Bouwmaatschappij „Vondilkwartier" een goed recept voorverkoudheid Codreanu en zijn IJzeren Garde Pieter Govers Wz., h. schrieken Drie punten van belang: ANGESTRAAT 72 Dames- en Kinderhoeder! KASTPAPIER Douaneboot vaart proef op het IJsselmeer In «en paar minuten zelf gemaakt Dit is een bepoefd huismiddeltje dat snel .verlichting zal brengen, terwijl na korten tijd Uw verkoudheid of hoest geheel ver dwijnt. Koopt bij Uw apotheker of drogist 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd). Vermengt liet thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker; Roert het goed door, tot het geheel is opgelost. Neemt vier maal daags een eetlepel. Het is buitengewoon ge schikt voor kinderen; ook hij volwassenen is de werking afdoend. Knipt dit recept uit, om U eraan tc herinneren een 30 grams fleschjo Vervus te halen. DE GESCHIEDENIS VAN EEN VURIG PATRIOT. „ALLES VOOR HET VADERLAND", IS ZIJN LEUZE. In verband met het feit, dat ko ning Carol van Roemenië er toe over gegaan is, Codreanu, den lei der IJzeren Garde, gevangen te ne men, is het zeker interessant over het avontuurlijke leven van dezen vurigen patriot het een en ander te vernemen. Codreanu is een zeer uitzonderlijke persoonlijkheid, wiens totalitaire en anti-semietische ideeën vooral onder de eenvoudige en on wetende boeren van zijn land op geld gedaan hebben. Het begin van de IJzeren Garde dateert Uit 't jaar 1923, toen in Roemenië een ster- Jee nationale strooming ontstond. De 28-jari- gc advocaat Corneliu Zelea Codreanu vatte in 1927 deze beweging op in den zin van een „nationale en christelijke vernieuwing" en stichtte met vijf gelijkgezinde jonge lie den het „Legioen van den aartsengel Mi- chael." Ter opheldering zij hier even ver meld, dat Codreanu, in tegenstelling met wat men toch eigenlijk denken zou, in 't geheel geen Roemeen is, doch dat zich on der dezen Roemecnschen naam een zekere Zclinski schuil houdt, afkomstig uit Kroon stad in Polen. Maar het bloed kruipt wel meer waar het niet gaan kan en zoo werd dc Pool Zclinski een vurig Roemeensch patriot. Zijn Legioen vond onder de Roe- meehsche jeugd weldra zoo'n grooten bijval, dat Codreanu de beweging politiek kon organisecrcn en haar den naam „IJzeren Garde" gaf. Reeds in 1931 behaalde zijn partij Ibij dc verkiezingen 31.000 stemmen, terwijl Codreanu een jaar later,-na 70.000 stemmen gekregen te hebben, met vier aanhangers zijn intrede in liet parlement doen kon. Een opvallende persoonlijkheid. Hoewel een fanatiek fascisme, een vurige Jodenhaat, waarbij hij zich vooral gekeerd heeft tegen mevrouw Lupesco, en een streng doorgevoerd nationalisme aan zijn pro gramma ten grondslag liggen, verbloemt Codreanu toch ook niet, dat. hij aanvan kelijk een deel van zijn succes te danken had aan zijn opvallende persoonlijkheid. Men moet zich Codreanu voorstellen als een slanke, lange man, met donkere, vuri ge oogen, een energieke kin, en lang, zwart, naar achteren weggestreken haar. IIij heeft zich zelf een eenigszins gewilde eenvoud opgelegd. In een goöd zittend col- hertcostuum zal men hem nooit tegenko men, doch veeleer in een linnen hemd, smetteloos wit, en met bonte ornamentee ringen versierd. De moord op Titulesco. Intusschen was de voortdurende regee- ringswisseling zeer aan de IJzeren Garde ten goede