Debatten over protectie Brugwachter bang voor zijn bruggeld Fokkerdirectie zal stakers ontslaan Verdraagzaamheid befeekent geen zwakte „De hel van het Deurne-stadion Defensie de miliioenenslokop Postvlucbten op Indië Hitier mobiliseert de stemmers Japan vreest Sovjet-inmenging Leer om leer Belgische bouwers eischen invoerverbod van Neder- landsche aardappelen Eerste Kamer Den Haag, 31 Maart 1938. Ook heden heeft n\inister Steenberghc niet zoo heel veel genoegen beleefd bij het luisteren naar de zevental Senatoren, die het hunne hebben gezegd over de Regee- ringspolitiek ten aanzien van ons bedrijfs leven en het land- en tuinbouw-wezen. Maar deze Exc. laat zich niet spoedig door aller lei critiek uit het veld slaan, en zoo kon hij ten slotte met vaardige opgewektheid een deel van zijn antwoord-rede afsteken. Vandaag b.v. kregen we vlak achter el kaar twee afgevaardigden te beluisteren, met geheel tegenstrijdige zienswijzen. De heer Blomious, de bekende „protectionisl," verloochende ook heden zijn verleden niet en klaagde steen en been over den „schroom," welke bij den minister nog aan wezig zou zijn ten aanzien van het woord „protectie"... De Senator wil met volle zei len „beschermen," en vooral niet „soepel" zijn met de hantcering van liet Tarief! Deze katholieke afgevaardigde werd re gelrecht bestreden door den c.h. heer Ter Haar. die juist groote bezorgdheid aan den dag legde voor ons gaan in de richting van protectie, waarvan hij bepaald funeste ge volgen vreesde. „Naar welk moeras voert onze handelspolitiek?!" riep de Senator uit. Een vriend van meer ordening was voorts de lieer Van der Bilt (S.Di), die. evenals zijn partijgenooten gisteren, klaagde over slap pe we rk I oosh e i d- best rij ding. De adviezen van den heer Maarsingh (N. S. B.) zullen voor- den minister ook niet zoo heel veel gewicht in don schaal hebben gelegd, want als de landbouw eerst geholpen kan worden, wanneer de nationaal-socialis- tische staat er is, valt er niet zooveel ge zamenlijk le overleggen. En overigens was voor den heer Maarsingh niet inkrimping, maar uitbreiding van de teelt een der groo te middelen. Hoe wij al die meerdere pro ducten kwijt kunnen raken, hoorden wij in- tusschen niet. In een deel van zijn anfwoord-rede die hij morgen voortzet heeft de minister een aantal detailpunten afgedaan. Zoo bleek Z Exc. niet bereid, de beoogde verhooging bij de aardappeltecltregcling te niet te doen. Wel is een afzonderlijke regeling voor de kleistreken in onderzoek. In 't algemeen wees mr. Steenberghe er op, dat hij moeilijk alle adviezen, iri de Ka mer en daarbuiten, door de organisaties, ge geven, kan opvolgen gesteld! maar hij stelt zeer veel pi-ijs op adviezen, wat ge bleken is zoo zei de minister uit de wijze, waarop ik aan vele wenschen en wen ken ben tegemoet gekomen. Aangaande de bestrijding der mond- en klauwzeer verzekerde Z. Exc., dat men op den goeden weg is. De emigratie: er zijn tallooze moeilijkheden. Boeren, die nog wat kapitaal hebben, voelen er niet veel voor... Dorli de Regeering blijft diligent. Voorts kregen we van den minister nog te hooien, dat een wijziging der Jachtwet in voorbereiding is, en. dat .er voorlopig nog niet veel-veranderen zal in de „boterposi- tie"... Belangrijker mcdedcelingen en uiteenzet tingen bewaarde mr. Steenberghe blijkbaar liever tot morgen, zoodat we reeds op vroeg middaguur van het lekkere voorjaars-zon netje konden gaan genieten! Hyacinthenweelde op Palmzondag Dank zij het prachtige weer, dat tot dus verre het voorjaar van 1938 heeft gebracht, zal dit jaar de bloeitijd voor de verschil lende bolgewassen iets vroeger vallen, dan .vorige jaren. Van deskundige zijde wordt thans de volle hyacinthenblooi dit jaar omstreeks den tweeden Zondag in April verwacht. Er zal dus met Palmzondag overal hya cinthenweelde