Modebladen w Carel Coltof Autosnelweg Den Haag—Utrecht open tot de Gouwe 1 Inmaakboter Huidarts Van der Sluis praktijk hervat. Chioeezeo houden nog stand in Soetsjau „Ik streef naar een betere wereld" Vreeselijke treinbotsing in China Democratie gelooft niet aan absolute systemen VWHAU N 4AIPHIN êOUVtAMLN}^ mcufT a if jfffSffrrMkT Jb M£t/W£ MUTl AUTOSNLL W£ 6 IO£/f IN AAMiLó Binnen enkele dagen zal wederom een gedeelte van den in aanleg zijnden Rijks weg Den HaagUtrecht, t.w. van den Mid denweg tot aan de Oostzijde van de Gouwe, door het verkeer in gebruik kunnen worden genomen en daarmede zal naar de A.N.W.B. ons mededeelt, deze moderne autosnelweg zoover gevorderd zijn, dat het voor het ver keer Den HaagUtrecht en terug aanbeve ling zal verdienen om instede van, zooals tot dusverre, over Leiden, de route over Gouda te nemen. Per auto, komende van den Haag bereikt men langs de Laan van Nieuw Oost-Indië cn door Voorburg den aan de Vliet uitko menden toegangsweg tot den Rijksweg, wel ke leidt naar het aan de Oostzijde van de Gouwe aangelegde splitsingspunt. Vanaf dit punt volgt men den provincialen weg langs de Gouwe en de singels van Gouda en komt dan op den Haastrechtschen dijk, welke een zeer goede verbinding naar Utrecht geeft. De nieuwe route scheelt niet veel van de oorspronkelijke, n.1. 4.2 k.m., maar het ver mijden van alle bebouwde kommen tot Gou da en de groote gemiddelde snelheden welke zonder eenig gevaar op dpn autosnelweg kunnen worden aangehouden, maken de nieuwe verbinding in de practijk tot een veel kortere. Advertenties Uit onze omgeving WIERINGEN VERGADERING SUCCES. Den heer Odenhet eere-lidmaat- schap aangeboden De heer Nieuwbuurt thans voorzitter. De voetbalvereniging Succes hield gis teravond haar jaarvergadering in Concor- dia. De vergadering wordt gepresideerd door den heer Nieuwbuurt, die mededeelt, dat Voorzitter Oden door een lichte onge steldheid verhinderd is om aanwezig te zijn. Dit betreurt spr., omdat deze vergade ring de laatste zou zijn geweest onder den heer Oden's leiding. Hij heeft gemeend te moeten bedanken wegens zijn hoogen leef tijd en wil plaats maken voor een jongere. De heer Oden is thans ruim 10 jaar voor zitter geweest van onze vereeniging, en ik geloof zeker, dat ik namens allen spreek, als ik hem dank voor het vele werk en de moeite die hij zich voor de vereeniging getroost heeft, aldus spr. Er is nog een tweede vacature, ontstaan door het vertrek van den heer G. v. d. Wal. Ook Gerrit was steeds bereid z'n beste krachten te wijden aan de vereeniging. De notulen worden gelezen en goedge keurd. Hierna brengt de secretaris het jaarver slag uit, waaruit blijkt dat het afgcloopen jaar voor de vereeniging goed is verloopen. - Namens de kascommissie brengt de heer D. Engel verslag uit. Alles is in keurige orde bevonden; er is zuinig met de geldmiddelen gewerkt. De penningmeester de heer Duynker, brengt zijn jaarverslag uit. De tribune is nog belast met fOOO.terwijl het batig saldo f 183.28, behoudens nog eenige onbetaalde re keningen, bedraagt. Bestuursverkiezing. Aftredend de hee- ren D. Nieuwbuurt, L. Montulet, S. de Vries, G. v. d. Wal cn D. Oden, waarvan de laatste twee niet herkiesbaar zijn. Na eenige stemmingen worden herkozen D. Nieuwbuurt, S. de Vries, L. Montulet en gekozen Th. Rijkers en J. Koorn S.Jz. Hierna volgt verkiezing van de elftal-com missie. Aftredend zijn de heeren Rijkers, Jb. Smit, N. Halfweeg, G. v. d. Wal en C. Duijn- kcr, waarvan de laatste twee weer niet her kiesbaar zijn. Na eenige stemmingen worden herkozen