RAAD BERGEN HEEMAF Arrondissements rechtbank te Alkmaar Veel woorden en weinig wol. Gisteravond om acht uur kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van Mr. H. D. A. van Reenen, burgemeester. Aanwezig zijn alle leden. Ingekomen stukken. Wij vermelden hiervan de navolgende: Kasgeldleening. Bij het Gemeentebestuur is van Ged. Staten bericht ontvangen, dat het Raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldleening voor den dienst 1938 tot een bedrag van ten hoog ste f 150.000.is goedgekeurd. Pesie's Natuurbad. Ingekomen is een adres van Pesie's Na tuurbad, houdende verzoek, om toestemming voor het plaatsen van 2 "bloemzuilen met vlaggestok aan den toegangsweg naar zijn inrichting. Om de wille van de consequentie, zijn B. en W. niet bereid, de gevraagde toestemming te»verleenen en wordt den Raad geadviseerd adressant conform in te lichten. De heer Swaag (B. Bel.) zegt, dat de Kar- perton ook alreeds een vlaggestok heeft ge plaatst en wil daarom dit verzoek inwilli gen. De heer Den Das (S.D.A.P.) vindt even eens, dat aan dit alleszins gemotiveerd ver zoek, kan worden ingewilligd. Er is een weg te vinden, om den grond voor Pesie's Bad te verhuren, dan omzeilt men de Politiever ordening. De heer Voüte (B. Bel.) zegt, dat er bij het Oranjehotcl wel een reclamebord is ge plaatst, dat allesbehalve mooi is. De lieer Hemelrijk (S.D.A.P.) meent, dat de moliveering van B. en W. zeer zwak is. De Raad heeft consequenties genoeg, om dit verzoek toe te staan. Dit bedrijf is immers volkomen afhankelijk van eonige maanden en overal in den lande wordt voor natuur baden reclame gemaakt. Spr. kan zich niet voorstellen, dat nu nog B. en W. bij hun besluit zullen volharden. Spr. noodigt B. en W. daarom uit op hun advies terug te komen. De heer Dingerdis (R.K. Arb.) wil de soe pele toepassing van de politieverordening. De Voorzitter antwoordt, d^t het idee in deze omgeving niet erg paste. Beter is het, dat de man een reclame maakt op z'n eigen erf. Wethouder MacDonald (B. Bel.) zegt, dat het bord bij het Oranjehotel moest worden weggehaald. De vraag is, wordt deze zaak uitgemaakt door den Raad of door B. en W. De lieer Hemelrijk (S.D.A.P.) meent, dat B. en W. toch van hun consequentie kun nen afwijken. Door een compromis met den eigenaar kan men toch tot overeenstemming komen. Den voorzitter lijkt het het beste, dat een dergelijke zaak bij B. en W. blijft. De heer Hemelrijk wijst er op, dat door de omlegging van den weg en door het aan- r brengen -van de boschage, het bedrijf aan het oog is onttrokken. Dat mag niet wórden vergeten. Spr. stelt een motie voor, waarin de Raad als zijn meening uitspreekt, dat dit verzoek behoort te worden ingewilligd. Deze motie in stemming gebracht, wordt aangenomen met S stemmen voor, 2 stem men tegen en 1 blanco. Teeltvergunningen voor late aard appelen. Bij den Gemeenteraad is ingekomen een schrijven an het gemeentebestuur van Eg- mond Binnen, houdende verzoek bij de Re geering aan te dringen op opheffing der teeltvergunningen voor late aardappelen en speciaal voor den zandgrond. In verband met het feit dat een actie, als hier bedoeld, reeds door de daarbij betrokken deskundige organisaties wordt gevoerd en ook het door B. en W. terzake ingewonnen advies der Tuinbouw-vcreeniging „De Een dracht" te Bergen, den indruk vestigt dat deze zaak voldoende wordt behartigd, wordt gaarne aan den Raad overgelaten of boven dien de gemeente zich bij de actie zal aan sluiten. De Raad vereenigt zich met het voorstel van B. en W. De toestand op het postkantoor. Ingekomen is een schrijven van den Di recteur-Generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, waarin wordt medegedeeld, dat blijkens een ter plaatse ingesteld onderzoek eenige verbetering in de loketbezetting ten postkantore inderdaad gewenscht is en in verband hiermede maatregelen getroffen zijn. waarvan verwacht mag worden, dat voortaan een ieder binnen een redelijk tijdverloop zal worden geholpen. Vaststelling ie Suppletoire be grooting 1937. