Raad Zuidseharwoude Raad Noordscliarwoude RADIO Gratis Gratis lezen!! SCHUDT UW LEVER WAKKER OMGEVINGNIEUWS Maandag 28 Maart 1938 Tweede blad PROGRAMMA ANNA PAULOWNA OUDERAVOND SCHOOL L De heer J. Bakien opende de in school I gehouden ouderavond met een woord van waardeering- voor de opkomst, want on danks het slechte weer hadden plm. 60 per sonen aan de uitnoodiging gehoor gegeven. Als -bestuurslid van de afd. Volksonderwijs sprak hij tevens een korte, krachtige op wekking uit, om als lid tot deze vereeni ging toe te treden. In korten tijd is, nadat, de afd. tot nieuw leven is gewekt, het le dental van 22 tot ongeveer 100 gestegen, waaruit blijkt dat er behoefte tot organisa tie bestaat bij de ouders-voorstanders der openbare school. Hierna kreeg het hoofd der school, de Jheer C. J. Mol, de leiding. De notulen wer den onveranderd vastgesteld. Bij de mede- deelingen vestigde de heer Mol er de aan dacht op, dat er, zooals ook in ons raads- verslag is vermeld, ernstige pogingen in het werk gesteld worden om een van rijks wege gesalarieerde leerkracht aan de school toe te voegen, aangezien het daar voor vereischte aantal leerlingen met 1 April zal bereikt zijn. Spr. hoopte vurig, dat het pogen gunstig resultaat mag heb ben. De heenen Hemmes en Van Zandwijk werden uitgenoodigd de rekeningen van het St. Nic.feest te controleeren. Na de pau ze, op de gebruikelijke wijze besteed, deelde de heer Van Zandwijk mede, dat de con trolecommissie de verantwoording in orde had bevonden. Aan den heer Mol werd dank gebracht voor zijn beheer. Het kind is een geschenk. De heeren C. Wuis en A. van Zandwijk werden vervolgens tot oudercommissiele- d'en gekozen, waarna de heer Mol sprak over: „Het pand, ons toevtrtrouwd". Het kind, zei spr. in zijn helder betoog, is ons gegeven als een geschenk, dat we met groote dankbaarheid hebben te aan vaarden, maar waarbij we tevens voor één van de moeilijkste opdrachten van ons le ven komen te staan, waaraan we ook heb ben te voldoen. Slechts dan kan eien opvoe der zijn taak als vervuld achten, als hij kan zeggen: „Ik heb van het ki.nd, dat ons in groot vertrouwen is gegeven, een miensch gemaakt". Ouders en onderwijzers moeten hiervoor onvoorwaardelijk samen werken. Spr. wees op de groote moeilijk heden bij de opvoeding in dezen tijd van verwarring en hopelooze verdeeldheid. Slechts opvoeden tot eenheid, aankweeken van saamhorigheidsgevoel kan leiden tot een. betere samenleving, waarin niet de kleine verschillen in levensopvatting domi- nceren, maar de groote gemeenschappelijk bindende krachten. Zulk een opvoeding is volgens' spr. slechts mogelijk door de open bare school, die de verschillen laat rusten ien den gemeenschapszin krachtig propa geert. Het kan niet anders of de donkere mach ten, die de mcnschheid uiteenrukken moe ten overwonnen worden, door den geest. Een hartelijk applaus beloonde spr. voor deze inleiding, een getuigenis van liefde yoor de openbare school. De rondvraag leidde o.m. tot een pleidooi van den heer Mol voor de tandverzorging. De tandverzorging, aldus spr., kwam met veel inspanning tot stand en wordt nu door sommigen in den steek gelaten. Spr. drong met klem aan, dit met moeite Verworven, goed voor het kind te bewaren. In zijn sluitingswoord bracht de heer Ba ken o.a. hulde aan den heer Hamelink, die in zijn lokaal op kunstzinnige wijze een wandversiering heeft aangebracht, uitbeel dend de verbinding Nederland—Oost-Indië. De tentoonstelling. In dit lokaal was ook de bovengenoemde tentoonstelling. De ouders maakten een dankbaar gebruik van de gelegenheid om het werk van de kinderen te bezichtigen. Vooral de handwerken en teekeningen trok ken de aandacht. Van de voorwerpen, vervaardigd bij het door den