Raadsvergadering Predikbeurten Slikvenpolder De Secretaris-benoeming te Heerhugowaard SCHAGEN Op 28 April a.s. De Raad zal op Donderdag 28 April a.s., des namiddags om kwart over 7 uur bij eenkomen. AGENDA: Mededcelingen van den voorzitter. Ingekomen stukken en adressen w.o.: Bestuur Schagens Harmoniekapel, dankbe tuiging voor subsidie. Proces-verbaal opname boeken en kas van den Gemeento-onlvanger. Verslag arbeidsbemiddeling over 1937. Rapporten controle administratie Eier- veiling, Grondbedrijf en Lichtbcdrijven. Ged. Staten, toepassing artikel 76 der Gemeentewet. Adres van het Centraal Comité tot rege ling van het straat- en merktkoopliedenbe- drijf, betreffende steunregeling kleine koop lieden. Ged. Staten, opmerkingen begrooting dienst 1938. Vaststelling 9e begrootingsw. dienst 1937 Vaststelling voorschot vergoeding art. 101 lager onderwijswet 1920 Bijz. scholen. Vaststelling besluit art. 170, 2e lid Gemeen tewet (Verzekering gem. gelden) Voorstel tot aansluiting aan den School- artsendienst District Den Helder. Voorstel tot vaste aanstelling van mej. Tiddens als Hoofd d. Voorber. school. Voorstel tot overdracht van het G. E. B. aan de Provincie. Voorstel tot kwijtschelding van een be drag van f 226 aan de erven W. A. P. F. L. Blaescr. De door Speels e.a. betaalde sluis- gelden. Naar aanleiding van een brief van Ged. Staten, betreffende toepassing van artikel 76 der Gemeentewet, deelcn B. en W. mede, dat de minderheid in het College, de heer Bijls- ma, voorstelt, de door Speets e.a. onder res trictie betaalde bijdragen in de kosten v. d. vergrooting der Scbager sluis, terug te beta len, echter zonder rente. De meerderheid in *t eolege lis 't met deze zienswijze niet. eens en is van oordeel dat er geen termen tot ecnige teruggave aanwezig zijn. Hieronder volgen de namen van hen die onder restrictie hebben geteekend, met ver melding der bedragen: N. Hoogscbagen f 130; G. de Groot f 7."): Wed. P. Hoogland f 100; C. Speets f 100; J. B. Blecker f 100; totaal f 525.—. Steunregeling voor de kleine kooplieden. B. en W. stellen voor het adres van bet Centraal Comité tot regeling van het straat- en marktkoopliedenbedrijf, betreffende een steunregeling voor de kleine kooplieden, voor kennisgeving aan to nemen. Vaststellinq voorschot vergoe ding art. 101 der L. O. Wet '20, voor de bijzondere scholen voor 1938. Ingevoge artikel 103 6e lid der L.O.-Wet 1920 is door de besturen dor bijzondere scho len in deze gemeente voorschot gevraagd op de gemeentelijke vergoeding bedoeld in ar tikel 101 dier wet, over bet jaar 1938. Dit voorschot, beloont bet bedrag per leerling bedoeld in art. 55bis en wordt berekend over bet getal leerlingen volgens den maatstaf van art. 28 in bet afgoloopen iaar. Bij raads besluit van 25 Fobr. j.1. is bet bedrag be doeld in art. 55bis voor bet iaar 1938 be paald op f 11.94 per leerling. Het gemiddel- deld aantal leerlingen der bijz. scholen be droeg over 1937: aan de R.K. Parochiale school 199, aam de Chr. Nat. School 95y%. B. en W. stellen voor de voorschotten voor 1938 te bepalen als volgt: voor de R.K. Parochiale school 199 x f 11.94 is' f 2376.00; voor de Chr. Nationale school 951/2 f 11.04 is f 1140.27. Verzekering gemeentegelden!. Bij de wet van 22 April 1937, is de_ ge meentewet gewijzigd. (Vereenvoudigings- wct). De verplichting tot zekerheidsstelling door don Gemeente-ontvanger is bij deze wijziging uit de Wet gelicht. Ten aanzien van de Gemeente-ontvan gers die bij het in werking treden der wet reeds aan de verplichting tot zekerbe'ds- sfclling hebben voldaan, geschiedt de ophef fing der verplichting binnen een tijdvak