet te over zien zijn geweest. De heer Krimp vervolgde direct na het ge beurde zijn weg. De politie stelt een onderzoek in. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Honingh Wz. en D. Brugman Jbz. werden met algemeene stemmen herkozen. Algemeen was men er voor ook dit Jaar weer aan een nationaal concours deel te nemen, mits dit meer in den nazomer komt Betreffende hret in 1939 vijftigjarig bestaan der vereeniging werd in beginsel besloten, ter herdenking van dit feit een nationaal concours te organiseeren. Na nog enkele besprekingen van meer huishoudelijken aard werd de vergadering onder dankzegging gesloten. Zanguitvoering. Zondagavond had in het lokaal van den heer D. A. Bruijn een openbare zanguitvoe ring plaats door de Arbeiderszangvereeniging „Pieter Jelles", onder leiding van den heer J. Kos, met medewerking van het kinderkoor. De opkomst van het publiek had grooter moeten zijn, aangezien het programma veel bood, waarvan te genieten viel. Na de pauze werd een kluchtsnel opgevoerd, waarom de aanwezigen hartelijk hebben gelachen. Bij de sluiting wekte de Voorzitter de niet-leden op. om zich toch vooral aan te melden als lid van deze zangvereeniging. Een geanimeerd hal hield de aanwezigen nog langen tijd bijeen. 7AJPE SCHAGERBRUG TOONEELWEDSTRIJD. Zondag vond in de zaal van den heer Kuiper de slotavond plaats van den door „Euphonia" georganiseerden tooneelwed- strijd. Door de organisenrende vereeniging werd voor een stampvolle zaal opgevoerd (buiten mededinging) „Ér was een steenhou wer...", blijspel in drie bedrijven door J. W. van der Heiden en II. Bakker. Het stuk werd op goede wijze vertolkt en na afloop van elk der bedrijven hadden de medespe- lenden een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. De tooneelaankle-'dïng en de gri- mage waren keurig verzorgd. Na afloop van dit blijspel werd de uitslag .van don toonecl- wedstriid bekend gemaakt door de voorzitter van „Euphonia", den heer IL J. van Veen. Deze luidde als volgt: Vereenigingen: le prijs „Kunst en Vriendschap" Assen delft met „Kinderen van ons Volk." 2e prijs „St. Ronifacius" Krommenie met ,,'n Wespennest." 3e prijs „TAVENU" Den Helder met „De Spaak in 't Wiel" Hoofdrpllen dames: le prijs mej. M. Heijnc. Assendclft met „Marie Verbcrne" in „Kinderen van ons volk"; 2e prijs mei. L. Rauwendanl, Krom menie. met „Loeki" in ,,'n Wespennest". Hoofdrollen heeren: le prijs de heer J. Kroon, Asscndelft met „Pastoor Vogels" in „Kinderen van ons volk' 2e prijs de heer N. Koning. Krommenie, met „Fred Verduin" in ,,'n Wespennest". Bijrollen dames: le prijs mej. Jo van Gelderen, Krommenie met „Alida" in ,,'n Wespennest"; 2e prijs mej. G. Ruig, Den Helder, met „Wieps" in De Spaak in 't Wiel: 3e pr. mej. J. Palm boom,' Krommenie met „Truus" en mevr. Kroon-Berkhout, Krommenie met „Kristin" beiden in ,,'n Wespennest". Bijrollen heeren: le prijs de heer W. van Gelderen, Assen delft, met „Oude Sleegers in „Kinderen van ons volk."; 2e prijs de heer J. Schekker. Den Helder, met „Daniël" in „De Spaak in 't Wiel"; 3e prijs de heer A. Bregten, Kromme nie, met „Bart de tuinman" in ,,'n Wespen nest." De prijzen werden door den heer van Veen met een toepasselijk woord uitgereikt. Ver der dankte spreker de jury (welke bestond uit mevr. BreebaartVan dér Horst te Schagerbrug, de heer W. Blaauw te St. Maartensbrug en den heer Wardenaar te Schagen) voor de wijze waarop zij zich van haar verre van gemakkelijke taak heeft gekweten en bood daarbij mevr. Breebaart 'een keurige mand bloemen aan. Door de voorzitters der 3 deelnemende vereenigingen werden hierna woorden dank gesproken tot .Euphonia" voor de prettige wijze, waarop zij te Schagerbrug waren ont vangen en de groote medewerking, welke zij zoowel van „Euphonia" als van den zaal houder Kuiper hadden