Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Arrondissements rechtbank te Alkmaar POLITIERECHTER. (Zitting van 21 Maart.) Broek op Langend ij k. SCHORSING VAN DE EERSTE ZAAK. Als eerste verd. moet terecht staan P. J. B. uit Broek op Langendijk, die op 24 Fe bruari j.1. veroordeeld werd, doch over wien de rechtbank een rcclasseeringsrapport wenschte uitgebracht te zien. De Reclasseeringsambtenaar, de heer J. H. Wiggers als getuige gehoord, zegt, dat verd. door eigen schuld uit zijn betrekking is ontslagen en toen op het slechte pad is geraakt. Do politierechter mr. A. M. Ledeboer wil opmerken, dat verd. den heer Wiggers niet alles heeft verteld. De heer Wiggers adviseert den verdachte naar een kolonie te doen opzenden. Verd. merkt op, dat hij nu werk heeft, bij het taxibedrijf van de Boer. Get.: Als hij geregeld werk had, dan was het iets anders, maar taxi-chauffeur is niets. De politierechter merkt op, dat deze jon gen die 19 jaren is en aan 't begin van z'n leven staat, een anderen weg moest inslaan. De verdere behandeling wordt geschorst tot 11 April a.s. De pres. zegt niet te gelooven, dat verd. eenig voordeel zal hebben van een voor waardelijke veroordeeling, als deze zelf niet wil medewerken. Winkel DIEFSTAL VAN TIEN GULDEN. De volgende vgrd. is M. C. te Winkel, die niet is verschenen. De officier van Justitie vraagt verstek. Mr. v. d. Feen de Lille leest de dagvaarding voor, waaruit blijkt, dat de ze verd. een briefje van tien gulden uit een toonbanklade heeft gestolen. De get. mej. C. Bijl, die met haar vader in Winkel een winkel heeft, miste het bil jet uit de toonbanklade. De politierechter wil de zaak aanhouden totdat de Reclasseering een rapport heeft uitgebracht. De zaak wordt dan aangehouden tot de volgende week. Z ij p e. OM EEN SCHORTJE EN ZAKDOEKEN GESTOLEN. Dan moet terecht staan A. M. v. d. M. uit Zijpe, die op Dinsdag 21 en Donderdag 23 December als werkvrouw geld van haar werkneemster had weggenomen. Verd. erkent de feiten. Als get. wordt gehoord mej. N. V., huis vrouw van den heer Bregman, die de feiten erkent. Pres. tot verd.: Leelijk van je, hè! Hoe kwam je daartoe? Verd.: Omdat ik het zoo maar in m'n hoofd kreeg. Do officier merkt op, dat verd. tegen den heer Wiggers heeft gezegd, dat ze het geld voor andere doeleinden noodig had. De heer Wiggers, als get. gehoord zegt, dat verd. die gelden voor een schortje en zakdoeken noodig had. Get. legt een gunstig rapport van haar over. Ze is rustig, werkt goed al is ze wat stil. De heep Wiggers stelt voor haar voorwaardelijk te veroordeelen onder gewone voorwaarden. De politierechter vraagt, of zij afstand doet van het gestolene aan degene die cr recht op heeft. Get. mej. N. V. gaat hiermede accoord. De officier van Justitie requisitoir nemend acht het zeer waarschijnlijk dat dit meisje behept is met diefachtige neigingen. Nu is haar een halt geroepen. Spr. eischt een ge vangenisstraf van 2 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, onder bijzondere voorwaarden. De politierechter veroordeelt verd. con form den eisch, met de voorwaarde dat verd. zich zal stellen onder toezicht van de afd. Alkmaar van de Ver. tot Zedelijke Ver betering van Gevangenen. Den Helder BELEEDIGING. Verd. H. K. wordt tenlaste gelegd, dat hij op 7 Januari een zekeren IJ. Pronk belee- digd heeft. Get. IJ. Pronk, gemeente-arbeider te Den Helder vertelt, dat hij verd. niets heeft ge daan, doch dat deze verd., toen op onhebbe lijke wijze begon te schelden. Verd. zegt, dat get. eerst tegen hem ge zegd heeft „barst jij". Politierechter Maar vóór dien heeft u al minder welgevoegelijke taal uitgelaten. Mr. Mulder uit den Helder, de verdediger van