Plaatselijk Nieuws. Bond van op Coöp. grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noordholland ÖI1^ktberk:HTËN^ INGEZONDEN Gisteren hield de Bond van op Coöp. grondslag werkende Zuivelfabrieken zijn algemeene vergadering te Alkmaar in café „Centraal" te Alkmaar. De voorzitter, de heer H. K. Koster be gint met te wijzen op de merkwaardigheid van het feit, dat hier aanwezig zijn twee zuivelconsulentcn, de man die ging en de jnan, die kwam. De aspecten voor 1938 zijn beter dan die voor 1937, de veeprijzen geven reden tot te vredenheid, wellicht mede als gevolg van de maatregelen der regeering. Hij juicht de verruiming van het aantal kalverschet- sen tie in verband met 't mond- en klauw zeer. Voorzitter meent echter, dat de boer nog niet in voldoende mate staat achter de organisatie, vooral van de jongeren mag dit worden gezegd. Door het leveren van melk aan particuliere bedrijven bestrijden vooral deze pon geren zelfs dikwijls de coö peratie. Mededeelingen van den secreta ris. De heer Nobel krijgt het woord voor de mededeelingen, waarvan het voornaamste is, dat de heer H. K. Koster werd benoemd tot voorzitter, de heer J. Veldstra tot onder- voorz. Deze beide heeren vertegenwoordi gen den bond bij den F.N.Z. Als plaatsver vanger werd aangewezen de heer G. Nobel. Tot bestuurslid T.B.C.-bestrijding werd her kozen de heer Koster. De N.V. Kaasfabrielc „De Eendracht" te Koord Beemster werd opgeheven, de meeste Jeden traden toe tot „De Tijd." De plannen tot administratieve controle in overleg met de Zuivelbank zijn nog wei nig gevorderd, voor de technische controle werd een commissie ingesteld, bestaande uit de heeren Prikken, Knol, Poelstra, Via- ïien en van Buren. Met de vakgroep Zuivelbewerkers van don Nederl. Bond van Abeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf werd door de commissie voor de loonrege ling een overeenstemming verkregen. De arbeidsduur voor de zuivelfabrieken werd in verband met de werkloosheid door den minister met 60 uur per jaar verkort. Ten aanzien van de voorschriften der kaascontrole zijn een aantal wijzigingen in Voorbereiding. Er volgen mededeelingen over den kaas- afzet, de caseïnebereiding. de consumptie melkbereiding, het zuivelkwaliteitsbureau, terwijl ten slotte het een en ander wordt medegedeeld omtrent de plannen tot op richting ecner Zuivelfabriek in de Wierin- germeer. Plannen oprichting Zuivelfabriek Wieringermeer. Met de voorbereiding van de stichting ecner Zuivelfabriek in Wieringermeer gaat het. goed. De belangstelling van de veehou ders en de Afdeclingen der 3 Centrale 7.andbouworganisaties) is zeer goed, bijna W der veehouders is bereid tot medewer king en verwacht mag worden dat dit per- vcntage nog zal stijgen. De statuten zijn na tweede lezing goedgekeurd en vastgesteld en zullen Notariëel worden verleden. Het Huishoudelijk Reglement is ook goedge keurd. Het Bestuur is gekozen en de func ties zijn verdeeld. Er is een practische rege ling getroffen door in de statuten op te nemen dat uit elk der drie afdeelingen der Centrale Landbouworganisaties 3 leden zullen worden gekozen tot Bestuursleden. De aansprakelijkheid is beperkt geregeld, voor veehouders met minder dan 15 H.A. land is deze f 1000.voor