gen net Meisje Tandarts Bronkhorst geen spreekuur. Schager Roosjes Profest van Sijbekarspel opnieuw in onderzoek Een mijlpaal voor het destructiebedrijf Spanjaard gearresteerd Predikbeurten IN PLAATS VAN KAARTEN. Hiermede geven wij kennis yan de geboorte van onzen Zoon, THIJS, A. MOOIJ. A. MOOIJ—Rezelman. Anna Paulowna, 12 April '38. Boermansweg. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Jannie Margaretha, pochter van G. LANDMAN. G. LANDMAN—Visser. Kolhorn, 12 April 1938. PRENT IN UW GEHEUGEN! Dag, uur en plaats van behan deling Uwer pijnlijke en moei lijke voeten. Eiken Donderdag van 10.30—3.30, Rusthuis MUL, tegenover het Slation, Schagen. Instituut BELINFANTE, Am sterdam. Afspraak gaat voor. Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze lieve Vrouw en Moe der en Dochter, t Mej. HAARTJE MOSK. Ook onzen dank aan allen, welke tijdens het ongeval be hulpzaam zijn geweest. Ten slotte onzen dank aan de Be grafenisver. „De Laatste Eer" voor de nette wijze van teraar debestelling en aan Ds. Wit kop voor de troostvolle woor den ^ot ons gesproken. G. PANNEKEET en Kinderen. Oudesluls, April 1938. 15 t.m. 19 APRIL TE KOOP: 150 M2. DUIMSPLANKEN voor zolderhout. H. SCHRIEKEN Gevraagd: voor dag en nacht. J. W. LAMMERS, Wagenpad, Mid- denmeer. GELDBELEGGING Wie helpt jong zakenman aan GELD, om een gezonde zaak met woning op eersten stand te koopcn? Jaarlijksche aflossing. Brieven liefst voor 16 April onder no. 339 Bur. v. dit blad. Te koop: 3 beste PINKSTIEREN, waarvan 1 goedgekeurd, 1 aan gehouden en 1 afgekeurd. Va der Frans 200. Moeders beste productiedieren, bij G. RADE MAKER, Pettenerkluft. WEIDE gevraagd, voor 1-jarig paard, v. Mei tot 1 Nov. Br. m. opg. v. prijs aan P. M. DE GRAAF', Lotweg 13, Anna Paulowna. Gevraagd: Een nette halfwas ELECTRICIEN-LOODGIETER Chr. heg., pl.m. 18 jaar. Brie ven onder no. 871 Bur. van dit blad. B. z. a. NETTE JONGEMAN 24 j., gen. alle werkz. te verr Loon f 15. Br. letter Z18 Bur. van dit blad. Accordeon-, Piano-, Viool- en Mandoline-onderwijs. D. ZOETELIEF, Heerenstr., Schagen. Te koop: Een flinke stuit KOEMEST, bij P. KAASHOEK, Groetpol der, Winkel. Te koop: Ongeveer 15000 WITTE KOOLPLANTEN bij C. DE RUITER, Westdijk B 253, Heerhugowaard. Te koop: 100 zak EETAARDAPPELEN Noordelingen. Jn. BOON, Zand- vaart 137, Breezand. Prijsopgaaf gevraagd van een 4 5000 Kg. VOERBIETEN, franco boerderij, door C. BLAAUBOER, 't Schor, Anna Paulowna, Tel. 43. SCHAGEN Sensationeele wendinq niet uit sloten. Hoewel het ons uit gezaghebbende bron ?eeds eenigen tijd geleden bekend was ge worden dat de protest-commissie van den N.H.V.B. het protest van de voetbalvereen. Sijbekarspel inzake den wedstrijd Sijbekars pelSchagen 2 had toegewezen, waardoor Schagen 2 voor het kampioenschap van de afd. 2 F zou zijn uitgeschakeld) is aan de betrokken vereenigingen door het Bondsbe- stuur nog steeds van dezen uitspraak geen mededeeling gedaan. Daar een en ander, bij een normaal verloop, al lang bij de vereenigingen bekend had moeten zijn, kan het niet anders, of er zijn nieuwe ge zichtspunten in het geding gebracht. Het vermoeden ligt dan ook voor de hand, dat het onderzoek in deze zaak opnieuw is geopend. Opmerkelijk is het in dit verband, dat de voor den Tweeden Paaschdag vastgestelden promotie-degradatiewedstrijd Sijbekarspel 1 I.V.V. 2 is vervallen, terwijl alsnog is vast gesteld N. Niedorp 2—I.V.V. 2. Men kan veilig aannemen, dat in zake het protest van Sijbekarspel