Schitterende promotiekans voor Alkmu Boys N.H.V.B. slaat slecht figuur Qüick promoveert, maar Hermes en F.V.C. verliezen N.H.V.B. Feyenoord en Heracles winnen fraai Het wordt tyd, dat het Nederlandsche voetbalseizoen ten einde raakt, want het wordt zoo langzamerhand een ware pe- netentie voor hen, die nu nog voor de be langen van hun club in het veld moeten. Want daar gaat het in de nu resteerende wedstrijden nog maar om, voor hun g e - n o e g e n zullen de spelers met deze, voor voetbal ongeschikte temperatuur, wel niet meer in het veld gaan. Toch zal het nog wel enkele weekjes aanloopen voor het „gesloten tijdperk" daar is, want over vrijwel alle linies moeten nog be langrijke beslissingen vallen. Kampioenschap van Nederland Heracles en Feyenoord for ever! Zoo b.v. in den strijd om het kampioen schap van Nederland, welke niet eerder dan Hemelvaartsdag, als Heracles en Feijenoord elkaar in Almelo zullen ontmoeten, beslist wordt. Gisteren hebben beide ploegen nog eens onderstreept, dat zij dit seizoen werkelijk de sterkste ploegen van ons land zijn. Feijen oord bracht den lastigen uitwedstrijd tegen DWS met een 21-zege tot een goed einde, terwijl het kranige Heracles opnieuw sterk de aandacht op zich vestigde door de zesde zege in successie in deze eere-competitie, welke dit maal met de formidabele cijfers 71 in Eind hoven op P.S.V. bevochten werd. Merkwaar dig genoeg bracht onze nieuwe international v. d. Veen van deze doelpunten-serie er geen enkel op zijn naam. Behalve de vraag, wie er kampioen van Nederland wordt, blijft ook nog die, welke als no. laatst van het vijftal zal eindigen, ter be antwoording over. Dit is de stand: Heracles 7 6 0 1 21—9 12 Feyenoord 7 5 2 0 18—7 12 D.W.S. 6 0 3 3 3—7 3 Be-Quick 6 1 1 4 7—13 3 P.S.V. 6 0 2 4 5—18 2 Om een plaats in de eerste klasse Bravo, Emma! Het ongelooflijke Is geschied! Emma heeft de prachtige kans van Hermes tot behoud van het eerste klasseschap om zeep gebracht door Breitner c.s. met 21 een koude douche te bezorgen. Thans zullen deze twee clubs een beslissingswedstrijd moeten spelen. Kranig werk van de Dordtenaren, om wier succes wij ons zeer verheugen. Dit is de eindstand: Hermes 4 2 11 118 5 Emma 4 2 11 7—5 5 Overmaas 4 1 0 3 611 3 Watergraafsmeer promoveert. B.F.C.Watergraafsmeer leverde een 10 overwinning voor de Amsterdammers op. Dit was een kostbare overwinning, want zij bracht de gast en met tweedeklasseschap. 2—3 0—3 2—4 3—6 2—2 1—1 Vierbondentournooi te Zaandam. A.V.B.—H.V.B. N.H.V.B.L.V.B. L.V.B.—H.V.B. N.H.V.B.—A.V.B. Rauchbeker. StrandvogelsHRC 2 D.T.S.Wieringerwaard Gouden Kruis. Schagen 2—J.V.C. 1—2 Kampioenschap N.H.V.B. SportersAtlas 02 Competitie. 4 F: Schagen 3Succes 4 61 Kampioenschap N.H.V.B. Sporters heeft er op eigen veld met 20 aan moeten gelooven tegen het kranige Atlas. Eerlijk gezegd hadden we aan zulk een succes niet willen gelooven. Intusschen heeft Atlas nu meteen de beste kansen verworven. Alles dient nu in het werk gesteld te worden om het eene punt voor sprong op Sporters tegen CSV (thuis) en WFC 4 (uit) te handhaven. Rauchbeker. HRC 2 bracht het een ronde verder tegen Strandvogels. Thans zal de wedstrijd Water vogelsHRC 2 moeten beslissen, wie van de twee Helderschen de finale op eigen veld krijgt te spelen tegen Wieringerwaard. De roodbroeken hebben het n.1. tot die finale kunnen brengen, doch het resultaat dat zij uit tegen D.T.S. boekten is wel heel pover (11) en bewijst, dat onze gedachtengang van Zater dag niet onjuist was. Gouden Kruis. Hier staat nu vast welke twee partijen elkaar in de finale van ons district zullen ont moeten: J.V.C. en Oudesluis, op het