HEEMAF Uit langend £90.- Het ambtenaren-reglement voor de Langendijker gasfabriek Ingezonden Tante Matjes wedervaren in Schagen v. Geelen's Geschenkenhuis STOFZUIGERS Arrondissements rechtbank te Alkmaar Overtollig haar Terlep's Drogisterij Handelswijze van het Dag. Bestuur afgekeurd Woensdag 27 April 1938 Tweede blad Geachte Redactie. Dat zelfs de schietwedstrijd aanleiding zou geven tot een aanval op andersdenken den, had ik niet gedacht. Deze wedstrijd was me sympathiek, zoals ook daadwerke lijk getoond is. Mr. Dr. Buiskool heeft echter kans gezien Jiog eens een por te geven in de richting van hen, die de „splijtzwam" héten te cultiveren. Hij hoopte, dat deze befaamde zwam nu eens niet op het terrein van deze schietwedstrijden zou willen groeien. En zie! Hij strooit hiermee ijverig de spo ren. De sfeer van dans e.d. doet ze schitte rend ontkiemen. En het feit, dat een deel yan de Zondag nog voor het „festijn" werd gebruikt heeft de' „splijtzwam" al tot volle svasdom gebracht! Zodat orthodox-protestanten in 't vervolg Sliet aan deze wedstrijden kunnen meewer ken, tenzij maatregelen worden getroffen, dat de „splijtzwam" wordt vernietigd. Laten Mr. Dn. Buiskool en gclijkdenken- Üen nu eens en voor altijd weten, dat de fcrth.-protestant niet de splijtzwam zaait, maar zich beslist onthoudt van medewer king aan alle dingen, waarmee, naar zijn beginsel de eer van God gemoeid is, en ivaartegen hij dus naar zijn geweten dient ite strijden. Wat hem daarbij persoonlijk weder vaart laat hem niet koud, maar stelt hij op de achtergrond. Met dank voor plaatsing, H. PILON. ScSagen, 26 April 1938. Kolhorn April 1938. Geachte Redactie, Vergun mij een plaats in Uw blad. Bij yoorbaat mijn dank. IS DE A.T.O. EEN EERLIJKE CONCUR RENT? DE CONCURRENTIE HET NOOD LOT VAN DE BODE. Eezeressen en lezers, ik zal U in korte {rekken mijn gedachten, weergeven als klein bedrijfsleider tegenover een overheidsbe drijf, n.1. de A.T.O. Algemcene Transport Onderneming, gevestigd te Utrecht, die in heel Nederland werkzaam is zoowel op 't gebied van goederen- als personenvervoer. De A.T.O. een dienst vanaf en naar de Ned. Spoorwegen. Werkt zoo'n dienst ook met tekorten, zooals de N.S. al jaren hebben gedaan, dan zijn de tekorten ook voor reke ning van den Staat? Ziehier al een belang rijke factor tegenover 't vrije bedrijf. Wie helpen deze tekorten nu gezamenlijk te dragen. Wat beteekent Verkecrsfonds? Zijn de N.S. niet zelf de oorzaak van hun ïekorten ad. tientallen millioenen? Zijn de N.S. met de moderne techniek meegegaan? Van stad tot stad wel, maar van stad tot platcland? Dan kan ik met 't woord „neen" votslaan, de voornaamste lijnen worden steeds wel technisch versneld, maar naar de plaatsen vers, van de stad verwijderd werd niet omgekeken. Vele particulieren belast ten zich toen met het instellen van bode diensten, om voor verdere doorzending zorg te dragen, wat m. i. is te prijzen. Tot in de uiterste hoekjes van het platteland werden de pakjes thuisbezorgd. Nu allen daarop zijn ingericht met de modernste tech niek van vervoer, nu zien de N.S. in, dat zij in hun algemeen vervoer hebben te kortgeschoten. Wat de N.S. steeds hebben laten begaan, willen zij graag weer in eigen beheer uitvoeren. Maar dan krijgen we, "waar we aan toe zijn, de klappen die wor den uitgedeeld aan 't vrije bedrijf ten koste van hun broodwinning. Is dat rechtvaar dig? Direct wil ik hierop antwoorden, dat daar niets tegen te doen is zonder de nog niet ingevoerde wettelijke regeling. Hier kan ik alleen aan toevoegen, dat ten allen tijde de geadresseerde baas is van de wijze van verzending zijner goederen. De con currentie in het particulier bedrijf is al yan dien aard, dat velen daar al slachtof fer van zijn geworden Maar ik zal me be palen tot de rechtspositie van de bodes te genover de A.T.O. Tegen de tarieven van N.S., v. G. L. en A.T.O. is veel in te brengen. Op den voorgrond stel ik, dat bij mij geen afgunst aanwezig is tegenover de agenten van de A.T.O.; als zij daar f 5. en f 9.in de weck aan verdienen, ik gun hun de hoogste bijverdienste van harte Zijn de tarieven die de N.S. invoert, te- (Vervolgverhaal met kleurwedstrijd voor de kinderen, zie Schager Courant van Zaterdag 16 April). Tante wil zich thuis omringen. Met allerhande mooie dingen. 