Kleuren en vormen in modeland Op de tandem Een keel- bandje? Mis! LEKKER ETEN Scherpe tegenstellingen De wijde rok handhaaft zich voor het avondtoilet Gelaat en persoon- lijkheid I I R A t> O X HUISDIEREN IN FILMLAND passing, ook in de kleeding Zaterdag 30 April 1938 Vierde blad Het sjaaltje om den hoedbol ver dwijnt op een ori- gineele manier tnsschen bol en hoedrand en komt In gezelschap van den halsdoek weer te voor. schijn! CITROENPUDDING. door onze Kook- en Huishoudspecialiste.) Voor 4 personen is noodig: y2 L. slagroom, y2 L. ntelk, 13 bladen gelatine, 100 gr. suiker en 1 stokje vanille. Van te voren wordt de gelatine in de week gezet en de vorm, bij voorkeur een ronde kom, omgespoeld met wat eiwit. Daarna worden melk, room, suiker en vanille sa men aan den kook gebracht. Aan de koken de massa voegt men de in kokend water op geloste gelatine toe en laat ze onder af en toe roeren in de pan geleiachtig worden, waarna men ze in den vorm giet. Daar het bij een gelatinepudding zeer lang duurt, voor deze stijf genoeg is, om gestort te worden, doet men het beste ze een dag van te voren te maken of indien dit niet mogelijk is, iets meer gelatine toe te voegen. Tevens laat men de pudding dan zoo snel mogelijk afkoelen, door ze in koud water met wat zout te zetten, (geregeld ver- verschen noodig). Na het storten brengt men het „zonne- bloem"-motief op de pudding aan. Een hart van gewasschen krenten, bladeren van partjes sinaasappel, keurig in de rondte op de pudding uitgelegd, .vormen een prachti ge zonnebloem, EEN SIMPELE WAARHEID. Als men de kunst van het „zich opmaken" in korte woorden zou moeten omschrijven, zou incn. kun nen zeggen: het is de kunst een ge laat in overeenstemming met een persoonlijkheid te brengen. Dat is een simpele waarheid, die intus- schen nog lang niet tot alle vrou wen doorgedrongen is. Zagen wij ooit aardiger wollen stoffen dan dit voorjaar? Ik kan 't me nauwelijks voorstellen. De nieu we wolletjes zijn even verrukkelijk voor het oog als voor de handen. 7a, ook voor de handen! Sommige weefsels zijn zacht en warm, omdat er groote hoeveelheden angora-wol en „cachemire" in verwerkt zijn; an dere zijn ruw of er monnikspijen van vervaardigd moesten worden. Zijn die laatste stoffen alleen voor man- fels bestemd? Neen. Voor tailleurs dan? Ook al niet. Ze verlangen geen exclusieve rol te spelen; voor elk gebruik, dat u er van maken wilt, zijn ze tot uw dienst. Zachte stoffen, ruwe stoffenUw smaak en Uw yoorkeur mogen U leiden. Het is niet mogelijk over wollen stoffen fe spreken zonder van de ongelooflijke veel heid der Schotsche weefsels te spreken. Sinds eenigen tijd reeds was er veel vraag naar Schol sch, maar die vraag is zóó toege nomen dat het nu, bijna dictatoriaal, de modemarkt. regeprt. En wat al variëteit is er op dat gebied! Daar zijn om eens een heel aantrekkelijke combinatie te noemen -7 Schotsche stoffen met groote robijnkleu- rige ruiten, die zich met parelgrijs en ho rizon-blauw mengen. Verder hemelsblauwe ruiten, waarover een dicht net van donker blauwe lijnen loopt, en lenteblad-groene vierkanten met roze afgezet, de tinten der bloeiende lente bij uitnemendheid. Op twee nieuwtjes moet ik nog wijzen. In de eerste plaats wil de mode, dat ieder Schol sch pakje vergezeld gaat van een „uni" in de tint van de in het Schotsch domineerende kleur. Zoo is 't dus gemak- I jcelijk de goede keuze, te doen, zonder dat li uw verbeelding en uw smaak op al te gware proef zult behoeven te stellen. In de tweede plaats brengt het voorjaar ons een merkwaardig-gemengd weefsel, dat een roemvolle carrière in het vooruitzicht schijnt te hebben. Dit weefsel bestaat uit effen wol len mousseline, waarop men met dikke draden Schotsche motieven geweven heeft.. Voor nieuwe zomer-mantelpakjcs vooral komt deze stof in aanmerking. Maar even goed kunt u uw keus vestigen op een fijn kastanjekleurig „crêpe" met een absinth- groen „dambord" verlucht, of wel op een teer-blauwe stof met grijs en rosc, of zelfs