Plaatselijk Nieuws. ie Alkmaar. Een jubileum herdacht. De burgemeester is 40 jaar in de ge meente-administratie werkzaam. De rente der tuinderscredie- ten komt voor rekening van de gemeente en Provincie. D.T.S. krijgt subsidie. Maar met een voorwaarde. De sluisverpach- ting geeft aanleiding tot een in cident tusschen voorzitter en den heer Kostelijk. De Raad dezer gemeente vergaderde giste renavond ten gemeentehuize, onder presi dium van burgemeester Wijnveldt. De Raad was voltallig. In zijn openingswoord verwelkomde Voor zitter speciaal den heer De Boer, hem felici- teerende met zijn algeheel herstel. Mededeelingen. De Voorzitter deelt o.a. mede, dat: De Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard oprechten dank betuigen voor de zeer gewaardeerden gelukwensch van het gemeentebestuur ter gelegenheid van de geboorte hunner dochter. Ged. Staten dezer provincie hebben goed gekeurd het raadsbesluit tot onderhandsche verhuring der gemeentelanderijen. Ged. Staten hebben goedgekeurd de ge meenschappelijke regeling inzake de uitvoe ring van de Vleeschkeuringswet met de ge meente Alkmaar en de verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch. Het bestuur van de verecniglng voor vrije ziekcnhuisverpleging betuigt zijn welgemecn- den dank voor de verleende toelage van f 150 per jaar. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Borst in de vorige raadsvergadering omtrent de heffing van opcenten op de Per- soneele belasting, in verband met de verhoo ging van het aantal opcenten op de gemeên- tefondsbelasting, als zou een aantal opcen ten van 50150 op eerstgenoemde belasting aan redelijke eischen voldoen, kan worden medegedeeld, dat de Regeering uc steeds handhaaft e bepaling, opgenomen in het rondschrijven van Ged. Staten van 7 Septem ber 1932, dat geen verhooging van het aan tal opcenten op de gemeentefondsbelasting wordt goedgekeurd, wanneer de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting niet tot ten minste gemiddeld 150 worden gehe ven. In dat rondschrijven wordt nog melding gemaakt van 100 opcenten op de gemeente fondsbelasting, maar daarin is wijziging ge komen met de vorming van het Werkloos- heidssubsidiefonds, waarin 25 opcenten van deze belasting worden gestort. De mededeelingen werden voor kennisge ving aangenomen. Ingekomen stukken. Ingekomen is het rapport van den leider van het Vervolgonderwijs, cursus 1937'38 Het onderwijs is gevolgd door alle leèrlin- tfen.jJie zich hadden opgegeven. Het resul taat is zeer goed geweest. Vervolgens wordt een overzicht gegeven van de uitgaven van werkverschaffing en steunregeling over 1937. Voor baggerregelingen en steun in werk verschaffing is f 8510.34 uitgekeerd. Hierin hebben de tuinbouwers f 3412.31 betaald; de restant van f 5008.03 kwam voor reke ning van de gemeente. Aan de uitbreiding der alg. begraafplaats is uitbetaald 4200.02, waarvan f looo niet voor subsidie in aan merking kwam. oVor de centrale werkverschaffing is f 725.02 betaald. Aan steun f 5294.55. Ge heel voor rekening der gemeente kwam f 158.57, zijnde de kastoeslagen aaii geor- ganiseerden. Daarop volgde een overzicht van uitbe taalde steun en loonen in werkverschaffing over 1937. Dit is niet voor publicatie ge schikt. Aanwezig was het verslag van het agent schap der arbeidsbemiddeling over 1937. Er zijn slechts 9 personen geplaatst via de instelling. Ook voor controle is het toch goed dat men via de arb.beanidd. ar beiders vraagt. De heer Kostelijk merkte op dat de wei nige animo zijn reden heeft. Jonge men- schen en ouder dan 65 jaar gaan langs de boeren om werk. Zij komen niet voor ar beidsbemiddeling in aanmerking. De heer Bakker vond het van