DWS-Be Quick 0-0 DWV scoort in de laatste minuut De wereldkampioen schappen 1938 De eerste groote automobielrace Het gelijke spel, dat Be-Quick, in haar eer sten kampioenswedstrijd, tegen D.W.S. heeft behaald, mag als een zeer verdienstelijk resul taat der Groningers beschouwd worden. Im mers, D.W.S. is misschien over het algemeen genomen iets meer in den aanval geweest, de Noordelijke verdediging bleek te sterk voor de Amsterdammers te zijn, terwijl het schieten van de D.W.S.-voorhoede zoo erbarmelijk slecht was, dat zelfseen strafschop werd gemist. Dit missen van een strafschop, door Draeger genomen wegens hands van Hogenbirk, een 20 minuten na het begin, heeft, naar later bleek, de beslissing gebracht. Puntloos verlie pen beide helften en het is toch wel opmerke lijk, dat D.W.S. in haar beide tot nu toe ge speelde kampioenswedstrijden geen enkele maal het net heeft kunnen vinden. Maar ook geen enkele maal is haar verdediging gepasseerd. Hier ligt de kracht van de Amsterdammers, haar zwakte is in de voorhoede te vinden, waarbij vooral de linkervleugel een zeer mati gen indruk maakte. Het merkwaardige was, dat ook bij Be-Quick de verdediging verreweg het sterkste deel van de ploeg bleek te zijn. Want Pienter, Teltelenburg en niet te vergeten doelman Wachters hebben een betrouwbaren in druk achtergelaten, al kwamen er, vooral in de tweede helft, verscheidene benauwde situaties bij het Groningsche doel voor. Zoo is het een strijd geworden, waarin de verdedigingen de overhand hebben behouden.. Het zag er aanvan kelijk niet naar uit, dat de ontmoeting een spannend karakter zou aannemen. Aan beide kanten begon men rustig. D.W.S., dat tegen den stevigen wind in begon, nam langzaam maar zeker het initiatief, waarbij de aanvallen meerendeels over de rechtervleugel Slot-Drae- ger geleid werden. Pienter en Tekelenburg waren er echter onmiddellijk goed in, zoodat eerst na ongeveer 18 minuten zich de eerste werkelijk gevaarlijke situatie voor het Gro ningsche doel voordeed. Wachters was n.1. uit- ..^5eloopen, een schot van Wiertz zou zeker doel f hebben getroffen, als I Hogenbirk den bal niet 1 met de hand $r uit zou hebben geslagen. Terecht kende de heer Van Welsenes hiervoor een strafschop toe. Draeger plaatste zich achter den bal, doch schoot... naast. De Be is Quick voorhoede had I nog niet veel laten zien, f wel was het reeds spoe- f dig duidelijk, dat rechts- i buiten Blyham 't zwak- ke punt was. Een twee- tal hoekschoppen op het Amsterdamsehe doel I brachten geen resultaat. I D.W.S. had inmiddels een flinke veldmeerder- heid verkregen, doch de Groningsche middenli nie, waarin het spel van rechtshalf Hogenbirk wat kan deze junior toch ver ingooien en onderdeel, steunde de verdediging uitnemend, zoodat de DWS-voorhoede weinig* gelegenheid werd geboden tot schieten. Een staaltje fraai solospel van Wiertz werd onderdeel ook nu weer gebleken opviel, besloten met een goed schot, dat juist over vloog. Maar enkele minuten later had Be- Quick bijna de leiding genomen, toen een kop bal van midvoor Fabels juist iets te hoog was gericht. Nu bleek, dat het binnentrio van Be- Quick toch wel over schutterscapaciteiten be schikte, maar de harde schoten gingen voorna melijk door den sterken wind, steeds over Heekelaar's doel. Zoo brak de rust aan, zonder dat een der partijen een doelpunt had gemaakt. Het begin van de tweede helft liet eenzelfde spelbeeld zien als het eerste kwartier voor de rust. Na een kwartier keerde plotseling het element spanning terug. Het was Fabels, die een formidabel schot loste, dat tegen de paal terugstuitte. Er volgde een doelworsteling, waarbij Caldenhove er nog in slaagde den bal van de lijn weg te trappen. Het was of de Am sterdamsehe ploeg wakker geschud werd. Het aspect van den strijd kreeg een geheel ander aanzien, het tempo werd verhoogd, het aantal