het laatste woord nog niet is gesproken en een sensationeele wending van het geval moet niet uitgesloten wor den geacht. Schagen 2 za! er in ieder geval goed aan doen haar laat- sten competitiewedstrijd tegen de Andijker Boys, welke den tweeden Paaschdag wordt gespeeld, in een overwinning om te zetten. Hieronder laten wij tenslotte den offici- eelen stand der lioogstgeplaatste clubs van de afd. 2 F volgen; zooals men weet is Sij bekarspel met haar 16 wedstrijden uitge speeld, omdat haar twee resteerende wed strijden tegen Flevo zijn vervallen. Schagen 2 17 13 4 0 71—12 30 Sijbekarspel 1 16 13 2 1 82—22 28 BRIDGEDRIVE. Gisteravond hield de Schager Bridgeclub een onderlinge drive in haar clublokaal van den heer C. Boontjes. De wedstrijd had een zeer geanimeerd verloop. De uitslag luidt als volgt: Oneven lijn: S. de Vries—J. Speur, 17 p.; Van Barneveld-Mevr. van Barneveld, 6 p., lste prijs; G. MolenaarG. Kouseband, 16 p.; Dr. Nanaiinga—<Mej. Boontjes IS p.; Holtrop—Mevr. Boontjes 18 punten. Even lijn: C. P. TimmermanMevr. Tim merman,^ 14 p., 2e prijs; G. AppelMevr. Appel, 15 p.; C. Pronk'Mevr. Pronk 15 p.; U. WesterMevr. Valkenburg, 20 p.; Jon- gejansMevr. Jongejans, 11 p., lste prijs. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 9 April 1938 stonden 79 weric- loozen ingeschreven, waarvan 29 in de steunregeling. 28 in de centrale werkver schaffing en 14 in de gemeentelijke werk verschaffing, de baggerregeling. 6 werk- loozen maken een wachtweek door, terwijl 2 uit hun bondskas trekken. ARBEIDSBEMIDDELING. Op Maandag 11 April 1938 stonden 106 werkzoekenden ingeschreven, waarvan 35 grondwerkers, 11 timmerlieden, 2 opperlie den, 2 schilders, 1 afschrijver, 7 arbeiders chauffeur, 1 stukadoor, 34 landarbeiders, 9 losse arbeiders. 1 reiziger, 1 magazijn bediende, 1 kantoorbediende en 1 accoun tant-assistente. Het vorig jaar stonden er op dit tijdstip 72 als werkzoekenden inge schreven. UITSTEL EERSTE OEFENING. 'Aan den dienstplichtige J. Raven der lichting 1937 is verlenging van uitstel van eerste oefening verleend tot 4 CW a.s. HAVENBEZOEK IN MAART. In Maart 1938 hebben 34 schepen de haven bezocht, waarvan 16 met een geza- mcnlijken inlhoud van 500 ton voor het vervoeren van stukgoederen. 6 met een ee- zarmenlijken inhoud van 171 ton voor het vervoeren van vee, 9 met een gezamenlij- ken inhoud van 1185 ton voor het ver voeren van steenslag enz. en 3 schenen met een gezamenlijken inhoud van 169 ton voor het vervoeren van tegels, rioolhuizen enz. Verder nog enkele kleine vaartuigen die le dig waren of niet voor het vervoeren van goederen bestemd. BERGEN Tijdelijk gemeente-veldwachter. Als tijdelijk gemeente-veldwachter alhier is door den Commissaris der Koningin van Noordholland benoemd de heer L. F. Schee- les te Delfzijl, ANNA PA ZJLOWNA BREEZAND PRIJSUITREIKING DAMCOMPETITIE „HET NOORDEN." In het R.K. gezellenhuis had de uitrei king der prijzen plaats, die gewonnen wa ren in de dezen winter gehouden damcom- petitie. De heer A. Boer (van Excelsior) overhan digde met eenige toepasselijke woorden de prijzen aan de clubleiders, terwijl de secr. der competitie, de heer J. Meijer, zijn taak overnam, toen Excelsior zelf een prijs in ontvangst had te nemen. Winnaars waren: le klas. Ie prijs Excelsior I (Anna Paulowna) lau wertak; 2e prijs H.D.C. II (Den Helder) me daille. 