Hoe HRC den dans ontsprong Iti een goed geleide partij winnen de roodjakken verdiend met 4-1 Feijenoord-D.W.S. 0-0 UlaUAlpoAt Schagen I-Zeemeeuwen I 2-3 Het spel is nog geen zeven minuten oud, als Schagen reeds een 2O-achterstand heeft op te halen! Zeven minuten, waarin de achter hoede hopeloos uit den vorm was, het rammelde in de middenlinie en het binnentrio uit de voor hoede alles deed wat het niet moest doen. Ge zien het veel betere positie kiezen en het han dige individueele spel van de gasten, vreesden we toen voor Schagen een zeer groote neder laagEchter, de Loetbewoners schijnen in te zien, dat het zoo niet gaat en langzamer hand begint het elftal er in te komen. Peetoom en Steen verstaan elkaar beter, de Moor doet vaak uitmuntend werk, alleen Weeland, die voor Boontjes invalt, blijft de heele wedstrijd zwak. Wij hadden daar liever een Maarten Slikker gezien! Ruig neemt ook niet altijd de juiste beslissing op het juiste moment en Leen Schoorl voelt zich onwennig in de voorhoede. Het „gebroken" elftal oefent nochtans steeds meer druk op het Zandvoortsche doel uit en een tegenpunt hangt in de lucht. Het schijnt echter of het niet mag, want aanval na aanval ver loopt zonder resultaat. De backs van Zilver meeuwen zijn goed, hoewel niet ondoordring baar, de keeper (een derde elftal-speler) is zéér goed, maar Vrouwe Fortuna is ook niet met Spartanen. Een prachtschot van Peetoom wordt door de Moor fraai opgenomen, maar hij moet het leder even te krap overhalen en het is weer mis. Vlak voor de rust brengt Steen echter op fraaie wijze den stand op 21. Na de thee wordt het spel direct op het Zand voortsche gebied gebracht, en daar zal het bijna de geheele tweede helft blijven. Schagen doet aanval na aanval, maar komt er niet door. Tijdens een verwoed gevecht voor het Zilver meeuwen-doel geeft hands aanleiding tot het toekennen van een penalty. Onder groote span ning schiet Martien de Haaseen meter over de lat. De kans van den dag gemist! Een corner overigens ten onrechte toegekend brengt het Zandvoortsche doel weer geducht in gevaar, maar de keeper redt op het laatste moment nog. Nog twintig minuten zijn te spelen als Peetoom voorzet naar Leen Schoorl, die met een hard schot in den hoek den ver rasten Zilvermeeuw-doelman het nakijken geeft (22). Verwachten we, dat Schagen nu zal geven wat het kanhet wordt gaandeweg minder, en de laatste tien minuten is het al een zeer matige vertooning. Een minuut voor het einde komt er nog een onnoodige doorbraak van de bezoekers, waaruit hun derde goal volgt, die de Schagen-keeper Schoorl hg had weer een van zijn „losse" middagen wel had kun nen houden. Vlak daarop komt het einde. HET TOURNOOI TE LODZ. De Zuldsalvische schaker Pirc heeft op het oogenblik in het tournooi te Lodz de leiding met 4 punten, gevolgd door Foltys (Tsjecho- slovakije) en Gerstenfeld (Polen) met ieder 3y2 punt. De uitslagen luiden: Vierde ronde: FoltysStahlberg 10. PircRegedzinski 10. Mevr. Stevenson-MenchikSteiner 10. Vijfde rondy: FoltysNajdorf 10. PetrovMevr. Stevenson-Menchik 10. GerstenfeldKolski 10. AppelSeitz 10. FrydmanSulik 10. HDVS-Overmaas 3-2 Hermes D.V.S. heeft in den eersten wed strijd om het behoud van haar eerste klasser- schap een kleine overwinning behaald op Over maas, maar vrijwel den geheelen wedstrijd is Hermes ver in de meerderheid geweest. Lat en palen echter hebben Overmaas voor een ge duchte nederlaag behoed en ook de te lang zame middenvoor van H.D.V.S. deed daar het zijne bij, hij heeft althans tal van vrijwel niet te missen kansen niet benut. H.D.V.S. had Breitner in de achterhoede opgenomen, zoodat de verdediging die ook een vorige maal H.D.V.S. reeds voor degradatie heeft be schermd, weer in eere was hersteld. Ook nu gaf die verdediging blijk van zelfvertrouwen, hetgeen het geheele elftal ten goede kwam. Overmaas speelde dikwijls verdedigend, trachtend door middel van snelle uitvallen van haar gevaarlijke voorhoede succes te hebben. Dat gebeurde voor de pauze eens nadat H.D.V.S. na een half uur de leiding had ge nomen door Steeghs. De H.D.V.S.