Cor Kint vestigt nieuw wereld record 200 meter rugslag PSV-Feijenoord 4-0 Heracles klopt tweemaal Be Quick jw-emmen Nederland en Denemarken 11 wereldrecords ieder Het evenwicht tusschen Nederland en Denemarken is op zwemgebied hersteld: Cor Kint vestigde Zondagmiddag tijdens de wedstrijden te Aarhus een nieuw we reldrecord over 200 meter rugslag, dat tot hu toe op naam van Ragnhild Hveger met een tijd van 2 min. 41,3 sec stond, waardoor zoowel Nederland als Denemar ken in het bezit van 11 wereldrecords bij het dameszwemmen zijn. Het opmerkelijke van de prestatie van Cor Kint is wel, dat zij het wereldrecord voor zich zelf veroverde en voor Nederland heroverde in het zelfde bad, waarin Ragnhild Hveger op 17 Februari van het vorig jaar haar fraaie prestatie verrichtte. Ragnhild Hveger haalde destijds van het record van Nida Senff 3.3 sec. af. De Rotterdamsche zwemster slaagde er thans in de prestatie van de Deensche zwemster nog met 0.3 te verbeteren en het wereldrecord op 2 min 41 sec. te brengen. Nederland heeft thans weer alle rugslag- wereldrecords in bezit en beschikt voor de vier records over drie zwemsters, wel een be wijs, dat ons land op het oogenblik nog steeds een groot aantal uitblinksters op wedstrijd- gebied heeft. Trouwens, op de lijst der wereld- JOPIE WAALBERG. records paradeert Nederland met zes zwem sters, Denemarken met 3, waaruit blijkt, dat in ons land niet alles van één zwemster af hangt, zooals in Denemarken met Ragnhild Hveger toch eigenlijk het geval is. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling, dat de beste Deensche rugzwemster Tove Brun- stroem Ragnhild Hveger is nog steeds verkouden en kan tijdens de tournee der Hol- land3che meisjes niet tegen haar uitkomen op de 200 meter rugslag tegen Cor Kint en Iet van Feggelen zou starten, waarbij de Deensche zou trachten het record over 100 meter te verbeteren. Bij nader inzien liet men die gedachte varen en deed Tove Brunstroem wel aan het afzonderlijke nummer over 100 meter, maar niet aan de 200 meter mee. In haar opzet slaagde de Deensche zwem ster evenwel niet. Met een tijd van 1 min. 15.8 sec. bleef zij aanzienlijk boven het Deen sche record. Het gevolg van een en ander was, dat het te Aarhuus op de 200 meter een duel werd tusschen twee Hollandsche meis jes. Cor Kint en Iet van Feggelen, want Deensche tegenstandsters hadden zij niet. Iet van Feggelen, die, naar men weet, ge- ruimen tijd ziek is geweest, gaf blijk, dat zij haar vorm weer geheel teruggekregen heeft. Op de eerste 100 meter ging het gelijk op, voor Cor Kint noteerden wij 1 min. 17 sec., ondanks het feit, dat zij haar eerste keerpunt verre van goed nam. De angst, een keerpunt te missen, is oorzaak, dat de Rotterdamsche zwemster nooit geheel vrij uit zwemt. Zou zij dit onderdeel beter beheerschen, dan zouden haar tijden zeker nog gunstiger worden. Iet van Feggelen kwam nu iets achter te liggen en op de laatste twee banen kon zij het tem po van de Rotterdamsche zwemster niet vol komen meer volgen. Maar haar prachtige lange slag ging Cor Kint door het water en in 2 min. 41 sec. precies tikte zij aan, een nieuw wereldrecord. In Denemarken zelf was Ragnhild Hveger haar record ontnomen. Geen wonder, dat deze prestatie een diepen indruk op het Deensche publiek maakte. Alie Stijl kwam op de 100 meter borst- crawl uit en de jeugdige ADZ-zwemster be wees duidelijk, dat, mits zij maar meer inter- nationale wedstrijdroutine kan opdoen, er in haar een uitstekende kracht van beteekenis schuilt, waarvan men nog veel kan verwach ten. Haar voornaamste tegenstandster was Gunvor Kraft, op het oogenblik de snelste Deensche zwemster op de 100 meter. Uit stekend gaf de