HRC voor de 2e klasse behouden Texel door Wieringerwaard met 1-2 geslagen PSV en Be Quick kampioen K-N.VJB- Texel's slechte start tegen W. waard N-H-V-B- DOS slaat DWV en Hermes klopt Overmaas Geen succes voor onze beker-vechters De uitslagen van de gisteren gespeelde voet balwedstrijden luiden: Kampioen van Nederland: FeijenoordD.W.S00 Prom. Ie klasseAfd. I. D.O.S.—D.W.V. 5—2 Prom. Ie klasseAfd. III. Quick—P.E.C61 BeslissingswedstrijdAfd. I, 2e klasse A. H.R.C.Z.V.V4—1 P.S.V.Bleierheide 60 (P.S.V. kampioen). N.O.A.D.—Eindhoven 1—3 RoermondN.A.C12 B.V.V.Juliana 25 Longa—M.V.V3- G.V.A.V.Leeuwarden 22 Be QuickAchilles 34 (Be Quick kampioen). HoogezandVeendam 02 SchagenZeemeeuwen 23 HelderZaanlandia 11 Watervogels—Goldstar 26 H.R.C. 2de Spartaan 3 00 H.D.V.S.Overmaas 3-2 TexelWieringerwaard 12 Schoten—B.K.C2—1 H.R.C. handhaaft zich Zoo is het seizoen 1937'38 voor HRC toch nog op een „happy ending" uitgeloopen. In den beslissingswedstrijd tegen ZVV, welke onder groote belangstelling in het Alkmaar- sche Sportpark gespeeld werd, slaagden de Racers er al spoedig na den aanvang in de zenuwen den baas te worden en een spelletje te ontwikkelen, waarvan zij zelf het beste wisten, dat het hun de zege over' de ZVV- ploeg zou kunnen brengen. Ook al had ZVV niet onder druk gespeeld, dan nog zou zij de mindere geweest zijn van deze vastberaden Racing-ploeg, die regelrecht op de overwin ning afging. Met rust stonden de Helderschen al met 20 voor en de spanning kwam eerst, toen de Zaandammers er in slaagden na het derde Racing-doelpunt een tegenpunt te maken. Het was in deze periode, dat HRC zich voor doel terugtrok om den voorsprong te consolideeren. Dat is haar tenslotte gelukt meer dan dat zelfs doch het mag niet heelemaal eigen verdienste genoemd worden, want er werden toen nogal eens foutjes ge maakt, welke hen duur hadden kunnen komen te staan. Het einde kwam echter met 41 voor de Racers, die terecht juichend het veld verlieten, want zij waren voor de tweede klasse behouden. Vooral uit districtsstandpunt bekeken is dat een prettige tijding, want één tweede klasser in den kop van Noord-Holland is heusch geen overbodige weelde. Daar komt bij, dat Racing absoluut niet verdiend zou hebben onderaan te komen, want en dat heeft zij gisteren duidelijk bewezen zij was zeker niet de zwakste van II A, we kunnen gerust zeggen: integendeel. En thans kunnen de roodjakken en hun aanhang weer ruim ademhalen enzich overgeven aan het bekervoetbal, dat straks aanvangt op het Succes-terrein. ZW wenschen wij de kracht toe om zich tegen de derde klasse kampioenen te handhaven! Goed begin van D.O.S. DWV heeft in haar eersten promotiewed strijd gemerkt, dat de goede roep, die van DOS uitging, geen valsch alarm geweest is. Met niet minder dan 5—2 won de Utrechtsche kampioen en opende daaimejie voor zichzelf prachtige perspectieven. Afgewacht dient ech ter te worden, wat Excelsior zal presteeren! Degradeert Texel? Op Texel heeft zich een merkwaardige wed strijd tusschen Texel en Wieringerwaard af gespeeld. Volgens de officieele opgave was dit een promotie-degradatiewedstijr, maar wie de ploegen aan het werk gezien heeft kon de veronderstelling maken, dat het een vriendschappelijke wedstrijd was, een oefen partijtje zonder meer. Vooral de thuisclub maakte den indruk alsof er voor haar abso luut geen belang by den wedstrijd was, ter wijl zy toch niet minder dan het derde klasse schap te verliezen heeft. Daar Wieringerwaard zichtbaar onder het gewicht van den wed strijd gebukt ging en