-verdediging was wel wat ver opgedrongen en Breitner werd toen door Boogers gepasseerd. De middenvoor van Overmaas maakte toen een mooi doel punt. H.D.V.S. had direct de kans de leiding te hernemen toen ze een strafschop kreeg te nemen, welke Borrani echter door een slecht schot verprutste. In de tweede helft kwam het betere spel van H.D.V.S. meer tot zijn recht. Vooral de vleugel BorraniA. van der Tuyn voetbalde goed. Laatstgenoemde doelpuntte na goed samenspel met Borrani en uit een hoek schop van Borrani kopte dezelfde speler weer in het net (31). Een slotperiode van groot overwicht van H.D.V.S. brak daarna aan. Op zeer gelukkige wijze ontsnapte het Overmaas- doel aan verdere doorboring en twee minuten voor tijd scoorde Boogers uit een hoekschop van Westerink voor Overmaas met een fraaien kop bal (32). H.D.V.S. had echter geen moeite verder doelpunten te voorkomen. HRC 11-Spaartaan III 0-0 Na de keurige overwinning van de vorige week, is het HRC deze maal niet gelukt de beide punten in de wacht te sleepen. Broeder lijk werden de punten gedeeld, zoodat HRC II in den laatsten wedstrijd tenminste nog één punt moet veroveren, om buiten degradatie gevaar te komen. Bij HRC zagen we Goudswaart op ver dienstelijke wijze zijn heiligdom verdedigen. Ook de midhalf heeft zich goed geweerd. Van de beide backs redde vooral Leavy eenige malen uitstekend, door zijn stevig ingrijpen. Trouwens beide achterspelers steunen elkaar op de juiste wijze, wat vooral het ingrijpen van den keeper vergemakkelijkt. Bij De Spartaan had de keeper een goeden dag. Vele moeilijke ballen heeft hij op keurige wijze weggewerkt. Ook de rechtsbuiten speel de een goeden wedstrijd. Dat HRC niet in staat is geweest te doel punten, lag voornamelijk in het feit, dat het spel, vooral na de rust, veel te kort gehouden werd en hierdoor kreeg de achterhoede van S. ruimschoots gelegenheid om in te grgpen. Had De tweede wedstrijd om het kampioenschap van Nederland, die tusschen Feyenoord en DWS in het Rotterdamsche stadion gespeeld werd, was van een heel wat betere kwaliteit en van een veel aantrekkelijker karakter. Er waren weer ruim 40.000 toeschouwers en deze zijn getuige geweest van een wedstrijd, waar in herhaaldelijk uitstekend spel is te zien ge geven en die ook daarom zoo boeide, wijl tot de laatste minuut het resultaat onzeker was. Het is tenslotte een gelijk spel geworden, zon der dat er gedoelpunt werd, een resultaat, dat DWS uit den aard der zaak meer bevrediging schonk dan Feyenoord. Wanneer de voorteeke nen niet bedriegen, zal de strijd om den natio- nalen titel wel worden uitgevochten door de beide Westelijke kampioenen en in dit licht bezien is dus het gelijke spel van DWS in ver moedelijk den zwaarsten uitwedstrijd lang geen onverdienstelijke prestatie. De uitslag was, naar het ons voorkwam, de beste, daar beide ploegen tweemaal drie kwartier lang zich zoozeer hadden ingespannen en alle moeite hadden gedaan om de overwinning te behalen, dat een nederlaag voor welke partij dan