Centrale Verwarming? Kantongerecht TÈRLEPs Drogisterij Breuklijders! SMIT - Bergen Wilt U ie Alkmaar. Vraagt dan offerte bij Ruïnelaan 11. Voordeelig en onder Garantie. Callantsoog blijft GallantsoogI Buskosten voor de kinderen van Unk moeten vergoed worden. Een ongezonde toestand, aldus de heer Kooger. Zomerwoningen ook voor ingezetenen. Bouw- en poli tieverordening gewijzigd. Samen werking met Julianadorp inzake wijkverpleging. Ook de kampeer- verordening gewijzigd. 30 ot. per uur voor gemeentewerk. Vergadering van den Raad op Vrijdag 29 'April 1938, 's morgens om 10 uur. Voorzitter de heer G. D. Rehorst, burge meester; tevens secretaris. Afwezig wegens ziekte is de heer Vries. De Voorzitter opent de vergadering en spreekt, den wensch uit dat; in den toe stand van den heer Vries een verbetering zal komen. De notulen worden vastgesteld. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vermelden we de navolgende: Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken betreffende de Schrijfwijze van plaatsnamen. Uit het schrijven blijkt, dat de naam Callantsoog niet zal worden gewijzigd. Algeineen is men het er over eens, dat naamsverandering ook niet gewenscht is. Een schrijven van B. en W. van Bar- singerhorn inzake de goedkeuring van aan sluiting van diverse gemeenten bij den Keuringsdienst Kring Barsingerhorn. Een schrijven van den minister van Soc. Zaken, betreffende verhooging van den loonpost werkverschaffing bij particulieren liet, betreft een verhooging van f 1000.— op f 1800.Er is bij verschillende parti culieren gewerkt. Bij het object van Zwart is f 14-00 verwerkt. Bij het Zwanenwater f1500. De gemeentelijke werkverschaffing was niet druk. Op het oogenblik is men door de objecten heen en wordt gehoopt, dat do arbeiders werk kunnen krijgen, an ders zullen zij in de steunregeling worden opgenomen. Voor het a.s. seizoen heeft men de hoop weer diverse objecten in werk verschaffing te kunnen uitvoeren; men heeft er al reeds ecnige op het oog. Een schrijven van den minister van Soc. Zaken betreffende verlenging van werkver schaffing; verlengd tot 25 Juni a.s. Van Ged. Staten het besluit inzake de vergoeding aan K. Unk, ex. art. 13 L.O. wet. Aan Unk zal hot volle bedrag der reiskosten, zijnde f 63.48 per jaar, moeten worden vergoed. (De Raad had de helft toegewezen). Unk is dus in 't gelijk gesteld. De Voorzitter wil de zaak verder laten rusten; in beroep ziet spr. geen heil. De heer Kooger zegt nog, het niet eens te zijn met het besluit van Ged. Staten. Strijd ertegen zou echter vechten tegen de bierkaai zijn. Op den duur zal deze uitgave een bedrag van f 150 k f 200 vorderen, wat spr. voor de gemeente een, belangrijk be drag noemt. En daartegenover staat dat do presentiegelden der raadsleden moesten worden verlaagd van f3 op f2. Dat is toch een ongezonde toestand! De heer Jimmink is het met den heer Kooger eens. Van Ged. Staten bericht van aanhou ding der goedkeuring van het, besluit tot verzekering van gelden (z.g. fraudeverze kering). Van de Commissie van Beheer School- artsendienst inzake aansluiting bij den school artsen dienst. De uitbreiding van den schoolartsendienst heeft haar beslag ge kregen, deelt de Voorzitter mede', de kos ten voor deze gemeente zullen f 45 f 50 bedragen. Wijziging bouwverordening. B. en W. stellen voor de bouwverordening te wijzigen. Ook de erven moeten onder de welstandsbopalingcn vallen. Verder heeft men moeilijkheden met menschen, die klei ne houten schuurtjes willen bouwen, en deze niet grootcr