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de 4e suppletoire begrooting voor den Ge wonen Dienst 1937. Zonder discussie aangenomen. Aanschaffing meubilair Berger Schoolvereeniging. Aanvraag van het bestuur der Berger School-Vereeniging, om overeenkomstig art. 72 der L.O. Wet 1920, de voor het aanschaf fen van eenig meubilair, leer- en hulpmid delen benoodigde gelden uit de gemeentekas te betrekken. De uitgaven worden begroot op f849.95. Aldus besloten. Belooning Vakonderwijs U.L.O.- School. Voorstel van B. en W. om overeenkomstig art. 101 bis der Lager Onderwijswet 1920 het gemiddeld bedrag per leerling, dat in 1937 voor de openbare school voor uitge breid lager onderwijs aan belooning van vakonderwijzers is uitgegeven, vast te stel len op f 300.—: 95=f 3.16. Aldus besloten. Voorschot aan Bijzondere School besturen. Aanvragen van Bijzondere Schoolbesturen om voorschot op de gemeentelijke vergoe ding overeenkomstig art. 103 6e lid en art. 101 bis, zevende lid der L.O. Wet 1920. Z.h.s. aangenomen. Gem. vergoeding van Bijzondere Schoolbesturen. Aanvragen van Bijzondere Schoolbesturen om de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in art. 101 der L.O. Wet 1920, ten behoeve van de onder bedoelde schoolbesturen staande scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs over het dienstjaar 1937 vast te stellen. Aldus besloten. Aanvulling Politieverordening: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot aanvulling van de algemeene Politieverordening dezer ge meente. De heer Vrije (B. Bel.) meent, dat we hier geen gidsen of wegwijzers noodig heb ben. Wij hebben hier een goed geoutilleerd Vreemdelingenverkeer. Men moet eenvoudig verbieden, dat de eerste kennismaking van de gas ten is een kennismaking met verschillende jonge en oudere menschen, die de gasten naar verschillende pensions willen bren gen. Wat de rijwielstallingen betreft, wil spr. daartoe gelegenheid geven als die stallin gen behoorlijk zijn geoutilleerd. De Voorzitter antwoordt, dat alles blijf zooals het is, maar B. en W. willen voor komen, dat menschen gewoon van hun fietsen worden getrokken. Wat de kwestie van een gids betreft is een en ander zeer moeilijk vast te leggen in de Politieverorde ning. Als er excessen zich voordoen,, d&n kan het College daarvoor door den Raad verantwoordelijk worden gesteld. De Voor zitter zegt, dat het een zeer moeilijke re dactie is. Wethouder Macdonald zegt, dat een der gelijk persoon vergunning moet hebben van B. en W. De heer den Das wil niet zoover gaan als de heer Vrije. Spr. wil met de VVV. over leggen, op welke wijze het best een en an der kan worden geregeld. De politieverordening wordt daarna aan genomen. De rechtspositie der ambtenaren. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot wijziging en aanvulling der verordening, regelende de rechtspositie van de ambtenaren in dienst der gemeente, zooals deze laatste is gewijzigd bij Raads besluit van 26 Maart 1936. Aldus wordt besloten. Verordening Hondenbelasting. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Verordening op de heffing en in vordering cencr belasting op de honden. B. en W. achten het billijk en doelmatig dat, in verband met extra bemoeiingen ver- eischt voor het richtig ten kohiere bren gen van de aanslagen der niet aangegeven honden het bedrag van de deswege ver schuldigde belasting met 40 pet. wordt ver hoogd. De heer Vrije wil deze belasting met 50 pet. verhoogd zien. Dit voorstel wordt niet ondersteund, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Heffing van los- en opslaggelden. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Verordening op het heffen van los- en op slaggelden in de gemeente. Aldus besloten. Capitulantenverordening. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Capitulantenverordening. Als voren. De training van de R.K. V.V. Berdos. Voorstel van B. en W. om ten behoeve van het houden van een training, aan de voet- en Uw stofzuiger kunnen elkaar verdragen! De Heemaf maakt een stofzuiger met den beroemden S.K.A. motorl Iedere electricien kan U vertellen, hoe be trouwbaar die is. De eenige stof zuiger zonder koolborstels. Vonken is uitgesloten, radiostoring dus on- mogelijkl Als hij draait, kunnen buren en huisgenooten een Mengel berg concert genietenl Vraag demonstratie. STOFZUIGER Verkrijgbaar bij: HEUSEVELDT N.V., Langestr. 24,76, Achterstr., Houttil, Alkmaar, Tel. 4170 balvereeniging „Berdos" gratis een lokaal der openbare school voor U.L.O. beschikbaar te stellen met vrij licht en vuur, met bepa ling, dat dit ook zal gelden voor het afge- loopen jaar. De heer Voüte zegt, dat de Berger Sport- vereen. niet op zulke gunstige voorwaarden terrein en kleedgelegenheid in huur heeft. Immers: de scholen hebben vergunning op het terrein van B.S.V. te voetballen. Dus zoo bar gunstig zijn de voorwaarden niet. Het voorstel wordt daarna aangenomen. Vragen van den heer Den Das. Bij het gemeentebestuur is van het raads lid L. den Das, het navolgende schrijven in gekomen: „Ondergeteekende, lid van Uwen Raad, verzoekt verlof het college van B. en W. de volgende vragen te mogen stellen. 1. Is het juist, dat bij de tewerkstelling in de werkverschaffing, de arbeiders die den 65-jarigen leeftijd hebben bereikt en uit dien hoofde een ouderdomsrente ontvangen, de tewerkstelling voor het laatste of 66sle le vensjaar, overeenkomstig de ontvangen ou derdomsrente wordt ingekrompen? 2. Zoo ja, zijn B. en W. bereid te bevorde ren, dat voorzoover het de werkverschaffing betreft, dit laatste jaar van de tewerkstel ling voor de betrokken arbeiders, geen in krimping wordt toegepast? De heer Den Das licht zijn voor stel toe en vindt het niet in den haak, dat werkloozen op 65-jarigen leeftijd nog in de werkverschaffing worden geplaatst. Wethouder MacDonald antwoordt, dat het te werk stellen van menschen tot hun 66- jarigen leeftijd eerst in de laatste jaren is geschied. Spr. wil ,t'it gaarne nog eens on derzoeken. De heer den Das merkt op, dat na hun 60ste jaar de menschen geen behoorlijk em- plooy kunnen vinden. Rondvraag. De heer Voute vraagt, wie er feitelijk gaat over de klok op het station? De Voorz. antwoordt, dat de V.V.V. daar over gaat. De heer Voüte meent, dat die klok dan maar gauw moet worden opgedoekt, want zoo lijkt het naar niets. De heer Vrije vraagt, hoe het staat met de vaste benoeming van de wijkzuster. Spr. wijst er voorts op, dat bij menschen in de Stationsstraat 43 personen met veters enz. aan de deur komen. Dat zijn menschen die geen vergunning voor het maken van mu ziek kunnen krijgen. De Voorzitter antwoordt dat hij gaarne de namen van die menschen in de Stations straat wil weten, dan kunnen B. en W. daar een en ander aan doen. Misschien is het mo gelijk de ventvergunningen te beperken. Het vliegveld. De heer Hemelrijk vraagt hoe het zandver- voer naar het vliegveld zal plaats vinden? De Voorzitter .antwoordt, dat het zand in korten tijd op het vliegveld moet komen. Men wilde dit zand vervoeren per vracht auto, doch dat vond het college niet wensche- lijk en daarom heeft het zich verstaan.met de Genie. Daaror is nog geen