groot be lang dat de groot e werkgevers gebruik ma ken van de arbeidsbemiddeling. Het is voor de gemeente nog van belang dat de oude ren "enexmen worden. Anders komen ze ten laste der gemeente. De heer Borst: Dan krijg je dit, dat oude menschen werken en jonge langs den kant loopen. Voorz.: Die ouden moesten eigenlijk ge- pensionneerd worden. Misschien komt dat nog wel Legesverordening vastgesteld. B. en IV. steldeh voor, een heffingsver- ordening vast te stellen voor leges ter se cretarie en voor de verrichtingen van den ambtenaar v. cl. Burg. Stanid. Aldus vastgesteld. Voorts stelden B. en W. voor, het aandeel der gemeente, zijnde 30 pet., in de over '37 verschuldigde rente van jn 1931 verleende tuindcrsvoorschotten, te betalen. Voorz. gaf een korte toelichting. Het to taal bedrag van de te betalen rente is I 242.96. Het bevreemdde den heer Kostelijk dat heelemaal geen rente wordt betaald Voorzitter merkte op, dat de Bank haar invloed moest aanwenden. Doch wanneer B. en W. bericht krijgen dat niet betaald kan worden, dan kunnen we niet andens dan betalen. Ged. Staten doen het ook! De bezwaren van den heer oKstelijk gevoelen B. en W. De lieer De Boer merkte op, dat indertijd eigenlijk van de zwakst en de voorschotten nebben gehad. Als meerderen er van gehad hadden, zou men wel rente hebben ont vangen. Als bet kan is spr. er voor dat de rente wordt betaald. TT^,e '10ftr Borst merkte op, dat het in Nd. Holland het slechtst is met den tuinbouw. Zou mon^als W.-Friesche gemeenten niet zijn best kunnen döen om op annuleering van de credieten aan te dringen, voorz. vond dit moeilijk uit te maken. De heer Bijper herinnerde aan het ge sprek met den Commissaris der Koningin die zich beslist uitliet, dat er niet op te rekenen was. De heer Borst zeide, dat de Commissaris wees op de mogelijkheid dat er nog eens een kans kwam, dat de credieten konden worden afgelost. Voor betrokkenen en gemeenten zou het een opluchting zijn. De heer Bakker merkte op, dat het Rijk al zou het moeten bijspringen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Subsidie aan D.T.S. Aan de orde kwam een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een subsidie aan de voetbalver. D.T.S. Reeds meerdere malen heeft het bestuur van D.T.S. zich tot het gemeentebestuur gewend om een sub sidie. Eenige keeren werd afwijzend beschikt In de vorige raadsvergadering werd dit verzoek in handen gesteld van B. en W. om na een in te stellen onderzoek, een prae-ad- vies uit te brengen. Het onderzoek naar de financieelen toestand heeft niet tot bevredi ging geleid. De toestand is precair. De f 100 subsidie kan den zeer slechten toestand van de kas niet aanmerkelijk verbeteren. Voorz. herinnerde aan het indertijd verleende sub sidie van f 1000 voor de uitbreiding van het terrein, omdat het dan gebruikt kon worden als terrein voor lich. oefening voor de school. Daarom wil men wel voorstellen dit jaar een subsidie te verleenen. Het is ech ter geen vrijbrief om elk jaar weer te komen om subsidie. Het heeft den heer Borst bevreemd, dat B. en W. zonder meer voorstellen om f 100 te verleenen. Spr. had liever gezien dat aan gedrongen werd de aandcelen verlaagd te krijgen, opdat de gemeentefinanciën niet worden gebruikt om de aandeelen af te los sen. Voorzitter zeide, dat de aandeelen al niet meer worden afgelost. De toestand ls heel précair. Als we de vereen, geregeld subsi dieeren, dan is het noodig dat een vertegen woordiger van het gemeentebestuur in het bestuur van D.T.S. komt. Het subsidie werd verleend met toevoeging van de door den heer Borst voorgestelde voorwaarde. Sluisverpachting. Een incident. B. en W. stelden voor, de sluis onderhands