van twee jaren, volgens door den Kroon te stellen regelen. Deze bepaling is op den Ontvanger dezer gemeente van toepassing. In de plaats van de zekerheidssfelling door den Ontvanger en andere gemeente ambtenaren is thans in artikel 170 van de Wet aan den Raad onder goedkeuring van Ged. Staten, de verplichting opgelegd oen regeling vast te stellen, omtrent ver zekering van gemeentegelden tegen bena deeling door plaatselijke ambtenaren on bedienden of door andoren. Deze gemeente heeft thans reeds zooda nige verzekering loopen bij de Incasso-Bank N.V. te Amsterdam tot. een bedrag vam. 25.000.—. Deze verzekering voldoet aan de door de wet gestelde eiscben in verband waarmede wordt voorgesteld het besluit ingevolge art. 170, 2e lid der gemeentewet, vast te slellen. Hef G.E.B. aan de Provincie Een desbetreffend voorstel in de ecrstvolr/ende raadsver(iaderinq. In de 2S April a.s. te houden raadsverga dering komen B. en W. met bet voorstel het G.E.B. aan de Provincie over te doen. B. on W. stellen voor, gebruik te maken van bet aanbod, sub. 2 genoemd, om do jaarliiksche uitkeeringen wegens winstder ving in contante waarde, rekening bonden de met een rentevoet van 1% ton bedrage van f 104400.in eens te ontvangen. Hetzelfde geldt voor de bepaling ten aan zien van de contanto waarde der kosten van verlichting van gemeente-eigendommen ad f 3692. Hieronder volgt een recapitulatie van de door do provincie aan de gemeente te be talen gelden te geven: 1. De boekwaarde van den technischcn aanleg berekend volgens het nnnuïteiten- svsfepm met een rentevoet van 4%, tot aan 31 December 1930 f 65912.—. Dit bedrag wordt nog verhoogd met de boekwaarde op den datum van overdracht van het bedrijf van de onderdooien van den tecbnischen aanleg tot stand gekomen na 31 December 1936 Dit zal naar schatting bedragen, ruim f 2000.— 2. De contante waarde der winstuitkee- ringen ad f 104.400. 3. De contante waarde van de kosten van verlichting der gemeente-eigendommen f 3692 4. De waarde der door dë provincie over te nemen magazijngoederen f 398.Totaal f 176.402.— Voorts merken B. en W. op, dat het ver nieuwingsfonds, de uitstaande vorderingen, de aanwezige kasmiddelen cn alle eventu- eele andere activa eigendom der gemeente blijven. Er blijven geen kapitaalschulden ten laste der gemeente. Ten aanzien van den meteropnemer-incas- seerder, wiens positie naar het oordeel van B. cn W. niet voldoende geregeld was, wordt medegedeeld, dat, de provincie aan het ver langen van het College alsnog wil voldoen. Geen districts-schoolarfs te Schagen Aansluiting aan den School- artsendienst District Den Hel der. B. en W. stellen voor tot aansluiting aan den schoolartsen-dienst, District Den Hel der te besluiten. Bij de door het College met den Voorzitter en de Secretaris van de Commissie van Beheer van den Schoolartsendienst gehouden bespre king is naar voren gekomen, dat niet zal kunnen worden gerekend op de vestiging van den tweeden schoolarts te dezer plaatse. Voorstel tot vaste aanstelling van Mej. A. Tiddens als Hoofd der Voorbereidende schoo.1 B. en W. stellen voor Mej. A. Tiddens met ingang van 1 Mei 1938 e-cn vaste aan stelling als Hoofd der openbare voorbe reidende school te verstrekken. PROTEST VAN SIJBEKARSPEL TOEGEWEZEN. Thans heeft bet Bestuur van de v.v. Scha gen het officieele bericht der toewijzing van het protest van Sijbekarspel inzake den wed strijd SijbekarspelSchagen 2 ontvangen. Hierdoor is dus Schagen 2 voor het kam pioenschap uitgeschakeld. Naar wij vernemen heeft het Schagen-be- stuur tot bet Bestuur van den N.H.V.B. het verzoek gericht, om het reserve-elftal voor een