BRIL II Plaatselijk Hieuws. I IUITENL ANDSCH VERZICHT De Landbouwschool blijft in Schagen VOOR 'N GOEDE Terlep's Drogisterij Alkmaarsche Kaasmarkt Tante Matje Van Geelen's Geschenkenhuis 1 Plannen fot het bouwen van een nieuwe school Naar wij vernemen heeft ons gemeente bestuur van den Haag de verzekering ge kregen, dat de Landbouwschool in Schagen zal blijven en in geen geval naar een an dere gemeente zal worden overgebracht. Dientengevolge stellen B. en W. zich voor binnenkort met voorstellen bij den Raad de zer gemeente te komen om tot bouw van een nieuwe moderne school over te gaan. Het ligt in de bedoeling de bestaande school en bijliggende terreinen te verkoo- pen en de nieuwe school te stichten op een andere, voor het onderwijs meer geschikte, plaats. Thans krijgt dus het dappere bestuur van „Avondrust" waarschijnlijk een kans, om op de gronden van de oude landbouwschool te gen geschikte condities beslag te leggen, en wordt het mogelijk, dat Schagen ook eindelijk eens een modern huis voor Ouden van Dagen met klasseverpleging krijgt. OFFICIEELE OPENING RADIO CENTRALE. Gistermiddag werd de Radiocentrale aan de Loet officieel geopend. Er waren voel bloemen, o.a. van het Hoofdbestuur van de P.T.T., van de afd. Schagen van den Kon. Ned. Middenstandsbond, van le veranciers en vrienden. Onder de aanwe zigen merkten wij op het voltallig college van B. en W., den heer Niedeck, hoofd van het telefoondistrict Alkmaar van P.T. T., den heer Sluijs van den technischen dienst van P.T.T., Ir. Keesman, den ar chitect, oud-wethouder Orsel en anderen. Gezellige muziek kortte den tijd tot het oogenblik waarop de heer Joh. Willemse zich met een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen richtte. Spr. dankte voor do vele bloemen en de belangstelling en schetste de beteekenis van de radiocentra le, zich wei-bewust zijnde van de groote verantwoordelijkheid tegenover zijn meer dan 300 abonné's van de radiodistribu- ant. De burgemeester spreekt hierna. Spr. wees op de groote beteekenis van de radio, die in zoo'n betrekkelijk kor- met een prettigen pasvorm en juiste sterk te der glazen gaat men naar den vakopti cien TERLEP. Want met zoo'n TERLEP's BRIL wordt het naaien en lezen weer een genot. Kosteloos oogonderzoek, 's avonds tot 8 uur. Reparatie aan Brillen, Fototoestellen, enz., in eigen reparatie-inrichting, vlug en goed koop. Gediplomeerd Opticien, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. vf DE PLAATS VAN HET KATHOLICISME IN DE SAMENLEVING. HET ENGELSCH-ITALIAANSCHE ACCOORD. OP WEG NAAR EEN PERIODE VAN RUST IN EUROPA? De gang van zaken in Oostenrijk heeft ongetwijfeld dit voordeel gehad, dat we er een helderder inzicht door hebben gekre gen in de tegenstelling nationaal-socialisme- katholicisme. Ja, men zou zich mogen afvra gen of er in menig opzicht sprake is van een tegenstelling. Men moet daarbij intus- schen niet vergeten, dat we eerst met tegen stellingen te doen krijgen, wanneer er spra ke is van belangen, die met elkaar in bot sing komen. Gaan deze belangen langs el kaar heen, raken ze elkaar niet, dan is er van een tegenstelling geen kwestie. Kan dit nu bij katholicisme en nationaal- socialisme? Blijkbaar wel. Immers, op het oogenblik waarop kardinaal Innitzcr de belangen van zijn kerk behoorlijk