te verpachten aan den tegenwoordigen pach ter, voor den tijd van 2 jaren, tegen dezelf de pachtsom van f 450 per jaar. Voorz. zeide, dat de sluis uitstekend be diend wordt. De heer P. Kostelijk meende, dat men moet ti-achten er zooveel uit te halen als er in zit. Aan de aandeelhouders is al heel lang geen rente betaald. De heer Borst verbaasde zich er over dat de menschen nog zoo tevreden zijn met het kleine inkomentje, flat zij van de sluis trek ken. Het is niet het aangenaamste werk op een sluis. Spr. is daarom voor onderhand sche verpachting. De hoer Kostelijk merkte op, dat men geen goede politiek voerde. Spr. gunt het Bak- huijs gaarne, maar het deugt niet. We moe ten niet den goeden man willen spelen, hier. Voorz. zeide dat in de eerste plaats een hoogere pacht niet kan worden betaald, als er iemand anders meer zou bieden. De man verdient 2 gulden per week met dat werk. Spr. aanvaardt het niet, dat het beleid van B. en W. wordt aangetast. (Tot den heer Kostelijk): „U spreekt markttaal." De heer Kostelijk protesteerde heftig te gen deze uitdrukking, welke hij als een be- leediging beschouwde. Spr. spreekt geen markttaal. Ik zal heelemaal mijn mond wel honden. Voorz. merkte op, dat als de heer Koste lijk meent, dat wij hier den goeden man willen uithangen, hij markttaal spreekt. De heer Kostelijk: Twee jaar geleden zei de U: Dit is voor de laatste maal onder hands Nu zeker weer voor 't laatst. Weth. Bakker was het met voorz. en den heer Borst eens, dat er een stukje brood moet worden verdiend. Na eenige besprekingen besloot de raad, de sluis weer onderhands te verpachten. De heer Kostelijk stemde tegen. Kasgeldleening gasbedrijf. B. en W. stelden voor, een kasgeldleening aan te gaan van f 10.000 ten behoeve van de gemeensch.. gasfabriek. (Zie voor verde re bijzonderheden het raadsverslag van St. Pancras in dit nr.) Aldus besloten. De 2e en 3e suppl. begrooting van 1937 werden gewijzigd. B. en W. stelden voor, een gedeelte grond bi: de transformator te Noordscharwoude aan het P.E.N. in erfpacht te geven (zie Raad St. Pancras). Aangenomen. Rondvraag De heer De Boer dankte voorz. voor de vriendelijke woorden aan het begin van de vergadering tot hem gesproken. Do heer Borst vroeg of de gelegenheid bestaat, dat de vertegenwoordigers in (lc vereeniging van Ned. Gemeenten kunnen aandringen dat de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten ruimer wordt, zoodat de gemeenten ruimer in haar geld komen te zitten. Voorz. wil met genoegen in deze richting een schrijven naar de Vereen, zenden. De heer Borst informeerde naar de loon- bijslagregeling in de tuinbouw. Als de ge meente er in vertegenwoordigd wordt, zou spr. willen aandringen om het dan serieus te doen. opdat de betrokkenen niet in de gelegenheid komen om de regeling in ge vaar te brengen door te plegen fraude. Dit zal zeer serieus worden béhandeld, deelde voorz. mee. 's Burgemeesters jubileum her dacht. Intusschen is mevr. Wijnveldt de raads zaal binnengetreden en heeft plaats geno men naast de voorzitter. Wethouder Bakker verkreeg hierna het woord. Wij hadden gemeend, aldus de heer Bakker, deze vergadering te doen houden op 1 April omdat U, mijnheer de voorzitter, dien dag 40 jaren geleden in gemeentedienst bent getreden. Ik geloof wel, dat dit een mijlpaal is in bet leven van U en Uw vromv Iloewel men gaarne zoo'n jubileum in eigen gezin wil herdenken, meenden wij, dat IJ dien dag ook wel andere menschen om U heen wilde zien, waarom deze raadsver gadering is aangevraagd en Uw vrouw, die steeds een steun voor U is geweest, thans ook hier aanwezig is. Wij hebben wel eens verschil van meening gehad. Op Uw werk valt echter niets aan te