Mislukte aanval oo Barcelona Passagier valt uit Dieseltrein Jb. TIJSEN Mz., Jb. TIJSEN Mz. Jannetje Koster, Jannetje Koster, BEEUWKJE BROUWER, Marktberichten Be Quick-Feyenoord 2-3 Ongetwijfeld zal de geheele Feyenoordploeg zich gelukkig hebben gevoeld toen de scheids rechter het einde van den tegen Be Quick ge speelden kampioenswedstrijd aankondigde, want ondanks het feit, dat de Rotterdammers met de rust een kostbare 13-voorsprong had den veroverd, hebben Van Heel en zijn mannen in de tweede helft alle krachten moeten inspan nen om de vele Groningsche stormloopen het hoofd te bieden. Nadat de eerste aanval voor de Groningers was geweest, nam Feyenoord het spel gerui- men tijd geheel in handen. Met zeer hoogstaand spel, over het geheel echter teveel in de breedte uitgevoerd, waren de rood-witten over alle linies de meerderen en steeds omzwermden Kantebeen c.s. het thuis- clubdoel. Het bleek aanvankelijk, dat de Be Quick-de- fensie allerminst trapvast was en hachelijke momenten ontstonden voor Wachters' doel, maar de kleine Be Quicker sloeg zich er uit stekend door. Een eminente kopbal van De Vroedt, die, na dat Kuppen het spel voor de zooveelste maal op links had geopend, waar Linssen het leer op fraaie wijze naar De Vroedt's hoofd speelde, was Wachters echter te machtig, doch daarna deed hij door zijn weloverwogen spel de rust al spoedig in de thuisclubgelederen terugkee- ren. Een voorzet van Blyham Sr. belandde voor bij het doel op of nabij de outlijn en werd van daar andermaal door Jensema voorgezet, waar na Fabels een kans kreeg en deze ook dank baar accepteerde. Dit doelpunt bracht een keerpunt in den strijd, want hoewel de F.-aanvallen over het geheel iets gevaarlijker bleven, wist ook de thuisclub meermalen tot Van Male's veste door te dringen, doch in de Be Quick-voorhoede bleef het spel te weinig afgemeten om verder succes te behalen. Dat ging iets gemakkelijker aan den anderen kant, want De Vroedt wist hier nog een paar goede kansen uit te buiten en daarmede de hattrick te verrichten. Het laatste van de drie werd juist in de laatste minuut van de eerste helft gescoord. Werd over het algemeen in de rust een groo- tere Be Quick-nederlaag verwacht, hoe geheel anders werd echter het verloop in de tweede helft. Eigenlijk is Be Quick de volle tweede driekwartier geregeld aan het woord geweest. Met een geweldig elan wierpen de withemden zich in den strijd en hoewel hun voetbal aller minst het praedicaat mooi verdiende en ach teraf bezien ook niet tot een groot aantal doel punten leidde, men gaf Feyenoord uitstekend partij en de Rotterdammers werden steeds meer en meer in de verdediging gedrongen. On getwijfeld heeft het tweede doelpunt van de thuisclub reeds in de achtste minuut door Willy Blyham, uit een pass van zijn broer ge scoord, veel tot het in verhouding tot voor de rust betere spel van Be Quick bijgedragen. Vooral het aantal hoekschoppen op Van Male's doel was zeer groot, maar linksbinnen Wilkens bleek bij Be Quick de groote rem in de voorhoede. Zoo verstreek minuut na minuut, waarbij de stand steeds 23 bleef en toen het eindsig- naar klonk, hadden de Feyenoorders een ge lukkige zege bevochten. P.S.V.