Vischkwestie voor de Alkmaarsche rechtbank Arrondissements rechtbank te Alkmaar (ZITTING VAN DINSDAG 8 MAART) UITSPRAKEN. Vóór den aanvang der openbare rechts zitting deed de president mr. A. M. Ledeboer de navolgende uitspraken: J. G. en G. W. te Texel, diefstal van ko nijnen, 3 maanden (eisch 7 maanden") ge vangenisstraf; J. G. en W. A. R. te Texel, diefstal 3 maanden (eisch 5 maanden) ge vangenisstraf; J. G. en W. A. R. te Texel, diefstal van schapenvachten; 3 maanden (eisch tegen W. A. R. 1 jaar en tegen J. G. 5 maanden gevangenisstraf; W. A. R. en G. W. te Texel elk 3 maanden gevangenis straf wegens konijnendiefstal, zulks con form den eisch. G. D. wegens schuldheling 3 maanden ge vangenisstraf, (eisch 6 maanden) Ou d o rp EEN SCHERMUTSELING OVER EEN WEG Als eerste verdachte na een zaak met gesloten deuren stond terecht W. S. zon der beroep, wonende te Oudorp, die ervan verdacht wordt een tweetal hekken te heb ben laten staan op een weg van het polder bestuur. De president Mr. Ledeboer vraagt verd. of hij die hekken had geplaatst? Verd. Nooit gedaan, meneer. Pres.: Maar was het een weg waarvan ledereen gebruik maakte? Verd.: Dat weet ik niet. Als eerste get. wordt gehoord, burgemeester Kolb. van Zuid en Noord-Schermer. Deze ver klaart, dat de hekken er waren, toen hij In de gemeente kwam, die hekken zijn toen weggenomen, maar in mei '37 zijn ze weer geplaatst. Verd.: Dat is niet zoo. Pres. tot get.: Was deze weg voor een leder toegankelijk? Get.: Ja zeker; mijnheer de president. Verd. zegt, dat de weg alleen gébruikt wordt door menschen die er wonen. Pres.: Maar als de weg niet aan den pol der hoorde, waarom zou deze dan door dit bestuur verhard zijn? Verd.: Weet ik niet. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille vraagt verd. of hij wel eens menschen verboden heeft over dien weg te gaan? Verd.: Nee, dat nooit. De volgende get. D. Velthuis is Heemraad van den Eilandpolder en vertelt, dat 7 jaar geleden de weg werd verhard. Pres.: En die hekken zijn die er altijd ge weest? Get.: Altijd geweest; ze benne nooit weg geweest. Vernietiging van Het betreft hier qeen bevaarbaar water in den zin van de wet, zegt de Officier van Justitie. Uitspraak op Dinsdaq a.s. Te- qen verdachten een boete van f3.— subs. 1 daq hechtenis ge vorderd. Voor de Alkmaarsche Arrondisse ments Rechtbank werd gistermid dag de bekende vischkwestie behan deld. Het was een verzetzaak te gen W. K. en W. W. en J. t. B. al len wonende tê Anna Paulowna, wien ten laste wordt gelegd in den polder te Anna Paulowna op 1 Sep tember j.1. te hebben gevischt, zon der vergunning van den eigenaar van het vischwater. De hengels werden daarbij in beslag genomen. Verdachten erkennen het tenlaste geleg de. Als eerste get. wordt gehoord G. J. Lo- vink bureremeester van Anna Paulowna. Pres.: Het gaat over de Middenvliet of Kromme Tocht, de Zandvaart en het Balg kanaal. Zijn dat nu bevaarbare wateren, ja: dan neen? Get.: Zeer zeker zijn dit bevaarbare ka nalen. Sinds 1930 is er in het Balgkanaal minder gevaren, doch in ieder geval is het bevaarbaar. *Mr. Fruin vraagt hoeveel de diepte is van die wateren? Get.: Dat weet ik niet. Alleen weet ik, dat toen de nieuwe brug over de Zandvaart werd gemaakt, wij haar hoog hebben ge bouwd. De Officier van Justitie wil weten, of deze kanalen beschouwd moeten worden als al- gemeene verkeerswegen te water? Get.: Tk zou zeggen van wel. De officier van Justitie zeide, dat om bevaarbaar te