in de bollenstreek zijn. De tulpenbloei zal, behoudens onverhoopte te rugkeer van koud weer. samenvallen met het Paaschfcest. Er zullen ditmaal dus ver moedelijk twee bollcnzondagcn zijn. De narcissenbloem is reeds begonnen. A.s. Zondag zal men die overal in de bollen streek in vollen bloei aantreffen. Goedkoope Paaschfelegrammen Met vasten inhoud naar het bui tenland. Van 1 tot en met 18 April a.s. kunnen we derom zeer goedkoope Paasch-telcgrammcn niet een vasten inhoud verzonden worden naar Canada en New Foundland, de Vereen. Staten van Noord Amerika, St. Pierre en Miquelon, de Bahama-eilanden, Mexico en Cuba. De afzender heeft de keuze uit een vijftiental teksten in het Ncdcrlandsch, En- gelsch of Spaansch. Bovendien kunnen in hetzelfde tijdvak Paaschfelegrammen met vrijen inhoud (mits bestaande uit een Paaschwensch) en gesteld in een voor het internationaal verkeer toe gelaten taal, verzonden worden naar Japan (met Korea en Formosa). Het tarief be draagt 1/3 van dat van gewone telegram men, terwijl liet minimum-aantal woorden op 10 is vastgesteld. De kroeg uitgesmeten Hij wilde niet betalen en sloeg de ruiten in. Sisteravond is een cafébezoeker van een inrichting aan den Niouwendijk, wicn de eigenaar niet verder wenschtc te tappen, na een woordenwisseling over dc betaling van de consumptie, de deur uitgezet. Dit was blijkbaar geheel tegen den zin van don man, want toen hem de gelegenheid ontnomen was om de deur binnen te komen, verbrijzel de hij twee ruiten. De politie nam den man. die sterk onder drankinvloed verkeerde, mee naar het bureau Marnixstraat, waar hij zijn roes kon uitslapen, waarna een proces-ver baal ter zake van opzettelijke vernieling is opgemaakt. Scheepsbotsing daarvan het ge volg. De zuinigheid, welke de wijsheid bedriegt, zou men het. geval, dat gisteren voor de Tlaagselïe 'rechtbank behandeld werd, kun nen noemen. Op 17 September j.1., des avonds omstreeks half tten ;kwam de motorsleepboot „Japico" door do Heimans-wetering bij Alphen aan den Rijn varen en moest daar de Mole- naarsbr.ug passeercri. De schipper voerde de voorgeschreven lichten en gaf drie hoornsignalcn, een tee- ken, dat de brug geopend moest worden. De brugwachter deed dit inderdaad, doch toen de sleep^ naderde, streek de schipper den lichtmast", ccn manoeuvre, welke den brugwachter in verwarring bracht. Het strijken van de lichtmast is n.1. een teeken, dat men ónder de brug door wil varen, zonder dat deze behoeft te worden geopend. Toen de sleepboot tot eenige me ters genaderd was, draaide de brugwachter de brug plotseling weer dicht met het gevolg, dat de sleep boot onder de brug doorschoot en het stuurhuis in botsing kwam met de onderste ijzeren balk. Dit stuur huis werd geheel vernield; de schipper, die bijtijds de vlucht wist te nemen, kon het veege lijf bergen. Wegens „het. aan zijn schuld te wijten hebben, dat een vaartuig beschadigd wordt, waardoor levensgevaar voor een ander ont staat", moest de brugwachter de 47-jarige P. J. van Z., zich gisteren voor de Haag- sche rechtbank verantwoorden. „Welke reden," zoo vroeg de president verdachte, „helu u gehad de brug, welke u al opengedraaid had, weer te sluiten?" Verdachte kan hier niet veel meer op antwoorden, dan dat hij door de verschil lende signalen in twijfel is geraakt. De officier van Justitie, jhr. mr. Van Asch van Wijck, gaf evenwel een duidelij ker antwoord op deze vraag. Verdachte was bang, dat de schipper zijn kwartje brug geld niet zou betalen, als later bleek, dat hij onder de brug door had kunnen varen. Dit was inderdaad een gedragslijn, welke verschillende schippers volgen er waarvan verdachte meermalen het slachtoffer is ge worden, doch aldus de officier dit mag geen reden zijn om een zoo gevaar lijke manoeuvre als het dichtdraaien van de brug uit te voeren. De r;seh luidde