Vlammeo woeden io het veen Tante Matjes wedervaren in Schagen v. Geelen's Geschenkenhuis C. DE ZEEUW-Zeeman FROUKJE. Voorjaarsmarkt ((Vervolgverhaal met kleurwedstrijd voor de kinderen, zie Schager Courant van Zaterdag 16 April). U moet nooit naar een ander loopcn, .Want in Van Geelen's Geschenkenhuis kunt U het voordeeligst lcoopen. Nergens vindt U bovendien zoo'n groote keus Want overal een mooie sorteering in, dat is Van Geelen's leus. Dit is dus het eerste plaatje van den kleurwedstrijd van deze week. Woensdag, Donderdag en Zaterdag volgen de andere '3. Knip ze nu uit, kleur ze erg mooi en breng ze dan bij ons of in onze filialen, dan maak je ook kans- dat je een mooie prijs .win. LAGEZIJDE B 40, Tel. 26, SCHAGEN, en onze filialen: C. PRINS. Breezand, A. NIPSHAGEN, Middenmeer, W. HALBERTS- MA, Winkel. Zoekt U een leuk cadeautje? Komt eens bij ons kijken en U slaagt vast naar uw zinl Voetbal MATIGE VERRICHTING VAN INDISCH ELFTAL. Ondanks 72-zege. Malang, 16 April. Niettegenstaande het Ne- derlandsch-Indisch voetbalteam, dat zal deel nemen aan de wereldkampioenschappen, een 72-overwinning behaalde op het bondselftal van Malang, zijn de p restaties van het Ned.- Indische elftal niet meegevallen. Malang speelde n.1. zeer slacht en de verrichtingen van het Indische elftal gingen niet boven het peil van een bondsploeg uit een van de groote steden. De stand was met de rust 31. Aan de gasten werd een herinneringsmedaille aange boden. (Anteta-A.N.P.). Emma-Hermes DWS 2-2 Overtuigend heeft Hermes DVS bewezen, dat haar spel technisch heel wat hooger staat dan dat van Emma. Hoewel-Emma een aar-, dige partij voetbal speelde, ontbrak de breede opzet van den aanval en het goede positie kiezen, dat noodig is, om een op hoog peil staanden wedstrijd te spelen.. Aanvankelijk ging het bjj de Dordtenaren wel goed, maar de gasten konden spoedig door het korte spel, dat de Dordtenaren demonstreerden, met door tastend ingrijpen gemakkelijk breken. Toen de gasten het spel na eenigen tjjd in handen namen, beging de Dordtsche middenlinie de fout zich op doel terug te trekken den uit stekende verdediging te komen helpen, die dat heel wat minder noodig had dan de voorhoede, die door deze manoeuvre totaal lamgeslagen werd. Beide ploegen speelden in een slap tempo, waardoor de strijd weinig aantrekkelijk was. Na twintig minuten miste Borani een strafschop, doch kon direct daarop zijn fout herstellen door van dichtbij in te schieten (01). Emma spande zich hierna tot het uiterste in, maar kreeg voor doel weinig kan sen. Slechts door een strafschop kon Zwaan de partijen weer op gelijken voet brengen. Voor rust evenwel was het B. van den Tuyn die op uitstekende wijze van een kleine kans profiteerde en den gasten opnieuw de leiding gaf. In de tweede helft stuwde de Dordtsche ïniddenlinie beter ten aanval, maar het spel der Schiedammers was beter en bood voor doel meer kansen. Maar Emma beschikte over een uitstekende verdediging, zoodat succes ge heel uitbleef. Aan de andere zijde scoorde Van Welsenis na een worsteling voor het Schiedamsche doel den gelijkmaker, maar ver der konden de gastheeren het ook niet bren gen, zoodat het einde kwam met een gelijk spel (2—2). BERGER SPORTVEREENIGING. Het tweede elftal behaalt met een zwak elftal een fraaie overwinning. We hadden niet veel hoop, dat B.S.V. 2, Uitkomende met twee junioren, een veteraan en een adspirant, eenig succes zou boeken tegen C.S.V. 2. En toch is het, ondanks deze verzwakking, nog 41 voor do