-D.W.S 1-1 In een wedstryd, waarin het spel slechts by vlagen het peil bereikte, dat men van afdeelingskampioenen verwachten mag, heeft een veel meer aanvallend PSV een punt moe ten afstaan aan DWS, ondanks het feit, dat de Einclhovensche ploeg in de tweede helft bijna voortdurend het helft in handen had (de cornerverhouding 71 teekent de situatie voldoende!). Mag men de draw toch geen te groote belooning voor de Amsterdammers noemen. Zij mochten aanspraak maken op een puntenverdeeling, omdat hun prachtig sluiten de defensie de Eindhovensche aanvalslinie by'na doorloopend de baas was. Vooral de linkerhelft der blauw-zwarte ver dediging speelde na een ietwat onzeker begin een grootsche partij. Daar de Amsterdamsche backs den midvoor der roodwitten geen ge legenheid gaven zijn gevreesde solorennen te ondernemen, bestond ondanks de veelvul dige attaques der Eindhovenaren feitelijk de eenige kans der PSV-ers in van voor de backlinie geloste schoten. Er was echter slechts een speler in de roodwitte-aanvalslijn, die zulke schoten loste: Drouen. De onver wachte kogels, die de linksbinnen der thuis club afvuurde, leverden voor Heekelaar inder daad groote problemen op, problemen, die hij slechts met de grootste inspanning kon op lossen. Ofschoon PSV ook in de eerste helft de meeste aanvallen inleidde, wist DWS in die periode toch ongeveer evenveel kansen te scheppen als de thuisclub, vooral in de eerste vijf minuten, toen de Eindhovensche achter hoede een onzelceren indruk maakte, dien zij later evenwel radicaal wegnam. Toen Van Run en Wevers op toeren waren gekomen, slaagde het Amsterdamsche aanvalsquintet er slechts zelden in de roodwitte vesting in w e r k e 1 ij k gevaar te brengen. In dat quin- tet faalde rechtsbuiten Stolk volkomen, Wierts en Van Stokken waren behoorlijk zon der meer de eenige Amsterdamsche aan vallers, wier werk boven de middelmaat uit kwam waren Draeger en Van der Velde. De eerste vond evenwel in Van Run een tegen speler, die meestal tegen hem opgewassen bleek te zijn en die hem in ieder geval niet de kans gaf om zelf op het doel te stormen en de tweede de eenige schutter in de Amsterdamsche stormlinie was niet in in staat om alleen de ballen te verwerken, die Draeger en Melchers voor doel brachten. Schagen W.waard I-I Om den Rauch-beker. Schagen is „uitgebekerd", nu Wieringer- waard het met veel moeite tot gelijk spel heeft kunnen brengen, dus in dezen wedstrijd als overwinnaar beschouwd kan worden. Met veel moeite, want niet zagen wij een Wieringer- waard. dat zich met het oog op de komende zware wedstrijden spaarde, maar een elftal, dat zich geheel gaf, zich ook wel geheel moest geven om Schagen eronder te houden. En dat verhoogt het tempo en beïnvloedt de spelkwa- liteit, dus valt te prijzen. Afkeuring verdient echter de wijze waarop Schenk en Saai vooral de laatste zich in het veld gedroegen. Dat is geen voetbal meer. Schenk's rivaal in het middenveld Slikker was ook niet van smetten vrij, zoodat het af en toe een zeer onaantrekkelijke vertooning werd. Hoe gunstig stak daarbij het sympathieke spel van een Hazeloop af! Bij Wieringerwaard was de kee per, hoewel af en toe wat zenuwachtig bij het wegwerken, goed op dreef. Overigens stond het spel niet op hoog peil, van geen der beide kanten, fijn, tactisch werk zagen we zelden. Schagen zette den rechtervleugel veel te kort aan het werk, De Moor kreeg alles te doen. Hij dee.d het goed, zijn voorzetten waren onbe rispelijk, maar soms hield hij het spel even te lang op. Ruig deed goed werk, maar moest iets zuiverder schieten. De halflinie vooral Grootes liet weinig te wenschen over en de backs en keeper Schoorl waren voor 100 goed. Het verloop. Er wordt direct een flink tempo ingezet. De eerste aanval is voor de bezoekers, maar de S.-keeper werkt een listig hoekschot onberis pelijk weg. Dan probeert Schagen het, maar een mooie aanval van De Moor verloopt door te kort spel. Al spoedig worden aan beide kan ten vrije trappen toegekend voor gevaarlijk spel. Een ver schot van D. Schoorl heeft geen resultaat, evenmin als een uitmuntende voorzet van De Moor, want de W.