2e klas. le prijs H.D.C. III (Den Helder) lauwer tak; 2e prijs D.O.S. II (Breezand) medaille. Massakamp. Na de prijsuitreiking speelden 30 leden der Heldersche clubs H.D.C. en Wilskracht, tegen 30 Polderschen van de clubs D.O.S.; Excelsior en D.A.P. De gedetailleerde uitslag was: A. Paulowna comb.—Den Helder comb. H. VeenstraD. C. W. Rab 20 Ant. HuibertsD. Dissel 02 .T. A. MeyerA. J. José Jr. 02 K. D. SasP. Kwast 11 J. J. v. d. Berg Jr.—C. Goedegebuur 02 Jb. PieterseS. Slort 20 H. J. Robbe—J Dik 1—1 W. Th. AlkemadeM. v. Kalken 02 Jb. Jen ingaP. Groenemeyer 11 A. G. Brouwer^-H. Kraan 2—0 A. v. d. Voort—Bezemer 1—1 L. WitteGeestman 11 J. RobbeP. J. Arends 11 C. OudenaardeW. v. Brederode 11 A. BoerMondeel 20 W. Alkemade Jr.F. Ou wens 20 Dr. JansenNuyens 02 H. v. WeesA. v. d. Hoek 11 W. Meyer—P. Slort 0—2 Ti. WiersmaA. J. José Sr. 20 Joh. Koomen—A. Ouwens 1—1 A. KapteinVan Dijk 02 D. v. d. WalleP. v. Veen 11 H. v. d. Berg—J. Groote 2—0 E. KerckhofMoor 2—0 A. v. d. Vliet—A. Glas 2—0 Jac. Weyers—J. Pijl 2—0 M. Plagmeyerde Vries 11 W. WeyersJ. Toes 11 S. SasC. Thomas 02 Anna Paulowna won met 32—28 LAATSTE LES TUINBOUWSCURSUS. Disndagavond werd in de R.K. school de eindles gegeven van den tuinbouwcursus, die door de afd. Anna Paulowna-Breezand van de L.T.B. is georganiseerd. Aanwezig waren het college van B. en W., de commissie van toezicht, het bestuur van de L.T.B.-afdeellng en Pastoor Van der Eem, de geestelijke adviseur van deze afd. Het hoofd van den cursus, de heer Schla- man, sprak een welkomstwoord en stelde daarna aan de cursisten vragen over schei kunde en grondkennis. De andere leeraar, de heer Van Egmond, vroeg naar de groepeering der bolgewas sen, over de daarvoor benoodigde gronden de inrichting der bollenschuren en de schuurhehandeling der bollen. De vragen, door beide leeraren gesteld, werden vlot beantwoord. De heer Schlaman bracht daarna verslag uit over den cursus. Alle leerlingen konden bevorderd worden naar het 2e leerjaar. Van 8 kon gezegd worden dat zij het onderwijs met veel vrucht haddden gevolgd en van de cursisten Kager ('t Zand) Van der Wal (Breezand) Van Zanten (Anna Paulowna) en Schenk (Wieringerwaard) zelfs dat dit was geschied met zeer veel vrucht. De beide leeraren dankten B. en W. de Commissie van toezicht, het afd. bestuur, schoolbestuur en Pastoor Verhoeff voor de ondervonden medewerking. Zij hoopten al le leerlingen in het najaar terug te zien. Burgemeester Lovink feliciteerde het L.T. B. afdeelingsbestuur met het bereikte re sultaat. De heer Jac. Prins, voorz. van het afd. bestuur, tenslotte richtte zich in het bijzon der tot B. en W. en dankte voor het extra gemeentesubsidie van f 100.waardoor het geven van dezen cursus mogelijk was. WIERINGERWAARD Uitslag aanbesteding. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel hebben Maandagmiddag ten Raadhuize te Den Burg aanbesteed het bouwen van 'n schoolgebouw te Oosterend met bijkomende werken. Laagste inschrijver was in massa de lieer Uiterdijk te Wieringerwaard voor f 13.944.—De bouwkosten waren geraamd op f 19.000.