ANNA deRUNTER-Visser H, Aalhers-van Weelden, Bietenzaden Advertenties Met groote droefheid geef ik U kennis van liet overlijden van mijn innig geliefde Echtge- noote, in den ouderdom van ruim 21 jaar. JAC. DE RUIJTER. Waard pol der, Ivolhorn, 9 April 1938. De teraardebestelling zal plaats vinden op 12 April te Lambert- scliaag. Gevraagd, voor direct. Een flinke ZEIL- en ZADELMAKERS KNECHT, voor vast werk, bij C. BREET, Noord, Schagcn. lieden overleed, zacht en kalm, in het Pro vinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch te Balt- kum, in den ouderdom van 65 jaar en 3 maanden. Haar diepbedroefde Echtgenout, G. J. AALBERS. Anna Paulowna, 10 April 1938. uit voorraad leverbaar. Orig. Groeningia, Eureka, Elite Groenkraag, Rose Jaapjes, Fr. Rijkmakers, Barres, enz. GRAS- en KLAVERZADEN. P. Waiboer Tel. 11. Schagerbrug. oocx)aocx)cx)o:o3o Den 12 April hoopt n onze lieve Man en Va- n X ier, de Heer 'q K. Raven Q den dag te herdenken 0 dat hij yoor 25 jaar in Q 8 dienst trad van den Q polder Het Koegras. Q Q Zijn dankbare Vrouw, 0 0 Kinderen en Klein- (j O kinderen. Q 0 Schagerbrug, O Q 11 April 1038. 0 C«0i0C^CX)CX30i0C>0 Te koop: 2000 K.G. HOOI, is in huis, bij Jn. BOON, Zand- vaart 137, Breezand. Aangeboden nog pl.m. 250 Kp. EIGENHEIMERS, A. maat 4045 en Tarwestroo, in dr. balen. VAN DEN HEUVEL, Anna Paulowna, Tel. 87. Dankbetuiging Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele blijken van waardeering, ondervonden bij mijn vertrek uit Callantsoog. Tevens nog een bijzonder woord van dank voor de aangeboden ca- deaux van de burgerij van Callantsoog, Schagerweg (post bestelling Callantsoog), Post- personecl van Schagerbrug en 't Zand en telefonisten van het P.T.T. kantoor Schagen en voor het werk van de heeren Comitéleden, die allen heb ben bijgedragen, dat die dag nimmer door ons. zal worden vergeten. D. VISSER, Kantoorhouder. Julianadorp, April 1938. Nog af te geven: BEVELANDER POTERS A, Z. BLAUWE A, P. WAIBOER, Schagerbrug. SCHAGEN HET NOTARISHUIS NAAR DE LANDBOUWSTRAAT. Naar wij vernemen heeft. Notaris De Boer het huis van Mevr. Do Veer, staande hoek Cornelis BokstraatLandbouwstraat ge huurd; binnenkort zal hij zich hierin vesti gen. UITBREIDING BIJ BRAS. De expediteursfirma Bras heeft door vele nieuwe werkzaamheden zich genoodzaakt gezien het bedrijf weer uit te breiden. Het kocht daartoe weer eenige nieuwe Chevro- 1 et vracht wagens. Men heeft deze stoere kna pen kunnen bewonderen op de Paaschten toonstelling in den stand van garage de Moor uit Schagerbrug. Deze stand trok hier door veel belangstelling. TENTOONSTELLING werk leerlingen van Kleuter school en Knutselclub]"e. Zaterdagmiddag tusschen 4 en 6 uur maak ten .talrijke ouders van de gelegenheid ge bruik, het werk van hun kinderen, leerlin gen van de Kleuterschool en of het Knut- sclclubje van mej. A. Tiddens, dat in het les lokaal aan de O. L. school alhier tentoonge steld was, te bezichtigen. Het is alleraardigst te zien wat de jongste leerlingen, de kleuters van 3 tot 5 jaar, die onder leiding van de assistente mej. Raar werken, al met behulp van potlood, schaar, plakkwast en papier presteeren. Vooral de Paasch-surprises 1 rekken de aandacht. Van het werk der oudere kleuters, over wie mej. Tiddens regeert, treft ons een groep tcekeningen