ook niet verdiend zou zijn geweest. Natuurlijk zijn er aan beide kanten af en toe kansen geweest en vooral DWS heeft toch wel een paar malen een niet al te moeilijke gelegenheid gehad om te doelpunten, maar op de beslissende momenten schenen de spelers het nogal eens te kwaad te hebben met hun zenuwen en daaraan moet dan ook geweten worden, dat doelpunten achterwege bleven. Hoewel daaraan onmiddellijk mag worden toe gevoegd, dat Heekelaar, zijn plaatsvervanger Bruist en Van Male hun doel goed verdedigd hebben. Heekelaar kreeg, toen hij zich languit liet vallen voor de voeten van Sinke, een trap tegen het hoofd, het was een ongeluk, waar aan niemand schuld had. Hij bleef even lig gen, maar scheen spoedig weer zoover te zijn opgeknapt, dat hij kon doorspelen. Maar spoe dig kreeg hg hoofdpijn en toen deze steeds erger werd, zag hij zich genoodzaakt zijn plaats aan een ander af te staan. Van de beide DWS-backs was Van Stokken Sr. veruit de beste. Wij hebben hem geen fout zien maken en spelende zooals gisteren kon Cal- denhove, wiens spel te veel ontsierd werd door slordigheden en waar al te weinig, zoo als in interlandwedstrijden, fijne trekjes in zaten, hem bij lange na niet evenaren. Door dat Huisman nog steeds niet beschikbaar was, had men Van Stokken Jr. in de middenlinie geplaatst en den jeugdigen Ruyneman een plaats op den vleugel in de voorhoede inge ruimd. Die jonge Van Stokken heeft evenals z\jn broer een prachtigen wedstrijd gespeeld, waarbij niet onvermeld mag blijven, dat hij een bijzonder zware taak had, daar hij her haaldelijk den spil Melchers, die maar niet goed op gang kon komen, te hulp moest snel len. In dit opzicht heeft ook Van Oordt zich onderscheiden, want hoe moeilijk hij het ook had tegen den sterken linkervleugel van Feyenoord, toch vond hij steeds weer gelegen heid om naar het midden te loopen en daar Melchers zooveel mogelijk te steunen. Van de voorhoede was Drae- ger de groote man, daar kan Van Heel van meepraten. Door zijn perfecte techniek en zgn'gfóote snel heid, rukte h\j vaak de verdediging van Feyenoord uiteen, na dat hij zich eerst van Van Heel ontdaan had. Z\jn fout was evenwel, dat hij niet durfde te schieten, hoe goed hij er vaak voor stond. Aan Slot had hij een goeden partner, maar de rest van de voorhoede was niet al te sterk. Wel iswaar gaf Van der Velde mooie passes aan den invaller links buiten, maar in de omgeving van 't doel was hij toch niet gevaarlijk. Van Feyenoord kan ook veel goeds verteld worden: Eenmaal deed Van Male heel onhandig, waardoor hij noodeloos een hoekschop weggaf, maar verder heeft onze nationale doelman wel weer zoo veel goede dingen gedaan, dat we hem met vertrouwen a.s. Zondag tegen de Belgen het veld in zien gaan. De Groot en Van der Heide speelden niet altijd even mooi, maar behoudens een heel enkel oogenblik was het wel secuur werk, dat zij te zien gaven. Prachtigen steun ondervonden zij van Paauwe en Kuppen, ter wijl deze, op hun beurt, als de eigen voor hoede oprukte, telkens mee naar voren trok ken. Bij hoekschoppen op het DWS-doel was het herhaadeljjk de lange Kuppen, die hoog boven z'n tegenstanders uitspringend, met mooie kopballen zijn club aan een doelpunt probeerde te helpen. Van Heel was natuurlijk niet onvoldoende, ook niet zwak, want dat hij wel nooit zijn, maar uitblinken deed hij dit maal niet, want daar gaf Draeger hem de kans niet toe. De voorhoede combineerde veel al voortreffelijk, maar soms te lang en dan zat steeds Van Stokken Sr. ei-tusschen. Vente, Kantebeen en De Vroet schoten