Bcrgenaren geworden. Veel fraais hebben we van beide partijen niet gezien. C.S.V. speelde veel te peuterig en bovendien had baar voorhoede weinig schot. Aan den anderen kant speelde Ber- tus van Diepen een goede partij; hij maakte drie doelpunten waarvan er een uit een strafschap, terwijl Cor Kroon voor no. 4 zorg de. De jeugdige Kobus Kramer speelde een mooi partijtje voethal; ook Piet van Exter was uitstekend op dreef. Om free-kick den kon, Piet! In de eerste helft was Siegerd de Haan als spil puik en behcorschte liet ge- hecle middenveld. Na do pauze zakte zijn spel beduidend Cor Kroon is en blijft te langzaam, terwijl Frerl Urbanns veel te veel alleen wilde doen. Het achtertrio, Cees Bak ker en Roel Koning, met in laatste instantie Louis Dames, was dik in orde en juist het korte spel der C.S.V.'ers was een kolfje naar de hand der B.S.V. achterspelcrs, die er tel kens en telkens weer tusschen zaten. Intusschen heeft B.S.V. 2 nu de derde ron de om het Gouden Kruis bereikt* JULIANADORP. J.V.C. WEER EERSTE KLASSER. Vergezeld door een flink aantal supporters trok J.V.C. naar Den Helder om zijn twee den promotiewedstrijd te spelen tegen H.R.C. V. De vorige weck was de uitslag 20 voor JVC., dat dus aan een gelijk spel voldoende had om te promoveeren. J.V.C.. won den toss en verkoos het vrij Sterkewindvoordeel. Geholpen door don wind en ook door haar betere spel was J.V.C. voortdurend in de meerderheid. Het puurde dan ook niet lang, of het eerste doelpunt was geboren, vrij spoedig gevolgd door nog een paar mooie goals, zoodat de rust intrad met 4—0 voor J.V.C. Ook na de rust kon H.R.C. V geen succes boeken, hoewel ze soms gevaarlijk het J.V.C.-doel naderde. Het beslissende schot ontbrak echter. Uit een penalty bracht J.V.C. den stand op 50.. Hiermee kwam het einde en zoo had J.V.C. het eerste klasserschap, dat ze een jaar geleden verloren had, weer terug ge wonnen. De terugtocht naar Julianadorp werd een ware zegetocht. Even buiten het dorp wer den de spelers en supporters opgewacht door de Harmonieverecniging „Kunstzin". Vooraf gegaan door de muziek werd een rondgang door het dorp gemaakt, waarna allen zich vereenigden in het clublokaal van den heer A. Doorn. Hier werd nog eenigen tijd gezellig doorgebracht, waarbij verschillende sprekers de beste wenschen voor J.V.C. uitspraken, terwijl de voorzitter de heer N. Hoornsman Kzn., een ieder be dankte voor de medewerking op dezen voor JVC zoo succesvollen dag. ANDIJKER BOYS—SCHAGEN 2 0—1. Met minimaal verschil heeft Schagcn 2 haar laatsten competitiewedstrijd gewonnen Op het terrein van de And. Boys, dat meer van een stuk duingrond weg heeft, dan van een voetbalveld, hebben de Spartanen spe lende met niet minder dan 7 invallers, hun normale spel niet weten te ontwikkelen. De partijen wogen* vrijwel tegen elkaar op. Schagcn's eerste en eenige doelpunt werd gescoord door S. Breebaart, die voor rust een penalty benutte. Twee goals van Broer werden in dezelfde spelhelft geannuleerd wegens buitenspel; zeer dubieuze beslissin gen van den scheidsrechter overigens, die na halftime weer veel goed maakte door een zuivere goal van de Boys niet toe te ken nen, omdat hij niet had gezien dat de doel lijn was gepasseerd. Wel kregen de geel zwarten in de laatste drie kwartier nog eeni ge goede kansen, maar het meer dan forschc spel der Boys-backs maakte het scoren wel haast onmogelijk. Telkens weer werden Bromer, De Vries en Broer in het rulle zand gekegeld, als zij. eens gevaarlijk werden. In