dus by lange na niet haar besten vorm bereikte, was het een tamme wedstrijd, waaraan elke pikanterie ontbrak. Voor Wieringerwaard was het verloop ten minste nog verheugend, dat zij als over winnaar uit den strijd kwam en dus een in naam uiterst lastigen uitwedstrijd er goed afbracht. Het hoeft geen betoog, dat Schenk c.s. met hun 21 zege die bovendien vol komen verdiend is een flinke stap in de richting van de derde klasse gedaan hebben. Waar logisch gesproken tevens uit voortvloeit, dat Texel even zoo ver op weg is naar de vierde klasse. Nu eens afwachten, wat QSC in den marsch heeft. Is het wonder, dat de roodwitten met een flinke deputatie op Texel waren om eens poolshoogte van de concur renten te nemen? tfcPia&en ENGELAND—NEDERLAND. Het Nederlandsche team samengesteld. Naar wy vernemen is het Nederlandsche schaakteam, dat op 4 en 5 Juni a.s. te Londen tegen Engeland zal uitkomen, als volgt samengesteld: 1. dr. M. Euwe. 2. S. Landau. 3 Jhr. mr. dr. J. H. O. van den Bosch, 4. mr. G. S. Fonteyn, 5. A. D. de Groot, 6. W. van Scheltinga, 7. L. Prins. Voorts zullen voor twee plaatsen de heeren dr. K. M. Bergsma, P. Muhring en C. H. Vlag9ma een onderlingen wedstrijd spelen en voor een tiende plaats spelen mr. E. Span jaard en E. Mulder, De tweede helft besliste. Op volkomen verdiende wijze heeft Wieringerwaard de lankmoedigheid afge straft, waarmee Texel haar derde klasse schap meende te moeten verdedigen. Al was het dan de consequent gevolgde stopper-spilmethode der Texelaars, die de mogelykheid van 'n nederlaag vergrootte tegenover een W.w., dat door zoo'n emi nent stuwenden spil wordt geleid als Mein Schenk, het is toch het gebrek aan enthousiasme geweest, dat grootendeels debet was aan dezen slechten start van de eilanders. Reeds dadelijk bleek, dat Wieringerwaard lang niet kansloos was. De Graaf trok zich onmiddellijk terug tusschen H. Ny'ens en Jb. Ran en het voeden van den aanval werd bij Texel geheel volgens de regels van het „systeem" aan kanthalves en binnenspelers overgelaten. Maar dezen vormden met hun vieren een rechthoek met zulke lange zijden, dat de weer uitstekend in vorm zijnde spil M. Schenk van W.waard zich op deze open vlakte naar hartelust in zyn stuwend werk kon uitleven. In/de minderheid was W. dan ook geheel niet en het feit, dat ze niet in de minderheid was is op de rekening van den wind te schrijven, die voor rust in Texel's voordeel was. Intusschen was er voorloopig van verschil in kansen geen sprake, zoolang beiden hetzelfde enthousiasme aan den dag legden. Het ging over en weer. De sterke W.- aanval liep dood op de sterke T.-verdefliging en de zwakkere T.-aanval viel hetzelfde lot ten deel bij de zwakkere W.-defensie. Z(j het dan, dat door het verschil in systeem de eer ste paren elkaar meer troffen dan de laatste. Texel leidt. Na 11 min. kreeg de Texel-aanval ech ter plotseling een bevlieging. Van man tot man kwam de bal snel by Witvliet; deze plaatste met een zuiver schot naar Kikkert, die even Saai ontliep en toen van circa 20 meter een schitterend schot loste, dat totaal onbereikbaar voor Rezel- man doel trof (10). Met deze bevlieging is echter ook het eenige superieure moment van de groenzwarte aan val geschetst. Nadien is de Texelsche storm- linie teruggezakt tot een „wel aardig" spe lend vijftal, zoolang men geestdriftig speelde, maar dat alle doortastendheid miste, hoe vaak het onzekere werk van Hermans bijvoorbeeld gelegenheid tot scoren heeft geboden. Wit vliet, in vrije positie, schoot eenmaal teleur stellend naast. Maar Wieringerwaard's voor hoede maakte ook niet zooveel klaar. Het sloot in de T.