de heeren Rijkers, N. Halfweeg, en gekozen B. .T. Blaauboer, C. S. de Haan Mz. en P. Posthumus. In de kascommissie worden gekozen de heeren Jb. Ott en D. Oden. Op voorstel van het bestuur worden eenige personen geroyeerd. Bij de rondvraag spreekt de heer S. de Vries waardeerende woorden aan het adres van den heer Oden. Spr. stelt voor den schei denden voorzitter het eere-lidmaatschap aan te bieden. Ken geweldig applaus bewijst hoe men met deze woorden instemt, de heer Oden is dus eere-lid Succes- De heer N. Halfweeg vraagt naar de training. De heer Nieuwbuurt deelt mede, dat er Dinsdag- cn Donderdagavond getraind zal worden onder leiding van den heer Rijkers. Besloten wordt om voor de adspiranten een anartcn trainingsavond te houden. Nadat nog eenige zaken van meer inter nen aard zijn besproken, deelt de heer Nieuwbuurt mede, dat de bestuursfuncties zoo zijn verdeeld, dat spr. thans voorzitter is. Spr. roent aller medewerking in. Hierna sluiting. OUDE NIEDORP OUDERAVOND Dinsdagavond vond in een van de loka len van de Openbare Lagere School een ouderavond plaats. Het slechte weer was ongetwijfeld oorzaak dat do opkomst niet zoo groot was als anders. Toch hadden nog ruim 25 ouders wederom in de schoolban ken plaats genomen, toen het Hoofd der School, de heer Wolthuis de vergadering opende. De lieer Meerehoer las hierna de notulen, welke, onveranderd werden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede dat de inenting te gen diphterie en roodvonk in het afgeloo- pen iaar heeft plaats gehad. Niemand van de kinderen heeft er nadeel van ondervon den. De heer "Meerehoer, penningmeester, deelt mede. dat vorig jaar het nadeelig saldo f 5.92 was en dat wij er nu in geslaagd zijn het nadeelig saldo om te zetten in een batig saldo van f 62.33 H Bestuursverkiezing. Aftredend waren mevr. Koonmans, mevr. van der Molen, de heer de Wit en de heer Van Siipriaan. Alle aft redenden werden met algemeene stemmen herbenoemd. Hierna volgt bespre king schoolreisje. Het bestuur stelt voor om de hoogste klassen 4, 5, 6 en 7 naar Am sterdam te laten gaan, Daai; zullen worden bezocht Artis en het Aquarium en Schiphol en terug over Bloemendaal. De laagste klassen zullen wederom een reisje maken naar Schoor], Bergen en Camperduin, terug over Alkmaar. De data's voor deze reisjes zijn vastgesteld op 17 en 24 Juni. De kinderen zullen zelf brood moeten meenemen. Het bestuur stelt voor om voor ieder reisje ten hoogste 3 geleiders mee te nemen en die geleiders vrij te houden. De reizen zullen per autobus worden gemaakt. Alle ouders stemmen met de voorstellen in. De heer Wolthuis doet thans eenige me- dedeelingcn over tandverzorging. Aan de nieuwe ouders deelt Voorzitter mede, dat er een schoolspaarbank is. Be treffende het aantal leerlingen deelt Voorz. mede, dat we nog steeds stijgen. Er zijn thans (13 kinderen. De Voorzitter zegt verder, dat hij het ten zeerste betreurt dat er hier geen avond school is. Het blijkt herhaaldelijk dat de menschen aan aanvullend onderwijs behoef te hebben. De gemeente mag geen subsidie verleenen. maar zal worden aangezocht om een lokaal met vuur en licht beschikbaar te stellen. De Voorzitter wijst uitvoerig op het nut van aanvullend onderwijs. Het plan is om het voorloopig van September tot en met Maart eens per week te doen. In den loop van den zomer zal dan huisbezoek worden gedaan. Gedurende de pauze werd de gelegenheid gegeven om het werk van de leerlingen te bezichtigen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Hierna las de heer Wolthuis een stuk proza