P.S.V. of Be Quick worden geen landskampioen De voetbaluitslagen Texel verliest zijn 3e klasse schap Texel, Excelsior en P.E.C. gedegradeerd Gelijk spel van Alkmaarsche Boys Om het landskampioenschap: Be QuickFeyenoord 23 P.S.V.D.W.S1—1 Promotie-Competitiea]deeling 1: Excelsior—D.W.V0—4 Af deeling S. OvermaasH.D.V.S. 25 Af deeling 8: Rigtersbleek—P.E.C4—0. Af deeling k'- Blejjerheide—De Valk 3—2 HeroMiranda 2—2 lste klasseaf deeling 1: R.F.C.—A.D.01—4 Af deeling 2: Blauw WitStormvogels 21 Af deeling t: RoermondWillem 2 60 Om een plaats in de 2e klasse: Alkm. BoysBloemendaal 11 Om een plaats in de Se klasse: Texel—Q.S.C1—2 Rauchbeker: AndijkWatervogels 12 SchagenWieringerwaard 11 K.N.VJi.-beker: B.P.C.Volewjjckers 14 E.D.O.West-Frisia 31 Gold Star—V.U.C2—2 Baarn—D.F.C2—0 S.D.W.Kennemers 14 MeteoorSparta - 61 O.V.V.O.—S.L.T.O. 3—0 SchinkelhavenPurmersteijn 10 Oefenwedstrijd N.H.V.B.: B.K.C.N.H.V.B.-elftal 1—2 Vriendschappelijke wedstrijd: HelderAlcm. Victrix 13 Kampioenschap van Nederland DWS' derde draw. De uitslagen van de gisteren voor het kam pioenschap van Nederland gespeelde wedstrij den hebben tot gevolg gehad, dat de kampioen van het Noorden, Be Quick, zoowel als die van het Zuiden, PSV, uitgeschakeld werden voor den eeretitel. Wel boekten beiden een uitstekend resutaat, resp. tegen Feyenoord en DWS, doch de Groningers konden het toch niet verder brengen dan een eervolle 23 nederlaag en PSV tot een gelijk spel, 11. Aan het hoofd gaat dus nog steeds Feyen oord, dat nu echter nog alleen nog maar ge vaar heeft te duchten van Heracles, dat een vrijen Zondag had, en van DWS, dat een hoogst merkwaardige rol speelt. De club van Caldenhove heeft n.1. drie kampioenswedstrij den achter den rug en alle drie eindigden in een gelijk spel. Nog merkwaardiger is de score na die drie wedstrijden: 11welke evenveel voor de kracht van de achterhoede als voor de zwakte der voorhoede pleit. Hier is de stand: Feyenoord 5 3 2 0 13—5 8 Heracles 4 3 0 1 9—7 6 D.W.S. 3 0 3 0 1—1 3 P.S.V. 4 0 2 2 4—9 2 Be Quick 4 0 1 3 5—11 1 Om een plaats in de eerste klasse Excelsior door DWV gewipt. DWV heeft het er in Rotterdam meer dan goed afgebracht tegen de voor haar laatste kans spelende Excelsior-ploeg. Met 40 zege vierden de geelzwarten en maakten daarmede de degradatie van de Rotterdammers tot een feit. Afgewacht dient nu te worden, wie de plaats van Manssen c.s. in de eerste klasse zal innemen. DOS staat er momenteel het beste voor, maar nu DWV zich zoo goed van de nederlaag tegen de Utrechtenaren heeft hersteld, achten we de kansen van de Nieu- wendammers er niet minder om. Dit is de situatie: DOS. D.W.V. Excelsior 0 7—2 1 9—7 3 2—9 Hermes laat zich niet wippen. Zoo slecht als het de eene Rotterdamsche ploeg in de degradatiewedstrijden vergaat, zoo goed vergaat het de andere, casu quo Hermes DVS. Gisteren speelden de witten hun derden degradatiewedstrijd, ditmaal uit tegen Overmaas en wonnen met niet minder dan 5—2. De kans op behoud is voor de Schie dammers nu zeer groot geworden. Overmaas is reeds definitief uitgeschakeld en Emma kan in het voor haar gunstigste geval nog slechts gelijk met Breitner c.s. komen. Her mes handhaaft zich dus wel. Dit is de stand: H.D.V.S. 3 2 10 10—6 5 Overmaas 3 1 0 2 58 2 Emma 2 0 11 23 1 Arm PEC. PEC heeft ook de laatste kleine kans op behoud van het eerste klasseschap niet kun nen benutten en werd kansloos met 04 in Enschede door Rigtersbleek geslagen. Hier door werd Zwolle een eerste klasser armer en is voortaan slechts het aloude ZAC de taak opgedragen