f75.boete, subs. 75 dagen hechtenis. Uitspraak 14 April. Onder een vrachtauto Doodelijk ongeval op de veiemarkt .e Groningen, Gistermiddag fietste de 14-jarige loopjon gen Klaas Rozema, uit de Leek op de Os senmarkt te Groningen, toen hij door een vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door den 20-jarigcn J. G. uit Warffum, werd aangereden. R. kwam onder een ach terwiel terecht en werd in hopeloozen toe stand opgenomen. Nadat twee doktoren hulp hadden ver leend, werd het slachtoffer maar het Dia- conessenthuis overgebracht, waar de jongen na aankomst spoedig is overleden, Mond- en klauwzeer Sinds de vorige opgave is het aantal sterf gevallen van vee tengevolge van het mond en klauwzeer slechts weinig toegenomen. In de week van 20 tot en 26 Maart stier ven aan deze ziekte 7 runderen, 21 kalve ren, 32 varkens en biggen en 4 schoen. Sedert de week van 1926 Sept. 1937 be draagt het totaal aantal sterfgevallen als gevolg van mond- en klauwzeer: 3108 run deren. 3913 kalveren. 3022 varkens en big gen, 328 schapen en 50 geiten. Het conillct zou met de arbeids voorwaarden niets te maken hebben. Naar aanleiding van de dreigende sta king bij de Fokkerfabrieken deelt de direc tie dezer fabriek ons .o.m. het volgende mede: Het standpunt van de Fokkerfabrieken ten opzichte van de bonden, welke deze ac tie instellen, wordt allereerst bepaald, door het feit, dat de Melaalbond, waartoe de Fokkerfabriek behoort, op grond van over wegingen, waaromtrent zij aan de betrok kenen zeer onlangs uitvoerige mondelinge mededeelingen heeft gedaan, het oogenblik nog niet gekomen acht, met deze bonden besprekingen inzake salarisregelingen te openen. De beweringen, als zou het salarispeil van het bel rokken teekenkamerpersoneel een vergelijking met overeenkomstige be drijven geenszins kunnen doorstaan, is in strijd met de feiten. Zulks blijkt o.m. uit de omstandigheid, dat niet mindci dan een- cn-twintig fier in het laatste jaar aangeno men teckcnaars een vorige betrekking ver lieten, omdat zij zich bij de Fokkerfabrie ken konden verbeteren. Zooals den betrokkenen bekend, hebben jaarlijks salarisverhoogingcn plaats gevon den, waarvan alleen zij, op wier ijver en-of bekwaamheid aanmerking viel te maken, en degenen, die nog te korten tijd in dienst waren, moesten worden uitgezonderd. De directie is tenslotte van meening, dat aan deze actie niet de arbeidsvoorwaarden bij de Fokkerfabriek ten grondslag liggen, maar de wcnsch van de betrokken bonden tot erkenning door de werkgeversorganisa ties. Deze bonden meenen in de Fokkerfa briek, die, zooals bekend, veel opdrachten ten behoeve van de nationale defensie uit voert, een geschikt aanvalspunt te hebben gevonden. De directie zal zich door deze overwegingen evenwel niet laten beinvloe- den en heeft terzake overleg met het depar tement van defensie gepleegd. Heden is aan alle betrokken beambten schriftelijk medegedeeld, dat hun die zich tot de stakingsactie zouden laten bewegen, onmiddellijk ontslag zal worden verleend, met de gevolgen, welke onwettige verbre king van een arbeidsovereenkomst met zich brengt. Brittannië zal werken aan de opbouw van zijn kracht Tte- devoerinq van lord Halifax. Aan een dejeuner, aangeboden door de buitenlandsche persvereeniging,heeft lord Halifax, de Briiscbe minister van buiten landsche zaken, een redevoering uitgespro ken, waarin hij o.m. zeide, dat er niets zwaks is in den geest van verdraagzaam heid of in den wcnsch een oorlog te vermij den door uitputting van alle middelen, die de diplomatie biedt. De Britsche natie wil sterk zijn en voort gaan met den opbouw van haar kracht, ten einde haar stem machtig te doen hooren in de raadsvergaderingen in Europa. Het zou de ernstigste en gevaarlijkste dwaling zijn te denken, dat er een fundamenteele kloof bestaat tusschen de