onder motto: „Hoe de kleuters hun juf zien". De portretten in pot lood en kleurkrijt van de 5- en 0-jarigen ver- toonen natuurlijk weinig gelijkenis met do „juf", maar geven een treffenden indruk van wat er zooal aan fantasie, inzicht, grap pig onvermogen en óók talent in-al- die verschillende kindertjes kan huizen. De mooiste stand is zeker wel die van het Knutselclubje. Do oudere jongens en meisjes kan men houtsnijwerk, leerbewerking, schil deren, enz. best toevertrouwen; dat bewijzen de talrijke aardige artistieke voorwerpen, waarvan een aantal kunstig vervaardigde schemerlampjes en fijn-beschilderde servet- handen opvallen. Mei. Tiddens heeft veel eer van haar pupillen. Haar toewijding en lief de voor haar arbeid spreken trouwens uit deze geheele expositie. De burgemeester deed van zijn belangstel ling blijken; hij uitte zijn tevredenheid over het tentoongestelde. Eenige kinderen boden den heer en mevr. Cornelissen een schemer lampje en twee Paasch-surprises aan. Ook wethouder Bijlsma en zijn echtgcnoote kwa men kijken en werden eveneens met een klein geschenk door de jeugd verrast. UITSLAG AANBESTEDING. Bij de Zaterdag j.1. gehouden aanbeste ding van den verhouw der drukkerij van Trapman N.V. schreven in: Giltjes, Broek op Langen-dijk f28.600. J. Veuger, St. Maartensbrug 28.270. Kronnonburg, Heiloo 26.150. T. Bocke-1, Schagen 25.615. Kreijger, Oudesluis 25.593. Blaauboer en v. d. Hoven, Schagen 24.150.— Van Exter, Bergen 21.100. M. C. Tuinman, Schagen 28.991. Het werk is aan den laags ten inschrijver gegund. SCHOOLVOETBAL. Het feit dat dezen middag twee plaat selijke schoolclubs meespeelden zal wel oorzaak zijn geweest, dat de moederlijke belangstelling langs de lijnen groot was en ook dat „Freek" bijna handen te kort kwam om van de extra-toegestopte snoep- cent de monden te vullen met „butter- nuts", „bakkes vol", drop en caramels! De aanwezigen hebben vyeer waar voor hun geld gekregen, er is met lust gevoetbald en meermalen waren er de momenten van échte voelbalspanning on en naast het veld. De eerste wedstrijd Schagerbrug Burgerbrug was al bijzonder aardig. On danks dat Burgerbrug eigenlijk de favoriet was, won tenslotte Schagerbrug met een punt voorsprong. In de daarop vol eren de .mach Schagen. IISt. Maarten, hadden de bezoekers niet veel te vertellen. Oudesluis— Dirkshoru gaf een vrijwel gelijkopgaand spel te zien. De laatste.wedstrijd Callants oog—Schagen I bleef onbeslist, ondanks het harde werk aan beide zijden. De Scha- ger rechtsbuiten miste de kans van den middag, door voor vrij doel naast te 1 rap pen. De uitslagen van den weer uitstekend geslaagden voetbalmiddag zijn: Scha ge rib rugBu rge rbr ug 1 0 Schagen II—St. Maarten 4—0 Oudesluis—Dirkshorn 10 CallantsoogSchagen I 00 Vaei&ai BERGER SPORTVEREENIGING. Een zwaar gehavend B.S.V. elf- lal verliest van de Strandvogels met 3—fl. B. S.V. trok met een zwaar gehavend elf tal naar Broekerhaven om aldaar Strand vogels op eigen terrein te bestrijden. Voor al het gemis van Koes Koster op de spil- plaats werd zeer sterk gevoeld. In do middenlinie was voorts Piet|Willy absoluut onvoldoende, terwijl in de voor hoede Siegerd de Haan zijn vorm niet vin don kon en de ad spirant Jan Eriks voel te hang was tegen de stoere verdediging der Strandvogels. In de