ondervonden, alsme de tot de jury. De Voorzitter van „St. Bo- nifacius" gaf daarbij nog in overweging om bij een eventueel volgenden tooneelwedstrijd van alle deelnemende vereenigingen, stuk ken van één genre te vragen (b.v. of uitslui tend blijspelen, óf uitsluitend tooneelspelen) Hiermede behoorde dan de tooneelwed- strijd weer tot het verleden. Laten wij hier aan echter direct de wensch verbinden, dat het niet de laatste maal zal zijn, dat Eupho nia een tooneehvedstrijd organiseert! Motorrijder nabij Stolpervlotbrug te water gereden. Door brug- geknecht gered. Gistermiddag omstreeks kwart voor zes is nabij de Stolpervlotbrug een ernstig ongeluk gebeurd. De reiziger A. Bing uit Alkmaar reed op dat moment met zijn motorfiets langs den Prov. weg SchagenStolpen in de rich ting Stolpen. Nog voor het Noordhollandsch Kanaal, even voorbij de aftakking van den Prov. weg naar den ouden weg Schagen Stolpen, zwenkte de motorrijder naar links en reed in het langs den weg loopend ka naal. Gelukkig zag de bruggeknecht, de heer A. Bakker, den reiziger in het water liggen en heeft hem een lijn toegeworpen. De heer Bing wist deze lijn te grijpen en met vereen de krachten werd hij toen op den wal ge trokken. Direct werden de Zijper doktoren, de hee ren Van Slooten en Boerma ontboden, die ook weldra arriveerden. Naar het zich liet aan zien, had de drenkeling geen nadeelige ge volgen van het ongeluk ondervonden. Hij kon niet verklaren, hoe hij het goede pad bijster was geraakt. Het slachtoffer is door zijn broer, die even eens van een en ander op de hoogte was ge steld, per luxe auto naar zijn woonplaats ver voerd. De motorfiets is later uit het Kanaal op gehaald. Vermelden we nog, dat veldwachter Ho- man van Schagerbrug onmiddellijk na het gebeurde ter plaatse was. 7TTPP Hel Witte Kruis. In de vacatures van Secretaris en van Penningmeester van de Tuberculosecom- missic der Witte Kruisverceniging alhier, ontstaan door het vertrek van den heer J. de Moor zijn benoemd respectievelijk de heeren Mr. D. Breebaart te Schagerbrug en W. Blaauw te St. Maartensbrug. 'T ZAND. Nieuwbouw. De heer A. F. Meijer alhier, is voorne mens aan den Bosclnveg een nieuw woon huis te doen bouwen op de plaats van het onlangs verbrande perceel. Naar wij verne men is de heer P. Tuin, aannemer alhier, met de uitvoering van het werk belast. LANGENDIJK Jaarvergadering Reddingsbrigade. De Reddingsbrigade Langendijk hield haar jaarvergadering ten huize van den heer Biersteker te Broek op Langendijk, o. 1. v. den heer C. Schriekcn. De notulen worden goedgekeurd. Het jaarverslag. De afdeeling telt 17 leden. Met de zweminrichting te Broek op Langendijk was wederom een overeenkomst aangegaan voor dq., oefenavonden. Slechts enkele getrouwen leden hebben hiervan gebruik gemaakt. De rekening van den penningmeester, den heer P. Scheluts geeft aan: ontvangsten f 77.54V2, uitgaven f 48.72, alzoo een batig saldo van f 28.821/^. Namens de kascommissie wordt bij monde van den heer Spaan verklaard, dat alles in de heste orde is bevonden. In de nieuwe kascommissie worden ge kozen de heeren H. Boon, J. C. Madderom en J. Visser. Wat de reddingsbrigade betreft, besloten wordt om te trachten met wat nieuwe en jonge leden de brigade weer actief te doen optreden. Tijdelijk zal men bedanken als lid van den landelijken hond. Pe droge training zal weer ter hand worden geno men. terwijl ook nog een keer in de Over dekte te Alkmaar zal worden gezwommen. Met de zweminrichting te Broek op Lan gendijk zal wederom een overeenkomst worden aangegaan voor de oefenavonden. Hierna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE HELPT ELKANDER Ten lokale van den heer Kramer verga derde Maandagavond het Ziekenfonds Helpt Elkander, onder voorzitterschap van den heer C. Kramer, die aan slechts 18 van de 