Amsterdamsche zwemster partij. Gunvor Kraft werd eerste in 1 min. 7.7 sec., terwijl Ali Stijl 1 min. 8.5 sec. no teerde, een tijd, welke zij nog nimmer heeft gemaakt. Haar persoonlijk beste t$d was tot nu toe 1 min. 9.1 sec., tijdens de wedstrijden van 14 November van het vorig jaar in het Sportfondsenbad te Amsterdam gemaakt. Jopie Waalberg schijnt op het oogenblik een klasse apart te vormen. Elk schoolslag nummer wint zij, zooals zij wilt. Ditmaal kwam zij op de 200 yards uit. een nummer, waarvan zij zelf 't wereldrecord heeft met 'n tijd van 2 m. 41.4 sec. Tegenstand ondervond Jopie Waalberg niet van de Deensche meis jes. wel hinder, immers toen de lat voor de 200 yards zou worden neergelaten, kon dit niet op tijd gebeuren, omdat Ruth Holmgaard zooveel achter was gekomen, dat zij dit punt nog niet gepasseerd was. Door het te laat neerlaten van de lat werd de A.D.Z.-zwemster gehandicapt, waardoor haar tjjd ongunstig beïnvloed werd. Haar prestatie. 2 min. 43 sec. wordt er evenwel nog des te fraaier door. Nieuw Europeesch record. Tenslotte kunnen wij nog melding ma ken van een nieuw Europeesch record, dat de bekende Zweedsche zwemmer Bjoern Borg op de 200 meter borstcrawl vestigde. Hij maakte een tijd van 2 min. 11.9 sec. terwijl het oude Europaesche record op naam stond van den Franschen zwemmer Jean Taris, met een tijd van 2 min. 12.2 sec., gevestigd op 24 April 1932 te Reims. Veel ongelukjes bij Excelsior-DOS Dumortier de ster van het veld. Op den tweeden Paaschdag speelde Excel sior op het terrein van Sparta haar eersten thuiswedstrijd voor de promotie- en degrada tiecompetitie in af deeling I. Excelsior had Wig man in de voohoede opgenomen in de plaats van Bal, terwijl DOS geheel volledig verscheen Er waren 10.000 toeschouwers. Het is een wel spannende maar niet mooie wedstrgd geweest, want daarvoor speelden over en weer de ze nuwen een te grooten rol. Vooral Excelsior ging wel heel zwaar gebukt onder het gewicht van dezen wedstrjjd. Aan beide kanten werd er veel gemist en vaak heel slecht geplaatst, maar herhaalde lijk was de geestdrift waarmede de spelers zich in den strjjd wierpen, zoo groot, dat de grenzen van het geoorloofde nog al eens overschreden werden. Er werd doorgaans onbewust te vaak wild geduwd, soms ook onsympathiek gegooid en gesmeten, waartegen de scheids rechter soms niet afdoende optrad. Kansen kregen beide ploegen wel maar voor doel waren de schutters meestal hun hoofd kwijt. Zoo kwam Verburg van Excelsior voor open doel te staan, zonder dat hij tot een schot kwam. De DOS-linksbuiten Meeuwsen geraakte voor de rust geblesseerd en werd vervangen door Peterse, hetgeen tot gevolg had, dat DOS haar opstelling grondig wijzigde. Na de rust viel bij DOS ook Veltmeyer nog uit. Zijn plaats werd ingenomen door Schreu- der, terwijl bij Excelsior doelman Jongste plaats maakte voor De Quant. De uitvallers liepen alle lichte blesssures op bij botsingen, welke schering en inslag waren. Van opzet was echter geen sprake. Ongelukjes konden echter niet uitblijven, omdat de spelers zich zelf te weinig in be dwang hielden. De tweede helft was 7 minuten oud, toen er voor het doel van Excelsior een felle scrim- mage ontstond. Dumortier schoot eerst tegen de paal, de bal sprong terug en toen was het wel raak (01). Excelsior gaf het geen moment op, maar haar spel was niet van een zoodanig gehalte, dat de verdediging van DOS veel moeilijke vraagstukken kreeg op te lossen. Na ruim 20 minuten trok Dumortier, die de beste speler van het veld was, er alleen tusschen uit om met een schitterend schot den voorsprong te vergrooten (02). Excelsior veranderde toen van tactiek en van opstelling, maar het lukte ook in het laatste gedeelte van den wedstrijd niet. Eenige malen zelfs ontkwam het doel van de Rotter dammers aan doorboring. De stand onderging verder geen wijziging meer. zoodat het einde kwam met een 20 overwinning voor DOS, waardoor Excelsior zoo goed als zeker gede gradeerd Is. