W.-waard I - OUDESLUIS Betje Regeert Alg. afd. Ziekenfonds Alkmaar en Omstr. Voor beter fruit Door trein gegrepen Geen belastingverlaging op motorwegverkeer Prov. Statenlid van de N S.B.-fractie staat terecht Voetgangers aan den leiband l Paus ontvangt Kardinaal Innitzer Luidt de klokken en doet uw plicht! Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Laatste les landbouwcursus- Bij de laatste les van-den landbouwwin- ïcrcursus, die in de r.k. school in de Spoor- huurt is gegeven, was de commissie van toezicht, de heeren W. Komen, N. Raap en C Rezelman, en ir. Mvintinga, van de Land- frouwwinterschool te Schagen, aanwezig. De beide leeraren van den cursus stelden Vragen aan de leerlingen, de heer Schlaman over akkerbouw en bemesting, de heer Schroevers over veeteelt en veevoeding. De vragen werden vlot beantw'oord. Alle leer lingen slaagden. De heer'Schlaman bracht vervolgens dank aan den consulent voor het tot stand komen van den cursus en aan pastoor van der Eem .voor het beschikbaar stellen van een lokaal. Ir. Munt inga reikte met een toepasselijk woord de diploma's uit, waarna J. van IJzendoorn de leeraren dankte en beiden een kistje «sigaren aanbood. Nadat itc voorz. der commissie van toe zicht de leeraren had bedankt, spraken deze nog enkele woorden tot de leerlingen. Geslaagd zijn: P. van Sikkelerus, W. Al- kemacïe, P. Verbruggen (cursus met veel vrucht gevolgd), P. Ruitenburg, A. Ruiten burg, C. Huiberts, J. Noppen, .T. van IJzen doorn (met veel vrucht), K. Keppel en P. yam. Kessel. Werkloosheid. Als wcrkloozen staan thans ingeschreven: "169 landarbeiders, 3 timmerlieden, 2 schil ders, 1 metselaar, 2 opperlieden, 1 smid, 1 chauffeur, 1 bevaren machinist, 1 machine- drijver, 1 handelaar, Totaal dus lS2 perso nen. Dit. aantal is aanmerkelijk minder dan verleden jaar, toen het om dezen tijd 300 bedroeg. Werkverschaffing en steun. Bij de werkverschaffing zijn geplaatst: 44 man aan do wegen, 20 aan den boezem, en 17 aan de slootcn. Tolaal 81, wat ook min der is dan verleden jaar, want toen waren het er 171. In de steunregeling nu 25, 't vorige jaar 32. Dammen. Stand van de wedstrijden der R.K. Damclub „Anna Paulowna". Groep A: J. Meijer: gespeeld 10, gewon nen 8, remise 1, verloren 1, punten 17. Th. Vlaar 10 5 2 3 12; W. Alkemade Sr. 10 1 7 2 9; C. Oudenaarde 7 4 0*3 81 A. v. d. Voort 10 3. 2 5 8; W. Alkemade Jr. 10 3 1 6 7; W. Ps Alkemade 11 3 1 7 7. Groep Rr. A. Kapitein 22 14 4 4 32; E. Kerk hof 22 '14 4 4 32; T. v. d. Hoek 22 14 1 7 29; H. Elfring 21 11 6 4 28; C. Alkemade IS 9 7 20; Joh. Huiberts 18 8 4 6 20; R. v. d. Voort 17 9 0 8 18; D. Stompedissel 13 G 3 4 15 P. Iluijbens 19 4 3 12 11; W. Kop-Lcn 13 3 3 7 9; D. Meijer 20 3 0 17 G; S. Groenewoud 17 1 0 16 2. fa Z1JPE OUDESLUIS. De Maskerspelers komen! Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie komen de Maskerspelers van Ber gen Ion Paaschdag met hun nieuwste suc cesstuk „Botje Regeert", in. caf Buisman, Di-t stuk, dat zware eischen stelt aan de spelers, wordt volgens de recensies door de Masker- spelers volkomen beheerscht en heeft door zijn inhoud het publiek ten volle voldaan. Velen zullen ongetwijfeld dezen avond vrij houden om van dit mooie tooncelspel te ge nieten. 