Plaatselijk Nieuws. TRiUMPH Schagen's gemeentebestuur schandelijk beleedigd ROOK SCHUDT UW LEVER WAKKER Banne en Polder Schagen 1 CENT DE BESTE SIGARET Door Deken Kuys van anti-papisme beschuldigd Maandag 21 Maart 1938 Tweede blad «De eerbied voor het burgerlijk gezag lijdt schade" zegt de Deken Dektn Kuijs en enkele andere Roomsch- Katholieken hebben zich bij vriendelijk schrij ven d.d. 7 Maart J.L (ter secretarie eerst ont vangen 15 Maart d.a.v.) tot het College van Burgemeester en Wethouders der gemeente Sc ha gen gewend met de uitnoodiging om aanwezig te willen zijn bij de ofiicieele ope ning der Roomsch-Katholieke Bewaarschool, alhier, welke heeft plaats gevonden Zater dagochtend J.L Direct na ontvangst van deze invitatie, hebben B. en W. geantwoord aanwezig te zullen zijn. Zaterdagochtend, een uur voordat een deel van het College zich naar de officieele ope ning zou begeven, werd echter ter secretarie een brief van Gedeputeerde Staten ontvan gen, verzoekende om bericht en raad op een $chrijven van dezelfde personen, die de vriendelijke uitnoodiging tot bijwoning der opening van de Kleuterschool aan B. en W. hadden verzonden. In dezen brief aan Gedeputeerden let wel ook gedateerd 7 Maart 1938 en ook onderteekend door de heeren Kuijs c.s. be schuldigen zij het gemeentebestuur, dat het de anti-papistische gezindheid van de meer derheid in Schagen stennt. Voorts dat het Gemeentebestuur de Hoomsch-Katholieke verzoeken behandelt op een wijze welke beneden peil is. Een en ander geeft den adressanten aan leiding de belangstelling van Gedeputeerde Staten voor de gang van zaken in Schagen te vragen, opdat de eerbied voor het burger lijk gezag alhier geen schade meer lijdt. Deze brief was voor de leden van het Col lege van B. en W., die de opening der Kleu terschool zouden bijwonen, aanleiding om schriftelijk te berichten, dat de acceptatie der uitnoodiging werd herroepen op grond van de in den brief voorkomende bedenke lijke verdachtmakingen. Wij weten zeker, dat onze gansche bur gerij, ook het goedwillende Katholieke deel daarvan, de schandelijke aantijging van De ken Kuijs c.s. scherp zal veroordeelen, ze ker als zij met ons ervan zijn, dat de be schuldigingen tot ons gemeentebestuur ge richt, onwaar en lasterlijk zijn. Wij voelen, hoe deze aantijging ons ge meentebestuur in hooge mate moet grieven, vooral onzen burgemeester, die als drager van het burgerlijk gezag, daarin zeker moet zien een op hem persoonlijk gerichten aan val, Een verwijt daarenboven aan hem, dat in alle opzichten bezijden de waarheid is, geheel vrij als onze burgemeester is van anti-papismel Niet één daad in de jaren dat hij het hoofd onzer gemeente is, kan daarvan als bewijs worden aangevoerd. Men weet, dat wij heusch geen bewonde raars van onzen burgemeester en zijn be- stuurscapaciteiten zijn en critiek hebben wij hem allerminst bespaard. Maar onze aanvallen waren open en recht op den man af. Voor wat thans door Deken Kuijs c.s. tegenover burgemeester Cornelissen is be dreven, hebben wij echter geen woorden, scherp genoeg, om van onze afkenring te doen blijken. Iemand een vriendelijke uitnoodiging zenden en hem op hetzelfde oogenblik achter zijn rug om bij zijn superieuren belasteren is een daad, welke ons met diepe veront waardiging vervult, een daad Janus, de god met het dubbele aangezicht, waardig. En als gesproken kan worden van het be vorderen eener anti-papistische gezindheid, dan richte Deken Kuijs allereerst de blik op zichzelf. Door de door 'n vergissing openhaar gewor- den actie „Katholieken, koopt bij Katholie ken", door het voor onze gemeente zoo scha delijke adres Pilon-Kuijs en door de erger lijke wijze waarop thans verdachtmakin gen tegenover ons gemeentebestuur zijn ge lanceerd, wordt anti-papisme op overtuigen de wijze gepropageerd. Moeten de verhoudingen in onze gemeen te zich dan nog meer verscherpen, moeten verwijdering en haat, samenwerking en vriendschap geheel verdringen? Moet onze burger!