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Eerste Paaschdag. AjaxMoor Green F.C31 Blauw-WitAdmira 03 DWSNordstern (Bazel) 02 DWVAnderlecht 21 VeendamZeeburgia 13 Tweede Paaschdag. QuickHaarlem (Jubileumwedstrgd) 63 Nijmeegsch K.N.V.B.-elftalNorthmet Sports Association 20 Limburgsch elftalNorthmet Sports Association 50 Blauw-WitMoor Green F.C12 AjaxAdmira 30 DWSAnderlecht 14 DWVNordstern 21 Go-Ahead—NAC 1—3 VitesseGrasshoppers 33 VSVWageningen 42 't GooiEindhoven 20 WageningenEindhoven 16 VSV—'t Gooi 3—2 P.T.T.EDGWARE. Een elftal van de P.T.T. heeft gisteren op het sportterrein op het Olympiaplein een wed strijd gespeeld tegen collega's uit Engeland, n.1. tegen de districtspostclub Edgware. Onze landgenooten wonnen met 21. H.B.S. IN HET BUITENLAND. H.B.S. speelde op tweeden Paaschdag te Bielefeld tegen de Verein fuer Bewegungs- spiele. De Haagsche club won met 4—0. iP.ekaktn HET TOURNOOI TE MARGATE. De loting. De loting van het tournooi te Margate, dat Woensdag 20 April aanvangt, had voor de hoofdgroep het volgende resultaat: 1. R. Spielmann (Oostenrijk), 2. Mrs. Ste- venson Menchik (Engeland), 3. C. H. O'B Alexander (Engeland), 4. B. S. Milner Barry (Engeland), 5. Sir G. A. Thomas (Engeland), 6. H. Golombek (Engeland), 7. P. Schmidt (Estland), 8. Dr. A. Aljechin (Frankrijk), 9. E. G. Bóók (Finland)' 10. V. Petrov (Letland). In de eerste ronde worden de volgende par tijen gespeeld: SpielmannMrs. Stevenson Menchik, Bóók Alexander, AljechinMilner Barry, Schmidt Sir G. A. Thomas en PetrovGolombek. Eerst- genoemden spelen met wit. „Stierengevecht" in Medemblik Als de Medembliksche politie het niet zoo druk had gehad aan den ingang van het M.F.C.-terreinverkeerzondaars te verbalisee ren, had zij haar tijd nuttig kunnen besteden, door de al te enthousiaste M.F.C.-supporters te kalmeeren, want door een fanatiek, onsportief publiek zjjn van weerskanten de spelers opgezweept en ontaardde deze Rauchbeker-wedstrijd, die de eerste tien minuten een gezond karakter droeg, in een ruwe gooi- en sm\jiparty, die hot aankeken niet waard was. Daarbij was de leiding véél te slap. Als zij direct, toen duidelijk te zien was, waar het heenging de touwtjes strak had getrokken, en onpartijdig had bestraft, streng bestraft des noods, was er niets gebeurd. Nu gingen haar sympathieën naar ons toescheen eerst naar Medemblik, later naar Schagen uit en de hoog ste straf die is opgelegd, was een vrije schop. Hoewel wij graag aannemen, dat enkele Scha- genspelers door het onpartijdig gedoe langs de lijnen in het ruwe spel van enkelen hunner tegenstanders in zenuwachtige oogenblikken het eveneens zoo nauw niet namen, hadden wij wat meer zelfbeheersching een betere reactie gevonden. In dezen wedstrijd heeft Schagen perioden van sterk overwicht (het eerste half uur en het eerste kwartier na de rust) en perioden van sterk in de minderheid zijn ge kend (het laatste kwartier). De voorhoede, waarin de vleugelspelers De Moor en D. Schoorl uitblonken en ook Ruig dikwijls opviel, was vaak overrompelend snel, maar niet steeds even schotvaardig. In de halflinie leek het ons af en toe niet te kloppen. De backs en de keeper hebben veel en goed werk verricht. De wedstrijd. De bal is nauwelijks afgetrapt, of keeper Schoorl, die de eerste helft tegen de felle zon inkijkt, krijgt reeds een scherp gerichte bal uit den linkerhoek te stompen. Direct daarop gaat de S.