achterhoede kreeg Aric Urbanus al dadelijk zoo'n knauw, dat hij den verderen wedstrijd op halve kracht speelde. De Strandvogels die voor de rust den straffen wind mee hadden scoorden twee doelpunten, welke absoluut niet noodig waren geweest. Bij het eerste doelpunt was Jan Halff onnoodig veel te ver uitgeloopen, terwijl bij de tweede goal Piet Beeldman vergal den rechtbïnnen aan te vallen. In de tweede helft toen B.S.V. den straf fen wind meekreeg, hadden we op een gelijk spel gehoopt. Maar juist togen den wind speelden de Strandvogels een goede partij voetbal. En bij B.S.V. viel bet niet mee. En toen na een hoekschop de Strandvo gels voor de derde maal Jan Ilalff passeer den, was het voor B.S.V. een verloren wed strijd. Trouwens; het viel niet mee met vijf invallers dozen strijd op te nemen. Zoo is B.S.V. -uitgeschakeld voor den Rauch-beker. DIRKSHORN DIRKSHORN I—URSEM I 2—2 Dirkshorn kreeg gisteren de Urscmmers op bezoek voor de gouden kruiswedstrijden. Hoewel door het gelijke spel Dirkshorn uit geschakeld is voor verdere deelname, zal deze wedstrijd toch voldoening gegeven heb ben aan de thuisclub, doordat men er in slaagde deze pittige kampioensplocg te be dwingen. Dirkshorn maakte de eerste goal, door D. van Teulingen, terwijl Ursem voor rust nop wist gelijk te maken door den gevaar lijken uitstekend spelenden midvoor. Na rust stonden de kansen dus nog gelijk. Het was toen weer D. van Teulingen die door uitstekend doorzetten wist te scoren, maar terwijl de bal onhoudbaar werd ingescho ten floot de scheidsrechter voor een overtre ding door één der Ursem-hacks bennn en de goal werd niet toegekend, terwijl Dirks horn een penalty mocht nemen. Deze penal ty word uitstekend door den U.-keeper go- stopt; wel een strop dus voor Dirkshorn. Wij vonden de beslissing zeer aanvecht baar, want de aanvallende partij werd er eerder door benadeeld dan bevoordeeld. Vlak daarop wist Ursem er 21 van te maken en de hoop was vervlogen. Maar D. zette de tanden op elkaar. Bij één van haar aanvallen deed zich nog een wonderlijk ge val voor: na een D.-schot danste de bal 3 a 4 maal op en neer vlak voor den doellijn van het verlaten Ursem-doel (zeer beslist kunnen we verklaren, daar we er vlak bij stonden, dat de bal den lijn niet passeerde) en als klap op de vuurpijl gaf de scheids rechter toen goal voor Dirkshorn, (22,) terwijl hij notabene midden in 't veld stond. Onder groote spanning kwam het einde. NIEUWE NIEDORP N. NiedorpAndijk 26 I.V.V. II—N. Niedorp II 41 W.Frisia bN. Niedorp a 12 N. Niedorp b—And. Boys a 0—2 Weinig fraais hij N.N.Andijk. In een vooral van N. Niedorp zeer slecht gespeelde wedstrijd (vooral voor de rust) is Andijk er in geslaagd N.N. een gevoelige nederlaag toe te brengen (6—2) Ondanks bet zeer gelukkig loten heeft N.N. de eerste ronde der Rauchbeker dus niet overleefd! N.N. II kon het ook al niet bolwerken; de eerste prom.-degr. wedstrijd tegen het verre T.V.V. II werd met 41 verloren. Geen best begin voor het behoud van het eerste klas seschap. De eenige zege behaalden de a-adsp. door W. Frisïa b met 21 te ovenvinnen. De b'ers gingen tegen de And. Boys met 2—0 ten onder. Al met al een schrale oogst voor de geel-zwarten. NOORDSCHARWOUDE. VOORWAARTS—K.G.B. 4—2. In een vooral voor de rust gocdgespeelden wedstrijd, heeft Voorwaarts met 42 over K.G.B. weten te zegevieren, de ruststand was 30. 