Plaatselijk Nieuws Ds. Eikema gaat heen DOUWE EGBERTS Een vruchtbare ambtsperiode Dinsdag 19 April 1938 Tweede blad „Ds. Eikema beroepen naar Wor- merveer Kampen Enschede Assen Ds. Eikema heeft het be roep niet aangenomen", stereotiepe zinnetjes in onze kolommen gedu rende de zeven jaren, dat genoemde predikant de Ned. Herv. Gemeente in Schagen dient. Tot enkele weken geleden Zaandam een poging deed den pastor van zijn Schager kudde weg te voeren. En, wij zeggen het piet leedwezen, het. twééde stereotiepe zin petje moeten wij dit keer als volgt wijzi gen: Ds. Eikema heeft het beroep naar Zaan- 'dam aangenomen." In den kerkdienst van eersten Paasch- ©chtend deelde dominéé zijn beslissing aan jde gemeente mede. Een beslissing, welke na rijp beraad ge nomen werd en slechts is te eerbiedigen. Dit besluit zal voor velen gemakkelijker le aanvaarden zijn, wanneer zij bedenken, (dat de heengaande ambtsdrager een kost baar geschenk achterlaat: den opbloei van het kerkelijk ert geestelijk leven alhier, die, wat het eerste betreft, met sprekende cijfers valt te boekstaven, wat het. tweede aangaat, zich uit don aard der zaak niet laat becijferen, doch door nie mand, die ook maar eenigszins met Schager geestesstroomingen op de hoogte is, zou kunnen worden ont kend. Natuurlijk beweegt Ds. Eikema's werk zich allereerst op zuiver godsdienstig ge bied, doch niet vreemd aan zijn stimulee- renden invloed op het Protcstantsch-geeste- ïiik leven in onze plaats mag zeker geacht worden 's predikanten bemoeienis met den brandenden strijd, welke in deze dagen de democratie om haar bestaansrecht te voe ren heeft. Rustig, devoot, suggestief als kan selredenaar, kan Ds. Eikema fanatiek zijn waar 't er om gaat. de groote massa btj te (brengen, wat Mr. Oud onlangs hier nog zoo treffend noemde de „eeuwige_ gedachte van de democratie". De, predikant is één der oprichters van de afd. Schagen „Eenheid door Democratie." Het harmonisch gebaar, waarmede deze feeraar religieus en sociaal leven weet sa- pien te vatten, heeft hem ongetwijfeld den „loop" in de Groote Kerk op de Markt be zorgd. En tóch is dit gebaar sober; Ds. Eikema bleef de stille werker, die popula riteit niet zoclit. Even een paar cijfers. Het gemiddelde aantal kerkbezoekers per dienst, dat. vóór 10.11 maximum 80 bedroeg, klom onder Ds. Eikema tot pl.m. 160, dus {het dubbele, op. Per jaar werden 4045 (ook wel eens boven de 50) lidmaten aangenomen, een respectabel aantal, zoodat de gemeente eenige honderden zielen totaal precies 300 gi'ooter is geworden. J.1. Vrijdag wer den niet minder dan 44 aannemelingen be vestigd. Memorceren wij eenige feiten uit domï- Jjee's ambtsperiode. Een afdeeling van de „Rijzende Kerk", de (bekende Jeugdorganisatie, werd gesticht,, terwijl Ds. met zijn echtgenoote het initia tief nam tot oprichting van de Vrijz. Herv. Vrouwenclub. Huize Avondrust onderging 3n 1935 een belangrijke verbouwing, waar door het. aantal verpleegden aanzienlijk kon worden uitgebreid. Zooals men weet, is de vertrekkende pre dikant, sinds 1031 consulent van de gem. Barsingerhorn en Haringhuizen. Ingewijden kennen de ongelukkige omstandigheden, waardoor sinds jaren het aanstellen van een predikant in die gemeenten onmogelijk was. Grootendeels door toedoen van Ds. Eikema is thans de gelegenheid geschapen, dat Barsingerhorn