-keeper weet raad voor alles. De Haas komt in actie bij een over rompeling door W.waard, en weet op het laat ste moment te redden. We zien een aardige doorbraak van De Moor, we zien den W.-keeper uitmuntend optreden tegen een gecombineer- den aanval van Bremer, Ruig en De Moor, maar na 30 minuten spelen is de score nog steeds blank. Ruig geeft een paar wanhoopsschoten op niets af en dan krijgt W.waard de kans van den dag voor vrij doel. Echter... De Haas is er ook nog en het is weer mis! Een moord dadig schot levert Schagen niets op en als de rust komt is het nog steeds 00. Ook na de thee zijn de vrije trappen niet van de lucht. Wieringerwaard komt langzamerhand in de meerderheid en bestookt Schoorl's heiligdom zonder ophouden. Een doelpunt kan niet uit blijven. Het komt als Schoofl te ver uitloopt en zich niet vlug genoeg herstelt. Wel kopt de Haas den bal nog weg, maar precies op het hoofd van Schenk, die dan het leder voor het inkoppen heeft (01). Nog een half uur moet worden gespeeld. Wieringerwaard gaat op volle toeren draaien en blijft in de meerderheid. Bij het passeeren zet Saai op buitengewoon un faire wijze De Moor opzij, maar scheidsrechter Goudswaard die wel wat strenger had kun nen optreden neemt niet de algemeen ver wachte maatregel van verwijdering. Dan on- nerneemt De Moor op zijn eentje een run, breekt door alles heen en met een prachtschot zorgt hij voor den gelijkmaker. Hard werkt Schagen voor het winnende puntje, maar het lukt niet. Het einde komt met 11, hetgeen een overwinning voor de bezoekers beteekent. Een lief vechtpartijtje bij de kleedkamers tusschen Schenk en een Schagensupporter door krachtig ingrijpen van de Schager leiding wordt een algemeene „opstand" voorkomen, besloot dezen middag van edele voetbal„sport". Succes-Freno 7-o Na het Paaschtournooi in Franeker waarin Succes reeds met 30 van deze club won, kwam Freno thans een tegenbezoek afleggen. De cijfers zeggen het reeds, dat Succes in ieder opzicht de meerdere was. We mogen den uitslag geenszins geflatteerd noemen. Dit was geen gelijkwaardige tegenpartij, maar niette min was het wel interessant. De Succes-toe komst, de Succesjeugd was in ruime mate op gesteld. Met bijzonder genoegen hebben wij b.v. gekeken naar het 3e elftal spelertje Edens, dat, klein maar dapper, als rechtshalf het beste voor de toekomst doet beloven. Daar zat de ware spirit in. Ook Veerdig was weer van de partij. Laat men het maar eens probeeren met dergelijke jeugdige knapen die, wellicht nog te licht voor competitie-wedstrijden, toch soms een pittig partijtje voetbal ten beste kunnen geven. We zien dit bijvoorbeeld aan een Jan Doves, die nog maar kort als linksbinnen op treedt, maar reeds nu een zeer goede kracht is. Steeds komt hij er beter in en als goalgetter heeft hij zijn sporen reeds verdiend. Nan Koorn stond, bij afwezigheid van Schmitt, weer eens middenvoor en, hoewel wij hem als back moeten prefereeren, hij bracht het er als steeds weer goed af. Zijn spelver- deelen is goed en vlot en zijn schot kan, zoo als bekend, „doodelijk" zijn. Er zat veel vaart in den Succes-aanval en met een Schmitt naast zich is hij, dat hebben we bij SuccesHelder gezien, een 'goed voorhoede-speler. Jammer dat men hem als back, speciaal door het verlies van Schotting, niet missen kan. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Suc ces deelde vrijwel doorloopend de lakens uit. Wel kwam Freno in de tweede helft eenige malen voor doel, maar Schotting en Jan Koorn hadden er geen moeite mee, bovendien hielp Posthumus af en toe eens meeals derde back. Een paar verraderlijke schoten heeft hij wel gehad, maar overigens was het Piet zeker te stil. Tot groote hilariteit van het publiek bracht hij een paar maal een bal keurig op om dan de voorhoede aan het werk te zetten. Met rust was het reeds 30. Na goed werk van C. Lont produceerde Doves no. 1 en 2 en Kuiper nam no. 3 alleen voor zijn rekening. Veerdig benutte na rust een goede bal aan Koorn (40). Lont verhoogde de score tot 5 en daarna doelpuntte Nan Koom nog tweemaal. 7 doelpunten, het was wel iets te veel voor het Wieringer publiek. Wereldkampioenschap Tsjechoslovakije-Nederland in de achtste finale De Tsjechen wonnen met 60 van Bulgarije. Door een 60 overwinnning op Bulgarijen heeft Tsjechoslovakije zich geplaatst voor de achtste finale van het tournooi om het wereldkampioenschap, waardoor dit land op 5 Juni a.s. te Le Havre tegen Nederland uitkomt. De eerste ontmoeting tusschen Bulgarije en Tsjechoslovakije is, naar men weet, in een gelijk spel, 11 geëindigd. De returnwedstrijd is vandaag voor 30.000 toeschouwers in het Spartastadion te Praag gespeeld en gemakke^ lijk door de Tsjechen gewonnen. De Bulgaren lieten een vrij primitief spel zien, dat weinig om het lijf had. Vooral in technisch opzicht waren de Tsjechen een klasse beter dan hun tegenstanders. Doelpunten werden gemaakt de rust ging in met een 10 voorsprong der Tsjechen door den rechtsbinnen Sumenek van Slavia (3 in totaal), Nejedly, den linksbinnen, die er twee voor zijn reke ning nam en midvoor Ludl van Viktoria Ziskow. De beste spelers waren Daucik, linksachter van Slavia, spil Kreuz van Pardubitz en Simunek in de voorhoede. In de tweede helft waren de Tsjechen steeds iets sterker. Doch vier doelpunten werden eerst in het laatste kwartier gescoord. De beste man van het Bul- gaarsche elftal was doelman Maznikow, die er vele en goede schoten uithield. De ont moeting, die geleid werd door den Hongaar Hertzka, werd in een voortdurenden regen ge speeld, terwijl het zeer koud was. De Centraal-Amerikaansche groep. Naar wij vernemen zal het voortoumooi der Centraal-Amerikaansche groep waarschijnlijk tuschen Cuba, San Salvador en Suriname ge speeld worden. Costa Rica en Columbia heb ben hun inschrijving teruggetrokken. Het schijnt in de bedoeling te liggen, dat de drie overblijvende landen een tournooi te Havanna op Cuba spelen. De winnaar van dit tournooi zal naar Europa gaan om in de achtste finale van het eindtournooi te spelen. SPANJE Frankrijk inspecteert de Andor- raansche dalen. De prefect der Oostelijke Pyreneeën, Didkowski, die permanent gedele geerde van Frankrijk voor Andorra is, heeft vergezeld van kol. Baulard, buitengewoon commissaris van Frankrijk te Andorra, de Andorraan- sche dalen geinspecteerd, waar hij de beschermingsmaatregelen bestu deerde, die de gebeurtenissen in Spanje eventueel noodig zouden kunnen maken. Mededeelingen van regeerings- zijde. Het ministerie van defensie deelt mede, dat dc regceringstroepen gedurende de laat ste dagen stellingen bij den Sahuntop in de Pyreneeën veroverd hebben. In den sector Montelban en bijMolinos gingen eenige hoogten verloren, die later weer veroverd werden. Bij Salsadclla heroverden de repu blikeinen Solana. De vijand verloor hier meer dan honderd mannen en veel mate riaal. Ook de Cerro Gordo werd genomen, waarbij honderd vijandelijke soldaten sneu velden en materiaal werd buitgemaakt. De opstandelingen zijn er in geslaagd Alcala de Chivert binnen te dringen: de regeerings- troepcn bieden tegenstand. Mislukte ïuohtaanval op Bar celona. Gistermiddag om kwart over twaalf werd te Barcelona het alarmsein ge geven,. Onmiddellijk stegen jacht vliegtuigen op, met het gevolg, dat de rechtsche toestellen er niet in slaagden boven