tien stand was nog steeds geen wijziging gekomen, toen de scheidsrechter inrukken blies. Doodop verlieten de Schagen-spelers het zandakkerlje. SCHAGEN-NIEITWS. Het Spartabestuur heeft niet stilgezeten eii voetbal li even-d Schagen weer een ver zorgd Paaschprogramma voorgezet. Doordat Q.S.C. Wieringerwaard moest bekampen, was deze club in de gelegenheid een ad- spirantenelftal in Schagen af te zetten en werd in den morgen van eersten Paasch- dag begonnen met den wedstrijd Schagen A—1Q.S.C. A, 32. Was de Schagenkeepér Gorter niet #be- paald het zwakke punt geweest, waren de twee tegen.punt.en vrij zeker niet ontstaan, want eigenlijk hadden de bezoekers te gen de verwachtingen in weinig in te brengen. Hun spelwas stroef en niet erg overtuigend. Vooral voor de rust was Scha gen goed op .dreef. R. van I-Iaron. zette uit muntend voor en ook P. Dekker zat er geed-ep. T. Schoor!- belooft een goed voet baller te worden. Het kopwerk van J. Slik ker viel op. Het schieten en plaatsen voor doel kan nog heter word, zoowel van Haren als Dekker schoten een paar maal onnoodie naast. Een mooie kopbal van T. Schoorl bracht Schagen het eerste doelpunt voor de rust, die met 12 voor de bezoekers in ging. Na rust zorgde J. Slikker eveneens met een kopbal, fraai door van Ham toe gespeeld, voor den gelijkmaker en een der de kopbal van T. Schoorl, weer met huln van van Haren bracht de overwinning. Ook* tweeden Paasrhdag werd al vroeg begon nen. Om half tien kwamen in het veld Schagen A—H.R.C. B, 1—2. Deze wedstrijd was wèl een groot verschil met die van den vorigen dag tegen Q.S. C. We hebben toen gezien, ze kunnen he ler. Er zat nu geen greintje gang in. Het was op alle punten maar zóó-zóo! Om 10.45 volgde de match Schagen BH.R.C. F. Ook deze wedstrijd kon Schagen niet winnen, hoewel de spelers genoeg hun best deden. Een der oorzaken, was zeker wel, dat enkele jongens zonder afbcricht waren weggebleven. Weinig sportief tegeniover de jongens, die wel opkwamen, en tegenover je club, die daardoor wellicht verloren heeft! Schagen I en Schagen II gingen samen naar de Streek. Schagen 1 naar Mcdemblik om den Rauchbckcr (verslag zie elders) en in Andijk was de wedstrijd, reeds verschei dene malen uitgesteld: Andijker Boys I— Schagen 2. NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp 2—Sijbekarspel I 07. N. Niedorp 3Succes 4 31. Hem aN. Niedorp b 81. N. Niedorp 2 vrijwel zeker uit de eerste klasse. Sijbekarspel heeft N. Niedorp's reserve team een gevoelige nederlaag toegebracht in de prom.-degradatie competitie. 7—0 was mogelijk een iets te rijkelijke belooning voor het werkelijk betere Sijbekarspelspel. Reeds met de rust hadden de 2e klassekampiocncn (waar bleven de bloemen?) een veiligen 3—0 voorsprong. Toon reeds was het duide lijk dat Sijbekarspel er echt zin in had, alle loodbroeken deden hun uiterste best, waren steeds iets eerder bij den bal dan de N.N.'ers Na de hervatting kreeg N.N. den wind mee. De verwachting was dat Sijbekarspel het nu wel kwaad zou krijgen. Dit pakte echter ge heel anders uit. Wel kwamen de Niedorpcrs veelvuldig in het vijandelijk doelgebied, doch als het op schieten aankwam, kwam weer duidelijk de oude kwaal naar boven, geen der vijf aanvallers kon een behoorlijk schot lossen. Dan deed Sijbekarspel het be ter! Zonder bepaalde uitblinkers in 't team te tellen, was er geen plaats zwak bezet. De scheidsrechter had wel een zeer gemak kelijke taak. Nog viermaal moest doelwachter Blokker den hal uit het net halen, waarbij