om de stad in de Oostelijke eerste klasse te vertegenwoordigen. Het ver trek van zoovele goede spelers heeft zich b\j PEC wel zeer tragisch gewroken! Intusschen heeft Rigtersbleek met 2 overwinningen uit 2 wedstrijden de leiding van het Nijmeegsche Quick, dat echter nog steeds favoriet is, over genomen. Hier is de situatie: Rigtersbleek 2 Quick 1 P.E.C. S 2 0 0 6—1 4 1 0 0 6—6 2 0 0 3 1 12 0 Goed begin van Bleijerheide. Evenmin als in afdeeling II het geval is, schijnt no. laatst van afdeeling IV zich uit de eerste klasse te laten verdringen. Althans het begin van de degradatiecompetitie was voor pieijerheide niet ongunstig, zij won thuis n.1. met 32 van de als zeer sterk geannon ceerde De Valk. Tot haar genoegen zag Bleijerheide bovendien de andere concurrenten elkaar een punt ontnemen, zoodat de stand momenteel aldus is: Bleijerheide 1 1 0 0 32 2 Hero 10 10 2—2 1 Miranda 10 10 22 1 De Valk 10 0 1 2—3 0 Om een plaats in de tweede klasse De Boys spelen gelijk. Het is de Alkmaarsche Boys niet gelukt ook den tweeden promotiewedstrijd in een overwinning om te zetten. Bloemendaal wist het in Alkmaar tot een gelijk spel te brengen (11), hetgeen een goed debuut van de ex- tweede klassers genoemd mag worden. Niet temin behielden de roodwitten de beste kan sen, vooral ook omdat ZVV en Bloemendaal nog tweemaal tegen elkaar moeten spelen. Dit is de stand: Alkm. Boys Bloemendaal ZW 2 110 3—1 10 10 1—1 10 0 1 0—2 Om een plaats in de derde klasse Texel terug naar de vierde klasse. Texel is weer vierde klasser! Ziedaar de jobstijding, welke gisteren van het eiland kwam: QSC had ten tweeden male van de groenzwarten gewonnen, ditmaal met 21. Dit is dus het trieste einde van een voor Texel buitengewoon slecht verloopen seizoen. Het zij verre van ons thans een klaaglied aan te heffen, integendeel, eerder is hier een woord van aanmoediging op z'n plaats. N.1. om niet bij de pakken neer te gaan zitten, doch om met vereende krachten te probeeren het verloren terrein zoo spoedig mogelijk terug te winnen. Materiaal heeft de club ge noeg, het is echter in dit zware seizoen nog wat te licht gebleken. Maar voor de toekomst zit er heel wat in en met dit vooruitzicht doen de groenzwarten goed niet lang over een voldongen feit te treuren. Trouwens wij ken nen de Texelsche club als een organisatie met sportieve begrippen, welke het geleden verlies met eere zal weten te dragen. Good luck, Texel! De situatie is verder in deze mate gewij zigd, dat aan de Wormerveersche kampioen thans onvoorwaardelijk de beste papieren moeten worden toegekend. Zij heeft immers nog slechts één wedstrijd te spelen en wel op eigen terrein tegen Wieringerwaard, terwijl deze laatste bovendien nog thuis tegen Texel, dat zich heusch niet gewonnen zal geven, in het veld moet. Gelukkig voor de roodbroeken hebben zij hun promotiekans echter volkomen in eigen handen. Dit is de stand: QSC 3 2 1 0 6—3 5 Wieringerwaard 2 110 43 3 Texel 3 0 0 3 2—6 0 KNVB-beker-wedstrijden Voor de vierde ronde hebben zich o.m. ge klasseerd, Volewijckers, EDO (dat een goede 31 zege op West-Frisia behaalde), VUC (door een benauwd 22 gelijk spel tegen Gold Star), De Kennemers, Meteoor (dat de eerste klasser Sparta met niet minder dan 61 klop gaf!), O VVO en Schinkelhaven, dat Purmer steijn met 10 sloeg. EINDSTAND. W.Waard 18 13 2 3 75—32 28 Schagen 18 11 2 5 40—25 24 BKC 18 11 1 6 49—26 23 MFC 18 8 4 6 48—47 20 Watervogels 18 S 3 7 43—44 19 Andijk 18 7 3 8 28—30 17 Alkmaar 18 5 4 9 33—48 14 DTS 18 5 2 11 37—43 12 Strandvogels 18 5 2 11 28—58 