spannende momenten nam toe. Draeger en Wiertz kwamen beiden voor open doel te staan, op slechts enkele meters afstand van Wach ters. Beiden aarzelden, zoodat het schot, dat Wiertz tenslotte nog kon lossen, tot hoekschop verwerkt kon worden. Deze corner werd door Draeger met een keurig boogschot voor doel geplaatst. Pienter zette er, op de doellijn staand, zijn hoofd onder doch de bal had zoo veel effect, dat via de lat het Ieder in het veld sprong. De Amsterdamsehe middenlinie steun de haar aanval zeer krachtig waardoor de Be- Quick-voorhoede enkele malen de gelegenheid kreeg met open spel de Westelijke verdediging in het nauw te brengen. Niet minder dan vijf hoekschoppen werden achter elkaar op het doel van Wachters geno men. Vier daarvan werden door Draeger voor de goal geplaatst en steeds dreigde hierdoor gevaar. Eenmaal kopte Pienter den bal, toen Wachters reeds gepasseerd was, het leder uit het verlaten doel. De Groningsche middenlinie speelde nu voornamelijk defensief, zoodat het voor de Amsterdamsehe voorhoede onmogelijk bleek er door heen te komen. Bovendien werd er zeer slecht geschoten, waardoor Wachters niet zoo veel moeilgk werk meer kreeg. In de laatste minuten ging het spel weer gelijk op, maar geen van beide- ploegen wist het net te vinden, zoodat, toen de heer Van Welsenes het einde aankondigde, de Westelijke en de Noor delijke kampioenen de punten hadden gedeeld. Draeger. iPaheAmen Geen wedstrijden van de K.OS. Alleen adspiranten op den looper. Tengevolge van de leger-uitbreiding en an dere defensie-omstandigheden, zijn de scherm- wedstrijden van den Koninklijken Officiers Schermbond, welke dit jaar van 11 tot 16 April op Marlot zouden worden gehouden, ernstig in het gedrang gekomen. In verband daarmede gaan de wedstrijden voor de officieren, leden van den K.O.S., niet door. Er zullen thans op 14 en 15 April alleen wed strijden worden gehouden voor adspirant-leden van den K.O.S., n.1. de cadetten en adelborsten en de leerlingen van scholen voor reserve officieren. Overmaas-Emma 1-0 De fatale laatste minuut. De promotiewedstrijd tusschen de beide tweede klasse-kampioenen in afdeeling 2, Overmaas en Emma, werd in het Feyenoord- stadion gespeeld. Natuurlijk waren er ditmaal niet die vele tienduizenden menschen, die de tribunes bevolkten tijdens de wedstrijden van Feyenoord tegen Xerxes, Heracles en DWS, maar er waren toch nog altijd ruim 10.000 toeschouwers. Veel moois hebben deze echter niet te zien gekregen, want de beide volledige ploegen hebben geen spel laten zien, dat de menigte in vervoering vermocht te brengen. Aan spanning ontbrak het niet en dat heeft tenslotte wel veel vergoed. Emma speelde over het algemeen een tikje beter, dat onderling verband mocht vaak gezien worden, maar de voorhoede miste een schutter om de vaak lang niet onverdienstelijk opgezette aanvallen op de gewenschte wijze af te werken. Overmaas legde iets meer geestdrift aan den dag, wis selde goede met heel slechte momenten af en had in de voorhoede al evenmin een man, die wist, waar het doel gezocht moest worden. Kansen zijn er over en weer al hebben de doelvecdedigers en achterspelen zich bij beide partgen dapper geweerd wel geweest, maar ze werden vaak op de meest onoozele wijze om hals gebracht. In de tweede helft stond het spel wel op iets hooger peil en toen zat er ook meer vaart in, maar ook in die periode bleef het voor doel vaak prutsen. En wanneer er al eens een goed schot kwam, dan liet èn de Overmaas-doelman Van Gcnderen, èn de Emma-keeper Den Har- tog, zien, dat zij hun vak uitstekend verston den. Even dreigde het spel te verruwen, maar scheidsrechter Lissauer, die de teugels heel strak hield, maakte daaraan onmiddellijk een einde. Bij Emma viel Boer uit, hij werd ver vangen door Van der Matten, en bij Overmaas ruimde Van Meel zijn plaats in aan Bekker. Algemeen