-achterhoede voorloopig nog vrij goed, ieder hield zyn man en K. Schenk, dan weer linksbinnen, dan weer rechtsbinnen kwam bijna niet aan den bal, terwijl Haze- loop, die met snelle sprints op through-passes doorliep, steeds bot ving, omdat Ran en Neijens met een omhaal op Dukers terug speelden. Maar dit zou tevens Texel's nood lot worden, want toen Neijens 10 min. voor rust weer op deze wijze den wind uit Haze loop's zeilen wilde nemen, was Dukers juist uitgeloopen om den bal eventueel van Haze- loop's schoen weg te nemen, zoodat de bal in een onbeschermd doel terecht kwam (11). Een sof-goal in eigen doel, maar het telde evenzeer als het voortreffelijke doelpunt, dat Texel voor zichzelf wist te maken. Toen Kik kert even voor de pauze keihard tegen de paal schoot liep het Wieringerwaard nog maals mee, zoodat de gelijke ruststand wel ietwat geflatteerd voor de bezoekers was. De tweede helft. Wat Texel in de tweede helft echter gepres teerd heeft was droevig. Ze had nu het wind- nadeel.- Zeker, mede door de spelopvattingen vs.i beid- spillen kon het rpelbeeld weinig anders zyn dan een veldovorwicht van de be zoekers. Maar dit had lang niet die voo- Texel zoo nadeelige gevolgen behoeven te hebben, als de eilanders toen niet zoo mat, zoo zonder begeestering waren gaan spelen. Dit was een kolfje naar de hand van Wieringerwaard, dat onverdroten bleef doorsjouwen en hierdoor nu ook de T-defensie van haar tuk bracht. Het afnemen werd minder, het pstellen en dekken minder verzorgd en er kwamen gaten in het voor rust zoo hechte bolwerk. W. had en hield het initiatief. Slechts zoo nu en dan kwam de Texel-aanval in het geweer, maar dan ontbrak het doorzettingsvermogen veelal en verder dan enkele corners bracht men het niet. De logische ontknooping bleeft niet uit. Blaauboer, die zich als een handige en hard werkende rechtsbuiten is gaan ontpoppen, kreeg keer op keer een vrije kans om voor te zetten; en tien minuten voor tyd werd het vonnis dan ook voltrokken. Blaauboer's mooie hooge voorzet belandde voor aoeï, Neijens en K. Schenk sprongen omhoog, Schenk's hoofd raakte den bal en over den toespringenden Dukers heen vloog den bal in het net (1—2). Wel prentte Texel zich vanaf dit oogenblik beterschap in, Wieringerwaard hield nu vast en de thuisclub kwam niet meer onder de greep der roodbroeken vandaan, waarin zij zich al te lang had geschikt. Ook het naar voren gaan van Ran was vruchteloos. Zoo won Wie ringerwaard met 2—1 en dank zij de tweede helft verdiend ook. Het is geen „g-poote'* wedstryd geweest, geen sensationeele ook. Na rust beheerschte Wieringerwaard de situatie volkomen. Opval lend was de goede wedstryd, die van Balen Blanken thans speelde. Van Ham daaren tegen was veel minder dan gewoonlijk, terwijl M. Schenk de beste speler van het veld was. Saai backte weer uitstekend. Texel maakte geen beste beurt. Voor rust was de zaak verdedigend in orde en aanval lend, buiten het brillante doelpunt, niet door tastend genoeg ofschoon rechtsbuiten Van Anraat veel goed werk presteerde. Waarom Texel het er na rust bij heeft laten zitten is ons een raadsel. Dukers heeft, ondanks zyn griep, die hem aan te zien was, dapper en keurig gekeept. Scheidsrechter v. d. Hoek leidde dit faire treffen, dat eigenlijk slecht zelden zijn hoogen inzet verraadde, feilloos! Voor den aftrap heeft voorzitter Dapper namens Texel aan Wieringerwaard bloemen overhandigd ter gelegenheid van het kam pioenschap. 