Radioprogramma Uit onze omgeving W1ERINGERWAARD EERSTE LUSTRUM „ONS GENOEGEN." Feestavond „Oké" en succes. Onze muziekvcrceniging „Ons Ge noegen" heeft haar eerste lustrum herdacht in den vorm van twee feest avonden, welke Zaterdag en Zondag gehouden zijn in de keurig versierde zaal van den heer P. Schenk. Zaterdag was het de officieele avond. De voorzitter, den heer Chr. v. d. Kolk Jz., heet te in 't bijzonder wolkom burgemeester inet zijn echtgcnoote, de aanwezige raadsleden en verdere genoodigden. Spreker memoreer de de moeilijkheden, welke men in hel eerste 5-jarig tijdvak heeft moeten meema ken. Begonnen met 25 leden, waarvan 20 misschien nimmer een noot muziek gekend haddon, zijn er thans nog 6 a 7 van do oude garde over. Aan hen een ccrcsaluut! Ook tot do burgerij en den directeur, don heer v. Glubbeck, werden dankwoorden ge richt. Hierna werden een viertal muzieknum mers uitgevoerd. De lieer v. Glabbeek zcide nog, dat de voorzitter en zijn openingswoord één per soon had vergeten, n.1. zichzelf. Spr. bracht den heer van der Kolk hulde voor alles, wat hij ^als voorzitter voor de verccniging lieoft gepresteerd. Fclicitatiën waren ontvangen van „Kunst zin" van Julianadorp, „Apollo," Wicringer- waard, Bloemstukken van de voetbalvereen. en van „Olympia," alsmede een mooie krans voor het vaandel van de familie Schenk. Dan is het woord aan burgemeester Kaan, die de vereen, hartelijk geluk wenschtce Spr. had waardeering voor het taaie volhouden en de medewerking, welke steeds bereidwil lig wordt verleend. De hoer Jb. Kaan Kz., sprak namens de gymn.-vereen. „Olympia," Namens de voct- lialyercon. sprak (ie heer Woestonburg. De laatste spreker was de heer Gooscns die namens de zangverecniging W.A.Z. cenige hartelijke woorden tot de jubilecrcnde ver ccniging richtte. Alle sprekers werden door den heer v. d. Kolk beantwoord, speciaal de fam. Schenk was men zeer erkentelijk. Na alle toespraken en felicitatiën waren we dan gekomen tot de opvoering van de feestrevue Oké, muziek, zang, dans. opgevoerd door 20 medewerkenden. Wij heb ben in onze gemeente een tweeden Jan Buisman gevonden in den persoon van den heer van den Brink, die deze leuke revue geheel alleen in elkaar heeft gezet. Het zou ons te ver voeren om alle tafree- Icn te bespreken. Zoo iets moet men zien. Onbedaarlijk is er gelachen om Tutti en Trut li, met zeer veel genoegen hebben we geluisterd naar de zang van Mevr. Braaf- Smit en ook naar de girls. De samensteller v. d. Brink als humorist enz., ook gaarne en woord van hulde. Er ging maar éón roep van uit n.1. we hebben buitengewoon geno ten. het was Oké. Beide avonden een geanimeerd bal met uitstekende muziek tot besluit. r COLLECTE RECLASSEERING. De door cenige jonge dames gehouden col- loc te \ooi' de Reclasseering hooft in deze gemeente ruim f 31.opgebracht. ANNA PAULOWNA HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De lieer C. D. Rezolman opende de afd.