zijn die vaarten misschien eerst uitgebaggerd moeten worden? En dan zouden het geen verkeersmiddelen te water zijn. Get.: Ja, dat is mogelijk. De verdediger van verdachten mr. dr. Buiskool zegt, dat hij Zaterdag met 'n 15 ton schuit door de bewus te kanalen is gevaren en niet de minste last heeft ondervonden. De tweede get.: P. Hart komt verklaren, dat de diepte ongeveer 60 en soms nog minder dan 60 c.m. was. Pres.: U heeft bij den Kantonrechter ver klaart, dat die diente in het Balgkanaal 80 c.m. tot 3 m. bedroeg. Denkt U, dat een schip van 15 ton door al die kanalen ge makkelijk kan varen? Get.: Absoluut niet Edelachtbare, zoo'n schip komt bovendien niet onder de vaste bruggen door. Pres.: Gelooft U, dat die wateren alge- meene verkeerswateren zijn? Get.: Nee, dat geloof ik niet, in de Zand- Dan is het de beurt aan de getuigen a décharge. De eerste H. Krevel, arbeider te Noord- Schermer. Pres.: Mag iedereen langs d\,en weg loopen? Get.: Als ze maar betale voor de brug die an 't end van de weg is. Pres.: Er staan hekken op dien weg nietwaar? Get.: Ja zeker. Pres.: En hebben die hekken er altijd ge staan? Get.: Altijd. De tweede get. a décharge, J. Sm., Dijkgraaf van den Eilandpolder verklaart, dat de hekken er altijd zijn geweest. De burgemeester blijft erbij, dat de hekken een tijd zijn weggeweest. De volgende get. k decharge is J. C. Groot, arbeider, wonende te Stompetoren. Deze verklaart in Juni 1937 alle bestaande hekken te hebben weggehaald om ze door nieuwe te vervangen. De verdediger van get. vraagt of de hek ken lang zijn weg geweest? Get.: Nee, we hebben ze direct gerepa reerd en weer geplaatst. De laatste get. k décharge is A. Groot, van beroep aannemer en wonende te Stom petoren, die hetzelfde verklaart als de vo rige getuige. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, noemt het een moeilijke taak, vast te stellen of deze weg nu feitelijk een open bare dan wel een niet-openbare weg is. Mr. v. d. Feen de Lille eischt tenslotte vrij spraak. De verdediger van verdachte, mr. ir. v. Leeuwen sluit zich aan bij den eisch van den Officier van Justitie. De Rechtbank zal over een week uit spraak doen. L i m m e n. EEN ERNSTIGE AANRIJDING. De volgenden verd. is C. C. M., wonende te Limmen, wien wordt ten laste gelegd, dat hij rijdende op zijn rijwiel, op den Rijksweg tusschen Limmen en Heiloo een aanrijding heeft veroorzaakt, waardoor B. van Kleef en L. Trompetter ernstig werden verwond. De verd. geeft een lang verhaal, waarmede hij aantoonen wil, dat een en ander zijn schuld niet is. De Officier van Justitie acht de schuld van verd. echter bewezen en eischt f 40. boete subs. 20 dagen. De verdediger van verd., mr. v. d. Loos uit Alkmaar concludeert, dat deze vrijuit dient te gaan. De president bepaalt de uitspraak op he den over acht dagen. De zitting wordt dan tot 's namiddags twee uur geschorst. ANNA PAULOWNA ijk vonnis gevraagd! vaart kunnen alleen platboom vaartuigen komen. Get. burgemeester Lovink heeft nooit anders gehoord, dan dat het wel algemeene verkeerswateren zijn. De Officier merkt op, dat het Balg kanaal loopt van Ewijcksluis nahr het N.H. Kanaal. Bij Ewijcksluis loopt het dood en in het N.H. Ka naal mondt het uit door een duiker. Dan is er in dat geval geen spra ke van een verkeersweg te water. De volgende get. L. M. v. d. Heide, tech nisch opzichter der visscherij, wonende te Utrecht. Deze verklaart, dat geen van de vaarten, bevaarbare wateren zijn. Pres.: Er