promotie bij keuze in aanmerking te wil len doen komen, daar men van meening is, dat het elftal op grond van zijn kracht in de eerste klasse thuis behoort. SCHOOLWEDSTRIJDEN. Er is slechts één wedstrijd gespeeld, dezen keer en wel den inhaal wedstrijd Wieringer- waardDirkshorn. Deze eindigde met een 20 overwinning voor Wieringerwaard. Za terdag worden de laatste wedstrijden ge speeld en na afloop zal de prijsuitreiking plaats vinden. Naar wij vernemen zal de commissie een collecte houden tot bestrijding der gemaakte onkosten op het terrein. Mogen er velen ko men, voor het spel en voor de collecte om het sympathieke doel te steunen. CENTRALE VERWARMING in de Herv. Kerk niet meer een illusiel Naar wij'vernemen, zal het waarschijnlijk niet lang meer duren, of de gelden voor de centrale verwarming in de Ned. Herv. Kerk alhier, voor welker totstandkoming door pre dikant en kerkeraad reeds zoo lang geijverd werd, zullen bijeen zijn. Wie voor deze hoogst nuttige en feitelijk onmisbare installatie in de fraaie kerk de laatste steentjes wil leggen, doe dit spoedig! BOUWVERGUNNING. Aan den heer P. Bontes alhier is vergun ning verleend tot het bouwen van een dans zaal aan zijn perceel aan de Laagzijdc. Naar wij vernemen zal deze danszaal „Ceres" heet en. Aan den heer T. Igesz alhier is vergunning verleend tot het aanbrengen van een re clamebord aan een der lantaarnpalen in deze gemeente. HUURVERLAGING WONINGEN. Naar wij vernemen is door B. en W. dezer gemeente goedgevonden, be houdens goedkeuring van den Mi nister van Binncnlandsche Zaken, de huur van de woningpn in de Laurie- straat, toebehoorende aan de wo ningbouwvereniging „Goed Wonen", ingaande 15 Mei a.s. te verlagen en te brengen van f 4.50 op f 4.per week. POSTZEGELAUTOMATEN. Wij vernemen dat bet voornemen bestaat aan het P.T.T. kantoor alhier een tweetal postzegelautomaten aan te brengen. TEWERKSTELLING ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. De belangstelling van arbeiderszijde voor tewerkstelling in.Duitschland, is ook in deze gemeente niet groot. Tot dusver heeft één persoon zich aangemeld en is inmiddels reeds vertrokken.. Indien de werkkring tot genoegen is, zal ook bet gezin van betrokkene naar Duitschland vertrekken. MARKTOVERZICHT. De markt voor de Paasch-en is altijd, wat vetto koeien betreft, zeer stil „en stug. De meeste slagers zijn natuurlijk al voor zien. De handel in kalfkoeien was goed. Hoogste noteering was f 340.praebt- dieren, kwam op n-aam van den bekenden handelaar R. Schoen. Gelde kooien stug, duur hoogste noteering f 230. Volgens de wei dors werd er te veel voor gevraagd. In pinken handel matig, hoogste notee ring f 140- Men kan gerust zeggen: wat zijn deze beestjes duur! De aanvoer van kalfkoeien, geldekoeien en pinken was groot. Flinke aanvoer van nuchtere kalveren. Deze handel was vlug. duurder dan op andere markten volgens een beken,d koopman. Hoogste noteering f 14.—; dit scheelde f2.— bij Purmerend. De handel in bokken en geiten was heel goed. Hoogste noteering was f 14, zeer groo- le prijzen. De slachtschapen konden wij noteeren tot 34 gld., handel matig. Overhouders handel stug. De handel in vette varkens zeer trekkend, hoogste notcering 57 ct. p. kilo. De handel in biggen was heel goed; 7-weel<sche biggen 11—19 gld.: T2-W. biggen 19—24 gld. Kan nog vermeld worden dat Teun Hallf, een alleweekschc koopman, hier vandaag 72 ct.. biggen verkocht. Op de kippenmarkf was het heel gewoon. TT)or is altijd aardige handel in. Het was vandaag een mooie levendige handel en veel bezoek. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Pieter Gijsbert, zoon van Pieter Gijsbert de Beer en v. Jannetje Blokker. Ondertrouwd: Jan de Veer, oud 27 jaar, landbouwer, wonende te Winkel en Marie Aafje Dekker, oud 23 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen. Overleden: Janke van der Wal, oud 9 maanden, dochter van Johannes van der Wal en Gepke Fennema. POLITIE. Gevonden: een riem, twee belastingplaat jes. Verloren: een sleutel en een grijze jas, een portemonnaie en een muts, achtergebleven een kalf. VRIJDAG 15 APRIL. Evangelisatie. Schagen, nam. 6.45 uur, Ds. Luteijn, va.ni Nijkerk. ZONDAG 17 APRIL. Eerste Paaschdag. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Dirkshorn,, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst Zuidscharwoude, voorin. 10 uur, Ds. de Leeuw. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorin, 10 uur, Ds. Wit kop. Bevestiging van nieuwe lidmaten Coll. Fonds Noodl. Kerken en Personen. Na den dienst H, Avondanaal. Oudesluis, zie Schager'brug. Petten, geen dienst, Schager'brug, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Wieringerwaard, 's av. 7.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Valkkoog, voorm. 9.30 uur Ds. Tinholt. Bergen, voorm. 10 uur. Ds. v. d. Kieboom. Met medewerking van het Dameskoor. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Heerhugowaard-, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Met zangkoor. Oude Niedorp, geen dienst. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Baudet, - Coll. Dinsdag 19 April, nam. 2.15 uur, Dr. P. Glas. Huwelijksinzegening. Huisduinen, voorm. 9 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, vm. 10.30 uur, Ds. v. Wichen. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Sc holte. Be vestiging diaken. Be vest. lidcm. Aartswoud, geen dienst Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Schoorl, zie Groet, Warmenhuizen, geen dienst. Doopsgezinde Gemoenta Barsipgerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Hippolytushoef. voorm. 10 uur, Ds. de Wilde. Extra collecte. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Cand. Wamstee- ker, van IJmuiden. Nam. 5 uur. Cand. Vis van Kolhorn. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, do heer D. Visch. Nam. 2.30 uur Cand. Wamsteker, van IJmuiden. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schaeerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman nen vereeni ging a.s. Dinsdagavond om 8 u. in Evangelisatiegebouw. E. V. „Maranatha". Bergen,voorm. 10 uur, Ds. J. C. Aalders, van Haarlem. The Star of Hope Misslon. Julianadorp. voorm. 10 uur en 's av. 7 u., Ds. N. de Zeeuw, van Echten (Fr.) Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 en 's' av. 7 uur, Ds. Ru ijs. DEN OEVER. Verkocht. Het visschersvaartuig H.N. 12, dat Vrij dagmiddag publiek geveild werd, is ge kocht door den heer A. Poel Azn. voor f 302.-. Visscherij-uitkomsten bedroevend. Met de haringvisscheri] gaat het nog steeds niet naar wensch. Wel wordt door een klein gedeelte van de vloot aardig besomd, daar de prijzen vergeleken bij vorige jaren hoog zijn, ongeveer 15.per tal, doch door het grootste gedeelte wordt niets verdiend. Ook de kuilvisschers verdienen weinig of niets. De sleepbooten die van buiten Wie- ringen zich met deze visscherij bezighielden zijn allemaal weer vertrokken, daar zij hun onkosten niet kunnen dekken. JULIANADORP. 