'T ZAND. Opbrengst kerklammeren. Bij de gistermiddag alhier gehouden ver- kooping van schapen, uitgaande van het R.K. kerkbestuur, werden verkocht 86 scha pen voor een totaalbedrag van f 1825,75. De handel was stug, terwijl de kwaliteit over het algemeen minder was dan vorig jaar. LANGENDIJK OUDKARSPEL. Westelijke proefpolder Voor de voorbereidende werkzaamheden aan den Westelijken proefpolder zijn bij het gemeentebestuur vijf arbeiders aangevraagd, <lic heden met de werkzaamheden zulleg be ginnen. Zeer waarschijnlijk zullen spoedig meerderen kunnen worden geplaatst, OQk uit andere gemeenten. NOORDSCHARWOUDE. Onwel geworden. Dinsdag is de 83-jarige De V., alhier bij zijn werk op het land onwel geworden, waarschijnlijk door een beroerte getroffen. Hij had nog de tegenwoordigheid van geest in zijn-schuitje te gaan, dit los te maken, waardoor hij in de richting van het dorp afdreef. Door. eenige passeerenden werd zijn toestand opgemerkt, die hem naar zijn wo ning vervoerden. Woningbouwvereen. Algemeen Belang. Dc woningbouwvereenïging Algemeen Be lang alhier vergaderde gisteravond in Con- cordia. De opkomst van de leden was niet groot. Voorzitter de heer J. Kliffen, opende de ver gadering met welkom en herdacht hef overle den bestuurslid, den lieer J. Heoman, in wien men een trouw en toegewijd bestuurslid hoeft verloren. Voorts memoreerde voorzitter hot vertrek uit deze gemeente van den heer P. Zut, waardoor deze ook voor het bestuurslid maatschap verloren is. Ook hij heeft de ver eeniging goed gediend. Na vaststelling van de notulen van de vo rige vergadering behandelde men de reke ning en de balans over 1937. De exploitatierekening over 1937 gaf een nadeelig saldo aan van f3174.20. De balans sloot op een totaal bedrag van f 132.845.86. De rekening ?n de balans werden op de voorgestelde cijfers vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dende lid, de heer J. Ootjers Rz. herkozen. In de vacatures werden gekozen do hee ren J. Keizer en C. Koeman Cz. Na rondvraag sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Bloembollencultuur. Jaarvergadering der afd. Langendijk en O. op Woensdag 6 April 1938, 's avonds half acht, in het lokaal van den hopr C. Vijzelaar onder leiding van den heer K. Wagenaar, die in zijn opening wees op de beslissingen der regeering helreffende do saneering. waardoor de algemeene vereeniging aan vrijheid heeft ingeboet cn daardoor op den achtergrond is geraakt. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen Voeiial WIERINGERWAARD I—N.H.V.B. ELFTAL Naar wij vernemen, speelt a.s. Zondag Wieringerwaard I tegen het N.H.V.B. elf tal. f 106.65, uitgaven f 65.82, batig saldo f 4Q.83. Naar aanleiding van het jaarverslag werd de wensch uitgesproken, dat het vergade ring-bezoek in de toekomst beter mag wor den. Binnengekomen was een schrijven betref fende hage.lverzekering van bloembollen, waarover men nadere inlichtingen kan be komen bij den secretaris. Vervolgens kwam aan de orde behande ling van den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering te Haarlem. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren K. Wagenaar en D. Barton en tot plaatsvervanger P. Timmerman. Wegens periodieke aftreding van den hr. Timmerman werd in het bestuur gekozen de heer C. de Groot. Op een daartoe gedane vraag, werd meegedeeld, dat van de inge houden 24 pet. der late tulpen, waarschijn lijk nog 23%. pet. zal worden uitbetaald en van de vroege tulpen 18 pet. Na nog eenige besprekingen over door voering contante betaling, waarbij de voor zitter opmerkte het van groot belang te achten, dat alle bollenkweekers hier en in den omtrek hun product aan de centrale veiling te Broek op Langendijk brengen om tevens te komen tot een nog lager veilings percentage, volgde sluiting. KOEDIJK Witte Kruis. Woensdagavond werd door de Vereeniging het Witte Kruis een ledenvergadering gehou den in het lokaal van den heer J. Nieuwland, onder leiding van den heer M. Mulder. De voorzitter opent met welkom, en spreekt zijn genoegen uit over de goede opkomst. Medegedeeld wordt, dat er weer een moe dercursus zal worden gehouden; het Consul tatiebureau zal ook geopend zijn voor kleu terzorg. De cursus ziekenverpleging is. dezen winter goed geslaagd. De Emmabloem-collec- te zal gehouden worden gd 24 April e.k.; de opbrengst is geheel voor onze gemeente. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat 105 verbruiksartikelen zijn uitgereikt; er is een invalidenegen bijgekomen. Door Zuster De Loopcr zijn in het geheel 3470 bezoeken afgelegd. Hulde aan Zuster De Looper voor haar werkzaamheden. De rekening van de T.b.c.-bestrijding gaf aan in ontvangst en uitgaaf f961.19. Het Witte Kruis gaf aan als ontvangst f 1633.81, uitgaaf f 1389.72, saldo f244.09. De heer P. Kooij adviseert tot goedkeuring der reke ning. Aldus besloten Bij de bestuursverkiezing vraagt de heer W. Butter, of de heer Ninaber nog lid van het .bestuur kan zijn. Men acht die verkie zing wel gcwcnscht, al woont hij buiten dc gemeente. Gekozen worden de heeren M. Mulder, A. Sloof, W. C. Ninaber, allen nemen de benoeming aan. Als lid van de financiecle commissie wordt aangewezen de heer N. Bos. Dank- wordt gebracht aan het aftre dend lid, den heer J. Boldewijn, Bij de rondvraag wijst de heer P. Geus op de noodzakelijkheid van het aanschaf fen van een brancard voor het vervoer van lijken of slachtoffers van ongelukken. Af gewacht zal worden wat er komt vanaf het Roodc Kruis en de gemeente, daar een brancard erg duur is. Hierna sluiting met dank voor de belangstelling. HEER HUGOWAARD Het staartnummer. Als zoovele arme poctertjcs, die nog een heel klein plekje in het hart hebben opengehouden, dat zij af en toe door de stralen van het gelukszonnetje laten be schijnen, zoodat dan weer nieuwe hoop in hun leven van altijd werken doorsche mert, had ook hij het ditmaal weer ge waagd om f 3.50 af te zonderen voor een twintigje. Maar toen hij thuis kwam van den bouw en 't nummer bekeek, was hij het er toch niet direct mee eens. Het was geen staartnummer. En dus. ging hij persoonlijk naar een debutant, die tenville van de goede kennis wel genegen was tot een ruiling met een meer <»pluk aanbrengend nummer. En dus, kijkt hij thans met oogen, waar de hoop weer voor een tijd in is uitge- bluscht. naar een niet ver af wonenden buurman, d!e "Zijn nummer kocht en er de 100.000 op won Lijk opgehaald. Van een verpleegde uit het Armenhuis te Alkmaar, die sinds Maandag vermist werd, is het lijk in de ringsloot van den Hugo- waard nabij de Boterhuizen opgcvischt. De betrokkene was een oud-inwoner van