Heracles wint 2 maal van Be Quick Feijenoord moet één punt aan PSV laten Uitstekend werk van Alm» Boys in de promotie-competitie W.waard speelt gelijk met QSC De voetbaluitslagen N»H»V»B» W.waard en QSC spelen gelijk Alkmaarsche motorraces 9 Nieuw wereldzwemrecord voor Nederland De uitslagen van de tijdens de Paaschdagen gespeelde wedstrijden luiden: FeyenoordP.S.V40 HeraclesBe-Quick 20 P.S.V.Feyenoord 2- Be-QuickHeracles *•- 24 ExcelsiorD.O.S02 EmmaH.D.V.S22 Z.V.V.—Alkm. Boys 0—2 BaarnWatergraafsmeer 13 WieringerwaardQ.S.C22 G.R.C.Hoogezand 22 WatervogelsHelder 2 42 H.R.C. 5J.V.C0—5 H.R.C.—Uitgeest 4—0 D.T.S.Alkmaar 62 Kampioenschap van Nederland Twee overwinnnigen van Heracles. Het is slechts aan Heracles gelukt om de volle vier punten uit de beide Paaschwedstrij- te leuren. Op eigen veld wonnen de Almeloërs van Be-Quick met 20 en gisteren deden ze het in Groningen nog eens over, ditkeer met de cyfers 42. Dat was uitnemend werk van Koldewijn c.s. en zij verdrongen DWS dan ook van de tweede plaats, achter Feyenoord. Ook Feyenoord weerde zich echter deze dagen goed, want den eersten dag werd PSV met niet minder dan 4—0 in Rotterdam geklopt. Deze prestatie konden Van Heel en zijn man nen den volgenden dag echter niet herhalen, want in Eindhoven moesten zij met een 22 gelijk spel genoegen nemen. Enkele seconden voor het einde scoorden de Rotterdammers nog wel een derde doelpunt, doch dit werd wegens hands geannuleerd. De spanning in de kam pioenscompetitie is nu zeer toegenomen. Er is nog geen enkele ploeg uitgeschakeld voor den eeretitel, maar voorloopig zijn Be-Quick en PSV echter naar het tweede plan verdron gen. Veel hangt af van hun volgende wed- stryden, want een nederlaag kunnen zjj geen - van beiden meer verdragen. Het beste staan Feyenoord en Heracles er voor, maar ook DWS heeft nog maar twee verliespunten. Het valt dus nog niet te zeggen, wie, als opvolger van Ajax, kampioen van Nederland zal worden. De stand tusschen de kampioenen is als volgt: Feyenoord 4 2 Heracles 4 3 D-W.S. 2 0 Be-Quick 3 0 P.S.V. 3 0 Om een plaats in de perste klasse Krygt Utrecht een eerste klasser? Het ziet er hoe langer hoe meer naar uit, dat aan het eerste-klaslooze tijdperk van de stad Utrecht een einde zal komen. Het sterke DOS won immers gisteren ook haar tweeden promotiewedstrijd, ditmaal van Excelsior in Rotterdam (02). Dumortier c.s. hebben dus weer 2 punten voorsprong op DWV, dat ech ter de Bisschopstedelingen nog op bezoek krijgt. Excelsior mag vrijwel geen hoop meer koesteren op behoud van het eerste klasse schap. Dit is de stand: 2 0 10—3 6 0 1 108 6 2 0 0—0 2 1 2 2—6 1 1 2 3—8 1 D.O.S. D.W.V. Excelsior 2 2 0 0 7—2 4 2 10 1 5—7 2 2 0 0 2 2—5 0 Hermes laat een veer. Het is Hermes in haar tweeden degradatie wedstrijd niet van zoo'n leien dakje- gegaan als tegen Overmaas. Tegen Emma, dat bij haar op bezoek was en dat algemeen als de zwakste van de drie beschouwd werd, moest zij genoegen nemen met een 22 gelijk spel. Hierdoor stegen de kansen van Overmaas, maar ook Emma is nog niet weg, zooals onderstaande stand doet zien: H.D.V.S. Overmaas Emma 2 11 2 10 2 0 1 0 5—4 3 1 3—3 2 1 2—3 1 FVC practisch gepromoveerd. FVC is niet onfortuinlijk in de promotie competitie. Won zij van haar beide rivalen reeds eenmaal, gisteren waren GRC en Hoo gezand bovendien nog zoo vriendelijk om tegen elkaar gelijk te