12 N.Niedorp 18 5 1 12 23—40 11 ^wemmen Nieuw Nederlandsch record 10U m. rugslag heeren Scheffers brengt het op 1 min. 9.9 sec. Tijdens de nationale zwemwedstrijden, welke B.Z.Z. gisteren te Zwolle in het Sportfondsen bal organiseerde, heeft J. C. Scheffer (DJ£) het Nederlandsch record op de 100 m. rugslag weer op zijn naam gebracht door dezen af stand in 1 min. 9.9 sec. af te leggen. Op 28 Februari j.1. hadden J. P. Metman (Hhet IJ) en H. P. A. van Schouwen (DJK) te Amsterdam een tijd van 1 min. 10.1 sec. gemaakt, welke evenwel nog niet als Neder landsch record is gehomologeerd. Het officieel erkende oude Nederlandsche record stond op naam van Scheffer met een tijd van 1 min. 10.6 sec., gevestigd op 5 AprU 1936 te Am sterdam. Alkmaarsche Boys- Bloemendaal I-I Bloemendaal mist 2 penalties en scoort den gelijkmaker een tiental seconden voor het einde. Nadat eerst bloemetjes zijn overhandigd aan Bloemendaal, trappen de Boys af. Ze ver dedigen het Oostelijk doel, aan de zqde van den Westerweg, de wind staat bijna dwars over het veld. Voor de rust hebben de Bloe mendalers die iets in den rug. Een zeer talrijk publiek heef1 zich rondom het veld opgesteld, doch krijgt aanvankelijk weinig belangwek kends te aanschouwen. Het spel is verdeeld, totdat plotseling Goudsblom den bal in vrije positie krijgt. Een vliegend schot volgt, het leer gaat onbereikbaar voor den Bloemendaal- keeper dwars voor de goal langs, ketst tegen de zijpaal, scheert weer over de volle lengte langs het doel en wordt dan door één der BI. backs corner gewerkt. Op meer dan gelukkige wijze waren de gasten aan een groot gevaar ontkomen! Over het algemeen lijken de Bloemendalers ons in baltechniek een tikje sterker dan de Boys, het plaatsen van de rood-witten is ech ter wat beter. Zoo wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op. De aanvallen van de Alk- maarders zijn echter meer open en daardoor gevaarlijker. De Bloemendalers putten zich uit in kort spel, waartegen de Boys-achterhoede goed opgewassen is, de vleugelspelers van de gasten worden nauwelijks aan het werk gezet. De half-linie van de Boys speelt tactischer dan die van de gasten. Deze laatsten loopen veel meer, drbbelen soms dat het een lust is, maar veel stuwkracht voor de voorhoede gaat er niet van uit. Even zit Bloemendaal gevaarlijk voor het Alkmaarsche doel, waarin keeper v. d. Horst uitstekend op dreef is. Gedurende den geheelen wedstrijd laat hij zich kennen van zijn beste zijde. De Bl.-aanvallen loopen op niets uit, dan komen de Boys alweer opzetten. De bal gaat terug, komt bij v. Eerden, die eerst even mist, doch zich snel herstelt en het leer met een hoogen boog voor den doelmond plaatst. Een scrimmage volgt, de Bloemendaal-keeper, die evenzeer goed op dreef was als zijn collega aan de overzijde, kan niet behoorlijk wegwer ken, zwaar gehinderd als hij wordt door een drietal eigen spelers. De bal belandt bij Mul ders, die inschiet en de Boys hebben de leiding. Stand 10. Tot half-time gebeurt er dan weinig bijzon ders meer. Geen der doelmannen laat zich meer passeeren, de backs doen hun werk uit stekend en men zou kunnen zeggen, dat de verdedigingen het veld beheerschen. Na de hervatting houdt al spoedig de Bloe mendaal-keeper een gevaarlijk schot, de rechtsbuiten der gasten zet een paar maal goed voor, zonder succes. Dan ontwikkelt zich een periode van uit gesproken overwicht van de Boys. Le Grand ziet een prachtig schot gehouden, Mulder zee van den vleugel hoog voor, Goudsblom, die zwaar gedekt werd, weet vrijstaande schitte rend in te koppen, maar de Bl.