1 D: Held. BoysOudesluis 2 G: Helder 5—Helder 4 3 E: Atlas 2—HRC 7 Helder6—JVC 2 4 E: Helder 7Helde. Boys 2 HRC 8—Atlas 3 4 F: N. Niedorp 3—BKC 3 Succes 4Schagen 3 Wieringerw. 3Callantsoog Adspiranten: Afd. P: Helder a—BKC a Succes aHelder b 2—1 1—2 7—3 1—5 3—2 10—0 4—1 KAMPIOENSCHAP N H.V.B. AtlasSporters 11 GOUDEN KRUIS. JVCWatervogels 2 42 Eerste klasse D. Heldersche Boys is den dans ontsprongen. Door haar reddende 32 overwinning op Oudesluis heeft ze de laatse plaats toch weer aan HRC 5 afgestaan, die nu tegen JVC of Texel zal moeten uitkomen. Atlas 18 10 7 1 46—22 27 Schoorl 17 11 2 4 49—22 24 Petten 17 9 3 5 53—31 21 Oudesluis 18 8 3 7 37—37 19 HRC 4 18 6 4 8 37—18 16 Zeemacht 16 6 3 7 33—42 15 Helder 3 17 4 6 7 35—49 14 Succes 2 17 6 1 10 39—55 13 Held. Boys 18 6 1 11 42—50 13 HRC 5 18 5 2 11 87—62 12 Tweede klasse G. Helder 5 klopte het vierde elftal, waardoor Tex. Boys op de laatste plaats terecht geko men zyn. JVC 14 10 1 3 30—15 21 Texel 2 14 9 3 2 47—24 21 BKC 2 14 7 4 3 30—16 18 Watervogels 2 13 6 2 5 41—23 14 Cocksdorp 14 5 3 6 41—28 13 Helder 4 14 4 0 10 21-*-54 8 Helder 5 14 3 2 9 17—51 8 Tex. Boys 13 3 1 9 25—35 7 Derde klasse E. Helder 6 besloot de competitie met een ver wachte, maar heel magere overwinning op JVC 2 (2—1). Atlas 2HRC 7 was uitgesteld, evenals vrywel alle andere wedstrijden van HRC, in verband met de beslissingsmatch in Alkmaar. Helder 7 vermocht deze ook al niet te stuiten (1—2). Wieringerwaard 2 14 10 2 2 58—22 22 Helder 6 14 10 1 3 4926 21 HRC 6 12 10 0 2 72—28 20 Atlas 2 13 6 0 7 29—31 12 JVC 2 13 5 2 6 25—31 12 Succes 3 13 3 0 10 30—60 6 HRC 7 13 3 0 10 29—73 4 Zeemacht 2 12 2 1 9 25—76 3 HRC 7 en Zeemacht 2 twee verliespunten. Vierde klasse F. Held. Boys 2 zette haar zegetocht voort. Vierde klasse F. N. Niedorp 3 klopte BKC 3 met flinke cijfers (73). Succes 4 kon het niet halen tegen Schagen 3 (i5) en aangezien Wieringer waard 3 tegen Callantsoog weer zoodanig aan pakte, dat een 32 zege het loon was, begint het er naar uit te zien, dat de roodbroeken inderdaad niet op de laatste plaats zullen ein digen Adspiranten. In Afd. P zijn beide uitslagen conform de verwachtingen. Afd. Q stond geheel stil, omdat by alle drie wedstrijden HRC-elftallen betrokken waren. Afd. R leverde als eenige uitslag een 40 overwinning van Succes b op Helder e op. het geen een ferme prestatie van de Wieringers genoemd mag worden. Kampioenschap N.H.V.B. Het bezoek van Sporters aan Atlas is op een gelijk spel uitgedraaid (1—1), hetgeen in tusschen de meening kan bevestigen, dat Spor ters niet deelt in de traditioneele zwakte van de Drechterlandsche kampioenen. Gouden Kruis. JVC bereikte de volgende ronde middels een 42 thuis-overwinning op Watervogels, het geen trouwens ook niet anders verwacht had kunnen worden. D.O.S.-D. W. V. 5-2 Goed spel van Dumortier. De Utrechtsche tweede klasse-kampioen DOS heeft de promotiecompetitie goed ingezet door DWV in het Utrechtsche stadion op over tuigende wyze te slaan. De belangstelling voor deze ontmoeting was zoo groot, dat ruim 12000 menschen het stadion tot de laatste plaats be zetten. Het was een aantrekkelijke wedstryd, waar in het Utrechtsche spelsysteem, met open en snelle aanvallen, het systeem der Amsterdam mers, over het geheel veel te kort gehouden, overwon. DWV verscheen met een invaller. Ellerbrak verving Kreuger, terwijl in de eerste helft Hijneman werd gewond en vervangen moest worden door Van Vloten. De open en snelle aanvallen der Utrechte naren stelden de Amsterdamsche