spelen (22). Het moet al erg gek gaan, wil FVC het dus niet halen: F.V.C. G.R.C. Hoogezand 2 2 0 2 0 1 2 0 1 0 8—2 4 1 4—7 1 1 2—5 1 Om een plaats in de tweede klasse Uitstekend werk van Alkmaarsche Boys. Reeds in den eersten degradatiewedstrijd heeft ZVV ondervonden, dat het zeer moeilijk is zich te handhaven tegen de derde klasse kampioenen. Helaas hadden wij Zaterdag ver zuimd de aandacht op dezen wedstrijd te vestigen, maar voor hen, die het nog niet wis ten zij hier vermeld, dat gisteren ZVVAlk maarsche Boys gespeeld is. Deze match werd met 2—0 door de Alkmaarders gewonnen en daarmede hadden zij een meer dan uitste kende start, die hen zeer favoriet maakt voor de plaats in de tweede klasse. Inmiddels is deze uitslag voor velen een verrassing, doch minder voor hen, die de Zaandammers de beslissingsmatch van HRC zagen verliezen. A s. Zondag komt Bloemendaal bij de Boys op bezoek, dan zal het wel storm loopen aan den Westerweg! Dit is de situatie: Alkmaarsche Boys 1 1 0 0 20 2 Bloemendaal 0 0 0 0 00 0 ZVV 10 0 1 0—2 0 Watergraafsmeer blijft aan. Door met 31 van Baarn te winnen is Watergraafsmeer de eenige concurrent van BFC gebleven met slechts een klein kansje op promotie. Baarn zal het 't volgend jaar nog eens over moeten doen: :zij werd in het over gangsexamen te licht bevonden. Om een plaats in de derde klasse WieringerwaardQSC onbeslist. Het is Wieringerwaard niet mogen gelukken de zoozeer gehoopte en ook verwachte zege op QSC te behalen. De roodbroeken konden het n.1. niet verder brengen dan een gelijk spel (22), waardoor de kansen voor haar en de Wormeerveersche roodwltten gelijk bleven. Is dit gelijke spel lang niet ongunstig voor de kampioenen van IV B, het had ook tot gevolg, dat Texel zich nog steeds derde klasser mag noemen. Immers had een van de beide kemp hanen gewonnen, dan zou de degradatie van de eilanders reeds een feit zijn geweest. Nu dit niet het geval is, klampt Texel zich nog aan een broos stroohalmpje vast, n.1. aan de hcop, dat de beide kampioenen nog eens gelijk zullen spelen en dat zijzelf er in zal slagen op elk van hen revanche voor de geleden nederlaag te nemen. Het is dus maar een miniem kansje, maar het is er nog en in ieder geval de moeite waard om er nog eens hard voor te vechten. Zelfs al kan Texel het in het voor haar gunstigste geval tot beslis singswedstrijden brengen. Intusschen lijdt het geen twijfel, of Wierin gerwaard en QSC hebben het heft nog in han den: beiden staan er precies even goed voor. Wel moet de Waard nog by QSC op bezoek, maar daar staat tegenover, dat deze op haar beurt nog het reisje naar Texel moet maken. In ieder geval zit de spanning er volop in, zooals ook de stand laat zien QSC 2 110 4—2 3 Wieringerwaard 2 110 43 3 Texel 2 0 0 2 1—4 0 DTS van de onderste plaats Door haar laatsten wedstrijd met 62 van het verzwakte Alkmaar te winnen is D.T.S. er nog juist op de eindstreep in geslaagd de laat ste palats te verlaten. Het is anders een seizoen geweest, dat de Oudkarspelaren het beste doen nu maar zoo gauw mogelyk te vergeten. Vol gend seizoen beter! K.N.V.B.