— De gunning Ib nog aangehouden* SINT PAN CR AS Jaarvergadering S.S.S. Maandagavond hield de gvmnastiekver- eeniging S.S.S. haar jaarvergadering. Voor zitter Boskamp opent met een kort woord en memoreert de bloei van de vereeniging. Uit jaarverslag en rekening van den pen ningmeester blijken, dat S.S.S. in goeden toe stand verkeert. Bij de bestuursverkiezing worden voorzit ter Boskamp en bestuurslid Huiberts beiden herkozen. De bespreking der contributies levert nogal eenige discussie op; tenslotte wordt besloten, de contributies voor de seniores gelijk te stel len met de anderen. Er zal worden geprobeerd er een avond bij te nemen, waar het voor één avond te vol is, en het anders voor de laatste groep, de seniores, te laat wordt. Dit jaar bestaat S.S.S. 15 jaar. Dit feit zal men eenigszins feestelijk herdenken, waar voor een commissie wordt gekozen; voorts wordt de heer G. Schot benoemd in de kas- controlecommissie. Na een rondvraag, waarin veel wordt ge vraagd en veel wordt gesproken, wordt de vergadering om half twaalf 'door den voor zitter gesloten. HARENKARSPEL Uitslag aanbesteding. Maandag j.I. had de aanbesteding plaats van het sloopen van een gedeelte van de opstallen van een bestaand café en het bou wen van een vergaderzaal annex danszaal voor rekening van den heerS. Stevers te Kal verdijk. Een 7-tal bilj'etten werden ingeleverd: G. Roosloot, Bergen f 3850; P. Opdam, Heiloo f 3595; Fa. J. Henselman, Noordscharwoude f 3540; B. van Kooten, Oudorp f 3536; P. Dek ker, Tuitjenhorn f 3390; C. Langedijk en Zn., Heerhugowaard N. f 3315; J. Moras, Kalver- dijk f 3140. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. SCHOORL Strandvonderij. Verkoop wijn. Ten overstaan van den strandvonder, bur gemeester Baron van Fridagh, werden gis termorgen te Camperduin de hier aange spoelde vaten wijn verkocht. De zeven va ten, elk inhoudende 600 liter, brachten bij opbod en afslag op: f 55 (witte wijn); 60 (roode wijn); f 55, f 55, f 30 (in licht gisten den toestand); f 55 en f 55. De prijzen wor den verder verhoogd met 24 ct. per jiter voor accijns en 4 pet. omzetbelasting. ZIJPE Plaatsing conversïe-leening. De 3y2 conversieleening, groot f 57138.72 tot het aangaan waarvan de gemeenteraad de vorige week heeft besloten, zal onder hands worden geplaatst en is overgenomen door de Coop. Boerenleenbank te Schager- brug. Verhooging basis-nurloon. De door den Minister van Sociale Zaken aangebrachte verhooging van het basis-uur loon van 25 cent op 26 cent voor de werk verschaffing in deze gemeente zal reeds deze werkweek ingaan. Naar wij vernemen, is de onlangs door den Gemeenteraad vastgestelde Verordening op de heffing van 75 opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting bij Kon. Besluit goedgekeurd. Bouwvergunningen. Door B. en W. zijn de volgende bouwver gunningen verleend: aan B. Baaijens te Schagerbrug tot het veranderen van zijn woonhuis; aan het Hoofd van den Rijksgebouwendienst te Den Haag tot het bouwen van een gebouwtje, dienend tot automatische telefooncentrale te Burgervlothrug; aan W. C. Rijpma te Alk maar tot het bouwen van een tuinhuis aan de duinen, nabij St. Maartenszee. PETTEN. ALGEMEENE LEDENVERGADERING V.V.V. Bij ontstentenis van den voorzitter, opende de heer E. Roozing, waarna de notulen wer den vastgesteld. De secretaris bracht een groot aantal inge komen stukken ter kennis van de aanwezi gen Enkele lokten discussies uit. zoo bv die ten aanzien van een uit te geven folder. Het bestuur krijgt machtiging om dezen zomer cliché's te doen vervaardigen, waardoor de uitgave van e«n folder voor 1939 verzekerd zal zijn. De N.V. Autobusdienst N.