gewaarborgd wist. was een soortgelijke toestand in Oostenrijk be richt. Tegen het fascistisch regime bleek hij toen niet de minste bezwaren meer te hebben en van een fel tegenstander van het nationaal-socialisme werd hij plotseling tot iemand, die niet alleen bereid was dit te aanvaarden hij adviseerde zelfs ziin volge lingen zich op 10 April vóór. het Hitlerbe- wind uit te spreken. Uit een en ander valt een zekere leering ten tijd haar onontbeerlijkheid en groert ttut heeft bewezen. Een groot aantal menschen kan geen eigen toestel betalen, of voelt niet voor eigen ontvangst. Voor dezen nu is de radiocentrale. Klein begonnen, met 4 of 5 abonné's, heeft de firma Willemse haar be drijf zien groeien en vervolmaakt. Haar in stallatie voldoet aan de hoogste eischen. Het nieuwe gebouw is een sieraad voor de ont luisterde Loet.. Spr. feliciteert de firma van harte. Namens P.T.T. spreekt de heer Niedectf, die er op wijst, dat de keurige nieuwe inrichting niet alleen een cultureel belang dient, maar ook in tijd van nood een burgemeester in staat stelt een groot aantal ingezetenen te bereiken. Oud-wethouder Orsel spreekt, in kwaliteit van oud-voorzitter der radiocentralecommissie. Spr. prijst de me dewerking van don heer Willemse, die steeds naar samenwerking streefde. De ver zorging van de uitzendingen is zonder weer ga. Schagen en de familie Willemse kunnen trotsch zijn op dit grootsche bedrijf. te trekken. Deze namelijk, dat de katholie ke kerk principieel niet anti-fascistisch ge oriënteerd is, mits dit fascisme haar met rust laat. Degenen, de in het katholicisme iets zagen als een doodsvijand van het na tionaal-socialisme è'n we meenen, dat er heel wat menschen zijn, die deze opvatting huldigen zullen hun inzicht moeten cor- rigeeren. Strijd tegen het fascisme op grond van de overtuiging dat dit fascisme een dwaalleer is, is van het katholicisme niet te vernachten. In het beste geval mag men aannemen, dat het katholicisme de voorkeur geeft aan de democratie, omdat deze het de gelegen- beid biedt zejf het bestuur van eenig land geheel of mede in handen 1c nemen, wat in een fascistisch geregeerd land niet moge lijk blijkt. Duidelijker dan in langen tijd vermoede lijk tot uitdrukking is gekomen, kunnen we uit de gebeurtenissen in Oostenrijk lezen, dat voor de katholieke kerk slechts gelden de belangen van de kerk cn dat alle andere ook nationale belangen, daaraan volkomen ondergeschikt worden gemaakt. Wat er de laatste dagen tusschen Berlijn en Rome is hesnroken, weten we niet. De toeschietelijkheid, echter der katholieken in Beieren wijst er op, dat er oen voor Rome behoorlijk resultaat is bereikt. Wat trou wens in de lijn der dingen ligt omdat Hit- Ier door de annexatie van Oostenrijk zijn rijk in doorsnee meer katholiek heeft ge maakt, waardoor hij genoodzaakt is in meer dere mate met de wenschen dezer kerk re kening te houden. Getrouwd: Josephus Wilhelmus Meijboom, 34 jaar, procureursklerk, te Schagen en Ca- tharina Kosten, 23 Jaar, z. b., te Zijpe. Overleden: Geene. LANGENDIJK Intuschen schijnen Italië cn Engeland el kander meer en meer te vinden. Chamber- lain heeft bij zijn pogen om vóór alles een politiek te voeren van overleg, zelfs Eden laten vallen en er zijn er, die thans reeds meenen, dat de Engelsche minister-presi