-BEKER. HRC heeft met 40 van Uitgeest gewonnen en zit dus nu in de derde ronde. Verder zal zy 't echter wel niet brengen, want hier ontmoet zij in Amsterdam niet meer en niet minder danAjax. Promotie-degradatie I D: HRC 5—JVC Rauchbeker: MFCSchagen WatervogelsHelder 2 Gouden Kruis: Schagen 3Texel 3 uitgesteld. BKC 2—Texel 2 uitgesteld. PettenHelder 3 20 0—5 2—3 4—2 COMPETITIE, I D: Succes 2Zeemacht 4 E: Atlas 3—Helder 7 Adspiranten: Afd. P.: Schagen aHRC b Afd. Q: Helder c—Helder d HRC dAtlas a Afd. R: Held. Boys a—Helder Schagen bHRC f HRC eSucces b uitgesteld, uitgesteld. 1—2 4—0 1—1 0—2 5—0 J.V.C. terug in 1D Door een royale overwinning op het veld van HRC 5 zelf (5—0) heeft JVC haar twee de klasseschap definitief geëindigd en is teruggekeerd in de ryen van I D, zoodat de Julianadorpers in den vervolge weer de at tractieve duels tusschen hun favorieten en clubs als Petten, DOSKO, etc. kunnen aan schouwen. HRC 5 zal het volgend seizoen weer in 2 moeten uitkomen. Aan JVC intusschen onze gelukwenschen. Rauchbeker. Conform de verwachtingen hebben Schagen en Watervogels zich in de volgende ronde geplaatst. Gouden Kruis. Beide Texel-elftallen kregen uitstel. Petten elimineerde Helder 3, dat zich echter goed heeft geweerd. De Competitie. We vestigen de aandacht op de twee onge dachte succesjes, die resp. HRC b en HRC f hebben geboekt. HRC b is nu hekkesluiter af. Beide Schagen-elftallen stelden teleur, 't Gelijke spel van HRC d tegen Atlas is zeer eèrvol. Q.S.C.-keeper leverde best werk. Het eerste treffen tusschen de adspi- rant plaatsvervangers van Texel is onbe slist geëindigd. De meest juiste uitslag. Maar daar moet onmiddellijk aan worden toegevoegd, dat Q.S.C. dit kostbare winst punt vrij zeker niet uit het hol van haar grootste concurrent zou hebben wegge sleept als haar keeper, Van Veen, niet in zulk een geweldige vorm was geweest. Merkwaardig stak hierbij wel af de conditie van keeper Rezelman, die een van zyn slecht ste wedstrijden speelde. Het was overigens toch een wedstrijd vol merkwaardigheden: de eerste helft met een voortdurend in den aanval spelend Wieringerwaard, dat kogels inzond waarvan er verscheiden alle kwaliteiten beza ten voor een doelpunt, eindigde met een 21- voorsprong voorQ.S.C. Een andere merk waardigheid: na rust bleef Q.S.C. met een sterk teruggetrokken halflinie spelen, waar door haar voorhoede geheel aan haar lot werd overgelaten. En dat terwijl aanvallen en schie ten het parool had moeten zijn met een zoo zwakke keeper voor zich, als Rezelman dezen middag bleek te zyn. Deze taktische fout heeft Q.S.C. de overwinning gekost die na de voor haar zoo gunstige doelwisseling vry algemeen werd verwacht. Want nu liet Q.S.C. tusschen middenlinie en voorhoede zulk een gaping be staan, dat Wieringerwaard heel vaak tot tegen aanvallen kon overgaan, heel wat meer bijvoor beeld dan W. voor rust aan Q.S.C. had toege laten. Bracht dit vreemde vasthouden aan het 5-verdedigers-systeem dus mede, dat er byna geen serieuze kans kon ontstaan om den voor sprong te vergrooten, het schiep eveneens de mogelijkheid, dat Wieringerwaard met haar veelvuldige tegenaanvallen de gelykmaker zou kunnen bewerkstelligen. En dat is gebeurd ook. Wanneer wfl de beide elftallen op hun spel- capaciteiten vergelijken, dan vinden we slechts een bevestiging van de conclusie die wij na Q.S.C.Texel reeds trokken. Q.S.C. is een beter geheel, een geheel van volkomen gelijk waardige deelen» Het samenspel is haar sterk ste wapen en dit bleek dan ook beter dan dat van Wieringerwaard. Desondanks heeft dit zich niet uitgedrukt in de doelcyfers. Doelpunten maken vraagt nog iets