gekomen, hoewel men Codreanu wel eens het verwijt gemaakt heeft, dat hij geld voor zijn 'beweging kreeg van de Duitsche Nationalisten en de Ttaliaansche Fascisten. Eerst toen op het eind van 1933 de Liberale Partij weer aan dc regeering kwam, kwam er een ommekeer. Codreanu beweerde, dat de Fransche regeering den liberalen minister-president Duca slechts een leening had willen geven op voorwaar de, dat deze de IJzeren Garde zou ont binden. Duca zag dan ook zeer goed in, welke gevaren er dreigden van don kant .Van Codreanu en zijn partijgenooten. Tn ieder geval werd zijn wantrouwen gedeeld door Titulesco en ontbond h" de IJzeren Garde. Hij moest zijn daad echter met den dood bekropen, want op 30 December 1933 werd hij door de aanhangers van Codreanu Op het station van Sinaia vermoord. Opnieuw verzamelen! Spoedig had Codreanu nu weer zijn aan hangers verzameld. Hij stichtte de partij „Totul pentru Tara" (Alles voor het va derland), waarvan generaal Cantacuzeno, die onlangs overleden is, president werd. Toch bleef Codreanu zelf natuurlijk de ziel van de gehcele beweging. Merkwaardig is het. dat men Co- t dreanu zelf bijna nooit zag. Hij hield zich zeer afzijdig. Nooit be zocht hij een filmtheater of een restaurant. Hij scheen geheel voor zijn ideaal te leven en zich van poli tieke daden te onthouden. Schijn baar schikte hij zich onder de re geering, maar in werkelijkheid liet hij zijn aanhangers voor zich vech ten. De bevolking voelde veel sympathie voor fcijn werkzaamheden. Hij liet rivieren cor- ï'igeeren, moerassen droog leggen, hij bouw de scholen en kerken, terwijl hij ook de restauratie van tal van gebouwen bekos- 1igde. Op verschillende landgoederen wer den aanhangers van zijn beweging gevormd die naderhand naar de boerenbewoners van het land gestuurd werden en hen bij hun werkzaamheden behulpzaam waren. Co dreanu wilde „nieuwe Rocmeensche men- sclion" vormen, het regionalisme bestrijden en de eenheid van het land verwezenlijken. De Jodenvervolging. Hij begon een vervolging togen de Joden fcu stichtte overal winkels, om de Joodschc kleinhandelaren te gronde te richten. Ook met de minderheden hoopte hij spoedig klaar te komen. Codreanu was van meening dat hij het land wel van binnen uit zou kunnen hervormen. Zijn trouwste aanhan gers ..vond hij onder de jeugd, vooral in de universiteitssteden. Waar zijn aanhangers werkten .stonden de boeren onder zijn in vloed. Zelfs geestelijken sloten zich bij zijn beweging aan, terwijl ook hooge officie ren voor zijn leer toegankelijk waren. Bij de verkiezingen in Nov. 1937. maakte Codreanu zijn programma geheel bekend, dc belangrijkste pun ten er van waren: de strijd tegen de Democratie, geen toegevendheid tegenover de minderheid hier in het bijzonder de Joden. Heftig ageer de hij tegen mevrouw Lupesco, die achter de schermen zoo'n bijzonder" grooten invloed op de regeering en den koning uitoefent. Verder wilde hij de oude verplichtingen tegenover Frankrijk, de Kleine Entente en de Balkan-Entente opheffen. Het resultaat van de verkiezingen in December toonde, dat het volk oen rechtsche koers wenschte. Eind Februari van dit jaaF'ontbond Co dreanu geheel vrijwillig de IJzeren Garde" „Het uur onzer overwinning heeft niet geslagen," schreef de leider in een procla matie, waarin hij zich voorts