dacht men al, dat de wedstrijd zou eindigen, zooals hij begonnen was, toen Overmaas in de allerlaatste minuut de over winning uit het vuur sleepte. Zoutewelle, die voordien weinig goeds had laten zien, speelde den bal vrij voor Bogers, de verdediging van Emma aarzelde even, het geen haar noodlottig werd, want Bogers be dacht zich geen seconde en joeg den bal in het Emma-doel (10). Er werd nog afgetrapt, maar direct daarna klonk het fluitje voor de laatste maal. MFC-DTS 3-1 Het begint er voor DTS nu donker uit te zien. De kans om van de onderste plaats af te raken is gisteren niet aangegrepen en met 3—1 bleef MFC in de meerderheid. D.w.z. wat den uitslag betreft. Want den geheelen wed strijd door was het spel van DTS veel beter dan dat der thuisclub, maar voor het doel was het misère in 't kwardraat. Tallooze kansen werden om zeep gebracht door gemis aan schotvaardigheid en te peu terig spel. Hoe is anders zoo'n uitslag met zoo'n spelbeeld mogelgk. Met het windje in den rug had DTS voor de rust minstens 2 of 3 doelpunten moeten en kunnen maken. Daar voor waren de kansen legio. Steeds maar weer ging de bal van man tot man en de Medemblikkers kwamen er som tijds niet aante pas, maar zooals gezegd, niet zoodra roken de spelers het doel of het was mis. Zelfs kon de midvoor een bal van een meter of 5 afstand, opgevangen uit een mistrap van den keeper, niet in het doel krijgen. Aan den anderen kant kon de M.-voorhoede ook niet veel inbrengen tegen de D.-verdedi ging, maar hun aanvallen waren veel meel open en daardoor toch gevaarlijker. Eenige tijd na de rust werd de keeper der thuisclub verblind door de zon en Carnas pro fiteerde hier handig van door een naar voren gespeelden bal in te zetten. Maar spoedig daarna was het door middel van een kopbal uit een corner 11 en een ge lukkig schot van den rechtsbuiten zelfs 21. Hoewel DTS de boventoon bleef voeren, wa ren het toch de Medemblikkers die nogmaals scoorden door hun linksbuiten, waardoor zij een onverdiende 31 zege behaalden. Engeland-Schotland 1-0 Walker scoorde het eenige doelpunt. Reeds sedert weken was het Wembley- Stadion voor den 62sten landen wedstrijd tus schen Engeland en Schotland, welke Zater dagmiddag is gespeeld, uitverkocht. Niette min trachtten duizenden nog op de een of andere wijze een plaatsje voor den wedstrijd tusschen de beste voetballers ter wereld te bemachtigen. In korten tijd hadden 93.000 personen de loketten van het stadion gepas seerd om getuige te zijn van den laatsten wed strijd in het landentournooi om het Britsch kampioenschap. Als zoodanig echter had deze ontmoeting geen beteekenis meer, daar Enge- lang reeds den titel heeft veroverd. De eerste helft was slechts vijf minuten oud, toen de Schotsche rechtsbinnen. Walker, een goed doelpunt maakte, dat, naar later bleek, voldoende was om zgn land aan de overwinning te helpen. In de eerste helft waren de Schotten in de meerderheid, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Na de rust speelden de Engelschen veel beter voet bal dan in de eerste helft, maar de Schotten verdedigden hun voorsprong met beleid. Het werd een uiterst spannende strijd, waarin vaak schitterend voetbal gedemonstreerd werd. Het einde kwam tenslotte met een kleine, maar over het algemeen welverdiende 10 overwinning van de gasten. De Schotten hebben van de 62 wedstrijden tegen Engeland er 29 gewonnen, terwijl vijftien ontmoetingen in een gelijk spel eindigden. Alkmaar-Watervogels 2-0 Onder prachtig voetbalweer had deze eenigszins verlate competitiewedstrijd plaats, die ons voor twee raadselen stelde. In de eerste plaats hebben we ons afgevraagd hoe deze Watervogels-ploeg kampioenskansen heeft gehad en in de tweede plaats hebben we ons verwonderd om de inzinking van het spel peil van de Alkmaarsche ploeg, die er een elftal op na houdt, dat rammelt in al