-doelman redt op het nippertje. Op een gegeven oogenblik is het Bl.-doel leeg, maar de bal gaat naast. Langzamerhand begint de wedstrijd nu uiterst hard te worden en de scheidsrechter, die goed leidde, heeft blijkbaar alle moeite de leiding in handen te houden. Bloemendaal weet zich meer en meer los te werken en we denken te zien doelpunten, wan neer de bal via een hand van een Boys-speler in het doel belandt. De scheidsrechter geeft penalty en de strafschop gaat naast! Enkele minuten later wijst de scheidsrechter aan de bezoekers weer een strafschop toe. Eenig gekibbel schijnt te ontstaan over de vraag wie den bal zal nemen, een witte speler plaatst zich achter het leer en...... voor de tweede maal rolt het bruine monster naast! Ditmaal aan de andere zijde Bloemendaal zendt alles naar voren, het zet alles op alles. De Boys nemen de daardoor geboden gele genheid tot een snellen uitval gretig waar en Goudsblom doelpunt zoowaar. Maar het was bljjkbaar buitenspel en nog altijd is de stand 1—0. Het loopt tegen het einde. De wedstrijd ver andert in een gooi- en smijtpartij. Bloemendaal vecht voor den gelijkmaker. Ze krijgen een corner te nemen, die door een der Boys-backs weer corner wordt gekopt. Een tweede corner volgt, de scheidsrechter kijkt op zijn horloge. De bal .danst voor het Boys-doel rond, gaat N.H.V.B. 1—2 BKC—NHVB-elftal Rauchbeker: AndijkWatervogels 12 SchagenWieringerwaard 11 Gouden Kruis: Schagen 3Texel 3 42 BKC 2—Texel 2 3—0 Competitie: 1D: Petten—Helder 3 2—5 Succes 2Zeemacht uitgesteld 3E: Suncces 3JVC 2 31 Adspiranten: Afd. P. HRC a—HRC b 8—0 Afd. Q. Oudesluis aHelder c 50 Afd. R. HRC e—Held Boys a 8—2 Helder e—HRC f 4—3 Succes bJVC a 16 NHVB-ELFTAL OEFENT. Hoewel de aanval niet geheel bevredigd heeft, mocht het bondsteam, dat Zondag tegen BKC speelde, gezien worden. Met name het samenspel en het enthousiasme waren te prijzen. Het bondsteam won dan ook met 21, al is het wel merkwaardig, dat BKC zelf de beide goals scoorde,, die haar gasten de overwinning brachten. RAUCHBEKER. We waren niet ver mis, toen we Zaterdag- lieten uitkomen, dat SchagenW.Waard in menig opzicht een ander beeld zou vertoonen dan de nog in veler herinnering levende big match in 't Sportpark. Wieringerwaard nam het kalmpjes op, omdat ze in dezen Rauch- van hoofd tot hoofd, tenslotte over enkele spe lers heen in het rechterbovenhoekje van het doel. Goal! De stand is 11! Er wordt nog afgetrapt. Dan is het tijd! Op het nippertje hebben de Bloemendalers een gelijk spel bevochten. Een 12 nederlaag tegen QSC. Texel is er niet in geslaagd zich in de 3e klasse te handhaven; in den 3en de gradatiewedstrijd is het pleit beslecht: Texel is weer vierde klasser. Is dat resultaat onverdiend, zal men vragen? Zeker niet, als men in aanmerking neemt wat in de 3e klasse gepresteerd is. Dat is heel weinig. En thans in de degradatiecompetitie trof men het niet, dat men niet het sterkste team in h"t veld kon brengen, wat dan ook de reden daarvan moge zijn geweest. Telkens een andere opstelling; tot heel jeugdige spelers en ook veteranen moest de E.C. zijn toevlucht nemen. En in zulke be- sli—mde wedstrijden, van welks resultaat zooveel afhangt, wao het vcoruit te zien waarop dit uit zou loopen. Ja, het spreek woord zegt wel: men weet nooit hoe een koe een haas vangt, maar om daarop te bouwen is gev/aagd. De bestuurderen der S. V. Texel moesten echter noodgedwongen tot een der gelijke maatregel overgaan. t Texel heeft in deze drie wedstrijden onge twijfeld haar