Schagcr Paaschtentoonstelling ASPIRIN Een rijke dag voor Schagen De bekroningen Donderdag 7 April 1938 Tweede blad Als steeds: Massa's menschen verdringen zich voor de uitstallingen Als een mensch alles onderging, wat hij op de Paaschtentoonstelling kan ondergaan, dan was hij: drie en veertig maal gekiekt had acht en dertig plakken chocolade dertien zoute haringen vijf pond paling een perk viooltjes voor 3 stuivers een pakje scheermesjes gratis een tweede pakje voor een dubbeltje een vulpen met echt gouden pen voor 25 cents een Heveakraanleertje Heidewitzka en zestien andere zangen, gebundeld voor 5 cent een schilmesje om geen zwarte duimen meer te krijgen 10 échte Havanna's voor een kwartje 84 Schager loten fen nog honderd andere nuttige zaken meer, wanneer zijn portemonnaie niet wijzer was dan zijn kooplust.. Wat hij zéker ondergaat is een paar platgetrapte schoenneuzen, om dat het zoo vol is, maar wat hij zeker niet ondergaat: een booze bui daarom, want... het is méér dan gezellig op onze Paasch tentoonstelling! Ons dunkt, juist deze „franje", dit bont allegaartje brengt de fleur aan ons jaar- lijksch gebeuren. Men mag het zoo graag, dat. gescharrel om en tusschen de kraam pjes, men laat zich zoo graag op zoo'n dag wat door de hafidigo standwerkers aansme ren, men komt zoo graag met een ditje of een datje, een extraatje op dezen extra-dag thuis! Natuurlijk, de tentoonstelling is hoofdzaak, maar... alles wat er bij komt zouden we zoo'n dag niet graag missen. Dat brengt ook een groot gedeelte van de men schen op do been, en daar moet Schagen Jto.t van iiebbcn. Immers... waar volk is, is jvering! Volk was er genoeg, gistermorgen het weer was goed en werd steeds beter tegen tienen was het reeds eivol op de Gedempte Gracht en op 'de Laan. Ook op de markt verdrongen de liefhebbers-ken ners elkaar, en menige fraaie collectie vee had een voortdurende belangstelling. Er waren weer prachtexemplaren bij. Ook nu weer zagen we een keurige collectie pluim vee en konijnen. Een aantal kuikentjes ge ëxposeerd in een glascabinc bij de kunst moedor was een bijzondere attractie. De her vorming in den landbouw en het vervoer ten dienste van den landbouw is ook dit jaar weer duidelijk te consiateeren, uit. het groot aantal moderne landbouwwerktuigen, luxe en vrachtautomobielcn. Het is ondoen lijk alle stands stuk voor stuk te bespreken, voor eenige willen wij een uitzondering ma ken. Jan Moejes, de welbekende renner-auto handelaar uit. de Heerhueowaard kwam met een rijke collectie D.K.W.-automobielen en diverse motoren, van de kleinste D.K.W. tot de zware B.M.W. renmotoren toe. Een D.K.W. bestelwagentje trok zeer de aan dacht, evenals het nieuwe snufje voor sla gers. oen aanhangwagentje achter de lichte D.K.W.