dan 15 M3 mogen laten maken, waarom B. en W. voorstellen de toegestane inhoud van de houten schuur tjes van 15 M3. op 30 M3. te brengen. Wil men dan nog grootcr schuur bouwen, dan zal deze van steen moeten zijn. Do Raad gaat met het voorstel accoord. De heer Kruit wit ook dc afstandsgren- zen verkleinen. Dc Voorzitter gevoelt, hiervoor niet veel, met het oog op het brandgevaar. De zomerwoningen. Gewijzigd wordt dc verordening op de zomerwoningen. De zomerwoningen mogen momenteel niet worden bewoond door in gezetenen en nu zal het voortaan geen be zwaar zijn, dat ingezetenen in zoo'n wo ning gaan wonen, mits zij voor zich en hun ne gezinnen een andere, volgens de bouw verordening goedgekeurdo woning beschik baar houden. Verder zullen de zomerwonin gen een voorportaal moeten hebben. Een stookplaats zal niet meer vereischt worden, wil men haar, dan zal ze van steen moe ten worden gemaakt. Er zijn nog eonige an dere wijzigingen van weinig belang en van redactioneelcn aard. De heer Kruit vraagt, of men zich bij den houw van de zomerwoningen aan de rooi lijn moet houden. De Voorzitter: Alleen aan den voorkant. Aan den achterkant is men vrij, al kan spr. niet goedkeuren, dat te veel naar achteren wordt gebouwd. Een ieder wil graag vrij uitzicht houden. Vastgesteld wordt een verordening op het openbaar lager onderwijs, welke in de plaats komt van die van 1913, Het hoofd der school had voorgesteld den datum van toelating te brengen van 1 Mei op 1 Augustus. De Voorzitter merkt op, dat men dezen maatregel volgend jaar zou wil len toepassen. De heer Weij gaat met deze idee accoord en ook de andere leden hebben geen bezwa ren. Gewijzigd worden vervolgens de begroo tingen 1937 en 1938. De wijzigingen zijn in hoofdzaak van administratievcn aard. Wijziging politieverordening. Gewijzigd wordt dc politieveror dening. Hierdoor zal het verboden worden, zich in badcostuum op het, gepachte strandgedeelte te bevinden zonder bewijs van toegang. Gewijzigd wordt de gemeenschappelijke regeling met de gemeente Alkmaar, om trent de toelating van leerlingen tot de openbare lagere scholen aldaar. Een wijkverpleegster. B. en W- stellen voor niet te vervul len de vacature vroedvrouw en prin cipieel te besluiten om samen te werken met Julianadorp ter zake de aanstelling van een wijkverpleegster. Verder stellen zij voor de wedde van den gemeentegeneesheer tijdelijk te verhoogen van f 450 on f 575; ziin werk wordt dan eenigszins uitgebreid. Zij wijzen er daarbij o.m. op. dat het gemiddeld aantal verlos singen de laatste jaren slechts 12 bedroeg en in de toekomst niet zonder meer op een Rijkssubsidie van f 100 in de wedde der vroedvrouw kan worden gerekend. Er zal een bedrag van f 500 vrijkomen, dat als bijdrage van deze gemeente voldoen de kan worden geacht voor de salariecring der wijkverpleegster. De Voorzitter merkt nog op, dat, de ver schillende hierbij betrokken instanties tot overeenstemming zijn gekomen. Men hoopt voor het bedrag van f 500 klaar te komen. De, dokter zal hijstand verleenen bij de ver lossingen voor vroedvrouwtarief. De heer van Graas zegt, dat te 't Zand een volledig gedinlomeerde zuster parochi eel zal gaan werken als wijkverpleegster. De Voorzitter antwoordt, dat de menschen vrij zijn, welke zuster zij willen nemen. Het is echter de plicht van de gemeente voor alle categorieën te zorgen. De heer Kooger vraagt hoe groot eigenlijk het vroedvrouw-tarief is? De Voorzitter zou dat aan dc practijk wil len overlaten. Als er klachten komen, zal er overleg met den dokter worden gepleegd. De raad gaat tenslotte met het voorstel accoord. Gewijzigd wordt de rek.