en Haringhuizen weder om cpu predikant, kunnen beroepen. Met den Raad van Beheer, waarmede kwestie was ontstaan, werd overeenstemming ver kregen. De bedoeling is, één predikant te benoemen voor Barsingerhorn, I-Iaringhui- zen en Kolhorn te samen. Het wachten is nog slechts op het uittrekken van hpt geld voor een traetement op de e.v. Rijksbegroo- ting (dus 1030); dc begrooting 1938 vermeld de dezen post niet. Belangstelling voor Volksonder wijs. Ds. Eikema werd 1 April 1805 te Smilde geboren. Van 10211025 stond hij te Ben- ringbroek bij Hoorn, van 1925 tot 1027 te Witmarsum (Fr.), van 1027 tot. 1931 te God linze, gem. Biei-nm (Gr.). Gedurende zijn verblijf te Godlinze gaf Ds. Eikema gods dienstonderwijs aan de Openbare Kweek school te Appingpdam( althans gedurende enkele perioden), terwijl hij ook lessen gaf voor de Ver. v. Volksonderwijs te Bierurn. Volksonderwijs ligt. hem nog steeds zeer na aan het hart. In September 1931 deed Ds. Eikema zijn intrede in Schagen. Ds. is redacteur van .,'t. KÏokkefouw". (ge> westelijk bijblad van „Kerk en Wereld"). Een zeer gezien predikant gaat. ons ver laten, iemand, die door zijn veelzijdige be langstelling, ruimen blik en karaktereigen schappen ook bij de niet-kerkschen achting en sympathie geniet, hen vaak onder zijn gehoor telde. En mét heni gaat. zijn echtge noote heen, de gastvrije dominocsehe, die er zooveel toe bijdroeg, dat. de pastorie een echt centrum van Protestantsch leven in ons stadje werd. Wij wensehen Ds. Eikema een succesvolle öihcidspcriode in zijn nieuwe gemeente toe. „DE ROZENKRANS" in het Noord-Holl. Koffiehuis. Zondagavond voerden de Vereenigde Schouwspelers in het Noord-Holl. Koffiehuis het bekende tooneelspel „De Rozenkrans" op, door Bisson bewerkt naar den roman van Barclay. Jane Champion, de heldin van het stuk, werd uitgebeeld door Enny Molsde Leeuwe en wel op zulk een voortreffelijke wijze, dat zij het mooie gegeven van Barclay's meesterwerk ten volle tot zijn recht deed komen. De wijze waarop Jane, als verpleeg ster, haar blind geworden geliefde steunt in zijn moeilijk leven, werd door Enny Mols juist aangevoeld. Subliem spel gaf vooral ook Piet te Nuyl als de oude dokter Mackenzie. Bravo! De figuur van de blind geworden schilder Dalmam, vond in Pierre Mols een goede vertolker. In liet eerste tooneel was hij niet sterk. Later maakte 'hij gelukkig veel goed. Ook de overigen gaven goed gaaf spel en droegen er toe bij, om deze opvoering van „De Rozenkrans" tot een groot succes te ma ken. De goed gevulde zaal beloonde het gezel schap herhaaldelijk met een spontaan en hartelijk applaus. Een gezellig bal sloot deze goed geslaagden avond. DE SCHIETWEDSTRIJDEN. Uitslag van den korpswedstrijd Verschillende uitslagen der schietwedstrijd den, welke op 23, 24, 25 en 26 Maart dooi de politieschictvereeniging „Schagen" wer den georganiseerd, publiceerden we reeds in ons no. van Dinsdag jl. Hieronder laten wij tot slot nog de uitslag van den korps wedstrijd volgen: 1. Gouden medaille, 278, Pol. Alkmaar; 2. gr. beker, 277, B.V.L., Hoorn; 3. gr. beker, 275, B.V.L., Egmond a. d. Hoef; 4. kl. be ker, 273, Pol. Hcerhugowaard; 5. kl. beker, 260, Pol. Schagen; 6. zilv. medaille, 265, B.V.L. Egmond-Binnen; 7. verg. zilv. me daille, 262, B.V.L. Schagen; 8. lauwertak, 261, B.W., Alkmaar; 9. verg. zilv. medaille, 257, B.V.L., Hcerhugowaard; 10. verg. me daille, 255, Pol. Schagen; 11. verg. medaille (kruis), 251, B.V.L., Stroet; 12. Verg. gr. me daille. 