verd, meent, dat get. Pronk de oorzaak is geweest van het incident. De volgende getuige, J. P. S„ zonder be roep, wonende-te Den Helder, heeft op 7 Jan. verd. en get. Pronk in hevig dispuut gehoord en heeft bij die gelegenheid ook de beleedi- gende woorden gehoord? Politierechter: Op welken afstand stond u toen? Get.: Op tien a twaalf meter. De verdediger, vraagt, waarom zijn cliënt dit zcide, had niet eerst Pronk iets gezegd? Get.: Niets gezegd. Als get. a decharge wordt gehoord J. de G., uit Den Helder, hij ging met verd., die zijn zwager is, naar diens huis en zegt, dat in zijn bijzijn verd. get. Pronk niet heeft be- leedigd. Politierechter: Maar voordien kan verd. het toch hebben gezegd.. Get. a décharge: Dat is natuurlijk moge lijk. De Officier van Justitie acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. De verd. staat hij de politie als zeer lastig per soon bekend en zooiets zegt de politierechter niet heel gauw. Mr. v. d. Feen de Lille eischt f20.boete, subs. 20 dagen. De verdediger, Mr. Mulder meent, dat de woorden niet beleedigend zijn welke verd. geuit heeft. Bovendien kan pleiter niet als vaststaand aannemen, dat de woorden zijn geuit door zijn cliënt. Spr. meent, dat men hier te doen heeft met een misverstand en daarom gelooft de verdediger niet, dat hier een strafbaar feit is gepleegd. Spr. conclu deert tot, ontslag van rechtsvervolging of vrij spraak of tot het opleggen van een zeer lichte boete. De politierechter acht het ten laste geleg de wettig en overtuigend bewezen en zeker niet-ontzenuwd door de verklaring van den get. a décharge. Verd. moet leeren zich be- heerschen, maar spr. acht de zaak van wei nig importantie. Mr. Ledeboer veroordeelt verd. tot f5. boete, subs. 1 dag. Schoorl. AAN HET FEEST VIEREN. Vervolgens staan terecht J. H., veehouder te Schoorl en A. D., bakkersknecht te Schoorl die in den nacht van 2 op 3 Februari een zekeren Hart, geslagen, gestompt en ge trapt zouden hebben. Verd. erkennen Hart een klap te hebben gegeven, maar .ze hebben hem niet getrapt en gestompt. Get. Hart voorgeroepen, vertelt, dat hij in den bewusten nacht aardig gedronken had, n.1. oranjebitter en bier. Politierechter: En toen ben je er uit gezet? Get.: Ja, zeker. Politierechter: Je had beter beschuit met muisjes kunnen eten. Wat is er verder ge beurd? Get.: Ze hebben me een klap gegeven, maar toen ben ik buiten westen geraakt en wist ik van niets meer. Get. dient een schadever goeding in van f2.voor het zetten van een stuk in z'n broek en schadevergoeding van f6.voor het uitstoomen van beddegoed en gordijnen. Politierechter: O, maar je hebt te veel gedronken en daarom had je den boel be vuild. Get.: Nee, dat was van het bloed. De tweede get. is mej. C. G. Kazenibrood, wonende te Schoorl, die zegt niets gezien te hebben of gehoord. De Officier van Justitie acht het geven van een klap wettig en overtuigend bewe zen. Ze gaan steeds samen uit en in 1934 zijn beide verdachten tot f 10.veroor deeld wegens mishandeling. Mr. v. d. Feen de Lille eischt f 15.— boete subs. 10 dg. De politierechter veroordeelt beide verd. conform den eisch en tot betalen van de schadevergoeding van f 2. W i e r i n g e n. EEN VUISTSLAG. Verd. H. K. te Wieringen wordt er van beschuldigd, dat hij op 21 Febr. get. A. Bonselaar, met den vuist een slag in het gezicht heeft gegeven. Verd. laat verstek gaan. A. Bonselaar als getuige gehoord, ver telt, dat hij in een café te Wieringen met een Wleringseh meisje was. Spr. de nikt dat verd. niet kon uitstaan, dat hij met dit meisje uitging. De volgende getuige, W. Snijders te Den Helder, was in gezelschap va.n get. Bonse laar en bevestigt het ten laste gelegde. De Officier van