- vcrgadcring van de H. Mij. v. L., met een welkomstwoord, in het bijzonder gericht tot den heer Schlaman, die een lezing zou hou den over: ,,'t Leven der bacteriën". Mededeelingen. De wed. van wijlen den heer J. A. Waiboer zond een schrijven, waarin zij, mede namens haar kinderen, dankte voor den prachtigen krans, waarmee de afdccling de nagedachte nis van haar oud-voorzitter heeft willen eeren. Een brief van de Coöp. Superfabriek te Vlaardingen was aanleiding tot het besluit, zich mot de directie te verstaan over een gcschikten datum voor een excursie naar die fabriek. Ingevolge machtiging verkregen in de vo rige vergadering, heeft het bestuur eenpro- jeclie-lantaarn (voor filmplaatjes) gekocht van grootor lichtsterkte dan de toen gede monstreerde. Dc prijs is ook even hooger. ruim flOO— De automatiscering van de telefoon, die cincl 1030 gereed zal zijn, heeft tot gevolg dat waarschijnlijk enkele leden hij den kring Wieringerwaard of Oudesluis zullen komen. Eenige werkgevers hebben, particu lier, besprekingen gevoerd met afge- vaardigen der werknemersbonden. Zij kwamen tot geen resultaat en ga ven den raad zich tot de afdeeling der H. Mij. v. L. te wenden. Dat is gebeurd. De afd. vindt zich echter niet. de vereeniging om een arbeids conflict te sluiten: 't is geen werk- geversvereeniging. liet bestuur was wel genegen aan de loden te advi- seeren f2.75 per dag als minimum loon voor een volwaardigen arbeider tc betalen. De arb.bonden nemen ech ter geen genoegen met commissie van loonndvies (welke functie het be stuur, daar de tijd drong, bereids aanvaardde), maar vragen een com missie, die over het loon kan onder handelen. Zij achten zich nu genood zaakt dc tusschenkomst van den Minister van Ec. Zaken in to roepen Het schrijven, waarin dit meege deeld wordt, werd voor kennisge ving aangenomen: de vergadciing besloot evenwel toch aan alle leden bovengenoemd advies (f2.75 per dag) tc geven. Beschrijvingsbrief. Dc heer Wilms verzocht vragen tc rich ten tot het Hoofdbestuur over het niet opnemen van een verweerschrift legen een mgcz°ndon stuk in het orgaan van do H. M- v. L. De heer Rezelman, zelf hoofd bestuurslid. zal eerst informeeren, hoo de ze zaak zich werkelijk heeft toegedragen. De afgevaardigden ter alg. vergadering zul den ('an v00,a* °P ('e boogie gesleld wor- De vergadering vroeg: aan te dringen op eruooging der graanrechten, zoodat de DINSDAG 10 MEI 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Plechtige inwijding van de nieuwe KRO studio's. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek.' 2.30 Reportage, afgewisseld met gramofoon- platen. 3.00 Openingsplechtigheid. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Kamerorkest, 5.45 Felicitaties. 6.05 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over de Pygmeën van West- Afrika. f.35 Sporthalfuurtje. 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen. 8.15 KRO-koor en -symphonie-orkest. 9.00 Fliisen van den dag, afgewisseld met gramofoonmuziek. 9.30 KRO-orkesten en solisten. 10.40 Berichten ANP. 10.5012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum H, 301,5 ro. AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 BVU. 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10 0 Jetty Cantor'.s ensemble. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramofoonmuziek. I,00 Omroeporkest. 2.00 Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Lyra-trio. 4,40 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Aeolian-orkest en soliste. 6.30 Causerie over het humanisme. 7 00 Voor de kinderen. 7." o AVRO-Dansorkest. 7.40 Declamatie. 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen, Gramo foonmuziek. .30 De Bonte Dinsdagavondtrein. (9.30 10.00 Gramofoonmuizek). 10.45 Reportage. II.00 Berichten ANP. Hierna: het AVRO- Dansorkest. 1 L.40:12.00 Gramofoonmuziek. prijzen voor haver en gerst loon end wor den. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren R. L. Waiboer en H. Wilms, Bestuursverkiezing. In de plaats van de niet herkiesbare be stuursleden R. L. Waiboer en J. Linden- bergh, werden de heeren G. Gcerligs en K. Brugman gekozen. Rekening en verantwoording. De heer Van Balen Blanken gaf het vol gend overzicht van de financiën. Ontvang sten f 603.50 uitgaven f 572.07, saldo vorig jaar f 598.96, rente daarvan f 14.31. Bezit thans f 614.70. Verslag brouwgerstcommissie. De heer P. Kooiman bracht namens dc Brouwgerstcommissie. voor Anna Paulowna, Waard én Groet en Eierland, een belang wekkend en uitvoerig verslag uit. Hoewel de oogst te velde er niet. slecht voor stond, lieten de resultaten, wat kwa liteit en opbrengst aangaat, te wenschen over. De maar matige korrel en 't vrij hóogc vochtgehalte belemmerden de werkzaamhe den der commissie. De brouwerijen preferee- ren buitenlandsche gerst om het meer zekere eindresultaat door gelijkmatigheid van sor- tcering en lager vochtgehalte. Men is hier nog niet voldoende doordrongen van de eischen, die dc brouwerij stelt en bereikt daardoor niet altijd wat bereikt zou kun nen worden. Wordt daar niét meer op ge let, dan zal dit gebied, dat pionier is ge weest voor de teelt van bromvgerst, op den achtergrond raken bij streken met een gunstiger klimaat. In 1937 is in de wijze van aankoop ver andering gekomen. In navolging van Lon den en Berlijn is er te Wageningen een brouwgerstaankooptentoonstelling gehouden Ingezonden werden lolaal 19 monsters van 1141 ton brouwgerst. Do commissie hier zond 5 monsters, vertegenwoordigende 404 ton. Het hoogste aantal te behalen punten was 62. Het monster, eerste kwaliteit, verwierf 41 -punten en een bod van f 9.15. Het mon- sler 2e kw. 32 punten, bod f S.90; monster 3c kw. 28 punten, f 8.65; monster super. kw. 46 punten, geen bod; dc partij was eigenlijk te. klein, maar is later toch verkocht aan Iloinekens voor f 9.20 vrij geld; monster IJpolder, le kwaliteit, 33 punten, bod f S.75, Het monster supcrkwaliteit verwierf een eersten prijs als beste inzending uit het gebied ten Noorden van Rijn-Lek-Nieuwc Waterweg. Vorige jaren kon men 700 a 800 ton aanbieden op den eersten beursdag, nu slechts 400 ton op de tentoonstel ling, dat kwam vooral doordat Texel de commissie in den steek liet. Men beseft daar niet, gevaarlijk spel te spelen door zelfs voor de hoogste prijzen niet te willen leve ren, waarbij gespeculeerd wordt op de mogelijkheid zelf een nog iets gunstiger prijs to kunnen bedingen. De commissie kan niet doorgaan met bemonsteren en aanbieden als leve ring uitblijft. Daar zijn de koopers niet van gediend. Het zal zoo moeten worden, dat als men zijn gerst heeft laten bemonsteren, deze daarmee in handen van de commissie geeft. Men zou dan, liefst voor een vooraf afgesproken prijs, gebonden moeten zijn, totdat de commissie, bij de eerste poging tot plaatsing der partij, niet zou slagen. Op verzoek van „IJpolders" is men be hulpzaam geweest bij een pogincr om ook daar gezamenlijken afzet mogelijk te ma ken en heeft.daar succes mee gehad. Door de monsterkeuringscommissie wer den 91 monsters gekeurd, direct afgekeurd, wegens te smal en vocht, 10, voor schoonen terug gewezen 6. Van de overige 75 partijen konden 37 geleverd worden, totaal 273765 Kg., waarvan 2699G5 Kg. Kenia en 3800 Kg. Mansh. Hein eken nam af 138625 Kg. en Vollenhove 133140 Kg. De hoogste prijs was f 9.20, de laagste f 8.50 vrij geld. Voorz. deelde naar aanleiding van het verslag nog mede, dat