merken. Allen zijn vol lof over Uw arbeid. U hebt het Uzelf niet gemakkelijk gemaakt. Spr. roemde de nauwgezetheid van den burgemeester ook in zijn brieven, bij de mededeelingen aan verechigingen enz., welke bovendien altijd zeer uitvoerig met redenen omkleed wa ren. De raad heeft besloten U een blijvend aandenken te geven in den vorm van een nieuwen ambtsketen. Ik hoop, dat U de ambtsketen met genoe gen moge dragen als een toeken van de vrijheid van het Nederlandsche volk, wel ke vrijheid dat volk zich in zwaren sttrijd heeft veroverd. Namens den raad bood spr. een prachtige bloemenmand aan. Ook werd een keurige bloemenhulde van de ambtenaren en den veldwachter de raadzaal binnengedragen. De burgemeester beantwoordde de rede van den wethouder ongeveer als volgt: Inderdaad is het 40 jaar geleden dat mijn ambtelijke loopbaan .aanving. Het- is een mijlpaal in mijn ambtelijk leven. Grooten dank ben ik verschuldigd aan God, die mij de kracht heeft geschonken mijn werk steeds te vervullen. Spr, heeft een zeer gc- Beduidend meer inzendingen op de a.s. Paaschtenfoonstelling Ongeveer 60 inzendingen meer dan in 1937 Nieuwe rubriek een succes. Het aantal inzendingen op de Paaschten- toonstelling, welke Woensdag a.s. zal wor den gehouden overtreft verre dat van het vorige jaar. Wat het vetvee betreft, voor deze rubriek zijn 151 beesten ingeschreven (v. j. 116.), een flinke vooruitgang dus. De nieuwe ru brieken, welke zijn ingesteld speciaal voor mesters uit Westfriesland, zijn een groot succes geworden. Vooral het aantal vaarzen en vette koeien zal Woensdag a.s. bedui dend grooter zijn dan in 1937. In totaal zullen hiervan 79 stuks aanwezig zijn (v. J. 46.) Maar ook de wolvee-rubriek is omvangrij ker; er zijn 49 inschrijvingen (v. j. 35). De varkens zullen zelfs in véél grooteren ge tale aanwezig zijn; we tellen 36 inschrijvin gen (v. j. 19) Bij de kippen valt een kleine teruggang waar te nemen; was het aantal inschrij vingen vorig jaar 43; nu zijn het er 38. De konijnen daarentegen zijn weer beter ver tegenwoordigd: 96 inschrijvingen tegen 71 In 1937. Er kan dus van een groote stijging van het aantal inschrijvingen worden gesproken, en de veehouders uit onze Noordpunt kun nen dus a.s. Woensdag hun hart terdege ophalen. Ook de verkoop der loten is zeer goed en zij die voor 50 cent nog de kans willen ma ken om - hun stal vol prima koebeesten te krijgen zullen zich dienen te haasten. De waardevolle prijzen dor Schager ver loting doen ook hier weer hun goede in vloed gelden. NIEUW SNUFJE IN KAPSALON NIESTADT. Van het permanenten zonder electriciteit, zonder draad en zonder stoom waren wij getuige, toen Mevr. Niestadt— Smit ons per soonlijk het allernieuwste permanent-wave toestel in haar gerenommeerde dames-salon demonstreerde. Dit zeer luxueuze Fransche toestel wijkt in alle opzichten van de gebruikelijke ap paraten af, zoowel door den vorm als door de werkwijze. De instrumenten zijn over zichtelijk geplaatst; wij noemen de automa tische tijdklok, voltmetcr, stroomregelaar, 10 controle-lampen en tomperatuurschakc- laar. Wij zullen ons onthouden van verdere technische détails over. de wikkeling, bigou- dis en plaatsing der, van speciale metaal- legeering vervaardigd zijnde, chauffeurs, maar volstaan met eenige der vele voordee- len aan te stippen. Geen electriciteit, geen stoom, geen draden of slangen op of bij het hoofd; volkomen bewegingsvrijheid; geen risico van verkleuren of verbranden en vol komen zekerheid. Onder de bekwame en persoonlijke leiding van mevr. NiestadtSmit en haar drie vak kundige assistenten kan men dan ook ver zekerd zijn van een permanent-wave, welke een half jaar voldoening geeft, terwijl