Bouwmaatschappij „Ifoadelkwartiar" Pluimveehouders bijeen OMGEVINGNIEUWS Murmellius Gymnasium Aangifte van nieuws Leerlingen eersten Kaasmaker Resultaten grondonderzoek in Waard- en Groetpolder 8 Jt. KIEZELIHG x V KIEZELING-Kuis g g P. KOOPMAN jj 8 0. KOOPMAN-Timmer jj Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden, in den ouderdom van 40 jaar, van den Heer Albertus Johan van Voorst, die gedurende ruim 17 jaren met volle toewij ding de belangen van onze zaak mede heeft behartigd. Directie N.V. DEEN's Grossierdcrij, Amsterdam. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij on zen oprechten dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de ziekte van mijn innig geliefde Dochter, GEERTJE. In het bijzonder onzen dank aan Dr. de Groot voor zijn zorg volle behandeling bij haar ziekte, aan Ds. v. Beek voor zijn woorden van troost tot ons gesproken en aan den heer M. J. Boskcr voor zijn gesproken woorden, namens de Mandoline club „Oost-Wieringcn". Verder dank aan allen die ons in- deze moeilijke dagen bijstand verleenden. Wed. W. SNOOIJKuit. Wieringen, April 1938. te Alkmaar vóór 15 Juni a s. iederen Maan dag en Woensdag van 11 12.15 uur, in het Murmellius- Gymnasium, of schriftelijk met opgave van naam, voornamen en roepnaam van de(n) candi- daat(datc), datum en plaats van geboorte, laatstbezochtc school en klasse, en naam, be roep en adres van ouders of verzorgers. De rooster voor het examen, dat op 14 en 15 Juli a.s. wordt gehouden, zal aan de candida- ten worden toegezonden. De school omvat een litterair- historisch en een wis- en na tuurkundige afdeeling; de split sing valt na het 4e leerjaar. De rector verstrekt gaarne nadere inlichtingen en advies, ook aan zijn huis te Bergen, De Spar, Eeuwige laan 28. 35ste WETTIGE HACO-TREKKING 3e KLASSE. 3e LIjST TEEKKING VAN WOENSDAG 27 APRIL 1938 HOOGE PREMIËN 1000.— 667 400.10677 100.— 8495 16241 PREMIËN VAN 45.— 348 1132 1326 1440 1803 1804 1969 1970 2069 2466 2840 3254 3527 3544 3816 3943 4698 4702 5154 5504 5578 6037 6256 6295 6298 6368 6454 7252 7691 7695 7855 7894 8037 8162 8183 8459 8946 8985 9100 9173 9648 9785 10101 10316 10359 10643 10964 11545 12037 12161 12391 12671 12913 13084 13411 13746 13879 13944 14054 14415 14482 14935 15031 15124 15132 15160 15187 15429 15767 15801 15873 16206 16294 16362 17465 17802 18071 18484 18567 18726 13711 18902 19168 19247 19428 19474 19516 19597 19739 19789 19928 19958 20083 20342 20726 20924 Dankbetuiging Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij ons 25-jarig Huwelijk, betuigen wij onzen hart el ijken dank. J. v. d. WELLE. M. v. d. WELLE—Mul. Kolhorn, April 1938. MORGENAVOND, 7 uur BIL JARTMATCH Schagen-'t Zand in Café „De Posthoorn", Wed. PEETOOM. De Coöp. Zuivelfabriek „De Ster" te Baarsdorpermcer vraagt voor spoedige indienst treding een Diploma Vakschool voor Kaas makers vcreischt. Diploma bo- termakcr strekt tot aanbeveling Brieven voor 3 Mei aan den Directeur C. A. BERKHOUT, aldaar, die inlichtingen ver strekt. Haarlem Let op de advertentie van Zaterdag. WONING te huur met tuin, aan den VVcstfrieschedijk te Winkel. Te bevragen bij W. MUL, Kolhorn. Mevrouw DE BOER, Corn. Bokstr. C 103, Schagcn, vraagt FLINK DAGMEISJE. Gevraagd: Een NET DAGMEISJE, W. J. VAN LOENEN, Schager- brug. puiq jip ue.