250, B.V.L., Oude Niedorp; 13, verg. medaille, 246, Pol. Schagen; 14. verg. gr. me daille, 238, B.V.L., Den Helder; 15. verg. bronzen gr. medaille, 236, B.V.L., 't Zand; 16. verg. bronzen med., 235, Pol. Iïeerhugo waard; 17. lauwertak (troostprijs), 234, B.W. Schoorl; 18. lauwertak (troostprijs laagste Pol. Korps), 175, Pol. Den Helder. 40 JAAR BEURTSCHIPPER Voor den heer J. C. Bleeker zal bet mor gen een bijzondere dag worden. Dan name lijk zal het 40 jaar.geleden zijn, dat hij voor de eerste maal als beurtschipper naar Amsterdam - voer. Ziekte- van- -zijn- vader noopte hem destijds op 16-jarigcn leeftijd het roer in handen te nemen. Dat de heer Bleeker, ondanks de 'vele te genslagen en ongebreidelde concurrentie toch dc reputatie van zijn veer heeft we ten hoog te houden is ongetwijfeld een feli citatie waard! SPORTCLUB „DE WIEL". Afscheid van dem heer Siem Koning als voorzitter. Zaterdag j.1. hield de Sportclub „De Woel" een vergadering in* café „De Gouden En gel". De vergadering, die goed was bezet, stond nog onder leiding van den lieer Siem Ko ning, die echter wegens vertrek naar el ders heeft bedankt. Na opening werden de notulen door den secretaris, den heer Carl Wester, voorgele zen, waarin werd gewaagd van het suc cesvolle seizoen 1937. Zonder opmerkingen goedgekeurd. Rekening en verantwoording van de pen- ningmeesteresse, mej. Clasien Blaauboer, gaf eén batig saldo aan van f 26.60. Tot tijdelijk voorzitter werd bij acclama tie benoemd de heer Carl Wester, die te vens het secretariaat blijft waarnemen. De nieuw benoemde voorzitter brengt daarna den heer Siem Koning hartelijk dank voor zijn stuwende kracht ter bevor dering van de zwemsport in Schagen welk compliment met een hartelijk applaus werd onderstreept. Joop Blaauboer zou het op prijs stellen als de leden insignes droegen. Het bestuur zal prijs aanvragen. Bij de rondvraag werden inlichtingen ge vraagd over de sport keuring. De secretaris zeide hierover nog een posi tieve medeeelingen te kunnen doen, doch hij zegde toe aan den Bond hierover te zul len schrijven. Hierna sluiting. Uit onze omgeving LANGENDIJK DE WERKZAAMHEDEN AAN DEN PROEF- POLDER IN HET GEESTMERAMBACHT. De arbeiders moeten crediet geven. De werkzaamheden aan den wes telijken proefpolder in het Geest- nierarnbacht, welke Maandag j.1. zijn aangevangen onder leiding van de Ned. Heide Maatschappij, hebben den arbeiders nog niet veel voldoe ning kunnen schenken. In de eerste plaats is het, loon, dat voor het zworo grondwerk wordt betaald, laag. M.en gaat uit van een standaarloon van 25 cent per uur, waar men bij flink werken aan toe kan komen en wanneer het iets mee loopt lot 10 procent boven mag komen Deze eerste week is men vrijwel bij het standaard- loon gebleven. Er wordt door de Heide. Mij. schijnbaar rekening mee gebonden, dat men niet te, veel zal verdienen. De bedragen, wel ke dc eerste dagen voor zeker werk werden uitbetaald waren belangrijk hooger dan de latere dagen, zoodat men in het begin flink boven het genoemde basïsloon kon uitko men, maar er later ver onder bleef. Een tweede tegenvaller was wel, dat men, evenals voorheen in de Wieringermeer een aantal