regeering en het volk van Groof-Brittannic in zaken der buiten landsche politiek. Britsche volk te qevoeliq om af- zijdiq le blijven. „Het Britsche volk is nooit afzijdig geble ven en kan nooit afzijdig blijven van het geen in Europa geschiedt. In sommige oogenblikken denkt het wel terzijde te kunnen blijven staan, doch, wan neer het tot feiten komt, is het Britsche volk te gevoelig om zijn meening door die buien te laten kleuren. Er is nog iets an ders dan een zachte redelijkheid in het Britsche karakter, iets. dat veel taaier en robuster is en waarmede anderen steeds rekening zullen hebben te houden, indien men onze redelijkheid misbruikt of ver keerd begrijpt." VxxMML Nederlandsch elftal-spelers op 't V.U.C.-veld bijeen. De heer Herberts waarschuwt voor een terugslag van het succes van Rotterdam. „Steeds in de geschiedenis der HollandBelgië-wedstrijden, als wij op onze Zuiderburen in ons land 'n klinkende overwinning hadden be haald, dan speelden wij in België een wedstrijd, waarvan de beslissing pas in de laatste minuten viel." Met deze woorden opende de heer Her berts, voorzitter van de Keuze-commissie van den K.N.V.B. zijn gebruikelijke speech voor de spelers van het Nederlandsch elf tal, die voor de laatste maal voor een inter landwedstrijd op het V.U.C.-veld bijeengeko men waren. Evenals in zijn radio-interview waarschuw de de heer Herberts voor 'n terugslag van het succes te Rotterdam. „Als men mij vraagt", zoo zeide hij, „wat Zondag hot resultaat zal zijn, ben ik lang niet gerust. Het is een herboren Belgisch elftal, waartegen wij in Antwerpen zullen spelen, oen ploeg met twee sterke vleugel spelers. Maar", zoo vervolgde de heer Her berts, „toch ben ik sterk optimistisch ten aanzien van den goeden vorm van ons elf tal. Maar daarom ook is het van het grootste belang, dat wij een behoorlijk resultaat in Antwerpen behalen omdat we daarmee be wijzen, dat onze goede vorm geconsolideerd is. Ook in de oogen van het puhliek is het Nederlandsche elftal dan geheel gerehabi liteerd. Het zijn altijd moeilijke wedstrijden in Antwerpen, want het heeie publiek pro beert met zijn geloei de Roode Duivels tot een overwinning te drijven. „De hel van 't Deurhe-stadion" heeft de sport-journalisf Meerum Terwogt eens geschreven en in die benaming schuilt veel waarheid. Maar aan den anderen kant zijn de oogen en horen van een groot deel van het Nederland- sche volk op ons gericht en dat schept ver plichtingen. Daarom is het geboden don wedstrijd met de grootste concentratie te spelen en te bedenken, dat een wedstrijd tegen de Belgen nooit gewonncr is, voor het eindsignaal geklonken heeft." Nadat de heer Herberts den spelers nog eenige individueole aanwijzingen had ge geven, besloot hij met zijn vertrouwen er over uit te spreken, dat de wensch van sportief Nederland een goed resultaat te Antwerpen in vervulling zou gaan. Schaken Pefrov wint van Frydman Het tournaoi te Lodz. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tiende ronde van het tournooi te Lodz luiden: PetrovFrydman 10. Appel—Na jdorf 10. De andere partijen werden tot heden, uit gesteld of afgebroken. Negende ronde: Sulilc—Seitz afgebroken. In 1938 bijna 35 miilioen meer noodig dan in 1937 Vervroegde invoering eersten oefentijd kost reeds 8 miilioen extra. Spoed achter de belasting- verhoogingen Aan de Memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp tot tijdelijke voorizening ter versterking van de opbrengst van de inkom stenbelasting en van de dividend- en tan tièmebelasting tot gedeeltelijke dekking van uitgaven voor de defensie wordt het volgen de ontleend: Het reëele tekort der vastgeselde begroo ting voor het jaar 1938 moet worden becij ferd op f 58.1 miilioen. Dit tekort is uiteraard mede veroorzaakt door de stijging van de defensie-uitgaven. Deze uitgaven toch