15 van de 16 wedstrijden zijn er nu ge speeld en de stand der kopgroep is nu: St. Georgc 15 gespeeld, 23 punten Voorwaarts 15 gespeeld, 22 punten U.S.V. ]6 gespeeld, 20 punten O- Wit 15 gespeeld, 18 punten Zeevogels 15 gespeeld, 17 punten St. George en Voorwaarts moeten beide op eigen terrein nog spelen tegen E.S.V. 1 van Egmond. SINT PANCRAS. VRONE—M.E.V.O. 7—1. Voor het Gouden Kruis speelde Vrone op eigen terrein tegen M.E.V.O. De Alkmaar- fiers begonnen in hoog tempo en hadden met rust een 1—0 voorsprong verkregen. liet bleek na de hervatting, dat de Mevo-spelers te veel van hun krachten hadden gevergfl. De latere techniek van de Vronianen kwam nu ook in doelpunten tot uitdrukking en niet minder dan 7 maal moest, de M.-doelman den bal uit de touwen halen. Met 71 voor Vrone kwam het einde. De A-adspiranten behielden door een 70 overwinning op Alkmaar B hun kans op het kampioenschap. HOOGWOUD V.C.L.—STRANDVOGELS 2 3—3 (Om het Gouden Kruis) In de eerste helft heeft V.C.L. het beste van het spel gegeven en weet dan ook een voorsprong te verkrijgen (21) Na de hervatting weten de Langereizers hun overwicht nog eenïgcn tijd te handha ven en hun voorsprong te vergrooten tot 31 De laatste 20 minuten zijn echter voor Strandvogels. De V.C.L. voorhoede raakt uit haar evenwicht; Schuurman trekt gevaar lijk naar het achterveld. Aals 't eindsignaal klinkt, is de stand gelijk (3—3) en is V.C.L. uitgebekerd. AarlswoudAnd. Boys 13 In de vroege morgenuren heeft Aarts woud getracht de Andijkcr Boys te klop pen. Het was te voorzien dat A. hierin niet zou slagen. Cadeau hebben ze de punten evenwel niet gegeven. Het einde bracht een 13 nederlaag voor de Aartswouders. JULIANADORP J.V.C NIEUWS J.V.C. I—H.R.C. V 2-0. Gistermiddag speelde J.V.C. I haar eersten promotiewedstrüd tegen HRC V. Dadelijk ontwikkelde zich een vlugge, aan trekkelijke partij. Nu eens wash et J.V.C.- doel in gevaar, dan zaten de J.V.C.-ers weer voor de vijandelijke veste. Gedoelpunt werd er echter voorloopig niet. Eindelijk moest toch de H.R.C.-kecper zwichten voor een harde schuiver van den J.V.C.-middenvoor. Met den stand 10 voor J.V.C. brak de rust aan. Na de rust zétte J.V.C. alles op alles. Bij een van haar aanvallen kwam J.V.C. op een goedkoop© wijze aan een doelpunt, toen de H.R.C.-keeper den bal over zijn ban don in bet doel liet rollen. Hierdoor was den stand 2—0 voor J.V.C. en zoo bleef het. Een goed begin van dé Julianadorpers om de eerste klasse te bereiken. SCHAGEN II—DE COCKSDORP L 5—0. Wat is dat tegengevallen! Dachten we een aardige wedstrijd te zien, waarin Schagen na misschien flink partij te heb ben gegeven met een kleine achterstand zou verliezen, het werd een wedstrijd, waar in de eilandbewoners niets maar dan ook niets te vertellen hadden. Een enkele aan val daargelaten, werd het spel door Scha gen op de andere helft gespeeld, en slechts het werk van den rechtsback van de be zoekers heeft hen voor een nóg sm ad el ij ker nederlaag behoed. Ook hun linksbin nen en rechtsbuiten waren nog wel eens actief, af en toe viel de spil op, maar voor de rest. was het verband hopeloos zoek. Daarbij was men zeer onfortuinlijk, tot driemaal toe werd een doelpunt wegens buitensped geannuleerd. De