St. Pancras. Werk voor de genie. Naar we vernemen zullen de fondementen van de oude spoorbrug nabij de Boterhuizen door de genie worden opgeblazen. Nederland blijft offeren In totaal is thans f 82.740.80 aan giften voor Defensie ontvangen. Ook schoolkinde ren offeren; zoo zond een klasse leerlingen van de H.B.S. te Den Helder f 8.35; een schooljongen uit De Bilt een kwartje. Een „matroos op non-acticf" stuurde f 2.50. Bij de vereeniging voor Nationale Vei ligheid kwam tot en met de laatste verant woording in f 8.198.03. IN PLAATS VAN KAAPTEN. K. LEEUW en J. LEEUW—Breed geven U kennis van de ge boorte van hun Zoon, Jan Willem. Wieringerwaard, 7 April 1938. „Sluiswijck". Zaal BUISMAN. ZONDAG 17 APRIL, le Paaschdag, komen de „Maskerspelers" met Blijspel in 3 bedrijven. Entree 75 cent. Bespreekt Uw plaatsen. Gem. Sportpark Wieringerwaard. ZONDAG 10 APRIL Aanvang 2 uur. Entree 30 cent, ook verschul digd voor Donateurs. Te koop: Een z.g.a.n. flink BURGERWOONHUIS aan de Kleinesluis, Anna Pau lowna. Tc bevragen onder lett. H28 Bur. van dit blad. Te koop: EEN WERKPAARD, (lijnpaard). Bels C. HOEDJES, Wieringerwaard. Wie Woensdagmiddag uit het Nd.-Holl. Koffiehuis, Schagen, een verkeerde doukerblauwe REGENJAS met monogram D. X. heeft meegenomen, wordt beleefd verzocht deze te ruilen hij H. NOBEL, Barsingerhorn. Te koop: Ongeveer 4 i 5 wa gens PUIN, Grootendecls hee- ie steenen. II. KOORN, Slik- steeg. Nieuwe Niedorp. Gevraagd: Een halve H.A. goed KOOLLAND, zonder teeltvergunning, tegen billijke condities, in Anna Pau lowna of omgeving. Franco brieven letter A, Ilulppostkan- toor, Dirkshom. KUIKALVEREN te koop, uit geheel t.b.c.-vrije si al. T. RENS Cz., Groenveld, St. Maarten. Het bestuur van het A.A.Z.Ak. brengt ter kennis van de verzekerden in de BUITENGEMEENTEN, dat met ingang van heden door de Alg. Verga dering besloten is, de tot nu toe geldende regeling van de tan dheelkundige hulp in te trek ken en als volgt te WIJZIGEN: De verzekerden behouden hun recht op volledige tandheel- knndige hulp, met dien verst ande, dat per vulling f 1. en per wortelkanaalbehandeling 13.bijbetaald moet worden. Het Bestuur van het A.A.Z.Ak., G. STRAVER, Voorzitter. B. H. J. SCHOUTEN, Secr. sche pap, hetgeen voor de bloei nog eens gedaan zal worden. De zwarte bessen wer den, voor zoover noodig. bespoten met 8% Califomische pap tegen de rondknop. Op het nieuwe bedrijf werd een aanvang gemaakt met de regelmatige grondbewer king met het oog op een goede onkruidbc- strijdïng. Hiervoor werd een Planct Jr. motorcultivator in dienst gesteld, welke een zeer groot gedeelte van den grond kan be werken. In den loop van April moeten appel en peer vóór de bloei bespoten worden met 1A% Bordcauschc pap. Öp liet oude bedrijf moet dc grond bewerkt worden, voor zoover mogelijk met de cultivator, verder zal. wor den gespit. Verslag demons Ir aticbcdr Ij f Schcl- linkhout. Wij- ontvingen bet verslag van het Fruit,- tcelt-Demonstratiebedrijf van den Econo- misch-technologischen Dienst der Provincie Noordholland te Schellinkhout. In de afgeloopen maand werd op beide bedrijven de snoei beëindigd en bet snoei- liout voor een groot gedeelte opgeruimd. Er werd tegen spintaanlasting. gespoten met minerale olie. Een klein gedeelte der struiken werd bespoten