-motor. Blaauboer en Kossen stonden met de V-8 luxe en vrachtwagens. Diverse soorten en diverse prijzen. Velen verdrongen zich om den stand bij de demonstratie van het mo derne apparaat tot onderzoek van alle moge lijke storingen. Kees Kruit was er met de Fiat. Een Han dig ding, zoo'n klein bestelwagentje, goed koop, zuinig (1— IS) en toch nog een M3. laadruimte. Kruit exposeerde ook zijn Ral- leymotor. Verwonderlijk hop zoo'n knaapje van slechts 570 cM.3. cylindcrinhoud nog zooveel werk kon verzetten! Maarten Smit exposeerde luxe en vracht- Fords, waaronder ccnige moderne veewa gens. Jac Met had eveneens een attractieven stand. Onder het motto: „kracht neemt toe, kosten dalen", werd een type Chevrolet- vrachtwagcn tentoongesteld met 23 pet. meer laadruimte, door veranderde plaats van den motor. De gewone 6-cvlinder kopklepmotor is voorzien van 8 versnellingen vier voor de vertraging waardoor onder alle om standigheden economisch gereden kan wor den. Garage Manshanden (Den Helder) met haar agent den heer Koning van St. Maar ten, liet een Citroen-Dieselmotor, ingebouwd in een vrachtwagen, in volle werking zien. Reeds 100 dergelijke wagens met een brand- stofbesparing van f 1000 tot f 1400 per jaar loopen er in Nederland. Ook in de 7-per- soons luxe wagens gaat Citroen Diesels in bouwen, waarmede 80 pet. brandstofbespa ring verkregen zou kunnen worden. De rijwielhandelaren waren op de tentoonstelling met het beste van het beste. Anneveldt, en de Haas, Prins. 'Snaas, Boersen en Middelbeek bewezen met hun stands, dat voor een goede en goedkoo- pe fiets men in Schagen nog altijd terecht kan. De firma"'1 Kijk op een prachtige groep prima vet vee, dat de bewondering van de talrijke bezoekers trekt. Schmalz en Poorter hadden hun stands buitengewoon mooi verzorgd. De eerste exposeerde speciaal wo ninginrichting en naaimachines, de tweede moderne slaapkamerinrichting en kinder wagens. Stands, waar de dames hun hart konden ophalen! P. Dekker was met zijn hekend roestvrij gereedschap op de tentoonstelling. Een nieuw snufje was een verzwaarde bascule, die bij vervoer niet uit de lagers schiet, ge heel versterkt en toch niet duurder dan an dere bascules is. Fa. Ranke had een zeer uitgebreide stand van alles wat in haar zaak te verkrijgen is. Het was er druk! Fa. van Geelen nam door de fraaie expo sitie van schilderijen, klokken en kunstnij- verheidsartikelen een zéér aparte plaats in. Dit was ook het geval met de Fa. Kruit, de bekende bloemenzaak'. De Kruit's zijn artisten in hun vak en weten met betrekkelijk eenvoudige middelen hun stand tot het hoogtepunt van de tentoon stelling te maken. De tuin met de fontein, de steenen en het mos, ter vervanging van gras, deed het al bijzonder goed en had ieders bewondering. Er waren nog vele andere firma's, als Dissel, landbouwwerktuigen, Breet, zadel makersartikelen, S. de Vries, huishoudelij ke artikelen, Mulder, schoenen, enz. enz., die allen van hun stand gemaakt hadden, wat er van te maken viel. Schoehuis en anderen zorgden weer voor een hartigheidje en in de café's was volop gelegenheid de stoffige kelen door te spoe len. Het Noordhollandsch Koffiehuis en ho tel Vredelust van Igesz waren natuurlijk weer trekpunten voor danslustige jongelui. Als steeds: druk en gezellig! Op de gisteren te Schagen gehouden Paaschtentoonstelling werden de volgende bekroningen toegekend: A. VETVEE. No. Voor den besten en fijnsten ge- mesten Os. met hoogstens 6 breede tanden: le prijs f25 en kwaliteitsdiploma