zijn geledingen en dat niet meer dan een schaduw is van wat het eenmaal was. Slechts de keeper en enkele spelers uit de nog zoo kort achter ons liggende glorieperiode herinnerden ons aan betere tijden. De rust ging in met blanke stand. Wellicht waren de Alkmaarders iets in de meerderheid geweest. Van doelpunten hadden ze zeker geen kaas gegeten, terwijl de Watervogels, die soms goede open aanvallen opzetten, bleken totaal niet te kunnen schieten. Na de rust was het Dingerdis, die zijn club de leiding gaf en eenigen tijd later vergrootte Engel den voorsprong tot 20. Daarbij bleef het. Wel kwamen de bezoekers tegen het einde nog even vinnig opzetten, maar het doel wis ten ze niet te vinden. HRC Il-ZVV II 4-3 Gelgk spel was de verhouding. In een matige wedstrijd heeft H. slechts een kleine overwinning kunnen behalen en daarmee wel iets meer kreeg, dan haar toe kwam. Een gelijk spel had meer bevrediging geschonken, zoowel aan H. als aan Z., te meer, daar bij een gelijk spel beide partijen gebaat waren, daar de nu nog te spelen be- slissingswedstrgd tusschen de verliezer van dezen strijd en TOG II dan niet gespeeld be hoefde te worden. Nu echter moet nog tus schen TOG II en ZVV II beslist worden, wie er degradatie-wedstrijden zal spelen. Overigens vertoonde deze strijd tusschen H. enZ. weinig spannende en aantrekkelijke mo menten. Er werd sportief en fair gespeeld, zoodat de scheidsrechter, die zich zeer cor rect van zijn taak gekweten heeft, geen al te moeilijke taak had. Bij H zagen we Dijkshoorn weer op de spil- plaats, terwijl van Dok op de rechtshalf- plaats was opgesteld, daar Stins nu de rechts backplaats bezette, door het niet medespelen van Leavey. Verder was H. ongewijzigd. Bij den aanvang van den strijd kiest H. het windvoordeel en trekt al dadelijk goed van En wint met 32 van Excelsior. De. Amsterdammers zgn in deze ontmoe ting precies met de hakken over de sloot ge komen. Want het was uitgerekend de laatste minuut van den wedstrijd, toen de middenvoor Visser voor DWV het winnende doelpunt scoorde. Nog geen 50 seconden later floot scheidsrechter Stasse het einde. Het eenige aantrekkelijke, dat dezen belang rijken promotiewedstrijd heeft gekenmerkt, was de spanning, welke er van begin tot einde is geweest. Het spelbeeld werd beheerscht door twee belangrijke factoren. Deze drukten haar stem pel op den geheelen wedstrijd. Streed aan de eene zijde een elftal, dat in het veld was ge komen met de wetenschap kansloos te zijn voor het eerste klasserschap en werd er dien tengevolge nerveus gevoetbald, aan de andere zijde stond een ploeg opgesteld, die de pro motie-competitie nog moest beginnen en dus rustig voor zoover van rust gesproken kan worden en bedaard de aanvallen kon af wachten, welke men op haar eerste klasser schap zou richten. Kort gezegd: Excelsior be gon den wedstrijd beheerscht, zelfbewust en verdedigend. DWV daarentegen nerveus, ge jaagd en aanvallend. De Amsterdammers bo vendien gesteund door een vrij krachtigen wind, waren dientengevolge van den aanvang af sterk in het offensief. Bijna voortdurend werd op de Rotterdamsche helft gespeeld, doch hoe de voorhoede van DWV het ook probeerde, de zoozeer begeerde doelpunten kwamen niet. Aan de afwerking der aanval len door het vijftal T. SinkeldamMonteban VisserLorteOoms ontbrak zeer veel. Het spel werd veel te kort gehouden, hetgeen zich wreekte, want verder dan de stoere Excelsior- backs Niehoff en Achterberg kwam men niet. Het duo SinkeldamMonteban was de ge- vaarlgkste en meest doortastende vleugel van het aanvalsquintet. In het bijzonder Sinkel dam deed uitstekend werk. Jammer was het, dat zijn medespelers van zijn fraaie voorzet ten niet profiteerden. De aanvallen aan de andere zijde waren voor de rust heel wat minder talrijk, doch en dit in tegenstelling met.de aanvallen van DWV zij waren