\ ung 'ou \ig "jubui ->gv jo uoiJmps ue.v SuiAari -uio op ui isjoig -auipnoqstnq ut oNiHHaaiaa DÏ^Z Muur 22 'ofsioui ipsjmg joiiuoRV Te koop: 3-jarige BRUINE MERRIE, mak voor alles. Betuigd. T. MOOIJ, Langevliet C 58, Koe gras. Gevraagd: Flinke BOERENKNECHT, best kunnende melken. G. v. d. VLIES, Doggersvaart 9, .Post Helder Een te Den Helder gevestig de inrichting vraagt voor spoe dig II. HULP IN DE KEUKEN (vr.), goed kunnende koken, leeftijd niet hoven 30 j., z.g.g.o. te rcflectecrcn. Brieven onder no. 953 Bur. van dit blad. HUISHOUDSTER gevraagd. Br. aan B. v. d. BULT, Schagerbrug. C 194. LAN GEN DIJK HET AMBTENARENREGLEMENT VOOR DE LANGENDIJKER GASFABRIEK. Een kleine verbetering. In het nummer van gisteren is in het uitvoerig verslag van de vergadering der wethouders en raadsleden een woordje weg gevallen, waardoor een verkeerde voorstel ling wordt gegeven. Er staat: Nog meerderen hebben zich over deze kwestie uitgesproken, waarbij sommi gen zich als voorstanders van de invoering van deze bepaling verklaarden, aangezien zij het gewenscht achtten, dat een ambte naar lid van den gemeenteraad is. Dit moet zijn: aangezien zij het niet ge wenscht achtten, dat een ambtenaar lid van den gemeenteraad is. R.K. Rijwielclub. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van de R.K. Rijwielclub „St. Nicolaas dankte de voorzitter de leden voor de groo- te deelname aan den Stillen Omgang te Amsterdam. Er zal met andere vereenigmgen overleg worden gepleegd voor een gezamenlijk be zoek aan de K.R.O.-stüdio. De Stille Omgang te Alkmaar wordt gehouden in den nacht van 1 Mei. In de eerstvolgende bondsvergadering zal Ier sprake worden gebracht de aanschaf fing van een cyclostyle en een schrijfma chine. De bespreking van de vorming van een retraitefonds werd uitgesteld tot een vol gende vergadering, aangezien de voorstel lers niet aanwezig waren. DE REGLEMENTEERING VAN DEN EXPORT NAAR DUITSCHLAND. Nieuwe bestuursbesluit bracht nog iets goeds ook! In het Centraal Orgaan voor den Handel in aardappelen, groenten en fruit schrijft Kroniticus over den gcreglementeerden export naar Duitschland o.rn. na zijn on macht te hebben bekend om de ambtelijke taal van de gecyclostyleerde circulaires der Ned. Groenten en Fruit Centrale in ver staanbaar De Vries en Te Winkclsch om te zetten dat dit waarschijnlijk ook niet meer noodig is. Den exporteurs is wel zooveel duidelijk ge worden, dat hunne winstmarges op sluifkool en kropsla thans aan een maximum ge bonden zijn en dat aan do overige export producten binnenkort ook wel uitvoerige circulaires gewijd zullen worden. Inmiddels gebiedt de eerlijkheid te bekennen, dat het nieuwe bestuurs besluit nog iets goeds bracht: het absolute verbod om met verlies naar Duitschland te exporteeren (behoudens dan een formeel verlies van 20% der verpakkingskosten) Dit is nu de maatregel, waarop de export- handel precies drie jaar heeft gewacht en die ook evenveel jaren te laat komt. Ware er van meet aan een strenge bepaling ge- woest, die eiken verliesbrcngenden export naar Duitschland verbood, dan zou er nooit sprake hebben behoeven te zijn van ver liescompensaties, die op hun beurt de pie ken in de curves der exportwinst-ïftatistie- ken van den Crisis Accountantsdienst op hun geweten hebben. Meer wil Kroniticus niet van de gebon den winstmarges zeggen, al zal het laatste woord er nog wel niet over gesproken zijn. Wel wijst hij op het de spuigaten uitloo- pende