-courant overeen komst met de Bank van Ned. Gemeenten, n.a.v. een opmerking van Ged. Staten. Het maximumcrcdiet wordt verder terugge bracht van f 10.000 op f 5.000. B-steun 1938- Aan B-steun 1938 wordt beschikbaar ge steld een bedrag van f 5.70 per werklooze. Hiervan komt f 2 voor rekening van de ge meente en f 3.70 voor rekening van het Rijk. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten De steun is berekend voor 18 werkloozen. Vastgesteld wordt het kohier hondenbe lasting 1938 tot een bedrag van f 400. Opcenten gemeentefondsbelas- ting. Opnieuw wordt vastgesteld de verorde ning op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting (75). Wijziging kampeerverordening. De huidige verordening is niet van toe passing op menschen, die kamneeren op een gehuurd terrein en geldt ook niet voor de z.g. kampeerwagens. In de nieuwe verordening wordt hierin voorzien. Vastgesteld wordt een nieuwe gemeen schappelijke regeling inzake de toelating van leerlingen op de openbare school te Julianadorp (gem. Den Helder). Van den heer J. G. van Graas kwam een verzoek om ontheffing van hondenbelasting. Ingewilligd. Wat betreft de beschikbaarstelling van gelden voor het schoolfeestje ter gelegen heid van het a.s. regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, wordt besloten hier voor f20,uit te trekken. Bij de rondvraag zegt de heer Kruit iets voor comité te hebben. De heer Weij heeft vernomen, dat er hij de duinbeplanting werkverschaffingsloonen zijn betaald. De Voorzitter geeft dat toe, maar wijst er op, dat men de menschen op andere wijze is tegemoetgekomen, zoodat de arbeiders tenslotte toch tevreden waren. Overigens is het wel de bedoeling voor gemeentewerk 30 ct. per uur uit te het/alen. De heer Weij zou willen, dat de patroons zich hielden aan de loonen, welke bij lan delijk contract zijn vastgesteld en erkend door Rijk en Provincie. De Voorzitter stemt hiermede in; alles geschiedt overigens met het oogmerk werk voor de menschen te vinden. De heer Weij zegt, dit wel te begrijpen!. Hierna sluiting. Voor U bestaat een BREUKBAND, die U weer in staat stelt, alle werkzaamheden, zonder bezwaar nit te voeren. Dit is TER- LEP's BREUKBAND ZONDER VEER. dus géén knellend gevoel en hinderlijke druk. Ook in BREUKBANDEN MET VEER heb ben wij een groote sorteering. Steeds alle maten voorradig. In prijzen vanaf f2.50. Alleen verkrijgbaar in Apothekers Assistenten, HOOGZIJDE 103. - Tel. 99 SCHAGEN. (Zitting van Vrijdag 29 April.) Schagen. LINKS DOOR DE BOCHT. Verd. H. J. te Schagen die verzet heeft aangeteckend is niet verschenen. Hij wordt ervan beschuldigd de bocht van de Markt naar de Ged. Gracht aldaar geheel links te hebben genomen. De ambt. van het O. M., Mr. dc Brueys Tack zegt, dat verd. heeft beweerd, dat al daar een auto geparkeerd stond, waarvoor hij moest uitwijken. Dc gemeenteveldwachter A. M. v. Haren zegt dat er heelcmaal geen auto geparkeerd stond. De ambt. van het O. M. requisitoir ne mend, acht, het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. Spr. kan niet aan nemen, dat er een auto geparkeerd stond, want dan zou de bestuurder van die auto bekeurd zijn geworden, omdat daardoor het verkeer werd belemmerd. De ambtenaar eischt f 10 boete subs. 5 dagen. De kantonrechter, Mr. Boerrigter veroor deelt verd. tot f 5 boete, subs. 3 dagen hech tenis. K o e d ij k. KINDEREN IN EEN DANSGELEGENHEID Verd. J. G., caféhouder te Koedijk