gevaarlijk. De voorhoede van Excelsior, gevormd door Verburgd, P. Stolk, Maaskant, Bol en Manssen, legde een grootere routine aan den dag, dan die van DWV. Meermalen kwam het Amsterdamsehe doel in gevaar. Maaskant onderscheidde zich door zijn goede opstellen. Het was wel in het bijzonder deze speler, die het de achterhoede van DWV geducht lastig maakte. Hij was het ook, die na een kwartier spelen door de Am sterdamsehe achterhoede liep en den bal goed voor doel zette, waarna Manssen gemakkelijk kon scoren (01). Eerst acht minuten voor de rust gelukte het aan Porte om den stand weer gelijk te maken. (1—1). Nauwelijks een minuut later hadden de duizenden Amsterdam sehe supporters opnieuw redenen tot juichen, want nu was hét de middenvoor Visser, die scoorde (21). DWV had de leiding daar mede overgenomen. Met dezen stand kwam ook de rust. Hij gaf tot dat oogenblik de ver houdingen heel goed weer. Ook in de tweede helft is het snel, noch dat van Excelsior, noch dat van DWV, op hoog peil geweest. De spanning echter vergoedde veel. Deze bereikte haar hoogtepunt, toen Maaskant na acht minuten zij het dan in buitenspel positie scoorde en de partgen da'armede weer op gelijken voet had gebracht. Er ont wikkelde zich van dat moment af een snel en bewegelijk spel met wisselende kansen voor beide doelmonden. Beide doelwachters Jongste (Excelsior) en F. Sinkeldam (DWV), deden meermalen uitstekend werk. DWV, die reeds het laatste kwartier voor de rust beter was gaan spelen, vocht voor haar laatste kans op het eerste klasserschap, doch toen de laatste vijf minu ten waren aangebroken en de stand nog steeds gelijk was, scheen ook deze laatste en thousiaste pogingen vruchteloos te blijven. Men -kan zich in de gegeven omstandigheden dan ook het enthousiasme voorstellen, toen Visser uitgerekend één minuut voor het einde DWV's derde en tevens winnende doelpunt maakte. Direct na den aftrap floot de heer Stasse, die het niet moeilijk had, voor de laatste maal. Rest tenslotte te vermelden, dat de DWV-er Heinemann voor de rust gebles seerd raakte en vervangen werd door Van Vloten. In de tweede helft werden de Excelsior- spelers P. Stolk en Bal wegens lichte verwon dingen vervangen door Wigman en Van dei- Stoep. leer. Er werd goed geplaatst en menigmaal werd het Z-doel onder vuur genomen. Maar ook Z. zit niet stil en tracht een goal te for- ceeren. Na ongeveer 10 min. spelen maakt Heyblok het erstedoelpunt, door een boogbal in den uitersten bovenhoek te plaatsen (10). Spoedig daarop wordt het door een goal van Darphorn 20. H. vond het nu bepaald wel genoeg en deed het verder kalm aan. Hiervan maakte Z echter behoorlijk gebruik en eindelijk werd haar zwoegen bloond (21). Met dezen stand ging de rust in. hetkwam ij: hebriceer Na de hervatting maakte ZVV al spoedig gelijk .(22) H. wordt nu weer wat enthou siaster. Er wordt weer beter geplaatst en het klopt ineens weer heel wat beter. Toch kon de H-achterhoede niet voorkomen, dat Z. uit een cornerbal den stand in haar voordeel omzette (2—3). H. zet nu alles op den anval en met suc ces de Vries brengt den stand weer op gelijken voet (33). Kort voor het einde brengt deze speler den stand op 43, waarmee het einde kwam. Suriname neemt niet deel Bijeen komst van het organisatiecomité te Pargs. Het organisatie-comité der wereldkampioen schappen voetbal is Zaterdagavond te Parijs bijeengekomen, op welke vergadering de situa tie, zooals die ontstaan was door het niet deel nemen van Argentinië en het uitvallen van Oostenrijk, nader werd bekeken. In de eerste plaats werd besloten, de loting, die eenigen tijd geleden heeft plaats gehad, te handhaven, ondanks het veran derde aspect. Door dit besluit kwam Zwe den, welk land tegen Oostenrijk in de acht ste finale zou spelen, direct in den kwart eindstrijd. De winnaar van de Centraal- Amerikaansche groep zal, nu