qiet lA% Bordcau- Geneesheer slachtoffer van on bewaakte overweg. Op den onbewaakten overweg te Borkum is gistermiddag een ernstig ongeluk geschied, dat een jong ge- t neesheer het leven heeft gekost. Door nog onbekende oorzaak is de ge huurde auto van den ongeveer 30-jarigcn medicus D. J. Ottcn uit Dalfscn door den trein, welke te. 16.06 uur uit Zwolle naar Meppel vertrok, gegrepen. Dc bestuurder was op slag dood. Het uitzicht ter plaatse is goed. De heer Otten is voor enkele maanden in het huwelijk getreden en heeft zich toen als tweede geneesheer te Dalfsen gevestigd. Hoewel de minister erkent, dat verlichting van de financieele lasten van liet motorweg verkeer wenschclijk zou zijn, kan daarom trent voorshands op budgetairc gronden niets in uitzicht gesteld wórden, zoo lezen wij in de Antwoordmcinorie over de bcgrooting van Waterstaat. Heffing op invoer Malta aardappelen De Maltaen andere ingevoerde aardappelen zullen, aldus het I-Isb., dit jaar worden belast, in de periode tot 15 Mei met drie en van 16 Mei tot 1 Augustus met vijf gul den per 100 kilo netto. Daarop komt dan nog 11%. Twee maanden gevangenisstraf wegens vischdiefstal geëischt. Het Amsterdamschc Gerechtshof, gepresi deerd door mr. Joh. M. Jolles heeft gister middag de strafzaak behandeld tegen den 46-jarigen los-werkman Iv. van S., uit IJmui- den, lid van do Provinciale Staten van Noordholland, waarin hij deel uitmaakt van dc N.S.B.-fracfie. Hem was diefstal tenlasle gelegd van enkele tongen in de Rijksvischhal te IJmui- den, gepleegd in den vroegen ochtend van 25 Augustus van het vorige jaar. De Hanrlemsche rechtbank sprak ver dachte vrij. De officier teekende echter hoo- ger beroep aan. Ter zitting van het hof bleefverdachte ontkennen. Een politieman getuigde, dat verd. eenige tongen uit een kleine kist in een groote ge gooid had. waarin dat soort visch nooit gesorteerd wordt; later waren de tongen uit de groote kist verdwenen... Van S had tegen drtn politiebeambte ge zegd: „pardonneer mij voor dezen keer en maak mijn gezin niet hroodoloos!" Over het algemeen verklaarden de getui gen, dat tong nooit in groote kisten wordt gesorteerd; slechts enkele familieleden en vrienden van verd. legden in dit opzicht andere verklaringen af. Dc procureur-generaal, mr dr. D. Reilingh requireerde twee maanden gevangenisstraf Dc verdediger, mr. J. C. Nicuwenhuys pleitte vrijspraak op juridische gronden. Het Hof zal 20 April arrest wijzen. VERVAARDIGING VAN VLIEGTUIG- MATERIAAL IN DEDERLAND? Naar wij vernemen, pleegt de K LM. aan houdend overleg met dc Nederlandschc vliegtuigindustrie omtrent'de mogelijkheid van vervaardiging van vliegtuigmaterieel hier te lande. Dat overleg heeft echter in de laatste jaren niet kunnen leiden tot be langrijke bestellingen. De minister blijft echter, naar hij zoo iuist in een desbetreffende nota aan de Eerste Kamer mededeelde, samenwerking war mogelijk, bevorderen. STRENGERE MEDISCHE KEURING VOOR AANVRAGERS VAN RIJ BEWIJZEN. De Minister van Waterstaat deelt mede, dat ten aanzien van de voet gangers bepalingen zullen worden opgenomen in het wegenverkeersre glement. Omtrent het in grooten getale naast elkander rijden van wielrijders op den rijweg, wordt opneming van een bepaling in het wegenverkeers reglement