Verarming over de geheele wereld TRIUMPH IN SMAAK ROOKT ■jJUITENLANDSCH, VERZICHT 1 CENT VIRGINIA Brieven uit Zuid-Afrika „TRIUMPHATOR O 1 SPORT De voorbereiding van de reis en de reis zelve DE Economische beschouwing Uw HOEST verdwijnt in 24 uur! akker's Ab dijsiroop Zaterdag 30 April 1938 Tweede blad Bil mijn. vertrek naar Zuid-Afrika werd door velen het verzoek tot mij gericht, na eenigen tijd eens iets van mijn bevindingen «ldaar mede te deelen. Het is ondoenlijk voor mij aan al deze Verzoeken te kunnen voldoen per brief en Baarom lijkt het mij een goed idee, door middel Jan onze krant zoo af en toe iets daarover te overleg met de Redactie is dit dan myn eerste schrijven en zal ik trachten van mijn «erblijf alhier van 10 October 1936 af een goo zuiver mogelijk beeld te geven van het leven, de werkwijzen en toestanden alhier en over 'de mogelijkheden, speciaal voor Hollan ders, loonen enz. Hoe het plan tot vertrek naar Zuid-Afrika is opgekomen? Wel, na vele werkloosheidsperioden en fclechtè werkgelegenheid in de bouwvakken, besloot ik tenslotte, teneinde uit deze misère te geraken, mijn geluk te beproeven in Zuid- Afrika. Van vele landen hoorde men niet dan over Werkloosheid, bezuiniging en crisis spreken, doch af en toe verschenen er berichten in de leuwsbladen over de goede werkgelegen- leden in Zuid-Afrika. Ik ben toen met een •iend op onderzoek uitgegaan. Na vele inlichtingen te hebben ingewonnen, -elke wij door middel van de Zuid-Afr. ver eniging, gevestigd te Amsterdam, verkre- ;en, heeft het plan om naar Z.-Afrika te aan steeds vastere vormen aangenomen. Het zwaarste woog het financieele ge deelte. Men moet n.1. buiten de onkosten van de bootreis, welke toeristenklasse of 3e klasse van 25 tot 30 bedragen, bij a naomst be schikken over 100 in contanten -»f geldige borg voor dit bedrag. Dit moet gestort wor den voor den tijd van 2 jaar. Na 2 jaar verblijf in Afrika wordt bedrag of borg weer vrijgegeven. Deze maatregel is in hoofdzaak bedoeld als zekerheid voor de Unie van Zuid-Afrika, dat zij geen moeilijk heden krijgt als men zich niet kan hand haven, in armoede kom' of reden voor uit- wi.zing zich mochten voordoen, zoodat dit dan van de borgsom zal kunnen worden be kostigd. Tijdens mijn verblijf alhier is een en ander inmiddels nog meer gewijzigd en vernieuwd, doch niet minder moeilijk geworden met het oog op het geneeskundig onderzoek, diverse foto's invullen van formaliteitspapieren in duplo, enz. enz. Na, a\ deze moeilijkheden te hebben over wonnen was mijn vertrek eindelijk, na nog een tijdelijke stopzetting van emigratie te hebben getrotseerd, geregeld en vastgesteld op 18 September 1936 en nam ik dien dag dus i afscheid van mijn familie en vertrok met den trein naar Hoek van Holland om van daar naar Engeland over de steken. Van waar ik uit Liverpool met een boot van de F White Star Line zou vertrekken. In Hoek van Holland begaven wij ons naar den vertegenwoordiger der Zuid-Afr. Ver., die ons tot de plaats van vertrek zou bege- leiden. Deze verstrekte ons de noodige papieren en wij begaven ons aan boord van de „Am- i sterdam", een zeer mooie en gerieflijke boot piet prachtige hutten. - Direct moesten wij het weinige Engelsch, dat wij kenden, aanwenden, want aan boord werd geen woord Hollandsch gesproken. Na een goeden nacht gemaakt te hebben, naderden wij 'a morgens 7 uur de kust van Engeland en dus onze eerste bestemming, ïi.1. Harwieh. Het geloei der sirenes had ons wakker ge maakt en boven gekomen bemerkten wij, dat wij in een echten dikken Engelschen mist waren gehuld en slechts langzaam vooruit kwamen, waardoor wij den trein hebben ge mist, welke aansluiting geeft naar Liverpool. Na lang wachten te Harwieh konden wfl eindelijk per extra