Argentinië verstek laat gaan, direct onder de laatste zestien worden geplaatst. Roemenië zal hier de tegenstander zijn. ZwitserlandPortugal, een voorwedstrijd, wordt op 1 Mei a.s. te Milaan gespeeld. Verscheidene wijzigingen werden aange bracht inzake de verdeeling der wedstrijden over de Fransche steden. Suriname neemt niet deel. In de bestuursvergadering van de F.I.F.A. werden bovenvermelde besluiten Zondagmorgen goedgekeurd. Wij hadden na afloop van de bijeenkomst nog een gesprek met den heer K. J. J. Lotsy, die begon met ons mede te deelen, dat Suriname niet aan de voorwedstrijden deelneemt. Waarom niet? Dat weet ik niet, dat weet ook in de F.I.F.A. niemand, aldus de heer Lotsy. Tenslotte kon de heer Lothy ons nog mede- deelen, dat alle regelingen over de komst van Nederlandsch-Indië thans getroffen zijn. De ploeg vertrekt 27 April a.s. met de „Baloeran" en arriveert 18 Mei te Marseille. Daar zal de heer A. J. Coucke, de consul van den K.N.V.B., in Frankrijk, de ploeg afhalen. Men reist per trein naar Amsterdam, waar de Indische voet ballers met hun leiders op Zaterdag 21 Mei den wedstrijd NederlandSchotland hopen bij te wonen. En dan volgt op Hemelvaartsdag te Rotterdam de ontmoeting tegen de Vereenigde Staten. Wat na dezen laatsten wedstrijd zal gebeuren wordt eerst tezijnertijd beslist. DUITSCHLA ND—PORTUGAL. Het Duitsche elftal. Het Duitsche elftal, dat op 24 April a.s. te Frankfurt tegen Portugal zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Jakob. Achter: Janes en Muenzenberg. Midden: Kupfer, Goldbrunner en Kitzinger. Voor: Lehner, Gellesch, Siffling, Szepan en Fath. De matc'.i moest gestaakt worden Oorzaak: vechtpartij tusschen twee dames! De scheidsrechter var den wedstrgd Vol hardingLuto om den Zilveren Korf heeft zich genoodzadkt gezien vijf minuten voor het einde den strijd te doen staken. De aanleiding tot deze beslissing was een vechtpartij, welke was ontstaan tusschen een speeister van Volharding en een dame van Luto. Het tweetal ging elkaar te lijf, met het gevolg, dat binnen iutLele seconden alle spelers en speelsters in de kloppartij waren gewik keld. Ook het publiek liet zich niet onbetuigd scheiden, dan wel om een handje mede te hel en rende het veld op om de vechtenden te pen de kluwen van vechtenden te vergrooten. Het spreekt vanzelf, fiat onder deze omstan digheden van voortzetting van den wedstrijd moest worden afgezien. Het forsehe spel in het laatste kwartier heeft de gemoedfren verhit en is de aanleiding geweest voor dit onspirtieve slot. Stammen Keiler wederom Ned. kampioen Gisteren is onder groote belangstelling in het Parkhotel te Amsterdam de laatste ronde om het persoonlgk kampioenschap van Ne derland dammen gespeeld. Door zgn partij tegen Ligthart te winnen wist de kampioen van 1937, de Amsterdammer R. C. Keiler, zijn titel met succes te verdedigen. Op de tweede plaats eindigde de IJmuidenaar Dukel. De eindstand is als volgt: 1. en Nederlandsch kampioen R. C. Keiler (Amsterdam), 17 pnt. 2. B. Dukel (IJmuiden) 15 pnt. 3. J. H. Vos (Amsterdam) 13 pnt. 4. H. Kinnegin (Rotterdam) 12 pnt. 5, 6 en 7. F. Raman, W. Rustenburg en A. K. W. Darame (allen uit Amsterdam), ieder 11 pnt. 8. en 9. A. Ligthart (IJmuiden) en C. J. Lochtenberg (Amsterdam), ieder 9 pnt. 10, 11 en 12 P. J. van Dartelen (Haarlem), C. Suyk (IJmuiden) en A. de Graag (Heusden), ieder 8 pnt. JlaumlennLt Training voor den Davisbeker begonnen De vermoedelijke samenstelling van onze ploeg. Het oefenen in de open lucht van de spelers, die in aanmerking komen voor den wedstrijd NederlandFrankrijk is gisteren op de banen van het Noordwijksche Casino begonnen. De keuzecommissie van den N.L.T.B. was voltallig aanwezig en ook de waarnemende bondsvoorzitter, de heer D. Croll en de heer G. J. Scheurleer keken toe. TIMMER (rechts). Timmer, die eerst tegen Hughan en later tegen Teschmacher speelde, had blijkbaar ong last van zijn stijven schouder. Hij slaat, voor al de hoog opstuitende ballen, in eenigszins gewrongen houding terug. Toch stond zijn spel op een hooger plan dan van een der andere spelers. Van Swol ontbrak het een weinig aan con centratievermogen. 