antwoord ont vangen. De heer Hemelrijk: En hoe staat het met den toegangsweg naar Bergen. De Voorzitter antwoordt, dat hieromtrent geschreven is aan Defensie, doch ook daar over heeft spr. nog geen antwoord. Hierna sluiting. Uit onze Omgeving ZIJPB WERKVERSCHAFFINGSOBJECT De Minister van Sociale Zaken heeft goed gevonden, dat het volgende werk in werk verschaffing wordt uitgevoerd: het aanleg gen van een verharden weg in het Korfwa ter te Petten en heeft hiervoor een bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds toege zegd. DIENSTPLICHT. Dc dienstplichtigen J. G. Bruin, C. J. Kla ver en A. van den Werf, van de lichting 1938, zijn aangewezen om op 2 Mei a.s. te Den Helder te worden ingelijfd bij het Regt. Kustarti) larie. ZUID-ZIJPE KOSTELOOZE INENTING Naar wij vernemen zal de gelegenheid tot kostelooze inenting dit jaar alhier op 24 Maart worden gegeven en wel te St. Maar tensbrug, ten huize van den arts W. van Slooten van 1011 uur, en in.de O.L. School te Burgerbrug van 11—12 uur, te Petten van 121 uur en te Schagerbrug van 3^-4 uur. Alleen kinderen beneden de 2 jaar zullen worden ingeënt. HABENKARSPE1 WAARLAND. Onderhands verkocht. Bij onderhandschen verkoop is het woon huis van den heer S. Jonker, staande hoek KerkwegVeluweweg te Waarland, verkocht aan den heer C. Bruin Mzn. aldaar. De heer Bruin zal zijn kruidenierszaak, na verbou wing van genoemd pand, daarin vorder gaan uitoefenen. WINKEL Dienstplicht. Aan den dienstplichtige G. Rempt van de lichting 1928 is door den Minister van De fensie uitstel van herhalingsoefeningen ver leend. De dienstplichtige S. W. Laan van de lichting 1939 is op 1 Maart 1938 aangenomen als leerling vliegtuigmaker voor den tijd van acht jaar. Politie. Gevonden: een geldswaardig muntstuk. Inl. ter secretarie. Verleende vergunningen. Door B. en W. is aan de Bataafsche Im port Mij. een vergunning ingevolge de Hin derwet verleend tot het plaatsen van een clectrisch gedreven benzine-pomp bij de ga rage van de N.V. H.A.B.O. Stand werkloosheid. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling stonden heden ingeschreven 34 werkzoekenden, t.w. 18 landarbeiders, 5 grondwerkers, 5 timmerlieden, 3 betonwer kers, 1 zuivelarbeider, 1 metselaar en 1 sla ger. Hiervan waren 18 geplaatst bij een werkverschaffing, terwijl er 3 in de steun regeling waren opgenomen. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Uitslag verkooping. Ten overstaan van Notaris H. W. Smit werd in hot ,i De Burg alhier een openbare verkooping gehouden van' eigendommen van den heer P. Zut alhier. Dc uitslag hiervan was als volgt: Onder Noordscharwoude: huis en erf aan de Oostzijde vSn de Dorpsstraat, kooper de heer A. de Jong te Noordscharwoude voor f2730.—. Akker aan de Trijntjessloot (7 snees); ak ker aan de Molensloot. (6V2 snees): akker tus- schen Schouten- en Molensloot (15V£ snees), akker aan de Molensloot (6 snees). Onder Oudkarsnel: Akker „Dc Visscher (16 snees); akker nabij de Winterbrug (9 sn.), akker aan de Krommezool (8 sn.), en nog een akker aan de Krommezool (12 sn.), Kooper van al deze akkers de heer J. Com mandeur te Zuidscharvvoude voor f37.25 per snees. Een akker aan de Kortsloot, groot 10 snees, onder Oudkarspel, eigendom van mej. de wed. D. Duves, werd gekocht door den-heer D. Swager voor f45.per snees. Sjoelen. Ie klas: G. SmitG. v. Rijn: 3 2 15 1383—1499 4—16 2e klas: P. DisselP. v. Veen: 15 0 5 1608—1402 15L- H. ArtsD. Drost: 19 0 1 1808—1451 191 J. BeenkenP. Pool: 10 0 10 1332—1350 10-10 3e klas: N. JonkersC. Fut: 13 1 6 1284—1244 13i/2—6*/2 W1ERINGEN AANBESTEDINGSNIEUWS Te Utrecht werd in liet openbaar in het gebouw van den Rijkswaterstaat aanbe steed het maken van een schutsluis, o.a. het Smal Weesp in de gemeente Weesper- karspel met bijkomende werken, behoorende tot de scheepvaartverbinding van Amster dam met den Boven-Rijn, Raming f 140.000. Ingekomen waren 68 inschrijvingsbiljet ten. Laagste inschrijver E. J. v. Crcy te Ros malen f 136.000. Hoogste inschrijver H. Visser te Lemmer f 159.500.