wordt ervan beschuldigd op 16 Mei 1937 een min derjarige in zijn danslokaliteit te hebben toegelaten, terwijl de burgemeester toestem ming had verleend tot dansen voor perso nen boven de 18 jaar. Als get. wordt gehoord B. C. S„ gemeen teveldwachter te Koedijk, die verklaart min derjarige kinderen in de dansgelegenheid to hebben aangetroffen. De kinderen had den voor entrée 40 cents betaald. Ambt. O. M. tot verd.: Was u in de dans zaal aanwezig? Verd,: Nee, ik was er niet. Ambt. O.M. tot get.: Heeft u die kinderen gevraagd, of zij onder geleide waren bin nengekomen? Get.: Nee, maar wel zeiden zij, dat zij niet onder geleide waren. De verdediger van verd., Mr. den Hollan der uit Amsterdam, vraagt, aan een getuige a décharge II., of deze den leeftijd der kin deren heeft gevraagd. Deze II. was. name lijk controleur hij den eigenaar. Get. déch.: Nee, voor mij heb ik gedacht dat de zaak absoluut in orde was. VooraJ, omdat men bij de controle overal op letten moet. Ambt. O.M.: Maar n moet toch vragen, hoe oud die kinderen zijn! Als 2e get. k déch. wordt gehoord P. J. K., ambtenaar ter secretarie te Winkel. Get. k déch. zegt, dat hij bij z'n schoon vader, verd. G., een bord hoeft opgehan gen, waarop geschreven stond; „Verboden toegang voor kinderen beneden de 18 jaar". Mr. de Bruyes Tack acht het ten laste ge legde wettig en overtuigend bewezen. In derdaad zijn er in de dansgelegenheid van G. kinderen toegelaten beneden de 18 jaar. Spr. eischt f30 boete subs. 20 diagen. Mr. den Hollander, de verdediger van verd. toont aan de hand van de Drankwet aan, dat hier alleen sprake kan zijn van ontslag van rechtsvervolging. Tenminste wat betreft art. 56. De ambt. van het O. M. bestrijdt hot plei dooi van den verdediger en persisteert bij zijn eisch. De Kantonrechter sluit het onderzoek on zal heden over acht dagen schriftelijk vonnis wijzen. Alkmaar. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEES KUNST. De volgende verd. G. A. v. Ch., wonende te Amsterdam, heeft te Alkmaar aan een zekere mevr. J. R. aldaar kruiden gele verd, omdat ze pijn in de zij had. De vrachtrijder heeft ze voor verd. meege bracht en heeft daar een gulden voor be taald. Do Ambt. van het O. M. acht bewezen, dat verd. niet bevoegd was tot, het uitoefe nen van de geneeskunst., Verd. huurt in Alkmaar in een café een kamer cn ver koopt geen kruiden maar de menschen ko men bij verd. met hun kwalen en daarvoor geeft verd. kruiden mee. De Ambt. eischt f 40 boete subs. 30 dagen. De kantonrechter sluit het onderzoek en zal vandaag over een week schriftelijk vonnis wijzen. Oude Niedorp. MET EEN NET GEVISCHT OF NIET? Verd. H. D. moet terecht staan, omdat hij gcvischt zou hebben met een net, zon der daartoe vergunning te hebben. Verd. ontkent; hij heeft met oen hengel gevischt, maar het not was al onder hot water. Het behoorde hem echter niet toe. De Kantonrechter wil de zaak aanhouden tot heden over acht dagen om den verbali sant te hooren, S t. Maarten. KARNEMELK MET WATER. Vervolgens moet terecht staan J. B., direc teur van een Zuivelfabriek, die aldaar kar nemelk heeft in voorraad gehad, waarin te veel water aanwezig was. Verd. erkent bet feit, maar zegt dat de bedrijfsleider toezicht op een en ander houdt, maar nu gebeurt het niet meer. De ambt. van het O. M., requisitoir ne mende acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischt een geld boete van f 30 subs. 20 dagen hechtenis. Verd. noemt de vordering erg hoog en 't is nooit moedwillig gedaan. Mr. Boerrigter veroordeelt