overwogen. Wat betreft de medische keuring van aan vragers van ri'bewijzen, zullen nieuwe voor schriften worden gegegven, welke het in groolere mate dan thans het geval is, moge lijk zullen maken lichamelijk of geestelijk ongeschikte bestuurders van den weg te we ren. De Wegenverkeerswet opent de mo gelijkheid bij vernieuwing van het rijbewijs opnieuw medische keuring tc vorderen. Het ligt in het voorne men krachlens de nieuwe wet hooge- re eischen aan bestuurders van mo torrijtuigen te stellen. Rijtijdenwet 1936 spoedig in wer- kina Naar verwacht wordt, zal het Rijtijdenbe sluit binnen enkele maanden tot stand kun nen komen en dus de Rijtijdenwet 1936 in werking kunnen treden. De bedoeling is het besluit voor alle bestuurders van motorrij tuigen te doen gelden, zij het dat de voor schriften niet voor allen dezelfde zullen zijn. Spoedig beslissing over lintbe- bouwings-probleem. Omtrent de vraag, in hoeverre de Ver keerswet tegen lintbebouwing op andere wegen van het Rijkswegenplan dan Rijks wegen van toepassing zal moeten worden verklaard, is, naar dc minister in de Ant- woordmemorie over de bcgrooting van Wa terstaat mededeelt, van de verschillende daarbij betrokken diensten advies gevraagd Dc berichten zijn nog niet alle ingekomen. Spoedig zal, naar verwacht wordt, in deze zaak. een beslissing genomen kunnen wor den. Geen rechten van de Kerk op geofferd. De Paus heeft Kardinaal Innitzer ontvan gen. Er zijn besprekingen gevoerd, waaraan groote betcekcnis wordt gehecht, maar waar omtrent een diep stilzwijgen wordt bewaard Toen Innitzer het apartcmcnt van den Paus verliet maakte hij oen voldancn indruk cn glimlachte. Hij is per vliegtuig weer naar Weenen vertrokken. Een verklaring gaf kardinaal Innitzer voor zijn vertrek aan de Osscvatorc Romano, liet officiccle blad van Vaticaanstad: „De Oosten rij ksche bisschoppen hebben met hun verklaring niet het Voornemen ge had op cenigcrlei wijze de rechten van dc kerk op le offeren. Deze verklaring is afge legd met het doel Ie komen tot een ophelde ring der denkbeelden, hetgeen altijd noodig is om een wederzijdsch begrip mogelijk te maken." Wanneer komt de Velser tunnel? Verbetering motorverkeerswegen in Noordholland. De verbetering van de verbinding van Noordholland ten Noorden en ton Zuiden van 't Noordzeekanaal voor het motorverkécr kan binnen afzienbaren tijd worden verwacht; met de uitvoering van een tunnel te Velsen ten behoeve van dit ver keer zal worden aangevangen, zoodra beslist is, of deze tunnel al dan niet zal worden gecombi neerd met een tunnel voor spoor wegverkeer. Het bovenstaande ontleenen wij aan dc Memorie van Antwoord van den minister in zake de begrooting van Waterstaat 193S. In onderzoek is nog, of het met het oog op de hooge kosten verantwoord is een tunnel voor spoorwegverkeer ter vervan ging van dc spoorwegbrug te Velsen te maken en waar, indien deze vraag beves tigend wordt beantwoord, de «poorweg- tunnel dan zou moeten komen. BEIERSCHE BISSCHOPPEN ZEGGEN: Dagelijksch gebed voor Hitier. Het bisschoppeliike ordinaat deelt mede, dat dc Beiersche bisschoppen den parochies hebben opgedragen, na afloop van de groote demonstratie te Weenen op 9 April de klok ken te doen luiden. Daarmede, aldus het ordi nariaat, erkennen de Beiersche