PROEFVAART EN OVERDRACHT VAN DE „NIEUW AMSTERDAM". Na een kort bezoek aan Ned. Indiëisde gouverneur-generaal van Australië met zijn echt- genoote per K.L.M.-vliegtuig op Schiphol gearriveerd. Het plechtige oogenblik tijdens de officieele proefvaart van de „Nieuw Amsterdam". Minister-president dr. H. Colijn hijscht de vlag, waarmede de overdracht van Neerlands grootste passagiersschip aan de Holland-Amerika Lijn een feit was Het Duische doel in gevaar tijdens den internationalen dames-hockeywedstrijd Nederland (B) West Duitschland, welke Zondag te Amsterdam is gespeeld Het voetbalelftal der openbare U.L.O. te Den Helder, dat met 3 1 wist te winnen van de H.B.S.-ploeg, waarmede zij in het bezit kwamen van den wissel beker, welke werd uitgereikt aan de kampioensploeg van klasse D. van de schoolvoetbalwedstrijden te Den Helder De fraaie hoofdingang van het gebouw der Hoogere Krijgsschool te Den Haag die op 2 Mei a s. haar 70-jarig bestaan zal herdenken Ter gelegenheid van het feit, dat vóór 405 jaar Willem van Oranje werd geboren, werden Zaterdag door leden van de Oranje-garde aan den voet van het ruiterstandbeeld voor het paleis Noordeinde te Den Haag kransen gelegd Feyenoore behaalde Zondag in den strijd om het landskampioenschap in het hooge Noorden een kostbare 3 2 overwinning op Be Quick. Een spelmoment voor het doel der Groningers P.S.V. en D.W.S. deelden broederlijk de punten (1—1) in den strijd om het landskampioenschap, welke Zondag te Eindhoven werd gespeeld. Een spelmoment voor het D.W.S.-doel Met behulp van reddingsboeien en postduiven verzonden de persfotografen, die Zaterdag de proefvaart van de .Nieuw Amsterdam meemaakten, hun opnamen van de officieele overdracht van het nieuwe schip

Schager Courant | 1938 | | pagina 4