trein vertrekken, na op het station nog eenige inkoopen te hebben gedaan en geld te hebben ingewisseld. Met ons gebroken Engelsch was dat geen gemak kelijke taak! Wij zaten ongeveer 9 uur In den trein voor Wij in Liverpool arriveerden. In Liverpool stonden bussen klaar om ons Via de stad naar de haven te vervoeren. Het was voor ons een vreemd gezicht al dat linksche verkeer en wij vreesen steeds een aanrijding te krijgen. Ongeveer een half uur later bereikten wij de haven en zagen al spoedig onze boot, de „Themistocles", van de White Star Line liggen. Aan boord voegden zich nog vele Engel schen en andere landslieden bij ons en wij hadden nu weer een heel andex-e manier van afscheidnemen te aanschouwen. Vele mannen omhelsden elkaar innig en kusten elkaar onder een vloed van tranen, anderen waren daarentegen weer vroolijk en lieten waar- Bchynlijk geen dierbai-en achter. Onze boot mat 11250 Register ton en was dus een flink schip. Aan boord was alles ruim en confortabel: mooie, kraakzindelijke fris- sche hutten. Onze koffers, welke 10 dagen vooruit waren verzonden, stonden netjes op hun plaats en bedienden liepen rond om ons in alles behulpzaam te zijn en onze plaatsen aan te wijzen. De douane formaliteiten leverden niet veel moeilijkheden voor ons op, daar de vertegen woordiger perfect Engelsch sprak en door zjjn vorige reizen het volle vertrouwen genoot. Deze heer verliet uier ons gezelschap om weer naar Holland tenig te keeren en wij begaven ons aan tafel, nadat wij in twee groepen waren verdeeld n.1. voor eerste en tweede zitting, aangezien er te veel passa giers waren om in één zitting te worden op genomen. De Hollanders waren steeds het laatst aan tafel en verlieten die het eerst, want de Engelsche kost was niets voor ons. De geheele reis hebben de meesten met lange tanden zitten eten. De menukaart was voor ons slecht te ontcijferen. Af en toe zoch ten wij een slachtoffer, dat iets bestelde en was het eenigszins smakelijk, dan bestelden wij het ook of probeerden een ander gerecht. Meestal was het een puzzle wat op je bord lag. Er was eten in overvloed en er werd vol doende zorg aan besteed, alleen was het voor ons te onbekend. O.a. geen druppel vet by de aardappelen! Er waren vele vermakelijkheden aan boord. Op zee was weinig meer waar te nemen dan water en lucht en hiei en daar een ver dwaalde vogel en dus vermaakten wy ons maar met verschillende spelen. De stemming kwam er al gauw in en wij maakten vele vrienden; de meesten waren lotgenooten! De Afrikanen aan boord die met vacantie waren geweest, werden natuurlijk al gauw overstelpt met vragen over hun land en onze kansen. Vele Engelschen, voorr.1 de dames, beijverden zich al gauw om ons de Engelsche taal t% leeren en zij trachtten van ons het Hollandsch machtig te worden. Zoo dachten wij in onze drieweeksche reis aardig wat te leeren en heel wat te kunnen spreken by aankomst, doch dit bleek erg tegen te vallen. Er waren met mrj meerderen die wat Engelsch hadden geleerd in Holland, terwijl sommigen zelfs lang Engelsch op school hadden gehad. Maar in de practijk hadden we daar niet veel aan. Na 6 dagen varen bereikten wy in den morgen van 25 September 1936 de Canarische eilanden en landden voor het eiland Teneriffe 's morgens om 3 uur. We kregen 4 uur gelegenheid om de stad te bezichtigen, waarna wij weer zouden ver trekken. In den volgenden brief bijzonderheden over de stad en verdere reis, waarna ik het be langrijkste over Zuid-Afrika hoop te schrijven Ik raad echter nu reeds een ieder die plan nen voor Z. Afrika maakt aan: leert Engelsch want indien men die taal niet machtig is liggen veel moeilijkheden „in die pad", zooals de Afrikaan zegt in zijn taal, waar hij zoo trotsch op is. J. v. W. als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt. Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruYden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nöa meer dan vroeger, nu het beproefde hoest-geneesmiddel! Per flacon 90 ct., f. 1.50, f. 2.40. Overal verkrijgbaar, noe grooter flacon, hoe voordeeliger hef gebruik FINANTIEELE MOEILIJKHEDEN IN ENGELAND, JAPAN EN FRANKRIJK. WELK LAND ZAL HET EERST STAAN VOOR DE DEBACLE? Langzaam aan 'begihheii de ge volgen van de enorme krachtsin spanning, die we meestal kort ple gen aan te duiden als „bewape ningswedloop", duidelijker aan den dag te treden. Zoo ooit, dan heeft de afgeloopen week duidelijk in het licht gesteld welke gevolgen daar aan onherroepelijk zijn verbonden, die namelijk van belastingverhoo- ging met als verder resultaat druk king van den algemeenen wel stand. We weten dat natuurlijk allemaal wel, waar echter binnen enkele dagen uitvoe rige mededeelingen in de bladen versche nen omtrent den financieelen toestand van Engeland, Frankrijk en Japan, is het een geschikt oogenblik om hierop nog eens extra den nadruk te leggen. In Engeland kwam minister Simon met zijn millioenenrede, waarbij de uitgaven met rond 941 millioen pond ruim 80 mil- lioen pond hooger waren geraamd dan verleden jaar. Natuurlijk was liet voorna melijk defensie, die dit resultaat voor haai' rekening nam. De onkosten daarvoor alleen waren gestegen van 19S millioen op 253 millioen, waarbij dan nog niet zijn gere kend een 90 millioen, die uit een afzon derlijke leening zijn gevonden. Nog heel wat ongunstiger intusschen is de toestand in Japan, wat op zichzelf geen verwondering behoeft te wekken. Het mes snijdt daar feitelijk aan twee kanten. Want niet alleen heeft het land zijn oorlogsma chine in werking gesteld, bovendien neemt liet actief deel aan de bewapeningswedloop ter zee, ja, merkwaardigerwijze is het een der landen, die deze mede op de spits ti-acht te drijven. Hoe lang het daartoe nog in staat zal zijn is een kwestie op zichzelf. Neemt men de cijfers in ooeenschouw, dan zou men er aan kunnen gaan twijfelen of de weerstandskracht van het land niet ten einde loopt De uitgaven stegen van 2.2 milli ard yen in 1936/37 op 5 milliard van het loopende dienstjaar. Hoe zeer het hier indei'daad de defensie zou men dit woord voor wat Ja pan betreft niet beter kunnen ver vangen door agressie? is, die alles voor zich opeischt, kan nau welijks beter blijken dan uit. hot feit, dat hiervoor over 193S/39 al leen reeds 6 imilliard wordt ge vraagd. Komt in Engeland 27 van het be groot ingsbedi'ag voor rekening der defen sie, in Japan bedraagt het niet minder dan 70 Terwijl het stellig de defensie is geweest, die de onkosten uit anderen hoof de naar boven heeft gejaagd. Immers, in 1936/37 bedroeg het geheele begroot ingsbe- drag 2.2 milliard yen, thans vragen de takken van dienst buiten die voor oorlog om, alleen reeds 2.5 milliard. Nu spreekt het vanzelf, dat een land, waarvan de bevolking gemiddeld op een hooger welstandspeil staat, waarin dus liet. inkomen per hoofd grooter is dan in een ander land, zich gemakkelijker, een bepaald bedrag aan inkomsten kan ver schaffen. En zoo valt het wellicht te ver klaren, dat men in Engeland er nog altijd in slaagt een sluitende be grooting vast te stellen en te zor- gén voor een behoorlijken lëe- ningsdienst, terwijl/ daarvan in Ja pan nauwelijks meer sprake is. Men leemt er, wat er te Iconen valt, met het gevolg dat de schul denlast in vrij korten tijd is opge- loopen tot het vrijwel onmogelij ke bedrag van 20 milliard yen, tex*- wijl daarnaast een overheidsbe moeiing is ontstaan ten aanzien van de productie, die meer en meer on dragelijk begint te worden. Het begint er dan ook inderdaad