tweede maal liet. ons de beslissing van scheidsrechter Knip, die over het algemeen in zijn be slissingen Schagen scheen te favoriseeren aanvechtbaar. Bij Schagen voldeed Bremer als midvoor ons bijzonder. D. Schoorl was de motor, die met zijn uitmuntende voorzetten het duo Bremende Vries aan bet werk zette. De Vries was goed op dreef, de combinatie sloot als een bus! Broersma liet zich weer verlei- don minder snortief te spelen. Gelukkig gaf de stoere rechtsback van de bezoekers hem weinig kans. Arnoldus on de verdere achter hoede hadden een kalmen middag. Reeds na vijf minuten scoort Bremer uit oen voorzet van Broersma voor don eersten keer (10). We zien keurig kopwerk in de Schagenvoorhoede en constateeren dat de keeper van de bezoekers een vrij gevaarlijke stonmefhode heeft. Schagen is reeds direct sterker. Uit 'n fraaie voorzet van D Schoorl maakt Bremer nummer twee (20). Een mooie run van Bremer verl'oont in buiten spel, en een goed schot van de Cocksdorp belandt tegen de lat. Schagen mist eenige kansen, maar dan is het Bremer, die met een kalm balletje den zenuwaohtigen, schreeuwenden en weinig presteerenden kee per van de bezoekers voor den derden keer het nakijken geeft. Piet de Vries neemt weer een fraaie voor zet van D. Schoorl over, en ziet kans, door onjustc opstelling van de back der tegen partij, ditmaal te scoren zonder.dat de kee per hef kon verhinderen (40) Tot rust verandert de stand niet. Vijf minuten na de rust scoort de Cocksdorp, maar even als bij twee hunner aanvallen voor de rust beslist de scheidsrechter: buitenspel. Een vliegend schot van P. de Vries geeft het vijfde doelpunt en dan schijnt de aar digheid er af te zijn. Ook Schagen pres teert daarna niet veel meer, tot het einde blijft het. dan een saai eenzijdig partijtje. Hrt is nog seeds 50 als de scheidsrechter voor den laatsten keer fluit. SCHAGEN m—J.V.C. II. 5-2. Tof de rust zijn geen der beide partijen be paald in de meerderheid, dan weer is Scha gen sterker, dan woer zijn de bezoekers favo riet. Het spel is direct na den aanvang vlot, in de tweede helft voor de rust vertraagt het tempo en wordt het spel nogal eens opge houden. Schagen neemt na tien minuten de leiding, als Everts uit een fraaie corner van Piet Dekker (deze adspirant was zeker niet de minste in de ploeg!) inkopt. (1—0.) Slikker redt Schagen uit een gevaarlijke situatie, door nog net den bal weg te stom pen, even later kruipt hij door het be kende oog, als de linksbuiten van J.V.C. den bal hard tegen de bovenlat schiet, maar bij den derden aanval lijdt Jaap de nederlaag en ziet zicli gepasseerd (11). Simons schiet vlak voor het J.V.C. doel, maar het is gran dioos naast. Een duel voor doel vooral heslist ten gunste van J.V.C. (1—2). Ons leek overi gens dit doelpunt in buitenspelpositie ont slaan. Simons, maakt het weer goed dooi den gelijkmaker te forceeren. Het is een beetje hard gegaan, een JVC-back verlaat het veld. Een penalty, door hands in het beruchte gebied, neemt Breebaart, onberis pelijk. Schagen leidt weer, (32) en tot de rust verandert de stand niet. Na de rust is het spelbeeld in de eerste helft hetzelf de als daarvoor, in de tweede helft gelooft J.V.C. het wel Simons heeft nog twee doel punten gemaakt, zoodat het eind kwam met 52. Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA Arbeiders Sportbond atd. Anna Paulowna viert eerste lustrum De afd. Anna Paulowna van den Ned. Arb. Sportbond vierde haar vijfjarig be staan met een uitvoering in de zaal van den heer W. Kossen. De heer A. Oltmans, plaatsvervangend voorzitter, sprak het welkomstwoord. Vijf jaar. De feestviering, zoo ongeveer begon oe heer D. Krouwel, die een overzicht gaf van het wel en wee der afdeeling in de af- geloopen vijf jaar, wordt gedrukt door de afwezigheid van twee bestuursleden, één wegens ziekte, de ander wegens familie sterfgeval. Met applaus stemde men met z'n voorstel in om heiden een jubileum- groet te zenden. De afdeeling van den Sportbond werd 28 Jan. '33 gesticht Nadat de heeren A. de Ridder en J. Blaauboer voorloopig het tur nen hadden geleid, kwam al spoedig als lei der de heer II. Delver, die dus ook z'n ju bileum vierde. De dames Rezcl en Schenk gaven leiding aan de jeugdgroep, de Jonge Pieter Jellen. de laatste werd hun vaste leidster. In de afdeeling ontstonden een mondorgelclub, voetbalclub, tooneelclubjc en biljartgroep en al zijn daar al weer een paar van ter ziele, hoopvol voor de toe komst stemt vooral het goede werk in den J.P.J.-cursus, waarvoor spr. hulde aan lei ders en leidsters bracht. Spr. eindigde met den wensch, dat mem in de volgende vijf jaar onder gunstiger omstandigheden mag werken. Uitvoering en spreker. Alle groepen, de J.P.J., zoowel jongens als meisjes, de adspiranten; dames en hee ren werkten aan de uitvoering mede en ga ven een serie vrije-, knots-, brug en rek- oefeningen te zien, die onder leiding van den heer Del ver, vlot werden uitgevoerd en waarbij menigmaal fraaie staaltjes van correct turnen werden gegeven. Als aardige afwiseling werden de klucht „De gymvcreeniging krijgt een nieuwen lei der" en het blijspelletje „Vrouwenlist" op gevoerd, die beide zeer in den smaak vielen. Het propagandistisch woord, dat op dezen avond ook niet mocht ontbreken, werd door het hoofdbestuurslid Broekman gebracht, die o.a. betoogde, dat de zooveel leden omvattende partij, en vakorganisatie zich ook verantwoordelijk gevoelt om te komen tot betere cultureele verhoudingen. Felicitaties. Een afgevaardigde van de afd. Den Hel der, de heer J. Dekker voor de afd. Land- arbeidersbond, de heer Oltmans voor de afd. S.D.A.P. cn de Stem des Volks, de heer Keuris namens 't gemeentebestuur, de heer D. Deker voor de Vara-afd. mej. N. Wiggers voor de Vrouwenclub en een afgevaardigde van Oudesluis, de beer L. Schra voor de jeugdgroep van den Landarbeidersbond, spraken allen de beste wenschcn uit voor den bloei der Sportclub-afdeelinge.n, lieten bun felicitatie veelal vergezeld gaan van bloemen of „enveloppe". Bloemen waren er voorts van den zaalhouder, den secr. van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling, terwijl de voorzitter van de ingeko men schriftleiike gelukwcnschen het schrij ven van het door ziekte afwezige bestuurs lid J. Blaauboer voorlas. De heer Oltmans dankte alle sprekers en bood vervolgens aan den leider, den heer II. Delver, de leidster, mej. Schenk en de fam. Kossen bloemen aan. Het was bij twaalven toen .men nog ge legenheid kreeg tot een dansje. BREEZAND. Bij kachelaanmaken in brand geraakt. Zaterdagmorgen geraakten bij het aanma ken van een