pendagen moet doormaken, zoodat het loon van deze eerste week werken, eerst op het einde van de volgende week zal ont vangen. Deze mededeeling heeft onder dc arbeiders, die voor een groote gedeelte reeds, meerdere weken achtereen werkloos waren geweest en dus hadden gestempeld, wel eenige opschudding veroorzaakt, aangezien men met de Paasclidagen in het vooruit zicht, toch gaarne zijn verdiende geld in ontvangst zou nemen vóór deze feestdagen. Men heeft er het N.V.V. van in kennis ge steld, hoe een en ander zou verloopen. Deze organisatie heeft zich telefonisch met de gemeentebesturen van Oudkarspel cn Noord scharvvoude in verbinding gesteld om te trachten te bereiken dat hierin een voorzie ning werd getroffen. Het gemeentebestuur van Noordscharwoude was echter niet te bereiken, zoodat men alleen met Oudkars pel heeft gesproken. De toezegging werd ge daan, dat de arbeiders Dinsdag(heden) een uitkeering zouden ontvangen, gelijk aan dc steunuitkeering. Aangezien men te Noord scharwoude geen bespreking heeft kunnen boeren (waarschijnlijk door den Goeden Vrij dag) zijn de arbeiders Vrijdagavond naar het Burg. Armbestuur getrokken, doch ook daar hadden zij geen succes, y.angczicn liet B. A. geen zitting hield. Het was Goede Vrij dag. Den volgenden dag zijn oen paar arbei ders naar een der armbestuursleden gegaan en hebben hem de zaak voorgelegd. Deze zegde toe, een en ander te zullen bespreken. De arbeiders zullen nu Dinsdagavond (he den) bij den heer Oosterlee worden ver wacht, waar zij verwachten, een steunuit keering te zullen ontvangen, evenals te Oud karspel geschieden zal. Hierdoor is deze zeer onaangename kwestie voor de arbeiders tot zoo ge ring mogelijke proporties terugger bracht, doch de vraag rijst, of het voor den goeden gang van zaken en met het oog op de door de langdu rige werkloosheid zeer geringe fi- nancieelen weerstand van de arbei ders niet wenschelijk is, dat deze on sympathieke p-en-dag-regeling zoo spoedig mogelijk wordt opgeheven. Want niet alleen de thans te werk ge- steklen zullen hiermede te kampen hebben, ook hen, die straks nog zullen worden ge plaatst (Dinsdag komen er weer verscheide ne arbeiders bij) zullen er mee kennis ma ken. Men begint reeds i.p.v. van den proefpol der van den beproevingspolder te spreken. De eerste kennismaking is dan ook niet aan genaam. DE AAN BANDEN GELEGDE EXPORT NAAR DUITSCHLAND. Wat de exporteurs móeten en mogen verdienen. In aansluiting op eenige vroegere publi caties kunnen wij ten aanzien van de door de Nederl. Groenten en Fruit Centrale ge troffen maatregelen voor den export naar Duitschland nag het volgende mededeelen. Iri ecn„ 'laitei* gehóuden.ver.ga.deringvan de Ned. Groenten, cn Fruit Centraio is be sloten, een regeling te treffen voor de door de exporteurs op Duitschland te maken winsten. Wij zullen ons bepalen tot de voor deze streek belangrijkste producten, de roode-, gele- en witte kool. Daarvoor is bepaald, dat ten hoogste in rekening mag worden gebracht: de in koopsprijs op de veiling, vermeerderd met de verpakkings- en verladingskosten, voor verpakking in zakken ten hoogste 50 cent per 100 Kg. en bij losse verlading ten hoog ste 17 cent per 100 Kg. Ilier mogen worden bijgevoegd dc algemeene kosten plus de winst, welke niet hooger mogen zijn dan 30 pet. van den inkoopsprijs op de