Justitie requireert f 10. subs. 10 dagen, de politierechter veroordeelt verd. wegens mishandeling tot f 15. boete subs. 10 dagen. Heerliugowaa r d. EEN RUIT INGEGOOID. De laatste verd. is A. W., wonende te Heerhugowaard, die in den nacht van 2 op 3 Febr. in een café een spiegelruit had in gegooid. Verd. erkent het feit. De politierechter wijst erop, dat verd. al tal van veroordeelingen achter den rug heeft. Mr. Ledeboer vraagt verd. of hij de, ruit heeft betaald. Verd.: Ja zeker. Politierechter: Hoeveel was het bedrag? Verd. Zeventien gulden vijftig. De get. Blankendaal, caféhouder te Heer hugowaard, komt het feit bevestigen. De Officier van Justitie, requisitoir nemend, eischt f 25.boete subs. 15 dagen. De Politierechter veroordeelt verd. tot f 15.— subs. 10 dagen. LANGENDIJK OUDKARSPEL BEGRAFENISVEREENIGING. De begrafenisvereeniging alhier hield gis teren haar 26e jaarvergadering in het lo kaal van den heer M. Visser. Een dertigtal leden was aanwezig. Voorzitter de heer Jb. de Boer, opende de vergadering met woorden van welkom. De financieels omstandigheden, aldus spr. waren in 1937 niet zoo gunstig. Niet doordat er veel leden zijn overleden, maar doordat er weinig gebruik is ge maakt van onze vereen, voor afgehuurde begrafenissen. We behoeven niet onrustig te zijn, dat er contributieverhooging moet plaats vinden. Voorz. merkte nog op, dat verschillende aankoopen zijn gedaan voor de kleeding van de dragers. Na vaststelling van de notulen bracht de heer C. Voogt het jaarverslag uit. Hieraan ontleenen wij, dat er 13 begrafenissen zijn uitgevoerd, waarvan 3 voor niet-leden. Het ledental is teruggeloopen van 796 tot 785. Mej. Haazert heeft de leeftijdsgrens bereikt en heeft haar ontslag genomen als aflegster Voor haar werkzaamheden dankte de secr. haar namens de vereeniging. De functie zal niet meer worden vervuld, aangezien de zusters van het W. Kruis in het vervolg de overledenen zullen afleggen. De secr. bracht hulde aan het gemeente bestuur voor de uitbreiding en verfraaiing van de begraafplaats. Hierna bracht de heer J. Bruin verslag uit van de gehouden bondsvergadering. Medegedeeld werd, dat de prijs van lijk koets en volgkoets weer voor een jaar is vastgesteld gelijk aan die van verleden jaar. De burgemeester zond bericht van ver hindering voor deze vergadering, wegens een B. en W.-vergadering. Het financieel verslag van den penning meester, den heer P. Kat, vermeldde, dat ontvangen was f 1372.81, uitgegeven f 1409.46 het nadeelig saldo was f 7.65. De vereeniging is volgens de balans in '37 met f 44.06 achteruitgegaan. De penningmeester werd gedéchargeerd. Bestuursverkiezing. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende hoeren Jb. de Boer, P. J. Kat en C. Voogt herkozen. Tot kasnazieners werden benoemd de hee- ren S. de Beurs, C. Rootjes en A. Timmer man. Voor de Bondsvergadering stelde het be stuur voor n.a.v. een bespreking met het bestuur van Noordscharwoude een bepaling in het leven te roepen t.a.v. de ouden van dagen in het huis voor ouden van dagen alhier. Het is gewoonte dat men bij verhui zing elkanders leden overneemt. Nu er ech ter tengevolge van de tijdsomstandigheden meerdere ouden van dagen, ook uit andere gemeenten, in het huis worden uitbesteed, zou dit voor de plaatselijke vereen, nadeel op kunnen leveren. Er bestaat wel een be paling dat ouders, die tijdelijk bij hun kin deren in een andere gemeente zijn, lid blij ven van de vereeniging uit hun woonplaats, doch t.a.v. de hier bedoelde ouden van da gen is geen bepaling gemaakt. Men wilde de Bondsvergadering nu een uitspraak laten doen, of deze menschen lid blijven van de vereen, uit hun woonplaats of dat zij over moeten