's Ochtends had hij Heynen en 's middags De Brauw tegenover zich. Het regelmatigst speelde ongetwijfeld Hughan, die evenals Van Swol, zooals te voor zien was, in ieder geval in de Nederlandsche' ploeg komt. Waarschijnlijk zullen Teschmacher en De Brauw dit duo completeeren, aangezien Tim mer niet in aanmerking wenscht te komen als speler. Het is echter niet uitgesloten, dat Timmer als aanvoerder toch tot de ploeg zal behooren. Op deze eereplaats heeft hij door zijn groote wedstrijdervaring en bemindheid onder de spelers zeker recht. Dreyfus wint met Delahaye den Grooten Pr\js van Pau. De eerste groote automobielwedstrijd van dit seizoen, door de bochtige en nauwe straten van het stadje Pau, is gisterenmiddag voor ruim 50.000 toeschouwers gehouden en op ver diende wijze gewonnen door den Franschman Dreyfus in zijn donkerblauwe, compressor- looze Delahaye. Dreyfus legde den bijna 277 km langen afstand af in den tijd van 3 uur 8 min. 59 sec., d.w.z. met een gemiddelde van 87.9 km per uur, hetgeen een nieuw record beteekt. Het oude record stond sedert 1935 op naam van den Italiaan Tazio Nuvolari met een gemiddelde snelheid van 83.964 km. Met bijna twee minuten achterstand kwam als tweede de Mercedes Benz binnen, welke gedurende de eerste helft door Caracciola, daarna door Lang werd bestuurd. Caracciola vestigde een nieuw rondenrecord met een ge middelde snelheid van 93.182 km per 'uur. Het was drukkend heet tijdens den wed strijd. Het 2.769 km lange traject door de bochtige straten van 't stadje, waarop slechts een klein recht stuk voorkwam, was omzoomd met tienduizenden toeschouwers. Van de 15 ingeschreven coureurs verschenen er slechts acht aan den start. Groot was het aantal deelnemende wagens dus niet, maar niettemin kregen de 50.000 toe schouwers een spannenden strijd te zien, welke zich al dadelijk ontspon tusschen den Euro- peeschen kampioen van hetv orig jaar, Carac ciola, en den Franschman Dreyfus. De Mercedes lag van het begin af aan den kop en behield de leiding tot de zevende ronde. Toen kon Dreyfus haar veroveren tot de vijf tiende ronde. Met een nieuwe recordronde waarin hij de 2.769 km in 1 min. 47 sec. af legde, trok Caracciola zijn wagen weer op en toen brak het duel pas goed los. Vlak bij elkaar blijvend, dan weer Caracciola. dan weer Drey fus vooraan ronkten de coureurs voorbij en de toeschouwers beleefden een uiterst spannenden strijd, waarin de andere deelnemers in het ge heel niet betrokken werden. Verschillende ma len kregen de andere coureurs een lap, Dreyfus en Caracciola raasden hen voorbij. In de 52ste ronde (er moesten 100 ronden worden afge legd), moest Carracciola tanken, waarbij hg 1V2 minuut op Dreyfus verloor. De Duitscher gaf het stuur toen in handen van zijn land genoot Herman Lang, die dadelijk achter den Franschman aanging. Toen hg eenige ronden later echter opnieuw bij de Mercedes-pitch moest stoppen, kon Dreyfus zijn voorsprong nog vergrooten. De Franschman kon in zijn snelle Delahaye verdere aanvallen afslaan èn won verdiend met bijna twee minuten voor sprong op Lang. Bij de aankomst werd Drevfus op stormachtige wijze ontvangen, de vreugde van de Franschen was bijzonder groot over de wijze, waarop hun landgenoot deze eerste over winning in het nieuwe seizoen op de sterke Duitschers behaalde. De andere deelnemers lagen zes tot zeventien ronden achter. Er kwa men slechts vijf wagen aan het eindpunt. De Maserati-rijders Negro en Lanza en de Bu- gatti-coureur Matra moesten den strijd staken.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7