veiling, doch met dien verstande, dat ten minste 50 cent per 100 Kg. mag worden genomen en nooit meer dan f 0.75 per 100 Kg. Voor deze producten zal geen lagcren prijs worden genomen dan samengesteld uit den inkoopsprijs op de veiling en ten minste 80 pet. van de voor verladingskos ten genoemde bedragen. Hieruit volgt dus, dat de handelaren als winst met inbegrip van algemeene onkos ten niet meer mogen rekenen dan f 0.75 per 100 Kg., maar niet minder dan f 0.50 per 100 Kg. Het is dus volgenis deze bepa lingen .uitgesloten dat een exporteur met minder dan f 0.50 per 100 Kpr. tevreden mag zijn. Hij moet f 0.50 per 100 Kg. bere kenen. Dit zal wel zijn bepaald om oneerlijke concurrentie te voorkomen. Zoo is het ook met de emballage- en verladingskosten Men mag niet minder in rekening brengen dan 80 pet. van de daarvoor vastgestelde maxi mum-bedragen. .Dat hieraan sterk de hand moet. worden gehouden blijkt wel uit de mededeeling, dat bij afwijking van deze voorschriften een tuchtrechtcrlijke verklaring zal worden op gemaakt, zoodat men dan met den tucht rechter in aanraking komt. Wanneer een handelaar zich dus precies aan dc voor schriften houdt zal hij aan een wagon Deeusche witte kool van f 500.maximum kunnen verdienen: 20 pet. van den vei- lingsprijs met een maximum van f 75. voor verladingskosten kan hij in rekening brengen (bij losse verlading) f 17.Dit laatste bedrag is wel iets hooger dan de werkelijke kosten, bet verschil is pl.m. f 6. Bij verlading in zakjes van 25 Kg. echter is het verschil tusschen de werkelijke en de te berekenen kosten onbeteekenend. In totaal zou de exporteur in dit geval dus f 81.— aan epn wagon verdienen. In 't ongunstigste geval zouden de te berekenen algemeene onkosten en de winst f 0.50 be- dragpn; 80 pet. van f 17.— is f 13.60, dus zou bet overschot dan f 52.60 bedragen. Wanneer hiervan nog commissionnairs- provisie, telegram- en telefoonkosten en al de overige algemeene onkosten af moeten, blijft er volgens een ingewijde ongeveer f 30.per wagon over. In hoeverre hier van een redelijke vergoeding kan worden gesproken, laten wij in liet midden. Daar over wordt zeer verschillend gedacht. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. In de gehouden vergadering van het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Tuin dersbonds werd alsv ertegenwoordiger van den NTB in de NAK afd. Tuinbouw, be noemd de heer W. Vennik. Men zal zich ook aansluiten bij de afd. Landbouw van ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI OUD-HOLLANDSCHE PIJPTABAK genoemde oranisatie, voor welke afdeeling de heer N. Kaan als vertegenwoordiger werd voorgedragen. Naar aanleiding van het besluit van de alg. verg. om een commissie in te stellen voor de heffing op de vroege aardappelen werden aangewezen de heeren A. Blom voor het H. B., Van Straaten te Ivimswerd voor Friesland, C. Ham te Wijdenes, L. Kalver- aijk te Oudkarspel en D. Brander Jz. te Hoogkarspel voor Noordholland, en Sonne- veld te 's-Gravenzande voor Z. Holland. In de studiecommissie voor bet contribu- tievraagstuk werden benoemd de heeren W. Vennik voor het Hoofdbestuur, A. v. d. Gaag te Loosduinen, C. Borst te Oudkarspel en C. Boer Iloogczand-Sappemeer. De secretaris van liet H. B. de heer A. Blom werd aangewezen in de Centrale Commissie voor de Vaste