gaan naar Oudkarspel. Na eenige besprekingen werd besloten, dit voorstel te doen. De heer A. de Joiig bracht ter sprake de evt. pensionneering van de dragers. Te Zuidscharwoude krijgen ze op 65--jarigen leeftijd f 25.per jaar. Dit zal nog eens nader worden bespro ken. Tegen het ontvangen van verschillende extra-belooningen voor diverse begrafenis sen ^eeft het bestuur ernstige bezwaren. Er moet gelijkheid blijven in deze zaken. Wel heeft de vereeniging verleden jaar een bédrag van f 20.extra ontvangen. Het bestuur acht het niet juist, dergelijke be dragen aan de dragers uit te keeren. Als adviseur werd door en uit de dragers gekozen de heer N. Carcas. Tot afgevaardigde naar de Bondsverga dering werden benoemd de heeren Jb. de Roer en C. Borst Pz.; tot plaatsvervangers de heeren J. Bruin en C. Klinkert. De heer A. Swager informeerde hoe het stond met de mogelijkheid van aanschaf fing van een rouwkamer. Kan onze ver een. dat niet doen? De Voorz. antwoordde, dat men een goe den indruk gekregen heeft van de gede monstreerde rouwkamer. Het brengt echter weer kosten met zich. Men ging er mee accoord, dat een reser ve-klokluider wordt benoemd. De heer A. Kroon stelde voor, i.p.v. één, twee volgkoetsen te geven. Voorzitter vond dit wel een mooi voor stel, doch het brengt fin'ancieele bezwaren met zich. Na nog eenige besprekingen, waarbij niet verder op deze zaak werd ingegaan. voLede sluiting. WIERINGEN VERVOER ARBEIDERS Met ingang van 28 Maart a.s. geldt voor het vervoer van arbeiders naar en van de werkverschaffing weer de z.g. „zomerrege- ling" welke tot en met 12 November 1938 van kracht blijft. Zij luidt als volgt: a. De arbeiders, die dagelijks meer dan 2X20 K.M. hebben af te leggen om naar en van de werkverschaffing te komen, die nen in den regel geheel voor rekening van de Overheid te worden vervoerd per auto bus, tram of trein. b. De arbeiders die dagelijks 2X een af stand van 15 tot 20 K.M. naar en van de werkverschaffing hebben af te leggen, ont vangen een vergoeding van f 1.(een gul den) per man en per week. c. De arbeiders die dagelijks 2X een af stand van 10 tot 15 K.M. naar en van de werkverschaffing hebben af te leggen, ont vangen 50 cent (vijftig cent) per man en per week. d. Voor afstanden welke minder dan 2X 10' K.M. bedragen, wordt geen vergoeding gegeven. HAVENLICHTEN TE ENKHUIZEN. Op de koppen van de havenhoofden der Zuiderhaven van Enkhuizen, die verbreed is, zijn havenlichten geplaatst. Op den Noor- derhavendam een groen vast, op den Zui- derhavendam een rood vast licht. De licht bron is G.G., hoogte lichtbron boven gem. waterstand 4 M., lichtopstanden, ijzeren pa len 2.50 M hoog. REGISTRATIE VISSCHERSVAARTUIGEN. De W.R. 191, eigenaar de heer G. Kooij is ondershands verkocht aan gebr. J. en A. Wiegman. Het vaartuig blijft onder hetzelfde num mer in de vaart. DEN OEVER Uitvoering ^Apollo". Zondagavond gaf de Harmonie „Apollo" haar laatste winteruitvoering voor haar kunstlievende leden in de zaal „Wiron". Om precies acht uur opent de voorzitter met een woord van welkom dezen feest avond, waarna aangevangen wordt met het muzikale gedeelte. Eerst krijger, we te hoorén een marsch. Daarna de „Slavische Rhapsodie" van Friedemann, de Ouverture „Finlandia" van Sibe'ius en tot slot weder om een marsch. Vooral het tweede en der de nummer vielen bijzonder in den smaak en het was een waar genot naar deze nummers, die keurig werden uitgevoerd, te luisteren. Vooral ..Finlandia" met zijn schitterende accoorden was mooi. Van dit 'nummer gaf de directeur, de heer Joh. v. Glabbeek. die deze ouverture zelf gear rangeerd heeft voor harmoniebe^ettine, 'n uitlegging. Deze ouverture van Jean Sibe- lius is