kwantum formulieren, dat allemaal moet worden ingevuld. Hij geeft de NGFC in overweging een ernstige studie te maken van een vereenvoudiging van deze admini stratieve rompslomp, die een handelaar, die op de veilingbanken tijdens de wildste prijs schommelingen zijn kalmte weet te bewa ren na anderhalf uur werken aan onprac- tische formulieren van winstberekening, een zenuw flauwte nabij doet zijn. OUDKARSPEL. De vaste lasten. De commissie voor de vaste lasten in de ze gemeente bestaat uit de heeren Jb. de Boer (De Eendracht), N. Kaan (Ned. Tuindersbond) en P. Wijn (Boerenleen bank). BABS1NGEBHOBN Schoolbouw. Door Gcd. Staten is goedgekeurd- het Raadsbesluit van 24 Februari '38 tot het aanwijzen van de plaats van vestiging van de nieuw te bouwen O. L. school. Maakten wij eenigen tijd geleden mel ding van het feit, dat door de Midden- standsvereeniging alhier aan de betrokken Instantie was verzocht om een derde post bestelling in de kommen te Barsingerhorn en Kolhorn, thans kan worden meegedeeld, dat het verzoek succes heeft gehad. Met ingang van 15 Mei a.s. vindt de bestelling driemaal per dag plaats, met dien ver stande, dat in de kom 's middags slechts couranten worden besteld. Ongetwijfeld is dit een succes voor de Middcnstandsvereonising, hetwelk ook door mcnschen, die buiten deze organisatie staan, met genoegen zal worden begroet. WERKLOOSHEID. Aan het einde der vorige week stonden hii het Agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier 79 werkzoekenden ingeschreven, n.1. 60 landarbeiders, 1 metaalbewerker. 1 tim merman, 11 grondwerkers, 1 machinist, 2 metselaars. 1 kantoorbediende, 1 hakker. 1 schilder. Hiervan waren te werk gesteld hij de werkverschaffing 44 arbeiders terwijl 22 personen ingevolge de steunregeling voor werkloozen werden gesteund. VRTJSTELLTNG DIENSTPLICHT. Aan den voor deze gemeente ingeschre ven dienstplichtige der lichting 1937 J. Da- men werd door den Minister van Defensie voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap met in gang v»n 1 Mei 1938.- Crisisregeling ziekenfondsleden. In de eerstvolgende raadsvergadering stel len B. en W. den Raad voor over te gaan tot invoering van de crisisregeling voor werkloozen ziekcnfondsleden, ingaande 1 Mei 1938. KOLHORN. Op de door den heer Ir. Muntinga te Kol horn gehouden lezing over het onderwerp: „De resultaten van het grondonderzoek in den Waard- en Groetpolder, waarvan men elders in dit nr. een verslag aantreft, volg de een drukke gedachtenwisseling, waarbij tal van vragen loskwamen. Behalve het grondonderzoek, kwam ook ter sprake het zomer- en winterpeil in den polder. De meeningen inzake deze laatste kwestie liepen nogal uiteen. Een en ander had tot gevolg, dat werd besloten water standsbuizen te plaatsen. Ook werd nog gesproken over het drai- neeren, terwijl de veenlaag onder den pol der aan een nadere beschouwing werd on derworpen. Diverse bemestingen (met kunstmest, stal mest. en de groenbemesting) passeerden de revue: voorts werd nog aandacht besteed aan de diepte van het ploegen. Door den heer Muntinga werden tevens verschillende grondanalyses individueel be handeld. Tenslotte werd besloten het grondonder zoek onk in het volgend jaar voort te zetten. De Voorzitter van de afd. Waard- en Groet van de Holl. Mij. van Landbouw, de heer Joch. Blaauboer die ook het ope ningswoord had gesproken