dent heeft bewezen, den ruisten weg te heb ben bewandeld. Daarvoor is het echter nog wel wat vroeg, alleen reeds op grond van het feit, immers het destijds gesloten gent- lemen's agreement was ook een overeen komst die een eindelijke regeling der En- gelsch—Italiaansche geschillen zou hren- gen, zonder dat daarvan later echter in 't minst ook maar sprake was. Iedere overeenkomst tusschen verschillen de mogendheden kan men het best beschou wen als een handelszaakje, waarbij elk der verdragsluitende partijen iets geeft cn neemt. Daarbij zijn het vaak de omstandig heden, die bepalen hoe hoog de waarde der handelsobjecten wordt aangeslagen. In de d'ngen, welke de heide mogendhe den te bieden en te vragen hadden is in den loop van den laatston tijd vermoedelijk niet zoo heel veel verandering gekomen. Italië wilde de erkenning van de verove ring van Abessynië, de vrije vaart in oorlog en vrede door het Suez-kanaal, waarbij het uiist door Abessvnië veel grooter belang ge kregen had cn 't wilde de belangen erkend zien, die het heeft in de Middellandsche Zee. Engeland wildé de vrije vaart door de zelfde zee, het wilde in Klein Azië en Arabië met rust worden gelaten cn het wcnscht dat Ifal'" -"'eb buiten Spanje hield. Dat laat «te heef! Mussolini. verzot als hii was op militaire roem en eer. nooit willen doen waarmee het gentlemen's agreement zoo ^ned als waardeloos werd. Thans, nu het Spaansche avontuur ten "inde schijnt te loonen. heeft Engeland het nog eens geprobeerd. Als ruilobject heeft hef de erkenning van de verovering van Abessynië in de hand gehouden Zelfs bij de tot slar>d1foming van het gentlemen's agree ment is het daartoe niet overgegaan, het geen zeker getuigt van een behoorlijke han digheid en koopmansgeest. Het is nu bereid tot die erkenning over te gaan, zoodra Ita- VOOR DE HUISVROUW. Het behoud van het linnengoed. Wij verwijzen naar een adverentie el ders in dit nummer, waarin speciaal ge wezen wordt op den invloed dien het. waschmiddel Persil op de duurzaamheid van het linnengoed heeft. De klacht van menige huisvrouw, da thaar lakens, s-loo- pen, tafelgoed en andere lingerieën zoo gauw slijten, verdwijnt als zij Persil voor haar wasch gebruikt, waardoor de slij tage van het goed tot een minimum be perkt wordt. „Het goed gaat toch zóó lang mee!" dat is de uitroep van de trou we Persil-gebruiksters. Hoewel de hoogste markt met f 21.50 onveranderd bleef en ook de gang vrijwel overeen kwam met de vori- lië zich uit Spanje zal hebben teruggetrok ken. Mussolini van zijn kant is bereid zijn soldaten terug tc nemen, wanneer Franco de overwinning zal hebben behaald. De Duce begrijpt vermoedelijk, dat hij alles toch niet. zal kunnen houden en kiest eieren voor zijn geld. Hij zal er Abessynië door hebben gewonnen en zal zich daarnaast kunnen beroemen op een aantal Spaansche lauweren, die men hem in Londen stellig graag gunt, omdat men daarvoor verder toch niets kan koopen. Engeland zal er vermoedelijk'op rekenen, dat Franco na beëindiging van den burger oorlog, groote behoefte zal hebben aan eco nomische hulp, die Italië hem toch niet kan geven en waarvan hij zich, tegen behoorlijke tegenprestaties in Engeland zal kunnen ver zekeren. Daarnaast zijn de omstandigheden in zoo verre veranderd, dat de Duitschers aan de Brenner