gewijd aan den bevriidinesstrijd van het Finsche volk. dat zoolang verdrukt werd door vroegere Russische heerschers. Na de pauze wordt oporevoerd een vroo- lijk tooneelspel in drie bedrijven, getiteld „Douairière de Bibère". Dit stuk met ziin komische verwikkelingen werd door de tooneelisten op uitstekende wijze vertolkt. Een bijzonder compliment aan Mej. Dina Kok, die door ziekte, plotseling moest in vallen. Zij heeft zich uitstekend van haar taak gekweten. Ook de heer D. Rakker Ezn. had een rol die hem „lag". Alles hii elkander een mooie avond met een bal tot slot. Uivoering Winkeler Tooneelclub. Zondagavond had in het lokaal van den heer Laan een uitvoering plaats van de Winkeler Tooneelclub, ter ge legenheid van de viering van het eerste lustrum dier vereeniging. De belangstelling was buitengewoon groot, zoodat de zaal vrijwel geheel was uitverkocht. De Voorzitter, de heer Wit, opende dezen avond en heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Slikker, oud-regisseur der vereeniging. Na de oprichting der ver eeniging was de heer Slikker, die geruimen tijd ziin krachten aan de vereeniging heeft geschonken, doch de financieele toestand der vereeniging liet dit niet langer toe, zoodat wij den heer Slikker noode zage vertrekken, De hqer Span, hoofdonderwijzer alhier, werd echter bereid gevonden deze plaats belange loos in te nemen en onder diens leiding wordt nu verder gewerkt. Met deze woorden verklaarde de Voor zitter den avond voor geopend. Hierna werd ten tooncele gebracht het be kende tooneclstuk „Fimmaniakken" van H. Bakker. We kunnen niet anders zeggen dan dat de Winkeler Tooneelclub een gelukkige keuze heeft gedaan om ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum dit stuk op te voeren. De aanwezigen hebben van het begin tot het einde genoten en onbe daarlijk werd gelachen om de vroolijke ver wikkelingen en streken van „Watt en Half Watt" in het familiepension „De Duinroos" evenals om de trouwlustige Miss Bella Blackhaed, den flesschentrekker van Swie- te;-en, van der Palm en de anderen. De rollen bleken goed te zijn ingestudeerd, ter wijl de regie bij den heer Span in uitsteken de handen berustte. De tooneelaankleeding, en de grimage van den heer Kasten, waren goed verzorgd. Na afloop had een geanimeerd bal met verrassingen plaats, waarvan de muziek werd verzorgd door de band van den heer Lobrink uit Enkhuizen. De Winkeler Tooneelclub kan op een zeer goed geslaagden avond terugzien. Dienstplicht. De dienstplichtigen D. Koorn, G. Kant, C. v. Dalen, J. Koorn en F. J. Hoogstraten, van de lichting 1938, zijn opgeroepen, om voor eer ste oefening in werkelijken dienst te ver schijnen. Politie. Verloren een rijwielbelastingmerk. OUDE NIEDORP Gemaskerd bal. Zondag werd in de zaal van den heer Feijs oen gemaskerd bal gehouden. De belangstel ling, zoowel van de zijde van de deelnemers als van het publiek was groot. De zaal was geheel gevuld. Ongeveer 40 gemaskerden na men deel en de jury, bestaande uit mevr. Schreuder te Oude Niedorp en de heeren S. Post (e Heerhugowaard en J. Kwantes te Winkel heeft geen gemakkelijke taak gehad bij de toekenning van de prijzen. Er waren 7 groepen en verscheidene paren en enke lingen. De avond is zeer gezellig verloopen en geen wanklank werd vernomen. Om ruim 10 uur kon de jury de volgende uitslag bekend maken: Enkelingen dames: mooiste dame, 2o pr Sneeuw; origineelste dame: le prijs Kraam verpleegster; 2e prijs niet toegekend; 3e pr. Veilig Verkeer. Enkelingen heeren: le prijs niet toege kend; 2e prijs Een kras oudje; 3e prijs niet toegekend; 4e prijs Klu klaks klan. Paren. Mooie paren: le prijs Thomasvaer en Pieternel; 2e prijs Rus en Russin; orig. paren; 