bereid ver klaarde, naar het buitenland te willen ver trekken. Dit gebeurde evenwel niet en het schijnt nu, dat koning Carol tijdens ver schillende inspecties een plan ontdekt heeft dat ten doel had, een staatsgreep te ple gen op zijn regoering. In een brief, door één der luitenants van den „IJzeren kapitein" geteekent, werden de leden der partij opgewekt ccn op op- marseh naar Boekarest te ondernemen. Het gevolg hiervan was, dat Codreanu in hechtenis genomen is. Het is niet de eerste maal ,dat Codreanu tijdens zijn onrustige loopbaan voor don rechter gedaagd wórdt en het lijdt dan ook geen twijfel, of, al wordt hij ditmaal ook tot een langen straf veroordeeld, men la ter wel weer opnieuw het een en ander over dezen rumoerigen Rocmeenschen pa triot zal vernemen... SCHAGEN Dc kermis vangt om 7 uur aan Bif het secretariaat van de drie Middenstandsbonden is hedenmor gen van het ministerie van Binnen- landsche Zaken bericht ontvangen, dat de regeering haar standpunt ten aanzien van het aanvangsuur der kermis op Zondag niet veranderd heelt. De kermis zal dus des Zon dags om 7 uur 's avonds aanvan gen. VROUWENDEMONSTRATIE op 1 MEI. Naar wij vernemen zal de S.D. Vrouwen- club Zondag 1 -Mei a.s. een bezoek aan hóf kerkhof brengen om de afgestorvenen uit de S. D. beweging tc gedenken. schoort. DOMINEE BOEKE JUBILEERT. ^en kwart eeuw zegenrijke ar- jld. Gisteren vierde Ds. A. J. P. Boeke predi kant te Sehoorl, Groet, en Camp zijn zilve ren ambtsjubileum als voorganger dezer gemeente, die hij sinds 1913 heeft gediend. Van 19021913 stond Ds. Boeke in Noord- wijkerliout. Onze predikant kan zeker op zegenrijken arbeid terugzien, arbeid naar binnen en arbeid naar buiten! Hij, de groote propagandist voor de Alle-Dag Kerken, heeft velen in don lande voor dit begrip ont vankelijk gemaakt. Van Sehoorl is op dit gebied waarlijk de victorie uitgegaan! Het uitvoeren der Bachcantates is telken jare een evenenement. Ds. Boeke's blaadje „Bouwstemmen" heeft in Noord-Hollands Noorderkwartier algemeene bekendheid ge kregen en wordt gaarne gelezen. Ook de stichting „Algemeen Welzijn" is zijn werk geweest. Onze predikant interes seert zich hijzonder voor het jeugdwerk, wat zich wel heeft geopenbaard in de stich ting van de jeugdherberg „De Burchthocvc" Vanzelfsprekend heeft het den algemeen geliefden voorganger niet aan belangstel ling ontbroken. Op verzoek van den predi kant vond een offieicele huldiging niet plaats, en heeft de belangstelling zich be perkt tot officieus bezoek van Kerkeraad, gemeente en organisaties uit de gemeente. Hartelijke woorden zijn gesprokërf en om den geijkten term te gebruiken, was de pas torie in een bloemenhof herschapen. nieuwe n1edorp Schaken. Voor het laatst in dit seizoen hield de schaakclub haar clubavond. De uitslagen op dezen avond waren; KomenBooij 1—0; WatSprakclaar 10; SmitVan der Stok 10; ZanderBlokker 10; BooijKomen 10; Van der StokSmit vo—v2', Gelder- Zander 10: Sprakelaar—"Wit 1—0. In September wordt weer met nieuwe, moed begonnen. Voor liefhebbers bestaat evengoed nog de gelegenheid Woensdags avonds in de Prins Maurits te schaken. langend1jk BROEK OP LANGENDIJK. Concert. Ter gelegenheid der verjaring van H.K. H. Prinses Juliana zal het fanfarecorps Advendo Zaterdagavond 8 uur een concert geven in het hollcngcbouw. Tot