veehouders met grootere bedrijven f 3000.Het leden regis ter is door 86 veehouders geteekend, ver wacht wordt dat dit aantal in 1938 nog belangrijk zal toenemen. De gemeenschappelijke aansprakelijkheid zal volgens de verwachting einde 1938 pl. m. f 300.000.bedragen. Nu kan reeds ge rekend worden on een kwantum te verwer ken melk van 6>£ milliocn K.G. per jaar. In 1910 zal zeker 10 millioen K.G. melk te ver werken zijn. De afspraak is dat niet zal wor den begonnen met. het bouwen van de fabriek voor dat de te venverken hoeveelheid melk 7 millioen K.G. per jaar bedraagt; verwacht mag wor den dat in den nazomer met het hou wen wordt begonnen. Het bouwplan voor de fabriek is bijna gereed. De regeling voor de crediet verstrekking 5s nu in voorbereiding, verwacht mag wor den dat dit in orde komt. Het resultaat van alle bemoeiingen van den Bond in deze is goed, omdat een flinke fabriek zal worden gesticht in een gebied, waar de veehouders bereid zijn tot algehee- Je samenwerking. Ware dit niet het geval geweest, dan zou "ten aanzien van de zuivelbereiding in Wie ringermeer een terrein van strijd om de melk ontstaan zijn, wat zeer te betreuren zou zijn geweest en wat nooit meer zou zijn to vereenigen voor samenwerking Yan alle .veehouders. Mededeelingen van den adjuncl- pecretaris. De heer Kraanen voegt hier aan toe nog benige mededeelingen omtrent de gehouden 'kaaskeuringen en boterkeuringen. Aan de laatste wordt thans door 23 fabrieken deelgenomen. Voorts omtrent het Zuivel kwaliteitsbureau, dat met ingang van 1 Augustus zijn werkzaamheden is begon nen. Er zijn besprekingen geweest met het P.E.N. omtrent de electriciteitstarieven, waarbij eenige gunstige resultaten konden Worden behaald. Tn hot Noorden van Noordholland is de Lijempf er in geslaagd de hand te leggen op een hoeveelheid melk, die dus voor de Coöperatie verloren is gagaan. De Com missie voor Coöperatie heeft zich bezig ge houden met de prijzenpolitiek van de Galak, die zich nauwkeurig op de hoogte fetelt van de prijzen, die door de coöperatie worden uitbetaald en die dan tracht daar even boven te gaan. Er worden voorts uitvoeringen mededeelin gen gedaan omtrent de consunipUe«nelk- J'ogeling in Noordholland. De heer Jm. Blaauboer wijst op de plannen, die aanhangig zijn om te komen tot de oprichting van een coöp. condensfabriek. Het op treden als concurrent zou een prijs- verhoogende tendens ten gevolge kunnen hebben in het consumptie- imelkgebied. De aangelegenheid zal in het bestuur worden behandeld. Rekening 1937. De rekening 1937 sluit met een bedrag aan inkomsten ad f 20.414.0414, aan uitga ven ad f 21.698.41 en wijst dus een nadeelig saldo aan van f 1284.36%- De rekening wordt goedgekeurd onder dankzegging voor het gevoerde beleid. Het nadeelig saldo ont stond vooral door het uittreden van een groote fabriek, waardoor dc omslag daalde, terwijl daarnaast het laboratorium, een f 600.meer vroeg. Verkiezingen. In plaats van den heer H. K. Koster, die aftreedt als lid van het bestuur, doch niet herkiesbaar is, wordt gekozen de heer Jm. Blaauboer, tot loden van de commissie voor de boterkeuringen, de kaaskeuringen en de landbouwcoöperatie worden respec tievelijk benoemd de heeren Hofstee, de