Barcelona te ver schijnen. Zij wierpen hun bomimon- last neer op de dorpjes in de omge ving. Om half een was alles te Bar celona weer normaal. Inspectiereis van generaal Miaja. Generaal Miaja, die tezamen met den po- litieken commissaris van het leger, Jezus Hernandez, een inspectiereis maakt, is te Alcoy enthousiast ontvangen. Miaja heeft de vertegenwoordigers van de vakverceni- gingen aangespoord de productie te ver snellen om het hoofd te bieden aan de behoeften van den oorlog. Te Alicante heeft de generaal gezegd, dat op het oogenblik de eenige plicht is de strijders aan het front bij te staan, het eenig ideaal is de strijd tegen het fascis me, de eenige wcnsch te overwinnen. Gisteravond is Miaja naar Madrid te ruggekeerd. Op slag gedood. opende een portier, de reis. Slachtoffer gedurende Gisteravond te half acht vertrok uit Gro ningen een extra Diessel-trein met talrijke supporters uit Rotterdam, die den wedstrijd Be QuickFeijenoord hadden bijgewoond. De trein was zoo vol, dat velen een plaats op de balcons moesten innemen. Op een van de achterbalcons stonden de reizigers dicht opeen en toen de trein ter hoogte van Nijkerk reed, wilden zij voor luchtvcrver- sching een raampje openschuiven. Dit ge lukte evenwel niet goed en daarom stelde een van de reizigers, die zich bij een deur bevond, voor om deze te openen. Hij hield evenwel geen rekening met den sterken wind, want nauwe lijks had hij de portier los of met een ruk vloog het portier open en slingerde den man naar buiten, die vermoedelijk tegen een langs den spoorbaan staande paal botste. Onmiddellijk werd de trein tot stilstand gebracht. Men vond den ongelukkigen medepassagier langs den spoorbaan met verbrijzeld hoofd liggen. Hij was op slag gedood, zooals door don inmiddels ontboden geneesheer dr. F. II. v. Lent uit Nijkerk geconstateerd werd. Het stoffelijk overschot is naar het lij kenhuis te Nijkerk overgebracht. De trein had door dit ongeval een half uur vertra ging. In een der zakken van bet slachtof fer bevond zich een brief van iemand uit Schiebroek, doch bij navrage ter plaatse bleek deze niet de getroffene te zijn. Op dit oogemblik is de identiteit van den veronge lukte nog niet vastgesteld kunnen worden. De politie en de marechausee van Nijkerk stelden een onderzoek in. Nader wordt vernomen, dat de veronge lukte passagier is de 34-jarige heer H. G. Nijs. Hij was gehuwd en directeur van het Fotobureau „Centra-Pers" aan de Boom pjes te Rotterdam. Uit onze omgeving WIERINGEN. SPORTREVUE „REKEN MAAR, 'T WORDT WONDERBAAR." Een groot succes. Gisteravond werd in Concordia een groote sportrevue opgevoerd, vanwege de Gym nastiek vereeniging „Wieringen". Deze re vue is een groot succes geworden. De zaal was overvol en zeer velen moesten terug gestuurd worden. De auteur van deze revue was de beer M. J. Bosker; tooneclleiding de heer en mevr. Kooijv. Savoyen; oostumière mevr. Kooijvan Savoven; muzikale leiding de beer Zon; sportdansleider de heer H. Pcn- nekamp. Medewerkenden waren voorts mej. T. Bosker, de beer en mevr. Kooijv. Sa- voyen, S. de Jong, J. Takes en de leden der gym- Het is ondoenlijk ale nummers der revue onder de loupe te nemen, daar het pro gram maar eventjes 50 numers vermeldde. „Toen was Wiron nog eiland" was een heel mooi versje, dat werd gezongen door mej. Bosker en den heer Kooij. De vrije oefe ningen van Geer Snooij en Trien de Wit waren fenomenaal. De hooge hrugnummers door deze dames met mej. J. Blaauboer, wa ren ook uitstekend, terwijl de balletten eveneens heel goed waren. En dan daartusschen de geestige zetten van J. Takes en Simon de Jongh; de leu ke liedjes van Mej. T. Bosker en den