veld van eerstgenoemde. De Julianadorpers klopten Schagen 2 n.1. in de marktplaats met 21. Het wordt een spannende finale die de Oude- sluizers nog niet van hun oude tegenstanders hebben gewonnen. Engelsch profvoetbal een klasse sterker dan Duitschland Quick terug in het oude milieu. Wjj achten het een aangename taak om van verre het Nijmèegsche Quick onze gelukwen- schen aan te bieden met de behaalde promotie naar de eerste klasse. Met een ferme 3O-zege keerden de roodzwarten in het milieu terug, waar zij, èn krachtens traditie èn als een van Neerland's meest sympathieke voetbalclubs thuishooren. Dit is de eindstand: Quick 4 4 0 0 15—1 8 Rigtersbleek 4 2 0 2 65 4 P.E.C. 4 0 0 4 2—17 0 De Valk bl(jft aan. De Valk won met 20 van Hero, waardoor zy een klein kansje behield, terwpl Hero defi nitief werd uitgeschakeld. Dit is de stand: Bleyerheide 3 3 0 0 13—5 6 De Valk 4 2 0 2 8—8 4 Miranda 3 1 1 1 9—8 3 Hero 4 0 1 3 3—12 1 Hoogezand geeft zich niet over. Ofschoon F.V.C. aan een gelijk spel genoeg had om haar tegenstander van gisteren, Hoo gezand, in de eerste klasse te vervangen, was zij niet bestand tegen het zich met den moed der wanhoop vededigende Hoogezand. De gas ten wonnen met liefst 30. zoodat een extra wedstryd tusschen beiden zal moeten uitma ken, wie eerste klasser wordt (blijft). Dit is de eindstand: F.V.C. 4 2 11 9—5 5 Hoogezand 4 2 11 75 5 G.R.C. 4 0 2 2 4—10 2 Om een plaats in de tweede klasse De Boys zjjn er byna Den zeer belangrijken wedstryd tegen Z.V.V. hebben de Boys er schitterend af gebracht. Zij wonnen met de ondubbelzin nige cyfers 41 en verwezen daarmede het arme Z.V.V. naar de derde klasse. Met één van de beide concurrenten hebben de roodwitten dus afgerekend. Nu numero 2, in casu Bloemendaal, nog. Maar die opgave lijkt ons minder moeilijk dan die van gisteren, omdat Bloemendaal immers beslist moet win nen en dan nog slechts gelyk met de Boys komt te staan, in welk geval er dus nog een extra wedstrijd gespeeld zou moeten worden. Een gelijk spel brengt de Boys reeds het twee deklasseschap en o.i. moet het al raar gaan, willen zij dat niet bereiken. Met recht kan hier gezegd worden, dat de roodwitten met één been in de tweede klasse staan. Nog een rukje, Boys. en de promotie is een feit! Dit is de stand: Alkni. Boys 3 2 1 0 7—2 5 Bloemendaal 3 111 55 3 Z.V.V. 4 1 0 8 5—10 2 Engeland wint met 63. Het Engelsche voetbal-elftal heeft in het Berlijnsche Olympische Stadion op rus tige, bijna magistrale wijze getoond, dat het Britsche profvoetbal zeker een klasse sterker is dan het Duitsche amateurvoet bal. De profs wonnen met 63 in een wedstrijd, die rijker was aan staaltjes van „bright football", vooral van Engel sche zijde, dan aan spannende momenten. Het gebrek aan spanning was in hoofd zaak te wijten aan het verschil in speel- sterkte, die vooral in de eerste helft tot uiting ktoam. In het Vierbondentuonrooi te Zaan dam. Begunstigd door het prachtigste zomer weer, hadden gisteren te Zaandam de Vier bonden-wedstrijden plaats, ideaal weer voorde weinige kijkers. Voor de spelers was het werkelijk al te warm. Het was dan zeker ook wel voornamelijk de temperatuur en misschien de harde velden die een ongunstigen invloed op de presta ties hadden. O.i. bleven die nogal wat be neden de verwachtingen! Het Noord-Hol- landsche elftal vooral stelde danig teleur. N.H.V.B.L.V.B. Te precies elf uur trapte de Leidsche mid denvoor af en meteen ging het op het N.H.- doel, waar echter de backs op hun hoede waren. De eerste aanval van „onze provincie" leverde al een vryen schop op, doch deze werd minder goed genomen en bood niet de minste kans. Beter was de doelkans toen Blok den bal naar den linkervleugel dirigeerde; de Jong had ech ter veel te lang werk en Leiden kon zich vol komen herstellen. Het eerste goedgeslaagde moment van den N.H.