Boer en G. Jongejans. Allen nemen hun benoe ming aan. Beschouwingen van den heer Geluk over de positie van de zuivel. Hoewel er van een verbetering van den export nog geen sprake is, zijn de prijzen gestegen, zoodat de positie gunstig is. De boterprijs nadert meer en meer de Deen- sche, wat hij toeschrijft aan een hetere be kendheid op de Engelsche markt. De Deen- sche boter schijnt haar onaantastbare posi tie te verliezen en de Nederlandsche boter profiteert van de positie der koloniale soor ten. In het eigen land valt een stijging in de consumptie van het Nederlandsche product waar te nemen, omdat er van een verbete ring van den export voorloopig wel geen sprake zal zijn. Uit onze Omgeving LAGENDIJK Sienn aan kleine tuinders. De regeling voor steun aan kleine tuinders zal, naar we vernemen, met 1 Juni a.s. in werking treden. ZUIDSCHARWOUDE. Postduif aan komen vliegen. Dezer dagen is bij den heer D. Keppel op de Raadhuisbuurt alhier een postduif aan komen vliegen. Op een ring aan den rech terpoot staat vermeld: De Waag 37/176. Voorts de aanduiding Amsterdam N. Kromboomsloot, Sociëteit „Gezellig Samentzijn": Als voorzitter van de sociëteit „Gezellig Samenzijn" is gekozen de heer N. Spaans. Brid ge-wedstrijd. De uitslag van de door „De Vroolijke Klaverheer" gehouden bridge-wedstrijd was als volgt: Oneven lijn: 1. J Stoop en M. Gouds blom 6 pnt.; 2. C. Wolf en H. Kramer 8 p.; 3. H. Komen en Jb. Grootjes 12 pnt.; 4. Jb. Zijp en K. v. Meurs 13 pnt. Even lijn: 1. J. Kramer en C. Stoop 7 p.; 2. D. van Kleef en J. Komen' 9 pnt; 3. D. Rijper en Jb. Rietveld 10 pnt.; 4 J. Oud huis en J. Schuit 14 pnt. NOORDSCHARWOUDE. 50 Jaar getrouwd. Gisteren vierde het. echtpaar Jb. Zijp Schipper zijn 50-jarig huwelijksfeest onder talrijke blijken van belangstelling. Het fan farecorps bracht hun een serenade. Autotocht Ouden van Dagen. In de gehouden vergadering van het Comité voor Ouden van Dagen voor het houden van een Autotocht, werd oesloten dit jaar dezen autotocht op Woensdag 1 Juni tc houden. Dc reis gaat naar Amsterdam, waar o.m. Artis zal worden bezocht, waar een re ductie op den entreeprijs tot f0.25 per per soon wordt toegestaan. De tocht zal gemaakt worden met autobussen. De terugreis gaat over Purmcrend. In beide gemeenten, Zuid- scharwoude en Broek op Langendijk, zal met busjes worden gecollecteerd. Vaste lasten. In de gisteravond gehouden vergadering van de Vaste-lastencommissie is tot voorzit ter gekozen dc heer S. de Boer en tot secre taris de heer P. Boon, bij wien gegadigden zich kunnen vervoegen. Uitvoering Hercules en Hygiea. Gisteravond werd in de zaal van den heer J. de Bakker de derde filmavond gehouden met de film van de non-stop-revue Met Vol le Vaart. De zaal was geheel uitverkocht. De uitvoering is wederom een succes go- worden. Na afloop van de filmvertooning heeft een kleine huldiging plaats gehad van den heer Boot, de directeur van de gym. De heer Wilmink, een der cineasten ver zocht zijn medewerker, den heer Deutekom en den directeur, den heer Boot, op het too- neel te willen komen. Do heer Wilmink her innerde aan de huldiging, welke hij en de hr. Deutekom hebben ondergaan. Dat heb je als je aan den weg timmert. Er is deze da gen echter achter