25 jaar in dienst van den polder. Op 12 April jl. herdacht do heer K. Ra ven, wonende aan het Sluisje, van de Cal- lantsoogervaart alhier, den dag dat hij voor 25 jaar in dienst kwam bij den Polder „Het Koegras". In den mórgen van dezen dag kwam de Dijkgraaf en de Secretaris den ju bilaris complimenteeren en boden hem als blijk van waardecring een enveloppe met inhoud aan en verder iets blijvends, waar het gehecle gezin genot van zal hebben. Begrijpelijkerwijze kwamen op nog tal van andere wijzen felicitaties binnen, zoodat wij mogen aannemen, dat deze dag den heer Raven in aangename herinnering zal blij ven. Aanbesteding. Gisteren werd door den heer Ed. Nieu- wenhuis enz. aan de Langevliet alhier, aan besteed het bouwen van een Bloembollen- schuur aldaar. Er was nogal wat belang stelling voor, doch op het laatste moment werd medegedeeld, dat beslist was, dat al leen georganiseerde aannemers konden in schrijven. De ongeorganiseerde aannemers hadden dus hier hun kosten voor niets ge maakt.. De uitslag was als volgt: P. Broers. Breezand f 4858; Reijers en Vlaming f 4950; J. P. Mosk. Breezand f 4988; W. F. Labout f5450; W. Uiterdijk, Wieringerwaard f5470, A. Smit f5534. D. de Graaf Jz. f5000, Dek ker en Lont f5650. J. v. d. Velde Fz. f5857, T. Boekei, Schagen f6221; Minneboo en Walboom f0445. Waar geen' plaatsnaam vermeld, zijn de inschrijvers woonachtig in den Helder. De gunning werd aangehouden. SCHAGERBRUG. Naar wij vernemen is de heer Mr. D. Brec- haart henócmd tot voorzitter van de Lande lijke Rijver. „West Friesland" terwijl de hr. P*. Vries is gekozen tot bestuurslid dier ver. 'T ZAND. De heer A. W. Hottema, opzichter van den Rijkswaterstaat alhier is in gclijkp functie overgeplaatst naar Heemskerk» Vergadering van Stemgerechtigde Inge landen van den Slikvenpolder, op Woens dag 13 April 1938, voorm. 11, ten huize van den heer A. Mooij te Haringhuizen. Voorzitter de heer W. Kooijmian Jr., se cretaris de heer A. Wiedijk. Aanwezig 6 Ingelanden. Voorzitter opent de vergadering; de no tulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Het ontwerp be sluit tot wijziging van het Algemeen Re glement. Bezwaren bestaan er niet. Een schrijven van Prov. Waterstaat., dat de opmetingen bij het nieuwe gemaal heb ben plaats gevonden waaruit blijkt dat al les ruimschoots voldoet aan de eiscben. Voorzitter brengt hulde en dank aan den heer Moeijes, den bouwkundige, en aan de aannemers, de heeren Dekker en Lont te Wieringen, die firma Hubeirt en Co, te Sneek voor het opstellen van de instal latie. Voorts aan het Prov. Electr. Bedrijf voor het voordeelig stroomcontract en den W.O.L.-Polder en de Niedorper Kogge voor de medewerking hij de tijdelijke loozing. Spr. zegt, dat het Bestuur zeer is inge nomen met het nieuwe gemaal. Rekening 1937. De rekening wordt nagezien door de heeren C. Kooij, G. Bood en J. van Wachcndorf van Rijn en is in orde bevonden. De rekening wordt vastgesteld tri/ ont vangst op f 18335.09, in uitgaaf on f 18163.69, alzoo met een batig saldo van f 171.40. Begrooting 1938. Voorzitter leest de begrooting welke geen aanleiding geeft tot opmerkingen. De 'begrooting wordt vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op f 2980, met een post voor onvoorzien van f 68.08 en een omslag van f 8.50 per H.A. Dit beteekenit een verhooging met f0.50 per H.A. Besloten wordt een kasgeldleening aan te gaan tot f 1000.