A. Pruis- sen, Haarlemmermeer; 2e prijs f 10. J. H. van Hulsen, Amsterdam. No. 2. Voor den besten, fijnsten 2-jarigen Os, met hoogstens 2 breede tanden: le prijs f20 en kwaliteitsdiploma P. J. Kuchhoven, Hoofddorp; 2e prijs f 10 A. Pruissen, Haar lemmermeer. No. 3. Voor de beste en fijnste gemeste Koe. met 8 breede tanden: le prijs f25 D. Haremaker, Beemster; 2e prijs f 15 P. J. Kuchhoven. Hoofddorp. Eervolle vermelding en kwaliteitsdiploma J. J. Meijer, Hoofd dorp. No. 4. Voor de beste en fijnste gemeste Koe, met 8 breede tanden, alleen voor mes ters uit West-Friesland: le prijs f25 E. Kooij, Wieringerwaard; 2e prijs f 15 P. Don ker Pz., Twisk; 3e prijs f5 C. Buttcr. jDud- karspel. Kwaliteitsdiploma en eervolle ver melding: D. P. Timmerman, Schagen. No. 5. Voor de beste en zwaarst gemeste Koe met 8 breede tanden: 2e prijs f 15 en kwaliteitsdiploma J. H. P. v. d. Zijden, Heemstede. No. 6. Voor de beste en zwaarst gemeste Koe met 8 breede tanden, alleen voor mes ters uit Westfriesland: le prijs f25 C. But- ter. Oudkarspel; 2e prijs f 15 Jb. Kaan, Wieringerwaard. Eervolle vermelding: W. P. Bot, Wervershoof. Kwaliteitsdiploma C. Schenk, Wieringerwaard. No. 7. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 6 breede tanden: le prijs f25 en kwaliteitsdiploma A. Pruissen, Haarlem mermeer; 2e prijs f 15 C. Bulk, Nieuw-Ven- nep. Eervolle vermelding J. H. P. v. d. Zij-, den. Heemstede. No. 8. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 6 breede tanden, alleen voor mes ters uit West-Friesland: le prijs f25 P. Wijnker, Opmeer; 2e prijs f 15 A. Kamp, Winkel. Eerv. vermelding: A. van Splun- ter. Winkel. No. 9. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 4 breede tanden: le prijs f 25 en kwaliteitsdiploma A. Pruissen. Haarlem mermeer: 2e prijs f 15 C. Bulk_ Nieuw- Vennep. Eervolle vermelding J. J. Meijer, Hoofddorp. No. 10. Voor- de beste en fijnste gemeste Koe met 4 breede tanden, alleen voor mes ters uit West-Friesland: le prijs f 25 L. Met- zelaar, Anna Paulowna; 2e prijs f 15 A. Kamp, Winkel. Eervolle vermeldingen: Th. Duin, Avcnhorn en J, Hoogschagen, Sloot- dorp. No. 11. Voor de beste en fijnste gemeste Koe, -dikbil, niet afgewisseld: le prijs f20 D. Haremaker, Beemster; 2e prijs f 10 Gebr. Slooten, Haarlem,mermeei\ Kwaliteitsdiplo ma: A. Pruissen. Haarlemmermeer. Eervol le vermelding J. J. Meijer, Hoofddorp. No. 12. Voor de beste en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tanden: le prijs f 25 en kwaliteitsdiploma A. Pruis sen, Haarlemmermeer; '2c prijs f 15 dezelf de: 3e prijs f 10 J. J. Meijer, Hoofddorp", 4e prijs f 5 joch. Blaauboer Gz., Kolhorn. Eer volle vermeldingen: C. Mooij, Sint Maar ten; A. Spaans, Kolhorn; J. F. Ilannema, Winkel; L. Metzclaar, Anna Paulowna. No. 13. Voor .de beste Vette Koe (melk gevend): le prijs f 25 en kwaliteitsprijs: A. Pruissen, Haarlemmermeer; 2e prijs f 15 A. Wit Gz., Twisk; 3e prijs f 10 P. Donker Pzn., Twisk; 4e prijs f 5 J. P. H. v. d. Zij den, Heemstede. Verguld zilveren Kaïinplócnemedaille Voor het beste beest van de tentoonstelling, ge kozen uit de eerste prijswinners der rubrie