2e woonde in de stad en is dus tamelijk verwend, Maar Van Geelcn heeft altijd het nieuwste, Daar staat hij voor bekend. LA.GEZIJDE B (0, Tel. 26, SCHAGEN, en onze filialen: C. PRINS. Breezand, A. NIPSHAGEN, Middcnmeer, W. HALBERTS- MA, Winkel. - Zoekt U een leuk cadeautje? Komt eens hij kijken en U slaagt yast naar uw zinl zijn niet alleen stofzuiger, maar ook tapljtreinlgei HENGELO Verkrijgbaar bij: HEUSEVELDT N.V. Langestr. 26, 76, Achterstr.Honttll, Alkmaar Telefoon 4170. genover de millioenen, die zij jaarlijks te kortkomen, rechtvaardig? Is het waar, dat enkele jaren geleden de minnister van Wa terstaat zei tegen hen, die kwamen protes teeren tegen verhoogde wegenbelasting; Als uw bedrijf geen bestaanswaardigheid meer heeft, dan zult u uw bedrijf moeten stop zetten? Waarom stoppen de N.S. dan niet, niet hun millioenen tekorten, mede ten1 koste van de belastingbetalers? De vervoerspolitiek van de N.S. is niet fair tegenover het algemeen belang. Mijn inzicht hieromtrent is, dat zij, die goede ren vervoeren per A.T.O. met de eene hand goedkooper klaar zijn dan met den bode, doch de andere hand moet weer bijpassen aan de tekorten i nden vorm van belasting, vooral zij, die motorvoertuigen bezitten. Ik zou u enikele voorbeelden kunnen noe men van concurrentie, het particulier be drijf door de A.T.O. aangedaan. O.tq. moest ik er de orders van een groote N.V. in den lande (transporten in de W.mccr) door ver liezen. Verder heb ik meegemaakt, dat een groot landbouwwerktuig in Alkmaar bleef staan, omdat de A.T.O. dit niet thuis kon bezor gen. Ondcrget, heeft op last van geadres seerde het stuk ter bestemder plaatse be zorgd. Zoo zou ik wel door kunnen gaan. Een kleine kunst voor een overheidsbedrijf, om op deze wijze een klein bedrijfje te gronde te richten, dat wel goed was voor dat de A.T.O. bestond. Eén van mijn grootste grieven tegenover de A.T.O. is haar dienst in de Wieringermeer. In Jan. 1932 heb ik getracht >met toestemming van de Wieringermeerdirectie, om mijn dienst uit te breiden tot alle dorpen in het nieu we land. U begrijpt wel, dat deze onder neming niet direct de moeite loonde met de nog kleine bevolking en dan kreeg men nog toe uren van vertraging dooi' wegzak king met zijn auto, enz. Deze dienst heb ik 5 jaar volgehouden zonder overheids- bcdrijfsconcurrentie. Tot op zekeren dag, daar kwam een A.T.O.-auto en alles was voor ons particulieren verloren. Lezeressen en lezers, is dat geen onrechtvaardige con currentie? Veel heb ik geprotesteerd bij de Midden- standsvereeniging, waar mij ook algeanecne steun werd toegezegd... Maar? Is 't waar, dat een lid van de midden- standsvereeniging in de Wieringermeer een agentschap heeft van de A.T.O.? Kan dat niet in strijd zijn met zijn eigen middenr standsbelangen? Gesteld dat een kruide nier een filiaalhouder is van Albert Heijn; een voorbeeld: hoe zouden de leden er te genover staan als ondergeteeken-de morgen op zijn auto schilderde: schoenen in alle maten, eerste kwaliteit, spotgoedkoop, on der garantie, enz? Ik hoop hier opbouwende critiek te heb ben gegeven. Nogmaals dankend voor de plaatsruimte, P. ZEEMAN, Bode Schagen-—-Wieringermeer. (Wij hebben het artikel van den heer Zeeman, om der wille van de plaatsruimte eenigszins verkort opgenomen. Red.) Vlugger met „Mijnhardtjes". Ja. dit is zeker, dat zij kou, griep en pijnen niet alleen vlugger, maar ook veel grondi ger en meer blijvend verdrijven. Mijnhardt jes zijn hartvormige cachets, die zeer ge makkelijk innemen en verkrijgbaar bij Apo thekers en Drogisten. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st. 10 ct. Zitting van Dinsdag 26 ApriL Uitsprakent Voordat de zitting van heden een aan- van~ nam, deed de president der Meervou dige Strafkamer der Arrondissements Recht bank te Alkmaar, mr. A. M. Ledeboer, de volgende uitspraken: G. D. te Texel, wegens schuldheling ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van 2 maanden met een proef tijd van 1 jaar (eisch 6 maanden gev.) G. RL v. d. V. te Den Helder, aangehou den (eisch f60.— boete, subs. -10 dagen). S c h o o r 1. OPLICHTING. Allereerst wordt behandeld de aan gehouden zaak tegen G. O., koopman uit Schoorl, terzake dat hij zich f125.— had toegeëigend, toebehoorende aan het Ingeni eursbureau „Connector" te Amsterdam. Als eerste getuige wordt gehoord Joh. D. uit Obdam, die een lang verhaal doet, hoe verd. als provisie-reiziger van „Connector" de gelden aan „Connector" had moeten af dragen. Verd. zegt, dat hij een verklaring van f200heeft moeten teekenen, terwijl bij slechts f150.ontving. Waar was dat dan voor noodig? De president wijst, er verd. op, dat alleen wat meer dan f 200.opbracht, provisie voor hem was. Verd.: Heeft de heer B. geweten, dat ik f150.ontving? De Officier van Justitie noemt den ver koop van deze installatie een verwarde boel. „Connector" had tot. verd. gezegd: Zie te verkoopen voor f200.alles wat je meer krijgt, mag je zelf houden. Het In genieursbureau had aan verd. een blanco en geteeken-dc kwitantie toegezonden en bet einde was, dat verd. wèl bet bedrag had geïnd, doch niet bad afgedragen. Mr. v. d. Feen de Li 11e eischt een gevangenisstraf van 3 maanden. De Rechtbank zal over een week uitspraak doen» Uitgeest. EEN FIETSENDIEFSTAL. De volgende verd. P. N. de M., ■wonende te Uitgeest, wordt er van verdacht een heeren rij wiel te hebben verduisterd. Verd. ontkent het hem ten laste gelegde. Hij heeft de fiets in Amsterdam gekocht, bij een opkooper. De eerste get. A. P. is op Zondag 13 Maart in een café geweest van 79 uur. Toen hij om 9 uur het café verliet was het rijwiel, dat hij voor de zaak had neergezet, ver dwenen. Het rijwiel, dat als stuk van overtuiging ter terechtzitting aanwezig is, wordt door get. als het zijne herkend, ofschoon het is overgelakt. Pres.: U heeft het rijwiel 13 Maart ver mist, wanneer heeft u het teruggezien. Get.: Eenige dagen later zag ik verd. er op riiden. Pres.: En heeft u toen verd. aangehouden? Get.: Nee, ik heb de politie gewaarschuwd. Pres. tot verd.: Bent u 13 Maart in het café geweest? Verd.: Ja zeker, hen ik daar geweest, tot sluiten toe. Pres.: Dat ziet er slecht, voor u uit; get. heeft z'n rijwiel pertinent herkend en de geheele rechtbank heeft geconstateerd, dat de fiets pas was overgelakt. op gezicht, armen en beenen verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA- RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 75 cent. Hoogzijde Schagen De volgende get. C. Z. te Uitgeest heeft de fiets aan get. A. P. verkocht en her kent het rijwiel pertinent. De pres. raadt verd. aan de waarheid te spreken, omdat dat in z'n eigen belang is. De laatste get. is D. v. d. H., arbeider te Uitgeest, die verklaart dat verd. op Zondag 13 Maart in Uitgeest is geweest. De Officier van Justitie, reguisitoir ne mend, acht niettegenstaande de ontken» tenis van verd. het ten laste gelegde bewezen en eischt een gevangenisstraf van 10 maanden. Verd. zegt onschuldig te zijn. Na het pleidooi van zijn verdediger, mr. Schuurman, zegt verd.: Ik wil