—. Het Bestuursvoorstel oan een tweede geldleening groot f 600.18 te sluiten, voor meerkosten, besteed aan den nieuwbouw van het gemaal, wordt goedgekeurd. De meerkosten vinden zijn oorzaak in het bij bouwen van een schuurtje. Voorzitter bespreekt vervolgens de over complete duiker. Spreker zou deze willen verkoopen. Besloten wordt de duiker bij inschrijving te verkoopen. Slootwerk. Voorzitter brengt ter sprake de uitvoering van slootwerk in werkver schaffing in overleg met den Prov. Water staat. Het. is dan de bedoeling alle molen- sloo-ten te speten; lengte pl.m. 6 K.M. Spr. stelt zich voor de kosten te mogen aflos sen in 10 jaar. Het Bestuur krijgt machtiging in die richting werkzaam te zijn. Een Katholiek. Geen Protes- tantsohe „strooman" op de voordracht. Deze had tóch geen kans zegt de burgemeester. In de gisteren te Heerhugowaard gehou den raadsvergadering is benoemd een Ka tholiek, de heer v. d. Wildenberg, com mies-chef ter secretarie te Loon 00 Zand; nummer twee van de voordracht van B, en W. Niet, zooals men zou verwachten, nummer een van de voordracht, de heer Krol secretaris te Nederhorst den Berg was de grootste concurrent van den be noemde, maar de heer Louter, een sollici tant uit Gostrirum. Niet minder dan vier stemmingen waren nooclig om den gekozene met 6 stemmen een meerderheid te, geven hoven den heer Louter, die 5 stemmen kreeg. Volcens don burgemeester, wasf geen Protestant on de wordra ebt gezet als sfroomiam, omdat het duidelijk was, dat toch geen protestant zou worden honnnm.ri Dc nieuwbenoemde secretaris de heer G. J. M! van den Wildenberg, is thans com mies-chef ter secretarie tp Loon on Zand. Hij is gehuwd, heeft 4 kinderen en den leef tijd van 34 jaar bereikt. Hij is in het bezit van het diploma A en gemcehtefinancieu. en candidaat gemeente- accountant. terwijl hij thans studeert voor de acte Middelbaar staathuishoudkunde. Zoo mogelijk zal in functietreding op 16 Mei geschieden. AFD. ZIJPE E. O. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. J. 1. Donderdagavond werd in het lokaal van den heer S. Kuiner een ledenvergade ring gehouden van bovengenoemde afdee- üng. Aanwezig waren 20 leden. De Voorzitter, de heer H. Rezelman, opende met een woord van welkom, waar na de notulen der vorige vergadering onver anderd werden vastgesteld. Medegedeeld werd. dat getracht is te Schagerbrug een melkerscursus in het leven te roepen welke pogingen zijn gestrand, doordat zich slechts 2 personen hebben op gegeven. Aan dezen zal worden medegedeeld dat zij wellicht aan den" cursus te Burger- brug, welke wel doorgaat zullen kunnen deelnemen. De rekening werd goedgekeurd. De ontvangsten hebben bedragen f 1658.55 do uitgaven f 1070.24. batig saldo alzoo f 588.31 vorig jaar f 668.73) Jaarverslog Door den secretaris werd vervolgens het jaarverslag uitgebracht, dat onder applaus werd aanvaard. We ontlee- nen hieraan het volgende: Het aantal leden steeg van 131 tot 142. Vanwege dc afdeel in g werd ccn vervolg- landbouwcursus georganiseerd, onder lei ding van den heer J. Leeuwen. Voorts werd een cursus in veekennins gehouden, welke stond onder leiding van den heer De Boer. Op de boerderij van den heer P. Vries is onder leiding van den heer Karbaat een melkerscursus gehouden De dccln. aan de door de afdeeling georganiseerde tentoon stelling was bevredigend. De tentoonstelling leverde een tekort op van f 25. Agenda Algemccne Vergadering. Vervol gens kwam in behandeling de beschrijvings brief der Algemeene vergadering van de T-Ioll. Mij. van Landbouw, te houden te Amsterdam. Ten aanzien van het daarop vermelde punt „Overname vaft de uitvoering der land bouwcrisismaatregelen door de landbouw organisaties" werd de afgevaardigden na enkele besprekingen opgedragen vóór deze overname to stemmen. Met diep leedwezen geven wij kennis van het onverwachte over lijden, na een kort stondige ziekte in het Centraal Ziekenhuis van onzen dierbaren Zoon en Broeder, Jacob, in den ouderdom van 26 jaar en 3 maanden. Zie, die hem kenden en weten wat hij voor ons was, zullen hesef fen, hoe zwaar dezen slag ons treft. J. J. GROENVELD. I. GROENVELD— Brommer. IMMEN. Schoorl, 