anders dan alleen maar goed samenspelen. Dat andere bezit Wieringerwaard in hoogere mate: een spel spelen dat op goals maken ge richt is en dan vooral doorzetten. Bij Q.S.C. vielen, behalve de schitterende keeper, linkshalf N. Voormey en midvoor Pfersich op, al vond deze laatste in de uitste kende Saai en de bevredigend spelende Her mans kwade tegenstanders. Aan Wieringerwaard-kant was verder K. Schenk zeer goed op dreef en het viel ons op hoe hij hoewel zijn techniek zyn zwakke stee is zich voortdurend vry wist te maken. Oostindië, die voor het eerst rechtsbinnen stond, moet nog veel routine opdoen. De aan leg is aanwezig maar de sprong van W.W. 2 naar dit milieu was te groot voor hem dan dat hij een volwaardig partner voor Blaauboer kon zijn. Deze stond dan ook, mede door zijn uit stekende bewaking, veel op non-actief. Haze- loop was goed maar men zou hem de helft van de vinnigheid van een K. Schenk toewenschen. Jansen leverde tegen het einde prachtig werk. De gelykmaker is door zyn doortastendheid in geleid. De halflinie was als geheel weer uit stekend, doch M. Schenk, die minder fit was, blonk ditmaal niet uit. Nadat de Wormerveerders bloemen hadden overhandigd, trapte Q.S.C. tegen den sterken wind in, af. Gaandeweg werd het spel naar de Q.-helft gedrongen, doch de bezoekers dekten goed en tot systematische aanvallen kon W. niet komen. Een paar verre schoten stopte Van Veen uitstekend. Na 7 minuten gaat Q.S.C. er in eens van door, midvoor Pfer sich rent met den bal naar rechts, hakt dan ineens terug en de naar binnenstormende rechtsbuiten F. Voor mey schiet van flin- ken afstand meteen in (01). Een byzon- der fraai doelpunt dat Q. schijnt te inspiree- ren, want vlak er op lost Pfersich een schot dat via Rezelman's handen tegen den on derkant van de lat vliegt, neervalt en dan uit het doel spat, tot prjniyke verbazing van velen die gezien meen den te hebben, dat de bal achter de lyn was geweest. Gaandeweg komt W. nu in den aanval. Q. komt slechts sporadisch aan bod. We noteeren een half dozijn goed ge richte schoten van K. Schenk, 'maar Van Veen keept buitenge- IC. Schenk woon goed. Als Haze- loop een trough-pass meteen keihard in de hoek jaagt, weet Van Veen nog te redden. Na 32 min. stopt rechtsback Thie den bal met den arm en Wieringerwaard krygt een penalty te nemen. K. Schenk benut deze gelegenheid om geiyk te maken door zeer hard in te schieten, maar bijna had Van Veen ook deze kanjer in zyn macht gehad (11). Tot aan de rust blyft W. in de meerderheid. Vlak voor de pauze echter veroorzaakt een misser van Rezelman groote verwarring, maar Saai brengt nog redding. Opeens krijgt Pfer sich den bal weer, bliksemsnel omspeelt hy mans en stormt met dezen op de hielen op het doel af; Rezelman vei'zuimt uit te loopen en Pfersich stort met een zuiver schot nog vlak voor de pauze een koude douche over Wierin gerwaard uit (12). Niemand betwijfelt of Q.S.C., dat „al" met 21 voorstaat, zal nu met drie kwartier wind- voordeel in het verschiet en de onzekere Rezel man onder de W.-lat, gaan winnen. Maar.. Q.S.C. blyft met teruggetrokken halflinie spelen, het aantal Q.-aanvallen valt tegen en de kwaliteit ook en zoo vindt W. de gelegenheid om uit afgeslagen Q.-aanvallen telkenmale tegenpogingen aan te wenden. Het blijft maar 21. Eerst groeit het besef dat W. het daarop kan houden (Rezelman krijgt wat zelfvertrou wen terug) en dan, als K. Schenk keer op keer opbrengt, lustig Q.S.C.