voor uit „Uit de school geklapt" door Cohon de Vries en wel „Do eerste sport." Hij oogstte een warm applaus voor zijn mooie voordracht. Bij de rondvraag informeerde de heer Lont naar het catechisaticonderwijs. De heer Wolthuis antwoordt dat de open bare school gelegenheid geeft om elke week een uur Godsdienstonderwijs te volgen. Hierna sluiting. NIEUWE NlEIiORP Steun aan kleine tuinders. De commissie voor steun aan kleine tuinders alhier heeft Dinsdagmiddag j.1. ten raadhuize vergaderd. Voorzitter is burgemeester Fluister, leden de heer P. Zwagerman, secretaris van de tuinbouwvereeniging „Nieuwe Niedorp en Omstreken" en de heer J. Burger, secretaris van de afdecling Nieuwe Niedorp van de federatie van arbeiders in het landbouw- tuinbouw- en zuivelbedrijf. Van het departement van sociale zaken was aanwezig de heer Greimering," rijks controleur voor de steunverlecning en voor den Rijkstuinbouwdicnst de heeren Reitscma en Bartels van Hoorn, de eerste is rijkstuinbouwconsulent aldaar. Aange zien dit de eerste vergadering was van een dergelijke commissie in Noordholland bo- van het IJ, wenschte de heer Rcitsema ter oriënteering deze bij te wonen. Het aantal behandelde gevallen bedroeg 17. Hiervan zijn geplaatst in groep A. 1, dat zijn tuinders die in werkverschafing of steun mogen worden geplaatst. In groep B. 7, deze tuinders krijgen wekelijks een uit- keering in geld. In groep C. 4, aan deze tuinders wordt steun in natura verstrekt, gewoonlijk wordt kunstmest beschikbaar gesteld. Afgewezen zijn 5 gevallen. ANNA PAULDWNA De stand der competitie van de R. K. Damclub D.A.P. luidt: Groep A: J. Meijer 12 10 1 1 21 Th. Vlaar 11 5 2 4 12 W. Alkcmade Sr. 12 2 8 2 12 C. Oudenaarde 11 4 2 5 10 W. Alkemade Jr. 12 4 2 6 10 A. v. d. Voort 12 3 3 6 9 W. P. Alkemade 12 3 2 7 8 Groep B: A. Kapitein 22 14 4 4 32 E. Kerkhof 22 14 4 4 32 F. v. d. Hoek 21 14 1 6 29 H. Elfering 21 11 6 4 28 I). Stompcdissel 20 12 3 5 27 A. v. d. Voort 22 10 1 11 21 C. Alkemade 19 9 2 8 20 Joh. Huiberts 19 8 4 7 20 P. Huybens 21 5 3 13 13 W. Komen 16 4 4 8 12 D. Meyer 22 3 0 19 6 L. Grocnewoud 17 1 0 16 2 Herhalingsoefeningen. Voor herhalingsoefeningen zijn opgeroepen: H. J. Robben cn J. Bergman tegen 15 Sept. bij het Reg. Motor-Art. te Oldebroek; A. Kep- pel en B. Boonties, 15 Sept., 8e Reg. Inf. te Arnhem; J. Doef. 10 Oct., Ie Comp. Geneesk. troenen, Laren (N.-H.) en K. Hakof, 15 Ang., Ie Reg., 5e esk. huzaren, le Esk. wielrijders te Amersfoort» Heden overleed zacht en kalm, na een lang durig, doch geduldig lijden, onze geliefde Man, Vader en Be- huwdvader, de heer Gerrit Dekker, in den ouderdom van 55 jaar en 7 mnd. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, Kinde ren en Behuwd- kinderen, Wed. G. DEKKER— Baken. Callantsoog, 18 Mei '38. De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 21 Mei 1938, 1 uur n.t., te Callants oog. Er bieden zich aan: TWEE BESTE MAAIERS, koolzetters en voor bieten op stuk zetten. C. BES00, Terdiek, Nieuwe Niedorp. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, CEES. Sj. v. d. WAL. Gr. v. d. WALDekker. Lutjewinkel, 18 Mei 1938. Wij hebben prima van C.Z. Lutjewinkel. Wordt al sedert jaren door ons onder garantie verkocht. Beleefd aanbevelend, Jr. van Raalte Zuivelhandel, LUTJEWINKEL. Wegens ongesteldheid ter overname aangeboden: 133 SCHAPEN en 12 KOEIEN, met het land, waarop het vee geweid wordt tot aan Decem ber 1938. Het land is 13.50 H.A. groot cn gelegen in de gem. Schagen. Inlichtingen te bekomen bij K. "WIT, Landbouwstraat, Schagen. Zoekt U een goed adres