te weinig en als ze het deden, dan ontbrak er vaak te veel aan de richting. Linssen was zooals dat steeds in de laatste weken het geval is, weer de beste man in de voorhoede, doch Sinke deed het heel slapjes. Dat Vrauwdeunt er op zijn plaats meer van terecht brengt, moet toch wel als zeker worden aangenomen. De heer Boeree heeft den wedstrijd voortreffelijk geleid. De wedstrijd. Het spel is dadelijk interessant, het gaat vlug op en neer, het combineeren mag gezien worden en ook het aangeven is zuiver, Maar dra constateert men, dat de verdedigingen de voorhoeden de baas zijn. Draeger sticht nogal eens verwarring in de Feyenoord-gelederen tot tweemaal toe gaat hij er mooi doorheen, maar eerst schiet Slot uit den voorzet hard tegen den lat en dan trapt Draeger tegen Van Male aan. Aan den anderen kant heeft Heekelaar met niet al te harde schoten van Vente en de Vroet weinig moeite. Heekelaar komt dan in (botsing met Sinke, speelt nog even door, maar moet dan vervangen worden door Bruist. Deze invaller begint wat zenuwachtig, maar het duurt niet lang of hij is zijn zenuwen meester en dan laat hij herhaaldelijk zien, uit het goede hout te zijn gesneden. Aan beide kanten wor den eenige hoek- en vrije schoppen genomen, maar resultaat hebben ze niet. De tweede helft vertoont hetzelfde spelbeeld Nu eens is Feyenoord een tijdlang in de meer derheid, dan weer is het DWS, dat de lakens uitdeelt. Draeger snelt een paar malen fraai door de verdediging heen en eenmaal lijkt een doelpunt zeker. Hij wacht echter zoolang, dat De Groot nog kan ingrijpen. Aan de overzijde onder scheidt Bruist zich door eerst een moeilijk schot van de Vroet tot hoekschop te verwer ken en dan een feilen kogel van Vente magni fiek te keeren. Wat beide ploegen ook pro- beeren, het zoozeer begeerde doelpunt komt niet. Vente en Kantebeen verwisselen nog van plaats, maar ook dat verandert de situatie niet. Tegen het einde gooit D.W.S. er nog een sche. je op, er ontstaan eenige hachelijke situ aties* voor het Rotterdamsche doel, dat echter ongeschonden blijft. Met blanken stand komt derhalve het einde. Bekerwedstrijden K.N.V.B. Helder stelt teleur Door Zaanlandia ultgebekerd. In een teleurstellenden wedstrijd heeft Hel der het tegen de vierde klasser Zaanlandia niet verder kunnen brengen dan een 11 gelijk spel, waardoor zij volgens het reglement van de K.N.V.B.-bekerwedstrijden voor verdere deelname uitgeschakeld werd. Dit poovere resultaat hebben de witjakken geheel aan zichzelf te wijten, daar zij dit partijtje veel te licht opgevat hebben. Vijf-en-zeventig minu ten lang trachtte men Zaanlandia op z'n ge mak te kloppen. Het tempo was veel te lang zaam, de spelers hielden den bal steeds te lang bij zich en er werd erbarmelijk slecht ge plaatst. Van enthousiasme geen spoor te be kennen, waardoor voldoende verklaard is, waarom zelfs geen klein succesje geboekt werd. De 4e klasser moest het natuurlijk van stug verdedigen en uitvallen van haar drie man sterke voorhoede hebben. Op deze wijze heeft zij het gelijke spel weten te bewerk stelligen en voor hun dapper en onversaagd volhouden hebben de zwarthemden dit succes zeker verdiend. Veel verder zullen zij het ech ter niet brengen, want. zij maakten allerminst een grooten indruk. In den middenvoor, rechtshalfs, backs en keeper hebben zy ech ter goede krachten en aan hen hebben zij dan ook het gelijke spel te danken. Helder nam na een kwartier spelen de lei ding, toen Godschalk een mooie voorzet van Siersma inzette, doch vijf minuten later was de stand gelijk uit een prachtigen inzet van den Z.