2e prijs Hengelaar en visch. Groepen. Mooie groep: 2e prijs Natuur vrienden; 3e prijs Gezin 1850; 4e prijs Het kaartspel. Orig. groepen: le prijs Dionne Vijfling; 2e prijs Fam. August de Roover; 3e prijs Panorama; 4e prijs Dorus Rijkers. Hierna werd tot laat gedanst onder leiding van de band van Schermer. Veteranenclub. Zaterdagavond vond in café Feijs de jaar vergadering plaats van de verteranenclub. De belangstelling was goed te noemen. De voorz. opende de vergadering en wees op het fraaie seizoen, dat de veteranen hebben door gemaakt. Besloten werd de training weer spoedig te doen aanvangen. Voorloopig op Zondagmorgen, maar als de dagen wat lan ger worden op een avond in de week. De contributie wordt weer op een gulden vast gesteld. Het bestuur wordt bij acclamatie herkozen. De rekening van den penningm. wees een batig saldo aan van f 2.05. Daar de vereen, momenteel niet over een wedstrijd terrein beschikt, zal men met het spelen van wedstrijden uitnoodigingen moeten afwach ten. Hierna sluiting. .BEVOLKING. Ingekomen: Geertruida Johanna Stade- gaard van Amsterdam, Noorder Ypolderi? 212; Albertus Hendrikus Idema en gezin van Alkmaar, Iloilooërdijk 9; Pieter Jo- seph Ursem van I-Iillegom, Hof 28; Maria Elisabeth Sanders van Lisse, Rooverbroek polder 23; Simon Petrus van Langen van Heerhugowaard, Vccnhuizermiddenweg. Vertrokken: Jacobus Petrus Valck naar Zuid- en Noordschermer, Zuidervaart C Pieter Hollander en cohtgenoote naar Sint Maarten, Valkkoogedijk; Cornelis Sin- nige naar Zwaag p.a. H. Pist oor; Margare- tha Gertruida Jaspers naar Heerhugoward p.. C. Ursem, caféhouder; Lucia Maria Ur-' sem naar Wieringcrmeer, Slootdorp, Mo lenweg. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Maria, dochter van Cornelis Bakker en Geertruida Groot; Ma ria Alida, dochter van Theodorus Jacobus Stadegaard en Afra Maria Schilder: Dina Truusje Gustina, dochter van Wilhelm Schönfeld en Dina Ruth; Margaretha Cor- nelia, dochter van Gcrrit Veldman en Hen- drika Maria Kazenbroot. Gehuwd en overleden: Geene. HOOGWOUD Voetballer breekt een been. Tijdens den voetbalwedstrijd Stormvo gels II—Sparta II had de St.-speler P. Groot, het ongeluk zijn boen te breken. Van opzet of ruw spel was hierbij geen sprake en het ongeval is te wijten aan oen samenloop van omstandigheden. Dr. v. Wcsemaele uit Wognum heeft het been gezet. De wedstrijd werd gestaakt. INBREKERS GEVAT. Naar eerst Vrijdag j.1. bekend is geworden, zijn den laatsten tijd uit een tijdelijk onbe woonde villa aan den Duinweg (eigendom van den heer MacDonald) alhier verschik lende goederen ontvreemd ter waarde van ongeveer f 200. Nadat hiervan aangifte was gedaan, is di- recht een uitgebreid onderzoek ingesteld en werd reeds spoedig een spoor gevonden. Za* terdagavond kon de politie alhier, geassis teerd door de Alkmaarsche recherche tot ar* restatie overgaan van een tweetal kooplieden te Alkmaar. Deze personen hebben een vol ledige bekentenis afgelegd en zijn in het po* litiebureau alhier ingesloten. De ontvreemde goederen, die alle in be* slag konden worden genomen, bleken aan een achttal verschillende personen te zijp verkocht, waarna de buit verdeeld was. HARENKARSPEL DIRKSHORN KIND TE WATER Gistermorgen raakte het 1/4-jarig zoontje van den heer Tj. Dokkenburg in een onbe waakt oogenblik in de sloot achter het huis. Toen de moeder den kleinen Tjip miste, vroeg zij of hij bij de buren was; dit bleek echter niet het geval te zijn, en men vrees de toen het ergste. Toen men.zoeken ging, vond men den kleinen jongen in het water Mede door het krachtdadig optreden van het echtpaar Floor, en door het toepassen van kunstmatige ademhaling slaagde men er in de