voor een mooie goedkope mantel? Komt zonder verplich ting eens kijken en pas sen bij Carel Coltof. U zult zien, dat U in de prijzen, zoals 8.90, 11.75, 14.58, 16.50 en hoger een mooie keuze vindt, zo wel in mantels com plets, mantelcostumes en swaggers. Alles gemaakt in de nieuwe stoffen, zoals bouclé, chenille, doublé face en tweed. Wij bieden U het beste tegen lage prijzen. Prachtige keuze mo derne Zijden Japonnen vanaf f4.90. Het adres voor echte Falcon Mantels. DE BIJENKORF, SPOORSTRAAT, hoek Koningstraat, DEN HELDER. ALKMAAR, MOTORRIJWIEL te koop „Velocette" of ruilen voor lich te motor D.K.W., bij D. BE- KENDAM, Molenvaart 229, An na Paulowna. Gevraagd: Nette SLAGERSLEERLING of halfwas. S. HARTMAN, Barsingerhorn. Verkrijgbaar Alle soorten Boekhandel TRAPMAN BILJARTEN. Onze plaatsgenoot, de heer C. Slikker speelde een partij biljart van 600 punten tegen den heer P. de Leeuw te Alkmaar. Slikker maakte in 19 beurten de 600 vol. Zijn hoogste serie was 16, zijn gemiddelde 31.58. De Leeuw had in 19 beurten 589, hoogste serie 114, gemiddelde 31. Een partij, die dus door den heer Slikker gewonnen werd, maar waarbij zoowel in totaal uitslag, hoogste serie als gemiddelde weinig ver schil in sterkte was. Bouwvergunning. B. en W. verleenden aan H. Smit te Heiloo vergunning tot den bouw van een woonhuis aan den Boermansweg. Werkloosheid. Het aantal werkloozen is sinds onze laat ste opgave iets verminderd. Ingeschreven staan thans 172 landarbeiders, 3 timmerlie den, 1 metselaar, 1 opperman, 1 chauffeur, 1 bev. machinist, 1 handelaar, totaal 180. Werkverschaffing en steun. In werkverschaffing zijn geplaatst: 36 ar beiders aan de wegen, 60 bij de werkzaamhe den in den boezem, 8 aan slootwerk. In steun 28 personen. HEER HUGOWAARD Verkooping. De gistermiddag in café Rus door de no tarissen Snellen en dc Groot in opbod ge brachte hoeve met 17^ H.A. land, eigendom van de erven baron van Boetzelaar, en in huur bij de Gebr. Timmer, kon f 29.740.09 gelden. POSTDUIVENVER. „HET NOORDEN". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.1. haar derde buitenlandsche wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk), afstand 396 km. In concours waren 109 duiven. Daar het weer niet zoo gunstig was, werden de duiven om 9.30 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif be reikte haar hok om 2.2.41 en dè 22e om 2.40.46. Door de volgende leden werden de prijzen be haald: A. Kooger 1, 2, 8, 9; Zwierzicky 3, 11, 16; Limonard 4, 5; C. Bontes 6, 13, 18, L. ten Kate 7, 14, 15; Westerhof 10, 12; Salfischber- ger 17, 20; P. Dirks 19, 21; Nellenstein 22. Japansche stormloopen duren voort. Volgens de laatste berichten van Japansche zijde wordt er om de stad Soetsjau nog steeds hevig gevochten. De Chineezen verdedigen iedere duimbreed gronds met de grootste hardnekkigheid. Dc stad gelijkt voor een deel een vlammenzee, waarho ven zwermen vliegers te zien zijn. Het Japansche commando raamt, dat het gebied van Soetsjau nog door 250.000 Chineezen verdedigd wordt. Het zijn meest provinciale troepen, daar de divisies van het centrale le ger eenige dagen geleden ongehin derd in de richting van Kweiteh zijn teruggetrokken. Dit feit heeft den toestand volkomen gewijzigd. Japansche troepen teruggeslagen. Een telegram uit Hankau aan de Cliinee- sche ambassade te Londen meldt, dat Ja pan troepen, ter sterkte van 4000 man, die oprukten uit 't Zuidcu naar Tangsjan aan de Loenghai-spoorlijn, op 55 mijl ten wes ten van Soetsjau, met zware verliezen zijn teruggeslagen. Ander berichten maken weer melding van