ken 1—13: A. Pruissen, Rijk, Haarlemmer meer. No. 14. Voor het beste Vette Kalf: le prijs f 10 en kwaliteitsprijs P. Koopman Pz., Wer vershoof; 2e prijs f 5 W. Govers, Lutje winkel; 3e prijs f 2.50 J. Kant, Dirkshorn. B. WOLVEE. No. 1 Voor de beste Oonschapen, van Texelsch ras, met of zonder lammeren, in gezonden 3 stuks: le prijs f 10 R. L. Wai- boer, Anna Paulowna; 2e prijs f7.50 P. S. Eenhoorn. Sint Maarten: 3e prijs f 5 S. van der Wal, Winkel. Eervolle vermelding: R. L. lyaiboer en Wed. H. Langedijk, Abbe- kerk. No. 2. Voor de beste Overhouders, ingezon den 10 stuks: le prijs f 10 J. Stammes, N. Niedorp; 2e prijs f 7.50 J. Veerman, Scha gen; 3e prijs f 5 A. Stins, Barsingerhorn 4e prijs f 2.50 Gebr. Nieuwland. Burger- brug. Eervolle vermelding: A. Stins, Bar singerhorn. No. 3. Voor den besten Ram van Texelsch ras. geboren in 1936 of vroeger: le prijs f7.50 C. Donker, Schellinkhout; 2e prijs f5 M. Kant, Winkel. Eervolle vermeldingen: R. L. Waiboer en G. Appel, Anna Paulowna en D. Kant, Schagerbrug. No. 4. Voor den besten jarigen Ram, van Texelsch ras: le prijs f 7.50 Wed. H. Lange dijk, Abbekerk; 2e prijs f 5 S. Borst, Heer- hugowaard-N; 3e prijs f 2.50 P. Borst, Heer- hugowaard-N. Eervolle vermeldingen: C. Donker. Schellinkhout en D. P. Timmerman. Schagen. C. VARKENS. No. Voor de beste vette Varkens; inge zonden 2 stuks: le prijs f 10 K. Hopman, Burgerbrug; 2e prijs f 7.50 J. Stammes, An na Paulowna; 3e prijs f 5 D. Verduin, Bur gerbrug; 4e prijs f 2.50 C. Breebaart, Scha gen. No. 2. Voor de beste Fokzeug met biggen, ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-Varkensstamboek: le prijs f 15 W. Keesom, N. Niedorp; 2e prijs f 10 P. Laan, Opmeer; 3e prijs f 5 Jm. Blaauboer, Schagen. Eervolle vermeldingen: Jb. Spaan Westgraftdijk: M. Kant, Winkel (2 x); P. Gootjes. Sint Maarten. No. 3. Voor de beste dragende Fokzeug. ingeschreven in het Noordhollandsch Groot- Yorkshire-Varkensstamboek: le prijs f 15 S. Borst. Heerhugowaard-N.; 2e priis f 10 P. Borst, Heerhugowaard-N.; 3e prijs f 5 J. Borst Pz., Heerhueowaard-N. Eervolle ver meldingen: Joh. Blaamv, Waarland en P. Borst, Heerhugowaard-N. No. 4. Voor den besten Dekbeer, ingeschre ven in 't N.lt. Groot Yorkshire-Varkensstam boek: le prijs f 15 Jb. Spaan. Westgraftdijk; 2e prijs f 10 S. v. d. Wal, Winkel; 3e prijs f 5 K. Braak, Hoogwoud. Eervolle vermel dingen: J. Louw, Sint Maartensbrug; C. Korver Kz.. Kwadijk en P. Laan, Opmeer. No. 5. Ter opluistering ingezonden groepen van 3 jonge Fokvarkens uit één toom, in geschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-Varkensstamboek: Eervolle ver meldingen1: M. Zee, Lambertsrhaag; P. Borst, Heerhugowaard-N: G. Sleutel Dz„ Callantsoog en S. Borst, Heerhugowaard-N. Bij griep, verkoudheid, rheumatiek. D. PLUIMGEDIERTE. Ingezonden 1 haan en 2 hewnen. 2. Hollandsche Hoenders (Hamburgers): le prijs f 2.50 J. N. van Diepen, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 S. Vasbinder, Alkmaar. No. 4. Leghorns (wit): le prijs f 2.50 D. Hoogland, Hoogwoud; 2e prijs f 1.50 C. Jol, Alkmaar. No. 5. Leghorns (patrijs): le prijs f 2.50 J. de Groot, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 C. Jol, Alkmaar. No. 9. Minorca's: le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek. No. 13. N.