} blijven overgeleverd aan de praktijken van een geestelijke die blijkbaar niets liever doet dan onrust en tweedracht zaaien en de burgers van één gemeente uit elkaar jagen? Wij hopen dat de oogen van hoogere ker kelijke autoriteiten geopend zullen worden voor de grove en gevaarlijke dwalingen van Deken Kuijs en Schagen zoo spoedig moge lijk van hem zal worden verlost. AVRO'S DINSDAGAVONDTREIN WEER IN THEATER ROYAI» bekende bruiloftsgasten, het publiek schud den van den lach. Hulde voor het scherpe waarnemingsvermogen, de menschemkennis de origineele humor en ook het mimisch talent van dezen bijzonderen artist. De violiste Nina Dolce willen we nog eens noemeni. Hoe voortreffelijk beheerscht zij haar instrument! Zonder aarzeling, in meeslepend en toch beheerscht tempo ont- ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam Is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. Men is van plan al het polder- water in werkverschaffing uit te baggeren. Vergadering van het Dag. Bestuur met Hoofdingelanden op Zaterdag 19 Maart 1938, 's middags om 2 uur ten Raadhuize. Voorzitter de heer D. P. Timmerman; se cretaris de heer P. Hopman, tevens penning meester; opzichter de heer J. Keesman Cz. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heeren Jrn. Blaauboer Kzn. en C. Smit Dz. bericht van verhinde ring hebben gezonden. De notulen worden vervolgens gelezen en onveranderd vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden we: le. Door Ged. Staten werd goedgekeurd het besluit tot het aangaan van een rek.- courant-ovcreenkomst met de Boerenleen bank te Schagen. Aanvankelijk maakten Ge deputeerden bezwaar tegen dit besluit, om dat het h.i. te duur zou uitkomen en beter kasgcldleeningen zouden kunnen worden gesloten, telkens voor drie maanden. De secretaris heeft hen evenwel duidelijk ge maakt, dat er op deze wijze niets is te ver dienen, waarna alsnog goedkeuring van het besluit volgde. 2e. Een schrijven van den Hoofdingenieur directeur, van den Prov. Waterstaat, waarin deze mededeelt, het niet verantwoord te achten, meerdere kosten te maken voor den Lasschoterwcg en -brug, dan hieraan worden besteed, omdat dit gedeelte eerlang tot Prov. weg wordt gemaakt. De voorzitter vindt het jammer, want de landeigenaren en boeren, die erbij betrok ken zijn, hebben veel ongerief van dezen weg. Het Polderbestuur heeft echter zijn best gedaan. 3e. Ged. Staten verleenden ontheffing van verbodsbepalingen van het Wegenreglement ten behoeve van verbetering van het restee- rendc gedeelte van den Tolkerdijk. 4o. De bekende voorgestelde wijzigingen van het Algemeen Waterschapsreglement van Noordholland, waartegen ook in deze vergadering geen bezwnren naar voren werden gebracht. Rekening 1937. De ontvangsten waren f 75.008.91, de uitgaven f 66.069.39; batig saldo derhalve f 8.939.52. De beer G. Mooij rapporteert namens de controlecommissie alles in orde te hebben bevonden, waarna onder dankzegcing aan den penningmeester vaststelling van de re kening op bovenstaande cijfers volgt. Begrooting 1938. Deze sluit tot een be drag van f 42.510.99; de post onvoorzien be draagt f 1.261.95. De omslag wordt hicrtiij