Texel een anarte commissie gaat» vormen, en de heer Kooi man vulde nog aan met de mededeeling, dat Mansholt-tweerijige wordt afgevoerd van Advertenties Hierbij geven wij TJ kennis, dat tot onze groote droefheid plot seling is overleden, in het Centraal Zieken huis te Alkmaar, onze geliefde Man, Vader, huwd- en Grootvader, de Heer JAN PLUIM, in den ouderdom .van ruim 62 jaar. Wed. J. PLUIM— Bijkcr. A. FIJNHEER— Pluim. W. FIJNIÏEER. L. PLUIM cn Kleinkinderen. Nieuwe Niedorp, 8 Mei 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben des namiddags om 2 uur, te Winkel. Hiermede vervullen wij den droeven plicht U kennis te geven van het overlijden van on zen geliefden Man en Vader, den heer A. MEEREBOER, in den ouderdom van 53 jaar. Wed. N. MEEREBOER- Timmerman. P. J. MEEREBOER. Oudkarspel, 6 Mei 1938. De begrafenis zal plaats hebben op Maan dag 9 Mei, des namid dags 2 uur. Mot blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, JAN. A. WINK. M. WINK—Bood. Dirkshorn. Kade, 7 Mei 1938. IN PLAATS VAN KAARTEN. TIIEO GROEN en ANNIE DE GRAAF geven U kennis van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Zondag 29 Mei te 2 uur, Barsingerhorn, 7 Mei 1938. Thuis: Broek op Langcn- dijk 22 Mei. Receptie Barsingerhorn 29 Mei, 35 uur n.t. Toekomstig adres: laan 41, Soest. Schriks- Verloofd: MARIE LIEFHEBBER cn COR STAM. Harenkarspel, Noordschanvoude, 8 Mei 1938. Te koop Eiken Waschtobbe Kinderledikant, twee Emmers, twee Voetfietspompen, Petro leumstel, merk Kroonprins, twee Overgordijnstokken. II. v. RIESEN, Tin, Barsingerhorn Voor heeren op leeftijd Degelijk v. stof, solide gemaakt, sterk gevoerd, en laag in prijs zijn onze eigen gemaalde, zwarte, blauwe, en donker grij ze costuums. In elke verlangde kwaliteit, steeds een aparte sortcering modellen en kleuren. Ook voor corpulente figuren. Komt U overtuigen van.de lage prijzen. OTTO VAN OS HOORN, Groote Noord, Tel. 414. ALKMAAR, Laat, Tel. 2867, Gevraagd: Een nette Baker, in klein gezin, voor le helft Juli. Brieven bureau van dit blad on der letter G. Gevraagd tegen Augustus, een nette Kraamverzorgster. Brieven onder letter A, bureau van dit blad. Gevraagd: Een flinke DIENSTBODE, v. d. en n. C. BORST Kz., Blauwebrug, Barsingerhorn. de lijst van geschikte rassen voor brouw gerst. Dc kleur is niet goed. Bacteriën. Nadat den heer Kooiman dank was ge bracht voor zijn uitvoerig verslag, kreeg de heer Slaman*het woord, die oen lezing hield over bacteriën en z'n causerie illu streerde met plaatjes, vertoond met de nieuwe lantaarn. Ons verslag zou te uitvoerig worden al gaven we ook maar een beknopt overzicht den deze interessante lezing. De buitenge woon snelle „voortplanting" door deeling (zoodat b.v. in 4 uur tijds van 1 bacterie er 4000 kunnen zijn), de alom-tegenwoordig- heid, nuttige en schadelijke bacteriën, gun stige cn minder gunstige levensomstandig heden voor deze kleine wezentjes, reincul turen, invloed van lucht, licht, warmte en kou, en de bestrijding, die we daaraan ont- leenen, ontsmettingsmiddelen cn bacteriën doodende stoffen, bacillendragers al deze punten en nog meerdere kwamen hierbij ter sprake. Na de vertooning der lantaarn plaatjes en den dank, die voorz. aan den heer Slaman bracht, volgde de rondvraag. De hoer 11. L. Waiboer dankte voor de bloemenhulde hem bij zijn 25-jarig huwe lijksfeest gebracht en voorzitter deelde me de, dat het bestuur ook schipper Wilms, die 25 jaar den beurtdienst op Alkmaar on