-H. Blauwen: le prijs f 2.50 C. Jol, Alkmaar. No. 14. Andere Rassen: le prijs' f 2.50 D. Wit, N. Niedorp; 2e prijs f 1.50 J. de Groot, Alkmaar. KRIELEN. No. 15. Hollandsche Krielen: le prijs f2.50 G. Hoepvan Rooij, Winkel; 2e prijs f 1-50 H. Bood Az., Hoogwoud. No. 16. Java Krielen: le prijs f 2.50 K, Groen, Lutjewimkel; 2e priis f 1.50 Mevr. Kamp—Waterdrinker, Oudorp. No. 17. Wyandotte Krielen: le prijs f 2.50 Mevr. Driesen, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 J. Smit, Spanbroek. No. 18. Cochin Krielen: le prijs f 2.50 G. Meerveld, Wognum; 2e prijs f 1.50 A. J. Lutterot, Kolhorn. No. 19. Goud. en Zilver Sebricht: le ::s f 2.50 S. Vasbinder, Alkmaar; 2e prijs fl.50 H. Bood Az., Hoogwoud. No. 20. Engelsche Vecht-Kriel: le prijs f 2.50 J. Al, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 de zelfde. No. 21. Andere Rassen Krielen: le prijs f 2.50 Mevr. Driesen, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 Jac. Al, Alkmaar. EENDEN. No. 22. N^prdhollandsche Spreeuwkoppen: le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek. No. 23. Loopeenden: le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek. No. 24. Khaki Campbell Eenden: le prijs f 2.50 C. Borst Pz., Heerhugowaard-N. No. 25. Andere Eenden: le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek; 2e prijs f 1.50 dezelfde. DIVERSEN. No. 27. Toornen 14, 1—6: le prijs f 2.50 C. Jol, Alkmaar, E. KONIJNEN. No. Vlaamsche Reus, wit, Ram: le prijs f 2.50 Gebr. Visser, Sint Pancras; 2e prijs f 1.50 A. Korver, ^lkmaar. No. 2. Vlaamsche Reus, wit, Voedster: le prijs f 2.50 Gebr. Visser, Sint Pancras; 2e prijs f 1.50 A. Korver. Alkmaar. No. 3. Vlaamsche Reus, andere kleur, Ram: le prijs f 2.50 A. Korver, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 G. Vriend, Wognum. No. 4. Vlaamsche Reus, andere kleur. Voedster: le prijs f 2.50 A. Korver, Alkmaar 2e prijs f 1.50 dezelfde. No. 5. Lotharingers, Ram: le prijs f 2.50 N. Pool. Alkmaar; 2e prijs f 1.50 J. Brau- neck, Alkmaar. No. 6. Lotharingers, Voedster: le pr. f2.50 J. Klaassen, Heiloo; 2e prijs f 1.50 N. Pool, Alkmaar. No. 7. Weener, Ram: le prijs f 2.50 H. Meijer, Hoogwoud; 2e prijs f 1.50 K. Vader, Winkel. No. 8. Weener, Voedster: le prijs f 2.50 K. Vader, Winkel. No. 9. Angora, Ram: le prijs f 2.50 M. Staal, Heiloo. No. 10. Angora, Voedster: le prijs f 2.50 M. Staal, Heiloo; 2e prijs f 1.50 Mevr. Dries sen. Alkmaar. No. 11. Hollanders, Zwart en BI., Ram: le prijs f 2.50 N. Pool, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 J. Smit, Spanbroek. No. 12. Hollanders. Zwart en Blauw. Voed ster: le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek; 2e prijs f 1.50 dezelfde. No. 13. Hollanders, andere kleur. Ram: le prijs f 2.50 N. Pool, Alkmaar; 2e nrijs f 1.50 J. .Smit, Spanbroek. No. 14. Hollanders, andere kleur, Voed ster; le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek; 2e prijs f 1.50 dezelfde. No. 15, Chinchilla, Ram: le pr. f 2.50 