-voorhoede er vandoor en binnen vijf minu ten na den aanvang bezorgen Steen en Ruig met een pracht-doelpunt Schagen reeds de lei ding. Bg de thuisclub vallen Lindenberg en Kuijsers op, er wordt aardig vlot spel te zien gegeven, het lijkt een mooie wedstrijd te wor den, waarin beide ploegen elkaar weinig zul len toegeven. Met een voorzet van D. Schoorl kopt De Moor op onnavolgbare wijze in (02). Er is dan 10 minuten gespeeld. Het publiek be gint reeds rumoerig te worden en de spelers aan weerszijden worden kennelijk zenuwachtig. Als Schoorl verrast wordt en een niet al te moeilijk balletje onverhoeds laat passeeren zoo dat de stand 12 wordt, stijgt de spanning en neemt het lawaai toe. M.F.C., dat het spel veel te veel naar binnen houdt, begint forscher op te treden, maar zelfs als De Moor wordt vast gegrepen, ziet de scheidsrechter niets. Het laat ste kwartier voor de rust domineert M.F.C. 't kan het hardste gooien. Een minuut na de her vatting werkt de M.F.C.-keeper, bij een inloop door D. Schoorl en Ruig den bal in eigen net (13). Het vierde doelpunt is eveneens aan den M.-keeper te wijten, die, als De Moor schiet, uitloopt, zich laat vallen, den bal stopt, maar weer rollen laat (14). Het spel wordt steeds ruwer, Grootesf' schijnt 't bij M.F.C. ge daan te hebben. Een kwartier voor het einde geeft D. Schoorl een fraaie voorzet, en een der M.-backs kopt het leder keurig in eigen doel (15). Schagen vindt het blijkbaar voldoende en gaat verdedigen. Niet de juiste methode, want in vijf minuten tijd maakt Medemblik 2 tegenpunten )35). De laatste tien minuten gebruikt het publiek om nog eens flink te schelden, de spelers, om elkaar .opzij te zet ten", Schagen maakt nog één doelpunt en dan komt met 63 voor Schagen het einde van dit stierengevecht om den Rauchbeker. Internationaal concours hippique Nice Luitenant Greter heeft op den Tweeden Paaschdag tijdens het Internationaal Concours Hippique te Nice een fraaie prestatie verricht Luitenant Greter op „Carina". Luitenant Greter op Paaschmaandag derde. door in het springconcours om den prijs der Portugeesche cavalerie de derde plaats te be zetten. Op het parcours waren acht - hindernissen uitgezet met een maximale hoogte van 1.70 me ter. Na den eersten rondgang bleek, dat geen der deelne mers zonder fouten over het parcours was gegaan. Acht officieren waaronder luite nant Greter met „Carina", hadden vier fouten en moesten dus overspringen. Enkele hin dernissen werden tot 1.80 me ter verhoogd en nu slaagden er twee deelnemers in zonder fouten rond te komen. Deze beide officieren, een Portugee sche en een Roemeensche deel nemer, moesten opnieuw over springen, nu over hindernis sen, waarvan enkele tot 1.90 meter waren verhoogd. Luite nant Deltrao (Portugal) wist met zijn paard „Fosette" zon der fouten over de hindernis sen te komen, zoodat hij daar mede winnaar van dit nummer werd. Luitenant Greter maak te met „Carina" 4 fouten, toen de hindernissen tot 1.80 meter waren verhoogd. Deze verrichting was vol doende om in dit bij uitstek sterke internationale veld de derde plaats te bezetten. Luitenant Gruppelaar legde beslag op de negende plaats met „Peacock". Alle geruchten ten spg't, dat Vente, Van Heel en De Vroet om verschillende redenen niet van de partij zouden zijn, verscheen Feyenoord den len Paaschdag in haar sterkste formatie, met dien verstande, dat Vente en Kantebeen van plaats verwisseld hadden en Vrauwdeunt weer een plaats was ingeruimd op den rechtervleugel. PSV verscheen in een eenigszins gewijzigde formatie, want Peters was weer naar de mid denlinie verhuisd en Scholtens maakte deel uit van de voorhoede. Feyenoord begon uitstekend. Ze maakte na