zijn ondiepe plaatsen van 20 c.m. nietwaar? Get.: Absoluut. Pres.: U komt dan tot de conclusie, dat het geen verkeerswegen te water zijn? Get.: Geen verkeerswegen te water; in geen geval. Ook de bruggen zijn een beletsel voor bijna alle vaartuigen. Er is met het leggen van die bruggen niet gerekend op een normale vaart. Dan wordt voorgeroepen P. Muntjewerf, die als schipper geregeld met z'n schip van 15 ton door de betreffende vaarten gaat. Pres.: Kunt U daar altijd varen? Get.: Bij laag water niet, bij hoog water wel. Pres.: Duidt een en ander erop, dat deze algemeene verkeerswegen te water zijn? Get.: Ja, zeker. Altijd geweest. Pres.: En kunt U er 's nachts ook varen? Get.: Ik heb vroeger altijd 's nachts ge varen. Get. I. Taillie, algemeen opzichter van den Anna Paulownapolder, geeft inlichtin gen over de 'diepte der vaarten en de hoogte van de bruggen. Get. komt tot de conclusie, dat scheepjes van 15 ton, mits ongeladen, deze vaarten kunnen bevaren. Echter worden deze wa teren veel minder gebruikt, omdat er be tere verkeerswegen te water zijn. Daarna wordt gehoord get. M. Zandwijk, pluimveehouder te Anna Paulowna, die verklaart geregeld met een schuit door de Zandvaart en het Balgkanaal te varen. Pres.: Beide vaarten zijn door een sluis met het N.H. Kanaal verbonden nietwaar? Get. Juist, Edelachtbare. Pres.: Vindt u nu, dat dit allemaal ver keerswegen te water zijn? Get.: Ja, vroeger voor den bouyv van de huizen te Breezand werden alle materia len te water aangevoerd. De laatste getuige, C. Wijdenes Spaans Jr,, Dijkgraaf van den An na Paulownapolder verklaart, dat genoemde wateren eigenlijk geen van alle kunnen worden beschouwd als verkeersmiddelen te water. Prac- tisch worden die wateren voor va ren niet meer gebruikt. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille, requisitoir nemend, concludeert, dat alle getuigen anders verklaren, de een zegt: het is wel een bevaailbaar water, de ander meent van niet. Spr. is van oordeel, dat het hier geen bevaarbaar water is in den zin van de wet, al vaart er dan ook wel eens een schuitje. Het zijn dus geen algemeene scheepvaartwegen, geschikt en dienstbaar gemaakt voor het locale verkeer. Op grond hiervan moesten verdachten vergunning hebben om daar te visschen en vraagt spr. vernietiging van de 3 vonnissen van den Kantonrechter en veroordeeling van elk der verdachten tot een boete van f 3^- subs. 1 dag hechtenis. Mr. dr. Buiskool, verdediger van ver dachten, bestrijdt de meening van den Of ficier op grond van eenige arresten van den Hoogen Raad, waarbij het karakter van een bepaalden stroom, als verkeers middel te water kan worden aangemerkt. Pleiter wijst er op, dat er nog steeds een beurtschipper door deze wateren vaart. Deze wateren zijn zeker wateren welke verkeersmiddelen zijn. Mr. dr. Buiskool zegt, dat daarom zijn drie cliënten van alle rechts vervolging dienen te worden ont slagen, zooals ook de Kantonrechter heeft beslist. Na re- en dupliek wordt de uitspraak bepaald op heden over acht dagen. Uit onze omgeving W1ER1NGEN Onderwijzend personeel. In de vacature aan de O. L. school te Hip- polytushoef, ontstaan door toeneming van het leerlingental waardoor een 6e leerkracht moet worden toegevoegd, is tijdelijk voor zien door de benoeming van de wachtgeld ster Mw. T. Bleeker-Wouda, onderwijzeres te Krommenie. Aan de niet-wachtgeldster Mw. K. P. Klimp uit Alkmaar is in verband hiermede eervol ontslag verleend. Standplaatsen kermis 