G. Meerveld, Wognum; 2e prijs f 1.50 dezelfde. No. 16. Chinchilla, Voedster: le prijs f2.50 G. Meerveld. Wognum. No. 19. Brandneuzen, Ram: le pr. f 2.50 G. Meerveld, Wognum; 2e prijs f 1.50 C. Beenken, Oudkarsnel. No. 20. Brandneuzen, Voedster: le prijs f 2.50 G. Meerveld, Wognum; 2e prijs f 1.50 C. Beenken, Oudkarspel. No. 21. Zilverkonijnen, Ram: le prijs f 2.50 S. G. Groot. Alkmaar. No. 22. Zilverkonijnen, Voedster: le prijs f 2.50 S. G. Groot. Alkmaar. No. 23. Andere Rassen, Ram: le prijs f 2.50 S. G. Groot, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 D. v. d. Oord, Oude Niedorp. No. 24. Andere Rassen, Voedster: le prijs f 2.50 N. Stuifbergen, Alkmaar. No. 25. Voedster met jongen, groote Rassen (VI. Reuzen, Lotharingers en Fr. Hang- ooren): le prijs f 2.50 H. Meijer, Hoogwoud; 2e prijs f 1.50 G. J. Molenaar, Heiloo. No. 26. Nesten jongen, groote rassen. (VI. Reuzen, Lotharingers en Fr. Hangooren): le prijs f 2.50 E. van Stralen, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 A. Korver, Alkmaar. No. 27. Voedster met jongen, andere ras sen: le prijs f 2.50 H. Meijer, Hoogwoud; 2e priis f 1.50 J. Brauneck, Alkmaar. No. 28. Nesten jongen, andere rassen: le prijs f 2.50 C. Rodenburg, Alkmaar: 2e prijs f 1.50 M. Staal, Heiloo. Buitengewone prijzen werden behaald door: C. Dissel, Schagen, belangrijkste collectie ve inzending van voorwerpen 'ot don land bouw in betrekking staande; Werktuigcnbu- reau voor den Landbouw, en Maarten Smit Koegras, voor afzonderlijke voorwerpen tot den landbouw in betrekking staande; W. v. Geelen, Schagen, fa. Kruit. Scliaecn en F. Poorter, Schagen, voor andere voorwerpen. L OOP DER BEVOLKING. Vertrokken personen gedurende Maart. Dieuwertje Breet, van A 37 naar Barsinger horn A 13; Pictertje Kos, van F 10 naar Hil versum, Havenstraat 50; Kathe Gerwiner, van D 4 naar Buer Erle (Dld), Crangcrstras- se 160; Jacobus Johannes Castricum, van D 4 naar Hoorn, Nieuwland; David Kuiper, van H 55 naar Zijpe, St Maartensbrug C116 Willem F. G. Gerdes, van C 190 naar Breda, Academiesingel 5; Petrus Hendrikus Moes kops, van C 7 naar Hoorn, Drieboonilaan 179; August W. H. van Tienhoven, van D 135 naar Alkmaar, Corfstraat 32; Jacob Doves en gezin, van C 93 naar 's-Gravenhage, Scheve- ningen, Marcelisstraat 37a; Cornelis de Wit, van C 79 naar Alkmaar, Boomkampstraat 18; Christiaan Deodatus Goddefroy, van C 198 naar Pretoria (7,. Afrika) P. K. Irne: Catharina Adriana Blaeser, van B 120 naar Soerabaja (N.O.I.) Opakstraat 20; Johanna Valkering, van C 14 naar Grootebroek, G 417; Foppe de Jager, van J 41 naar Zijpe, Keinsmerbrug G 56; Tónna Wilhclmina He- res, van E 116 naar Zijpe, St. Maartensbrug bij P. Kossen; Harm Kluiter en gezin, van Kanaalstraat 6 n. Amsterdam, Laurierstr. 