14 April 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 19 April, op de begraafplaats te St. Maartensbrug, des na middags 2 uur. Met groote droefheid geven wij kennis van het onverwachte over lijden van onzen ge liefden Broeder, Zwa ger en Oom, Jacob Groenveld, in den ouderdom van 26 jaar en 3 maanden. Zijn liefhebbende Zuster, Broeders en Kinderen, Ileiloo: P. GROENVELD. F. GROENVELD— Biersteker. Frankrijk: C. GROENVELD. St. Maartensbrug: G. GROENVELD. M. GROENVELD— Wit. Noordscharwoude: W. BOS. C. M. BOS— Groenveld. Schagen: J. GROENVELD. Br. GROENVELD— Raven. Schoorl: IMMEN GROENVELD. Schoorl, 14 April 1938. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren H. Rezelman en C. van der Sluijs, tot plaatsvervanger den heer N. T. Hopman. Tentoonstelling en festiviteiten. Op voorstel van het Bestuur werd zonder hoofdelijke stemming besloten, dit jaar op Maandag van kermis wederom een land bouwtentoonstelling te organiseeren (de 40e tentoonstelling). Het bestuur kreeg machti ging het programma samen te stellen. De heer Francis gaf in overweging voor het houden van de tentoonstelling de mede werking te vragen van de Fokvereeniging, teneinde te pogen de stierenkeuring op Maandag van de tentoonstelling te Schager brug te doen plaats hebben. Aldus besloten. Inzake de te houden festiviteiten deelde de voorzitter mede, dat in de Bestuursver gadering het idéé ter sprake is gekomen om kermis-Maandag een wedstrijd te or ganiseeren tusschen 4 landelijke rijvereeni- gingen. Spreker juichte dit idéé ten zeerste toe, doch zou deze wedstrijd graag op het tentoonstellingsterrein houden. Het Bestuur kreeg machtiging deze zaak nader uit te werken. Rondvraag. De heer Vries gaf in overweging reeds thans een commissie te benoemen voor het onderzoek der rekening over 1938. /De vergadering vereenigt zich met dit voor stel. Tot leden der commissie werden aan gewezen de heeren W. Bos cn J. A. de Boer. Postbestelling. De heer Schuijt bepleitte het voeren van actie voor invoering van een tweede postbe stelling in de buitenwijken. De Secretaris deelde mede, dat hierover reeds is geschreven aan den Directeur van het Postkantoor te Schagen. Spreker is ge bleken dat door de Posterijen reeds een on derzoek is ingesteld. De voorzitter sloot hierna de bijeenkomst met den wensch, dat de 40e tentoonstelling der afdeeling zal slagen als nimmer te voren. WIERINGERMEER. Burgerlijke stand van 9 tot en met 14 April 1938: Geboren: Frans, zoon van A. Blaas en F. de Witte. Ondertrouwd, ge trouwd en overleden: geene. EIERVEILING SCHAGEN, 14 April. Aangevoerd: SO.OOO kipeieren: 5658 Kg. 3—3.15, 5860 Kg. 3.05—3.30. GO-62 Kg. 3.05—3.40, 62—65 Kg. 3.30—3.60, eemdeieren 2.252.35, kalkoeneieren 5.ganzeneieren 7.90, kievitseieren 13.— per 100 stuks. HELDERSCIIE EIER VEILING. 14 April. Aanvoer: 24725 kipeieren: 48—51 Kg. 3.—, 52—54 Kg. 3.40 55—57 Kg. 3.30—3.40', 58—60 Kg. 3.30—3.00. 61—63 Kg. 3.40—3.70. 64— 70 Kg. 3.50390, 194 een dei eren 2.502.80 per 100 stuks. HOORN, 14 April. 3 stapels kleine Fabriekskaas 21.—, 3 sta pels kleine Boerenkaas 21.totaal 6 sta pels, wegende 2848 Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN. 14 April. Roode kool 6.707.90, gele kool 2.404, D. witte kool 3.504.60. Aanvoer: 8800 Kg. roode kool, 23.500 Kg. gele kool, 24.500 Kg. Deensche witte kool. NOORDSCHARWOUDE. 15 April. 110 kg. witlof f 5.80; 10900 kg. gele kool f 3.90—f 4.70; 8200 kg. d. witte kool f 4.10 -f 4.60. BROEK OP LANGENDI.TK, 15 April. Peen 3.80, witlof 3.90—6.10. prei 5.30, rabarber 5— D. witte kool 3.10—4.60, bk kool 17.50, 2es oort 13.—,

Schager Courant | 1938 | | pagina 6