bo vendien het baar gezond en soepel blijft en den natuurlijken glans volkomen behoudt, daar door het geperfectioneerde toestel, naast uiterst vakkundige behandeling het haar niets meer te lijden heeft. SPOEDCURSUS VOOR BAKKERS. Om aan de eischcn van de Vestigingswet te voldoen is heel wat noodig! Dat onder vinden ook de bakkers. De bakkers hebben jong bun vak geleerd, en zullen als zij 25 jaar of ouder zijn geworden, nimmer er aan gedacht hebben, dat zij nog eensnaar school zouden moeten gaan. En toch is bet zoo, in verband met de bijzondere eischcn van vakbekwaamheid, die voor de vestiging vereischt worden. Echter, dc wetgever heeft gevoeld, dat er bezwaren bestaan tegen dit „schoolsche" gedoe en staat toe, dat voor de categorie der „niet meer jongeren" spe ciale spoedcursussen gebonden worden. Zulk een cursus nu, komt ook in Schagcn, en zal worden geleid door een bekwaam leeraar, den heer K. de Vries uit Hoorn, gediplo meerd door het station voor maalderij en bakkerij te Wagoningen en door de Frieschc bakkersschool te Franekër. De lessen zijn van thcorotischen en prac- t'ischen aard en zijn zoowel voor gezellen als voor patroons. F.r is reeds groote belang stelling voor de lessen, zeiden ons dc organi satoren. Naar wij vernemen vindt Dinsdag a.s. om zes uur de offïciëele onening plaats in de openbare lagere school. Wij hopen dat bij succes men een permanente cursus voor bakkers en bakkersgezellen in Schagcn zal vestigen! BURGEMEESTER OPENT RADIO CENTRALE. Naar wij vernomen, zal de Radiocentrale van den lieer Willcmse Vrijdag 8 April offi cieel in gebruik worden genomen. De bur gemeester is bereid gevonden de openings plechtigheid te verrichten. lukkige tijd meegemaakt in de administra tie en is altijd sterk en gezond geweest om zijn werk te kunnen vervullen. Spr. beeft wel gevoeld, dat er iets aan de hand was toen hem werd gevraagd, de zen dag te vergaderen. U wist, hoe ik over het onderscheidingsteeken van den Burge meester dacht. Voor de vervanging van bet Oranje-lint door een ambtsketen is spr. den raad zeer dankbaar. Zoo'n lint is niet in overeenstemming met de waardigheid van het ambt. De ambtsketen is het symbool van de verbondenheid met de gemeente. Die indruk maakt het Oranje-lint niet op den voorzitter. Namens zichzelf, maar ook na mens ben die na hem komen, dankt spr." voor dit cadeau. Uit de bloemen van voorz. 's dagelijksche medewerkers blijkt ook, dat de samenwerking goed is. „Zeg het met bloemen" is ook hier weer tot uiting geko men. Nadat allen den burgemeester en zijn echtgenoote gefeliciteerd hadden werd dc vergadering gesloten en bleven allen, ge meenteraad en persvertegenwoordigers, nog ccnigcn tijd tijd gezellig bijeen. CENTR. GENOOTSCHAP VOOR KINDER- HERSTELLINGS. EN VACANTIE- KOLONIES, AFD. SCHAGEN. Weer veel goed werk verricht. De nlgeimeene vergadering werd gister avond half negen in het Noordhollandsoh Koffiehuis gehouden onder presidium van den heer D. Brouwer, die opende met woorden van welikom. Dc secretaresse, mej. T. Barkman, las de notulen, welke onder dankzegging wer den vastgesteld. Mej. Barkman bracht hierna het jaarver slag uit; het ledental was iets teruggcloo- pen, maar bewoog zic'h nu weer, dank zij de activiteit van den bode, in stijgenden lijn; aan het einde van het afgeloopen jaar waren er 105 leden. Verder kwam nog in het verslag tot uiting, dat door de afd. weer prachtig werk is verricht door de uit zending van een belangrijk aantal kinde ren. De Voorzitter bracht de secretaresse dank voor het keurige verslag. Door Mej. De Veer en den heer J. Schenk werd dc rekening van de penningmeesfc- resse nagezien en in goede orde bevonden; ér was een ruim