-ers passeert, en zyn medevoorwaartsen aan het werk zet, dan wordt de mogelijkheid op gelijk spel ontsloten. Heftig valt W. in de laatste 10 minuten aan. De on vermurwbare Van Veen blijft echter het strui kelblok. Een paar keurige kopballen van Oost indië treffen byna doel. Hazeloop schiet jam merlijk naast, na zich bliksemsnel te hebben vrijgemaakt. Jansen snelt ineens naar binnen en scoort byna. Vier minuten resten nog. Weer komt W. terug. De achterhoede kan de onstui mige roodbroeken niet meer houden. K. Schenk zet voor en Hazeloop schiet hard In (22). Jansen doet nogmaals best werk. Zijn mooie voorzet wordt door Hazeloop hard ingekopt, doch Van Veen stond weer op de goede plaats. Scheidsrechter Van Nunen leidde voortref- felyk. DTS-Alkmaar 6-2 De laatste en tevens beslissende wedstrijd voor DTS is geëindigd in een éclatante 62 zege op A'kmaar, waardoor de onderste plaats verlaten is. Hierbij moet echter direct gezegd worden, dat de Alkmaarders met een zeer verzwakte ploeg waren opgekomen en ook lang niet dat spel vertoonden, wat «rij wel eens van hen gezien hebben. Maar de verdienste van de DTS-ploeg is toch het feit, dat zij hiervan op zoo'n manier hebben geprofiteerd. Reeds dadelijk na aen aanvang bleek, dat DTS van die ploeg niet behoefde te verliezen. Hoewel DTS lang niet zoo speelde als vorige week, toch waren zy sterker en dat het voor de rust tot niet meer dan 1 doelpunt kwam, was hoofdzakelijk oorzaak van het goede ver dedigen der Alkmaar-achterhoede. Met hulp van den wind ruimden zij steeds goed op en letten daardoor riet zoovee olp het plaatsen, dat nu hoofdzakelijk uitging van hun spil. Het was een min of meer geluksdoelpunt, waarmee de thuisclub de leiding nam. Hun rechtsbuiten schoot den bal in, maar deze vond een A.-back op zyn weg, die het leer echter half raakte, waardoor de keeper werd verrast en via zyn arm verdween de bal in het net. Na de rust waren de doelpunten minder Het spel was maar net aan den gang of duur en er werden er dan ook 7 gescoord. Carnas passeerde de A.-achterhoede en den keeper en bracht den stand op 20. Maar al spoedig hadden de gasten ook den juisten weg gevonden en een voorzet van rechts werd fraai ingezet (21). Weer diende D. van repliek toen samenspel tusschen Carnas en Dekker eerstgenoemde een kans bracht, welke deze ook benutte.. Blykbaar vond de D.-achterhoede dezen voorsprong te groot, want zij hielpen Alkmaar een handje door een bal te hard terug te spelen op Kroon, welke het leer ook niet kon stoppen (32). Maar toen was Alkmaar uitgescoord en ach tereenvolgens brachten De Waard en Dek ker (2) den stand op 62. Paaschvoetbal BKC BKC pleegt ons nogal eens een aardige voetbal-Paschen te verschaffen, maar thans heeft het weer veel bedorven. BKC 2 ging ten onder tegen Atlas met 62 Hierna traden BKC I en Spaarnevogels aan, welke gast een vierde klasser uit Haarlem is. Rezel verving Tauber op de rechtsback plaats, terwyl Paardekoper evenals tegen Schoten spil stond. Van der Goes stond links half. Het is een wedstryd geweest met afwisse lend goed en slecht spel, die BKC gemakke- lyk met 63 heeft gewonnen. We nemen zoo'n partijtje maar niet te ernstig op en maken derhalve alleen melding van enkele goede dingen. Die waren er gelukkig in flink getal aanwezig. We