de schermen zeer veel gewerkt. Al het vuile werk is eigenlijk door den heer Boot opgeknapt. U weet, dat wij vele uren aan de vervaardiging van cle film hebben besteed, maard en meesten tijd heeft de heer Boot er wel aan ten koste gelegd. Wanneer wij wilden filmen en dit vooruit hadden gezegd, was, als wij kwamen, alles steeds in orde en konden wij 'zoo beginnen. Dat was het werk van den heer Boot. Spr. bood den heer Boot een keurig sport-horlo- ge met de inscriptie „Met Volle Vaart" ter herinnering aan en eindigde met een drie werf hoera uit te brengen op don eminonten directeur van Hercules en Hygiea, waarmee de aanwezigen spontaan in stcmdcns De productie van volle melkproducten is stijgende, die van magere dalende. Dit houdt vermoedelijk verband met Spanje. Het zal de vraag zijn of straks in dat- land echter de markt voor onze 40 plus kaas terug te vin den zal zijn. Dé prijs der volle melkpoeder beweegt zich met de boter in stijgende lijn, die van de magere blijft stabiel. Loonend is de positie voor den boer ech ter nog niet. Urgent is het vraagstuk van een renda bele verwerking der ondermelk. Er dient te worden overwogen of de boer in zijn be drijf moer ondermelk kan verbruiken. Voor Noord-Holland is deze kwestie van minder gewicht dan vóór andere gewesten. Door het nieuwe verdrag met Duitsch- land is de export van zuivelproducten naar dit land benadeeld. Frankrijk heeft voor den export nog maar weinig te beteekenen. Naar België gaat nog veel kaas. De Bel gische producenten trachten echter hun re geering er van te overtuigen, dat hen meer bescherming moet worden verleend. Engeland staat voor onze zuivelproducten grootendeels geheel open. Door do in dit land ingestelde contingenteering zijn onze condensfabrieken zeer gedupeerd. Afscheid Dr. Schey. De heer Ir. H. J. Huisman wordt onder applaus benoemd tot adviseerend lid van het bestuur. De voorzitter maakt van deze gelegen heid gebruik een afscheidswoord te richten tot den vertrekkenden dr. Scheij, dié als ad viseerend lid van den bond zooveel jaren een eigenaardige positie heeft bekleed. Dr. Scheij krijgt vervolgens het woord en spreekt zijn dank uit voor de groote hulde, welke hem eenige dagen geleden door de gcheele organisatie en dus ook door dezen bond, is gebracht. Het woord wordt nog gevoerd door den heer Nobel, die Dr. Schey zeer aangedaan dankt voor de medewerking, die hij in den loop der jaren van hem heeft ondervonden. De beschrijvingsbrief voor. den F.N.Z. le vert geen stof voor besprekingen. Bij de rondvraag komt ter sprake een invoer van 10 millioen Kg. ingeblikt vleesch, die de regeering zou willen doen plaats heb- be. Gehoopt wordt, dat het bestuur krachtig zal meewerken om eventueel een dergelijke invoer tegen te gaan. Het bestuur zal paraat blijven. i Hierna volgt sluiting. i SINT MAARTEN MEISJE TE STROET TE WATER GERAAKT. Een dochtertje van" den heer Corbijn al hier, geraakte in de breede voorsloot bij de ouderlijke woning. Door het manmoedig optreden van den jongenheer G. de Geus Tz., die pardoes in het koude water sprong en de drenkelinge op het droge haalde, is erger voorkomen. NAAR AANSLUITING BIJ DE BEGRAFE- NISVEREEN. TE DIRKSHORN. Daar men ook hier tot oprichting van een