staan. „We hebben de paradepas gewonnen en de Brennerpas verloren", schreef laatst een Ttaliaansche courant bij wijze van grapje. Niettegenstaande alle bal sem, die Mussolini op de wond heeft ge streken, kan men er zeker van zijn, dat hij er geducht pijn aan heeft. Dit moet er toe meegewerkt hebben het accoord met Enge land te vergemakkelijken. Want de Duce weet zeer wel, dat Hitier eenmaal het oog wierp op enkele streken, die thans Itali- aansch zijn en hij weet ook, dat de Duitschc Führer zijn groot-Duitsche aspiraties nog nimmer heeft opgegeven. Integendeel! Houdt Mussolini zich aan ziin toezeggin gen en trekt hij zich straks uit Spanje terug, dan is de kans groot, dat de atmosfeer in Europa wat zuiverder zal worden. Te meer, omdat het Japan in het Verre Oosten niet meeloopt.. Voor Hitier zal het moeilijk'er worden 'een nieuwe aanranding tegen eenige Europee- sche staat te plegen, hetgeen door alle niet- Duitschers zal worden toegejuicht. Indien de Führer dan tevens het hopelooze en wan hopige van zijn bewapeningspolitiek mocht inzien, zouden we wellicht aan het bo":,i staan van een gezonde, internationale onle- ving. Maar dat zal voorloopig nog wel te mooi zijn om waar te wezen, - WIL VOORTAAN IN SCHADEN WONEN. Dit is het eerste plaatje van een leuk ver* volgverhaal over Tante Matje, Iedere Maan- dag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag j kunnen jullie lezen in de Schager Courant, wat Tante Matje meemaakt in Schagen. KNIP DIT ONDERSTAANDE NU UIT EN BEWAAR HET GOED! De kinderen mogen deze plaatjes kleuren en iedere week gratis meedoen aan onze kleur- wedstrijden. Je plak dan de 4 gekleurde plaatjes van de afgeloopen week, welke je uit de Schager Courant knip, op een stuk papier en zet er in blolcletters goed duide- j lijk je naam en adres op en bezorg dit dan 1 bij ons of in onze filialen C. PRINS, Bree- zand; A. NIPSHAGEN, Middenmeer, W. IIALBERTSMA, Winkel. De inzendingen moeten wij uiterlijk Woensdags hebben. Elke week is het dus een nieuwe wedstrijd. Wie ze nu het mooist gekleurd heeft, krijgt de 1ste prijs, een waardebon van f 1.00,' te i besteden in een van onze winkels. Verder i stellen wij elke week 6 troostprijzen be- i schikbaar. Zijn er meerderen, welke hun plaatjes even mooi hebben gekleurd, dan be slist het lot. Doe dus allen je best. LAGEZIJDE B 40 TEL. 26. SCHAGEN. ALKMAAR, 8 April. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 26 HL voertarwe 67.75, 5 HL rogge, prijs niet genoteerd; 70 HL gerst 6.25—7, gerst chev. 7.2e>8, 80 HL haver 66.50, 46 HL boonen w.o.:bruine 713, citroen 10.5015, duiven 1 10—11 en witte boonen 17—22.50, 2 HL karwijzaad 2022 en 12 HL erwten w.o.: grauwen 15 cn vale erwten 7.50. Totaal aanvoer 241 H.L.'s. Alles per 100 Kg. Han del matig. ALKMAAR, 8 April. Kaasbcurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 3200 stuks, verkocht 2850 stuks, mid- 'denprijs 1919.50, hoogste prijs 20.Aan- vvezig 1 fabriek ALKMAAR. 8 April. Aardappelen 1.40, andijvie 7.50—17, Bloe mendaler kool 4—7.50, bloemkool I 12—14, idem II 6—10, bieten 3.40, gele kool 1.20 —5.30, kropsla 2—5.20, knol selderie 2.60— 3.30, prei 3.904, peterselie 11.50, poste lein 6198 ct., rabarber 49 raapstelen) 0.70—1, radijs 2.40—4,90. roode kool 3—7.80, selderie 0.90—1.40, spinazie 0.18—0.41 wor telen (wasch) 5.50, wortelen 6.50 witlof I Z—3. witlof II 1.50—2. ALKMAAR, 8 April. Kaasmarkt. Aangevoerd: 32 stapels, zijnde 74.000 Kg.: Fabriek ska as kleine 21.50, boerenkaas kleine 20-50. Handel goed. LEEUWARDEN, 8 April. Veemarkt. 