bepaald op f 18 per H.A. (voor den Oos terkaag f 10.50). De Voorzitter deelt mede, dat men met het baggeren door den molen is opgehou den. De resultaten warén niet, zooals men zich die had voorgesteld. De molen kon geen diepte halen. De heer A. Dekker merkt op, dat men ook juist met een paar „kwaje" slooten te doen had. De Voorzitter zegt, dat een bedrag is uit getrokken voor de onkosten van het maken eener begrooting om te geraken tot het in werkverschaffing opknappen van alle sloo ten. Juist zooals dit gebeurt bij den boe zem van de Schager Kogge. Voor den Polder is het van groot belang al bet water eens droog te leggen en uit te baggeren. Eerst zal men de slooten echter moeten op meten en in toekening brengen. Later zal men dan. met voorstellen kunnen kómen. Veel hangt er natuurlijk af van de condi- ties, waarop men art>eiders zal kunnen krijgen. Er is geen boer of tuinder meer, die baggert; de polder zal dus zelf een. en ander ter hand moeten nemeru De vergadering stemt er mee ïn, dat dit wordt uitgewerkt; de begrooting wordt hier na vastgesteld. Na rondvraag, welke niets oplevert, volgt sluiting. DE AANSTAANDE SCHIETWED STRIJDEN. Als de schietwedstrijden, die, georgani seerd door de politieschietvereeniging te Schagen, Woensdag a.s. aanvangen een minder goed verloop zouden hebben, zou dat zeker niet aan de organisatie liggen. Zaterdagmiddag hebben wij even in de groo te zaal van het Noordhollandsch Koffiehuis om een hoekje gekeken en konden consta- tecren, dat de banen en het schielmateriaal aan alle eischen voldoen. Er zal op 4 banen, van een afstand van 12 meter worden geschoten. Achter elke schijf is een zandbak met een ijzeren plaat aangebracht. Door een vernuftige vinding zijn de schijven geleidbaar naar den schut ter en kan hij direct na elk schot zijn re sultaat controleeren. Geschoten zal worden met infanferiegeweren met 6 m.rn. loopen en met K.S.O. patronen, de speciale ammu nitie voor schietwedstrijden. Burgers kun nen schieten op de vrije baan, de personee- le baan en de geluksbaan. De vierde baan is de corpsbaan. De politieschietvereeniging uit Heerhugowaard heeft het baanmateri- aal afgestaan. Met trots toonde men ons de fraaie prijzen, uitgestald voor het raam van het Nrd.-Hollands Koffiehuis. Wij hopen dat veel belangstelling de belooning mag zijn voor het harde werk van de jonge, ac tieve vereeniging en dat vele schutters hun kansen komen beproeven! SCHOOLVOETBAL Een fijne middag voor de jeugd Begunstigd door uitstekend weer alleen de wind was wat krachtig en belemmerde de balcontrole van de jeugdige spelers zijn Zaterdagmiddag de schoolvoetbahved- strijden aangevangen. Wat is er weer ent housiast gekampt, en wat juichten de meis jes en jongens langs de lijnen „hun" ploe gen weer toe! We zullen ons niet wagen aan een beschrijving van de wedstrijden af zonderlijk. Allen deden hun best, maar voet bal is ook voor een groot gedeelte gelukspel en de eene ploeg was eens fortuinlijker dan de andere. Wat ons opviel, was, dat er over het algemeen, „eerlijk" gespeeld werd. Het leelijke natrappen kwam zoo goed als niet voor cn de scheidsrechters hadden weinig standjes uit te deelen. Prettig was het ook te zien, dat de verliezers hun verlies zonder mopperen aanvaardden. Dat is portief! Lest best, was de laatste wed strijd van den middag de mooiste. Daar zat spanning in. De uitslagen van dezen geslaagden voet balmiddag waren: Voorronde Zaterdag 19 Maart: Oudesluis—Schagen II 1—0 Schagerbrug—Barsingerhorn 1—1 (na strafschop nemen totale uitslag 23) Lutje winkel—Schagen I 0—1 Dirkshorn—Sint Maarten 0—0 W.