naar uit te zien, dat de economische debacle, wleke zoo dikwijls als gevolg van het Chineesche avontuur is voorspeld, niet zal uitblijven. Waaruit zulk een debacle zal bestaan? In de eerste plaats vermoedelijk uit een inflatie, die de Japansche staatsschuldbe- wijzen geheel of bijna waardeloos maakt. Het spelletje, dat we al zoo dikwijls heb ben gezien en dat eventueel ook kan wor den vei'vangen door het Russische recept, waarbij eenvoudig alle bestaande schulden niet worden ex-kond. Daarnaast zal het on vermijdelijk gevolg moeten zijn een sterke vermindering der uitgaven, waardoor het land, uit een militair oogpunt bezien, zou terugvallen tot een natie van de tweede orde die wel niet de beschikking zou kunnen blij ven behouden over de veroveringen der laatste tientallen jaren. Zooals een particu lier, die finantieel ten gronde gaat, slechts liet leven behoudt en voorde instandhouding, daarvan alleen do beschikking heeft over zijn arbeidskracht, zoo gaat het ook met een volk. Het is arm geworden en moet, zoo het zich op den duur cenigc luxe wil veroorlo ven van voi-cn af aan beginnen om zich deze te veroveren. De derde In de rij is Frankrijk, waar men in niet minder mate zit te sukkelen om rond te komen, dan vrijwel overal in de wereld. Men zal zich herinneren, dat den laatsten tijd telkenmale wanneer een nieuw minis terie optrad, door de Frausche Kamer een voorschot werd goedgekeurd ad 10 milliard francs, welk geld dan meestal meer dan dringend noodig was om de schatkist, die zon goed als leeg was, weer eenigcrniatc te vullen. Dit geld werd dan door de Bank van Frankrijk aan het rijk geleend en we hebben hier dus feitelijk te doexi met niets anders dan inflatie. Men schijnt, nu zelve in te zien, dat. dit niet langer gaat en breekt zich het hoofd over de mogelijkhe den tot do uitschrijving van een bin- nenlandsche leening. waarvoor de vooruitzichten intusschen allerminst bemoedigend woi'den geacht Het ver trouwen van den Franschcn spaar der in zijn eigen land is verre van groot niet het gevolg, dat een groot deel van het spaarkapitaal is ge vlucht zonder tot dusverre aanlei ding te hebben gevonden terug te keei'en. Het feit. op zichzelf, dat door eenige rc- gccring de kapitaalvlucht in hooge rnate wordt afgekeurd is een verdacht verschijn sel. Immers dc inkomsten daaruit, blijven en vloeien telken jare binnen Aan die inkom sten echter heeft men niet genoeg, men wil HITLERS BEZOEK AAN ROME. FRANSCH—ENGELSCHE BESPRE KINGEN TE LONDEN. DE EURO- PEESCHE VREDE AAN EEN ZIJ DEN DRAADJE. WELKE DROP PEL ZAL DEN EMMER DOEN OVER LOOPEN? Twee gebeurtenissen beheerschen den in ternationalen toestand. Het zijn het nade rend bezoek van Hitier aan den Duce en de besprekingen, die op dit oogenblik te Londen worden gehouden tusschen Enge land en Frankrijk. In afwachting van een en ander betoont zich vooral de Duitsche pers nogal bluffe rig. Zoo agressief zijn de uitlatingen naar aanleiding van de kwestie der Sudeten- Duitschcrs in Tsjeelio-Slowakije, dat men bijna niet kan ontkomen aan den indruk, dat men te Berlijn bezig is een hopelooze zaak te redden. In ieder geval is het. verschil in tactiek jegens Oostenrijk en Tsjecho- Slowakije wel uitermate opvallend. Tei-wijl destijds de bekende confe rentie te Berchtesgaden tusschen Hit- lcr en Schuschnigg in alle stilte was voorbereid, en iedere nieuwe Duit sche stap ten aanzien van Oostenrijk kwam als een donderslag aan een helderen hemel, wordt naar aanlei ding der Tsjecho-Slowaaksche vraag stukken dc groote trom geroerd op een wijze, dat aaxi iemand bijna hooren en zicxi vergaan. Dit laatste heeft het groote nadeel, dat iedereen is gewaarschuwd en een Fransch spreekwoord zegt. wellicht niet ten onrechte, dat een gewaarschuwd