enkele heel goede doelpunten te noteeren waren. ITet einde bracht, alzoo een ruimschoots ver diende overwinning. N. Niedorp 3 deed weer uitstekend werk door Succes 4 met 31 te overwinnen. Dat derde doet hel. toch maar goed. Allen zit ten er geweldig op en zijn niet eerder te vreden of zij moeten het hebben gewonnen. N. Niedorp b was lang niet sterk genoeg voor Hem a, met 8—1 won de tegenpartij. Heden overleed nog onverwachts ten huize van haar Dochter, te Winkel, Boschstraat A 185, onze geliefde Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder, Mevr. de Wed. in den ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam, J. DE ZEEUW. Duinweg 26, Huisduinen. De teraardebestelling zal plaats vinden Woensdng 20 April, n.m. 2 uur, vanaf Duinweg 26, Huisdui nen (Den Helder) op de Algem. Begraafplaats te Huisduinen. Hiermede geven wij met blijdschap kennis van de ge boorte van onze Dochter, S. MIDDELKOOP. I. MIDDELKOOP— Plantinga. Gravenstraat 40, Hoorn, 17 April 1938. Hiermede geven wij met blijdschap kennis van de ge boorte* van onze Dochter, A n t j e. J. VRIES. A. VRIESJimmink. Koegras, 18 April 1938. Te koop: 3 eenjarige STIEREN, waarvan 1 goedgekeurd, een aangehouden en een niet ge keurd, vader van goedgekeurd, Athleet 2, kampioen van N.H. Moeders beste productiekoeien, waarvan 2 met eerste prijzen bekroond, bij A. ERIKS, Belk- merweg, Burgerbrug. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn innig geliefde Echtgenoote, ALBERTJE DE JONGH, betuig ik mijn hartelijken dank In het bizonder aan Docter de Boer, Zuster Kok en aan de Buren voor hun onvermoeide hulp en bijstand aan haar ver leend. Aan Ds. Haars voor de troostvolle woorden tot ons ge sproken cn aan Heeren Dra gers voor de laatste eer aan haar bewezen. C JOFFER. Nieuwe Niedorp, April 1938. Gevraagd, voor direct: Nette JUFFROUW L d. HUIS HOUDING, Met of zonder eigen inboedel. Adres: W. VEERMAN, Heer- hugowaard, Noord. PETROLEUM, 6 ct. per liter per vat. Tevens Haverdoppen te koop. P. BEERS. Winkel. Uiterlijk tot MORGEN, maar dan direct, uitgesteld besteld Uw benoodigde Origineele y K Jf ltf BIETEN IA 1/ L/ li als Eureka, Groeningia, Ovana, Tcutonia, Ideal, Rijkmakers, Elite, enz., enz. Ze worden di rect ontsmet uit voorraad ge leverd, zoolang de voorraad strekt. Fa. W. ZAADNOORD IJK WAAGPLEIN ALKMAAR. Tevens het bekende adres voor GRAS- en KLAVERZADEN. voor tijdelijk en blijvende wei- dc-aanleg. Te koop: Een halve klamp puik best HOOI, ook bij gedeel ten. J. DOORN, Schagcrbrug. PETTEN PETTEN 1—HELDER 3 2—0. Beide elftallen verschenen met 5 invallers P. scheen hiervan het minste hinder te ondervinden, want ondanks het feit, dat P. tegen de forschc wind had in te spelen, werden aardig combineerend tal van goede aanvallen opgezet. Uit één hiervan loste kort na den aanvang A. Eriks een schot, dat door een kapitalen blunder van H's doelver- dediger P. de leiding bezorgde. Inmiddels had ook Raven in 't doel zich een waardig plaatsvervanger van Eriks getoond. P's verdediging had de Voorwaartsen ge noegzaam in bedwang, zoodat P. bij de rust een nuttige voorsprong had. Onmiddellijk na de hervatting had Kohn- horst succes mete en hard diagonaal schot van de vleugel. Een goede kans om middels een penalty de voorsprong nog op te voeren werd niet benut. Doch ook zonder dat liep P's overwinning weinig gevaar, omdat de gasten het spel veel te kort hielden. Zonder dat meer gescoord werd, kondigde de goed leidende arbiter J. Koelink het einde aan. OUDKARSPEL. D.T.S.