72 Enterstieren f 75185, 85 Twcntersftiercn f 185340, per stuk, 548 vette koeien f 135—270 per stuk, 46—66 ct. per Kg., 1721 melk- en kalfkoeien f 130— 310 352 pinken f 60150, 25 vette kalveren f 2270, 1405 nuchtere kalveren f 3—7, 347 1 vette schapen f 12—30, 123 weide schaper} f 11—21, 260 vette varkens f 40—140 per stuk, 4754 ct. per Kg.. 34 magere varkens 1 2450 ct. per Kg., 122 kleine biggen f 10 20 per stuk, 32 bokken en geiten, 73 paarden. Totaal aanvoer 5199 stuks. Overzicht: De aanvoer van groot vee was niet grooter, doch bleef vrijwel stati on nair. Nuchtere kalveren werden in iets grooter getale aangevoerd. Van varkens cn schapen was het aanbod iets minder. Stieren handel stug, duur. Vette koeien goede soort vrij goed en wel prijshoudend, overigens kalm. Melk-, kalf- en weide- koeien goede vraag, handel iets gedrukt als gevolg van het.gure weer cn de hooee prijzen, afwijkende soort iets kalmer. Pin ken iets flauwer. Vette kalveren flauw, nuchtere kalveren handel iets vlugger en ruim prijshoudend. Varkenismarkt iets' flauwer en niet geheel prijshoudend. Wol vee stugger en niet duurder. Heden nam de N.V.C. 105 varkens over. Zuivel Nagelkaas 20, Goudakaas 11 —27, Edammerkaas 1525. aanvoer 1922 Kg. Veilingboter 1.31 per Kg., aanvoer 1/3, 1/6 en 1/12 vaten. Commissie 83. Eierhandel. Kineieren: aangevoerd 23.000 Kg., prijs 2%—3% ct. per stuk, ha-n- delsprijs 0.450.52% per Kg. Eendeierei\, aangevoerd 500 Kg., prijs 2%—3 ct. per st., handelsprijs 0.30—0.35 per Kg. Pluimvee. 5 slachfhanen 0.70—1, 40 slachtkinnen 0.80—1.10, 50 jonge hanen 0.901.20, per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 9.50—10.50. 40 nlus 15—15.50. Goudsche 20 plus 9.50—10.50, 40 plus 1515.50, broodkaas 40 plus 15 15.50. Stemming kalm. LEEUWARDEN, 8 April. Buiten!, granen Gele Laplatamais disp. 174 boordvrij Leeuwarden, idem 166 boordvrij Rotterdam, Russische gerst disp. 168 boordvrij Leeuwarden, idem 160 hoord vrij Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken! disp. 8.95 boordvrij Rotterdam. Gele Am. mais 154 Leeuwarden, 147 Roterdam: Am. nixed mais 153% Leeuwarden. 146% Rotterdam. Amerik. no. 3 gerst. 156 Leeu warden 148 Rotterdam. Stemming: iets beten De bond van radiodistribuanten is vertegenwoordigd door den lieer Op den Veld, die zegt, dat wat werd bereikt door den heer Willemse buitengewoon ,wordt ge waardeerd. Zijn bedrijf staat aan den spits. De heer Niestadt voert als laatste spreker het woord namens de Schager Middenstandsvereeniging. Reeds in den beginne toonde de heer Willemse een vooruitziende blik te hebben. Ondanks de monopolistische positie van zijn bedrijf is hij steeds met zijn tijd meegegaan. Zijn be drijf is een voorbeeld voor andere midden- standsbedrijven in Schagen, waarvan spr. de beteekenis voor Schagen als centrumge meente nader uiteenzet. Als ieder het voor beeld van den heer Willemse volgt zal Scha gen de succesvolle plaats blijven innemen die zij tot heden heeft ingenomen. Hulde brengt spr. tenslotte ook den architect, den heer Keesman, die een gebouw