zijn, vergeleken met 1937, met niet minder dan circa 13.7 mii lioen gestegen. Daarbij is er nog^-ekening mede te houden, dat in de prinWieve be grooting 1938, in afwachting van het met Nederlandsch-Indië nader te plegen over leg over de verdeeling van de kosten der marine, de bijdrage deswege aan dat ge biedsdeel pro memorie was uitgetrokken. Het laat zich thans aanzien, dat de kostcn- verdeoling, zooals deze voor 1938 zal -gelden, het budget van het moederland nog met circa f3.7 miilioen zal belasten. De wijziging van dc Dienstplichtwet (uit breiding contingent en verlenging eersten oefentijd) zal voorts voor 1938 nog beslag leggen op circa f9.4 miilioen. Hierin zijn dan nog niet begrepeni de kosten., veroorzaakt door dé vervroegde invoering van de ver lenging van den eersten oefentijd, waartoe onlangs besloten is. Deze kosten zijn thans nog niet te over zien, doch worden zeer ruw geschat op f 8 miilioen. Recapituleerende kan, derhalve gezegd worden, dat het Rijk voor 1938, in vergeliiking met de begrooting 1937, voor een meerdere uitgaaf voor defensiedocl- einden staat van circa f 34.8 miilioen. •Mar i heenreis) Pelikaan (terugreis) Valk dieenrcis) Reiger (terugreis) Wielewaal (heenreis) Oehoe (terugreis) Ibis i heenreis) Vertrek van jRang. 31 Mrt, Athene 31 Mrt. [Basra 31 Mrt. |Rang. 31 Mrt. A'dam 31 Mrt. jBand. 31 Mrt. A'dam 2 Apr. Aankomst t« jsingap. 31 Mrt. A'dam 31 Mrt. |jodhp. 31 Mrt. Jodhp. 31 Mi*. Athene 31 Mrt. Singap. 31 Mrt. Nóg meer..., Dit bedrag zal dan in de eerstvolgend© jaren nog stijgen: wegens rente en aflos sing van de. kosten voor moderniseering van het materiee-l der weermacht en kosten voor de kazernecring in verhand met d© wijziging der dienstplichtwet (berekend tegen 3 pet. rente en aflossing in 40 jaren) met f 9.9 miilioen. Wegens meerdere aanbouwkosten van de marine met f. 1.5 wegens meerder© exploitatiekosten en Vervanging materi eel f 15.8 m. tezamen f 27.2 miilioen. Men kan aannemen, dat deze stijging zich geleidelijk zal voltrekken, totdat zij op de begrooting voor 1942 ten volle drukt. Daarna zal het totaal bedrag wegens meer dere defensieuitgaven zeer geleidelijk als gevolg van de regelmatige aflossing van d® schuld, aangegaan voor de moderniseering van het materiaal der weermacht, dalen. De druk op de komende begroo- tingen. Op de begrooting voor 1939 zal, weder vergeleken met 1937, f 14.8 miilioen meer drukken. Op die voor 1940 f 52 miilioen meer, op die voor 1941 f 60 miilioen meer en op die voor 1942 f 62.1 miilioen meer. Voor al deze uitgaven is thans geen dek king beschikbaar. Wanneer dan voorts in acht wordt genomen, dat overigens dus geheel afgescheiden van de niet gedekte meerdere dcfensieuitgaven de begrooting 193S een reëel tekort op den gewonen^ dienst vertoont van circa f 71.4 miilioen (f 85.1 mii lioen reëel tekort vastgestelde begrooting minus defensie-accres ad f 13.7 miilioen), dan is de omvang van de uitgaven, welk© dekking vercischen in beeld gebracht Goedkoope spoorkaarten op 10 April voor Duitschers in het bui tenland. Het Duitsche gezantschap te 's-Gravenhage deelt mede, dat, ingevolge de Duitsche rijks wet, de meldingsregisters voor de Duitschers in het buitenland bij de diplomatieke en con sulaire vertegenwoordigingen van het Duit sche Rijk zijn opengesteld. Alle Rijksduitr schers, waarbij de DuitschOostenrijkers zijn inbegrepen, hebben dientengevolge de plicht hun paspoorten ten spoedigste persoon lijk aan de bevoegde Duitsche vertegenwoor digingen over te leggen, of, hetzij onmiddel lijk, hetzij door bemiddeling van de plaatse lijke Duitsche vereeniging, toe te zenden. Na inlevering van het paspoort ontvangt ieder een aangifteformulier, dat moet wor den ingevuld. Tegelijkertijd ontvangen de stemgerechtig den van de diplomatieke of consulaire ver tegenwoordigingen, evenals van