derhield, een bloemstuk zond. Hierna sluiting. Zwemvereeniging ,,'t Oude Veer". Zaterdag vergaderde 't, Oude Veer in Veer- burg. Do voorzitter, rlc lieer II. Jonker, kon een groot aantal leden welkom hceten. De notulen en het jaarverslag worden goedgekeurd. De kas blijkt met een saldo van f 12.20 te sliiiten. De voorzitter doet uitvoerig mededeeling van genomen besluiten op de kringvergade ring. De aftredende bestuursleden de hoeren N. Keiizer en A. J. v. Duuren worden herko zen. Het. bestuur zal worden uitgebreid met een adviseerend lid, waarvoor men den heer C. J. Mol bereid hoopt te vinden. Bij de behand ing van het zomerprogram- ma wordt het bestuursvoorstel aangenomen, dat de verccniging met het oog op jongere leden, bij wedstrijden in andere plaatsen, onmiddellijk na afloop van de prijsuitreiking naar huis zal gaan. 't Vastgestelde zomerprogramma vermeldt een grooten kringwedstrijd op 21 Augustus, verder een tweekamp tegen „De Wiel" tc Schagen en te Anna Paulowna, alsmede een onderlingcn wedstrijd en de jaarlijksche schoohvedstriiden. Voorzitter deelt mede, dat de hadinrichting begin Juni zal worden geopend. BARSINGERHORN Voetbalvereeniging opgericht. Naar wij vernemen, is er weer een voet balvereeniging opgericht voor Barsingerhorn en Kolhorn. Het clublokaal is gevestigd bij den heer D. Kooi te Barsingerhorn. WARMENHUIZEN Benoemd. De heer C. Blom te Heiloo en als volon tair werkzaam aan het gemeente-secretarie alhier, is als zoodanig benoemd in de ge meente Bergen. SINT PANCRAS Inenting. Van de bijzondere school gaven 34 ouders toestemming tot inenting der kinderen te gen roodvonk en diphterie, terwijl 42 geen toestemming gaven. (Openbare school 57 voor cn 6 tegen). Z1JPE Schietproeven. Naar wij vernemen bestaat het voorne men vanaf heden gedurende eenige dagen schietproeven te nemen uit een vuurmond, opgesteld in den duinrand nabij strandpaal 18. De proeven zullen hij duisternis worden genomen. Ter aanduiding van de onveilig heid worden aan de gren-zen van het ter rein lantaarns ontstoken. Weer mond- en klauwzeer. In deze gemeente is wederom een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd en wel bij het vee van den veehouder G. Bies- boer te Burgervlotbrug. Sinds eenigen tijd kwam deze ziekte niet meerin onze ge meente voor. PETTEN. Collecte. De opbrengst van dc collecte op den natio- nalen reclasseeringsdag bedroeg te Petten f 16.16. Meifeest. Zaterdag hield de moderne arbeidsrbe- weging te Petten haar Meifeest in het lokaal van den heer Vriesman, welke ge heel was bezet. Na opening door den heer Hollander was het woord aan het duo Jas per en Meraike, wier eerste optreden tc Petten een waar succes is geworden. Iloe is er genoten van de diverse voordrachten, terwijl ook de kleine Maaike niet haar zang en dans aller harten won. liet hoofdnum mer voor de pauze was zéker wel „Gas", waarvan velden onder den indruk kwamen. De heer Gcensen hield daarna de Mei rede, waarin hij scherp stelling nam tegen de door de regeering gevolgde politiek van aanpassen en bezuinigen. liet Plan van den Arbeid zou naar spr.'s meening een krach tige stimulans zijn tot verhoogde welvaart. Spr. besloot zijn speech met een beknopt, overzicht van de internationale gebeurte nissen. Na de pauze traden wederom Jasper en Meraike voor het voetlicht, die met een praatje, cn een liedje in het Westfriesch er echt de stemming in brachten. Al met al een goed geslaagde avond, waarvan de heer Hollander in zijn krach tig slotwoord met dankbaarheid gewag maakte. Bal tot besluit. HEER HUGOWAARD Bij dc op Zondag alhier op het terrein van den heer K. Oudeman gehouden harddra verijen door de plaatselijke Harddravcrij- verecniging Noord, werden de prijzen respec tievelijk gewonnen door: Quita, eigenaar van Leeuwen, berijder J. van Leeuwen Jr., le prijs f50.300 M.; Soia, eigenaar A. Kcij- zer berijder J. Wagenaar, 2e prijs f25.