drie minuten reeds het eerste doelpunt, binnen het kwartier leidde ze met twee doelpunten verschil en nauwelijks vijf minuten later leidde de stadionclub met 40. Een ieder begreep toen wel, dat de wedstrijd op dat moment al beslist was. Gezegd dient te worden, dat Feyenoord een knap spelletje voet bal lit zien, maar ook niet onvermeld mag blijven, dat het de voorhoede van Feyenoord wel heel gemakkelijk werd gemaakt. Van Run was in de PSV-verdediging nergens. Hij begon met een groven blunder, waaruit het eerste doelpunt ontstond en ook bij de twee volgende doelpunten ging hij niet vrij uit. Zijn collega Wevers had er ook al geen kijk op, veroor zaakte volkomen onnoodig een strafschop en liép herhaaldelijk zijn doelman in den weg. Van Wallaart had het publiek als stopper-spil groote dingen verwacht, maar hij kwam er in het begin hoegenaamd niet aan te pas. Kante been en Vente maakten gaten in de verdedi ging zooals ze wilden en daar Peters en van der Meyden ook al hopeloos uit vorm waren, was het te begrijpen, dat een op volle kracht spelende Feyenoordploeg geen moeite had om heel spoedig de overwinning veilig te stellen. Alleen aan Boumans heeft PSV het te danken gehad, dat de achterstand bij de rust nog niet veel grooter was. Hij heeft er ettelijke lastige ballen uitgehouden en in vele moeilijke situa ties, ontstaan door geknoei van de beide PSV- backs en Wallaart, redding gebracht. Het lag voor de hand, dat er met zulk een rammelende middenlinie achter zich voor de voorhoede van de Einhovenaren weinig gelegenheid was haar talenten te ontplooien. De omstandigheid, dat de beide ploegen elkaar daags daarna opnieuw zouden ontmoeten heeft uit den aard der zaak verder haar stempel op het spel gezet. Feyenoord, zeker van de overwinning, deed het verder kalmpjes aan en PSV, al hield ze flink vol, scheen er zich toch ook wel bij neergelegd te hebben, dat er voor haar geen winst meer te behalen was. Toen de nederlaag eenmaal een feit was, heeft PSV haar ploeg radicaal gewijzigd. Voorhoedespelers kwamen in de middenlinie terecht en middenspelers in den aanval, zonder dat men kon zeggen, dat die veranderingen moesten worden aangemerkt. Wel is waar bleef de stand verder ongewijzigd en kwamen er in het verdere verloop van den wedstrijd momenten voor, dat ook de voor hoede van PSV eenige activiteit aan den dag legde, maar geen oogenblik kreeg men toch den indruk, dat hier een van de ploegen aan het werk was, die in aanmerking wenscht te komen voor het kampioenschap van Neder land. Bij Feyenoord zal men met genoegen Vrauwdeunt hebben zien optreden. Van stonde af aan was te zien dat hg er weer echt zin in had, dat hij zeer bewegelijk was en alle vrees, die in den laatsten tijd zijn spel ver zwakte. had afgelegd. Vente was na zijn ziekte nog niet de oude, hg had nog «niet voldoende stoom en hg heeft dan oko gedurende 't groot ste gedeelte van den wedstrijd op den vleugel gespeeld. De rest van de Feyenoord-ploeg heeft zich, toen het eenmaal 40 stond, niet meer ingespannen dan noodig was, met uitzon dering van Bas Paauwe, die tweemaal drie kwartier in topvorm speelde en daarbij toonde veel te goed te zijn voor zijn tegenstanders in hun vorm van Zondag. Onfortuinlijke Paaschdagen voor de Groningers De circa tienduizend bezoekers, die len Paaschdag den wedstrgd HeraclesBe-Quick hebben gadegeslagen, zullen het er zeker over eens zijn, dat de thuisclub verdiend gewonnen heeft. Het grootste deel van den strgd was Heracles in de meerderheid en indien de af- werdking der aanvallen beter was geweest en evengoed als het spel in het veld, dan zou Heracles zonder twijfel met hoogere cijfers gewonnen hebben. Reeds na vier