-rechtsbinnen na een scherpen voorzet van den linksbuiten. Voor het overige bood het spelbeeld een voortdurend aanvallend Hel der, dat echter alle variatie en doorzettings vermogen miste om het tot doelpunten te brengen. Eerst een kwartier voor het einde zag men het gevaar en gooide men er eenige scheppen op, doch toen was het reeds te laat. Z. rook het gelijke spel en verdedigde uit alle macht. Wel ontsnapte haar doel in de laatste minuten op het nippertje aan een doorboring, doch het bleef 11. Watervogels-Gold Star 2-6 Watervogels is uitgebekerd. Laten we er kennen, dat de nederlaag verdiend is, maar dat er met dergelijke cgfers verloren is, is grootendeels de schuld van den verliezer zelf! We zagen voor rust een aantrekkelijken wed strijd, die een afwisselend overwicht bood. De zwartwitten speelden hun bekende stugge spel, maar jammer was het, dat midvoor Been zijn schot thuis gelaten had. Gold Star onderscheidde zich door beter po sitiespel, en ook het plaatsen was beter ver zorgd. Langen tijd bleef de score blank, al spande het wel eens voor beide doelen. Er was 22 min. gespeeld, toen Bontes een afge meten voorzet gaf, de middenvoor kreeg den bal binnen zijn bereik en scoorde onhoudbaar. W. speelde toen een poosje sterk agressief en de Amsterdamsche backs deden soms wonder lik. Goed werk van den keeper, maar meer nog zeer slecht schieten, waren oorzaak, dat de score niet verhoogd werd. Een paar uit vallen van de gasten waren mede door te ver opdringen van W. soms niet zonder gevaar. Toen echter na een half uur spelen, de rechtsbuiten (een veteraan van 40 jaar, die spoedig daarna de middenvoor-plaats ging bezetten) met den bal ver in het doelgebied drong, viel keeper Holander tevergeefs uit. De stand was gelijk. 10 minuten later gaf de zelfde speler met een prachtschot zijn club de leiding. De laatste minuten waren weer in het voordeel van de zwartwitten, maar voor doel faalde men, al kwam de bal dan ook meermalen fraai voor den doelmond. De 2e helft heeft een zeer rommelig aan zien gehad en was verre van interessant. Ge steund door den wind, is W. het laatste ge deelte van den speel tg d in de meerderheid ge weest; het was soms kat en muis! Doch dit langdurig offensief werd slechts bekroond door één doelpunt, n.1. toen Been een missen in de G. S.-achterhoede afstrafte door on houdbaar in te zetten. Er was toen 17 min. gespeeld. Daarvóór echter hadden de bezoe kers reeds de score verhoogd uit een ons in ziens dubieusen, maar toegekenden strafschop Met nog 28 min. te spelen en met den stand 23, was dus nog van alles mogelgk. In den ware zin des woords vocht W. voor den ge lijkmaker, en om de leiding te heroveren. Men verwisselde nogal eens van plaats, we zagen de vreemdste combinaties, maar niets mocht baten. De keeper van G. S. deed eenige mooie reddingen, maaF het onbeheerschte spel der binnenspelers was toch de oorzaak, dat suc ces uitbleef. De Amsterdammers bleven met hun uitvallen uiterst gevaarlijk, en het werd eerst recht mis, toen de uitstekend spelende Ewalt met S. Been van plaats verwisselde. De linkervleugel der gasten had nu vrij spel en wist in de laatste 10 minuten Hollander nog driemaal te passeeren. En zóó werd het nog een groote nederlaag. Door eigen schuld! Voor de zooveelste maal is bewezen, dat het herhaaldelijk wijzigen in de opstelling toch niet de ware medicijn is. Bovendien is dat iets wat den aanvoerder aangaat, dat mag niet op eigen houtje geschieden. Den oudsten speler der 22 een pluim voor zgn keurig