-aanval was, toen Blok fraai voorzette en midvoor Selhorst even fraai inkopte. De Leidsche doelman wilde echter niet voor dit tweetal onderdoen en deed het even eens goed; ergogeen N.H.-succesje! Lang zamerhand kwam Leiden er wat beter in en moest doelman Roelofsen z'n talenten toonen. Het ging hem aanvankelijk goed af. Nadat Blok een kans gemist had, deed de middenvoor van Leiden het beter, toen hij, na een half uur spelens, een voorzet van links op de juiste wijze afwerkte; hij hield den bal even in en passeerde daarna onmiddellijk met een fel schot doelman Roelofsen (01). Toen even daarna de Leidenaren een strafschop er meters Een benauwde zege van Feyenoord op D.W.S Feyenoord heeft een kleine, benauwde zege op de Amsterdammers behaald, een overwin ning, welke volkomen verdiend was, doch in het laatste kwartier van de tweede helft aan een heel dun draadje hing. Ongetwijfeld demonstreerde Feyenoord het beste voetbal. Vooral in de eerste helft waren er perioden, waarin de Rotterdammers over alle linies domineerden. Het behoefde dan ook geen verwondering te wekken, dat na een half uur Feyenoord reeds een 20 voorsprong had, waardoor menigeen dacht, dat de Rotterdamsche club van de over- winnings reeds zeker was. Maar een tegenpunt van Melchers Sr. het eenige goede, wat de D.W.S.-midvoor dezen middag heeft gedaan bracht de spanning er weer in, die ook na de rust volkomen bewaard bleef. Mede hierdoor was het voor de toeschouwers een aantrekke lijke ontmoeting, al stond het spelpeil geens zins hoog. D.W.S. probeerde een nieuwe opstelling, welke niet voldeed. Een schutter bezat D.W.S. niet en de enkele schoten, welke er op het Rotterdamsche doel werden gelost, konden gemakkelijk door Van Male, die evenals Zondag j.1. tegen Arsenal, uitstekend op dreef was, op gemakkelijke wijze worden gestopt. Feyenoord is in haar gewone opstelling ver schenen. Het klopte soms wonderwel tusschen de linies en als Kantebeen wat beter op schot was geweest, dan zou de zege van Feyenoord zeker hooger zijn uitgevallen. Intusschen vormde het duo Caldenhove en Van Stokken weer het groote struikelblok. Na een kwartier nam Feyenoord op bijzon der fraaie wijze de leiding. Een voorzet van Vrauwdeunt zweefde juist over Caldenhove heen en De Vroet wist vallende in te koppen. Een prachtig moment van goed en snel voet bal. 0—1. De wedstrijd was ruim 20 minuten oud toen enkele gevaarlijke rennen van Draeger de in leiding vormden van een overwicht der Am sterdammers. Doch, zooals het bij voetbal reeds zoo vaak is gebeurd, geschiedde het ook ditmaal: er kwam een doelpunt juist aan dien kant, waar men het niet verwachtte. Een ver naar voren gespeelde bal van Lins- sen werd keurig door Kantebeen meegenomen en onhoudbaar door hem in een doelpunt om gezet, 02. Het was een blunder van de Rotterdamsche achterhoede, die bleef staan, toen Melchers Sr. op een pass van Wiertz doorliep en de DWS- midvoor tot zijn eigen verrassing een vrij veld voor zich kreeg. Van Male kwam daardoor te laat uit zijn doel en met een kalm schot verkleinde Mel chers den achterstand, 12. Direct hierna was het Kantebeen, die scoor de, doch dit doelpunt werd wegen „hands" geannuleerd. Na de pauze was het Feyenoord, dat sterk in de meerderheid was. Feyenoord wist de score niet te verhoogen en toen D.W.S. een kwartier voor het einde zich wat aan den druk wist te onttrekken, kreeg de blauw-zwarte voorhoede zelfs nog enkele kansen voor den