minuten was er een sensatio neel moment, toen Van der Veen een bgna niet te missen kans kreeg. Alleen voor het doel staande zag hij nog de mogelijkheid om hoog over te schieten. Het bleek al spoedig, dat Heracles domineerde. Deze ploeg was het eerste half uur bijna voortdurend in den aan val. Het karakter van het spel bleek wel hier uit, dat Wachters steeds in actie moest zijn, terwijl zijn college aan den overkant Dekkers, niets te doen had. Onophoudelijk zwermden de Heracliden voor het Groningsche doel, waar Wachters met veel kunst- en vliegwerk de score bdank wist te houden, ook al omdat op het aallerlaatste moment het schot van de Heracles-aanvallen faalde. Van de Groning sche verdediging stond voorts speciaal Pled- ter als een rots in de branding, die met kop pen en trappen „opruimde". Ook Wachter bleek echter betrouwbaar als doelman en W. wist enkele zeer gevaarlijke schoten er uit t» houden. Na deze eerste periode van voortdurend» Heracles-aanvallen volgde een strijd van eet meer gelijk opgaand karakter. De Groningers wisten ook enkole verrasende aanvallen op te zetten, speciaal doo^ snel en open spel te ontplooien. Ongeveer tien minu ten voor rust scheelde het maar een haartje of Dekkers was gepasseerd. Van beide kanten werden in de eerste helft opvallende fouten, in tactiek gemaakt. Hera cles wist van zijn ..;rwicht geen nuttig ge bruik te maken door het spel te kort te hou den, waarvan de Be Quicklverdediging dank baar gebruik maakte, terwijl de Groningers de fout begingen te veel voor eigen doel te zwer men, waardoor groote gapingen ontstonden tusschen voor- en achterhoede en de bal steeds voor hun doel terug kwam. Door deze tac tische fouten bleef de stand 00, waarbij ge zegd moet worden, dat Be-Quick voor rust den wind en zon mee had, vooral de wind, die sterk in de lengte over het veld stond, was een niet te versmaden hulp. De tweede helft. Oo)t na de thee was de thuisclub bijna voort durend in de meerderheid, Slechts nu en dan werd haar offensief afgewisseld door snelle uitvallen van de voorhoede der tegenstanders. Deze trok er evenwel in de meeste gevallen met slechts drie man op uit. De Heracles- verdediging had hierdoor niet veel moeite om de aanvallen onschadelijk te maken en behou dens in enkele gevaarlijke momenten, toen de Almelosche verdediging en middenlinie te ver opdrongen, is het Heracles-doel zoo goed als niet bedreigd. Daarentegen regende het aan vallen op het Groningsche doel. Evenals tegen PSV kreeg thans Heracles na de rust bijna niet te missen kansen, waarvan de aanvallers met een beetje meer schotvaardigheid dank baar gebruik hadden kunnen maken. Het eerste doelpunt ontstond reeds drie minuten na rust, toen door prachtig opbren gen door den rechtsbuiten Schipper de bal belandde bij Jaarsma, die snel toeliep en met een prachtig en zeer hard schot Wachters totaal geen kans gaf. Dit bracht nog meer teekening in den wedstrgd, in dien zin, dat Heracles circa tien minuten het Groninger doel belegerde. In deze momenten toonde Wachters zich buitengewoon goed, daar de Groningsche backs tegen de snelle en tech nische Heracles-voorhoede niet opgewassen waren. Toch duurde het nog e.en twntig minu ten voor het tweede doelpunt werd gescoord. Dit kwam tot stand bijna uitsluitend door solospel van den Heracles-rechtsbinnen Schlos- ?er, een der veteranen, die alle drie kampioens- •-ompetities meemaakte ennu nog een der illerbesten was. Hij zigzagde langs een 5 4 6- :al Groninger spelers en besloot zijn ren met een onverwacht hard schot in den hoek, waar door Wachters totaal werd verrast (2—0). Met dezen stand, terwijl Heracles nog steeds d.uk bleef uitoefenen, scheen de wedstrijd wijwei