en tactisch spel. PROMOTIE/DEGRADATIE Se KLASSE. De volgende promotiedegradatie/wedstrijd om één plaats in de derde klasse Is: WieringerwaardQ.S.C., te spelen op 10 April a.s. (Van onzen Alkmaarschen medewerker) Wanneer scheidsrechter Kotte beginnen laat stellen zich de volgende elftallen in het veld op: H.R.C. Dijkshoorn Van Pelt Selderbeek Zuidema Stolk Buitenhuis Sanders Hoogendjjk Roomeyer de Jong Dissel H O Hartog Pesie v. Halderen Gonggriep Versteeg Hetteling Brinkkemper Siffels Kok Meyer Jonker Z.V.V. Het begin ontwikkelt zich onder merkbare hoogspanning. Het spel is gelgkopgaand, we zien veel onberekend trapwerk over en weer, waarbij vooral de Zaankanters af en toe nog al eens missen. Van den beginne af aan echter voelt men als 't ware, dat de arbiter den strijd volkomen beheerscht en deze gedachte blijft tot het eindrignaal. Zoodat van ruw spel, niettegenstaande het belang der ontmoeting, nauwelijks sprake is geweest. Spoedig zien we van Halderen mooi door breken, maar zijn vliegend schot gaat naast. H.R.C. In de meerderheid. Langzamerhand weet HRC dan in de meer derheid te komen, tot doelpunten komt het echter voorloopig nog niet. Z.V.V. moet zich beperken tot enkele uitvallen, die zelden be paald gevaarlijk zgn. Vooral Stolk valt in de half-linie op door uitstekend spel. Hij heeft vrijwel alles, wat in zijn buurt komt, hij kopt als den beste en houdt den goed spelenden van Halderen zoo goed als men slechts kan wenschen. De achterhoede van Z.V.V. laat zich niet van haar beste zijde kennen, de backs missen soms gevaarlijk en Jonker schijnt zwak. Met groote moeite weet hg af en toe niet meer dan onvoldoende weg te werken en eenige malen kruipen de Zaankanters door het oog van een naald. Ten slotte doelpunt de Jong, maar de goal wordt afgekeurd en de stand blijft voorloopig blank. Jonker weet een kopbal, na een prachtkans van H.R.C., juist weg te werken, dan wordt bij een plotselingen uitval van Z.V.V. Dijks hoorn aan den tand gevoeld, die een vliegend schot van v. Halderen vallend weet te houden. H.R.C. de leiding. De bal gaat weer naar de andere helft, de Jong krijgt weer een vrije trap te nemen, die bij den rechtehhoek van het doel belandt, de bal balanceert naar links, waar ten slotte Dissel inkopt. De stand is 10, na ongeveer 20 minuten spelen. We noteeren, gelijk zoo dikwijls het geval is na een doelpunt, even een fanatiek doorzet ten van Z.V.V., Versteeg schiet in het zijnet, v. Halderen mist een kans, dan is de beurt weer aan H.R.C. Het spelbeeld wordt als in den beginne. H.R.C. combineert beter en Z.V.V. is een tikje te langzaam, het plaatsen der Zaankanters laat te wenschen over en af en toe zien we, vooral in de achterhoede, uitge sproken missen. Dat wreekt zich, wanneer op een gegeven oogenblik Kok over den bal heen- trapt. Sanders krijgt een fraaie kans en de stand is 20. Tot de rust is er niet lang meer te spelen en Z.V.V. zet alles op alles. We zien Pesie fraai voorzetten, doch door niet begrijpen gaat de ontstane kans voor Z.V.V. verloren. Dan volgt weer druk van de zijde van H.R.C., een uitval der blauw-zwarten en opnieuw aanvallen der roodjakken. Maar verandering komt er niet weer en de rust gaat in met een nuttigen en alleszins verdienden voorsprong der Helde naren. Het wordt 30. Na de hervatting begint van Halderen een opgelegde kans te missen, nog enkele Z.V.V.