gelijkmaker. Draeger miste een vrij gemak kelijke kans, toen hij op enkele meters van Van Male den bal kreeg toegespeeld. Calden hove verwisselde met Hilster van plaats. De internationaal steunde zijn voorhoede prachtig, een tweetal hoekschoppen was het resultaat van hard werken. In de laatste minuten stond heel Feyenoord te verdedigen, doch D.W.S. kon er niet door heen komen en zoo kwam het einde met een 21 overwinning voor de Rotterdammers. Italië-België 6-1 Gisteren heeft België in Milaan tegen Italië gespeeld. Voor de rust speelden de Belgen een goede partij, zij boden heftigen tegenstand en zorgden zelfs voor een groote verrassing, door dat zij. reeds na twee minuteh de leiding namen door een fraai doelpunt, dat Capelle uit een verrassenden aanval scoorde. Maar een kwar tier later was de stand weer gelijk, toen Meazza een strafschop onberispelijk in het net schoot en nog voor de rust zorgde Andreolo voor een 21 voorsprong voor Italië. Na de rust kwamen de Italianen er hoe langer hoe beter in en toonden tegen het einde van den wedstrijd zeer fraai voetbal, waartegen de Belgen zeer weinig hadden in te brengen. Pasenati passeerde den Belgische doelman nog een keer, terwijl de befaamde middenvoor Piola met drie schitterende doelpunten den eindstand op 61 bracht. naast plaatsten, mocht de N.H.V.B. zich geluk kig achten! Dit leek het sein voor de N.H.V.B.-ers om wat beter aan te pakken en met meer enthou siasme als daarvoor werd er gewerkt, waar door de Leidsche verdediging flink op de proef werd gesteld. Toch bracht men het niet verder dan één goede scoringkans, welke aan Gort (Zeemacht), werd geboden. Hij accepteerde deze echter niet en met een 10-voorsprong voor Leiden kwam de rust. De tweede helft. Na een kwartiertje spelens in de tweede helft kon het gebeuren, dat de meer technische kwa liteiten den Leidenaren weer in de meerderheid deed komen. De Heldersche doelman Roelofsen moest er althans een paar goede schoten uit houden. Het was daarom jammer, dat een blun- dertje zijnerzijds oorzaak was, dat de Leidena ren hun voorsprong op 20 konden brengen. Vanaf het moment dat de L.V.B. zijn voor sprong vergrootte, was de N.H.V.B. in de min derheid. Toen een vrijen schop, even buiten het straf schopgebied, moest worden genomen, dachten we, dat de achterstand zou worden verkleind, maar de toesnellende Gort had Fortuna niet mee en de bal ging naast. Er waren nog 5 minuten te spelen toen de Noord-Hollandsche doelman voor de derde maal werd gepasseerd. De A.V.B. en H.V.B. speelden op het andere terrein een goede partij: de ruststand was 22 en alle pogingen ten spijt, bleef dat de volgen de drie kwartier zoo. Na eenig debat werd be sloten een kwartier te verlengen, aan het einde waarvan het den Haarlemmers gelukte de stand op 32 te brengen. Het middagprogramma werd dus als volgt: Winnaars: H.V.B.—L.V.B.' Verliezers: N.H.V.B.—A.V.B. Te half drie kwamen de N.H.V.B.-ers dus tegenover de verliezers van den anderen och tendwedstrijd, de A.V.B. Het werd al direct een aardige partij; het ging snel en er werd beter geplaatst dan 's morgens. Eerst hadden onze provincialen eenige goede kansen, maar na 5 minuten spelens, toen eerst Roelofsen een paar maal gered had, moest hy voor een hard schot zwichten (01). ZVV stond in korten tijd met 3-0 achter Royale zege van Alkni. Boys. Voor een zeer talrijk publiek hebben de Alk- maarsche rood-wit geblokten de Zaankanters dit keer overtuigend geslagen en daarmee hun promotiekansen aanmerkelijk vergroot. De eerste helft, waarin uit den aard der zaak de zenuwen den boventoon vierden, ver liep puntloos. De partijen wogen ongeveer tegen