beslist. De Noorderlingen brachten tot tr/eemaal toe wijzigingen in de ploeg en zelfs w?rd Blijham naar de verdediging „gepromo veerd", maar het mocht niet baten. In den resteerenden tijd was Heracles nog steeds in den aanval en meer door geluk dan door voet balwijsheid bleef het Groningsche doel voor doorboringen gespaard. Wat de spelers betreft, evenals te Amster dam toonde Hogenbirk zich een formidabelen ingooier, die den bal even ver weet te werpen als menige voetballer te trappen. Hij was een der beste spelers, die in één adem met Pienter genoemd mag worden. De aanvoerder Wilkens speelde met Jensema een uitstekende partij. De Heracles-verdediging was veel beter dan de vorige week tegen PSV, doch had het ook lang niet zoo moeilijk. Technisch stond het spel der Almeloërs een stuk hooger dan dat der Groningsche ploeg, en vooral in de voor hoede viel het prachtige werk van den vleugel Jaarsma—Van der Veen op. De tweede wedstrijd. De storm, welke er den tweeden dag stond, bleek voor de Almeloërs een groot beletsel en hoewel Van der Veen enkele fraaie staaltjes solospel liet zien en Schlosser een paar keer tot in Wachter's doelgebied doordrong, het initiatief bleef toch geheel aan de Groningers, die in de 23ste minuut succes oogstten toen een hoekschop, uitstekend door Walter Blijham ge nomen, via den rug den Fabels in het Heracles- doel caramboleerde. Be-Quick bleef veel en gevaarlijk aanvallen, waarbij doelman Dekkers die reeds meer malen uitstekend redde bij een hoekschop dusdanig geblesseerd raakte en een pees scheurde, dat hg van verder spelen moest af-, zien. De jonge doelman Groeneveld werd van zgn plaatsvervanger. Heracles ging echter allerminst bij de pak ken neerzitten. Enkele fraaie aanvallen werden opgezet en het was Schipper, die Schlosser in staat stelde om doelman Wachters met een ferm schot te passeeren, 11. Zoo brak de rust met gelijken (11) stand aan. Na de hervatting tapte Heracles echter uit een geheel ander vaatje. Een veel beter ploeg- verband dan van Be-Quick gaf den Almeloërs een dusdanig veldoverwicht, dat de Groningers geruimen tijd volkomen werden overspeeld en nadat Wachter's doel ternauwernood aan een doorboring was ontsnapt, toen het leder tot driemaal toe werd ingezet, stelde de Be-Quick- doelman Jaarsma in de gelegenheid hem van dichtbij onhoudbaar te passeeren. Een hard schot van Schlosser stompte de Be-Quicker na melijk voor de voeten van Jaarsma en Heracles* linksbuiten deed de rest, 12. Toen kort daar op Schlosser den voorsprong tot 13 vergroot te, leek het heel even hachelijk voor de Gronin gers maar een doelpunt van Fabels op uiterst geraffineerde wijze uit een vrgen trap van Hogenbirk gescoord deed de hoop weer herleven. Echter voor slechts één minuut, want direct daarop was het Entjes, die de gasten in veilige haven bracht, toen hij hoog over Pienter en Wachters in het Be-Quick doel schoot. Be-Quick werd door het noodlot van deze dagen achtervolgd toen Korter bg een sprong zoo ongelukkig op zijn pols terecht kwam, dat deze brak waardoor ook deze kracht voorloopig voor zgn club werd uitgeschakeld. In een der laatste minuten zag Heracles haar groot overwicht nog beloond door een vijfde doelpunt van Van der Veen, die uit een vrgen trap uitstekend door Entjes genomen, fraai langs Wachters kopte. EEN NIEUW RECORD VOOR ZWEEF VLIEGERS. Nicholson van de London Gliding Club is gisteren met zijn zweefvliegtuig van het ter rein der zweefclub van de universiteit van Cambridge opgestegen en bij Plymouth ge daald. Hij heeft een afstand afgelegd van 122 mijlen en daarmede een nieuw afstandrecord op zijn naam gebracht.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7