190 leden het welkom kon toeroepen. Nadat de notulen waren gelezen, bracht de secretaris het Jaarverslag uit. We stippen er uit .aan. dat 16 leden heb ben bedankt, dat er 2 overleden, 1 was uit getrokken, waartegenover 4 nieuwe leden waren toegetreden. De penningmeester bracht daarna het fi nancieel verslag uit. De ontvangsten hadden f 103.61 minder bedragen dan de uitgaven. In kas was. daar de vorige stand f 1683.91 bedroeg, alzoo f 1580.30. Van de bestuursleden wqren aan de beurt van aftreden de heeren C. Kramer, voorzit ter en J. Bruin, commissaris. Beiden werden herkozen. Bij de bespreking van de contributie en uitkeering werd besloten deze te laten, zoo als ze zijn: 20 cent per week contributie en f 7.50 per week uitkeering. Zij, die in dienst van een patroon zijn, en bij ziekte als zoo danig een uitkeering volgens de ziektewet krijgen, betalen de halve contributie en ont vangen de halve uitkeering. De heer P. de Vries achtte het wensche-_ lijk, om de toetreding wat aantrekkelijker te maken, de 3 wachtdagen te laten verval len. Hiertegen werd echter ven bestuurszij de gewaarschuwd. Er werd dan ook nie't op ingegaan. Op voorstel van den heer Bouman werd goedgevonden om kaarten te verspreiden waarop zij die nog geen lid van het Zieken fonds zijn, worden opgewekt dit te worden. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. In hotel Concordia heeft de bekende bil jarter Horemans gisteravond een partij ge speeld tegen den heer L. Hop, de gérant van dit hotel. De belangstelling voor deze ontmoeting was zeer groot. De prof. maakte in twee series de 400 vol, terwijl de heer Hop slechts 19 caramboles maakte. Na deze ontmoeting heeft de prof. een de monstratie gegeven met verschillende fan tasie- en massé-stooten, welker aller bewon dering afdwongen. Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dranken. De N.H.P.C. van de Ned. Yer. tot afsch. van alcoholh. dranken hield Zondag in de Unie te Alkmaar de jaarlijksche algemeene vergadering. Voorzitter was de heer Abr. Gerhardt, uit Amsterdam. Het jaarverslag over het afgeloopen jaar gaf aan, dat de N.V. in N.-Holland op 1 Jan. 1937 53 afdeelingen telde met totaal 2805 le den. Op 1 Jan. '38 was dit aantal resp. 53 en 2753. De heer Aalderink bracht hierna het fi nantieel verslag uit. De ontvangsten heb ben bedragen f 1095.61, de uitgaven f 1097.64, zoodat het nadeelig saldo over 1937 f 2.03 was. De begrooting 1938 werd vastgesteld op een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 1075.—. Aan de beurt van aftreden waren de com missieleden Abr. Gerhardt, A. Klok en J. Kreijger. Candidaat gesteld waren: Abr. Ger hardt, P. Coert en Tj. Posthumus, resp. te Amsterdam, Haarlem en Lutjewinkel. Deze heereii werden bij enkele candidaatstelling verkozen verklaard. De plaats, waar de N.H.P.C.-vergadering ït volgend jaar zal worden gehouden, werd aan het bestuur overgelaten. Hierna hield de heer Sluis uit Beverwijk een inleiding over het onderwerp: „Iets over zang en over den bond", waarin hij het werk van den Bond van Gehcelonthouderszang- vereenigingen in Nederland uiteenzette en propaganda maakte voor de vorming van zangclubs. Na de rondvraag werd de pieuwe propa gandafilm „Gevangene 33" vertoond. SOCIËTEIT „VRIENDENKRING." De Sociëteit „Vriendenkring" hield haar jaarvergadering in „Concordia". Aanwezig waren 16 leden. Na opening volgt vaststelling der notu len. De rekening van den penningmeester den heer C. Kuiper luidt als volgt; ontvangsten f 236.74, uitgaven f 42.65, alzoo een batig saldo van f 94.09. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer G. Deutekom herkozen. De heer G. Hop wordt gekozen als afgevaardig de in het bestuur van den Langendijker Kolfhond. Besloten wordt om de jaarlijksche socië teit-avond te houden op 18 Maart a.s. Bij de rondvraag vraagt de heer C. Lan- gedijk of het ook mogelijk is om een sajet- korps op te richten uit de sociëteitsleden. Het bestuur zal zich in dezen met de sajet- kolvers verstaan. Door den heer G. Hop wordt voorgesteld om het 20-jarig bestaan van „Concordia" feestelijk te herdenken, zooals ook te Bin- nenwijzend is geschied. Hierna sluiting. Jaarvergadering Draagt Elkan ders Lasten. De Vereen. Draast Elkanders Lasten hield gisteravond in Concordia de algemeene jaarvergadering. Een 35-tal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer J. Kuiper, opende. N.a.v. de gevoerde propaganda voor de aansluiting bij de particuliere ziekenkas sen liet spr. een waarschuwend woord hoo- ren, om goed na te gaan of die verzeke ringen in staat zijn hun verplichtingen na te komen; voorts nu goed toe te zien in de voorwaarden dier maatschappijen naar de uitsluiting van verschillende ziekten. Na vaststelling der notulen werden de ingekomen stukken voorgelezen, Van het Kringverband Alkmaar was een brief ontvangen over de aanstelling van een controleerend arts. De kosten zullen f 2.50 per opnamegeval of als alle gevallen gecontroleerd moeten worden. 4 cent per lid en per jaar bedragen. Het- bestuur wijde hierop niet verder ingaan. Uit de vergadering kwamen verscheidene stemmen op tegen de aanstelling van een controleerend geneesheer. Men was van oordeel, dat het nog een jaartje moest worden afgewacht. De rekening van den penningmeester, den hoer D. Kansen, enf aan, dat in totaal was ontvangen f 3210.14, waarvan aan con tributie f 2319. Uitgegeven is in totaal f 2803.97. Aan liggelden is uitgekeerd f1955 aan vervoerkosten f 66. Het bezit der vereen, is toegenomen van f 2323.01 tot f 2402.80. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer I. de Zijp herkozen. De afgevaardigden voor de Federatiever- gadcring zullen door het bestuur worden aangewezen. Het jaarverslag van den secr. vermeldde, dat dit jaar een leerzaam jaar is geweest, door de verlenging der uitkeeringsduur voor operatiegevallen. Verlenging voor observa- tiegevallen is onverantwoordelijk. Het leden tal per 1 Jan. '38 was 317 huisgezinnen met 979 betalende en 103 niet-betalende leden. Tot kasnazieners werden benoemd de hee ren J. de Groot en K. Barten. Op een vraag werd geantwoord dat even- tueele observatiedagen bij de operatiedagen worden geteld. Ook bij de rondvraag werd nog eens ge waarschuwd tegen de verzekering bij parti culiere maatschappijen: Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Verbetering van den koolexport? Een abonné te Broek op Langendijk, die „50 jaar geleden al gratis in de Schager Courant schreef", deelt ons mede, dat Za terdag jl. een half uur later dan gewoon lijk een trein van 29 wagons met kool, elk van 10.000 Ko., van het station alhier is vertrokken. Al zeven jaar is het geledón, dat iets der gelijks is gebeurd. 1 wagon was bestemd voor Tsjecho-Slowakije, 1 voor Oostenrijk, 4 voor België en 5 voor Zwitserland, de overige- voor Duitschland. SINT PANCRAS DEEMSTER—VRONE, 0L Vrone trof het goed, daar het terrein van Beemster door het droge weer in uit stekende staat verkeerde. Het duurde niet lang of onze jongens namen de leiding en hoewel de veldmecr- derheid niet groot was, speelde Vrone toch beter. Een versterkte verdediging in goeden vorm bleek heel moeilijk te passeeren, ter wijl de uit vier man bestaande voorhoede goed samenspeelde en vooral niemand hierin te zelfzuchtig was. Als een andere een betere kans had schoot men niet, maar gaf den bal over. De ruststand was 01. Na de thee hetzelfde spel,, het werd 02; daarna miste Beemster een strafschop. Vrone scoorde nog tweemaal en won den strijd met k—0. Dit geeft moed jongens, voor de volgende week tegen Zaandijk 2. SINT MAARTEN „Holland op zijn best" te Valkkoog. Door de Bonte