dekking der onkosten zal 10 cent entree geheven worden. Stand werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling staan de navolgende groenen werkloo- zen ingeschreven: 38 landarbeiders, 2 vis- schers, 1 koopman, 2 schippers, 2 fabricks arbeiders en 25 transportarbeiders. Hiervan zijn er 31 geplaatst in de werk verschaffing baggeren en uitdiepen Burg gracht, 1 is er opgenomen in de steunrege ling, terwijl er 28 in aanmerking komen voor de werklooaenkas hunner organisatie. Heden overleed zacht en kalm, na een kort stondig lijden, onze lie ve Vader, Behuwd- en Grootvader, Weduwnaar van Aagje Zeeman, in den ouderdom van bijna 68 jaar. Koedijk: D. KRAMER— Govers. Jb. KRAMER Hzn. Schagerwaard: K. GOVERS. G. GOVERS— Blaaubocr. Lutjewinkel, W. GOVERS. IL GOVERS—Witsen. en Kleinkinderen. Dirkshorn, 27 April '38. Dc teraardebestelling zal plaats hebben 2 Mei, 's nam. 1 uur te Dirkshorn. TE KOOP: 300 Bloembollengaasbakjes 200 M2. Vloerhout, duims. 1 Schrijfbureau - 1 Mangel. TEL 1. SCHAGEN. Aparte modellen Overweldigende keuze Lage prijzen HOEK VAN DEN BOSCHSTRAAT ALKMAAR Het beste adres voor: Vossen Sportmantels Regenmantels Gevraagd: Een FLINKE JONGEN, om in de fabriek te worden op geleid. Leeftijd 16—17 jaar. Aanmelden Coöp. Zuivelfa briek. Julianadnrp. Gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige: Een NET MEISJE, voor dag en nacht, bij A. KEU RIS, Drie Molens, Anna Pau- lowna. Haarlem Let op de advertentie van Zaterdag. Te koop: De goedgekeurde t.b.c.-vrije stier „DRIES". Geb. 25 Dec. 1936. Prod. M. 3 j. 5090 Kg. melk, 4.03 vet, in 347 d. Prod. M.M. 2 j. 5170 Kg. melk, 3.47 vet in 327 d. N. BAKKER, Oosterland, Wie- ringen. Te koop: Een zoo goed als nieuwe AM. GRENEN BALK, zw. 29 X 29 c.M., lang 14 meter hij P. REMPT, Opzichter, KoF horn. Te koop: 5000 ROODE BEWAARKOOLPLANTEN best soort, plukhaar, Gebrs. PARELBERG, Schagerwaard. Bockhandel TRAPMAN CALLANTSOOG Aanvrage hotelvergunning. Door den heer Pool te Hoogwoud is voor de als hotel-pension ie explöitccren „Groote Villa" een hotel vergunning ingevolge de Drankwet aangevraagd bij Gcd. Staten de zer provincie. Stopzetting werkverschaffing. Dc werkzaamheden, welke in werkver schaffing in het Zwanenwater werden uit gevoerd, zijn thans voorloopig stopgezet. Bouwvergunningen. Aan den heer G. Sleulel Dzn., is door B. en W. dezer gemeente vergunning verleend tot het doen bouwen van een woonhuis aan den Rijksweg langs 't Noordhollandsch Kanaal. Aan A. Rietvink alhier, is vergun ning verleend voor het bouwen van een schuurtje achter zijn woning. Bouwen van zomerwoningen. Bij het gemeentebestuur is weder een aan vrage ingekomen voor het bouwen van een zomerwoning op het. daartoe bestemde ter rein. Nog steeds breidt het aantal zich dus uit. heer hugow aard BURGERLIJKE STAND. 19—25 April 1938. Geboren':v Goeno. Ondertrouwd: Joost -van Egmond en .To- hanna Deelis; Martinus Dekker en Johanna Beors; Jacobus Johannes Groenland en Cor- nelia Antonia Beers; Petrus I-Iendrikus Jo- sephus Rictmeijer on Cornelia Anna Groot. Getrouwd: Cornelis Theodorus Komen en Anna Kramer: Henricüs Johannes Marinus Jansen en Wiinanda Anna Witte; Pieter Molenaar en Tekla Catharïna Braakman; Petrus Broersen en Gecrtniida Maria Mole naar; Anfhonïus Mes en Cornelia Anna Mo lenaar; Eevcrardus