verd. tot oen geldboete van f 15 subs. 10 dagen. Uit onze omgeving DEN HELDER NIEUWE ZAAK VAN DE FIRMA S. COLTOF GEOPEND. Met de opening van de nieuwe zaak van 'de firma S. Coltof, Keizerstraat te Den Hel der, boekt diU stadsgedeelte een zeer be langrijke aanwinst. Het is een zaak, die door zijn uiterlijk reeds lang de aandacht trok. Dé prachtige royale gevel, opgetrok ken van gele steen, maakt een prettigen indruk. Een groote eiland-étalage geeft een door loop van de Keizerstraat naar de Wcezen- straat. De dames kunnen hier dus rustig een keur van ,moderne japonnen en mantels be schouwen, die van Nederlandsche, Fransche, Engelsche on Amerikaansche modehuizen komen. Tegenover deze eiland-étalage be vindt zich een kast met lingerie, blouses, pullovers en spo.rtgoed en aan de ^Veezen" straat-zijde is voorts een diepe etalagekast speciaal voor dameshoeden, terwijl voorts nog étalagernimte i.s voor kousen, etc. De firma Coltof heeft ook nog de verte genwoordiging van de Wala-corsets, corsets mot bizondere garantie. De verlichting van dit nieuwe pand is inderdaad iets hizonders. Natuurlijk is het indirect licht, in ieder nieuw pand werkt men er mee, doch hier is, door een diepe lichtkloving in het plafond, met glasplaten en schijnwerpers een dergelijke verlichting gekregen, dat geen lichtverlies plaats heeft en men de natuurlijke kleuren houdt. 't Is oen voornaam perceel geworden. Wij verwijzen overigens naar de advertentie in dit blad. LANGEND1JE ZUID SCTIARW OUDE DE OOSTELIJKE PROEFPOLDER. Landeigenaren laten het op ont eigening aankomen. Te zijner tijd deelden we mee, dat door Ged. Staten in overweging zou worden geno men een voorstel, een arbitrage-commissie te benoemen inzake de waardeering van de landerijen, welke bestemd zijn om in den Oostelijken proefpolder, in deze gemeente aan de Oostzijde aan te leggen, te worden ingebracht, doch dat dan ook alle eigena ren zich zouden moeten verbinden, zich bij de taxatie van die Commissie neer te leggen. Voor dit laatste zouden dus alle eigenaars een verklaring in bedoelden zin moeten 1 ee kenen, ten einde hierin aan Ged. Staten houvast en zekerheid te geven. De commissie van 10, om de 10 belanghebbenden, door Ged. Staten toen opgeroepen, eens zoo te noemen, heeft nu nader over deze-zaak be raadslaagd en de voor- en nadoelen, welke aan een nieuwe taxatie-commissie verbon den zijn,rijpelijk overwogen. Uit ons ver strekte inlichtingen is ons gebleken, dat men niet -op het denkbeeld van een arbitrage commissie wcnscht in te gaan, doch het. verloop van deze zaak verder rustig wil wachten. Dit beteekent dus, dat aan Ged. Staten zal worden bericht, dat een verklaring, als boven genoemd, niet zal worden ingezonden en dat men het dus nu op onteigening zal laten aankomen. Bovendien zal dit college worden meegedeeld, dat, gaan al thans dc andere eigenaars met dit voorstel accoord (wat wel het geval zal zijn), men land èn water voor f 4000 wenscht af te staan. Verstandig? Of dit advies, dat weldra aan eigenaars van land zal worden gedaan, verstandig is, valt moeilijk te beoordeelen. Het uiteindelijk resultaat zal daarop het antwoord kunnen geven. Doch dit is zeker, dat men bij een eventueele arbitrage-commissie, waarvan een der leden door belanghebbenden zou wor den benoemd, medezeggingschap kreeg bij het bepalen van den prijs, bij onteigening is dit niet het geval, en hangt men, bii de aan wijzing van detaxateurs geheel van den bur gerlijken rechter af. Dit is ook zeker, dat men niet, zooals sommigen