Lasten. Plaatsver vanger de heer N. Kaan te Oudkarspel. In het te vormen nieuwe bestuur voor be drijfsmaat regelen Bloembollencultuur zal de heer W. Vennik te Venhuizen zitting nemen. OUDKARSPEL „DER RASTELBINDER" DOOR „CAECILIA". Voor een uitverkochte zaal heeft de ope rette-club „Caecitia" in het Huis de Bre- derode onder leiding van den heer H. J. Zaal een uitvoering gegeven van de operette „Der Rastelbinder" van Franz Léhar. In het eerste bedrijf, het voorspel, werd medewerking verleend door het kinderkoor van CaecÜia, waarvan Hannic Wolfswinkel en Jannie Wit de rol van de jonge Suzic en Janku op verdienstelijke wije vertolkten Mozes Peperkorrel de .Joodsclie uien-koop- man heeft in dit bedrijf en ook in de vol gende ccn goede creatie gegeven van deze zeer moeilijke rol. De heer Koeman heeft hiermee wel succes gehad. Ons kon het spel van Voitech (A. Kieft) minder bekoren Over het algemeen was er te weinig hande ling in dit eerste gedeelte. In het tweede bedrijf ging het beter. Er zat, meer gang in Janku en Milosch, de heeren J. Wiersma en L. Uipkes hadden een open doekje in ontvangst te nemen. Vooral de heer Uipkes beschikt over een uitstekend orgaan, al zou het soms aangenamer zijn, als hij zich iets meer beheerschle. De dames L. Eecen -mi B. Bakhuijs ga ven als Suza en Mizzi goed spel te zien. Meester Glöppner, de heer J. Klinkert heeft zich weer van zijn goede zijde doen zien. Hij dient echter in aanmerking te nemen, dat hij van deze rol geen carricatuur moet ma ken. Als wachtmeester in het dprrle bedrijf was de heer Klinkert weer kostelijk. De dirigent, de heer Zaal begeleidde de ope rette op den vleugel, welke was afgestaan door de fa. Ypma te Alkmaar. Het talrijke publiek heeft ongetwijfeld zeer veel genoten van deze uitvoering. Het was alleen jammer, dat de pauze's zoo bui tengewoon lang duurden. Vermelden wij nog, dat de décors weer op uitstekende wijze waren verzorgd door den heer D. Dirkmaat te Noordscharwoude. Cos- tumes en grimage waren van den heer J. Groothuizen te Alkmaar. Een gezellig bal besloot dezen avond. NOORDSCHARWOUDE. Schaken. Wit le klas Zwart D. KoornTb. Bruin 01 Dr. J. de WitJ. Kroon afgebr 2e klas Dr. H. Wilmink P. Blom 0—1 G. MoraalJ. Deutekom 01 K. de Vries—P. de Ruiter y2—y2 4e klas. J. Kamper—Jh. Bakker 1—o J. SmitJ. Ootjers lo P. F. Slot—J. IJff o-l ZUIDSCHARWOUDE. Kolven. Bij de in de kolfbaan van Op Maat ge houden kolfwedstrijden was de uitslag de volgende: Eerste klas: 1. P. Molenaar te Zuidscharwoudo 240 p„ 2. C. Berkhout te Zuidscharwoudc 234 p. Eerste klas: 1. J. Leeuwrik te Zuidschar- woude 249 p., 2. J. Reijne te Zuidscharwoude 228 p., 3. J. du Burck te Zuidscharwoudc 220 punten. Derde klas: 1. A. Schoenmaker te Zuid scharwoude 209 p,, 2. P. Schoorl te Zuid scharwoude 103 p. Serie J. Kramer, Zuid scharwoude 81 p. NOORDSCHARWOUDE. Wandeltocht. Door de Adspiranten van de gymnastiek- vcreen. Hercules en Hygiea werd den 2den Paaschdag een wandeltocht gehouden, waar aan doore en 36-tal jongens en meisjes werd deelgenomen. Geloopen werd door de Woud- meer naar Dirkshorn en over Kalverdijk te rug. Ondanks het minder gunstige weer slaagde deze eerste tocht uitstekend. OUDE NIEDORP 'T VELD. W.O.L.