heer M. Kooij. Het was o.en aaneenschakeling van vroolijk allerlei! Vooral de finale was een prachtig tafereel. De heer Bosker heeft met deze sportrevue zeer veel eer ingelegd. Het applaus en de toejuichingen waren niet van de lucht. Na een viertal open doekjes dankte de heer Pennekamp allen die hadden medege- holpcn aan het welslagen van den avond en overhandigde Mej. Tr. Bosker een bou- quet rozen en mevr. Kooijvan Savoycn, voor het vele werk als costumière gedaan, een fraaie bloemenmand. De revue heeft de harten veroverd en we gelooven, dat volgende week de zaal weer even vol zal zijn als gisteravond het geval was. Een echt gymbal met muziek onder leiding van den heer H. Zon was een waar dig slot van dezen sportavond. OPENBARE VERKOOPING. Zaterdagavond had in café A. Minnes te De Haukes een openbare verkooping plaats ten verzoeke van de erven van nu wijlen de echtelieden Jan Lont en Aaltje Metselaar. Aangeboden werd: een dubbel woonhuis, boet, erf, tuinen en land, Lagepad 1, Hau kes, Kad. Sectie D. nrs. 859, 1528 en 1529, groot 39.10 A. 13.685 sn. Hoogste bieder was de lieer S. Russelman met f 107 0 kooper de heer W. Moster voor f 1150. LANGENDIJK. HET AMBTENAREN-REGLEMENT VOOR DE LICHTBEDRIJVEN. Vergadering van Raadsleden. Een zestal wethouders van 3 Langendijker gemeenten en St. Pancras, hebben een ver gadering uitgeschreven, waartoe alle raads leden van de laatste gemeente en Langendijk, alsmede de burgemeesters zijn uitgenoodigd ter bespreking van het Ambtenarenregle ment voor de Lichtbcdrijven. ALKMAAR. TURNWEDSTRIJDEN NED. ARB. SPORTBOND. In het gymnastieklokaal van do Rochda- leschool te Alkmaar, werden gister onder groote belangstelling van de zijde van het publiek, de slot-wedstrijden van District IX van don Ned. Arbeiders Sportbond gehou den. Door de deelnemers werd met groote animo gewerkt, en door de medewerking van velen werd het groote programma op een vlotte wijze afgewerkt. De. uitslagen luiden als volgt: Eerste graad Dames: 1 IJmuiden 89% p.; 2 Alkmaar SO p.; 3 Haarlem 81 1/8 p.; 4 Schagen 77% P- Tweede graad Dames: 1 Anna Paulowna 91%. p.; 2 IJmuiden 89% p.; 3 Beverwijk 87Vi p.; 4 Den Helder 84 p. Derde graad dames: 1. Beverwijk 89% p.; 2. Haarlem 87 5/8 p.; 3. Schagen II 85%, p., 4. Schagen I 83% p. Eerste graad Heercn: 1. Haarlem 98 p.; 2. Alkmaar94% p.; 3. Schagen 91% p.; 4. Wormervccr 90% p. Tweede graad ITeeren: 1. Beverwijk 951/8 p. 2 IJmuiden 88 p.; 3e Den Helder, 86 1/4 p.; Oudesluis 83% p. Derde graad Heeren: 1, Anna Paulowna 911/4 p.; 2. Alkmaar 83 3/4 p.; 3. Beverwijk 81 p.; 4. Santpoort 762/8 p. PETTEN. PETTEN I—HELDER 3 2—5. Met een elftal, waarin slechts 3 spelers van het eerste op hun oude plaats konden uitkomen, werd gekampt tegen een tamelijk sterk Helder 3. Het resultaat was dan ook niet twijfelachtig, temeer daar ook de doel wachter in de algemeene malaise deelde. Voor de rust ging het nog, toen wogen de partijen vrijwel toeen elkaar op. II. profiteerde het eerst van een kans, maar niet. lang daarna wist Kohnhorst na een voorzet van Kossen middels 'n aardige kopbal gelijk te maken. Doch na de hervat ting was het tempo vele P. spelers te mach tig en geleidelijk slaagde H. erin te score op te voeren tot 51, waarna een der II. backs in bet nauw gedreven in eigen doel ■trapte, de stand aldus op 25 brengend. Scheidsrechter v. d. Ilovon leidde correct den niet moeilijken wedstrijd. NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp 2Andijker Boys 22 N. Niedorp a—Twisk a 10. Goed spel bij de adspiranten. Ondanks haar werkelijk goede spel voor de rust is N. Niedorp 2 er niet in geslaagd de tweede ronde voor de Goudenkruiswed- slrijden