Zwcckhorst en Johan na Roozondanl. Overleden: Cornelia Stel. dóchter van Jo hannes Stet en Cornelia Bruin. Ingekomen': van Veen. Klaas, boerenknecht van Sijbokarspel. naar H 78; Groot. Aafjc A„ dienstbode van Amsterdam, naar B 117; Bot, Petrus, boerenknecht, van Hoogwoud, naar G 40. Vetrokken: Klaver, Aaltie (Wed. P. Ur- sem), zonder beroep van B 103 naar Den Helder; Bijvoet. Theodorus. landbouwer, van G 285 naar Oberhause (D.); Wcstor, .Taco bus, melkknecht van H 20 naar Oberhause (D.); Wesfer, Jozef W.. melkknecht van TI 26 naar Oberhause (DJ: Koster, Cor. assis tent-accountant van B 30 naar Alkmaar warmenhuizen COöP. BOERENLEENBANK. De voorzitter, de heer K. Molenaar, opent mot den Chr. groet en heet de aanwezigen welkom. Eentonig is het steeds te moeten wijzen op de minder gunstige uitkomsten van de leden, hetgeen van zelf zijn weer slag vindt in de bank. Men kan gerust zeg gen, dat de Boerenleenbank de barometer is van den financieelen toestand zijner le den. Tot secretaris wordt benoemd de kas sier, de heer Jac. van Baar Sr. Tot leden van liet stembureau de heeren Jac. Mole naar, W. Ligthart en Jan de Nijs. De no- tulen worden voorgelezen en onveranderd onder dankzegging goedgekeurd. Rekening en balans. Uit de rekening 1937 noteeren wij o.a. het volgende: Ontvangsten: Ontvangen spaargelden f 27187.27; Ontv. Voorschotten f 4649.Ontv. voorschotten van leden f 725.ontv. van Centrale Boe renleenbank f 10567.15; rente voorschotten f 5485.46; provisie en kosten voorschotten f 4.70; rente loopende rekening f 155.85; Uitgaven: Terugbetaalde spaargelden f 19785.97; be taalde voorschotten f 1400.idem leden f 703.80; betaald aan Centrale Boerenleen bank f 19803.52: betaald rente spaargelden f 2837.51: betaald rente loopende rekening- f 1003.39; betaald kosten loopende rekening f 104.S8; De ontvangsten en uitgaven sloten in totaal op een bedrag van'f 50524.94. Op de balans komen o.m. de volgende cijfers voor: Activa, kassaldo f 3357.99; uitstaande voorschotten f 103446.—; tegoed bij de leden f 3654.85; resteerendc rente voorschotten f 3995.04; resfeerende rente loopende reke ning f 135.41; Passiva: Uitstaande spaar gelden f 86876.46: schuld Centrale Boeren leenbank f 24138.83; reserve f 1418.20; debi teuren reserve f 2842.12; winst dit jaar f 214.69. De voorzitter zegt dat in het afgeloopen ianr op aanwijzing van Eindhoven de aan- dcelen van Het Centrum tot op f 1.— zijn af geschreven, wat ons winstcijfer met f 399. heeft verlaagd. Na deze afschrijving be draagt het winstcijfer f 214.69. Jaarverslag. Volgens dit verslag be droeg het aantal leden op 1 a.Tn. 1937 157 on op het einde van het jaar 1937 eveneens 157. Het aantal loopende spaarboekjes be draagt 295. Het aantal verleende voorschot ten op 1 Jan. 161 en op 31 Dec. 159. Tot leden van het bestuur werden herko zen de heeren .Tn. de Groot Jaez. en Jn. Ligt hart en tof lid van den Raad van Toezicht de heer K. Tesselaar Pz. Het bestuur stelt voor de rente te bepa len voor uitstaande voorschotten op 4A% on voor uitstaande spaargelden 3%. Na een vraag van den heer W. Dekker, inzake de mogelijkheid de rente nog meer te verlagen en een uiteenzetting van den voorzitter wordt het bestuursvoorstel aange nomen. Tot plaatsverv. leden van de rekening- commissie worden benoemd de heeren S. van