sloot hierna de druk bezochte bijeenkomst, waarbij hij natuurlijk niet naliet den spreker hartelijk dank te zeggen voor zijn belangwekkende lezing. Het was een uiterst leerzame middag ge weest. WIEBINGEh Vlsscherij grenzen IJsselmeer. Ter aanduiding van een gedeelte der grens van het voor de kuilvisscherij verboden ge bied in het IJsselmeer zijn geplaatst: Op de lijn van den hoek van de Nek naar de oost punt van Marken 4 palen op onderlingen af stand van circa 4000 M., met dien verstande dat de eerste paal gerekend vanaf den hoek van de Nek is geplaatst op een afstand van 2000 M. uit den wal. De palen op deze lijn zijn doorloopend genummerd van 1 t.m. 4, te beginnen aan de zijde van den hoek van de Nek. Op de lijn van den Oostkant van Marken naar den toren van Doornspijk 13 palen, op onderlingen afstand van circa 3000 M.; deze palen zijn doorloopend genummerd van 1 t.m. 13, te beginnen aan de zijde van Marken. Op de lijn van de lichtboei, van het Spijk naar de lichtboei van het Roggebot, 2 palen op onderlingen afstand van circa 4000 M., ge nummerd 1 en 2. Op de lijn Noordpunt van Schokland naar de lichtboei van Steile Bank 6 palen op on derlingen afstand van circa 3000 M.; op deze lijn zijn de palen genummerd van 1 t.m. 6, te beginnen aan de zijde van Schokland. Alle palen zijn voorzien van een zwart ge schilderd kruis als dagmerk en van zons ondergang tot zonsopgang worden de even genummerde palen voorzien van een wit licht, terwijl de oneven genummerde palen voorzien worden van een rood licht, met uit zondering van paal no. 1 benoorden de licht boei van het Spijk, welke voorzien is van een wit licht. In Octobcr 1938 zullen de palen weer ver wijderd worden. Distributie van visch. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men in deze gemeente proeven te nemen met de distributie van versche, gebakken, gerookte, gefileerde en gezouten zeevisch aan werkloozen en armlastigen. Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40ct. Doos 20 ct. IVOROL DEN OEVER. EEN INTERESSANTE UITVINDING. Bank om trappen te maken, wel ke 35 tijdsbesparing geeft. Dezer dagen brachten wij een bezoek bij den heer H. Zwart, rijksambtenaar, wonende aan den Molgerdijk. Deze heer, die vroeger in de bouwbedrijven werkte, had zich ge specialiseerd op het maken van trappen. Tot op heden worden in de meeste houtbewer- kingsfabrieken de boomen van een trap waarin de treden en stootborden komen, niet de hand gehakt of maakt men gebruik van een z.g. fraiskop, een arbeid die zeer tijd- roovend is. Reeds lang liep de heer Zwart rond met het plan een bank te construeeren waarop dit werk geheel machinaal kon ge schieden en men de z.g. „nesten" niet meer behoefde uit te hakken. Teekeningen wer den gemaakt en vernietigd, proefwerk werd gemaakt en als het dan weer klaar was bleek het niet te voldoené Doch een aanhouder wint, en thans is het den heer Zwart gelukt een bank te construeeren, die voor de volle honderd procent voldoet. De werkbank die een normale lengte heeft van ongeveer twee en een halve meter, kan men op een eenvoudige wijze verlengen tot ongeveer zeven meter, zoodat het werkstuk niet verplaatst behoeft te worden. Dit heeft het voordeel dat men niet gebonden is aan een bepaalde houtlengte. Verder is de bank zoodanig gemaakt, en dit is eigenlijk het ge heim van den smid, dat men haar in elke gewenschtc stand kan zeiten. Dit is noodig omdat men op het gebied van trappen ont zettend veel variaties heeft. Verder is er het voordeel aan verbonden, dat, als men de groef voor de eerste tree afgeschreven heeft. OOC»CX)OiOCX)CöC!0 X Den 3dcn Mei hopen X onze geliefde Ouders, q 8 hunne 40-jarige Echt- Q vcrccniging te herden- Q ken. Q 80 Hun dankbare r Kinderen cn Familie, V 8G. JONGEJAN. o A. JONGEJAN— 9 8Kiezeling. Schagcn, April 1938. 