1938. Door het gemeentebestuur zijn reeds weer de standplaatsen .voor de kermis 193S ver pacht. Naast kop van Jut, schiet- en werptenten, koekstallen, nougatkramen etc., komen er dit jaar, de zweef en de kinderdraaimolen van Ooms, de autoscooter van Vermolen, Pa radetent van A. Abeen; Miniatuur-racebaan, z.g. Fietsmolen, van A. v. d. Veen; de Golf van Biscaje, cake-walk van Klinkhamer, enz. enz. De schouwburgloge van J. Nooij zal trach ten op particulier terrein standplaats te krijgen. Al deze inrichtingen tezamen zullen trach ten U vijf onvergetelijke dagen van kermis- jolijt te bezorgen. Loop der bevolking (Febr. '38). Ingekomen personen: J. D. Boontjes uit Zijpe; A. J. Moleman en gezin uit Haarlem mermeer; Mw. N. D. Kiewiet-Hilverts uit Vlagtwedde; K. ten Hove uit Kantens; G. Akkerman uit Sneek; D. Stienstra uit Leeu- warderadeel; A. Schellevis cn gezin uit Haarlem; G. G. de Groote uit Nw. Amstel; Vertrokken personen: Mwj G. Bontkes n. Hilversum; A. Kop en gezin naar Sliedrecht; C. F. Kloprogge cn gezin naar Oostwoud; Mw. T. Klare naar Haarlem; J. Wagenaar en gezin naar Enschede; W. Greven en ge zin naar Rijssen; P. Ellen naar Beilen; Mw. J. N. Bos naar Nibbixwoud; Mw. C. Rump naar Den Helder; T. de Wit en gezin naar Kampen; C. Honpe naar Noordscharwoude; W. v. Os naar Den Haag; Mw. wed. W. P. Coster-v. Oers naar Den Helder; H. M'dder naar Leek; M. A. v. d. Mark naar Kaap stad (Zuid-Afrika); W. v. Wijngaarden en cchtg. naar Kampen; Mw. B. M. J. Engel kamp naar Amsterdam; Mw. P. v. d. Vaart Pruimboom naar Den Helder. DEN OEVER. De M.U.Z. gaat weer werken Aan de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken alhier is door den Dienst der Zuiderzeewerken een werk ge gund nabij Urk. Dit werk bestaat in het baggeren van een grondverbetering. HEER HUGOWAARh Tante Pos op stap. Een klein berichtje in een paar plaatselijke bladen: De brievenbus tot nog toe bij het station Noord scharwoude, zal vanaf 8 Maart ge plaatst zijn op den hoek Midden weg-Verlaat. Daar moet de goê-gemeente het mee stellen. Intusschen had tante Pos nog heel an dere plannen in het hoofd, waar zij heel heimelijk mee te werk ging. Zij stelde er blijkbaar geen prijs op, dat de burgerij, die tenslotte haar rijkelijk van contanten voor ziet, en de bron is van haar welvaren, meer van haar gedragingen afwist, dan dat simpele nieuwtje van die éépe brievenbus bij „de pijpjes". Aldus was die burgerij niet weinig ver rast Dinsdagmorgen tot de ontdekking te komen, dat de maagdelijke zwijgzame tan- tie, dien nacht vermoedelijk na haar uit gang. maar niet meer naar bed gegaan was. Twee uur vroeger dan gewoonlijk vond men tenminste de gewone morgencor respondentie al „op den gang". Een enkele, die toevallig op de buurt vertoefd had, was er zelfs getuige van ge weest, dat „nog-niet-goed-zes-uur", er al een auto voor het postkantoor gestaan had, die de bekende zakken uitlaadde en de weg te zenden post innam. Met die post verdween de auto in Noor- delijke richting. Wat er verder mee gebeurd is( konden we niet goed te weten komen. Iets schijnt er toch niet met Tante in den haak te zijn geweest, mogelijk heeft zij zich ergens verslingerd. Dat ontdekten we hedenmorgen al, want de berichtjes, die anders met den trein van half acht vertrekken en dan prompt in de Schager om een uur of elf weer ten pu- blieken nutte in onzp gemeente arriveeren, ontbraken, ofschoon ze den avond van tevo ren reeds aan de zorgvolle hoede van Tante waren