Wonderen. P. Ooijcvaar en W. Dekker Hz. Na rondvraag sluiting. heer hu go waard HOLL MIJ. VAN LANDBOUW. Vergadering van dc Ilollandsche Mij. van Landbouw, afdccling Hcerhugowaard en Om- sl reken, op Woensdag 27 April, in de zaal van don heer A. Rus. De. voorzitter, de lieer P. Blauw .Tz., opent waarna dc notulen worden gelezen en goed: gekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven van ïng. Lienesch, omtrent Bedrijfsassistent, lok te tamelijk breedvoerige bespreking uit, wat is ie wijten aan de weinige resultaten in deze omgeving. Een schrijven over de oprichting van een Lagere Landbouwschool waarvoor Alkmaar als vestigingsplaats is aanbevolen. Een schrijven over een cursus aan de Volkshoogcschool te Bakkeveen. Het Be stuur krijgt vrij mandaat om, als er gega digden zijn om een cursus te volgen, dan mede te werken. Verslag van de vergadering der verschil lende Landarbeidersbonden, gehouden in Concordia te Noordscharwoudc waar voor gesteld was het loon met f 65 per jaar te verhoogen, zoodat dit pl.m. f 16.25 per week zal worden met vrijen Zaterdagmiddag. De loonsverhooging werd niet bezwaarl- lijk geacht, terwijl er a! een enkele toe was overgegaan, doch aan den vrijen Zaterdag middag werd niet veel waarde gehecht daar er toch gemolken dient te worden. Een schrijven van de afd. Hcerhugowaard voor Kinderherstellings en Vacantiekolonies om subsidie. Hierop wordt afwijzend be schikt. Nog andere ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Volgt rekening en verantwoording door den penningmeester. Dc otvangsten waren f 281.79 de uitgaven f 19.555 Batig saldo f 86.24 Vorig jaar saldo f 75.29 alzoo een vooruitgang van f 10.95. De bespreking der agenda voor de Alg. Vergadering levert weinig op, alleen over punt 7. Inleiding door dc heer Huisman tot overname der crisismaatregelen door de landbouworganisaties, brengt de longen even in beweging. Tot afgevaardigde wordt gekozen de heer Pa Blauw Jz., met als plaatsvervanger de hoor C. Mantel Az. De .heer L. P. v. Graft vraagt, of er weel een melkcursus zal worden gehouden. Voorzitter antwoordt, bevestigend en dan in samenwerking met den L.T.B. De heer C. Mantel vraagt, aan den heer A. Blauw hoe het resultaat is van de ver plichte pensioenregeling, waarop geant woord wordt, dat deze pas in werking is maar het aanvankelijke resultaat schijnt gunstig. Met, algemeene stemmen heeft dc commissie zich er voor uitgesproken, dat een en ander wettelijk vastgelegd moet wor den. Hierna sluiting. Minister De Wilde aan boord. Met het nieuwe rijksrecherchevaartuig „Sinninghe Damsté", vervaardigd op de werf van De Vries Lcntsch te Amsterdam, is gisteren een proeftocht gemaakt op het IJsselmeer. De. boot vertrok gistermiddag omstreeks half drie vanaf den steiger voor het Centraal Station met aan boord den minister van financiën, Mr. J. A, de Wilde, de directie van dc werf Dc Vries Lentsch en den ontwerper van het vaartuig, den heer H. W. de Voogt tc Haarlem. Op Pampus is het vaartuig, dat bestemd is voor den dienst in het noorden van het land, door den minister overgenomen. Ver volgens voer men naar Volendam, waar mi nister Dc Wilde het schip verliet cn per auto naar 's-Gravenhagc terugkeerde. Omstreeks zes uur was het vaartuig in Amsterdam terug. Een oase in de woestijn Ontdekking in