—; Tamboer, eigenaar M. Kapteijn, berijder W. Knossen, 290 M., 3e prijs f 15.Pinkerton, eigenaresse mevr. Jacobs, berijder K. Bak ker, 4e prijs f5.—. Door 13 paarden werd aan den wedstrijd deelgenomen. Voetbal NIEUWE NIEDORP N. NIEDORP II-I.V.V. II 2—6. N. NIEDORP III—DIRKSHORN II—5—1 N. Niedorp II dec/radeert! Op overtuigende wijze heeft T.V.V. II haar meerderheid over Nieuwe Niedorp II ge toond, waardoor de geelkragen naar de tweede klasse zijn gedegradeerd en Sijbe- karspel cn I.V.V. gelijke kansen hebben om in de eerste klasse te komen. Reeds met rust hadden de Ilpendammers een veilige 41 voorsprong verkregen door heter veldspel en hot goed benutten der kansen. In zooverre hadden zij geluk dat de scheidsrechter verzuimde een zuiver buiten spel-doelpunt te annuleeren. Na de rust heeft N.N. tegen wind flink partij gegeven en eenige goede kansen gehad tot het maken van doelpunten, waarvan er één werd benut Voor het eindsignaal klonk had I.V.V. nog tweemaal gescoord, de einduitslag was dus G2 voor I.V.V. N. Niedorp III nam revanche voor de in den uitwedstrijd geleden nederlang door nu Dirkshorn II met 51 to kloppen. ADSP. COMBINATIE—VRONE A 3-2. Negen van de elf opgestelde B.S.V. adspi- ranten waren opgekomen, om Vrone A, dc kampioen van afd. L., partij te geven. Voor den aanvang van den wedstrijd had er een kleine huldiging plaats. De aanvoer der van de B.S.V. ploeg Frcd Bus bood met eenige hartelijke woorden den Vrone aan voerder bloemen aan voor het behaalde kampioenschap. En toen gingen we voetbal len. Veel bijzonders is deze eerewedstrijd niet geweest. B.S.V. scoorde het eerst toen Leo Swak- man mooi was doorgebroken en den kee per van St. Pancras geen schijn van kans gaf. In de tweede helft zorgde Ternöhlen er voor, door een bal in eigen doel te trappen, dat de partijen weer op gelijken voet kwa men. Maar lang duurde het niet of Fred Bus liep door op een door Rein Maasen goed aangegeven bal en maakte er 21 van. Na dat daarna Wolf nog een keer fraai had gedoelpunt, wist Vrone a den stand op 32 te brengen, waarmede het einde kwam. JULIANADORP J.V.C.-NIEUWS J.V.Ck T ontving bezoek van H. R. C. IV voor d" Gouden Kruiswedstrijdcn. H.R.C. zette dadelijk een geweldig tempo in. J.V.C. kwam er in het eerste kwartier niet aan te pas. Een der aanvallen van H. R.C. werd besloten met een onhoudbaar schot van den middenvoor. H.R.C. midden voor. H.R.C. leidde met 10. JVC wist zich echter aan den druk te ontworstelen cn kwam op een eenigszins fortuinlijke wijze aan de gelijkmaker V-oor de rust wist JVC nogmaals to doel punten. Na de rust kreeg TIRC het windvoor deel. Niettegenstaande dit voordeel was J VC nu juist het meest in don aanval. Zij wist nog twee doelpunten te maken, ter wijl TIRC er niet één meer scoorde. 