9 aoopooopooaoojo cxjcocooiocxjoioao X Zaterdag 30 April ho- X 8 pen onze geliefde Ou- q ders en Grootouders, 0 hun 45-jarige Echtver- Q Q eeniging te herdenken, n 0 Hun dankbare 0 8 Kinderen cn Klein- Q kinderen. 0 Petten, April 1938. c*oaooo(X)cx)cx)ao men door middel van een meetapparaat vrij is van verder afschrijven, dus ook al weer een belangrijke tijdsbesparing. We kunnen niet al te technisch worden, maar toch wil len we nog mededeelen dat het z.g. „uitkro- sen" geschiedt met een apparaat op een ver nuftige wijze boven de bank aangebracht. Dit apparaat wordt aangedreven door een electromotor van slechts P.K. Ook al weer een groot voordeel daar door gebruik te ma ken van een lichte motor de exploitatie kosten tot een minimum worden beperkt. Verder kunnen we nog vermelden, dat de bank ook gebruikt kan worden als een z.g. „kortbank". De heer de Zwart zal pogingen in het werk stellen om patent op zijn uit vinding te verkrijgen, waarmee wij hem veel succes wenschcn. Hij deelde ons tenslotte nog mede, dat zijne uitvinding ongeveer 35 tijdsbesparing geeft. ALKMAAR Vergadering van den Bond tot bevordering der pluimveehou derij en tamme konijnenteelt. Het optreden van pluimveeselec teurs. De B.P.H.N. hield gisteren een algemecne ledenvergadering in Café „Centraal" te Alkmaar, onder presidium van den heer W. Voster, burgemeester van Jisp. De voorz. opende de vergadering met de gebruikelijke plichtplegingen en richtte 'n bijzonder woord van welkom tot den heer B. v. Asperen Vervenne, pluimveeteeltcon- sulent en tot den directeur der eierveiling. De notulen van den secretaris, den heer C. Kwant, werden zonder op- of aanmer kingen vastgesteld. Medegedeeld werd, dat van de N.P.F. bericht was ingekomen, dat de Bond f 25 aan contributie verschuldigd zal zijn. Jaarverslag. In het bestuur was wijziging gekomen door de verkiezing van den heer K. Tol man in de vacante plaats en van den heer Jb. Duys in de plaats van den heer A. Vos. In de vacature-Verstegen werd nog niet voorzien. Bovendien had de heer W. Voster de voorzittershamer overgenomen van den heer W. R. Drost. Na 't uittreden van de afd. Benningbroek telde de Bond thans 10 afdeelingen. Met cijfrs werd aangetoond, dat het afgeloopen jaar voor de pluimveehouderij wts beter is geweest. Was de gemiddelde kippcncicren- prijs in 1935 te Alkmaar f 2.70 en in 1936 f 3.12, in 1937 steeg ze tot f 3.58V2. De uitvoer van versche eieren bedroeg in het afgeloopen jaar 756 millioen. Het uitvoerige cijfermateriaal toonde dus duidelijk aan, dat de waarde van den uitvoer van eieren en eiproducten een van de hoogste plaatsen inneemt in onzen ccheelcn uitvoer, n.1. 33 millioen gulden. Vanuit België en Engeland bestond een goede vraag naar hrocdeiercn van N.