batig saldo. Bestuursverkiezing. De heer Brouwer werd herbenoemd, terwijl in de plaats van Mej. Barkman (niet herkiesbaar) Mej. I-Iet- tinga werd gekozen. De Voorzitter sprak eenige woorden van waardeoring tot Mej. Barkman, die veel werk voor de afd. heeft verricht. Bij dc rondvraag werden nog middelen aan de hand gedaan om tot stijving van de kas te geraken; deze zullen nog nader onder de oogen worden gezien. De heer Brouwer sloot hierop de geani meerde vergadering. WITTE KRUIS. Dokter Nanninga tot Voorzitter gekozen. Het was niet gemak kelijk twee nieuwe bestuursleden te benoïmenl Do afdeeling van Hot Witte Kruis verga derde gisteravond in Hotel de Gouden En gel. De opkomst was niet groot. Als voor zitter fungeert de vice-voorzitter, dokter Nan ninga. Nadat de vergadering is geopend en de notulen met dank voor de lezing aan den heer Bolte zijn goedgekeurd, brengt Mevr. Roggeveen uit het Verslag van Ziekenzorg. Hieruit blijkt dat deze onderafdeeling weer veel en goed werk heeft verricht. Uitgereikt werd aan 46 personen 3286% liter melk, aan 24 personen 986 ons vleesch, aan 15 personen ?27 fleschjes room en aan 11 personen 734 eieren. De opbrengst van de lijsten was f339.75, wat tegenover de uitgave ad f 525.87, ontoe reikend wordt genoemd. Dc inkomsten waren f 1009.24, zoodat er een saldo is van f483.37. Ziekenzorg is dankbaar voor de schenking van de Paaschtentoonstelling ad f 100. Mevr. Roggeveen wordt dank gebracht voor het keurig verslag. Een langademige stemming. Aan de orde is nu bestuursverkiezing in twee vacatures en wel door overlijden van den lieer Lap en bedanken van den heer J. Schoorl Pzn. Na langdurige stemmingen worden gekozen de hoeren J. Raven en An dersom Verkiezing Voorzitter. Met bijna algemeene stemmen wordt dok ter Nanninga tot voorzitter gekozen. De hoe ren Bolle en Raven kregen ieder één stem. De heer Nanninga neemt zijn benoeming aan. Tevoren heeft Dr. Nanninga nog dank aan den heer J. Schoorl Pzn. den afgetreden voorzitter gebracht; voor het vele werk dat deze in het.belang van het Witte Kruis heeft verricht. Niets was dezen ervaren vereenigingsman, die geen ver gadering oversloeg te veel, aldus spr. en in de enkele jaren dat spr. met den heer Schoorl mocht samenwerken kon hij consta- tecren dat de heer Sch. zich zeer veel werk en moeite getroostte. Door zijn vele connec ties kon de heer Sch. ook buiten Schagen veel voor het Witte Kruis doen. Zijn heen gaan beteekent voor het Witte Kruis een verlies en spr. meent uit naam van dc heele vergadering te spreken als hij den heer Schoorl hartelijk dank brengt. Na rond vraag volgde sluiting. NIET VERVOLGD. Van officieele zijde deelt men ons mede, dat tegen den makelaar G., alhier, die ge dagvaard was, om voor den rechter van in structie te verschijnen, inzake het opmaken van een onjuiste acte te Nieuwe Niedorp, geen vervolging zal worden ingesteld, daar naar het oordeel van den Officier geen straf baar feit is gepleegd. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. is aan de N.V. v.h. Trap man en Co vergunning verleend tot het ver nieuwen en uitbreiden van haar drukkerij aan de Laan en aan Nic. Kamp tol het ver nieuwen van zijn woonhuis en café aan het Noord alhier. SCHAGEN 2 GEEN KAMPIOEN! Protest van Sijbekarspel thans officieel toegewezen. Reeds nu kannen wij mededeelen, dat de protest-commissie van den N.H.VJ3. het protest van de voetbal- vereeniging Sijbekarspel ma.v. den wedstrijd tegen Schagen 2 heeft toe gewezen. Hierdoor is Sijbekarspel kampioen geworden van de tweede klasse F, N.H.V.B. en bezet Schagen 2 thans definitief de tweede plaats. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Mettinus, zoon van Bouke Doll en van Grietje van der Struik. POLITIE. Gevonden: een motorbril en een blauwe handschoen. Verloren: een huissleutel, een paar hand schoenen, een portemonnaie, een belasting- plaatje, een gouden ringetje en een roode strik. (Zitting van Vrijdag 1 April). Alkmaar. HIJ KON NIET BEST OPSTAPPEN. Allereerst wordt behandeld de zaak te gen M. O., wonende te Alkmaar, die op den; Koningsweg van z'n fiets was gevallen en door een agenit werd geverbaliseerd, om dat verd. niet in staat kon worden geacht een rijwiel te bestiureil. Gehoord wordt de agent van politie J. A. Rademiaker, die van oordeel was, dat verd. niet direct stomdronken was, maar dat hij toch geen rijwiel besturen kon. Verd.:Ik kan niet goed opstappen eni als ik opstap, draai ik om en daardoor ben ik gevallen. De Ambt. van het O. M., mr. Brueys Tack: U bent met uw broek ergens achter blijven haken, tenminste dat heeft u vo rige week verteld. De ambt. van het O. M. vordering ne mend, eischt f 10.boete subs. 10 dagen. Mr. Boerrigter veroordeelt verd. tot f6. boete subs. 6 dagen. Oudkarspel. Hierna moet terecht staan H- B., wo nende te Enkhuizen, die in Oudkarenel een aanrijding heeft veroorzaakt met. een) wielrijder, omdat hij met z'n auto een bak fiets wilde passeeren en daarvoor geen plaats was. Get. D. Nap, schildersleerling, oud 15 jaar, uit Oudkarspel, komt het feit beves tigen. - De volgende get., H. J. Mooij, slagerst knecht te Oudkarspel, zegt, dat. verd. de bakfiets en de fiets tegelijkertijd bij el kaar waren. Mr. de Brueys Tack, requisitoir nemend, meent, dat verd. zeer roekeloos heeft ge reden en dan ook niet op den weg thuis hoort. De Amibtenaar van het O. M. eischt f30.— boete, subs. 25 dagen met intrekking- van het rijbewijs voor den tijd van 6 maan den en de toekenning van de civiele vorde ring, groot f25.—. De kantonrechter zal verd. voor ditmaal het. rijbewijs niet ontnemen, dooh veroor deelt verd. tot f 30.subs. 20 dagen en toekenning van de civiele voedering, groot f25.—. Alkmaar. VENTEN ZONDER VERGUNNING. Verd. J. J. D. te Alkmaar moet terecht staan, omdat hij zonder vergunning in het Kennemerpark heeft gevent. Verd. bekent. De ambt. van het O. M. eisdht f3.— boete subs. 3 dagen. Mr. Boerrigter veroordeelt dan verd. conford de neisch. Den Helder. ZIGZAG OVER HET RITSEVOORT. Dan bioet terecht staan N. L. uit Dcrt Helder, die op het Ritsevoort te Alkmaar heeft gereden op een rijwiel, ofschoon hij, niet in staat was een rijwiel te besturen, wegens dronkenschap. Verd. zegt, dat hij niet dronken was; hij had bij z'n ouders drie glaasjes bier ge dronken. Kant.: Een auto moest ineens voor u stappen, omdat u zigzag over het Ritse voort reed. Er was anders misschien nog 'n groot ongeluk gebeurd. Mr. de Brueys Tack vordering nemend* eischt f 12.boete, subs. 10 dagen. De Kantonrechter veroordeelt verd. tot f8.— boete su/bs. 6 dagen. Broek op L. OM EEN SPIEGELTJE. Verd. C. van 't R. uit Broek op Langen»- dijk moet voor den kantonrechter verschij nen, omdat, hij in de Langestraat te Alk maar op eer^. motorfiets heeft gereden», waarop geen spie»gel zat. Verd. erkent het feit, doch zegt, dat de spiegel bij Heiloo er was afgeknapt. De Ambt. van het O. M. vordering ne mend, eischt f4 boete subs. 4 dagen. De kantonrechter, mr. Boerrigter, doet er de helft af cn veroordeelt verd. tot f2 boete subs. 2 dagen. De heffing op boter 50 cent per Kg. De heffing en de steunuitkeering op boter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 31 Maart tot 7 April on veranderd vastgesteld op 50 cent per Kg. BOTERNOTEERING. De comimissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 7S cent per K.G.

Schager Courant | 1938 | | pagina 11