-Polder. Het voltallig bestuur vergaderde ten loka le van den heer J. P. Pepping aan de Weel. Na opening, lezing en goedkeuring der no tulen, volgden eenige mededeelingen, nl.: le. dat wegens hermeting van diverse perceelen in dc Lcijen, het Waterschap is ver groot met 0.50.22 H.A. en verkleind met 0.11.50 H.A., alzoo een uiteindelijke ver meerdering van 0.38.72 H.A. 2e. dat is is ingekomen een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt aangespoord om, met het oog op de tegenwoordige rentekoers tot renteverlaging der loopendc leeningen over te gaan. In 1937 werd de rente ver laagd van 2% op 4 waarbij is bepaald dat dit voor 5 jaren zou gelden en bij tus- schentijdsche wijziging 1 boete door den, polder zou zijn verschuldigd. Bericht werd ontvangen, dat de geldgeef- ster per 22 October 1038 bereid is de rente nader te bepalen op VA waarbij dan 1 boete moet worden betald en welke regeling op de "bestaande voorwaarden doorgaat. Al gemeen acht men dit billijk, zoodat, een des betreffend voorstel aan de ledenvergadering zal worden voorgelegd. De Voorzitter doet mededeeling betreffen de een bespreking met den dijkwerker K. Mul, die den leeftijd van 74 jaren .bereikt heeft, waardoor hem eervol ontslag zal moe ten worden verleend. Daar geen pensioenregeling bestaat en een trouwe diensttijd van 40 jaren door hem werd vervuld, wordt met algemeene stem men besloten tot het verleenen van een jaar lijksche tegemoetkoming van f 100.—, De le denvergadering zal hierover beslissen. Hierna volgt voorloopige vaststelling van de begrooting voor 1938. De lasten werden als volgt vastgesteld: Westerkampen fll.— (f12.—Oosterkampen f 14.(16.—), Leijen f *5(f17.Dc tusschen haakjes vermel de bedragen geven do lasten aan per h a., die over 1937 werden geheven. De ingelan denvergadering zal worden gehouden op 1 Mei a.s. Hierna sluiting. CALLANTSOOG Muziekuitvoering. Zondag, 1en Paaschdag, gaf de muziek vereniging „Callantsoog", onder leiding van den heer A. Vriesman, haar laatste uitvoe ring in dit seizoen, in hotel Dc Haan, al hier. Het was voor een eivolle zaaL toen de voorzitter der vereeniging, dc heer A. Scha gen, dc vele aanwezigen Tiartelijk welkom heette. Na liet openingnummer, een vlotte ïnarsch, volgde de Ouverture Les Chènes du Platau, van Gadenne, die heel goed ten gehoore werd gebracht. Voor de pauze noe men wij nog Caprice sur L'Opera Norma, dat eveneens heel goed werd gespeeld. De moei- hjke passages daarin, werden goed he- heerscht. In de pauze werden er eenige. jonge dames op het publiek losgelaten, die er spoedig in slaagden de lootjes voor de tombola aan den man te brengen. Na de pauze werd het. tooneoltukje „De bonte Kakatoe", blijspel in één bedrijf opge voerd. Het applaus dat de medespelenden aan liet. einde in ontvangst mochten nemen, was zeker verdiend. Het werd vlot en zon der haperingen gespeeld, wat het, geheel voor een blijspel ten goede komt. De muziek vereeniging bracht daarna nog drie nummers ten gehoore; hiervan vonden wij Humbloment Valse heel goed. Tot slot volgde de verloting voor de tom bola, wat nog heel wat hilariteit bracht. De directeur, de heer Vriesman, kan te vreden zijn over de geleverde prestaties. Er werd beschaafd gespeeld en met elke uit voering kunnen wij vorderingen constatee- ren. Het was een zeer goed geslaagde avond. Een gezellig bal hield nog vele aanwe zigen langen tijd bijeen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5