hebben genoten van het gave partijtje voetbal dat Paardekooper zoo bescheidenweg stond te vertolken en durven wel te voorspellen dat de spil-kwestie zyn oplossing heeft gevonden. Verder waren er enkele brilliante aanvallen, zoo zuiver wat met spelers als Paardekooper en Jan van Wees kan dat geen Spaarnvogel er aan te pas kwam. De gasten hebben hard gewerkt maar behalve onproductief nogal ongelukkig ook. Daar staat tegenover dat de goals, die ze maakten veelal ontstonden door verregaande nonchalance van de B-verdediging. Jac. van Wees was voor rust de eenige die flink doorbeet en hy bezorgde zijn ploeg dan ook een 20 voorsprong met rust. Uit een kopbal bracht hij na de pauze den stand op 30. Haarlem scoorde tegen (31), doch Paardekooper mikte een boogbal precies onder de lat (41). Het antwoord van Spaarnevogels was nu eens achttien-karaats (4—2). Kort daarop was B's verdediging zoo aan het knoei en dat Sp. weer kon scoren. Toen kwam Jan van Wees uit den hoek en plantte het leder met een strak schot in de touwen (53). Ten slotte ging Blok nog eens „een wandeling maken aan het einde waarvan hy Jan van Wees een voorzet op zijn wreef legde, die met de zesde goal werd bekroond. (63). Waarbij het bleef. Wielrennen. INTERNATIONAE WIELERWEDSTRIJDEN TE LEEUAVARDEN. Ondanks het gnre weer was de publieke belangstelling bij de openingswedstrijden op de Leeuwarder wielerbaan beslist goed te noemen. De uitslagen luidden: Koppelwedstryd over zestig km: 1. F. SlaatsC. Pellenaars, 9 pnt.; tijd 1 uur 27 min. 8 sec. Op twee ronden: 2. D. TakkenF. Mater, 1 pnt. op drie ronden: 3. D. Groenewegen—B. J. v. d. Voort, 11 pnt. 4. A. BuysseA. Meerschaert, 8 pnt. 5. J. Martens—D. Klink, 6 pnt. Op 4 ronden: 6. M. SchotmanJ. v. d. Stel, 1 pnt. 7. H. ZimsHuertgen, 0 pnt. SCHOORL WINT MET 5—1 VAN CSV VOOR HET GOUDEN KRUIS. Schoorl speelt eerst met den wind in den rug en trekt al dadelijk op het C-doel af, doch CSV geeft eerst aardig partij en hoewel S. het windvoordeel heeft, toch is er van een over wicht nog geen sprake. Koel weet met een mooien kopbal het eerst te doelpunten, spoedig is het de beurt van CSV, doch dit doelpunt werd geannuleerd wegens buitenspel. Toch ge lukt het C. bij een volgende aanval gelyk te maken als Oud niet vergenoeg weg kan wer ken. Nog voor de rust onderneemt Selhorst een ren op het C-doel en besluit deze met een mooi schot dat doel treft. Na de rust is er nauwelijks afgetrapt of Selhorst krygt weer het leer in goede positie te pakken en wederom is het een pracht doel punt voor Schoorl. Nu komt S. er geweldig in, vele mooie aanvallen geleid door Selhorst en Klop worden nu ondernomen, het duurt dan ook niet lang of K. Klop kopt een voorzet van Jo keurig in. Ditzelfde spelletje zien we even later als Koel mooi voorzet en Korver netjes inkopt, waarmede de stond op 51 werd ge bracht. Eenige aanvallen van CSV worden door de S-backs en in laatste instantie keeper Oud onschadelyk gemaakt. Vooral na de rust speelde Schoorl een klasse beter dan CSV. Houtop valt en wordt ernstig ge wond. Kops de snelste ryder van dag- Ondanks het gure weer en de hagel- en sneeuwbuien was de belangstelling voor de eerstegrasbaanwedstryden van dit seizoen zeer voldoende te noemen. Naar schatting hebben een 3500 menschen de verschillende races gevolgd. De wedstrijden konden niet geheel volgens het programma worden