-WaardBurgerbrug 10 Callantsoog vrije ronde. SCHIETWEDSTRIJDEN B.V.L. Als afgevaardigden naar de Politie schiet wedstrijden zijn van den B.V.L afd. Scha gen aangewezen voor den korps wedstrijd de heeren Chr. v. Lint, S. Overtoom, Jos. Over toom, D. Groot, S. A. Knüwer. Uit onze omgeving HEERHUGOWAARD Ouderavond en Jaarvergadering Chr. Nat. School. Vrijdagavond hield bovengenoemde school- vereeniging haar jaarvergadering in de Geref. Kerk aan den Basserweg, terwijl deze gecombineerd was met den Ouder avond. De voorz., de heer J. J. Gootjes, opende deze bijeenkomst met Schriftlezing en dankgebed, waarna hij er aan herinner de. welkegroote di,ng<yi tot stani} zijn ge komen in het afgeloopen jaar. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental stabiel was geble ven, terwijl het leerlingenaantal zich nog steeds in stijgenden lijn beweegt. Uit het jaarverslag van den penn. bleek dat de 'ekening sloot met een ontvangst en uitgaaf van f 6135.50, terwijl het batig saldo was f 351.93. De comm. tot nazien der boeken bracht verslag uit en adviseer de tot goedkeuring. Bij de gehouden bestuursverkiezing vac. A. Glas, werd gekozen de heer K. Leeg water. Bij de bespreking welke werd gehouden om gezamenlijk een Oranjefeest te vieren ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin, kwam met tot goede resultaten, met dien verstande ech ter, dat de Chr. levensbeschouwingen, in acht werden genomen. Van de gelegenheid om het werk der kinderen te bezichtigen, werd een druk gebruik gemaakt. Tot slot van den avond gaf de heer Stouthamer, het hoofd der school, nog een causerie over opvoeding van het kind enz., en besprak de moei lijkheid om het kind kort bij zich te hou den. Een gezellige bespreking volgde op dit onderwerp, waarna de spr. deze genot volle avond sloot met dankzegging en Psalmgezang. WIER1NGEIV Verkooping. Zaterdagavond had in hotel Centraal te Hippolytushoef een openbare verkooping plaats van diverse landerijen, eigendom van den heer Joh. Rotgans Sz. te Smerp al hier. De uitslag was als volgt: Perceel 1: aan den Gemeenelandswcg 27.60 Are, hoogste bod B. H. Kraan f 480, kooper S. Rotgans Jz. f 496; perceel 2: aan den Hofweg 38.60 Are, hoog ste bod W. de Vries f 760, kooper J. Lont E.Jz. f 768; perceel 3: aan de Brook 18.10 Are, kooper S. Rotgans f 160, perceel 4: Beoosten Strandweg Noord Stroe 53.30 Are, hoogste bod Jb. Kool f 800, kooper Herv. Diaconie Oosterland en den Oever f 850; perceel 5: aan scheidingstocht 44.30 Are. Hoogste bod Jb. Kuit Dz. f 70; kooper M. Mulder Sz. f 100; perceel 6: Bierdijk 40.70 Are, hoogste bod B. H. Kraan f 400, kooper S. Kuut Cz. f 430; perceel 7: Dorperkoog aan Wal sloot 41.85 Are, hoogste bod D. v. Duin f 410, koopster Mej. Gr. Bakker Sd., f 435; Pereel 8: Dorperkoog beoosten Grootslik kertocht 45.80 Are, hoogste bod D. v. Duin f 330, koopers ecb. P. en J. Dekker Az. f 380. perceel 9: Noordelijkste van de Stroeër- venneweg 55.80 Are, hoogste bod Jn. Lont Cz. f 420, kooper Armvoogden f 434; perceel 10: Middelste van den Stroeërven- neweg 77.40 Are, hoogste bod J. Lont Cz. f 280, kooper C. Ruijter Pz. f 320; perceel 11: bij betonweg 99.40 Are, hoogste bod M. Bakker Sz., f 930, kooper C. Ruijter Pz- f 931 perceel 12: bij betonweg Stroeprdijk i3.3o Are, kooper M. Bakker Sz. f 620; perceel 13: beoosten het oude huis 71 Are, hoogste bod W. de Vries f 1010, kooper Dia conie Oosterland en den Oever f 1040; perceel 14: Iloekkrochtje bij huis aan Klei- telweg 10.10 Are, kooper A. Kuiper. BURGERLIJKE STAND (12 t.m. 18 Maart 1938.) Geboren: Ank je, dochter van C. Schrier en A. Fokkers; Febe, zoon van F. A. de Greef en M. J. Heikens; Pieter Rieuwert, zoon van J. Halfweeg en T. Huisman: Jo hannes Josephus, zoon van F. v. Dongen en E. J. van Kampen. Ondertrouwd: L. Platschotre en A. Pruim» boom. Gehuwd: Geene. Overleden: Pieter de Wit, 73 jaar. echt- genoote van E. Wighout; P. Visser, 70 jaar m. echtgenoot van M. Bakker. LANGENDJJK NOORDSCHARWOUDE JAARVERGADERING BIJZ. VRIJW» LANDSTORM Vrijdagavond werd In hotel De Burg al» hier de jaarvergadering gehouden van de B.V.L. De belangstelling voor deze verga dering was grooter dan men gewend was. Voorzitter, burgemeester JJir. A. L. van Spengler opende de bijeenkomst met een woord van welkom, in het bijzonder tot ka pitein Goedhart en den heer Ottenbros, ge westelijk secretaris van het verband. Voorz. zeide, dat propaganda voor de B. V.L. wel noodisr was. Evenals elders kan men hier een flinke afdeeling krijgen. Hierna werd de leiding overgedragen aan den heer Ottenbros. De penningmeester de heer N. Kramer legde rekening en verantwoording af van zijn gehouden beheer. Medegedeeld werd o.m. dat 2 Juli a.s. te Utrecht de Generaal Insingerbeker verscho ten wordt. In November zullen de jaarlijk- sche schietwedstrijden voor de korpsen worden gehouden te Alkmaar. Aan de leden werd een verversching aan geboden en een gedenkplaat van den B.V.L. De heer kapitein Goedhart sprak vervol gens een propagandarede uit, waarin hij uitcenzettej wat het doel van den B.V.L. is. Nadat het Wilhelmus was gezongen volgde de prijsuitreiking. Bij de rondvraag deelde burgemeester Van Spengler mede, te bedanken als voorzitter van de plaatselijke landstorm-commissie. De heer Ottenbros dankte den voorzitter voor al hetgeen hij ovor den B.V.L. heeft gedaan. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard volgde sluiting. NAAR HET CONCOURS Naar wij vernemen zal de zangvereen. „Crescendo", Dir. de heer W. Hespe, deelne men aan het Nationale Zangconcours op Hemelvaartsdag te Soesterberg. SCHAKEN. le klas. WitZwart. J. IvlinkertJ. Kroon T—0 D. KroonDr. J. de Wit 1^—0 H. BouwensW. Kaan 10 H. StinsH. Hart afgebr. J. DeutekomDr. H. Wilmink 0—1 Dr. H. Wilmink—L. E. Hulshof 1—0 K. de VriesM. Kuilboom 10 K. Bierman—L. E. Hulshof 1^-0 P. de RuiterP. Blom 1—0 G. Moraal—J. Bouwens 01 3e klas Jb. MolenaarJ. Visser 01 H. Kramer—C. Witsmeer 01 G. Keppel—J. S. Wagenaar 10 4e klas J. IJff—G. v. Loenen 1—0 G. v. LoenenJ. Ootjers 10 J. AppelmanJ. Heidsma 0—1 P. SlotW. v. Loenen 10 Jb. BakkerP. Slot 01 W1ERINGERMEER SLOOTDORP. Vereeniging voor Huiszorg. In het verslag van de oprichtingsvergade ring van de vereen, voor huiszorg, dat wij Vrijdag publiceerden, werd vermeld, dat in het Bestuur werden gekozen de dames Kui per en Kamsma. Dit moet zijn de dames Pijper en Tamsma. SINT PANCRAS Ultvoerinn S.S.S. Donderdag gaf onze gymn.-vereeniging „Sport Staalt Spieren" alhier haar eerste uitvoering. Het was een imposant gezicht, toen S.S.S. met haar ongeveer 130 leden het tooneel opmarcheerde. Het programma werd, zooals dat turners betaamt, zeer vlot uitgevoerd, terwijl alles getuigde van een ernstige voorbereiding. Men weet wer kelijk niet, wat m/en het meest moet be wonderen, de ernst van de kleinen, de gratie van de dames of de prestaties van do heeren, en de senioren niet te vergeten. De oefeningen werden afgewisseld met 'n fooneelstukje „Dolle Dries", dat zeer goed en vlot werd gespeeld. Nadat nog een verloting was gehouden, sprak voorz. Boskamp het slotwoord, en bracht in het bijzonder hulde aan den di recteur, den heer