heeft ge sticht, dat de trots van de geheele plaats is. De heer Willemse dankte met een kort woord de verschillende sprekers, waarna de eerewijn werd aangeboden cn gelegenheid was het nieuwe bedrijf te bezichtigen. DEN HELDER Uit onze omgeving ZIJPE AFNEMENDE WERKLOOSHEID De werkloosheid neemt nog steeds af, al gaat het dan ook langzaam. De vorige week bedroeg het aantal werklooze arbei ders, dat „in zorg" is, 105, tegen 109 in de voorafgaande week en 116 in de overeen komstige week van het vorige jaar. Van genoemde 105 werkloozen waren 55 in de wei-kverschaffing geplaatst cn 50 onder de Rijkssteunregeling gebracht. 't ZAND LANDBOUWKUNDIG ADVISEUR Naar wij vernemen, is onze plaatsgenoot, de heer A. J. Dobbe, door den Commissaris der Koningin aangewezen tot landbouwkun dig adviseur, voor de gemeente Zijpe, voor de uitvoering van de gewijzigde Vogclwet. Burgerlijke stand van 1 t.m. 7 April 1938. Geboren: Jannie, d. v. Jan Keetman en Nceltje Boontjes; Arie Willem, z. v. Willem Eriks cn Geertje de Boer; Joannes Petrus, z. v. Hcndricus Johannes Dekker en Geer- truida Tesselaar; Theodorus Johannes, z. v. Wilhelmus Simon de Wit en Elisabeth Cor- nelia Schilder. Ondertrouwd: Theodorus Volkers, 23 jaar, landarbeider en Helcna Goudsblom, 22 jaar, z. b., beiden te Zijpe; Theodorus Cornclis, van der Hoorn, 23 jaar, landarbeider, en An na Margaretha Tesselaar, 23 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. R. K. VOLKSBOND De afd. Langendijk van den R.K. Volksbond hield Donderdagavond in „De Burg" een ledenvergadering. Men besloot mede te wer ken aan de inzameling van gelden voor een jubileumgeschenk aan „Herwonnen Levens kracht", welke instelling 25 jaar bestaat. Het bestuur heeft busjes ter beschikking voor de leden, om te sparen voor de qui- tantics van bet P.E.N. welke om eens per 2 maanden worden aangeboden. Op 10 Juli a.s. wordt de bedevaart naar Heiloo gehouden. Tot het houden en vetmesten van konij nen ten bate van de kas „Hulp in Nood", verklaarden eenige leden zich bereid. OUDKARSPEL UITVOERING OPERETTE-CLUB. Blijkens de advertentie in dit nummer zal de bekende operette-club Caecilia onder lei ding van den heer H. J. Zaal den eersten Paaschdag een opvoering geven van de be kende operette van Frans Léhar „Der Ras telbinder", (De Marskramer). Ongetwijfeld zullen zeer velen van de gelegenheid ge bruik maken om deze operete, voor wel ker prima uitvoering de naam van Caecilia borg slaat, te gaan zien. (Nadere bijzonder heden in de advertentie.) HARENKARSPEL DIRKSHORN ONGELUK Woensdagmiddag zou de 5-jarige Dick Hoogland alvast wat peenen malen dan hoefde vader dat niet te doen doch kwam ongelukkiger wijze met zijn handje in de machine. Zijn wijsvinger raakte zoo be kneld, dat dokters hulp onmiddellijk noo- dig was. Na het eerste verband achtte Dr. Gropnhart opname in een ziekenhuis direct noodig, daar operatief ingrijpen noodzake lijk bleek. Of de vinger geamputeerd moet worden, kon men ons nog niet bevestigen. SCHAKEN Uitslag van partijen gespeeM voor de competitie. Wit Zwart P. Bui-ger—P. Hoeve 1—0 R. MeinemaJan Burger 10 J. KrijgsmanJan Bakkum afgebr. J. KrijgsmanP. Tijsen 01 Jac. BakkumJan Bakkum 10 OUDE NIEDORP Raadsvergadering. Een vergadering van den Raad zal worden gehouden op Dinsdag 12 April a.s. 