begrafenisverceniging wilde komen, maar dit door de verspreide ligging der tot onze gemeente bchoorende dorpen en gehuchten op groote moeilijkheden zou stuiten, is aan de vereeniging „De Laatste Eer", te Dirlcs- hora aansluiting verzocht. En zoo werd Donderdagavond, in café „Rust cn Lust", een vergadering gehouden waarbij het bestuur van genoemde vereen, tegenwoordig was om het een en'ander te bespreken en toe te lichten. Hierbij bleek, dat de heeren tegenover het aansluitings- ideé heel sympathiek stonden. De heer (ie Vries, voorzitter, deelde mede, dat, als er besluiten zouden worden geno men, cleze een voorloopig karakter zouden dragen cn natuurlijk eerst aan de algemee ne vergadering ter goedkeuring moesten worden voorgedragen. Het reglement werd hierna arlikelsgewijze behandeld, zoodat de aanwezigen volledig op de hoogte werden gebracht, Verschillen de vragen kwamen hierbij nog naar voren. Na deze behandeling werd door 't bestuur de voorwaarde tot toetreding bekend ge maakt, waarbij bleek, dat bij toetreding als inleggeld moet worden bteaald voor ge zinshoofden, (waaronder begrepen de vrouw en de kinderen beneden de 18 jaar, bene vens personen in dienstverband beneden de 18 jaar en pupillen) van 20—29 jaar f 2 per gezin: van 30—39 jaar f 4 per gezin; van 4050 jaar f 8.per gezin en van 50 —59 jaar voor elk jaar f 1.50 meer. Voor inwonende gezinsleden boven de 18 jaar was het inleggeld bepaald op f 0.75 van 2029 jaar; f 1.50 van 30—^39 jaar; f 3.- van 40—49 jaar en van de 50^-60 jaar, voor elk jaar f 0.50 nleer. Voorts een jaarcontributie van f 3.50 per gezin en f 1.25 voor gezinsleden boven de 18 jaar. Omdat zoo weinig personen ter vergadering waren, werd besloten de afwe zigen door huisbezoek nader te bewerken, waarvoor dc heeren D. Koning en G. Sloof zich beschikbaar stelden. Voorts zullen cir culaires worden rondgestuurd. OUDE NIEDORP LANGEREIS. (Oude Niedorp). Kat zoogt jonge konijnen. Bij den heer Kluft alhier schonk een ko nijn het leven aan een aantal jongen; he laas moest het mocderdier zelf hierbij het leven laten. Het vraagstuk, dc diertjes in het leven te houden, was natuurlijk niet zoo maar opgelost.' Buurman Kroon wist echter raad. Bij zijn kattenfamilie had hij gezinsuitbreiding ont dekt. En u begrijpt, wat er gebeurde: de jonge konijntjes werden in het kattennest gelegd. En daar zijn zij hartelijk ontvangen. Met veel trots zoogt moeder-poes de lang- oor-kindertjes. WIERINGERMEER Burg. Stand van 30 April tjn. 6 Mei 1938. Geboren: Marinus Antonius, zoon van A. Fr. Loeckx en M. E. Mertens; Jacobus Adri anus, zoon van A. F. Loeckx en M. E. Mer tens; Marie Louisa Leonie, dochter van F. M. J. Temmerman en M. C. Sturm; Mein- dert, zoon van H. Smid en M. Slim; Pie- ternella Jacomina, dochter van A. Al laar t cn S. T. Clarissen. Ondertrouwd en Getrouwd: Gceme. Overleden: Gecne, WIERINGEfr Burgerlijke stand van 25 April t.m. 6 Mei 1938. Geboren: Hilda Marianne, d. v. S. Koorn en M. Koster; Petronella Anje, d. v. J. Ho ving en J. Leijenaar; Jan, z. v. M. Tijscn en G. M. Kingma; Klaaske, d. v. P. Vogel zang en T. Schipper; Meintje, d. v. J. P. Kaptein en A. Asjes. Ondertrouwd: G. W. Waiboer en T. Koorn M. C. Hollander en G. W. Koorn; J. Ansink cn