-nieuws. Zondag speelde D.T.S. b tegen Alcmaria Victrix d. De uitslag was 71. Uit onze omgeving SCHOORL Fanfarecorps „De Vriendschap". Het fanfarecorps „De Vriendschap" gaf op den tweeden Paaschdag zijn jaarlijkschc uit voering in „De Roode Leeuw". De zaal was niet geheel bezet. Helaas, want dit concert h&d meer belangstelling verdiend. Onder de eminente leiding van den direc teur G. Anderson, werden een zestal num mers ten gehoore gebracht, waarvan vooral de Ouverture „Orphée aux Enfers" van Jac. Offenbach en de Valse „Wener Praterlebcn" van S. Translateur, een stormachtig applaus oogstten. De heeren Jac. S. den Das cn G. den Das Jz.. gaven, aan de piano begeleid door den heer Anderson, een tweetal soli voor sax-sopr. en piston en hadden daarmee veel succes. De jonge leden toonden hun vaardigheid door een tweetal nummers on der leiding van den heer J. den Das. Om de noodige afwisseling in het program ma te brengen en dit nog aantrekkelijker te maken, had de vereeniging zich verzekerd van de medo.werking van Loeven's Tooneel- gezelschap. Dit gaf een schitterende opvoe ring van een blijspel in één bedrijf, getiteld „Een kus". Het publiek vermaakte zich uit stekend en vooral Loevens had veel succes. Met een geanimeerd bal werd deze in alle opzichten goed geslaagde avond besloten. BA RS1NGERHORN KAAGPOLDER Vergadering van Stemgerechtigde Ingelan den van den Kaagpolder op Zaterdag 16 April 1938 nam. 7[A uur ten huize van den heer A. de Graaf. Aanwezig 4 Ingelanden. Voorzitter, de heer J. A. Schenk. Secre taris de heer Jb. Bakker Az. Voorzitter opent de vergadering; het lezen der notulen wordt uitgesteld. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten met de medodeeling dat de nog loopbo de geldleening ad f 8240.tegen een la gere rente kan worden opgenomen. Voorzitter zegt dat het bestuur hiermede reeds bezig is. Met de tegenwoordige geld schieters is gecorrespondeerd met het re sultaat, dat de rente verlaagd kan worden van 4tot 3%% zonder kosten. Voorts is een aanbieding gekomen voor 3%%, zonder verdere kosten. Dan moet even wel 1% boete worden betaald aan den tc- genwoordigen geldschieter. Het bestuur stelt voor dit aanbod te aanvaarden. Het voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. De rondvraag levert niets op, waarna slui ting volgt. ANNA PAULOWNA Verkooping. Naar wij vernemen is de bouwplaats met tocbehoorcn aan den Knecsweg, nabij de Oudesluis, „Hartelust", bij publieke verkoo ping overgegaan aan den heer C. Goerligs Sr., alhier, die kooper werd voor een bedrag van ongeveer f 84.700. ZJJPE ST. MAARTENSBRUG. Duo Kooij. Den lsten Paaschdag trad in café M. Hoep alhier op het duo Kooij van Wieringcn. Dit duo is er zeer zeker in geslaagd de gezellige sfeer te brengen met hun beschaafde mu ziek en zang, die van hen werd verwacht. Het was den geheelen avond een gezellige drukte. BURGERBRUG. ITet schilderen van benzinepompen, ben zine- en ol iet ank wagentjes, benoorden Alk maar, eigendom van de Mij. A.P.C., is op gedragen aan de schilders P. J. Renooij te Schagcrbrug en J. Renooij te Burgerbrug. ST. MAARTENSBRUG. Gemaskerd Bal. Op len Paaschdag bad in café Kossen, onder veel belangstelling het jaarlijksche gemaskerd bal plaats. Aan de maskerade werd deelgenomen door 37 personen, ver deeld over 23 nummers. De uitslag was: Voor de mooiste Enkeling: le prijs Mej. A. Grin, met Dandy; 2e prijs Mej. N. Ap pel met Markiezin; 3e prijs Mej. Gr. Pool met Rozenkoningin, allen te St. Maartens brug. Origineele