Palestina. ...Tn het woestijngebied van het, Zuiden van Palestina, bekend als de Negeb, is als ge volg van horingen welke geschieden onder toezicht der regeering, water in overvloed gevonden. liet water zal op zijn zuiverheid gekeurd worden, daar men gelooft, dat het zout bevat. Tevens zal de mogelijkheid worden onderzocht om dit gebied, dat ge legen is tusschcn Beersheba cn Gaza, te irrigeeren. Geld voor de IJ-tunnels Bedrag ineens van Ged. Stal.n. Naaf* het. Hbl. verneemt zijn Gedepu teerde Staten van Noordholland bereid en lieten zij dit hunnerzijds reeds doorschcmc- rene, voor liet totstandkomen van dc IJtun- ncls te Amsterdam aan de Provinciale Sta ten voor te stellen, een niet onbelangrijke bijdrage inééns te voteeren. UITSLAG OPENBARE AANBESTEDING. Door de Nederlandschc Spoorwegen werd te Utrecht in het hoofdgebouw III in het openbaar aanbesteed, het. afbreken van woning no. 17 bij k.m. 20.219 (vervallen stopplaats Middelie van den spoorweg Zaandam-Enkhuizen. Ingekomen 7 inschrijvingsbiljctten. Geboden werd door: M. Sjollema, Zaandam f 151. P. I-Iuiberts te Middelie 105. C. Vroom te Middelie 85.— A. Renooy te Rotterdam 70. J. Plas te Middelie 51. V. Velthovcn te Hoorn 51. M. Beemster te Andijk 51. SCHAGEN, 28 April. 239 gelde koeien, mag. f140—227.50, 26 idem vette f200— 300. 40 kalfkoeicn f220—320, 22 f75175, 232 nucht. kalveren f514, 20 schapen, vette f 2432, 131 overlioudcrs f 16—23. 5 Bokken en geiten 0.50—13, 7 vette var kens per Kg. 52—54 ct., 76 biggen 16—26, konijnen 0.30—1.70, kippen 0.75—1. AMSTERDAM, 27 April. Veemarkt. 240 vette kalveren, le luv. 68—72 cf„ 2e kw. 52—6(1 ct., 3e kw. 42—50 ct. per Kg. levend gewicht; 123 nuchtere kalveren f 59 per stuk, 102 varkens: vlecschvarkens, wegende van 90110 Kg. 6165 ct., zware varkens 62—03 ct., vette varkens 59—61 ct. per Kg. slaehtgcwicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht: Vette kalveren ruime aanvoer, handel zeer slee- pend en lagere prijzen voor de mindere soorten. Nuchtere kalveren malige aanvoer, slepende handel en constante prijzen. Var kens zeer matige aanvoer, zeer weinig handel, er waren weinig vlceschvarkcns. Prijzen als Maandag. ALKMAAR, 27 April. Aardappelen 4—4.70, aardbeien 11—17.50, andijvie 14.5018, asperges 43.—, blomkool I H—17, idem TI 610, gele kool 4.205.20, kropsla 1.505.40, prei 4.305.20, peterselie 0.601, postelein 1.15, rabarber 5.50—8.50, raapstelen 0.60—1.40, radijs 1.20—2.20, roo- de kool 7.20selderie 1.60, spinazie 0.15 0.40, wortelen .10—13.50, witlof I 4.50—0.50, idem 2—3.50. MIDDENMEER, 27 April. Voertarwe 6.50—7, rogge 6.75—7.10, win- tergerst 5.90—7.75, zomergerst 77.40. witte haver 5.506. groene erwten 910, Wijker grauwe 8—8.50. duiveirboonen 10-10.50. ka nariezaad 8—8.25, blauwmaanzaad 32—34, karvvijzaad 20—21. BROEK OP LANGENDIJK. 28 April. Aanvoer: 100 Kg. poen 3.30, 1630 l»os ra- harher 5.80—0.30. 900 Kg. kroten 1.20—1.40, 7200 Kg. roode kool 8.90—10.40, 17000 Kg. gele kool 6.90 -9.60, 100 Kg. Savove kool 1.90, D. witte kool 6.90—9.70. XOOUSCHARTVOUDE, 28 April. 400 Kg. aardappelen: eigenheimers 2.30, Revelanders 3.40, 1700 Kg. peen 6.50-0.90, leme ne-Mi 1 30—2.10. 12000 Kg. roode kool 8.70 10.->0, gele kool 5.809.40, .Decnsche witte kool 7.60—9. 350 Kg. witlof 11.10-11.30,

Schager Courant | 1938 | | pagina 3