Japansche successen. De bij Soetsjau opereerende Japansche voorhoede heeft Tsjangtsjoeang, zes kilo meter van de westelijke poort van Soetsjau, genomen, na een blocdigcn strijd met on geveer 3000 Chineezen. De zuidelijke Ja pansche troepen, die 9 Mei uit Tsining op gebroken zijn, hebben een punt tien kilome ter ten noordwesten van Soetsjau bereikt., na verscheidene belangrijke plaatsen, zooals Kinhsiang cn Joctai in het zuidwesten van Sjantocng bezet hebben. Hef verm'sfe Amerikaansche verkeersvliegtuig verongelukt Alle negen inzittenden omgeko men. Een boer heeft op 32 K.M. ten Noorden van Saugus in Californië de verkoolde over blijfselen ontdekt, van het verkeersvliegtuig, dat sedert eergisteren vermist werd. Alle negen inzittenden ziin om het leven geko men» Spaak wil terug tot de wettige waarheid. grond- De Belgische Kamer heeft gisteren dc de batten over de Regeeringsverklaring voortge zet. De eerste minister, Spaak, heeft daarbij het woord gevoerd voor het beantwoorden van de door de oppositie naar voren gebrachte punten. Hij zeide o.m.: „De .regeering zal onder leiding van een socialist staan, want ik maak er aanspraak op socialist te zijn. Ik wil cn ik streef naar een betere wereld, waarin de verdienste zal triumfecren. Door zoo te spre ken, komt het mij voor, dat ik uit drukking geef aan de beste manier om Christen te zijn. Ik geloof niet in een klassestrijd, zoo ging Spaak verder. Ik geloof dat wij meer ver deeld zijn door wat wij zeggen, dan door wat wij denken en ik denk, dat de eenig mogelijke regeering een nationale regeering Ik ben ook voornemens terug te keeren tot de grondwettige waarheid niet om een autoritaire democratie in het leven te roepen, maar ten behoeve van een democratie, waar in ieder zal weten verantwoordelijk te zijn voor wat hij doet of zegt. Toen Spaak het spreekgestoelte verliet, werd hij van alle banken langdurig toege juicht. Meer dan twee honderd dooden. Volgens berichten uit Chineesche bron zijn in den avond van den zestienden Mei op den spoorweg KantonHankau tengevolge van een treinbotsing 200 personen om het leven gekomen. Het ongeluk greep plaats hij Milokang op 115 K.M. ten noorden van Sjangsa. Een personentrein, welke van Woetsjang op weg was naar het Zuiden, kwam in bot sing met een van Kanton afkomstigen goe derentrein, welke zich naar het Noorden be gaf. Vrouwen vragen vrede De indrukwekkende vrouwen- vredesgang te Den Haag. Zwijgend hebben gisteren 15000 vrouwen in Den Haag gedemonstreerd voor den vre de. Een groot aantal doeken werd in den stoet meegedragen, en de duizenden demon stranten waren met een witte vredesbloem getooid. Minister Patijn ontving een depu tatie. Hem werd een vredesadres overhan digd, waarvan de inhoud ter kennis is ge bracht aan den Volkenbond en het Konink lijk Huis. In de groote Houtrusthal zijn ver schillende redevoeringen gehouden. Aannemer van steiger afgevallen Voor zijn leven wordt gevreesd. Gistermiddag is de aannemer A. van der Beek te Hattum van een in afbraak zijnden zes meter hoogen steiger gestort. De man bekwam een ernstige hersen schudding en liep verder inwendige kneu zingen op. In zorgwekkenden toestand is bet slachtoffer naar het R.K. ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Chileensch sfoomschip vergaan 17 Opvarenden verdronken.^ Uit Puerto Monte wordt gemeld, dat het Chileensche stoomschip Foca in de Zuid- poolzee is vergaan. 17 personen zijn verdrom ken, twee werden gered. fi<z louuh. 