-Holl. Blauwen en deze brachten een goeden prijs op! De beperking van den pluimveestapel kwam tot staan, een kleine uitbreiding is zelfs toegestaan. De voorz. bracht den heer Kwant dank voor zijn uitgebreid en leerzaam verslag, waarmee de vergadering door een harte lijk applaus instemde. Rekening penningmeester. De rekening van den penningmeester sloot in ontv. cn uitg. met een bedrag van f 673.57 en een voordcelig saldo van f 338.67, De kascommissie (de afd. Krommenie) had alles in de beste orde bevonden, doch maakte de opmerking, dat het gewenscht zou zijn het saldo op een spaarbank uit te zetten. De penningmeester wees er op, dat er vroeger nooit iets was om vast te zetten, en dat dit saldo ook nog niet binnen is( er moet bijv. nog f 180 Prov. subsidie binnen komen), doch dat het bestuur de opmerking ter harte zal nemen. Hierna werd den penningmeester déchar ge verleend. Opleiding Pluimveeselecteurs. Dit onderwerp had de volle belangstel ling van de pluimveehouders. De heer B. v. Asperen Vervenne, pluim veeteeltconsulent, die in Zuid-Holland met dit instituut reeds ervaring had opgedaan, gaf dc gevraagde toelichting. Het doel is, te komen tot uitzoeken, uitschakelen van dieren, die voor den leg min of meer waar deloos zijn of voor de fok ongeschikt. Als keurder van foktoomen gedurende een 25- jaren had de adviseur wel eenige ervaring. Toen dc teeltregeling werd ingesteld en al le dieren moesten worden gekeurd, waren er controleurs noodig en de ervaring leer de, dat. vakmenschen na een korte opleiding geschikt bleken voor deze selectie. De be doeling is, dat een beperkt aantal, bijv. vijf, theoretisch en praktisch worden opge leid. wat in tien of elf lessen mogelijk bleek in Zuid-Holland. De opgeleiden ontvangen na ec_n soort examen een diploma en heb- hen zich dan beschikbaar te stellen voor het selecteeren. Omtrent de voorwaarden moet nader overleg worden gepleegd. De kosten voor de opleiding zullen alleen bestaan uit reis- en verblijfkosten van den adsnirant-selecteur. Candidaten kunnen zich tot 15 Juni aanmelden bij den secretaris van den Bond. De vergadering ging accoord met de be stuursvoorstellen. Ruimer stellen van termijn over dracht. Het voorstel van de afd. Oostzaan om pogingen te doen tot het ruimer gesteld krijgen van de termijnen voor overdracht van broedvergunningen, had tot resultaat, dat het bestuur zich in verbinding zal stel len met de daarvoor gestelde instantie. Geen contributieverlaging De afd. Dirkshorn stelde voor een contributieverlaging van f 2.50 per vereeniging en 35 cent per lid tot f 1.50 per afdeeling en 25 cent per lid. De heer Kwant achtte contributieverla ging zeer ongcwenscht; hij noemde den toè- stand van nu al ongezond, daar tegenover een contributie van f 212.40 een subsidie staat van f 322.50, zoodat de Bond afhan kelijk is van de subsidies Door contributie verlaging zou de verhouding nog ongunsti- gerw worden. Ook de andere afdeelingen ge voelden niet voor verlaging. Pluimveedag. Besloten werd dit jaar in Augustus een pluimvoedag te houden in Artis en daar tevens Dr. Tc Hcnnepe uit te noodigen voor het houden van een lezing. Zoo zullen het nuttige en het aangename kunnen worden verbonden. Rondvraag. De afd. Oostzaan wenscht te nrotcsteeren legen de verhooging der graanrechten. De heer Kwant vreest, dat protesteeren niet zal helpen; anderen zijn van tegenovergestelde meening Besloten wordt, dat het bestuur zich zal wenden to het Comité van Actie. De afd. Waterland merkt op, dat bij het broeden 4 eieren voor een eendekuiken en 3 eieren