verdediging voor een zware taak. Het veldwerk der gasten was uitstekend, doch leverde voor de Utrechtsche verdediging geen onoverkomelijke moeilijkheden op, daar het spel veel te kort werd gehouden. Boven dien ontbrak het de gasten aan een goeden en doortastenden schutter. In dit opzicht trof DOS het veel beter. Du- mortier was de gevaarlijke man in de voor hoede, die verschillende malen voortreffelijk individueel spel demonstreerde, waarbij het succes dan ook niet kon uitblijven. In de eerste helft duurde het eenigen tyd, voordat DOS zich volledig kon ontplooien. De halflinie blijft te ver in teruggetrokken positie spelen, waar door de voorhoede te weinig gelegenheid krijgt tot den aanval over te gaan. Nadat heirin ver andering is gekomen, gaat Dumortier met zijn mannen met succes tot den aanval over. G. van Leur wordt door de Amsterdamsche verdediging te veel vrij gelaten, zoodat deze speler op vrij gemakkelijke wyze een voorzet van Veltmeyer kan benutten en het eerste doelpunt scoort (10). Waneer keeper Veenendaal een Amsterdam- schen aanval heeft bezworen, trapt hij het leder uit voor de voeten van Dumortier, die alleen door de geheele verdediging heen snelt en keeper Sinkeldam passeert (20). Nog voor de rust benut G. van Leur een goeden voorzet van Meeuwsen door den bal over den uitloopenden keeper Sinkeldam in het doel te plaatsen (30). In de tweede helft zetten de gasten alles op alles om den achterstand in te halen. Uitstekend samenspelend trekken zij her haaldelijk op het Utrechtsche doel af. Het korte samenspel biedt evenwel de Utrechtsche verdediging steeds de gleegenheid afdoende in te grijpen. Na 12. minuten heeft een snelle en verrassende Utrechtsche aanval wederom succes. Dumortier stelt G. van Leur in de ge legenheid te scoren (40). Voor het Utrecht sche doel hebben de Amsterdammers pech, als een hard schot van Monteban tegen een doel paal terugstuit. Ooms benut een corner door het leder in het door Veenendaal verlaten doel te koppen, 41. Nogmaals gelukt het Dumortier evenals voor de rust alleen door de Amsterdamsche verdediging te snellen en te scoren (51). De Utrechtenaren gelooven het nu wel en trekken zich meer op eigen speelhelft terug. Even voor het einde gelukt het Visser kee per Veenendaal met een hard schot te ver rassen (52). Om den F.A.-beker Preston North End en Huddersfield Town in den eindstrijd. Aston Villa en bekerhouder Sunder- land verslagen. Onder zeer groote belangstelling zijn Zater dagmiddag de halve éindstrijden om den F.A.- beker gespeeld. In de finale, welke op 30 April a.s. zal worden gespeeld, plaatsten zich Preston North End door een 21 zege op Aston Villa en Huddersfield Town, dat een verrassende 31 overwinning behaalde op den bekerhouder Sunderland. De bekerwedstrijd tusschen Preston North End en Aston Villa werd op het terrein van Sheffield United gespeeld. Ruim 65.000 toe schouwers zagen een uiterst spannenden kamp tusschen beide elftallen. Reeds in de eerste helft was de eindstand bereikt. O'Donnell en Mutch maakt envoor Preston twee doelpun ten, terwijl Shell voor een goal voor Aston Villa zorgde. In de tweede helft werd er, on danks verschillende goede kansen, niet meer gedoelpunt. De recette van dezen wedstryd bedroeg ruim 7000 pond sterling. De andere halve eindstrijd tusschen FTua- dersfield Town en Sundnerland werd te Black- burn gespeeld. Het aantal toeschouwers was hier veel geringer, n.1. ongeveer 48.000, maar de recette was vrijwel even groot als die te Sheffield. In de eerste helft