-Holland berichtte, dat voor haar concessie was aangevraagd voor de exploita tie van een busverbinding Schager brugPetten, in aansluiting op de diensten AlkmaarDen Helder. B. en W. van Zijpe en het bestuur van V.V.V. hebben bereids adhaesiebetui- gingen verzonden. In 't algemeen juichte men dit plan toe, alleen de heer P-. de Nijs meende, dat de taxi's voldoende en niet duur in de behoef ten voorzien. Ds. Melchers te Heiloo verzocht de bemid deling van V.V.V., opdat de Noordelijke uit gang uit het Korfwater niet zal worden af gesloten. Dit schrijven wordt voor kennisge ving aangenomen. Mr. Breebaart deelde mede, dat de Alg. Ned. Ver. van V.V.V.'s een commissie heeft samengesteld uit alle burgemeesters van Noordzeebadplaatsen. Deze commissie geeft een folder uit in 4 talen. Petten komt in deze folder niet voor. Deelname aan deze pracht-reclame zou een bedrag vorderen van f50. B. en W. willen den Raad voor stellen f25 voor dit doel te voteeren, mits V.V.V. voor de andere helft zorgt. De ver gadering kan zich met aansluiting per 1 Jan. 1939 vereenigen, het bestuur zal trach ten de noodigc middelen te verkrijgen. Rekening. In 1937 bedroegen de ontvangsten f 128.25, de uitgaven f 164.95, een nadeelig saldo al- zoo van f36.70. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende hoeren J. Timmerman en H. Vries man met groote meerderheid herkozen. Hierna kregen de leden gelegenheid des- gewenscht correcties aan te brengen in de pensionlijslen. De voorzitter spoorde de leden tevens aan bij het informatiebureau op te geven, wel ke prijzen worden berekend, zoodat dit ter vereenvoudiging van de correspondentie bij de beantwoording der aanvragen kan wor den vermeld. Wegens verzet drr aanwezi gen werd deze aansporing als niet gedaan beschouwd. Bij de rondvraag, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt, kwamen tal van be langrijke punten aan de orde. De heeren G. Hollander en W. Hoveling spraken over het kampeeren. dat naar hun meening door opheffing van het tegenwoor dige kampeerterein zoo goed als onmogelijk wordt gemaakt, zeer tot schade van de ne ringdoenden. De heer H. S. Eriks deelde mee, dat te zijner tijd een ander goed terrein ter be schikking zal zijn, zoodat kampeerders niet teleurgesteld behoeven t.e worden. In dit verband deelde m.r. Breebaart nog moe, dat in de nieuwe politieverordening een kam neerverbod zal worden opgenomen, waarvan onder bepaalde voorwaarden ont heffing kan wrrden verleend. Vergunnin gen zullen dan door V.V.V. kunnen worden verstrekt. Dit jaar blijft echter alles nog bij het oude. De verbouwing der kerk. Mr. Breebaart sprak over de verbouwing van de Pettensche kerk, waarvan het voor ste gedeelte aan dé kerkelijke, het achterste gedeelte aan de burgerlijke gemeente be hoort. Waar deze laatste geen onkel be lang heeft bij instandhouding van dit ge deelte en bet onderhoud een jaarliiksche post op de bogrooting vraag* zijn middelen gezocht om dezen toestand te beëindigen. Afbreken zonder meer ligt niet in het voor nemen. Wel zijn B. en W. voornemens den Raad voor te stellen het besproken gedeelte te doen vervangen door een aanbouw, die met het overige kerkgebouw een harmo nisch geheel zal vormen en bet uiterlijk zeker zal verfraiaen. De advicsoommisie v. Noordhollandsehe gemeenten iuirh'r na 'n onderzoek tor plaatse dit plan waarvan de f rekeningen fer hezirhfi>incr waren, zeer toe De heer Eriks sprekend namens bet kerk bestuur wou het aanbod gaarne accepteeren doch stelde er prijs op de meening van de aanwezigen te hooren. Velen van hen sym pathiseerden echter eeenszins met dit plan en zonden op verschillende gronden de voor keur willen geven aan een grondige restau ratie. Op voorstel van den heer J. Rijs zal het bestuur bij den Rijkswaterstaat aandringen op verbetering van