vrij; ik ben onschuldig! De-president zegt, dat de rechtbank geen termen aanwezig acht, verd. in vrijheid te stellen pn bepaalt de uitspraak op heden over acht dagen. MIDDAGZITTING. In de zitting welke om 2 uur werd hervat werd het eerst voorgeroepen J. v. d. K. te Winkel. ZWAAR LICHAMELIJK LETSEL TOEGEBRACHT. Verd. moet terecht staan, omdat hij te Heerhugowaard gezeten op een racefiets op den openbaren weg een zekere juffrouw W. heeft aangereden en zwaar lichamelijk let sel heeft toegebracht. Pres.: Hoe hard heeft U gereden? Verd.: Ongeveer 20 k.m. Pres.: Dat is voor een racefiets niet hard Hoe kwam nu die aanrijding, had U geen ruimte genoeg. Verd.: Er was genoeg ruimte, maar die juffrouw ging ineens naar links. Pres.: Heeft U niet gemerkt, dat U iemand aanreed? Verd.: Ja, maar ik dacht dat het goed was afgeloopen. De eerste getuige is H. K. T. C. arts te Hensbroek Deze vertelt, dat hij mej. Water drinker had behandeld. Zij had een wonde aan haar rechteroog. Get. beschouwt dit als zwaar lichamelijk letsel; het gezichtsvermo gen heeft echter niet geleden. Als tweede getuige wordt gehoord mej. W. te Hensbrock. Op 23 Februari heeft get. met haar dienstbode geloopen aan den meest rechtschen kant van den weg. De man van get. dient een vordering in van f51.70. Verd. ontkent deze schade niet De laatste get. is mej. C. v. d. Gr., die met get W. op den weg wandelde. Get. liep links maar had een tompouce aan haar hand han gen. De verd. scheerde langs mij heen, waardoor de parapluic een tik kreeg en deze waarschijnlijk in het oog van mej. W. te recht kwam. Pres.: Reed verd. hard? Get.: Erg hard. Dr. Spierings uit Heerhu gowaard heeft de eerste hulp verleend, om dat het brilleglas van get. W. kapot was en ze ernstig klaagde over pijn in het linker oog. De Officier van Justitie requisitoir mend, zegt, dat verd. er veel te krap langs is gegaan en acht daarom het ton laste ge legde wettig en overtuigend bewezen. Immers men moet toch rekening houden met een plotselinge beweging van een voetganger. Mr. v. d. Feen de Lille noemt dit roekeloos rijden. Spr. wil aannemen, dat het niet een soort branie van verd. ge weest is. De omstandigheden in aanmerking nemend, eischt de Officier I 40.boete subs. 20 dagen hechtenis. Verd. meent, dat hij geen schuld heeft, omdat er zeker een halve meter tusschen- ruimte was tusschen hem en de beide juf frouwen. De Rechtbank zal over een week uit spraak doen. DEN HELDER DE EERSTE TOMATEN. Aan de veiling van de L.G.C. zijn heden de eerste tomaten aangevoerd. ZUIDSCHARWOUDE VASTE LAST EN-COMMISSIE. De Commissie voor de Vaste-Lastcn, schuld herleiding bestaat uit de heeren P. Boon, Coöp. Boerenleenbank en Jb. Kroon Az., Coöp. Boerenleenbank II, P. de Geus Jnz., N.T.B., S. de Boer, veiling, Jb. Jong, Chr. B. en T.B. en W. Muller voor De Toekomst. NOORDSCHARWOUDE. Verkooping. De uitslag van de gisteravond in „Het Bonte Paard" alhieo gehouden openbare verkooping ten overstaan van notaris II. W. Smit te Zuidscharwoude was als volgt: Dub bel woonhuis met erf, waarop bloemkwee- kerij wordt uitgeoefend, aan de Spoorstraat te Óudkarspel, groot totaal 890 Aren. Koo- per de heer D. Bakker, Spoorstraat alhier, voor de som van f 1755. Een en ander was eigendom van den heer H. Ligtenberg. Past op Uw duiven. In verband met de bestaande politiever ordening, waarin het strafbaar wordt ge steld, gedurende eenigen tijd in het voor jaar duiven te laten vliegen, wordt den dui- venliouders den raad gegeven, de duiven niet te laten uitvliegen, aangezien het thans deze verboden tijd is. De vaste lasten. In de plaatselijke commissie voor de vas te lasten hebben zitting de heeren J. Ootjers, C.. Koeman Cz., P. Duijvcs, Abr. de Geus, Jb. Jong en D. Bruijn. BROEK OP LANGENDIJK. Het vaste lastenvraagstuk. In deze gemeente is de navolgende com missie samengesteld: W. J. Balder, voorz., namens Groentencultuur; Jb. Glas Az., secr. namens de Boerenleenbank, C. Spaans, na mens de L.G.C. cn H. Glas namens de C.B.