doen, moet ver wachten, dat men door wat voor verzet ook, de totstandkoming van den proefpolder zal keeren. En ook meenen we wel zoodanig ge oriënteerd te zijn, dat er niet op gerekend moet worden, dat de gevraagde prijs ook zal worden gegeven. Als men maar niet minder krijgt dan nu is geboden! Hoe dan ook, er zal nu wel spoedig een begin met de onteigeningsprocedure worden gemaakt, zoodat verwacht mag worden, dat dit jaar de uitspraak nog wel zal vallen. W1ERINGER WAARD GEMEENTE-AVOND. Herstellingen aan de kerk zijn noodzakelijk. Schager orkest- vereeniging en dameskoor tre den met veel succes op. Met zeer veel genoegen hebben we Don derdagavond kennis gemaakt met de Scha ger Orkestverecniging met dameskoor, wel ke, geheel belangeloos, een concert hebben gegeven in de Ned. I-Ierv. Kerk. Ongeveer 250 personen waren aanwezig De heer Korn- dörffer sprak er in zijn openingswoord zijn groote blijdschap over uit, dat zoo'n groot aantal het oude kerkepad hebben kunnen vinden. Na een bijzonder woord van welkom -tot de Orkestverecniging, zeide spreker, dat SintPancras. TE SNEL GEREDEN. Verd. Gr., wonen de te St. Pancras, heeft te Zuidscharwoudc op een motorrijwiel ge reden met. een snelheid van 38.6 K.M. De ambt. van het O. M. zegt dat in die nauwe straat niet meer clan 30 K.M. mag worden gereden. Op zichzelf is de snelheid van verd. niet groot, reden waarom de amb tenaar f 5.boete subs. 5 dagen hechtenis eischt. Verd.: Dat kunnen ze nooit precies con- troleeren. De Kantonrechter veroordeelt verd. tot f2.subs. 2 dagen hechtenis. ""•.51111 l/rouv?i tijd ai 't doel v. dezen avond twee dingen beoog; n.1. het gemeentelevcn trachten omhoog werken en verder steun aan de financiën, Daarna werd- door den president-leer) voogd, den heer P. Visser Az. medegedcci dat aan de kerk noodzakelijke herstelling moeten gebeuren. De Synode zal wellit een groot gedeelte daaraan betalen, het ot rige zal echter voor rekening komen van kerkbestuur, dat met een ledige kas zit wringen. Nu is gebleken, dat juist de slechte k stand der middelen van onze kerk eeit ge ongerustheid in de gcmconle heeft Tfj oorzaakt. Velen waren van dezen toestaii. niet op de hoogte. In overleg met de Ned. Hcrv. Vr club is besloten binnen zeer korten alle ingezetenen een intcekcnlijst aan j bieden. Het flinke bedrag dat een paar k ken geleden reeds met een bepaald doel geschonken, mag als voorbeeld gelden! Deze milde gever zal zich stellig niet I? achter gesteld gevoelen indien nog iemal boven dat bedrag zou willen gaan. Namé het Kerkbestuur deed spr. een beroep on ai,, ingezetenen. Helpt allen zooveel mogelijk ra om onze kerk in den ruimsten zin in goeöf staat te houden. Hierna was 't de beurt van de orlcestv een i ging. De twee onontbeerlijke factoren noodzai lijk voor het slagen van een concert wai van den aanvang af aanwezig n.1. een geheel gevend orkest en een auditorium, met. de grootst mogelijke aandacht luiste! De wisselwerking van deze beide factoi leidde tot een zeer schoone harmonie. Het was een uitgebreid programma, opende met. dc chronologische potpourri: v Glück bis Wagner. Bij no, 2: In einem Klostergartcn Ketelbey was het gewenschte contact er. B kloosterkoor gezongen door de musici wi zuiver en domineerde niet. Na een zcstl korte godsdienstige liederen, waarvan V vooral „Es ist bostimmt im Gottes Rat" na men, zong het Dameskoor van cle S.O.V, Ontroerend en zuiver, dank zij cle eminet te leiding van den heer Hovenier werden tl liederen voorgedragen, vooral „Avondzang van Beethoven