man voor twee geldt. Ook in ander opzicht is de beroering on der de Duitsche minderheden niet slechts in Tsjecho-Slowakije, doch ook in Polen, Denemarken en België opvallend. Niet al leen omdat van dc Duitsche minderheid in het Italiaanschc Ti rol geen kik wordt ge- hoord, ook omdat dit de verhouding tus schen Duitschland cn verschillende rand staten tegelijkertijd moet vertroebelen. Bo vendien heeft het tot dusverre nooit in de lijn van Hitier gelegen zijn faits-accomplis heel snel op elkaar te laten volgen. De wij ze, waarop thans blijkbaar snelle cn opval lend opzichtige voorbereidingen worden ge troffen om te kunnen komen tot een nieuwe groote slag, doet de vraag rijzen of de bin- ncnlandsche toestand van Duitschland van zulk een aard begint te worden, dat deze het noodig maakt, dat het tempo der faits accomplis wordt opgevoerd. In welk geval het er zeker weinig rooskleurig voor Groot- Duitschland begint uit tc zien. De weinige berichten, die vair ginds tot ons komen, zijn lang niet altijd even bemoedigend en de wijze, waarop Göring b.v. begint over te gaan tot de confiscatie der Joodsche vermo gens geeft blijk van een gemakkelijker men taliteit in dit opzicht. Tot dusverre heeft men dezen maatregel, stellig met'toogop de buitcnlandsehe publieke meening, nog niet aangedurfd en zoo men er thans niet meer voor terugschrikt kan dit nauwelijks anders zijn omdat men óf door den nood daartoe wordt gedrongen óf van het buiten land toch niets meer meent te kunnen ver wachten. In hoeverre dit laatste juist, is, zal wel licht bij de komende internationale be sprekingen blijken. Dat wc naar aanleiding van het bezoek van Hitlcr aan Rome zoo heel veel zullen vernemen, lijkt niet waarschijnlijk. Ver moedelijk zullen wc worden vergast op eii- kcle communiquc's, waarvan reeds bij voorbaat valt te zeggen, dat zc van een buitengewone opgewektheid zullen getui gen. Voorts zal de Duitsche Führer parades cn troepenrevues bijwonen, die schitterend genoeg zullen zijn, omdat, de Duce zal trachten al hetgeen hij destijds in Duitsch land te zien heeft gekregen te evenaren of zoo mogelijk tc overtroeven. En voor Hitlcr zullen die demon straties het hittere bijsmaakje heb ben, dat van te voren nimmer met zekerheid valt tc zeggen of dat kolossale oorlogsapparaat, wanneer liet puntje bij het paaltje komt, vóór of tegen hem zal worden ge bruikt- Met het oog op deze mogelijkheid is wellicht het tijdstip der besprekingen tus schen de Franschc ministers Daladier en Bonnet eenerzijds cn dc Engelsche minis ters anderzijds, psychologisch juist geko zen. Het democratische vredesblok, dat onder- tusschen tot de tanden gewapend is, oefent groote aantrekkingskracht op Mussolini uit, die verstandig genoeg, is om te begrijpen, dat met het zwaard alleen geen Keizerrijk wordt gemaakt. Daarvoor is geld, veel geld noodig. En dat heeft niet de straatarme vriend Hitier, maar de rijke John Buil. Dc zenuwachtigheid ixx Duitschland is dan ook vrij gx'oot, temeer daar reeds vast staat, dat hot bondgenootschap tusschen. Frankrijk en Engeland is uitgebreid tot een geheel of gedeeltelijk samengaan van beider militaire machten. Aan den vorigen Britschen minister van Bui ten 1. Zaken had Hitlcr een grondigen hekel, maar hot begint er thans naar uit te zien, dat de meer soepele Chamberlain een gevaarlijker tegenstander voor Hitier is, dan de idealistische Eden. Het ziet er naar uit, dat Duitschland in de knel geraakt cn dat niet alleen in poli tieleen zin, maar ook economisch. De bom moet barsten. De menschheid gooit zijn welvaart weg aan oorlogstuig. De theorie, dat dit een practischc oplossing van het werkloosheids vraagstuk botcckent, is onzin. En zoo naderen wij een diepe economi sche val, een steeds