- T.B. De eerste tomaten. Dinsdagmorgen werden de eerste tomaten ter veiling aangevoeld, welke G9 ct. per Kg. opbrachten. Koopcr was Jb. Smit. VERGADERING UITGAANDE VAN DE ZES WETHOUDERS WAS NIET OPENBAARI Gisteravond werd in het lokaal van den heer Th. Rijper te Zuidscharwou de een vergadering gehouden, uit gaande van een zestal wethouders van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras, tw. de heeren Bakker, Bommer, Schrijver, Kramer, Du Burck en Lek, voor welke bijeen komst waren uitgenoodigd alle bur gemeesters, wethouders en raadsle den van de bij de gemeenschappe lijke gasfabriek geïnteresseerde ge meenten. De opkomst was niet groot. Aanwezig waren van den gemeenteraad van Óudkarspel mevr. Paarlberg—Hartland, de hoeren Bakker, Borst, De Boer, Kostelijk en Rijper; van Noordscharwoude de hee ren Schrijver, Ivwadijk, Van den Abeele en Duijvis; van Zuidscharwoude de voltallige raad, yan Broek op Langendijk alleen de heer Koolaard en van Sint Pancras slechts wethouder Lek. Alle vier burgemeesters hebben geen ge volg gegeven aan de uitnoodiging, waarmee zij, naar ons is gebleken, sommigen een groot genoegen hebben gedaan, doordat dan vrijuit kon worden gesproken.. Een groot struikelblok zou hierbij zijn ge weest de aanwezigheid yan de pers, die wel geen uitnoodiging hacf ontvangen voor de vergadering, doch nieuws ruikende, even den neus kwam laten zien. Na opening van de'vergadering werden de eerste drie kwartieren besteed, om de pers vertegenwoordigers kwijt te worden. Hoewel er onder de raadsleden steeds een strooming is, welke het sterk afkeurt, dat de vergaderingen van de Gascommissie niet openbaar zijn, werd namens de initiatiefnemers door den voorzitter, den heer Kra mer het voorstel gedaan, om ver schillende redenen een besloten ver- gaderino te honden. Als er mis schien eens iets persoonlijks zou wor den gezegd van iemand, die hier niet aanwezig is, ^hoewel wel aanwezig had kunnen zijn), zou spr. het niet zoo mooi vinden, als die persoon er door middel van de pers van op de hoogte werd gebracht. De heer Rijper van Oudkarspel bepleitte een openbare bijeenkomst te houden; men gebruikt toch geen oneerlijke middelen. Waarom dan de grieven niet gepubliceerd De heer Weel van Zuidscharwoude was het met den heer Rijper eens. Een vorige maal, toen de vergadering door de pers werd bijgewoond, hebben zich ook geen ver wikkelingen voorgedaan. Wanneer de pers echter buiten de deur werd gesloten, wilde spr. het besprokene dan. ook als strikt ver trouwelijk beschouwen. De Voorzitter verklaarde hierna, geen bezwaar te hebben tegen het verstrekken van een communiqué, terwijl de heer Schrijver het een kwestie van taktiek noemde om niet te laten weten, wat be sproken wordt. De heer Kostelijk van Oudkarspel vond, dat men maar met. open deuren moest wandelen. Anders hebben wij er wel een in de vergadering, die het gesprokene publi ceert. De heer Borst van Oudkarspel was eveneens voor een openbare vergadering. Wethouder Du Burck die dacht, dat er van naijver bij de persvertegenwoordigers spra ke was, verklaarde, hierover niets te zul len publiceeren. Na diens uifspraak, dat „als de pers er bij was, er dingen niet ge zegd zouden worden, welke anders wel uitgesproken zouden worden", legde de vergadering zich neer b« het voorstel van den voorzitter, zoodat den persvertegenwoordigers beleeid werd verzocht zich te verwijderen. Veel gesproken!... Nadat de edelachtbaren zich in de ge heimenis hadden teruggetrokken, is zeer veel gesproken. De vergadering duurde tot precies elf uur. Het onderwerp van be