voor een kipkuiken worden ge rekend. en wenscht dit laatste ook op 4 ge steld, daar drie eieren wel een kipkuiken kunnen leveren, maar elke hen nog geen leghen is. Nadat de adviseur heeft toegelicht, dat het cijfer, dat vroeger 4 was, na de betere broedresultaten op 3 is gebracht, werd be sloten een schrijven te richten tot de Cen trale om 't broeden te verruimen. Hierna sluit de voorzitter deze eerste door hem geleide vergadering met een woord van dank voor aller prettige medewerking. ANNA PAULOWN'A. VRIJSTELLING. Aan J. van Ecten, lichting 1938, is we gens kostwinnerschap vrijstelling van dienst verleend voor 1 jaar. BESTEMMING DIENSTPLICHTIGEN. Van de lichting 1938 is W. Egmond be stemd voor de officieropleiding mil. admi nistratie te Kampen: G. J. Spierings voor de le Comp. geneeskundige troepen te Gorinchem; F. dc Langen voor 't le Half. Reg. v. h. Ie Rcg. Huzaren te Amersfoort en A. Dragstra cn H. Petter voor 't 3e Half. Reg. van het He Reg. Huzaren to 's- Gravenhage. HERHALINGSOEFENINGEN. Voor herhalingsoefeningen zijn opgeroe pen: M. van Teulingen, opkomst 21 Nov. bij 8e Reg. Veldart. te Utrecht; J. J. Linden- berg en P. C. Suijkerland 15 Sept. 5e Reg. Inf. Amersfoort: H. Koens, 18 Juli 6e Reg. Veldart., Leiden; J. W. Cornclissen, A. de Graaf, J. A. Meyer, J. H. P. Rozenbroek, C. P. Smiers, J. de Smit. allen 15 Sept., 5 Reg. Inf. Amersfoort; S. Kos, 12 Mei, Reg. Ge nietroepen Utrecht; G. Krap 18 Juli 6e Reg. Veldart. Leiden; J. Spruit, 19 September, 6e Reg. Veldart, Leiden; C. dc Bruin. 5 Sept., Comp. Intendancetrocpen te Amster dam; J. Tysen, 25 Juli, korps motordienst te Haarlem; J. de Graaf en P. H. Blom. 19 Sept., Motordienst, Haarlem; C. van Hel den, 15 Sept, Reg. Grenadiers Den Hanag. Loop der bevolking. Ingekomen: W. J. Kloppenburg van 01- debroek; J. Strootcr van Egmondbinncn; H. J. dc Boer van Den Helder; II. Groenveld van Zuidscharwoude; F. Beck-Oosthof en d. van Rotterdam; mej. D Jeninga van Den Helder; mej. J. de Jong van Den Helder; D. Zonderwijk van Noordwijkcrhout; E. de Roos van Dantumadecl. Vertrokken: M. J. Ramlcrde Langen naar Den Helder; M. Koldijk naar Schel linkhout; J. Jorna naar Zijpe; K. Vader en gez. naar Schoorl; II. Blaauboer naar Op perdoes: A. M. Nuijenv. d. Berg naar Den Helder; wed. J. KoopmanNoussen en gez. naar Den Helder. Burgerlijke stand. Geboren: Jacob Petrus, z. v. J. van den Berg en A. A. Caspers: Simon, z. v. E. Kerkhof en M. C. van Nuland; Margaretha Christiana Alline, d. v. J. N. Veenis en A. F. Klaver. Ondertrouwd; J. Knol en M. Borst; J. Fijn heer en M. Baken. H. Sneek cn K. Kosscn; J. Strooker en M. van Duin. Getrouwd: A. van Wijk en C. E. van der Werf: J. L. Voorthuijscn en M. van Ekeren; R. Ramler en M. J. de Langen; A. Nuijens en A. M. van den Berg. Overleden: W. Kruithof, oud 74 j. Politie. Gevonden: sleuteltje, glas van autolan taarn: belastingplaatje, bril. heeren hand schoen. verlengstuk van sproeierstang, da- mes- en hecrenportemonnaie. Verloren: Rijwielplaatje. ZIJPE In de afgeloopen weck is in het aantal werkloozen, dat „in zorg" is, geen verande ring gekomen. Het aantal is 95 gebleven, waarvan 38 in de werkverschaffing waren geplaatst cn 57 ingevolge dc Rijkssteunrege ling werden geholpen. In de overeenkomsti ge week van het vorige jaar bedroeg liet aantal, werkloozen 104.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7