overgedragen. Maar er schijnt een heel groote omweg gemaakt te worden en de berichtjes, die eerst in de goede richting gaan, schijnen na een langen omweg zeer veel zuidelijker terecht te komen. En aldus Ned. Herv. Kerk. Op het drietal te Jelsum (Fr.) komt o.m. voor Ds. L. J. van der Kam, alhier. Bouwvergunning. Aan den heer P. J. Morsink, alhier, werd vergunning verleend tot bouw van een woon huis, op een terrein nabij de R.K. kerk Noord, voorheen behoorende aan den heer Overtoom. „Werk in uitvoering". Het dempingswerk op de buurt vordert met het voor dezen arbeid zoo zeer geëigen de weer der laatste dagen regelmatig. De 'rioleering aan den westkant heeft haar be slag gekregen. De ornamentieke poort voor het „oude raadhuis" ligt thans tegen den grond. Alles toont nog de karakteristiek van „werk in uitvoering". Ook aan de oostzijde is men reeds met de demping aangevangen. Het prachtige ga zon voor de ambtswoning van den geneesheer is mede ten offer gevallen en ligt thans groo- tendeels in den vorm van een „stapel zoden" aan den kant. Ongemerkt verdwijnt het oude en onge merkt verschijnt het nieuwe. Algemeen hoort men de meening dat de buurt er van „opknappen" zal. LANGENDIJK Vroege aardappels. Men is hier reeds druk bezig met het planten van vroege aardappels. Het weer lokt hier wel toe uit. De koolexport. In aansluiting op het berichtje in het num mer van gisteren over de verbetering van den koolexport, vernemen wij uit betrouw bare bron, dat Zaterdag niet 29 maar 27 wa gons vanaf station Broek op Langendijk zijn vertrokken. Drie jaar geleden, op 9 Maart 1935 werden van station Broek op Langendijk verzonden 29 wagons. In de laatste weken is het al eenige malen voorgekomen, dat meer dan 20 wagons werden verladen. De rentelooze voorschotten. We vernemen, dat er ernstige pogingen in het werk zullen worden gesteld, om de ren telooze voorschotten, door het Rijk aan de noodlijdende tuinders verstrekt en de tuin- derscredieten, door de Boerenleenbanken ge geven onder garantie van Provincie en Ge meenten, geannuleerd te krijgen. OUDKARSPEL. Accordeon-club opgericht. Naar wij vernemen, is alhier een Accor deon-club opgericht, met aanvankelijk 20 le den. De repetities zullen worden gehouden in hotel „Het Huis de Brederode". NOORDSCHARWOUDE. De beker is voor Schaakmat. De schaakclub Schaakmat alhier heeft, naar men ons mededeelt, de beker gewon nen welke door de schaakclub De Pion te Bergen beschikbaar was gesteld voor den aldaar gehouden nederlaagwedstrijd. Een mooi succes voor de Langendijker schakers. Sjoelen. Ie klasse: Jac. de LaatG. S-mit 18 0 2 1651—1294 18—2; J. DuijvesG. van Rijn 10 1 9 1645—1622 IOV2—91/-»; 2e klasse: J. v. DortH. Aarts 8 0 12 1526—1507 8—12; J. Beenken.—D. Drost 4 0 16 1251—1509 416; J. Beenken—P. van Veen 15 0 5 1369—1211 15—5; P. Dissel— D. Drost 13 0 7 1597—1561 13—7; D. Drost— P. Dissel 14 0 6 1504—1398 14—6 3e klasse: K. Luijtjes—H. Ligtenlherg 14 0 6 1240—1191 146; Jo Jansen—J. C. v. d. Zei 13 1 6 1456-1392 13y2-6V2; J- C. v. d. Zei—Jo Jansen 13 1 6 1418-1292 13V2-^V2- ZUIDSCHARWOUDE. „Voorzorg" spreekt zich uit voor een controleerend geneesheer. In de gisteren gehouden vergadering van de vereen, voor ziekenhuisverpleging „De Voorzorg", werd een schrijven van het Streekverband Alkmaar behandeld inzake een controleerend geneesheer. Men besloot hierop in te gaan. De kosten zullen bedra gen 4 cent ner lid. Kolven. Voor de kolfclub Op Maat zullen aan de titelwedstrijden