elkaar op en ZVV bewees zich zeker niet de zwakkere. Het gebrek der blauw-zwarten is echter, dat ze niet kunnen doelpunten. Ten deele komt dit door onproductief spel, ten deele mag de Boys-verdediging het op haar rekening nemen, want deze betoonde zich uiterst hecht. Over en weer zagen we af en toe goede aanvallen, zooals gezegd kwamen er geen doelpunten en de rust ging in met 00. Na eerst gelijk opgaande spel, weten de Boys dan drie maal achtereen te scoren, waar mee het pleit was beslecht. Het eerste doelpunt ontstond een vijftal minuten na de hervatting na een mooie pass van Goudsbloem naar De Grand. Deze laatste zet voor en Schenk geeft zijn club de leiding. Er zijn ongeveer 10 minuten gespeeld, als de Boys een vrije trap te nemen krijgen even buiten het Zaansche strafschopgebied. Pater komt van achteren om de trap te nem en tot hun groote vreugde zien de Boys-supporters het harde schot in de goal verdwijnen. Weer enkele minuten later wil Mulders blijkbaar voorzetten, de trap wordt echter een schot en de bal verdwijnt in het uiterste hoekje van het doel. De stand is 30! De wedstrijd krijgt nu een ander karakter. ZVV zet alles op alles. Het schijnt het wan hopige te willen ondernemen. De Boys worden in de verdediging gedrongen, wat ze, bykans zeker van de overwinning, rustig doen. Hun spel wordt kalmer en wanneer, ongeveer een kwartier voor het einde hun vierde punt ge scoord wordt na een door Mulders genomen vrije schop, waaruit de bal via Goudsbloem bij Schenk belandt, die met succes inschiet, dan is de wedstrijd beslist en weten de Zaankan ters, dat ze gedegradeerd zijn. Het spel begint noodeloos ruwer te worden. Wel zien we nog enkele ZVV-aanvallen, die gevaarlijk genoeg schijnen, maar de schoten gaan over of naast. Tenslotte weet uit een scrimmage voor het Boys-doel de rechtsbuiten van ZVV den Zaan- schen eer te redden. Nog een oogenblik, dan zal het eindsignaal weerklinken. Juist voor het einde zien we den bal ten tweede male in het Boys-doel rollen, maar het is buitenspel. Met ZVV in den aanval komt het. einde. De Boys hebben royaal met 41 gewonnen. Succes-Alcmaria 1-5 (Vriendschappelijk) Er werd gistermiddag op het Succes-terrein keurig voetbal geleverd. Beide elftallen waren goed op dreef, zoodat er voor de talrijke be zoekers wel viel te genieten. Gezien de kan sen die beide partijen kregen mogen we den uitslag geflatteerd noemen. Slechts twee der 5 A-doelpunten werden op normale wyze ge boren. Alcmaria.nam dadplijk het initiatief. Posthu mus kreeg talrijke verre schoten te verwer ken. Het samenspel van A klopte uitstekend, maar door hard werken wist de eveneens keurig spelende Succes-ploeg stand te hou den. Langzaam maar zeker won Succes ter rein en uit een keurig opgebouwde aanval, de bal ging van man tot man, passeerde Rot gans den A-keeper. Een keurig doelpunt (10). Maar in de volgende minuut had A reeds gelijk gemaakt. Men liep elkaar wat in den weg en zonder dat er gevaar bij was rolde de bal in het doel. De rust ging in met 11, hetgeen de verhouding vrij goed weer gaf. Ook na de rust deed het spel van Succes het beste beloven. Driemaal achter elkaar ont snapte het A-doel ternauwernood aan een doorboring. Twee ware geluksgoals ongeveer in het midden der tweede helft door A ge scoord deed het spel van Succes echter als een kaartenhuis ineenzakken, A. nam nu het spel vrijwel geheel in in handen, maar eerst in de laatste minuten zag van Wieringen kans een paar geweldige schoten te lossen die doel troffen (15). Het spel van de A.V.B.-ploeg was beter dan van de N.H.V.B.