G. v. d. Velde. Gehuwd: Geene. Overleden: Jacob Tijscn, 74 jaar, echtg. v. M. Kool; Dirk Klein, 63 jaar, echtg. G. Mul der. Dienstplicht. Het Jaarlijksch onderzoek van militaire kleeding zal in deze gemeente plaats vin den in het Raadhuis te Hippolytushoef, op 30 Mei a.s., voor de lichting 1926, des nam. 2 uur, en voor de lichting 1929 des nam. 2.45 uur. POLITIE. Verloren: een pak hakbijlen. Inl. bij den gem.bodc. BARSINGERHORN JAARLIJKSCH ONDERZOEK DIENST PLICHTIGEN. Het Jaarlijksch onderzoek van dienst plichtigen der lichtingen 1926 en 1929, waar aan 14 personen uit deze gemeente zullen deelnemen, zal worden gehouden te Scha- gen op 3 Juni a.s. in het Noordhollandsch Koffiehuis. EERSTE OEFENING DIENSTPLICHTIGEN De volgende dienstplichtigen der lichting 1938 zijn opgeroepen om voor eerste oefe ning in werkelijken dienst te komen: R. Bil op 1 September 1938 bij de Zeemacht te Den Helder; G. Bak op 4 Oct. 1938 bij het 4e Halfregt. van het le Regt. Huzaren te Milligen; J. Th. Broersma bij het Korps Luchtdoel Artillerie te Utrecht op 19 Decem ber 1938. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtigen IL Beets en J. Blom der lichting 1937 uit deze gemeente, behoo- rende tot de le Comp. Geneeskundige troe pen zijn aangewezen om op 10 October a.s. te Amersfoort voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen. HARENKARSPEL BURGERLIJKE STAND OVER DE MAAND APRIL Geboren: Pieter, zoon van Hendrik Bruin en Catharina Theodora Bekker; Catharina Maria Elizabeth, dochter van Martinus Dekker en Elizabeth Kaandorp; Cornelia, dochter van Arie Pankras en Kaatje Noord- strand; Margaretha Beatrix, dochter van Mattheus I-Ioogeboom en Margaretha Pronk; Anna Catharina, dochter van Johannes Pe trus Bakker en Maria Jansen; Johannes Herman, zoon van Johannes Jaspers"én Cor nelia Bruih; "Johannes "Córrielis, "zoon van Wilhelmus Adrianus Ligthart en Catharina Boekei; Simon Nicolaas, zoon van Theodo- rus Goedhart en Dieuwertje Vijn. Ondertrouwd: Petrus Jacobus Vis, 23 ja ren, rietdekker, wonende te Opmeer en Wil helmina Maria Cath. Blaauw, 21 j. wo nende te Ha ren karspel; Petrus Josef Stet. 31 jaren, militair, wonende te Oudkarspel en Petronella Kuilboer, 21 jaren wonende te Harenkarspel; Johannes Baas, 27 jaren, landbouwer, wonende te Schagen en Maria Hillegonda van der Gulik, 24 jaren, wonende te Haren karspel. Getrouwd; Pieter Jan Schrieken en Trijn tje Francis; Johannes Baas en Maria Hille gonda van der Gulik; Petrus Josef Stet en Petronella Kuilboer; Petrus Jacobus Vis en Wilhelmina Maria Catharina Blaauw. Overleden; Anna Gieling, oud 23 jaren en Pieter Govers, oud 67 jaren, weduwnaar van Aagtje Zeeman. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Arie C. Smit, van Den Haag naar Dirkshorn B 79; Lourentius Stoop, van Den Helder naar Kalverdijk G 89; Wilhelmi na C. Boekei, van Oude Niedorp, naar Tuitjenhorn H 81; Catharina E. Tesselaar van Heiloo, naar Kalverdijk G 85; Joscph C. Spaans van Den Helder naar Kerkbuurt A 11; Elisabeth Harfog van Hoogwoud naar Schagerwaard C 118; Rense ten Wolde van Akersloot naar Schagerwaard C 41; Corne- lis T. Komen van Zuidscharwoude naar Woudmeer F 23. Vertr.: ïmmetje Manneveld n. Den Helder Sliiisdijkstr. 