ging het spel gelijk op, Beasly zorgde voor een 10 voor sprong van Huddersfield. Na de- rust wist Huddersfield de zege op verrassend zekere wijze te consolideeren door twee doelpunten van resp. Wienand en Mac. Fadyn, terwijl Bur- banks tenslotte nog de eer van de verdedigers van den beker wist te redden. Beide wedstryden werden onder begunsti ging van fraai weer gespeeld. Sqmnailiefo Ned. Keurturnsters naar Praag Mej. Snooy (Wieringen) uitverkoren. Gisteren is na selectie-wedstrijden te Am sterdam een voorloopige ploeg keurturnsters samengesteld, welke nu een speciale training zal volgen onder leiding van den heer Kleere- kooper,! teneinde een definitief team te kun nen samenstellen, dat dan de Nederlandsche kleuren zal vertegenwoordigen op de wereld kampioenschappen in Juni a.s. in het kader van de groote Sokolfeesten te Praag te hou den. Voor deze speciale training zyn uitverkoren de dames S. BlitzAgsteribbe (Bato, Am sterdam), A. Fieseler (DOS Amsterdam), A. Kellenaers (Brunhilde, Leiden), G. Lasschuyt (Donar, Den Haag), A. Marx (Bato, Amster dam), Iet je Pieters (Dos, Amsterdam), A. van Schaik (Donar, Den Haag)G. Snooy (G.V. Wieringen), T. Tetenburg (Simson, Amsterdam), M. Walrecht (Brunhilde, Gro ningen), L. Franke (Bato, Amsterdam) en T. Woortman, Brunhilde, Groningen). De mogelijkheid bestaat, dat nog enkele turnsters aan deze speciale athlethiek- en gymnastische training zullen deelnemen. Er zal iederen Zondagmorgen- en middag, onder leiding van den heer Kleerkooper wor den geoefend, terwijl voorts op Dinsdagavond nog in kleiner verband zal worden getraind. De Nederlandsche ploeg keurturnsters voor Praag zal uit acht dames bestaan, waarvan twee reserves. Uitstekend spel van Feijenoord en DWS Goed werk van Hermes en Quick (N) Be Quick en PSV kampioen. Kampioenschap van Nederland FeijenoordD.W.S. is een wedstrijd met uit stekend spel geworden. Beide ploegen waren zoo goed op dreef, dat de ongeveer 45.000 toe schouwers genoten hebben als zy slechts zelden op Hollandsche velden doen. Bovendien was de strijd van begin tot eind uitermate spannend, daar geen van beide ploegen er in slaagde ook maar één doelpunt te scoren. Ofschoon de thuisclub over het algemeen sterker geweest is moest zij zich met een gelijk spel tevreden stel len, hetgeen voornamelijk aan de sterke D.W.S.- achterhoede geweten mag worden. Met 00 kwam het einde en daarmede heeft D.W.S. een uitstekend debuut in deze eere-competitie ge maakt. Hermes wint HermesD.V.S. heeft in haar eersten degra datiewedstrijd flink van zich afgebeten en door een 32-zege op Overmaas aangetoond, dat zy niet van zins is zich zonder slag of stoot uit da eerste klasse te laten verdringen. Groote zege van Quick Opvallend is de goede start van het Nymeeg- sche Quick in de promotiecompetitie om een plaatsje in de eerste klasse van afdeeling III. Met niet minder dan 61 werd de eerste klas ser P.E.C. door de roodzwarten geslagen! P.S.V, eerste in afd IV Aan de spanning in het Zuiden is een einde gekomen door de 60-zege, die P.S.V. op Bleierheide behaalde. Wel won ook N.A.C. (met 21 van Roermond), maar de Philips- menschen passeerden toch met 2 punten voor sprong als eersten de eindstreep en zullen dua afdeeling IV in de kampioenscompetitie ver tegenwoordigen. Ongetwijfeld is deze taak by P.S.V. in de beste handen. Onderaan is de zaak echter nog niet be keken, want daar N.O.A.D. met 13 van Eind hoven verloor, zal de beslissing inzake de laat ste plaats nog een paar weekjes op zich laten wachten. Be Quick