enkeling: le prijs Mej. A. Swan te Lambertschaag met Kermisrei ziger; 2e prijs Jongeh. Jn. Doorr Cz. te Schagerbrug met Esmi Producten; 3e prijs de heer C. Boot te Noordscharwoude met Chnrlev Chaplin. Mooiste paren le prijs Mej. N. Veuger Gd. cn mej. Gr. Appel met „Bloemenweelde" te St. Maartensbrug; 2e prijs de heeren G. Tuinman en H. Stins te Zuidscharwoude met „Mej. Snip en Snap"; 3e prijs Mej. E. Kossen en Mej. M. Kossen met „dag en nacht" Groepen: le prijs „Sunlight' Reclame" de dames Gr. van Loenen, G. v. Loenen, N. Visser en N. Kuiper allen van Dirkshorn De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. HEER HUGOWAARD Bij de Zaterdag alhier ten raadhuize ge houden aanbesteding van demping van het gedeelte wegsloot voor de perceclen Tromp Borst werd ingeschreven door de volgende aannemers: D. de Jong en W. Borst, Bergen— Bakkum f2000.— fa. de Moei en Hermes, Alkmaar 2388.— D. Langedijk, Heiloo 2020.— C. Langedijk, Hecrhugowaard 1970 J. Baars, Hecrhugowaard 1800. B. Holman cn Zoon, Alkmaar 1535. De gunning werd aangehouden. S1NT MAARTEN ST. MAARTEN (Stroet.) Bij den heer E. Bartcn alhier is aan ko men vliegen een postduif, met alluminium ring aan rechterpoot, gemerkt 338A25292. De rechtervleugel van het beestje was inge scheurd. SINT PANCRAS Brand. Zondagmiddag ongeveer half vier brak brand uit in de werkplaats van den heer Abr. Smit, timmerman, alhier. De brand was ontstaan, doordat een kleine jongen, zoontje van Smit, met lucifer aan het spe len was in 't krullenhok. De geheele schuur brandde af. Het woonhuis, dat er vlak naast staat, wist men te behouden. WIERINGERWAARD Met groote dankbaarheid, werd ons door het Kerkbestuur medegedeeld, dat tijdens de kerkdienst op Panschzondag bij de gewone collecte een bankbiljet van f 100.was ge deponeerd. Hulde aan den onbekenden milde gever, temeer daar het kerkbestuur momenteel nog al in financieele moeilijkheden ver keerd. KOEDIJK Excursie naar de „Prima Vera". Vrijdag, i.1. 15 April, hebben de leerlin gen en oudlecrlingen van den tuinbouwcur- sus uit onze gemeente, onder leiding.van hun onderwijzer, den heer Stuffers, een bezoek gebracht aan de „Prima Vera" te Rotterdam. Er is daar volop genoten 's Middags werd een bezoek gebracht aan de bloemententoon stelling te Boskoop, waar in hoofdzaak Bos- koopscho cultures vielen te bewonderen. Be gunstigd door goed weer en een prettige stemming, slaagde deze excursie uitstekend. Uitvoering van „De Roos". Zondagavond werd door de tooneelverecni- ging „De Roos" een openbare uitvoering ge geven in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer G. Kooiman. Op gevoerd werd „De Koekoek", tooneelspel in drie bedrijven, door Jan Fahricius. Vertegen woordigers van den Prov. Rond waren mede aanwezig. De leden van De Roos hebben dezen avond weer getoond iets voor 't voet licht te kunnen brengen. Onder ademlooze stilte en volle aandacht werd het spel ge volgd. Het mooie spel werd met luid applaus beloond. Het was een goed geslaagde avond. De muziek werd uitstekend verzorgd door den heer G. den Boer uit Alkmaar. SCHAGEN POSTDUIVENVEREENIGING. De postduivenvereeniging „Het Oude Slot" hield Eersten Paaschdag een vlucht van Ze venbergen. De uitslag was: G. Bos. Kolhom 167 en 11; II. Domppr. Sebagen 29—22—24 en 26; W. de Boer, Schagcn 351213 en 27; P. G. de Beer, Schagcn 48101921 23 en 25; en C. Visser. Barsineerhorn 15; Gebr. Faher, Schagcn 16 en 17: C. de Jongh. Schagen 18, en Jn. Bankert, Barsingerhorn 20; De scrienrijs werd gewonnen