spreking was, zooals wij reeds eerder me dedeelden, het ambtenarenreglement van de gemeenschappelijke lichtbedrijven, thans nog alleen de gasfabriek. Voornamelijk ging het over de wijze van voorbereiding. Volgens het reglement is de gewone gang. dat het ambtenarenreglement wordt voorgesteld door het dag. bestuur der lichtbedrijvcn en via Gascommissie, B. en W.'s in den raad komt. Bij dit nieuw© reglement is de Gascommissie geheel gepas seerd. De dag. bestuursleden hebben het reglement voorgelegd aan de dag. besturen van de gemeenten. Bovendien is de commis sie voor Georganiseerd Overlegd niet bij de samenstelling van het nieuwe reglement be trokken. Het oude reglement was wel niet .rechtsgeldig,, dpch vergeten is.,dat .het Ge organiseerd Overleg is ingesteld ingevolge een door de gemeenteraden genomen be sluit, en niet n.a.v. het ambtenarenregle ment. Deze wijze van handelen werd afqekeurd. Wat de inhoud van het nieuwe ambtena renreglement betreft, ook hierover is menig woordje gevallen. De invoeging van een nieuw artikel luidende: „Niet gelijktijdig met het lidmaatschap van den raad van een der gemeenten Nrd.- scharwoude, Zuidscharwoude, Oudkarspel, Broek op Langendijk en Sint Pancras kan worden waargenomen de betrekking van ambtenaar of beambte in dienst van of on dergeschikt aan het gemeenschappelijk gas bedrijf van die gemeenten. Mocht de betrok kene het lidmaatschap van den raad' van een der meegenoemde gemeenten nipttemin wenschen te bekleeden dan wordt hij als ambtenaar of beambte van het gemeensch. Gasbedrijf, zoolang zijn mandaat als raads lid duurt op non-activiteit gesteld met stil stand van jaarwedde. Vorenstaande is eveneens yan toepassing op de waarneming van het lidmaatschap van eenig ander pu bliekrechtelijk lichaam, waarin de ambte naar of beambte benoemd of gekozen is," werd door verscheidene heeren besproken. Een der sprekers heeft ten sterk ste afgekeurd, dat op deze wijze, door een achterdeurtje, getracht wordt, iemand die. toch blijkens de in hoogste instantie gedane uit spraak van den Raad van State tot den gemeenteraad moest worden toegelaten, de vervulling van het raadslidmaatschap onmogelijk te maken, door de invoering van dit nieuwe artikel, dat toch feitelijk in strijd met de wet is. Slechts één vijf en dertigste gedeelte van het aantal stemmen kan door den ambte naar worden uitgebracht. Het is wel merk waardig, dat een beslissing, welke door de Koningin onderteekend is, zoo door het dag. bestuur der lichtbedrijvcn wordt genegeerd. Nog meerderen hebben zich over deze kwestie uitgesproken, waarbij sommigen zich als voorstanders van de invoering van deze bepaling verklaarden, aangezien zij het gcwenscht achtten, dat een ambtenaar lid van den gemeenteraad is. Een definitieve uitspraak is in deze niet gedaan. De beslissing over deze zaak zal wel in de te houden gemeenteraadsvergade ringen, waar een en ander ter sprake zal komen, vallen. Over het geheel genomen, was dit slechts een informatieve vergadering, waarvan wei nig positiefs is uitgegaan. Het advies van den Bond van OverheidspersoneeL We vernemen nog, dat de Bond van Overheidspersoneel, aan welke advies is gevraagd, zich met verschillende bepalingen van het door de burgemeesters opgestelde Ambtenarenreglement, niet kan vereenigen, om. niet met die, waarbij de ambtenaar, lid van een vertegenwoordigend lichaam wordend, op non-actief zou worden gerteld met stilstand van jaarwedde. Bestrijding vindt ook liet feit, dat het indertijd inge stelde instituut voor georganiseerd overleg, in dezen wordt gepasseerd. Zou dit geen rechtskracht meer hebben, dan zouden ook de salanskortingen, enkele jaren gelcdpn ingevoerd, niet op rechtmatige wijze tot stand zijn gekomen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5