G. de Rie. Hem werd een fruitmand aangeboden. Ook de heer Ruiter sprak, namens de se niores. Hierna voerde Burgemeester Kroo- nenburg het woord. Directeur de Rie dankte voor de hem gebrachte hulde* Juffrouw Suip en Juffrouw Snap v. in levenden lijve; (Het tegenwoordige publiek is' verwend op het stuk van zijn amusement. Oók het pu ibliek van Schagen en omgeving. Het is niet gewoon zich tweemaal in korten tijd een zelfde programma te laten, voorzetten; het houdt van variatie en gaat in dat opzicht mee met zijn tijd, waarvan immers het •voornaamste kenmerk is: variatie, actu aliteit! Géén stoomwagen meer, zélfs geen hoemeltrein, maar de snelle, nieuwe Ne- derlandsche Diesel... Was de Avro den eersten eisch voor pro gramma-samenstelling nieuwe nummers andere enscèneering totaal vergeten, toen. zij ons Zaterdagavond voor de tweede maal binnen betrekkelijk korten tijd een voorstelling aanbood, die voor het grootste deel een ^repetitie was van het ons onlangs in Schagen gepresteerde? iWij hebben de programma's van heide avonden eens naast elkaar gelegd en mis ten. uit den vorigen Dinsdagavondtrein slechts Han Hollander en de Jodlerkonin- gin Minna Reverelly, die in de „wagons" noodzakelijk ruimte moesten maken voor de dames Snip en Snap. Op een enkele wijziging na luidden de heide programma's gelijk. Zelfs Nina Dolce speelde dezelfde melodieën* Snap je dat nou, juffrouw Snip...? Enfin, we zullen door bovenstaande over weging onze warme waardeering voor den aard van het gebndene geenszins lateni be ïnvloeden. Ook het publiek deed dat niet. De zaal was vrij goed bezet en er heersch- te een echte Avro-stemming. Bij eiken wa gon, die „uitgeladen" werd. weerklonk 'n daverend applaus, dat vaak aangroeide tot een ovatie. Koos Koen, de groote stem-vir- tuoos, deed met zijn creaties van do tien/ lokt zij glaszuivere klanken aan haar vïool en voerde niet slechts haar „Tzigane-ensem- ble", doch ook de toehoorders mee in haar wereldje van muzikale romantiek. Zij werd tot een toegift gedwongen. Vóór het hoofdmoment van den avond aanbrak, sprak de voorzitter van de Avro, de heer de Clercq, een propagandistisch woord. Spr. gewaagde van het groote suc ces, dat de Avrovoorstellingen Bonte Dins dagavondtrein, zangavonden van Jacob Ha mel overal in den lande hebben. Vooral de door de Avro georganiseerde bridge-dri- ves verheugen zich in een toenemend suc ces. Ook in de belangstelling van Schagen had spr. een groot vertrouwen. De heer de Clercq besloot met 'n beroep op aller mede werking, opdat de Avro aan de spits der om- roepvereenigingen zou blijven staan. Na de pauze stelden zich juffrouw Snip (Piet, Muijselaar) en juffrouw Snap (Willy Walden) in de non-stop revue „Allen in stappen!" aan het publiek voor. Het zijn een paar reuze-creaties! Ze komen zóó uit de Jordaan, de bijdehande buurvrouwen, in haar antiek-opzichtige kleercn. Het duurde niet lang of het heele theater galmde: „Snap je dii nou, juffrouw Snip. Als je mij nou, juffrouw SnapJ" en tusschen de refreinen door amuseerden wc ons kostelijk met den grappigen dialoog. Tn de revue trad Jean du Bela met veel succes op in een Venetiaansche scène als minnezanger. Vooral Piet Muijselaar droeg tot het slagen van deze alleraardigste revue veel bij. Het spreekt vanzelf, dat Kovacs Lafos en zijn mannen den heelen avond in touw wa ren. Zij zorgden voor de muzikale schakels in het bonte geheel. Een stormachtige ovatie aan het slot. van de uitvoering onderstreepte de geestdrifti ge stemming nog eens. Velen bleven na voor het bal«

Schager Courant | 1938 | | pagina 5