de bureaux der Duitsche kolonie, hun stembiljet, bene vens goedkoope spoorkaarten voor deelnem ing aan de volksstemming en Rijksdagvcr- kiözing op Zondag 10 April a.s. De gemeen schappelijke reis naar de plaats waar moet worden gestemd, zal met extra-treinen 1 ge schieden. Rusland versterkt defensie in Buiten-Mongolië. De correspondent te Sjanghai van dc „Daily Telegraph" meldt, dat de vrees voor een Russisch optreden in het Chinccscb— Japansche conflict naar men meent de be zorgdheid der Japansche militaire autoritei ten doet toenemen. Op grond van deze vrees hebben de Japanneezen voldoende troepen moeten concentreeren om aan een dergelijke mogelijkheid het hoofd te bieden, met het gevolg, dat het Japansche leger in China niet over voldoende troepen beschikt om den steeds moeilijker toestand te beheer- schen. Uit Tokio wordt verder gemeld, dat de Sowjetregeerinig de defensie langs het onder Russische bescherming staande gebied van Buiten-Mongolië, dat aan Mandsjookwo cn Binnen-Mongolië grenst, volgens berichten uit Hsinking zal versterken. Deze berichten melden, dat de Buitcn-Mongoolsche regccring met bijstand van Rusland reeds onge veer 50.000 man infanterie gesiteund door cavallerie, artillerie, lucht strijdkrachten en gemotoriseerde af deel ingen, langs de grens gelegerd heeft. Ook zouden groote Russische troenpnaf deelingen geconcentreerd worden te Oerga en Senheis, benevens in andere sleutel posities in Buiten-Mongolië, Wanneer Japan zich door andere mogendheden bedreigd voelt, zal het zijn vlootplan herzien. Op vragen van een buitcnlandsch corres pondent betreffende bet besluit van de Brit sche, Fransche en Amerikaansche deskun digen, die te Londen beraadslagen, een beroep te doen op dc z.g. esculator clause van 't Londensche Vlootverdrag heeft schout^ bij nacht Noda verklaard, dat Japan zich" houdt aan de vlootpolitick, die steunt op het beginsel van niet bedreiging cn niet- aanval. Japan heeft geen enkel voornemen de lei ding te nemen in ecu wedloop in vloot- bevvapening. Wanneer de betrokken vlootmogcnd- heden echter hun vlootbewapcnin- gen uitbreiden door een beroep te doen op genoemde clausule, of door andere middelen, en de nationale defensie van Japan bedreigen, zal Japan gedwongen zijn den toestand het hoofd te bieden door zijn vloot plan te wijzigen cn zijn vlootsterkte aan te vullen voor zoover dat noo dig is. Iedere vlootmogendheid, die een groofe vloot naar het Oosten brengt, zal een po- tcntieele oorzaak van bedreiging jegens Japan vormen. Handelsovereenkomst dient op- qezeqd. De vertegenwoordigers van het platteland in de Roomsch-Katholieke fracties van de Belgische kamer en senaat hebben in een vergadering gesproken over de bescherming der binnenlandsche markt en speciaal over den invoer van Nederlandsche aardappelen. Eenstemming werd geconstateerd, dat de markt beschermd moet worden op grond van de opvatting, dat zij een normaal afzet gebied vormt voor den verkoop der inhecm- sche producten. Deze verkoop moet verze kerd worden tegen een normalen prijs. Be scherming door invoerrechten cn eventueel door contingenteering moet er altijd zijn. Deze rationeele bescherming der markt moet vergezeld gaan van een rationeele uitvocr- politiek. Tijdens de bijeenkomst werd er aan herinnerd, dat de handelsovereenkomst met Nederland bepaalt, dat ingeval de bin nenlandsche prijzen beneden de 40 frank zouden komen, de invoer uit Nederland stop gezet zou kunnen worden. De vergadering was van meening. dat deze stopzetting moet worden afgekondigd. Van rechtsehe zijde werd uitdrukkelijk ge- ëiseht, dat de Belgisch-Nodorlnndsche over eenkomst zoo spoedig mogelijk wordt opge zegd, aangezien de geest der overeenkomst niet beantwoordt aan dé algemeenc voor waarden, welke de vergadering noodig acht,

Schager Courant | 1938 | | pagina 2