verliest, maar Be Quick is gisteren kampioen van afdeeling V geworden, doch op een wijze, welke weinig vertrouwen geeft voor de competitie om den hoogsten titel. Zij verloor n.1. van Achilles met 34 (wij hadden de mogelykheid voor een der- gelijken uitslag open gelaten, doch G.V.A.V. haalde andermaal een stommiteit uit door met Leeuwarden gelyk te spelen, 22. Inplaats van een beslissingswedstrijd viel het kampioen schap toch aan Be Quick, daar deze één punt op haar stadgenoote voor bleef! Een toonaan gevende rol zullen de withemden tegen Feijen oord, D.W.S., Heracles en P.S.V. beslist niet spelen! Heldersche Boys - Oudesluis 3-2 De Boys behouden voor de eerste klasse. Dank zij hun overwinning op Oudesluis hebben de Boys zich definitief buiten degra datiegevaar gebracht, zoodat HRC 5 het kind van de rekening geworden is. Het pleit voor de sportiviteit van de gasten, dat ze de punten niet cadeau gegeven hebben. Hierdoor is het een spannend party tje gewor den en bleef de uitslag, tot het eindsignaal van scheidsrechter Van Duyse klonk, onzeker. Reeds ongeveer tien minuten na het begin ontstond er uit een corner een scrimmage voor het Oudesluis-doel en tusschen vele beenen door wist Van Hees zn' club de leiding te geven (10). Hoewel er van mooi spel geen sprake is, doen de flitsende uitvallen van beide partyen den wedstryd op peil blyven. Eerst 5 minuten voor de rust brengt Jelle Pont met een fraaien kopbal den stand op 20 en eenige minuten later komt het derde doelpunt van den voet van Snijders. Na de hervatting pakken de gasten flink aan en de hardwerken de B.-defensie, onder leiding van Schokking, kan niet verhinderen, dat de O.-linksbuiten den achterstand verkleint tot 31. De Boys gaan nu verdedigend spelen, waardoor de keeper het zwaar te verduren krijgt. Zeven minuten voor tijd brengt de O.-mid- denvoor den stand op 32, zoodat de laatste minuten onder groote spanning verstrijken. Maar hoe de gasten ook zwoegen, verandering in den stand komt er niet meer. Schoorl I-Alkmaar II 7-2 Gouden Krulswedstrijd. Alkmaar speelt het eerst met den wind In den rug en geeft al dadelijk goed partij. Van beide kanten volgen goede aanvallen, die door de beide achterhoeden met de grootste moeite worden gekeerd. Het is Schoorl, dat 't eerst succes heeft als een bal mooi door Selhorst op gevangen en ineens ingekogeld wordt. Niet lang daarna weet A. een keurig tegen punt te maken. Alkmaar zit er geweldig op. Als ze even later weer voor het S.-doel komen, volgt er een schiterende voorzet, welke met een mooien kopbal onhoudbaar voor keeper Oud wordt ingezet. Schoorl heeft werkelijk de handen vol, maar toch weet Selhorst nog voor de rust wordt aangekondigd met een listig kopballetje den stand gelijk 22 te maken. Na de rust heeft Schoorl al spoedig het beste van het spel in handen. Het duurt dan ook niet lang of Korver geeft uit een mooien voor zet van Koel Schoorl weer een voorsprong. Alkmaar zakt nu al meer af, terwijl S. het veld nu geheel beheerscht. Al spoedig benut Selhorst een mooien voorzet van Klop en brengt daardoor den stand op 42. Alkmaar geeft het nu maar gewonnen, daar S. niet meer voor haar doel weg te krijgen is. Sel horst, die heel goed op dreef was, ziet nog kans twee uitstekende doelpunten aan de score toe te voegen, terwijl een der Alkmaar-backs no. 7 nog in het net deponeert. Hiermede ging deze pittige wedstryd als een nachtkaars uit. De Schoorl-adspiranten houden er den moed maar in en klopten nu weer DTS a met 8—1*

Schager Courant | 1938 | | pagina 6