uiterste best gedaan. Er is hard, heel hard gewerkt en in een tempo 'wat haast niet hooger kon. EJt was echter geen voldoende compensatie om tegen technisch beter onder legde ploegen succes te hebben. Geen Se klasser. Neen, zooals Texel thans speelde, is het geen elftal voor de 3e klasse. Met alle respect voor de wijze waarop men zich geweerd heeft en het doortastende spel van de backs, inclu sief keeper en spil maar de laatste plaatste geen bal ontbreekt er technisch en tactisch te veel aan het spel. Het weer was zoo mooi als het maar kon, wind stond er bijna niet en het terrein, ont daan van het lange gras, zag er keurig uit. QSC had een 100-tal van haar supporters meegenomen, die zich al dra lieten gelden, toen hun rechtsbinnen na 5 minuten spelen den bal over de lat kogelde. Dit was reeds een kans! De roodwitten blijven voorloopig in het offensief en Negens c.s; moeten steeds poot-aan spelen om die telkens terugkeeren- de attaques te stuiten. Een goede tactiek is het terugspelen op Dukers, wat nogal eens gebeurde, omdat men wel eens geen raad wist om de hechte roodwitte aanvalslinie, die accu aat combineerde. Dukers raakte leelijk in de knel, maar hij weet den bal over de outline te stompen. Eerst na een kwartier spvlen een werkelijk gevaarlijke T-aanval, geleid door den rechtsbuiten, we zien den bal tweemaal in de richting van het doel zweven, doch Veen was op zijn post. Vijf min. later weer een goed geslaagde uitlooppoging van de groenzwarten en warempel! men scoort 'n doelpunt, via den paal. Texel houdt nog even vast, we noteeren weer een kans, maar door een verkeerde opstelling (in den weg loopen) levert dit niets op. Ook verdere aanvallen blijven zonder vrucht èn door te weinig samen hang èn ontbreke.i van het noodige overleg. Alleen de wijze waarop Huizlnga een vrije schop nam, verdient in deze periode een speciale vermelding. Van Veen stopte het leder echter meesterlijk. Na een half uur is het met het overwicht van de thuisclub afge- loopen. QSC domineert weer, de buitenspelval wordt opgezet, en de Wormerveerders hebben daarin niet altijd erg. Ze scoren een goal, toen Dukers den bal had laten vallen. Het bleek echter dat de bal reeds tevoren out was ge weest. Vijf minuten vóór de rust ontstaat de gelijkmaker; de rechtsbuiten zet n.1. den bal accuraat voor, wr,ar hij door den linksbuiten in vallende positie en met het rechterbeen onhoudbaar werd ingezet. Eén minuut latei- staat de Q-voorhoede weer voor Dukers, het is even een zenuwachtig getrap, dan staken de T-spelers hun actie, meenende dat de referee zal fluiten. De gasten spelen echter door en scoren ongehinderd, zoodat ze de lei ding hebben. Ons bleek later, dat er door een der Wormerveerders hands was gemaakt, zelfs zeer duidelijk, wat den scheidsrechter echter ontging, zoo ook den grensrechter van QSC. Maar het was de oorzaak dat de T- bekerwedstrijd kwalijk risico op zich kon nemen in dit stadium van haar promotiestrijd. Maar ook Schagen bleef enkele tientallen procenten onder haar krachtmanifestatie van destijds, zoodat de eindstand 11 werd. Een resultaat waarmee Schagen dus uitge- bekerd is. Watervogels slaagden er in, ondanks het feit, dat zij de Zaterdagavondfuif in de beenen hadden, de volgende ronde te bereiken door Andyk met 21 te slaan. GOUDEN KRUIS. Gezien de belangrijke wedstrijd TexelQSC en het zoeken aar reddende krachten in de lagere elftallen, konden Texel 2 en Texel 3 waarschijnlijk niet zoo sterk hun vasteland- sche Gouden Kruis-plichten nakomen als ze dat onder gunstiger omstandigheden