— O. m. schreef nog in: O. Bosker alhier f 154.800.— (Zitting van 15 Maart 1938). UITSPRAKEN. Vóórdat de zitting van heden een aanvang nam, deed de Rechtbank de volgende uit spraak: W. S. uit'Oudorp, die eenige hek ken op last van het Polderbestuur, staande op den openbaren weg, niet had wegge haald, en tegen wien vrijspraak was gc- ëischt, werd conform den eisch vrijgespro ken. Schoor 1. VERDUISTERING. De eerste verdachte is G. O. te Schoorl, die ervan beschuldigd wordt zich een bedrag van f125.wederrechtelijk te hebben toe geëigend. De Pres. vraagt verd. of hij op provisie basis voor een ingenieursbureau werkte? Verd.: In den regel wel Edelachtbare. Pres.: U waart dus uitsluitend provisie reiziger. Als get. wordt gehoord ir. H. H. Bouma, ingenieur, wonende te Amsterdam. Get. vertelt, dat verd. bij het Ingenieursbureau is gekomen, met verzoek radiotoestellen te mogen verkoopen. Pres.: Kocht hij zelf wel eens toestellen van uw zaak? Get.: Vroeger wel eens, maar later nooit meer. Pres. tot verd.: U had de gelden, welke u had ontvangen, moeten afdragen. Heeft mijnheer Bouma teruggekregen, wat hem toekwam? Verd.: Ik kan het onmogelijk betalen, Edelachtbare. De volgende get. is T. Tump, boekhouder te Landsmeer. Deze vertelt dat verd. in het vorige jaar bij hem is gekomen om een ge luidsversterker te koopen. Do president, Mr. Ledeboer vraagt, of dat wel meer voorkwam? Get.: Misschien vroeger, maar ik kreeg altijd bericht van den heer Bouma, om het goed af te geven. Verd. merkt op, dat hij den boekhouder had gevraagd een kwitantie te willen geven voor het bedrag, waarop hij dc geluidsinstal latie aan Dekker zou verkoopen. Get. Tump merkt op, dat er heolemaal geen bedrag op dc kwitantie was ingevuld. De president: Mr. A. M. Ledcboer leest dan de verklaring voor van get. J. Dekker te Obdam, die door ziekte verhinderd was te komen. De officier van justitie, Mr. v. d. Feen de Lille vraagt aanhouding van deze zaak tot Dinsdag 26 April, om get. Dekker te hooren. Alkmaar. DIEFSTAL DOOR INKLIMMING. De volgende verd. G. Sm., wonende te Alk maar, wordt ervan beschuldigd in Januari en Februari te Bergen aan Zee door middel van verbreking van een ruit en door in klimming zich verschillende goederen te hebben toegeeigend. Verd. erkent het hem ten laste gelegde. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Feen de Lille eischt een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaren. De Rechtbank zal over een week uit spraak doen. Nibhixwoud. TWEEMAAL BRAND GESTICHT. Als verd. wordt voorgeroepen C. W. te Nihbixwoud, wien ten laste wordt gelegd: le. dat hij in den nacht van 26 op 27 Dec. 1931 brand heeft gesticht in de door hem bewoonde boerderij; 2e. dat hij in den nacht van 16 op 17 Oc- tober 1937 hetzelfde feit heeft gepleegd. Pres. tot verd.: U heeft 2 keer brand ge had in uw boerderij? Verd.: Dat is heel goed mogelijk* Pres.: Neemt u een beetje andere houding aan; u woet het heel goed. Woei de wind in dc richting van de boet? Verd.: Dat kan ik me niet herinneren; het is al zoo Tang geleden. Pres,: Beide keeren was uw boerderij ver zekerd, niet waar? Verd.: Zeker Edelachtbare. Als eerste getuige wordt als deskundige gehoord J. M. Hartdorff, opperbrandmeester te Amsterdam. Deze komt tot de overtuiging, dat er in beide gevallen brand is gesticht. Get. Corn. Bos, onbezoldigd rijksveldwach ter te Nibhixwoud verklaart, dat de beide branden