heer Hamelink gegeven handen- arbeidonderwijs, was ook een verzameling uitgestald. Verder een collectie kleiwerkjes, welke toonde, hoe met eenvoudige hulpmid delen (wat klei en wat. verf) aardige dingen gemaakt kunnen worden. Zaterdag werd de tentoonstelling ook door andere belangstellenden bezocht, o.a. door Burgemeester en mevr. Lovink, Dijkgraaf en mevr. Wijdenes Spaans en den Secretaris der gemeente, den heer C. Keijzer. - BREEZAND. VERGADERING ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Verg. Alg. Ver. v. Bloembollen cultuur. De afdeeling Anna Paulowna van de Al- gem. Ver. v. Bloembollencultuur vergader de Vrijdagavond in de zaal van den heer Jb. Borst. De voorz., de heer A. van den Berg, heet te in het bijzonder den heer Van Herwijnen, controleur van den Plantenziektemkundigen Dienst, welkom, die zou spreken over „kwade grond" en gladiolenziekten. Kwade grond. De heer Van Herwijnen begon z'n cau serie met de algemecne opmerking, dat het kweeken eigenlijk steeds in hoofdzaak een bestrijden van ziekten is; zonder het aan wezig zijn van ziekten zou het kweeken zoo'n kunst niet zijn. Het bestrijden van ziekten is, zoo merkte spr. op, ook o.a. daarom van belang, omdat het buitenland het voorkomen van ziekten aangrijpt om invoer van bollen te belemmeren. „Kwade grond", een van de dingen, waar mee men wel bet meest te kampen beeft, wordt veroorzaakt door zwamknolletjes. die vrijwel niet met natuurlijke middelen te bestrijden zijn. Het land kan er mee besmet zijn en dan ■constateert, nuen het soms op één plek; is het plantgoed besmet geweest, dan zal men het vaak op grillig verspreide plekken waarnemen. De bestrijding berust op het dooden of verwijderen der zwamknolletjes en het een zoowel als het ander is niet gemakkelijk. Spr. gaf aan: 1. Verwijdering van zieke planten, zoo vroeg mogelijk in het voorjaar. 2. Delven: het naar de diepte brengen van zieken grond. Men moet er rekening mee houdien, dat men, den volgenden keer weer diep spittend, de ziekte weer naar boven kan brengen. 3. „Uitrijden": de besmette plek grond van het land wegkruien. Men mag dan wel de kruiwagens niet te vol laden, er mag geen korreltje afvallen. Maar ook klompen of schoenen en het gereedschap kunnen de ziekte op een andere plek overbrengen. Blijft op de besmette plek maar één -knol letje achter, dan zit men er weldra weer dik in. •4. Chemische middelen, landbouwzout, formaline, vruchtboom carbolïneum, zijn of te duur of geven weinig of geen baat. Proe ven met „brasicol" beloven wel iets, maar het moet nog blijken of dit middel slechts de zwam onderdrukt en tegelijkertijd den groei van den bol versnelt, of dat inderdaad het volgend jaar de groei vrij is van zïek- te. 5. Vruchtwisseling, is natuurlijk aan te raden, maar vooral tegenwoordig niet altijd toe te passen. 6. Het gebruik van afval op *t land moet afgeraden. 7. Het plantgoed ook goed pellen, want tusschen de oude huiden kunnen de zwam knolletjes zitten. S. Ontsmetten kan resultaten afwerpen y4% aretanoplossing gedurende tot 1 u. 9. Voorzichtig zijn met den aankoop van plantgoed. Voor alle zekerheid ontsmetten. De kisten of manden kunnen in de naden en tusschen de teenen de zwamknolletjes bevatten. 10. In twijfelgevallen is het gebruik van oud dek af te raden. Spr. behandelde ook, zooals we reeds zei den, enkele ziekten in de gladiolen. Als voornaamste bestrijdingsmiddel tegen droogrot, hartrot en schurft noemde spr.: vroeg rooien. Daarnaast: een goede bewa ring toepassen, snel drogen op natuurlijke wijze of door stoken, maar met goede ven tilatie. Men leeft de prijs van het pro duct is slecht vaak te ruw met deze bollen. Wasschen is funest. Dit jaar heeft men nog al te kampen met een ziekte, die aan veel vocht en slechte be waring is te wijten. Fusarium wordt thans bestreden met een 1% aretan-oplossing (3 a 4 uur) Tegen vuur, helpt, mits het tijdig gebeurt, bespuiten met Bordeaux-sche pap. Nadat spr. nog verscheidene vragen had beantwoord sloot de heer Van den Berg de vergadering, den heer Van Herwijnen dan kend voor z'n leerzame causerie. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE ADSPIRANTENUITVOERING „HERCULES EN HYGIEA." Voor een stampvolle zaal werd Zondag middag in het lokaal van den heer J. de Bakker een uitvoering «gegeven van de ad- spiranten der gymnastiekvereniging „Her cules en Hygiea." Het is een prachtigen middag geweest vol afwisseling. Er werd geopend met het zingen van het Turnlied door alle 150 ad- spiranten; een indrukwekkend begin! Het programma werd vervolgens afge wisseld met oefeningen op het paard, brug, laagrek en voorts rhytbmi&che oefeningen kleutergymnastiek enz. Een succesnummer was zeker „Mickey Mouse gaat trouwen." Na de pauze werd door allen het nieuwe populaire adspirantenclublied gezongen. Toen allen weder op het tooneel vereenigd waren had voor de vereeniging een treffend gebeuren plaats, n.1. het aanbieden van twee clubvlaggen voor de jongens en meisjes af deeling. Door den voorzitter van „Hercules en Hygiea", den heer A. Ootjers werden tot den heer St. de Rijke voorzitter van de adspirantencommissie eemige sympathieke woorden gesproken en de vlaggen overge dragen aan de beide afdeelingen. De dames die deze vlaggen gemaakt hebben werd een woord van dank gebracht. Ook de Direc teur de heer Boot werd niet vergeten en werd hem door den voorzitter een prachti gen bloemenmand overhandigd. Vervolgens werden weer verschillende nummers afgewerkt, waarbij de kleuter gymnastiek van de kleine meisjes bijzonder in den smaak viel. Het laatste nummer was getiteld „Kabou ters ontvangen hun Koning en Koningin." Hiermede wer deen uitbundig succes ge oogst. Het was een sprookje gelijk. Hulde aan degene die dit alles de kleine kleuters weet te leeren. Bij de verschillende nummers werd alles gewoonlijk muzikale medewerking verleend door „De Vroolijke Vinken" onder leiding van den heer C. Langendijk. Ook hen komt een compliment toe voor bun medewerking aan dezen zoo goed geslaagden middag. Balmasqué. 's Avonds werd een balmasqué gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Om pl.m. half elf was het démasqué en maakte de jury de prijzen bekend. De uitslag was als volgt: Origineel: le prijs: „Hercules en Hygiea" gaan filmen. 2e prijs: Groote Schoonmaak; 3e prijs: Ver keersregels.; 4e prijs Josephine Baker; 5e prijs: Reclame „Sunlight" Vlaardingen; Ge prijs: Maxie Herber. Mooi: le prijs Fantasie Matroos; 2e prijs: Zi geuner; 3e prijs Tooverfee; 4e prijs: Dans meisje; Groepen: le prijs, Canadeesche Vijfling; 2e prijs: Ned. Fabriakaat; 3e prijs Confetti; 4e prijs Ku Klux Klan. De nummers komisch bleven alle beneden de maat, doch aan Colloway werd een troostprijs gegeven. Een gezellig bal hield de deelnemers en het publiek nog geruimen tijd bijeen. Vergadering A.R, Kiesvereeni- ging. De A.R. Iviesvereenïging Nederland en Oranje vergaderde in de groote zaal achter de Ger. Kerk. De voorzitter de heer P. F. Slot, opende op de gebruikelijke wijze. Door den heer A. Barten Pz., gemeente raadslid, werd een inleiding gehouden over „Gemeentepolitiek". Hierop volgde een aan gename1 discussie. Na de rondvraag, welke niets opleverde, werd tot sluiting overgegaan. Schaken. le klas: Wit Zwart H. Hart'D. Koom 01 H. Hart—H. Bouwens afgebr. 2e klas: P. de Ruiter—G. Moraal l—0 J. DeutekomP. Blom 01 J. Bouwens—J. Deutekom 0—1 K. Biernian—K. de Vries afgebr. 3e klas: J. S. Wagenaar—Jb. Molenaar 1—0 J. Kout—H. Kramer 1—o C. Witsmeer—G. Keppel afgebr, A. de Vries—J. Visser afgebr. 