op paars, door twee blauwe nuances ge temperd en verfraaid. Deze stoffen zijn alle zeer licht en hun „chic" bestaat in de schijnbare onregelmatigheid der kleurmen ging. De heerschappij van het Schotsch heeft aan het dragen van blouse-cn-rok evenwel volstrekt geen einde gemaakt. Integendeel, zou ik bijna zeggen. Blouses en rokken blij ven elkaar opperbest verdragen en de va riatie-mogelijkheden in deze dracht zijn zóó groot, dat ze zich vermoedelijk nog vele, vele jaren op een der eerste plaatsen hand haven zal; Ochtend-, middag- en avond snit. Voor den ochtend zijn de nieuwe rokken recht, nauw en kort. Vaak zijn ze van schuine zakken voorzien, die dan door smalle kleurige biesjes onderstreept worden. Die zakken vormen de eenige garneering. Voor jonge meisjes maakt men aardige bretel-rokken, waarvoor men voornamelijk gestreepte of fijn-geruite wollen stoffen be zigt. Ook tweecl komt in aanmerking, of- EENVETTE,ONZUIVERE HUID kunt U gemakkelijk verbeteren door het gebruik van Radox. telkens wanneer ge Uw gezicht wasch^ Bij apothekers en erkende drogisten a f0.90 per pak en f 0.15 per klein pakje. tieven voorzien Is. Bedrukt linnen wordt meer en meer gevraagd. Van het zomer-ondergoed wordt evenwel in de allereerste plaats geöischt, dat het ook onder onze nauwste japon volkomen onzichtbaar is. Alle fantasieën zijn geoor loofd, mits aan deze één voorwaarde geen afbreuk wordt gedaan. Het hemd, althans voor zoover het nog gedragen wordt, ver andert ook dit jaar zijn lengte niet; die blijft ongeveer S6 centimeter. De nachtja ponnen blijven zeer lang; ze raken den grond, maar ze hebben voor het moeren-' deel geen mouwen. De halzen zijn van fronsjes voorzien of gedrapeerd en de taille wordt aangegeven met een ceintuur of, be ter gezegd, met een sjerp. De onberispelijke vorm. De eisch der onzichtbaarheid, die aan de onderkleeding gesteld wordt, strekt zich ook tot de „gaine" uit. Deze „gaines", die het voormalige corset meer en meer ver vangen, worden vooral van gecaoutchou- teerd satijn vervaardigd. De gaines", waar van de vormen en afmetingen uit den aard der zaak sterk uiteenloopen, worden niet siechts door oudere vrouwen, wier vormen oen zekere inperking eischen, gedragen, rnaar ook door jonge. De tegenwoordige „gaines" benadeelen de gezondheid in geen enkel opzicht, maar verschaffen het lichaam een steuntje, dat het, volgens de meening van vele deskundigen, noodig schijnt te hebben, wil het een onberispelijken vorm behouden, dien het zou kunnen verliezen als het geheel aan zich zelf ovci'gclaten werd. Kiest dit kleedingstuk evenwel nimmer te nauw; gebruikt het niet om u den schijn eenër overmatige slankheid te geven; vraagt het alléén die diensten, waarvoor het be stemd is. En, vooral, trekt het voor den nacht uit. 's Nachts moet uw lichaam zich volledig ontspannen kunnen en geen bandje en zelfs geen knoopje mag er dan zijn, dat u hindert, GERTRUDEj Wie op de tandem stapt, voegt zich naar zijn medepassagier! En het is werkelijk geen kwaad denkbeeld, dat onze tandem-paren ook in hun kleeding 'eenige gelijkheid be trachten. Een idéale - dracht voor het mo derne rijwiel, lijkt ons nevenstaand sport- costuum bestaande uit kort effen jasje en geruite plusfours. VOOR KILLE DAGEN Over het gekleede mantelcostuumpje dragen wij, in deze nog kille voorjaarsdagen, de driekwartlange jas. Kenmerkend voor deze jas zijn de breede schouders en dito revers. Naarmate de dag verstrijkt worden de rokken wijder. De 'ivcefsels zijn licht en fijn; voor dit toilet werd witte kant 'gekozen, gehecht op zwarte tulle. schoon dat niet bijzonder nieuw meer aan doet. Naarmate de dag verstrijkt worden de rokken wijder. Ze blijven van achteren recht, maar nemen van vo ren ruimte. De weefsels dezer rok ken zijn licht en fijn: dik wollen tulle en allerlei stoffen, die on een afstand den indruk van Engelsche broderie geven, doen dienst. De leng te verandert intusschen niet; kort is de mode. Is 't eenmaal avond geworden dan heeft merkwaardig genoeg