's Morgens speelde JVC in Den Helde.r tegen ITRC E en wist een zwaarbevochten 1—0 overwinning te behalen en daarmede tevens het kampioenschap. JVC A heeft oen schitterend seizoen achter den rug. Dertien wedstrijden werden achter elkaar gewonnen To koop: ROODE BEWAARKOOL- PLANTEN, best soort, plukklaar, Gebr. PA A RL B H R GSch age rwaard Te koop* KLEINE BLAUWE AARD APPELEN, 75 cent de zak (puik). J. BAK KER. G 14, Groolewal, Schagcn De courses verliepen op een enkel klein in cident, waarbij het paard te water geraakte, doch dc ruiter voor een nat pak bewaard bleef, schitterend. Aanleg gasbuizen. De gasbuizcnaanleg, die in het Noorden der gemeente aan den Westzijde van den Middenweg achter de boomenrij plaats vindt, is thans gevorderd tot aan dc hoeve Jagt- rust. NIEUWE NIEDORP Kolf wedstrijd. Gisteren had in de Prins Maurits alhier wederom het treffen plaats tusschcn de kolfclubs Koog aan de Zaan en Over de Helft alhier om den wisselbekcr. Beide clubs kwa men met 20 spelers uit, die ieder drie par tijen hadden te slaan. De uitslag was als volgt: De Koog 2136 pnt. Over de Helft 2031 pnt. Personeelprijzen werden behaald: liet hoogst aantal, punten Koog aan de Zaan met, gummi: W. Teeling 149 p.; 'met sajet II. Ero met 133 p. Het hoogst aantal punten Over de Helft met gummi: C. Goet met 141 p., met sajet P. Toe poel met 140 p. De hoogste serie over het geheel van de spelers die niet in de prijzen deelden, waarvoor de heer Gelder een prijs beschik baar had gesteld, viel na loting met Jn. Schenk, ten deel aan A. Sanders met 52 p. Dc Koog heeft thans dus een voorsprong van 125 p. Hoewel er over het algemeen niet best is gekolfd, heeft dit in geen enkel op zicht afbreuk gedaan aan sportiviteit cn gezelligheid. SCHAGEN DUIVENSPORT. De postduivcnvcr. „Het Oude Slot" hield gisteren een vlucht van Oudenbos'ch. Uil- slag: H. Domper 1. 12 en 25; H. Stenk 2, 8, 9, 16 en 17: M. do Boer. 3 en 26; Gebr. Faber 4. 22 en 29; G. Bos 5. 11, 23 en 24; P. G. dc Beer 6. 16. 15, 18, 19. 27 en 30; Jn. Bankert. 7, 13, 14, 21 en 2S; C. de Jongh 20, dc eerste duif geconstateerd 11 u, 5 min. KTBËRICHTENIÖ ALKMAAR, 7 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt: 1 paard prijs niet genoteerd; 6 nuchtere kalveren slacht f G10; 43 schapen f 1622 17.3 lamme ren f 9—11.50, 2 bokkken cn geiten prijs niet, genoteerd. ALKMAAR, 7 Mei. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groolhandël 6570 cent cn kleinhandel G7V272*4 cent en kleinhandel G7V2—172% centp er pond.. Ilandel matig. Kipeieren (groothandel) f 3.15—3.33, cn eendeieron f 2.S5. Handel matig. WARMENHUIZEN, 7 Mei. Gele kool f 7.308.20, Dcensche witte kool 8.00-9.20. Aanvoer: 1000 Kg. gele kool, 5100 Kg. D. witte kool. NOORDSC.ITAR WOUDE, 9 Mei. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDI.TK, 9 Mei. Aanvoer: 550 Kg. rabarber 5.70, 220 stuks bloemkool f 20—21, 2e soort 10.20—18, ALKMAAR. 9 Mei. Veemarkt. 69 Vett koeion f 170210, i vctto kalveren f 40—75, per Kg. 66—90 et., 176 nuchtere kalveren (slacht f G16, 16 vette schapen f 26—31, 292 vette varkens 5053 ct. per Kg. Handel matig. Biggenmerken Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat van 18 tot 23 April 1938 zijn' aange bracht 52.287 biggen,merken, tegenover 51.797 in de overeenkomstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 23 April j.1. gebruikt 355.152 merken, tegenover 414.G23 merken van de toekenning 1937 op bet overeenkomstige tijdstip van hot vo rige jaar. Voor een juiste heoordeeling dione, dat van 1 Januari lof genoemden datum in to taal zijn gemerkt 617,806 biggen, volk aan tal voor het zelfde tijdvak in 1937 bedroeg 564.702.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3