-ers en de laatsten moesten zich dan ook veelal tot verdedigen bepalen. Het was dan ook heel normaal, toen na 20 min. spelens een goede Amsterd. aanval een tweede doelpunt opleverde (02). Roelofsen, Ran en Beeldman hadden in de Noord-Holl. verdediging voortdurend handen en beenen vol, wat slechts werd onderbroken door enkele aanvallen hunner voorhoede, waarbij Gort eens heel hard juist over de Amsterd. lat knalde. Er was ongeveer een half uur gespeeld toen het spelbeeld veranderde. De beide N.H.-4>acks pasten met succes den buitenspelregel toe en het geheele elftal werd daardoor als het ware opgestuwd. De Amsterd. doelman werd nü op zijn beurt aan den tand gevoeld en moest, na een voorzet van links de eer aan Blok laten, die den achterstand verkleinde en kort daarop bijna zelfs voor den gelijkmaker zorgde (12). De resteerende tijd ging de strijd gelijk op, doch gedoelpunt werd er niet meer. De tweede helft bracht een gelijkopgaanden strijd; de Amsterdammers waren technisch wel wat beter, maar Noord-Holland bracht door wat meer enthousiasme de schaal gelijk. Toen er 25 minuten gespeeld was, had de Amsterd. rechtsbuiten met eeen goede voorzet succes; de midvoor had slechts voor het intrappen (13). Enkele minuten later deed de rechtsbuiten het nog eens over (14), waarna de Lange een keihard schot inzond dat via de paal doel trof (24). De Noord-Holl. ploeg kreeg nu den smaak beet, de Lange deed weer eens goed werk en het was Blok, die met een goed schot no. 3 ter wereld bracht. De kans op een gelijk maker was er dus weer enwerd bijna be nut. D, A.-doelman pikte juist voor Gört's neus den bal weg. Hoe geheel anders ging het. Even voor het einde moest Roelofsen nog voor een hard schot zwichten, spoedig daarop gevolgd door een ander, zoodat plots de stand op 36 kwam en het dus toch nog een groote nederlaag werd. De Haarlemmers bewezen door een 42-over winning op den L.V.B. hun superioriteit en wis ten dus als no. 1 te eindigen; de H.V.B. werd tweede, de A.V.B. derde en de N.H.V.B. moest genoegen nemen met de oneervolle laatste plaats. Gelukkige zege van Emma Haar rechtsback deed meer dan zyn plicht. De bezoekers hebben een gelukkige over winning behaald, want het heeft er tot ver in de tweede helft niet naar uitgezien, dat de punten mede naar Dordrecht gingen. In de eerste helft kreeg het talrijke publiek weinig moois te zien en eigenlijk een zeer eenzijdig spelletje, bijna voortdurend toch was H.D.V.S. in de meerderheid, zonder dat ze er echter in kon slagen een doelpunt te maken. Emma moest het van een paar uitvallen hebben, waarmede Breitner c.s. niet de minste moeite hadden. Eens kwam A. van der Tuyn, die niet geheel fit was, alleen voor het doel te staan, doch zijn schot ging ver naast. Een mooie kopbal van I. van d.er Tuyn hield de lange Emma-doelman er knap uit. Na de rust bleef aanvankelijk H.D.V.S. verre in de meerderheid, maar Emma verdedigde zoo energiek, dat er voor de Schiedammers geen doorkomen aan was. Na verloop van 25 minuten gaf L. Janse na mooi werk van Borrani H.D.V.S. de leiding) (10). Met dit doelpunt scheen de zaak be slist. Emma echter dacht er anders over, ze veranderde haar opstelling, waardoor de links back Zwaan naar de voorhoede verhuisde. Veertien minuten voor het einde ontsnapte Ockenburg en uit diens voorzet joeg Zwaan den bal langs Beun, waardoor de stand gelijk was (11). En vier minuten later was het al weer Zwaan, die een keurig doelpunt maakte (12). j Zwaan had zijn plicht gedaan en ging toen weer achterspelen, waar hij zich verder met Minnebreuker heftig weerde. Heel H.D.V.S. viel in de laatste minuten aan, Borrani schoot nog eens tegen den onderkant van de lat, we zagen de achterspelers van