afgewerkt, omdat een langdurige sneeuwbui de wedstrijdcommissie dwong om een zeer lange pauze te houden. Toen werden de resteerende wedstrijden van 6 tot 4 ronden gereduceerd, terwijl de tweede langebaanwedstrijd werd afgelast. De renners zijn dezen eersten dag niet by- zonder gelukkig geweest, want een der snel ste rijders, de Utrechtenaar Houtop, kwam nog voor de pauze zoo leelijk te vallen, dat opname in het ziekenhuis geboden was. Houtop kwam by het uitgaan van de zuidelijke bocht, terwijl hij geheel alleen aan de leiding was, plotseling te vallen. Eerst begreep niemand, wat er gebeurd was, doch spoedig was de oorzaak be kend. Houtop snelde zoo vlug mogelyk door de bochten en door een kleine on effenheid in de baan vloog zyn linkervoet tusschen het kettingwiel. Zijn voet werd' door den motor meegesleurd en geraakte daardoor geheel bekneld, terwyl het ach terwiel door den voet geblokkeerd werd. Helpers moest het wiel terugdraaien, om het been te bevryden. De geneesheeren constateerden een dubbele beenbreuk en bovendien was de voet gespleten. Onmiddellijk werd de renner naar het zie kenhuis overgebracht, waar terstond operatief werd ingegrepen. Gelukkig gaven de behandelende doctoren alle hoop op genezing. De wedstrijden. De groote verrassing was wel de vorm van Kops, die meer dan eens zijn meerderheid toonde over de snelste renners van verleden jaar. Van Aartsen, de tweevoudige kampioen van 1937, was niet tegen Kops opgewassen. Merkwaardig was overigens het feit, dat de oudere renners nog steeds de besten bleken. Rijk, Hartman en Kuyper bijvoorbeeld, be hoorden den geheelen middag tot de besten en hun stijl is nog altyd veel beter dan die der jongeren, die het moeilijke dirt-track- werk maar niet ondre de knie kunnen krygen. Diverse valpartijen behalve dan het ge val met Houtop liepen goed af. Ook hier in bewezen de oudjes, dat vallen een kunst op zichzelf is en ook hiervan hebben de jon geren kunnen leeren. De uitslagen waren: Juniores tot 250 cm3. Eindstand: 1. E. A. Molenaar, Den Haag, 3 punten, 2. H. J. J. Thuijs, Hilversum, 8 ptn. 3. J. J. Snel, Amsterdam, 10 ptn. Juniores tot 350 cmS. Eindstand: 1. P. W. v. Regteren Altena, Heerde, 4 ptn. 2. A. Langedijk, Gissendam, 7 ptn. Seniores tot 350 cmS. Finale. Eerste manche: 1. N. Kuyper, 2 min. 2.8 sec. 2. P. van Aartsen, 2 min. 7 sec. 3. A. Hartman, 2 min. 7.6 sec. Tweede manche: 1. N. Kuijper, 2 min. 0.8 sec. 2. A. Hartman, 2 min. 2.6 sec. 3. J. Rijk, 2 min. 6 sec. Derde manche: 1. A. Hartman, 2 min. 0.4 sec. 2. N. Kuijper, 2 min. 1 sec. 3. J. Ryk, 2 min. 2.2 sec. Totaal: 1. N. Kuijper, Rotterdam, 4 ptn. 2. A. Hartman, Amsterdam, 6 ptn. 3. en 4. P. van Aartsen, Amsterdam, en J. Ryk, Den Haag, ieder 10 ptn. Seniores tot 500 cmS. Finale. Eerste manche: 1. G. H. Kops, 2 min. 0.6 sec. 2. P. Maller, 2 min. 2 sec. 3. L. Rehorst, 2 min. 5 sec. Tweede manche: 1. G. H. Kops, 1 min. 56.6 sec. 2. L. Rehorst, 2 min. 3.4 sec. 3. J. D. de Graaf, 2 min. 3.6 sec. Derde manche: 1. P. Maller, 1 min. 58.2 sec. 2. J. Ryk, 1 min. 59 sec. 3. G. H. Kops, 1 min. 58 6 sec. Totaalstand: 1. G. H. Kcps, Rotterdam, 5 ptn. 2. L. Rehorst, Den Haag. 9 ptn. 3. P. Maller, Rotterdam, 12 ptn. Seniores 350 cmS over zeven ronden. 1. A. Hartman, 3 min. 26.2 sec. 2. J. Rijk. 3 min. 29.6 sec. S. N. Kuyper, 3 min. 30 sec.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6