Avond. Club uit Sint Maar ten, werd ten huize van den heer M. Kuiper te Valkkoog opgevoerd de revue: „Holland op zijn best". De zaal was uitstekend bezet; men was dan ook zeer nieuwsgierig naar hetgeen op het tooneel zóu gebéuren. Nu, het gebodene was zeer dik in orde cn uit het applaus, dat steeds maar weer opklaterde, bleek overdui delijk, dat liet publiek een en ander wist te wa'ardeeren. Van de uitvoering-zelf gaven wij reeds eer der een beschrijving; svij volstaan dan ook met mede te deelen, dat di Bonte Avond Glub te Valkkoog nieuwe lauweren heeft ge oogst. AMSTERDAM, 7 Maart. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac: Knoop). Per 70 kilo: Zeeuwsche bonten f3.203.40, idem blauwen 3.203.40 idem eigenheimers 2.40-^2.50 idem blauwe eigen heimers 2.502.60, idem Roodstar 2.30—2.50, idem bonten poters 2.10—2.30, idem blauwen poters 2.10—2.30. idem Bevelanders 2.10^- 2.20, idem bintjes 2.102.30,- idem Web industrie 2.10—2.20, Flakk. eigenheimers 2.50—2.60. Spuische eigenheimers 2.70—2.80, dito poters 1.80—1.90, Hillegommer zand- aardappelen 250—3, Anna Paulowna zand- aardappelen 2.503, Dito roodstar 2.40—2.50 Texelsche zandaardappelen 2.503, dito roodstar 2.40—2.50, IJpolder Bevelanders 2 —2.10, dito poters 1.70—1.80, Friesche bor- gers 2.30—2.40v Frieschè blauwen 3.103-20, Friesche roodstar 266—2.70. Friesche bint jes 2.10—2.20,Roodstar poters -2.10—2-20, bintjes poters 2.10—2.201 Verder per 100 kilo in balen van 50 kilo: Blanke Rrentsche en Overijssel^che zandeigenheirners 3.20—3.40, Roodstar zand 3—3.20, Limburgsche indu strie per 70 kilo 2—2.10. ROTTERDAM, 7 Maart. Vlasmarkt. Aanvoer: 15.450 Kg; l^auw, schoon 65—75 ct., 3000 Kg. Groningsch 64 73 ct., 12.70,0 Kg. Hollandsch geel 6575 ct., 270 Kg. dauwroot 5761 ct. Verleden week op het land weinig handel. Vandaag ter beurze stemming kalm. Allerbeste soorten prijshoudend. Mindere lager. Na loomen handel bijna alles verkocht. AMSTERDAM, 7 Maart. Veemarkt. —.457 vette koeien, waarvan de^prijzën waren: le kw. 74—79 ct-, 2e kw. 6571 ct, 3e kw. 5064 ct., per Kg. slacht- gewicht; 80 melk- en kalfkoeien f 1S0—250 per stuk, 59 vette kalveren: 2e kw.^ 6672 ct., 3e kw. 58—64 ct. per Kg. levend ge wicht; 149 nuchtere kalveren f 610 per stuk, 73 schapen f 20—60 per stuk, 395 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 Kg. 69—70 ct., zware varkens 67—69 ct., vette varkens 66—67 ct. per Kg. slachtgew. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen zeer behoorlijke aanvoer, handel sleepend met iets lagere prijzen. Vette kalvex-en korte aanvoer, handel 6tug met hoogere prij zen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, kalme handel, prijzen iets lager. Schapen korte aanvoer, stugge handel, prijzen iets lager. Varkens matige aanvoer, handel kalm. prijzen onveranderd. ROTTERDAM, 7 Maart. Veemarkt. Totaal aanvoer 2033 stuks, t.w.: 440 vette runderen. 218 vette kalveren 12 nuchtere kalveren, 564 schapen en lam meren, 799 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 74 ct., 2e kw. 64 ct., 3e kw. 56—54 ct., vette ossen 6862-50-52 ct.. vette kalveren 116—9565-70 ct., varkens (levend gewicht) 56—5554 ct., schapen 504540 ct., lammeren 60—5550 ct. Prijzen per stuk: schapen f 28—25—20. lammeren f 21 1815. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel matig, prijzen als vorige week Dinsdag, pr koe 78 ct., prima ossen 72 ct. Vette kalveren, aanvoer gelijk vorige week, handel flauw, prijzen terugloo pend, prima tot f 1.20. Schapen en lamme ren, aanvoer iets grooter, handel slecht, prij zen voor schapen iets lager, lammeren moeilijk te handhaven. Zeer weinig scha pen voor export verkocht. Varkens', aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel zeer stroef, prijzen minder.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6