4e klas: J. HeidsmaG. v. Loenen 10 J. SmitG. Goudsblom 1-0 J. Kamper—Jb. Bekker Hz. 1—0 J. IJffW. v. Loenen 10 Jb. BakkerJ. Heidsma 01 ZUIDSCHARWOUDE. Tien lokale van den heer Kramer hebben de afd. van de Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholische dranken en van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond het 41-jarig bestaan gevierd van de geheelonthoudersvoreenlging aan Langendijk. Een afwisselend program ma heeft het flink aantal bezoekers ecnige uren op aangename wijze beziggehouden. Het was een goed geslaagde bijeenkomst. De heer Kamp uit Broek op Langendijk heeft een flink bouwterrein van den heer Ploeger in de gemeente Zuidseharwoude gekocht om daarop een nieuw huis te bou wen. SINT PAN CR AS In de jongste vergadering van de afd. van den A.N.G.O.B. werd verslag uitgebracht over den gehouden propaganda-avond, wel ke best geslaagd was. Twee nieuwe leden traden toe. Besloten werd de aftredende leden van het H.B. en Commissies candi- daat te stellen. Behandeld werd de Be schrijvingsbrief van de Noordh. Prop. Com missie. Als afgevaardigden voor deze ver gadering werden aangewezen de heeren J. Bruin en C. de Jong Jz. Installatie D. de Geus Jbz. Kasgeldleening. Dg Raad dezer gemeente vergaderde Za terdagmiddag te 3 uur ten raadhuize, onder voorzitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secretaris de heer G. G. Pool. Voorzitter opende de vergadering met wel kom, en verzocht den secretaris den heer D. de Geus Jbz. het nieuwbenoemde raadslid binnen te leiden. Als de heer De Geus heeft plaats genomen, zeide Voorzitter dat het den heer De Geus wel bekend is, dat zijn geloofsbrieven in or de zijn bevonden en dat hij tot den Raad is toegelaten. Hierna leede de heer De Geus in handen van den Voorzitter de vereischte beloften af. De Voorzitter sprak den heer De Geus toe. Voorzitter hoopt, dat de heer De Geus bij het nastreven van de gemeentebelangen een voorbeeld zou nemen aan den te vroeg ont slapen heer Dijkhuizen. De heer De Geus dankte den voorzitter voor de tot hem gesproken woorden. Het spijt hem, geroepen te zijn deze plaats in te nemen. Ik ben maar een gewoon tuinder, aldus spr., maar zal mijn best doen. Kasgeldleening gasbedrijf. Voorzitter merkte op, dat men indertijd een rekening-courant-overeenkomst heeft aangegaan ten behoeve van het gasbedrijf tot een maximumbedrag voor elke ge meente van f 10.000, tegen een rente van 3% Nu het rentetype lager is, heeft men nagegaan, of het niet op den weg ligt om naast de rekening-courant een kasgeldlee ning aan te gaan. Ged. Staten hebben ook onder de aandacht van het college gebracht dat een dergelijk besluit aanbeveling ver diend. Men heeft zich tot de Rotlerd. Bank- verceniging te Alkmaar gewend, welke in stelling bereid was een kasgeldleening te geven voor den tijd van 3 maanden, in gaande 1 April a.s., tegen een rente van 33/S per jaar. B. en W. stelden voor, aan gezien geen andere instelling een lagere rente aanbiedt, de leening bij „Robaver" aan te gaan en in het besluit te bepalen, dat de rekening-courant en de kasgeldlee ning tezamen de f 10.000 niet mogen over schrijden. Aldus besloten. Daarna sluiting. Een 5-minutenvergadering. De Raad vergaderde Zaterdagmiddag ten raadhuize. De agenda vermeldde slechts één punt: de afsluiting van een kasgeldleening ten hehoeve van de gemeensch. gasfabriek, onder dezelfde voorwaarden en op dezelfde motieven als te Zuidseharwoude. (Zie elders in dit nummer.) De zes aanwezige raadsleden gingen met het voorstel accoord, waarna de vergade- werd gesloten. De verslaggevers Stonden juist weer „op de gang" toen de heer Duijves, het zevende raadslid de raadzaal binnenstapte, waar Ilij met gelach werd ontvangen. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zjjn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. CALLANTSOOG V.V.V.-feestavond. Zaterdagavond heeft de V.V.V. Callantsoog haar 20-jarig bestaan gevierd. De zaal van den heer de Haan was geheel gevuld met de vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur, van de Federatie van V.V.V.'s in Noord Holland boven het Noordh. Kanaal, eereleden en leden. De voorzitter, de heer P. Vos Jbz. opende deze bijzonderen feestavond met een harte lijk woord van welkom. Spr., die zelf gedu rende de afgeloopen 20 jaren voorzitter der vereeniging is, gaf een overzicht van het geen zoo in deze periode gebeurd is op het gebied van het vreemdelingenverkeer. In 1913 werd begonnen met 12 leden, thans telt de vereeniging ruim 140 leden. In 1918 werd met kunst en vliegwerk een pension- lijst samengesteld, waarop zegge 6 adressen voorkwamen. De lijst 1938 vermeldt 48 adres sen. Het aantal badgasten is enorm geste gen. Spr. zeide, dat er zelfs gasten kwamen, die Callantsoog elders niet te veel noemden, uit vrees dat ze het volgende jaar geen plaats kunnen krijgen! Thans ziet ook het gemeentebestuur in dat het vreemdelingen verkeer een belangrijke zaak voor Callant soog is en verleent nu alle mogelijke mede werking. Helpt ons Callantsoog vooruit te brengen, aldus spreker. Hierna wordt met de afwerking van het feestprogramma begonnen. Allereerst een overzicht van de geschiedenis der vereeni ging in dichtvorm, waarvan de verschillen de refreintjes uit volle borst werden mee gezongen. Vervolgens een zeer dramatisch tooneelstukje, getiteld: „Levensdwang". De medewerkenden, die we niet allen zullen vermelden, hebben stuk voor stuk hun best gedaan en hen komt zeer zeker een pluimpje toe. Felicitaties. Na de pauze feliciteert burgemeester Re- horst namens het gemeentebestuur de ver eeniging met haar 20-jarig jubileum. Ook biedt spr. den heer Vos, die nu 20 jaar voor zitter is, zijn speciale gelukwenschen aan. Vos heeft het overzicht zoo aardig in dicht vorm weergegeven. Hij kon dat ook het hes- te doen, daar hij als het ware met de V.V.V. samengegroeid is. Wat de goede verhouding met het gemeentebestuur betreft, merkt spr. op, dat dit in beider belang is en hoopt dat deze verhouding zoo zal mogen blijven. De volgende spreker, de heer D. Breebaart voorzitter van de Federatie van V.V.V.'s in Noordholland boven het Noordzeekanaal, memoreert hoe hij gedurende 10 jaren ook als bestuurslid der vereeniging heeft sa mengewerkt, Deze tijd is prettig geweest. Er waren wel eens momenten dat de stuk ken er afvlogen, maar het einde was toch altijd weer vriendschappelijk. Namens de 'Federatie feliciteert spreker de jubilcerende vereeniging. De Federatie laat haar wenschen verge zeld gaan van een bloemenhulde, als bewijs van medeleven in de vereeniging te Cal lantsoog. De heer Vos dankt beide sprekers voor hun woorden. Het doet spreker genoegen, dat het werk der vereeniging gewaardeerd wordt. De heer Vogelzang komt thans met een zeer geestige voordracht voor het voetlicht. De lach was niet van de lucht. Tenslotte een komische een-acter „Knal gas". Ook de medewerkenden hieraan heb ben een woord van lof verdiend. Volgde het bal, de verloting zonder nieten, verbonden ann het programma, waarvan verhooging der feestvreugde het doel was. Nog langen tijd bleven de danslustigen ge zellig hijeen. Het was een zeer geslaagde feestavond. W1ERJNGEN Onderhandsche verkoop. De heer Ant. Keijzer alhier heeft zijn woon- en winkelhuis, staande aan de Hoofdstraat, onderhands verkocht aan den heer N. Kok, caféhouder. OOSTERLAND. Ouderavond O.L.S. Waarschijnlijk tengevolge van het slechte weer waren er Vrijdagavond