'saAxmd? tot Vi uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert don met de koplichten als attentieseln! JBL GELUIDSSIGNAAL VERBODEN Rede van Mr. Oud. Handrei king aan de Vrijheidsbonden? De Vrijzinnig Democ.ratisc*he Bond heeft dezer da^en in het Grand Hotel te Scheve- ningen een studieconferentie gehouden, waaraan een tweehonderdtal leden hebben deelgenomen. Op deze conferentie werd o.m. het woord gevoerd door.mr. P. J. Oud, die er op wees, dat het streven der democratie altijd is ge richt geweest op het samengaan in de practische politiek van personen en groe pen van verschillend beginsel, die zich kun ncn vereenigen ten aanzien van bepaalde staatkundige doeleinden. De noodzakelijk heid van een dergelijk samengaan en dan in zeer breeden zin klemt tegen woordig zeer sterk, nu de democratie baar hoogste goederen heeft te verdedigen tegen de gevaren der totalitaire systemen. De vrijzinnig-democratie is voorts sterk doordrongen van do betrekkelijkheid der staatkundige- en maatschappelijke ver houdingen. Zij gelooft niet aan absolute onveranderlijke systemen. Voor den vrijzinnig-democraat is het grondbeginsel bij zijn streven, dat het in laatste instantie gaat om den mensch. Daaraan is rechtstreeks tegengesteld de totalitaire staatsgedachte, omdat deze een staat maakt tot het doel. De democratie, tracht naar het juiste evenwicht van he,t individu in de groep, van de 'groepen in het volksgeheel, van de volken in de volksgemeenschap. In den tegenwordigen tijd, nu deze beginselen bloot staan aan zoo hevige aanvallen van de zijde der extremistische groepen, is 't meer dan ooit noodig. dat de democraten van verschillenden huize, zooveel zulks mogelijk is, de handen, ineenslaand SCHAGEN, 19 Mei. 21 Paarden 150—425 13 geldekoeicn magere 130—200, 20 idem vette 200 330, 10 kalfkoeien 200280, 171 nuchtere kalveren 6—14, 20 vette schapen 2028, 165 overhouders 18 —23, 631 lammeren 8—12, 8 bokken en geiten 0.50—13, 6 magere var- 5052 ct., 63 biggen 15—24, konij- kens 30—, 6 idem vette per Kg. nen0.25-^-1.50, kippen 0.751.25. NOORDSCHARWOUDE, 19 Mei. Geen aanvoer. BROEK OP L., 19 Mei. Aanvoer: 183 Kg. aardapelen. Schotsche muizen 15.50, drielingen 21.robijn 5.30, rabarber 5.50 6.30, Tomaten: A 3.10, B 34.70, C 30.40, CC 16.50. AMSTERDAM, 18 Mei. Veemarkt. 289 Vette kalveren: le kw._ 64—68 ct., 2e kw. 50—56 ct., 3e kw. 38-48 ct. per Kg. levend gewicht; 108 nuchtere kalveren-^ 6—11 per stuk, 103 varkens: vleesch varkens, wegende van 90110 Kg. 6162 ct., zware varkens 5960 ct., vetta varkens 57—58 ct. per Kg. slachtgewicht, f Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen t uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren groote aanvoer, eerste kwaliteit goed to plaatsen en vaste prijzen, tweede en tierde kwaliteit slechter. Handel met dalende! prijzen. Nuchtere kalveren gewone aan voer, handel vlug met hooge prijzen. Var kens matige aanvoer, handel sleepend, constante prijzen. MIDDENMEER, 18 Mei. Graanbeurs. Witte tarwe voer 7.25— rogge 7—7.25, win tergerst 7.25—7.50, zomer- gerst 7.60—8, witte haver 6—6.50, groene erwten 9.50—10.25, Wijker valen 8—10. paar deboonen 8.75—9, duiveboonen 10.50—11' kanariezaad 8S.25, blauwmaanzaad f32- 33, karwijzaad 2121.50. ALKMAAR, 18 Mei. Aardappelen 15.5017.50, aardbeien 14lö, andijvie 12.5023, asperges 1224, bloem-: kool I 12.5017, idem II 8—10, druiven 81.—r kropsla f 13.40, komkommers 712, pr 9—11, peterselie 4—5, postelein 0.22—O.tó rabarlier 6.509, raapstelen 0.701.60, dijs 0.902.70, selderie 1.20—2.60, spinazi 0.120.30, snijboonen 29.tomaten 1" wortelen 7.50—14.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6