levensgeesten van den kleinen drenkeling op te wekken. Dr. Grocnhart was poedig na het ongeval ter plaatse. KOEDIJK Op excursie. Zondagmorgen brachten de leerlingen van den tuinbouw-wintercursus, o.l.v. hun on derwijzer, den heer Sfuffers een bezoek aan de aardappelbewaarplaats te Oudkarspel. De voorzitter en de secretaris van de tuin- bouwvereeniging te Oudkarspel leidden het 'gezelschap rond. Vervolgens werd het koelhuis van den heer C. Keeman te Noordscharwoude be zocht, waarin ongeveer 40 spoorwagons kool geborgen kunnen worden. De heer N. Beets gaf hier verschillende inlichtingen. Het is. een leerzame morgen geworden. Uitvoering „Aurora". Onder leiding van den heer Ard. Nieman gaf Zondagavond de harmonievereeniging „Aurora" een uitvoering in het lokaal van den heer Jb. Groot. Begonnen werd met een parademarsch, welke pittig klonk en direct de stemming erin bracht. Nadat nog een 4-tal nummers was gespeeld, volgde ter af wisseling een één-acter: „Het versche ka detje", een klucht door L. van Weert. Uit stekend werd dit stuk voor het voetlicht ge bracht, er is onbedaarlijk gelachen en de medespelenden hadden na afloop een luid applaus in ontvangst te nemen. Na de pauze werden op vlotte wijze weer eenige muzieknummers uitgevoerd, waarna de Voorzitter nog een slotwoord sprak. Er was goede belangstelling voor dezen avond, die uitnemend is geslaagd. NIEUWE DIRECTEUR NOORD HOL- LANDSCH LANDBOUWCREDIET BENOEMD. De directie van het Noord Hollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar heeft in de vacature van directeur van haar bijkantoor te Schagcn, ontstaan door het overlijden van den heer P. Lap, benoemd den heer K. Roggeveen, alhier. Het bijkantoor van het Landbouwcrediet zal van de Landbouwstraat, waar het tot nu toe gevestigd was, worden verplaatst naar het woonhuis van den nieuwen directeur aan het Heerenbosch. Naar deze betrekking dongen ruim 40 ge gadigden. EEN KWADE RUIL. Mevr. Essink uit Dirkshoni beleefde gis termiddag een onaangenaam avontuur. Toen zij even voor de zaak van de Fa. Bolte haar rijwiel had neergezet om de eta lages te bewonderen, en even later terug kwam, bleek haar nieuwe fiets verruild te zijn voor een, die tamelijk veel ouder was. De gemeentepolitie onderzocht het geval direct, echter nog zonder resultaat. Voorloo pig neemt men nog aan, dat een misver stand in het spel is. Degene die de fiets verruilde, doet echter goed zich aan te mel den, anders zou de zaak opnieuw, maar dan op vermoeden van diefstal in handen der politie komen. EERVOLLE BENOEMING. In de grootè zaal van de Industricele Club in het Jaarbeursgebouw te Utrecht is gister de eerste jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van het Instituut voor Midden standsontwikkeling, onder voorzitterschap van Prof. R. Casimir. In het hoofdbestuur is gekozen, bij eerste stemming met het groot ste stemmenaantal, onze plaatsgenoot, de heer W. D. Niestadt. SCHOOLVOETBAL. Morgenmiddag zal de schoolvoetbal weer rollen. De winnaars van de voorronde, Ou- desluis, Barsingcrhorn, Schagen 1, Dirks- horn, Wieringcrwaard en de winnaar van de schoolvoetbalwedstrijden 1937, spelen in groep 1 en de verliezers, Schagen 2, Scha- gerbrug. Lutjéwinkel, St. Maarten en Bur- gerbrug in groep 2. liet programma voor morgenmiddag luidt als volgt: 1.30 Schagen 2Schagerbrug, 2.20 Lutjewinkel—Sint Maarten. voor groep 2 en 3.10 Callantsoog—Oudcsluis, 4.00 Barsingerhorn—Schagen 1 voor groep 1. Zaterdag a.s. worden de wedstrijden voortgezet: 1.30 Schagerbrug—Lutjcwinkel 2.20 Burgerbrug—Schagen 2 voor groep 2 en 3.10 DirkshornWieringenvaard 4.00 Callantsoog—Barsingerhorn. voor groep 2.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6