door H. Domper met 22—24. Des avonds om 8 uur werden de prijzen uitgereikt in café P. Blokker. Door ver schillende middenstanders waren voor deze vlucht prijzen beschikbaar gestelt. DRIE BOERDERIJEN, TWEE WO NINGEN EN EEN MAGAZIJN IN DE ASCIL Zondagmorgen is een veenbrand nitgebroken in het Valtherveen on der de gemeente Odoorn. Het veen van zes eigenaars is door het vunr aangetast. In het geheel zijn 160.000 stuks bagger, eenige hoo- pen turf en een hoeveelheid bagger- gereedschap een prooi der vlammen vlammen geworden. De bagger was verzekerd. Het vuur is thans zoover gebluscht, dat geen gevaar voor uitbreiding meer bestaat. Thans zijn wachten aangesteld, die bij even tueel oplaaien van de vlammen direct kun nen optreden. Het kind en de lucifer. Zondagavond brak vermoedelijk doordat kinderen met lucifers in de schuur nabij de hooimijt speelden, brand uit in de boerderij van den landbouwer A. Sinx, in de Rijakkcr onder de gemeente Made (N.-B.). De Noordenwind wakkerde het vuur aan en al het huisraad, alsmede 8000 kg. hooi, de landbouwinventaris cn drie kalveren wei den een prooi der vlammen. Tijdens de Paasehdagen heeft de roode haan ook elders in ons land lustig gekraaid. Tengevolge van het vlamvatten van een petroleum-vergasscr brandde de boerderij van den heer C. Wijle te Wogmecr tot den grond toe af. Hetzelfde geschiedde met de boerderij van den landbouwer J. Pots te En ter. Negen biggen vonden den dood in de vlammen. Een lampekappen-magazijn met atelier en woning aan de Stoeldraaiersstraat te Gro ningen werd in de asch gelegd. Een 5-jarig dochtertje van den eigenaar, den heer Huizinga. dat in een slaapkamen hoven het atelier ziek te bed lag, kon nog bijtijds wor den gered. Tet Heeswijk brandden twee belendende woningen af. Zweefvliegtuig tegen dijkje gebotst Vlieger er goed afgekomen. Gistermiddag heeft het zweefvliegtuig PH 45, gestationeerd op het vliegveld Waalha ven te Rotterdam, en gevlogen door den 37- jarigen adjunct commies H. J. J. Witsel, wo nende te Rotterdam, éven huiten het vlieg veld Waalhaven ccn noodlanding moeten maken. Het vliegtuig kwam terecht tegen een dijkje, dat loopt tusschen den Reedijk en den Vondelingcnweg. De zweefvlieger kwam met den schrik vrij. De cockpit van het toe stel werd vernield, terwijl de rechtervleugel belangrijke schade opliep. ALKMAAR, 16 April. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 260.000 kinc'eren: 56 -58 Kg. 2.DO—3, 58—60 Kg. 3—3.10, 00- 02 Kg. 33.25, 62-04 Kg. 3.10—3.30, 04-06 Kg. 3.153.45, eendeieren 2.30—2.50 p. 100 stuks. WARMENHUIZEN, 16 April. Roode kool 6.508.50 gele kool 2.804.70 Dcensche witte kool 4.10—5.20, Bevelanders •33.10. peen 2.80, bieten 0.500.80. Aanvoer: 29.900 Kg. roode kool, 28.500 Kg. gele kool, 35.800 kg. Deetnsehc witte kool 200 kg. Bevelanders, 450 Kg. peen, 175 Kg. bieten. PURMERF.XD. 19 April. Koeien, totaal 700 stuks: 195 vette koeien 6472 ct. per T<g„ geldekoeien f l?**2?0, melkkoeien f 180310. 10 paarden f 90195, 10 vette kalveren 30—00 ct. opr Kg., 900 nuchtere voor de slacht f 7—17. 201 vette Varkens per kg. 0.540.50; 48 magere 3045; 310 biggen 16^-28; 600 scha pen 17—34; 40 bokken 3—13. BROEK OP LANGENDI.TK. 19 Anril. Aanvoer: 750 Kg. peen f 5.30, 250 Kg. kl. peen f 1.60. 1000 kg. roode kool f 7.50—7.70; 8000 kg. gele kool f 4.30—5.20; 5000 kg. d. witte kool f 3.10—5.4 NOORDSCTTATUVOUDE. 19 April. Aanvoer: 8400 Kg. gele kool 4.30—5, 9700 Kg. D. witte kool 4.90—5.70.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3