- aanvallen volgen, dan is het woord weer geheel aan H.R.C. Jammer, dat de Jong meer en meer vervalt in zijn oude fout: pingelen. We zien een mooie aanval van Sanders, die niets oplevert. Dan doelpunt Roomeyer na 'n voorzet van de Jong en de roodjakken hebben een voorsprong van 3—0, die voldoende schijnt om te gaan verdedigen. Misschien kwam het ook, dat Z.V.V. sterker begon te spelen, althans van dit oogenblik ongeveer was het spelbeeld volkomen veranderd. Z.V.V. kwam overdonderend opzetten en oefende voortdurend druk uit op het Heldersche doel, terwijl H.R.C. zich moest beperken tot enkele uitvallen. Bg een daarvan miste Roomeyer een opgelegde kans en dan heeft Z.V.V. eindelijk geluk. Nadat een van rechts voorgespeelde bal door minstens twee voorwaartsen is gemist, weet Hartog toch nog Dijkshoorn te verschal ken en hebben de Zaankanters ten minste hun eer gered. 31. H.R.C.-doel wordt belegerd. Nog 20 minuten zijn te spelen en wat nu volgt is een directe belegering der H.R.C.- veste. We tellen niet minder dan zeven cor ners en enkele vrije trappen buiten het H.R.C. strafschopgebied in successie. Enkele malen was het roode doel in hevig gevaar, maar het liep goed af. Vergissen we ons niet, dan kre gen de Z.V.V.-ers het te hevig met de zenuwen groote haast en wellicht werd dit hun nood- te doen. Hun heele spel kenmerkte zich door lottig. Ze kregen enkele fraaie kansen, maar de afwerking leek nergens op. Van tijd tot tijd stond ongeveer 2/a van het HRC-elftal te verdedigen en we waren getuige van caram- bolages van den bal met beenen en nog eens beenen. Carambolages ohne Ende, die wei met overlegd spel weinig meer te maken hebben. Het toeval overheerschte en onder zulke omstandigheden schgnt doelpunten moeilijk. Zoo ook hier. De stand bleef dus 3—1, totdat vlak voor het einde H.R.C. zich achter wist vrij te werken, de bal ging naar voren, Sanders zette ,een tiental meters rechts van het doel staande, correct voor, naar de Jong, die onhoudbaar inschoot. Hier kwam wèl berekening bij te pas en ziet, het gaf een goal! De Z.V.V.-ers kunnen voor hun komende degradatiewedstrijden daaruit misschien lee ring putten. Er wordt nog afgetrapt. Toen was het afge- loopen. H.R.C. had welverdiend gewonnen en daarmee het degradatiegevaar afgewend. H. meer op den vleugel gespeeld, zeker had den doelpunten niet uitgebleven. Echter moe ten we hierbij opmerken, dat de midvoor van H. meermalen blgk gaf ondoordacht te werk te gaan. Meerdere malen loste hij schoten op grooten afstand op het doel, terwijl hij toch wel duidelijk heeft kunnen waarnemen, dat op dergelijke schoten de keeper absoluut ingesteld was. Ook zgn kopwerk was slordig en de bal len werden ook veel te ver van doel af inge kopt. Waarom niet eens eenige malen ge probeerd den bal vanuit de lucht ineens in te schieten Het spel beloofde vooral voor de rust heel wat. Toen werd er van beide zgden flink gewerkt, waar bij aan beide kanten verschillende goede kan sen werden verknoeid. Het gladde veld ver oorzaakte nog wel eens, dat de ballen door schoten, zoodat veel goed geplaatste ballen uit gingen. Overigens is H. voor de rust iets sterker geweest, wat blijkt uit de vele hoek schoppen die op het S.