de wol haar rol gespeeld. Dan is het woord aan de zijde, die het met de tot op de enkels dalende rok houdt. Deze lange avondrokken zijn bijna Op het brutale af. Wat de blouses betreft, zij sluiten in de morgenuren hoog aan den hals en worden van flanel of jersey vervaardigd, 's Mid dags draagt men voornamelijk blouses van zijde, crcpe of bedrukt satijn, 's Avonds vinden alleen mousseline en voile gratie in onze oogen. De kleuren zijn fel, op het bru tale af. De twee-kleuren-mode vraagt zoo scherp- mogelijke tegenstellingen. Helder-rose en donker-blauw bijten elkaar volgens de te genwoordige opvattingen geenszins, en even min kanarie-geel en mos-groen, noch parel grijs en violet. Nu het zomer-seizoen voor de deur staat is het met goud-borduursels, en lamé's gedaan. Die zijn goed voor den winter, voor de donkere koude dagen, waar in wij, overstraald door feestig kunstlicht, fonkeling en schittering als zon-ersatz Ie aanvaarden hebben. Nu wij ons weer in een overvloed van écht zonlicht, verheugen, hebben wij alleen kleur, véél kleur noodig om het groote lichtfeest van liet jaar eer te bewijzen. Eischen voor het dessous. Onze onderkleeding viert dat kleuren- festijn vroolijk mee. Rose en wit zijn uit den tijd en vervangen door lavendel-blauw, bleek paars, stroogccl en Nijl-grocn. Meer en meer volgt dc onderkleeding den twec- kleuren-regel. Applicaties worden op de ef fen stof aangebracht,, als die tenminste reeds niet van boeketjes of andere siermo- Paramounts aap „Jiggs" is onlangs over leden na een heftige aanval van longont steking, die drie dagen duurde en die men niet de baas kon worden. Zooiets is een gevoelig verlies, want ac teurs als Jiggs zijn er niet veel. Hij was een van Ilollywoods weinige apen met film talent en hij verdiende 100 dollar per dag. Ilij was het eigendom van mevrouw Jacque- line Gcntry, die liein zeven jaar geleden kocht. alle volgens één patroon vervaardigd; ze sluiten nauw om de heupen en vallen ver volgens in plooien wijd uit. Deze verwijding heeft niet geleideliik plaats; de overgang van nauw naar wijd geschiedt plotseling. Een vrouw, die haar „make up" op in telligente wijze verzorgen wil,'moet begin nen met haar gelaat aan een grondige stu die te onderwerpen. Zij moet trachten tc doorgronden in hoeverre haar gezichtsovaal de beste eigenschappen van haar karakter en baar persoonlijkheid weerspiegelt. Weet zij dat eenmaal dan zal zij zich in den ver volge zóó opmaken dat poeder en crème haar ware persoonlijkheid geen afbreuk doen, maar die integendeel een aantrekke lijke omlijsting geven. Ziehier een paar wenken. Hebt u mooie oogen, dan moet u uw wangen maar heel weinig aanrooden; zijn ze amandelvormig dan moet het rosc in de buurt der slapen worden aangebracht. Brengt u kleur op uw oogleden aan dan moet die onder de wenk brauwen heel licht, zijn om wat overvloedi ger te worden aangebracht naarmate u meer de wimpers nadert. Brengt nimmer veel kleur op het beneden-ooglid aan; een 'donkere streep onder de oogen maakt ze bard. Corrigeert uw wenkbrauwen alleen als ze cr behoefte aan hebben; geeft uw wenk brauwen een sierlijke ronding, maakt ze wat donkerder als ze te dun en te blond zijn, maar scheert ze in geen geval af. Hebt u een wat te grooten neus? Brengt dan uw rouge op de wangen dicht bij de neusvleugels aan. Poedert uw neus in de zelfde tint als de rest van uw gelaat, zoo dat hij minder sterk opvalt. Steekt uw kin te ver vooruit? Brengt er dan wat van het rood op aan, dat u voor uw wangen gebruikt en poedert haar behoorlijk. GERTRUDE. Hij werd een lid van de Gentrv-familie 1-Iij at met hen aan de tafel, gebruikte mes sen en vorken als de „echte" menschen, zat in de salon in luie stoelen, reed in de auto van Mr. Gentry, speelde met de kinderen van de buren en gebruikte het bad en de douche van de familie...... Hij maakte carrière in verschillende jung lefilms en was juist bezig aan de nieuwe rolprent van Dorothy Lamour „Her jungle love."

Schager Courant | 1938 | | pagina 13