kachel de kleeren van de echt gcnoote van den heer P. van Dijke, wonende in den Stoomweg, in brand. Op haar kreten van pijn en angst snelden echtgenoot en zoon en buren toe. Met dekens wisten zij de vlammen te dooven. De ernstige brandwon den maakten opname in het ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk. De lieer Van Dijke en zijn zoon bekwamen hij hun pogingen 't vuur te dooven, zelf ook brandwonden aan de handen, waarvoor zij zich onder dokters behandeling moesten stellen. Tentoonstelling bolbloemen. Evenals verleden jaar worden ook thans weer, vooral ter leering van de jonge kwee kers, wekelijks kleine tentoonstellingen van bolbloemen georganiseerd in het R.K. Gezel len huis. De inzending tulpen en hyacinlhen, hoofd zakelijk van de firma Roozen—Van Daalen, omvatte nog maar enkele exemplaren. Beter waren de narcissen vertegenwoordigd. De N.V. D. Prins van Lisse en Wisbcck (Eng.) zond o.a. de mooie dubbele. Golden Star, Scramble Eggs en Orango Brilliant in en 'n serie Oranjecups van kortkronige soort. De N.V. J. Onderwater en Co. toonde o.a. de fraaie Actea en Imperator, terwijl ook Gebr. Haver, G. B. de Vroomen en P. M. Brouwer eenige mooie soorten narcissen in zonden. De bollenvelden trekken. Het fraaie voorjaarsweer deed verscheide- nen uit den omtrek een bezoek aan de bol lenvelden brengen. Zij brachten.een gezellige drukte op de wegen. Veel was er intussclien voor ben nog niet te zien. De narcissen zijn er al weer voor een groot deel af, hyacinthen cn vroege tulpen nog niet in vollen bloei. HEER HUGOWAARD Secretaris-vacature. Door het college van B. cn W. werd de volgende aanbeveling ter benoeming van gemeentesecretaris opgemaakt: 1. J. J. F. Krol, gcm. secretaris te Ne- derhorst den Berg; 1 2. G. J. v. d. Wildenberg, comm.chcf ter secretaris te Loon op Zand. Automatiscering telefoon. Aan de Rijksgebouwendienst werd vergun ning verleend tot bouw van twee transfor matorhuisjes ten dienste der P.T.T. Een der gebouwtjes wordt geplaatst nabij het Kruis het andere nabij den hoek MiddenwegMo lenweg. Raadsvergadering. De eerstvolgend te houden raadsvergade ring, waarin o.a. ook tot secretarisbenoeming zal worden besloten, zal gehouden worden op Donderdag 14 April. KOEGRAS JULIANADORP. 25 jaar in dienst der Spoorwegen. Onder groote belangstelling mocht de heer C. Rentenaar, brugwachter aan de spoor brug te Koegras, den dag herdenken, .waarop hij 25 jaaj geleden bij de spoorwegen in dienst kwam. Vele schriftelijke, telegrafische als mondelinge gelukwenschen, benevens bloemen, werden den jubilaris aangeboden, waardoor deze dag zeker voor hem tot een onvergetelijke is geworden. Een havermotor op hol. Heel gemoedelijk sjokte een knol voor een hossekar langs den weg. Opeens schiet met snelle vaart een auto voorbij, de knol schrikt, springt op zij cn maakt averij aan de kar. Do voerman kreeg eenige ontvellingen aan zijn handen, waarmede ook dit incidentje weer gepasseerd was. Belemmering op het rijwielpad opgeheven. Sinds verleden jaar het, rijwielpad langs den Rijksweg is klaar gekomen, was daar nog steeds de spoorwegovergang als belem mering. Nu dezer dagen door de 'Spoorwegen de nieuwe afsluitboomen zijn geplaatst, is deze belemmering opgeheven. Voor zooveel betreft deze afsluitboomen, zij vermeld, dat bij