van den Ned. Kolfbond voor den Keizerstitel deelnemen de heeren C. Berkhout en P. Goet en voor den Prinstitel J. Kramer en P. Schoorl. De proefpolder. De eigenaars *van de landerijen in den ontworpen Proefpolder zijn weer opgeroe pen, om te willen meedeelen, of zij hun land willen afstaan. De getaxeerde waarde is dezelfde gebleven, doch aan bezwaren, die t.o.z. van bedrijfsschade, grootte enz. moch ten bestaan, kan worden tegemoet gekomen. We vernemen,' dat deze tweede bespreking geen succes oplevert, zoodat „wil men het land in zijn bezit krijgen, de Provincie tot onteigening zal moeten overgaan. HOOGWOUD Tijdelijk onderwijzeres. Wegens ziekte van Mej. Beerepoot is tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. school in het Zuideind alhier benoemd mej. M. A. C. van de Wiel, wonende te Sijbekarspel. Dienstplicht. De Keuringsraad heeft uitspraak gedaan, dat de volgende personen voor den dienst ge schikt zijn verklaard: A. G. Beerepoot, J. Deken, J. Donker, J. Groot. P. C. Koopman. *N. Kos, W. Lak, D. Landman, L. de Lange, C. Langedijk, C. de Maijer, N. J. Schilder, P. Tromp, J. Zander. Diefstallen. Bij de politie is aangifte gedaan van enkele diefstallen. In Aartswoud bij den timmerman Zwaag is een partij hout ontvreemd, terwijl in de Weere van G. Commandeur 'n paar zakken aardappelen zijn gestolen. De iepenboomen. Van de Nederl. Heidemaatschappij zijn een 50-tal iepenboomen ontvangen, die op nader te bepalen plaatsen zullen worden geplaatst langs de wegen. BURGERLIJKE STAND OVER DE MAAND FEBRUARI 1938. Geboren: Jan, zoon van Petrus Dekker en van Hendrika van den Bongaard; Jo, zoon van Petrus Dekker en van Hendrika van den Bongaard; Petrus Nicolaas, zoon van Lourentius Theodorus Schilder en van Agatha Koppes. Overleden: Elisabeth Pronk, oud 56 jaren, echtgenoote van Gerbrand Groot; Jan Dek ker en Jo Dekker, zoons van Petrus Dek ker en van Hendrika van den Bongaard. Ondertrouwd: Wouter Hoogland, oud 34 jaren van beroep landbouwer, wonende te Hoogwoud en Afra Vriend, oud 25 jaren, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Getrouwd: Sirnon Bakker, oud 25 jaren, van beroep arbeider, wonende te Oude Nicdorp en Marijtje Groot, oud 25 jaren, zon der beroep, wonende te Hoogwoud; Wouter Hoogland, oud 34 jaren, van beroep land bouwer, wonende te Hoogwoud en Afra Vriend, oud 25 jaren, zonder beroep, wonen" de te Hoogwoud. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Agatha van Zelm, van beroep dienstbode, van Nibbixwoud naar Weere IC 35; Jacob Bcsseling, van beroep bakkers knecht, van Heerhugowaard naar Gouwe H 36; Arie Ivoorn en Zoon, van beroep ar beider, van Winkel naar Langereis A 42; Maria G. H. van Hilten en dochter, van. beroep huishoudster, van Winkel naar Lan gereis A 42 Cornelis Stroomer, van beroep arbeidei van Hovelingen (D) naar Kerke- laan C 29; Simon Dekker, van beroep boe renknecht, van Nieuwe Niedorp naar Aarts woud G 9; Gesina F. Heuvel, van beroep huishoudster, van Lienden naar Langereis A 33. Vertrokken: Simon Schouten, van beroep arbeider, van Weere I 14 naar Obdam; Jan Balstra, van beroep boerenknecht, van Weere I 11 naar Berkhout; Jan Eggeles, van beroep arbeider van Aartswoud F 20 naar Oost woud; Petrus Hendrikus Maas, van beroep arbeider, van Zuideind D 47 naar Nibbix-f woud, Theodorus Jacobus Mulder, van beroep bakkersknecht, van Kerkelaan C 45 naar Spanbroek. BERGEN Benoemd, De heer W. de Vries is aangesteld tot vo lontair ter secretarie. De heer