den weg naar het strand Hierna sluiting. GESLAAGD. Na afgelegd examen te Alkmaar verkreeg onze plaatsgenoot K. Breed het diploma van den speciaal-cursus in aanleg en onderhoud van tuinen. ST. MAARTENSBRUG. Auto-botsing. Gistermiddag had even buiten de bebouw de kom op den Rijksweg een aanrijding plaats. Doordat de aannemer de W. uit Alk maar zonder voldoende op het verkeer te letten plotseling met zijn luxe wagen den weg overstak, kwam bij in aanrijding met een auto uit de richting den Helder. De be stuurder van dezen wagen B. 19447, week nog uit tot op den grasberm, maar kon de aanrijding niet voorkomen. De schade was gering en werd onderling geregeld, zoodat deze onoplettendheid mede door de tegen woordigheid van geest van den bestuurder van de Friesche auto, goed is afgeloopen. Thans 34 gemeenten aangesloten. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten goedgekenrd, dat Haren- karspel zich aansluit bij den Vleesch- keuringsdienst Barsingerhorn en dat zich aansluiten bij de gemeenschap pelijke regeling volgens artikel 135 van de gemeentewet op 25-jarig con tract de gemeenten Den Helder, Wie- ringen, Anna Paulowna, Warmen- huizen, Koedijk, Schoorl en Hugo- waard. De 13 gemeenten om Alkmaar waren reeds toegetreden, hierbij komen nog de 4 gemeen ten van den kring Oudkarspel, de gemeente Harenkarspel zelf, zoodat thans, de 9 ge meenten die het destructiebedrijf leidden, medegerekend, het destructiebedrijf te Scha gen het, vleesch van 34 gemeenten krijgt te verwerken. De negen- of liever de tien gemeenten, nu ITarenkarspel zich bij den keuringsdienst heeft aangesloten, die bet destructiebedrijf tot heden bestuurden, blijven dit doen, de overige gemeenten dragen bij in de kosten van den destructor. Zeker is bet intreden van den nieuwen toestand een mijlpaal in de geschiedenis van het bedrijf en zal het den heeren De Veer, Loggers c.s. een voldoe ning zijn, dat, het bedrijf dat reeds voor „grootbedrijf" was ingericht, thans op volle capaciteit kan werken. Amsterdamsche politie slaat goe* den slag. Naar de Tel. verneemt, is gister middag in de Hobbemastraat hoek. Vossiusstraat te Amsterdam, een Spanjaard gearresteerd door recher cheurs van politie aldaar. De aan gehoudene wordt verdacht van moord op den stuurman van een schin, gelegen nabij Marseille. Het misdrijf was eenigen tijd geleden gepleegd. De Fransche politie had de opsporing en aanhouding van den verdachte gevraagd. De man was kort na het plegen van het misdrijf gevlucht. Er bestonden gegronde vermoedens te veronderstellen, dat hij naar Nederland was uitgeweken. Ook aan de po litie in andere landen was zijn aanhouding verzocht. Toen de Amsterdamsche politie een on derzoek instelde, kwam zij er spoedig ach ter, dat de gezochte zich inderdaad te Am sterdam bevond. Hij werd eenigen tijd ge volgd door rechercheurs. Zoo zagen zijn be spieders hem gisteren naar het postkantoor in de Hobbemastraat gaan. Hij werd daar dadelijk aangehouden, gefouilleerd en ver- volgens naar het hoofdbureau overgebracht, waar de verdachte ter beschikking van den Vreemdelingendienst is gesteld. Van schrik uit den trein gesprongen Ongeluk op onbewaakten over weg eischt twee menschenle* vens. Op den onbewaakten overweg tusschen Venlo en het Duitsche grensplaatsje Kem pen is gisteren, op Duitsch grondgebied, een vee-transportauto door den trein ver morzeld- Zes stuks vee kwamen hierbij om het leven, doch, wat erger was, de auto vloog na de botsing in brand en de chaufeur, een 37-jarige veehandelaar H. R. uit Kem pen, kwam in de vlammen om. Een treinreizigster raakte zóó van streek door den knal, dien de' ontplofte benzine tank van de auto maakte, dat zij uit de coupé sprong. Zij raakte onder den trein en werd op slag gedood. WOENSDAG 13 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Niedorp. 