sterkere verarming, welke zich als een olievlek innmer verder zal uitbreiden om tenslotte ergens op de wereld den chaos te brengen. Waar? Dat is moeilijk te zeggen. Maar de Duce schijnt het pryaórte zien en zich er tegen met Engelsch goud te willen beschermen. Kon zijn knie niet buigen. Rheumatische pijnen voorgoed verdwenen „Mijn man leed aan rheumatische pijnen in kniegewrichten en rechterbeen. Soms kon hij zijn knie in het geheel niet buigen. Een jaar geleden besloot hij Ivinschen Salts eens tc probeeren. Nu is hij die vrccsclijke rheumatische pijnen kwijt en voelt zich veel beter. Ikzelf neem nu ook sinds een maand Kruschen Salts. daar het gewricht van mijn groote teen zoo pijnlijk en opgezwollen was, dat ik bij tijden mijn schoen niet kon aan- trekken. liet is bijna ongelooflijk zoo goed als de dagclijksche dosis mij doet." Mevr. G. C. te L. Rheumatische pijnen zijn een waarschu wing, dat zich in Uw organisme giftige af valstoffen hebben opgehoopt, o.a. het ge vaarlijke ui'inezuur, dat meestal de oorzaak is van Uw klachten. Kruschen Salts zuivert Uw bloed van alle afvalstoffen, waardoor een einde wordt gemaakt aan die marte lende rheumatische pijnen. Knischen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erken de drogisten a f 0.-40. f0.75 cn fl.60 per fla con. Let op. dat. op het etiket op de flcsch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. meer. Men wil het kapitaal zelf. Omtrent de reden daarvan behoeft men niet in het duister te verkeeren: men wil het opmaken. En zoo is liet niet onmogelijk dat eens, wan neer de tegenwoordige race achter de rug is, een Fransehe regeering de spaarders zal zegenen, die thans hun kapitaal naar elders hebben doen verhuizen. Omdat ze het daar door aan het. tcgcnwooi'dige Frankrijk on mogelijk hebben gemaakt dit kapitaal te verteren. Het zou straks wel eens een zeer nuttige en te waardeeren reserve kunnen blijken te zijn. Zoo zitten overal de regecringen tot aan de hals in dc finantieele beslommeringen. Enkele landen als Duitschland, Italië, Rus land achten het blijkbaar niet meer noodig cijfers omtrent den gang van zaken te pu- hlicocren. Hoe groot hun moeilijkheden zijn. weten We dus niet. De gevolgen echter uiten zich daar zoo goed als elders in den vorm van schaarschte. aan verschillende goederen cn het is niet verwonderlijk, dat alles in het werk wordt gesteld om ook dit verschijnsel te verdoezelen. Intusschen zal eens het oogenblik komen, waarop ci'gcns een der zoo sterk gespannen pcczen knapt. Waar dit zal gebeuren, we weten het niet. Lang kan het niet meer du ren. Te hopen is slechts, dat daarmee tevens het einde zal zijn aangebroken van den waanzin, die in den tegemvoordigen tijd het menschdom beheerscht. DEN HELDER N. H. V. B. Promotie-degradatie. Koedijk heeft het er in de Rijp niet bij laten zitten, maar de club van dien naam ten tweede male geklopt. Zondag: R.C.Z. De Rijp, waarbij de Koedijkers mogen toe zien. In de andere driekamp, om een plaats in IC, zit N. Niedorp 2 ditmaal aan den kant. Sijbekarspcl bekamipt thuis Gouden Kruis. Bergen 2 dat er warempel ïn slaagde kampioen Ursem in eigen home uit te schakelen, bezoekt thans D.T.S. 2, de hek- kesluiter van 2 B, tegen wie de Beigenaren evenmin kansloos zijn. (12 uur). Competitie. 2F: O.K.B.Strandvogels 2. 3D: AartswoudM.O.C. (2 uur). 4D: Gr.-Schermer 2V.V.S; Schagen 4 Graf (dijk 2 (12 uur). De Schagers mogen niet. falen. D.T.S. 3, dat Zondag kampioen werd, nog onze complimenten. Adspirantien. Afd. L: C.S.V. a—D.T.S. b (1 uur); terrein Alkmaar. 10 uur: beslis- s\pgsmiatch bovenste plaats tusschen Mevo 'i en Vrone a, die niet gelijk puntental zijn geëindigd. Afd. O; Hauwert aN. Niedorp b.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5