maar een klei ne twintig menschen op den Ouderavond van de Oosterlanderschool aanwezig, toen het hoofd der school de vergadering opende. Enkele mededeelingen werden gedaan over het leerlingental, waarna de zittende ouder commissie in haar geheel werd herkozen. Vervolgens hield het hoofd der school een inleiding over het onderwerp: „Waarom zit ten blijven?", waarin de moeilijkheden ge schetst. werden, die er aan dit „noodzakelijk kwaad" vastzitten. Spr. wees er op, dat het zittenblijven een noodzakelijk onderdeel is van het z.g. klassikale stelsel, dat in de meeste scholen gevolgd wordt. Na een over zicht te hebben gegeven van de voor- en na- deelen aan dit stelsel verbonden stelde spr daartegen het z.g. Dalton-onderwijs, dat veel meer plaats geeft aan de zelfwerkzaamheid van de leerlingen en waarbij ook meer re kening gehouden wordt met de verschillen in belangstelling, in bekwaamheden en in karakter der leerlingen. In de pauze werd het gebruikelijke kopje thee met ren koekje gepresenteerd en werd er gelegenheid gegeven het werk van de kin deren le bekijken en te bespreken. Daarna las de heer Overeem een gedeelte voor uit het boek „Koentje van Kaatenburg" van Cor Bruijn. Na rondvraag sluit voorzitter met een woord van dank voor de geschonken aan dacht en een tot weerziens de bijeenkomst-. DINSDAG 29 MAART 19S8. Hilversum I, 1875 e" 415 5 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Orgelconcert m.m.v. solist. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Het Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Het Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.15 Gramofoonmuziek. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO-Musette-ensemble en soliste. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Gramo foonmuziek. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Reportage. 10.45 Gramofoonmuziek, II.00 Berichten ANP. Hierna: Veres Lajos' Zigeunerorkest. ll.30r-12.00 Eddie Oliver's Dansorkest. Hilversum H, 801,5 ru. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (Van 1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 KRO-Kamerorkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.05 De KRO-Melodisten en solist, (Om 5.45 Felicitatiebezoek) 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 KRO-Orkest. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 Het Stedelijk Orkest van Maastricht en solist. 10.15 Russische Koorzang (gr.opn.). 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Melodisten en solist. 11.2012.00 Gramofoonmuziek. „Helpt elkander", vergadert. Vrijdagavond hield „Helpt Elkander", zijn jaarvergadering. Uit 't jaarverslag stippen wij aan, dat er thans 33 leden zijn. Bij 6 le den is gratis hulp verleend van 18 werkda gen. De rekening gaf aan ontvangst f 21.89, uit gaven f4. -, saldo f 17.89. De afgetreden bestuursleden Jn. Kooij, P. de Waal en G. Hart, werden herkozen. Er zal 25 cent contributie woeden geheven. Na huishoudelijke besprekingen sloot voor zitter D. C. Butter. 7.1JPE BURGERVLOTBRUG. DAMMEN. Donderdagavond had alhier in café de Nijs een vriendschappelijke damwedstrijd plaats tusschen Petten en Zuid-Zijpe, waar van de uitslag was als volgt: Zuid-Zijpe—Petten. B. Dapper—H. Breed 1—i A. ButterA. v. d. Vlies 20 J. Breed—A. Eriks l—l J. MorschB. Kutering 20 J. ZoonJ. Eriks 20 G. RademakerD. Kornhorst 02 P. de WitJb. Eriks 20 A. SchoutenJ. Raven 20 S. HoekL. v. Buren 20 A. v. EgmondJ. de Beurs 02 W. Visser—J. de Waard 1—1 G. v. Schaik—J. Rijs 0—2 W. EriksJ. Vriesman 2—0 P. Nottclman—G. Vriesman 20 G. FijmaN. Zwakman. 02 19-11 Zij, die zich thans op de Schager Courant abonneeren, ontvangende nummers tot 1 April a.s.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5