avond deze, elk afzonderlijk, door een sterken schijnwerper worden verlicht. "Wij hebben op#een avond daar speciaal op gelet en konden op meer dan een kilometer af stand zien, dat de afsluiting was neergela ten en tevens kon men ook van dien af stand de roode reflectoren zien. Men behoeft nu dus waarlijk niet meer door de hoornen te rijden. Als Roosje op stap gaat, dan.... Een paar dagen geleden kwam de elfjarige R. S. des 'smiddags na schooltijd niet thuis. Daar dit kind wel eens meer deze neigingen heeft, Verd er eerst niet zooveel aandacht aan besteed. Maar het meisie kwam óglc 's avonds en 's nachts niet, thuis; maar eerst den volgenden morgen kwam zij opdagen, na den nacht onder een der bruggen té heb ben doórggebracht. Een overigens koude en niet te prefcreercn slaapplaats! W1ERINGERWAARD Biljarten. Zaterdagavond hielcl de Sociëteit „De Eendracht" een ouderlingen handicap-bil jartwedstrijd, waarvan de uitslag was; le prijs de heer H. K. Koster. 2e prijs dc hoor K. Zijp cn 3e prijs de lieer Sioswerda. Kr werden ook nog eenige troostprijzen gegeven. Iloowel de belangstelling niet zoo groot was als wc' dat voorheen gewoon wa ren, is het toch een gezellige avond ge worden. BARSINGERHORN KOLHORN. Reisje ouden van dagen. In de Zaterdag j.1. gehouden vergadering van de, afd. Kolhorn van den Bond. v. Staats- pensionncering werd besloten, ook dit jaar weer een reisje te organiseeren voor de ou den van dagen. De collecte hiervoor zal in Juni gehouden worden en bij voldoende geldmiddelen, zal ditmaal waarschijnlijk 't Gooi bezocht worden. Als voorloopig© datum werd 6 Juli vastgesteld. WARMENHUIZEN', 9 April. Roode kool 5.20—6.70, gele kool 2.103.G0, Deensche witte kool 1.903.70, peen 2.60 2.90, blauwe aardappelen 2.9.0, eigenhei mers 3.20, Bevelanders 2.90, rapen 2.40 3.40, knolsedderie 22.30. Aanvoer: 62500 Kg. roode kool, 41600 Kg. gele kool, 49900 Kg. Deensche witte kool, 875 Kg. peen, 1100 Kg. aardappelen, 200 Kg rapen, 335 Kg. knolselderie. ALKMAAR. 9 April. N.V. Eicrveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 280.000 kipeieren; 56—88 Kg. 2.80—2.90, 58—00 Kg. 2,90—8.10, 60—62 Kg. 2.95—3.20, 62-64 Ke 3-3.30. 01 06 Kg. 3.153.G5. Eendeieren 2.102.30 p. 100 stuks. ALKMAAR, 9 April. Op de heden gebonden veemarkt waron. aanvoer en prijzen als volgt: 3 paarden, prijs niet genoteerd; 14 melkkoeien f 200 280 2i pinken f 110110; 3 nuchtere kal veren (slacht) f 610, 52 overhouders f 20 -24. ALKMAAR, 9 April. Op de heden gehouden botermarkt wa ren 1900 stuks van Vz Kg. boter aange voerd, waarvan de prijzen voor: groot handel 65—70 cent en kleinhandel 70—72V« cent. Handel matig. 20.000 stuks, kipeieren (groothandel) 2.85 3.05 en 1225 stuks eendeieren 2.25. Per 100 stuks. Totaal aanvoer 21225 stuks. Handel matig. NOORDSCHARWOUDE. 11 Aü-ril. 17500 kg. roode kool 5.70—6.80; 21900 kg. gele kool 3.203.90 46700 kg. d. witte kool f 2.00—3.80 BROEK OP LANGENDTJK. 11 April. Aanvoer: 7500 Kg. gele kool 3.10—3-80, 3450 Kg. D. witte kool 2.S0—3,10. ALKMAAR. 11 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 80 vette koeien f 180—250, 3 vette kalveren f 50—140, per Kg. 0.80—1.10, 303 nuchter kalveren 6—12; 13 vette scha pen 25—35; 341 vette varkens 0530.58. Han del goed.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3