zouden hebben kunnen doen. In Anna Paulowna stierf Texel 2 dan ook den Gouden Kruis-dood tegen BKC 2 (03) terwijl voor Texel 3 in de marktplaats tegen Schagen 3 al evenmin eer was weggelegd (24). DE COMPETITIE. Niettegenstaande Helder 3 een tweetal spelers moest afstaan aan het NHVB-elftal, nam ze in Petten revanche van de vorige week voor de Rauchbeker geleden nederlaag tegen de blauw-hemden (52). Succes 2Zeemacht wkerd echter wederom uitgesteld. Voor 3E won Succes 3 met 31 van JVC 2. Bij de adspiranten valt geen enkele uitslag uit de lijn. Overal is de beslissing reeds gevallen, alleen 'n adsp. R moeten we het einde van de race tusschen JVC a en HRC e nog afwachten. Julianadorp heeft evenwel de beste papieren. achterhoede het spel staakte. Natuurlijk fout, niet eerder stoppen dan nadat de scheids rechter gefloten heeft! De 2e helft is zonder doelpunten verloopen, ondanks talrijke energieke pogingen daartoe. Blijkbaar wat onder den indruk van het zeer forsche spel der T-backs, probeerden de rood witten het meestal met verre schoten, wat bij een doelman van het formaat van Dukers geen succes had. Toen Ran na 13 min. spelen hands maakte, kreeg Q een penalty te nemen de bal werd wel ontzettend hard ingeschoten, maar de keeper wist toch te stoppen! Na 20 min. spelen zagen we een critiek moment voor het doel van v. Veen, maar met veel bravour wist deze speler zijn doel schoon te houden. Even later weer een geweldig opdrin gen van de thuisclub; het spant wel, maar daarbij blijft het, want T. bezit geen midden voor met een schot in z'n beenen. Langzamer hand komen de gasten weer in de meerderheid en herhaaldelijk moet Dukers optreden. We noteeren 5 hoekschoppen op het T-doel, tegen één op dat van QSC, na een uitval. Het einde komt met een ruim verdiende zege voor de bezoekers. Door hun beter spel en doordat ze de sterkste partij waren. Het blijft echter te betreuren, dat het winnende doelpunt op on regelmatige wijze tot stand is gekon en. Buiten deze flater was de 1eiding prima! BKC-NHVB-elftal 1-2 In het groote dikke boek der voetbalkunst is blijkbaar het hoofdstuk „hoe maak ik doel punten" een gedeelte, waarin het maar weini gen vergund is te kijken. Hoe vaak ziet men niet, dat bij een overigens aardig spelend ploegje het talent als verstijfd lijkt zoodra men het doelgebied nadert. Het NHVB-elftal heeft een jaar gehad dat de productiviteit onevenredig groot was; toen K. Schenk en Hazeloop 16 goals in twee wed strijden maakten met een ploeg die geenszins uitblonk boven de andere deelnemers in het Vierbondentournooi. Wij krijgen daarvan dit maal vast geen herhaling. Wel beschikt de bond over een ferme ploeg, met een geweldige spil, wel wordt er zoo goed samengespeeld, dat een elftal als BKC het veeltijds niet bq kon beenen, de voorhoede was toch niet in staat ook maar een normaal goal te maken. Geen der voorwaartsen beschikt over een voldoende schot en geen van hen heeft de capaciteiten zich er door te wringen. De middenlinie is van behoorlijke kwaliteit en het spel van Henneman, met zijn ideale spil-body, was zelfs boven alle lof verheven. Paardekooper, zijn collega bij BKC kan er toch ook wel wat van, maar in zijn over buurman, die bovendien zijn figuur mee heeft, moest hij royaal zijn meerdere erkennen. De kanthalves van N.H. hielden behoorlijk hun plaats, waardoor het samenspel niet vaak stokte. Dit saluut kunnen we de kanthalves van BKC niet brengen. De verdediging van de bondsploeg mag er zijn en keeper Roelofsen toonde meer dan eens zijn klasse. BKC speelde