218 II; Neeltje Mul (wed. J. Jongsma) van F 84 naar Alkmaar, Friescheweg 46; Corne- lia Anna Kos, van B 84 naar Sint Maarten; Aldert Smit, van Kanaalstraat 16 naar Alk maar, Ritsevoort 6; Johannes H. Brügemann van D 64 naar Herven en Ae.rdt; Jacob van der Deure, van C 102 naar Wieringermeer, Ulkeweg 67 te Slootdorp; Cornelis Treep en gezin van C 181 naar Hengelo, Achterhoek- sche Molenweg 84. Ingekomen personen geduren de Maart. Jacoba Vermeulen, B 20 van Amsterdam, Aagje dé Wit, G 23 van Oudkarspel; Jan van der Pijl, B 73 van Aduard; Janna Poldermans, E 52 van Bergsehenhock; Kornelia Deen (Wed. A. C v. Bakker), C 14 van Alkmaar; Johannes Maria Edel man, E 44 van Barsingerhorn; Johannes Hogeling, G 10 van Barsingerhorn; Kor nelia W. J. van Os. C 196 van Heerlen; Jan Dirk Klare en gezin, E 18 van Henge lo; Feike Kuipers, H 55 van Zijpe; .Tacob Zwart, B 13 van Eindhoven; Jacob Pieter Klaver. Veldstraat 13 van Grootebroek; Nellie Schram (echtgenoole van C. Kuit) F 102 van Zijpe; Nicolaas Ax en gezin, Iv 21 van Assen; Jacoba Buik, Kanaalstraat 16 van Alkmaar; Aldert Smit. Kanaalstr. 16 van Alkmaar; Alida Catharina Tiet, A 85 van Medemblik; Klaas Rood, C 14 van 's-Gravenhage; Herman Bakker, J 41 van Hoogwoud: Pieter Kostelijk. E 133 van Wieringerwaard; Gerardus Stuijt. F. 125 v. Obdam; Anna Johanna Groot, E 125 van Zijpe; Jacob Frankfort en gezin, C 115 v. Zaandam; Guurtje Floor, F 54 van N. Nie dorp: Anna Maria Murkes. C 14 van Groo tebroek; Alhertus van Kleef, D 49 van Heemstede; Anna Maria Groot, B 6 van Heerhugowaard. ZIJPE SCHAGERBRUG. PROVINCIALE STIERKEURING. Dinsdagochtend had op 't terrein bij ca fé Kuiper de stierenkeuring plaats voor deze omgeving. Ter keuring werden aangeboden 3 twee jarige en 39 één-jarige stieren. Aangehouden en hierdoor met S ingeschre ven in 't Stamboek werden de .twee-jarige stieren: Frans 211 v. Groenhoven eigns. W. Jimmink Hz. en Jbz.,; Frans K 35 eign. Jac. Eriks en Blok Albert 6 eigns. A. Eriks en G. Kant. Van de één-jarige stieren werden er 6 goed gekeurd en in het Stamboek ingeschreven, dit waren, Athleet Marius 7 en Marie s Ath- leet eign. C. N. de Wit; Plesman 2 eign. A. Eriks Hz., Frans R 7 eign. G. Rademaker, Athleet eign. W. Jimmink Jbz., en Geertje's Athleet eign. A. Eriks Kz. Aangehouden voor N.H. werden de 12 vol gende stieren: Frans A 50 eign. G. Appel; Maartje's Frans 2 eign. W. Jimmink Hz., Alexander J 2, Alexander J 4 en Alexander J 5 van dezelfde, Frans R 4 eign. G. Rade maker, Frans K 43 eign. J. F.. J. Kramer, Frans K 42 eign. R. Dapper; Menno eign. A. Eriks Kz., Frans M. A. 2 eign. G. Appel: Alex eign. A. Baken en Athleet Marius 10 eign. C. N. de Wit. Afgekeurd werden er 21 één-jarige stieren» De keuringscommissie bestond uit de hee- ren. Ir. L. de Vries, Rijksveeteelt-consulent te Alkmaar. Jm. Blaauboer te Schagen, Jb. Jn. Bakker te Venhuizen en P. Koster te Alkmaar. TE WATER. Gistermiddag werd de 8-iarige Piet Anne veldt door een vriendinnetje te water ge duwd in de Grootsloot, tegenover de zaak van den heer S. Kuiper. Een poging van de moeder het kind on den wal te trekken mis lukte, zoodat dit in een hachelijke situatie kwam te verkeeren. Toevallig kwam rle schoolbus van de fa. Johannis voorbij. De chauffeur aarzelde niet en sprong terstond te water. Het gelukle hem liet knaapje aan een been naar boven te trekken. Wonder boven wonder schijnt de drenke ling geen nadeelige gevolgen van zijn bad ondervonden te hebben.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5