te bereiken. Voor de rust was er aan sensationeele gebeurtenissen geen ge brek. De strijd was nog maar pas begonnen of één der A-backs veroorzaakte een straf schop. Jcs kwam van achter om het vonnis te voltrekken, doch het schot kwam naast het doel. Kort daarop kreeg A. B. een vrije schop in het strafschopgebied te nemen, waaruit de bal in ééncn in het Niedorper net werd gekogeld. Heftig protest der Nie- dorpers mocht niet baten; als uit steen ge houwen wees de referec met heerschers-ge- baar naar het midden 1—0. Opvallend goed was het spel van Bakker als spil. Uit een penalty maakte aanvoerder Bakker onhoudbaar gelijk. Verwoed wordt er om de leiding gestreden, het Niedorper spel steekt wel gunstig af bij dat van het vertoonde van vorige week tegen Sijbe- kavspel. Uit een snellen uitval weet de nogal pöotig spelende A-centervoor doelman Blokker het nakijken te geven. Een best doelpunt. N.N., niet ontimoedigd, doet hef tige pogino-en het verloren terrein te her winnen. Het A.-doel ontkomt verschil lende malen ternauwernood aan doorboring. Toch moet de goed werk leverende And. doelwachter voor een knal van Dirk Nicolai zwichten (2—2). Met. dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting zou er niet meer gedoelpunt worden, wel was N.N. meestal aanvallend, doch tot scoren kwam zij niet. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer in den ouderdom van 74 jaren. Wed. M. TIJSEN— Kool. Kinderen en Kleinkinderen. Gcst, Wieringen, 23 April 1938. De begrafenis zal plaats hebben op Dins dag a.s., n.m. 2 uur. Heden overleed, on verwachts, onze ge liefde Zwager, cn Oom de heer in den ouderdom van 74 jaren. Namens de Familie KOOL. Den Oever, Wieringen, 23 Apr. "38. Heden overleed, zacht cn kalm, tot onzo die pe droefheid, onze lie ve Moeder cn Groot moeder, Wed. van den heer Jn. Streek, in den ouderdom van 72 jaar. G. BLAAUBOER— Streek. K. BLAAUBOER en Kinderen. Schagen, 23 April 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemeene Be graafplaats op Woens dag a.s., des namid dags half twee vanaf het sterfhuis. Heden overleed, tot onze groote droefheid, onze lieve Zuster en Behuwdzuster, Wed. van Jan Streek, J. KOSTER. G. KOSTER-Eriks, Blockhovcpark, Alkmaar. G. KOSTER—Wolters Lutmastraat 143, Amsterdam. 23 April 1938. Eenige en algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droef- beid overleed heden in het Ziekenhuis te Ilec- renveen onze lieve Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Weduwe van Bouke Otter, in den ouderdom van 66 jaren. Schagerbrug, 24 Apr. '38 S. DE BOEROtter. J. A. DE BOER. AB. SCHILDER gevraagd, bij H O U T L O S S E R Schagen. N. NIEDORP A—TWISK A, 1—0. Dit was een op goed peil staande ontmoe ting. Zoowel de Twiskcrs als de Nicdorpers hebben ons doen genieten van bun bij wij len keurig spel. Het was een genot deze jongens aan het werk te zien; vlug en sportief werd er gespeeld. Na de rust scoorde de keurig spelende Bloois het eenige doelpunt van den wed strijd. ALKMAAR, 23 April 1938. Aanvoer 270.000 kipeieren. Prijzen: 5658 kg. f 2.90—3; 58—60 kg. f 2.05— f 3.10: 60—62 kg. 3—3.20; 62G4 Kg. 3.10 tot 330; 64— 66 kg. I 3.20-1 3.50. Eendeieren f 2.50—f 260 per 100 stuks. ALKMAAR, 25 April. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd: 72 vetle koeien 170—200, 3 vette kalveren f 4085, per Kg. 60—90 ct. 282 nuchtere kalveren I 0—f li; 0 vette schapen f 21f 34; 293 vette varkens p. kg t 0.50f 0.54. BROEK OP LANGENDIJK, 25 April. 200 bos rabarber f 5.70, 100 Kg. witlof 10.70, 100 Kg. bloemkool 14.60—16.50, 2e srt 12.10. NOORDSCHAKWOUDE, 25 April. Geen aanvoer.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7