lang zoo goed niet als zij het vorige week bij vlagen deed. Uiteraard was de zwaardere tegenpartij daarvan mede oor zaak, doch het dunkt ons, dat meerdere BKC- ers in minder goede vorm waren en dat het plaatsen slecht lukte wijten we aan t slechte plaatshouden. We merkten bovendien dikwijls een neiging tot kort spel in het midden. Paardekooper, Jan van Wees etc., die zich daaraan bezondigden, kregen dan echter van de enthousiaste Noord-Hollanders, met Henne man aan het hoofd, onmiddellijk leergeld. Het was een van de beste eigenschappen van de bondscombinatie, dat er niet getreu zeld werd. Met ferme trappen werd het spel verplaatst. Aan opbouw ontbrak het niet. Het eenige punt van zorg voor de Elftalcommissie is o. i. dan ook een paar ferme doorzetters in het binnentrio te krijgen, die in staat zijn het inderdaad verdienstelijke geheel zijn belooning in goals te geven. Voor den wind was de NHVB voor rust een tikje sterker. Niettemin scoorde BKC, na reeds eerder aardige kansen te hebben gehad, door Jac. van Wees na 23 min., toen de NH- defensie een voorzet van rechts te slapjes onschadelijk wilde maken en den toestormenden Van Wees verwaarloosde; 6 min. later wist één der B.-backs bij een schermutseling voor doel niet anders te doen dan terug te spelen. Dit ging verkeerd en te hard en Prins was gepasseerd (11). Een kwartier na rust valt Blok uit en Meerelvoet completeert BKC. Kansen vallen over en weer te noteeren. Het schot is aan weerskanten matig en de score blijft 11. Tot een half uur na rust als M. van Teulingen Hz. bij het wegtrappen van den bal keihard tegen Venekamp's rug schiet, via welke het leer langs Prins vliegt (12). Het NHVB-elftal was: Roelofsen; Ran en Beeldman; Mollevanger (na rust Poeze), Henneman en Van der Wis sel; Klop, Venkamp, Tuinier, Selhoi*st en Hart. Mag de NHVB-elftalcommissie tevreden zijn? O. i. wel, al is het pijnlijk dat het voor naamste punt de schotvaardigheid te wenschen over laat. SCHAGEN Hl—TEXEL Hl 4—2. Voor de rust gaat de strijd vrijwel gelijk op, maar is Schagen fortuinlijker. Geenszins is dan ook de 21 voorsprong bij de rust een gevolg van beter spel van de thuisclub, die af en toe weinig samenhang toont en waar van de ledën zich dikwijls onjuist opstellen. De eerste twintig minuten blijft de wedstrijd doelpuntloos, maar dan nadat een doel punt van Texel nog wegens buitenspel is ge annuleerd geeft Simons met een opgebouw- den aanval Schagen de leiding. Texel versaagt niet, vooral de linkervleugelspeler doet zijn best en ziet zich weldra door den gelijkmaker uit een fraai genomen corner beloond. Keeper Slikker, die overigens lang niet slecht was, stelt zich verkeerd op! Een penalty, wegens hands levert Texel niets op en dan zijn het Wieland en Franzen die samen Schagen vlak voor de rust (ging deze niet vijf minuten te laat in?) weer de leiding geven (21). Na de rust is het spelbeeld geheel anders. Texel is nu bepaald de mindere. Wieland, die op een zeer goeden wedstrijd terug kan zien, scoorde nog tweemaal, maar Texel wist nog éénmaal door te breken, zoodat met 42 voor Schagen het einde kwam. De leiding was goed. Dr. NERZ PROFESSOR. Dr. Nerz, de rijkstrainer van het Duitsche voetbal, is benoemd tot buitengewoon hoog leeraar aan de rijksacademie voor lichamelijke opvoeding. Hij zal onderricht in de paedagogie der lichamelijke opvoeding geven. Verder werd prof. Nerz aangesteld als directeur van een der sportafdeelingen van de rijksacademie voor lichamelijke opvoeding.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6