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Ingekomen stukken: o.a. rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1937, sluiten de met oen batig slot van f 168.14. 4. Voorstel van B, en W. tot beschikbaar stelling van f5.70 per werklooze arbeider; f 1.50 per z.g. B-boer en f3.per C-boer. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der in. de vergadering van 11 Februari 1938 vastgestelde veldwachlersverordening, inge volge verzoek van den Minister van Binnen- landsche Zaken. 6. Voorstel van B. en W. om aan de we duwe van D. de Groot, in leven agent van politie, nog gedurende drie maanden de ge week, was de tendenz veel wil liger. Verwonderlijk is dit niet, want waar Vrijdag j.1. alles scheen tegen te werken, was er slechts verande ring van een der factoren noodig om de stemming weer wat optimisti scher te doen zijn. Daarbij kwam, dat de markters den verlaagden prijs hadden aanvaard en niet door hoogere vraagprijzen een vlotten gang van zaken tegenwerkten. We hoorden iets omtrent nieuwe orders uit Duitschland en de kwaliteit heet te ditmaal wat beter. De gang voor goede kaas was ongeveer f 18.50 k f 19.dus als verleden week. laatstelijk door hem genoten bezoldiging uit te keeren. 7. Voorstel van B. en W. om t.z.t. over te gaan tot het graven van een sloot aan de Noordzijde van het woonwagen-terrein en het aanbrengen van een beplanting, inge volge verzoek van Ged. Staten van Noordhol land. Een en ander uit te voeren in werkver schaffing. Met de Banne Oude Niedorp worden on derhandelingen gevoerd tot overname van het gedeelte Oude Niedorperweg, dat ge bruikt wordt als woonwagenterrein. Daartoe is noodig dit gedeelte aan het openbaar ver keer te onttrekken, hetgeen door Ged. Staten vermoedelijk zal worden goedgekeurd mits een sloot wordt gegraven en een beplanting wordt aangebracht. 8 Voorstel van B. en W. om ter gelegen heid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een bedrag 'van f 0,25 per schoolkind en f 0.50 voor algemeene feestelijkheden uit te trekken. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot heffing en invorde ring van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeente-fondsbelasting voor het jaar 1938- 1939. 10. Voorstel van B. en W. om aan J. J. de Klippclaar, ingaande 1 Mei a.s. een bedrag van f 14.per kind en per. jaar uit te keeren, in de vervoerkosten van zijn kinde ren, voor zoover zij leerplichtig zijn, om de R.K. Bijzondere School te Heerhugowaard Noord te bezoeken. 11. Verzoek van het Par. Schoolbestuur St. Martinus te 't Veld om voor de R. K. school te 't Veld de gemeentelijke bijdra ge. bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920, over 1937 te ontvangen; alsmede om over 1938 een voorschot te ontvangen, ingevol ge art. 103. zesde lid der L.O.-wet 1920. B. en W. stellen voor het eerste verzoek in hunne handen te stellen voor prae-ad- vies en ingevolge het tweede verzoek 'n voorschot beschikbaar te stellen ten bedra ge van 154% x f 10 of f 1532.50. 12. Benoeming van hooistekers voor het jaar 1938. Als zoodanig werden in 1937 aangewezen: D. van Zooncn cn J. Buis man te Oude Niedorp; P. Wijnker en D. de Groot. Waar laatstgenoemde overleden is zal voor dezen een ander gegadigde moe ten worden benoemd. 13. Rondvraag.

Schager Courant | 1938 | | pagina 14