ongeveer middernacht uitbraken en dat in beide gevallen de windrichting de zelfde was. De pres. tot verd.: Hoe kwam het, dat je landbouwwerktuigen zoo keurig in je schuur stonden. U stond bekencj als een slordig man. Verd.: Ach, dat weet ik zoo niet. De zitting wordt dan geschorst tot 's na middags half twee. MIDDAGZITTING. Na heropening der zitting, wordt als ge tuige Corn. Bos nogmaals voorgeroepen. De pres. vroeg, waar de brand het felst woedde? Get:: In het midden van het gebouw. Pres.: Heeft U met Boerema de auto uit den dorsch gehaald? Get.: Ja zeker Edelachtbare; we vonden daar de overblijfselen van een petroleum lampje. Dat lampje lag op onverbrand stroo Volgt een beschouwing van de teekening der boerderij bij den tweeden brand. Verd. zegt, dat hij „knetteren" hoorde. Pres.: IJn heb je dan geen lichtschijnsel gezien? Verd.: Dat ken ik me niet meer herinne ren. De volgende get. is de Rijksveldwachter H. C. Boerema. Deze is tijdens den brand er niet geweest, wel den volgenden morgen om 9 uur. Get. heeft toen de bank uit de auto gehaald. Verder heeft get. twee lamp jes gevopden, één in den dorsch en één in de zomerkeuken. Aan get. Bus, opperman te Berkhout, die met z'n baas Stapel het huis heeft her bouwd, vraagt de pres.: Heeft verd. U wel eens gezegd, dat hij den brand had aange stoken? Get.: Ja zeker Edelachtbare, dat deed hij. Verd. vertelde mij, dat hij in den Z.W. hoek had aangestoken. Verd.: Dat weet ik zoo niet meer. Pres. tot verd.: U heeft nog aan dezen getuige gezegd: „Maar je houd je smoel!" Voorgeroepen wordt F. L. Grippeling, landbouwer te Berkhout. Over den eersten brand sprekende zegt get. dat verd. gewoon was alle gereedschap pen op z'n land te laten staan. Van den tweeden brand heeft get. niets gezien. Pres.: Heeft verd. met u wel eens over den brand gesproken. Get.: Ja zeker Edelachtbare. Pres.: Heeft hij wel eens over brand ge sproken en gezegd: „In den brand uit den brand". En ook, dat verd. heeft beweerd: „Je moet je niets verwonderen als hij mij den boel ook eens in den brand gaat. Verd.: Daar weet ik met niets meer van te herinneren. Voorgeroepen wordt get. J. StaDel, metse laar te Midwoud. Get. vertelt in dienst to zijn geweest van Corn. Stapel. Pres.: Heeft verd. wel eens over den brand gesproken? Get.: Ja, hij heeft gezegd, dat het jammer was, dat ook de boet niet is verbrand, want die was ook verzekerd. Pres.: Een merkwaardige uitlating! Verschillende getuigen worden nog voor geroepen, en leggen vnin of meer verzwa rende verklaringen af. Verd. zegt, dat de getuigen allemaal fantaseeren. Pres.: Alleen U fantaseert niet, maar U fantaseert U er lekker in. De officier van Justitie reouisitoir ne mend, acht bewezen, dat beide branden door verdachte ziin gesticht. Het is de be doeling geweest de verzekeringspenningen in handen te krijgen. Mr. v. d. Feen de Lille eischt tegen verd. een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar en onmiddellijke ge vangenneming. De verdediger van verd. Mr. Schol ten uit Alkmaar betwijfelt of verd. beide branden heeft gesticht, om zich van assurantiepen ningen te verzekeren. Bovendien moet er ze kerheid zijn, doch geen enkel direct bewijs is gevonden. Er kunnen onbekende facto ren in het spel zijn geweest, waardoor de brand is ontstaan. Van alle vermoedens is niet veel overgebleven en daarom geeft mr. Scnolten de rechtbank in overweging dezen verdachte van het hem ten laste gelegde vrij te spreken. De Rechtbank begeeft zich daarna in Raadkamer, waarna de -president zegt, dat de Rechtbank geen termen aanwezig heeft gevonden tot onmiddellijke gevangenneming De Rechtbank zal heden over acht dagen uitspraak doen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6