-doel genomen zijn. Na de rust werd er veel slechter gespeeld. Veel te peuterig en te kort, waartegenover stond, dat de achterhoede van S. veel te hard opruimde, zoodat de voorhoede van S. er vaak heelemaal niet aan te pas kwam. Ook nu weer werden vele goede kansen verknoeid, zoodat met blanken stand het einde kwam van een sportieven strijd, die op rustige en keurige wijze werd geleid. UlLelïennen Parijs-Nice door Lowie gewonnen Anton van Schendel wint de laatste étappe! De laatste étappe van den wegwedstrijd ParijsNice, welke gisteren verreden werd tusschen Marseille en Nice over 265 km, is in den sprint gewonnen door onzen landgenoot Anton van Schendel in den tijd van 7 uur 33 min. In de algemeene rang schikking kwam de Belg Lowie op de eer ste plaats te staan, terwgl Anton van Schendel derde werd. Heeft Albert van Schendel het vorige jaar op fraaie wijze de Nederlandsche kleuren in den rit ParijsNice verdedigd, ditmaal was het zijn broer Anton, die deze taak overnam en met een étappeoverwinning en zijn derde plaats in het eindklassement ervoor zorgde, dat reeds in het begin van het seizoen de aan dacht van het buitenland op het kleine Hol land gevestigd wordt. Anton van Schendel was men weet dat Albert tijdens de tweede étappe is uitgevallen voortdurend in de voorste gelederen te vinden. In elke étappe speelde hij een rol van beteekenis en op den laatsten dag heeft hö de kroon op het werk gezet door de vgfde étappe te winen. Bezette hij Zaterdag nog de negende plaats in de alge meene rangschikking, door zijn fraaie zege en zijn minutenvoorsprong op enkele andere deelnemers klom hg tot de derde plaats op met nog twee minuten achterstand op den win naar, Lowie. DE HEER LIEVEN SLAAGT ERIN TWEE WERELDRECORDS TE VERBETEREN. Gisteren werd op de Dieze bij Den Bosch door de Koninklijke Nederlandsche motorboot club een internationale recordpoging georga niseerd namens de Union Internationale du Yachting Automobile, de heer A. Lieven, uit Den Bosch heeft hierbij het bestaande wereld record voor booten met buitenboordmotor, klasse X met 1000 kubieke c.m. inhoud, dat op naam stond van den Engelschman Fedden met 45,95 km per uur, gebracht op 50,52 km per uur. Het bestaande wereldrecord voor zes uur, dat op naam stond van den Franschman Caron en 37.03 km per uur bedroeg, werd eveneens door den heer A.® Lieven verbeterd, doordat hij een gemiddelde snelheid bereikte van 48.59 km per uur. Deze beide wereld records zijn de eerste, welke een lid van de Koninklijke Nederlandsche motorbootclub hier in Nederland vestigde, alles behoudens de homologatie van de Union Internationale de Yachting automobile. Tijdschriften Het Maart-nummer van „De Wandelaar". Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren N.H. verscheen het Maart-nummer van „De Wandelaar", geïllustreerd maandblad ge wijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme onder leiding van A. V. Fey. Wie na het beschouwen van van Sijn's foto's over zeevogels in de laatste nummers van dit tijdschrift verondersteld heeft, dat deze kwa lijk te evenaren zouden zijn, ziet in dit nummer het tegendeel bewezen. Het is A. Waarts, die dit presteert, met een rgke oogst van vogel foto's uit Biesbosch. Jan Dijkstra mijmert over de Kentering in de natuur, waarin de bloemen hun kelken ontsluiten en het vogel lied door de ruimte parelt en in de menschen- wereld, waar oude en nieuwe krachten worste len om de overwinning. „Moge de zachte en zuivere krachten zich ontplooien als een bloe- semende twijg in de lente..." In de rubriek „De Korte Wandeling" tref fen wij nog aan korte notities over Sterren kunde in de Middeleeuwen, De Siberische Goudlijster, de Appelvink, de Larix en de jubilea van Dr. Henri Polak en Kweekerg Moerheim, terwijl de vaste bijdragen over tui nieren, fotografeeren. kamerplanten, benevens een groot aantal foto's den inhoud der afleve ring completeeren. We deden slechts een greep uit dit rjjk ge- illustreerde nummer. 'e ruggegraat van elk goed reclameplan COURANTENRECLAME 1 DRAEGER

Schager Courant | 1938 | | pagina 7