de Vries was voorheen volontair ter secretarie te Kwadijk, Herdenkingsplechtigheid. Op Zondag 13 Maart a.s. wordt een her-< denkingsplechtigheid gehouden op de ge* meente begraafplaats bij de graven der Duit- sche militairen en van de bemanning van het schip „Renate Leonhardt". BARS1NGERHORN Arbeidsbemiddeling, Aan het jaarverslag van den agent der Arbeidsbemiddeling over het jaar 1987 ont-< leenen we het volgende: aan het begin van het verslagjaar ston den 120 werkzoekenden ingeschreven; in den loop van het jaar meldden zich 549 werkzoekenden aan; hiervan werden ge plaatst 67 personen, terwijl 442 personen werden afgeschreven. Aan het einde van het jaar stonden derhalve 160 werkzoekenden ingeschreven. 61 arbeiders werden geplaatst in de gemeente en buiten de gemeente 6. Het aantal aanvragen om arbeidskrachten bedroeg 72. Aan deze aanvragen werd vol daan met 67 arbeiders uit de gemeente en 5 arbeiders van buiten de gemeente. Het hoogste aantal ingeschrevenen bedroeg 181, n.1. begin Februari, het laagste aantal ingeschrevenen 2, n.1. begin September. De samenstelling van de commissie van toezicht op het agentschap onderging in het verslagjaar geen verandering. OUDE NIEDORP 'T VELD. W.O.L.-Polder. Dezer dagen vergaderde het bestuur van den W.O.L.-poldet- ten lokale van J. P. Pep ping aan de Weel. Allen waren aanwezig. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar; secretaris de heer F. C. Jong. Na opening en notulen volgden enkele mededeelingen. Aan het gemeentebestuur van Oude Nie dorp werd toestemming verleend tot dem ping van een sloot te 't Veld, vanaf J. H. Verlaat tot P. Hoebe. Aan P. Berkhout Jbzn. werd toestem ming verleend tot het plaatsen van een; schoeiingl angs zijn erf en hoofdtoevoer- sloot no. 4 onder voorwaarde dat gezorgd) dient te worden dat de sloot, ter plaatse de vereischte breedte van 3 M. op den wa terspiegel bij polderpeil heeft. Aan het Departement van Financiën, afd. Rijksgebouwendienst werd toestem ming verleend tot het leggen van een dam van perceel Oude Niedorp B 626 op den openbaren weg. benoodigd ter berei king van een aldaar te plaatsen gebouwtje voor de P.T.T. Na bespreking betreffende enkele onder houdswerken aan het Kerkpad en den! Leijerdijk, volgde sluiting. Rijwielclub. De R.K. Rijwielclub „St. Bonifacius", ver gaderde in café Brouwer alhier. Aanwezig 30 personen. Na een woord van welkom door den voorzitter S. P. van der Stoop, werden door den secretaris de notulen voorgelezen De penningmeester J. Plijter bracht ter kennis, dat de inkomsten over het vorige jaar f24.— zijn geweest en de uitgaven f 14.83 Batig saldo f9.17, reserve f 18.33, alzoo in kas f27.50. De voorzitter zegt, dat bij dezen gang van zaken misschien een vaandel zal kunnen worden aangeschaft. Hierna wordt het jaarverslag door den se cretaris uitgebracht. De heer Legdeur hield een gloedvolle rede, waarin het mooie doel van de vereeniging naar voren werd gebracht en spr. wekte dc aanwezige niet-leden op tot deelname. De periodiek aftredende voorzitter werd bij acclamatie herkozen. Aan de orde komt de bespreking inzake deelname aan den stillen omgang op 13 Maart a.s. naar Amsterdam. De indeeling van dezen dag werd nader besproken. Op 12 Juni zal door de club een tocht wor den georganiseerd naar het genadeoord te Heiloo en op 21 Augustus naar de St. Alber- tuskerk te Egmond. Staande de vergadering meldden zich S nieuwe leden aan. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6