werd met groote overgav gezongen. Muzikaal was ongetwijfeld d Grönland Suite van Frederiksen het hesti diep en innig en buitengewoon juist aangi vocld. Jamnier, dat het wel moeilijke maa schoone Eskimolied de Suite niet voltooidi Verder willen we speciaal nog noemen „Najaar van Ph. Loots, waarin Mej. Veeni een solo zong. Mej. Veenis heeft een warm, niet zoo om vangrijk, maar zeer zuiver geluid. Het luii teren naar dit nummer was een waar ,gono De heer Hovenier leidde met vaste han en cle misici concentreerden zich volledi op zijn leiding. Het was een genotvol! avond en alle aanwezigen zullen zeker ii stemmen met cle lof cn dankwoorden va den heer Komdörffer, aan het adres va cle orkestverecniging, welke, zooals reeds zegd, geheel belangeloos naar hier was komen. Ook vooral TiulcTe aan den hl Oudendijk voor zijn voorlbcreidendc wei zaamheden. ALKMAAI Jac. Met's Automobielbedrijf N.7, exposeert. Van Zaterdag 30 April tot cn met Dinsdag! 3 klei a.s. houdt Jac. Met's Automobielbej drijf N.V., Carrosscriefabrick, een tentoon] stelling in het Graanbeursgebouw, Luttlll Ou dorp. Diverse modellen en merken personenwa-ï gens, zooals Chevrolet, Pontiac, Olclsmobilc,1 Buick en Lasalle zullen worden geëxposeerd! Betreffende vracht- en omnibuschassis kun* nen wij nog berichten, dat hiervan Chevro] let. Oldsmobile en Bedford-chassis aanwe-; zig zullen zijn, waarvan enkele reeds voort zien van carrosserie. In totaal zullen onge-[ veer 30 automobielen geëxposeerd worden! alsmede cle door General Motors vervaardigd de Frigidaire huishond-koelkasten. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de advertentie, voorkomend in dit blad] BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. Zal het tweede elftal de vijfde ronde halen? Aller oogen zijn thans gericht op het 24 elftal, dat al driemaal gewonnen heeft in4 de wedstrijden om het Gouden Kruis Ecrsll waren het Vrone 2 en daar CSV 2, die mof 1 werden geklopt. Maar cle mooiste pres tatie leverden cle reserves j.1. Zondag door Ursem 1, den kampioen van afd. 3E met 32 op eigen terrein te kloppen. Nu moet B.S.V. 2 a.s. Zondag spelen tegen D.T.S. 2 te Oudkarspel en al bengelt dit. elftal onder aan in de tweede klasse van den N.H.V.B., het wordt, toch voor B.S.V. 2 oppassen in den Langendijk. Maar als onze jongens het veld ingaan met cle idee: We moeten win nen, nu, dan wordt er gewonnen ook. Let eens op! ZIJPE Burgerlijke stand van 22 t.m. 28 April 1938. Geboren: Agatha Maria, cl. v. Petrus Do- minicus van der Weij en Maria Smit. Ondertrouwd: Antonius Theodorus Johan-1 nes van don Berg, 25 jaar, landarbeider te Anna Paulowna en Hendcrika Geertrui da van der Linden, 19 jaar, te Zijpo; Pieter .Ta cobus Vriesman, 24 jaar, timmerman en To- na Rijs, 26 jaar, beiden te Zijpe. Johannes de Jong, 22 jaar, chauffeur te Schoorl en Gerrit.clina Clasina Doorn, 22 jaar, te Zijpe. Gerardus Wilhelminus Bodewes, 28 jaar, kapper en Geertruida Koortens, 25 jaar, bei den te Zijpe. Getrouwd: Theodorus Comelis van der Hoorn, 23 jaar, landarbeider en Anna Mar- garetha Tesselaar, 23 jaar, beiden te Zijpe; Theodorus Volkers,'23 jaar, landarbeider en Helena Goudsblom, 22 jaar, beiden to Zijpe. Dirk Albertus Mattheus Bakker, 24 jaar, timmerman en Margaretha Elisabcth Mid- delie, 23 jaar, beiden te Zijpe. Overleden: Adrianus Strooper, 76 jaar, echtgenoot van Cornelia Schoon (overleden te I-Ieiloo); Cornelia Anna Koorn, 49 jaar, echtgenoote van Willem Eriks (overleden te Alkmaar). r, n r, .e

Schager Courant | 1938 | | pagina 14