de thuisclub voor het doel van Emma opereeren, maar wat H.D. V.S. verder ook probeerde, de stand bleef on gewijzigd. Aldus behaalde Emma wel zeer ver rassende de zege. De uitgelaten Emma-supporters droegen Zwaan op de schouders het veld af. Mooie overwinning van Atlas Sporters met 20 geslagen. Gisteren is het Atlas gelukt de sterke Sporters op eigen veld een nederlaag toe te brengen. En een verdiende ook. Wel hoefde het S-spel technisch niet onder te doen voor dat van A, doch tactisch stak. het frissche Atlas-spel ver boven dat van de thuisclub uit. Na een overwicht van de thuisclub gaat de wedstrijd gelijk op en het publiek, dat in groote getale opgekomen was, wordt op fraaie staaltjes voetbal vergast. We zien den S-linksbuiten langs den uitgeloopen keeper in het verlaten doel schieten, doch het is Bak ker, die van de doellijn af redt. Wanneer Atlas het offensief in handen neemt, en een scherpe voorzet van de Boer volgt, kogelt Beyer keihard in het doel en leidt A met 10. Bij een scrimmage voor het A-doel bewerkt een der backs den bal met de hand en de scheidsrechter wijst naar de beruchte stip. De penalty wordt echter hard tegen lat geschoten en weggewerkt. Direct hierop is het rusten. Na de thee volgt weer een periode v Sporters-offensief, die echter tegen de robusbe A-defensie met Petrus en Verblauw aan het hoofd, niet veel in te brengen hebben. Dan verslappen de Sport.-spelers en tot het einde aan toe domineert Atlas. Het 2e goal volgt nu spoedig. De Boer neemt een schitterende cor ner, een der S-backs raak het leder even met het hoofd en onhoudbaar voor den verbouwe reerden S-keeper, verdwijnt de bal in het net Nu komt Sporters toch nog even los. De linksbuiten schiet eenmaal oerhard in, doch het leder wordt schitterend corner gestompt door den uitstekend op dreef zijnden A- doelman. Aan den anderen kant ontsnapt 't S-doel aan een derde doorboring, waar Wij- ker hard tegen de lat schiet. Er voetbalt nu nog een elftal Atlas dat zich nu echter aan gallery-play bezon digt. Wanneer A. in deze periode wat vin niger aangepakt had, was de voorsprong zeker nog vergroot geworden. Evenwel de Atlanters vinden het welletjes en met een 2o overwinning verlaten de spelers dolge> lukkig het strijdtooneel. Laatste oefenwedstrijd van Tsjechisch elftal Sterk elftal Woensdag a.s speelt het Tsjechisch voetbal elftal te Praag een wedstrijd tegen Ierland, welke wedstrijd als laatste oefening vóór den strijd tegen Holland op 5 Juni te Le Havre te beschouwen is. De samenstelling van de ploeg luidt: Doel: Planicka. Achter: Burger en Daucik. Midden: Kostalek, Boucek en Kolsky. Voor: Riba, Simunek, Bradac, Nejedly en Puc. Het elftal maakt een goeden indruk, al zal men moeten afwachten wat de voorhoede zal presteeren. De gemiddelde leeftijd der achterhoede spelers bedraagt 32 jaar! Zeer waarschijnlijk zal dit team in de zelfde formatie ook te Le Havre spelen. Vijf spelers hiervan waren ook reeds bij de wereldkampioenschappen-1934 in Italië van de partij, n.1. Planicka, Burger, Kos talek, Nejedly en Puc. AJthteüd Bouman verbeterd het Ned. record 800 Meter Onze landgenoot Bouman is er in ge slaagd tijdens internationale wedstrijden te Kassei het Nederlandsch record 800 1 meter, dat sedert 10 Juli 1923 op naam stand van ir. A. Paulen met een tijd van 1 min. 55.1 sec., te verbeteren en te bren gen op 1 min. 54.4 sec. Bouman, die als voomaamsten tegenstander I den Duitscher Rambacher had, bleek uit-1 stekend in conditie te zijn. Hij liep beide ron-l den in regelmatig tempo en bleef met 0.7 sec-fc beneden het oude trotsche record van Paulefl-I

Schager Courant | 1938 | | pagina 6