141; Trijntje Francis naar Oud karspel A 313; Johanna Jansen naar Alk maar Spoorstr. 64; Anna C. Bos, naar Heer- hugowaard D 29; M. H. van der Gulik naar Oudkarspel B 106; Wilhelmina M. C. Blaauw naar Berkhout, Zuidspierdijk. LEEUWARDEN, 6 Mei. Veemarkt 154 Enterstieren f 75175, 50 Twenterstieren f 175—355 per stuk, 465 vette koeien f 140—270 per stuk, 1152 melk en kalfkoeien f125300, 98 pinken f 65—150, 31 vette kalveren f 20—65, 1005 nuchtere kalveren f 37.50, 510 vette schapen f 12 —30, 98 weideschapen f 11—20, 764 lamme ren f 7—11, alles per stuk, 350 vette var kens f 38135 per stuk, 46—52 ct. per Kg., 31 magere varkens 2245 ct. per Kg., 143 kleine biggen f 10—20 per stuk, 34 bokken en geiten, 64 paarden. Totaal-aanvoer 4949 stuks. Zuivel. Nagelkaas 436. Edammerkaas 17—24, aanvoer 1277 Kg. Mijnboter 1.31— 1.30 per Kg., veilingboter 1.28 per Kg., aan voer 0/3, 3/6 en 0/12 vaten. Commissie 90. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 20.000 Kg., prijs 2%4 ct per stuk, handelsprijs 52%—57% per Kg. Eendeieren: aangevoerd 500 Kg., prijs 2%—3 ct. per stuk, handels- prijs 37%42% ct. per Kg. Pluimvee. 30 Slachthanen f 0.600.90, 100 slachtkippen f 0.60—1.10, 115 jonge ha nen f 0.70—1.25, 50 piepkuikens f 0.25—0.40 per stuk. OVERGANGSMOEILIJKHEDEN BIJ HET P.E.N. Door de overgang van het G.E.B. tot het P.E.N., is een eigenaardige situatie ontstaan. Het is een ieder, die verhuizen gaat of zich in Schagen gaat vestigen, aangeraden dit da gen tevoren op te geven. Doet men dit niet, dan loopt men de kans geruimen tijd stroom loos te zitten, omdat niet eerder tot plaat sing van den meter wordt overgegaan, na dat allerlei formaliteiten zijn vervuld. Een lange lijst moet worden ingevuld, en naar het P.E.N. te Bloemendaal gezonden. Wanneer de vragen naar genoegen zijn be antwoord en naar de persoon en anteceden ten van den aanvrage^ is geinformeerd volgt al dan niet de order aan het personeel lot aansluiting. Slechts in noodgevallen heeft het personeel te Schagcn machtiging een voorloopige aansluiting tot stand te brengen. Ook doet men goed de voorwaar den van aansluiting te bestuclecren, daar deze hier en daar nogal voetangeltjes en klemmen bevatten. ALLEEN-VERTEGENWOORDIGINO. Aan den heer Jan Buisman Jr. zaadhan- del alhier is de alleen verkoop voor Schagen in handen gesteld van het verdelgingsmid del voor slakken, waarvoor in kweekers kringen reeds 'n groote belangstelling be staat. „Elifox" wordt dan ook als het eeni ge afdoende middel van de gevreesde slak- kenplaag genoemd. Voor bijzonderheden ziet men de adv. in dit nummer. DE WAARDE VAN HET U.L.O. Daar voor vele jongens en meisjes het eind van de Lagere Schooltijd aanbreekt en de ouders een beslissing moeten nemen voor de verdere studie van hun kinderen, heeft men besloten op Woensdag 11 Mei a.s. in de U.L.O.-school een vergadering te beleg gen, waar de heer S. Roosma uit Zaandam, hoofdbestuurslid van de Vereeniging voor M.U.L.O., zal spreken over de waarde van het U.L.O. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie voorkomende in dit blad. THEATER ROYAL. „Nancy Steele wordt vermist." De beruchte gevangenisopstand, die in het jaar 1927 losbarstte in de Folsom-gevange- nis in de Vereenigde Staten, vormt den in houd van de zeldzaam boeiende film „Nan cy Steele wordt vermist". De muiterij van tientallen vertwijfelde gevangenen wordt in beeld gebracht, een exclusief, doch zeer actueel gegeven. Victor McLaglen en Peter Lorre vervul len de hoofdrollen in deze emotioncele, prachtig geënsceneerde rolprent. Men ver- zuime niet, de film, die heden- en morgen avond in Theater Royal draait, te gaan zien. Noordscharwoude, 6 Mei '38. Mijne Heren, In Uw blad van gisteren kwam een re portage voor over het interview, dat één Uwer redacteuren had met den burgemees ter van St. Pancras, tevens voorzitter van de Commissie van Beheer der Gemeenschap pelijke Gasfabriek. Deze reportage ging on der meer over de bekende „kwestie-van den Abeele." Tot mijn verbazing ontmoette ik daarbij een passage, waar in het geenszins mede eens ben. De burgemeester van St. Pancras zou hebben medegedeeld, „dat het reeds was voorgekomen, dat de directeur aan den amb tenaar v. d. Abeele moest weigeren, hetgeen deze als raadslid vroeg." Welnu, ik ontken ten stelligste, dat zo iets zich heeft voorgedaan. Tijdens de duur van mijn raadslidmaatschap is het mij slechts eenmaal overkomen, dat ik don di recteur als raadslid ontmoette, en dat was in een vergadering van de Commissie tot onderzoek van de begrotingen. Doch bij die gelegenheid is zo iets als de aangehaalde passage niet voorgevallen. - Waar ik -dit „motief voor de ongewenst heid van het raadslidmaatschap" tegen kwam in een interview met den voorzitter der Commissie van Beheer, meende ik goed te doen, door aan hetzelfde orgaan, waarin dat interview is opgenomen, ook mijn ont kenning toe te zenden. Intussen, een mens is feilbaar en kan het aan mijn ge heugen liggen, dat ik van dit voorval niets meer afweet, ^och ik vertrouw, dat men dan mijn geheugen wel zal opfrissen-. Gaarne zou ik derhalve zien, dat U de ze tegenspraak wilde publiceeren. waarvoor ik U bij voorbaat mijn erkentelijkheid be tuig. Hoogachtend, J. v. d. ABEELE. (De burgemeester heeft zich inderdaad uitgelaten, zooals wij dit in ons artikel weergaven. De beoordeeling van de juist heid hiervan is natuurlijk niet aan ons Red.) Vereeniging van Zuivelmaatschappijon'. Edammer kaas 20 plus 9—9.50, 40 plus 16 17, Goudsche 20 plus 9—9.50, 40 plus 16 17, broodkaas 16—17. Stemming goed. Overzicht: Als gevolg van den slechten afloop van de markt op Vrijdag van de vorige week en het aanhoudende gure weer was de aanvoer van runderen heden nog iets kleiner. De handel in zware stieren was redelijk en prijshoudend, lichte soorten zeer kalm. Vetle koeien goede soorten iets beter .overigens nog vrij stug. Melk-, kalf- cn weidekoeien niettegenstaande kleinen aanvoer handelsstemming gedrukt. Goede soorten nog redelijk te plaatsen, overigens traag en iets lager. Pinken flauwer. Vette kalveren vrijwel prijshoudend, nuchtere, handel iets beter, zware iets duurder. Var kens vrijwel prijshoudend. Wolvee handel uiterst kalm, alhoewel iets meer vraag naar lammeren. De N.V.C. nam 121 varkens over. ALKMAAR, 6 Mei. Kaasmarkt Aangevoerd 36 stapels, zijnde 108.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f21.50, boerenkaas kleine f21.50 per 50 Kg. Handel matig.

Schager Courant | 1938 | | pagina 11