bisschoppen, de beteekenis van den tienden April voor de wereldgeschiedenis en roepen zij het roomsch-katholieke volk op zijn vaderland- schen plicht te vervullen en bidden zij voor dc welvaart van het groot-Duitsche rijk cn van zijn Fuehrer en voor een vreedzame sa menwerking tusschen slaat en kerk. Hel katholieke orgaan „Wiener Kirchen- blatt" heeft zijn lezers aangespoord Zondag met ja te stemmen. Het blad merkt op. dat dit, insluit: gehoorzaamheid aan dc gevestig de autoriteit; samenwerking tol vooruitgang van het groote Duitsche vaderland: beveili ging van het katholicisme in de nieuwe om standigheden; dagelijksch gebed voor het rijk cn den ruehrer. Schuschoigg werd verraden Zwakheid der democratie dwingt Hitier tot nieuwe avonturenl René Krans, die lid was van den pers dienst van het kabinct-Schuschnigg, heeft in New York tegenover journalisten ver klaard, dat hij zich over de ware toedracht der gebeurtenissen in Oostenrijk niet wilde uitlaten, zoolang Schuschnigg niet op vrije voeten was gesteld, doch dat hij in geval van verdwijning van den oud-kanselier zou weten wat te zeggen en wat te doen. Hij verklaarde voorts: Schuschnigg werd verraden. De kanselier steunde op het ka tholicisme en het patriotisme van het volk. Bit heeft hem niet gesteund. De overweldiging van Oostenrijk is niets anders dan oen militaire beweging, waartoe reeds een jaar geleden besloten was, zonder politieke of economische reden. Het is waar schijnlijk, dat Hitier geen oorlog wil, doch hij wordt hiertoe gedreven door den hinnen- Inntjsehcn toestand, die hem dwingt tot nieu we avonturen, begunstigd door de zwakheid der democratieën SCHAGEN, 7 April. 6 Paarden 100—175. 92 geldekoeien (ma gore 140210. idem vette 280. 30 kalfkoeicn 170320, 40 pinken 100—140 321 nuchtere kalveren 6—12, 30 vette schapen 20—31, 333 overhouders IS24. 6 vette varkens per Kg. 57, 41 biggen 823, konijnen 0.502, kippen O.GO—1.25. AMSTERDAM. 6 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 1S8 vette kalveren. 1e kw. 70—76 ct., 2e kw. 6066 ct.. 3e kw. 4858 ct. per Kg. levend gewicht; 201 nuchtere kalveren 4.50 —8 per stuk, 44 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90—110 Kg. 64—03 et., enkele hooger, zware varkens 64—65 et.. vette varkens 6263 ct. per Kg. slachtgewieht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, handel sleepond, nauwe lijks prijshoudend. Nuchtere kalveren rui me aanvoer, handel traag, lagere prijzen. Varkens aanvoer cn handel onbeteekend, prijzen lager ALKMAAR. 6 April. Andijvie f 715. bloemkool I 1221. idem II 8.—, bieten 3.60. gele kool 1.50—5 20. kropsla 2—7. prei 24, peterselie 11.70, postelein 0.79—1.21, rabarber 49, raap stelen 0.70—1.30. radijs 2.60—5.20, roodc kool 47.20. selderie 0.501. spinazie 0.16 0.35, witlof I 23, idem II 1.502. WARMENHUIZF.N. 6 April. Roode kool f 5—6.40. gele kool 2,20—3.10. Aanvoer: 900 Kg. roode kool, 2100 Kg. gele kool. BROEK OP LANGENDIJK. 7 Anril. 2500 Kg. peen 3.—. kleine peen 1.24, 250 Kg. rabarber 6,80. 600 Kg. kroten 3.—. roo de kool 5.106.80. witlof 4.50. gele kool 3.104.30, D. witte kool 2.503.S0. NOORDSCHARWOUDE. 7 Anril. Peen 2.90—3. kleine peen 0.60—1.30, taaie gele kool 4.9(1—5.50. gele kool 2.3(1—4.40, D. witte kool 2.10—4.3Q

Schager Courant | 1938 | | pagina 3