's av. 7.30 uur, Ds. de Leeuw. Avondmaal. PURMEREND, 12 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 40.000 Kg. handel stug, hoogste prijs f 21.—. 5 stapels kleine Boe renkaas f 21.50 1 stapel volvette f 24, han del goed. 926 Kg. boter f 1.28—1.34, weiboter f 1.26—1.29 per kilo. Runderen, totaal 1106 stuks: 225 vette koeien 64—72 ct. per kilo. stug; 427 gelde koeien f 130—230 per stuk, matig; 410 melkkoeien f 180310 per stuk, matig; 44 stieren 5460 ct. per kilo, matig; 14 paar den f 90185 per stuk, stug; 23 vette kal veren 30—60 ct. per kilo, matig; 1104 nuch' lere kalveren: voor de slacht f 612 voor de fok f 1118 per stuk, vlug; 164 vette varkens voor de slacht 52—57 ct. per kilo, vlug; 23 magere varkens f 2843 per stuk, matig; 365 biggen f 1628 per stuk, matig; 869 schapen f 17—34 per stuk, mati"-; 64 bokken f 313 per stuk, kipeieren f 2.90— 3.30. eendeieren f 2.20 per 100 stuks, 7600 N.H. blauwe f 0.75—0.85 per kilo, 3400 oude kinoen en hanen f 0.40—0.45, konijnen f 0.501.80 per stuk, 200 eenden f 0.30—0.70 per stuk. duiven f 0.40 per paar, 80 jonge hanen f 0.70—0.721/^ per Kg., 650 kievits eieren 15—17 ct. per stuk. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 120.000 eendeieren 2.30—2.40, 100.000 kip eieren: 65—66 Kg. 3.25—3.35, 63—64 Kg. 3.25—3.30, 60—62 Kg. 3.10—3.20, 58—59 Kg. 2.95—3.10, 56-57 Kg. 2.90-3, 53—55 Kg. 2.75-2.95. GRONINGEN. 12 April Roode tarwe fo7. tarwe (wit) 57.50, inlandsche rogge 6—7.25, wintergerst 6.25 7.10, zomergerst 6.507.50, bigotgerst 6.50 7.10, haver (wit) 56, middenprijs 5.75 zwarte haver 5.756.20, groene erwten 7 0.90, karwijzaad 16—21. kanariezaad 7—8.55, huitenlandsche gerst 7.90—8.10. ronde maïs 8.708.90, platte mais 7.65—7.95 lijnzaad witbloei en blauwbloei 69.25. Aanvoer ruim, stemming gedrukt. ROTTERDAM 12 April. Veemarkt. Aanvoer: 5233 paarden. 1 veulen, 1612 magere runderen. 850 vette runderen, 73 vette kalveren. 126 graskalve ren. 2067 nuchtere kalveren. 252 schanen en lammeren, 3 varkens, 1 big, 114 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 76 ct.. 2e kw. 68 ct.. 3e kw. 50—54 ct., vette ossen, le kw. 70 ct., 2e kw. 66 ct., 3e kw. 5456 ct.. stieren 64—5854 ct., vette kalveren 11510065-75 ct., schapen 50—45 —40 ct., nuchtere kalveren 40—35—30 ct., veulens 605244 ct. Prijzen per stuk: schanen f 28—24—20. zuielammeren f 16— 1410. nuchtere slachtknlveren f 076, nuchtere fokkalveren f 2522—18. slaeht- pnarden f 250—195—140. werkpaarden f380 —330—200. bitten f 250—200—100. stieren f 355275200. kalfkoeien f 230—280—205, melkkoeien f 325285205, varekoeien f 215—180—150. vaarzen f 225—170—120, pink f 18.5150110. 'graskalveren f 120 80—50. hokken en geiten f 1284. MEDRMBLTK. 12 April. Roode kool f5.10. witlof I f3.90—5.30. id. TT ft—eso ner 100 Kg. BROEK OP T.ANOENDTJK. 13 Anril. Aanvoer: 270 Kg. witlof 4.60. 10.000 Kg. gele kool 2.10—3 50, 2425 Kg. Deensche wit te kool 3.403 70. NOORDSCTT 4R5VOITDE. 13 April. Aanvoer: 2000 Kg. peen 3.70, kleine peen 1.20. 5200 Kg. gele kool 3—3.30. 10800 Kg. D. witte kool 3.10—3.60.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7