]apansche opmarsch tot staan gebracht Wat doet en wat zegt Europa? Engeland wil vrede stichten Elke poetsing met Ivorol (volgens nieuw recept) js een ware mondwassching Uit onze Omgeving Het inkuilen van gras Het stelt zich geen partij Het Kruis ia Oostenrijk niet veilig Een interpellatie van Ir. Albarda W orstelwedstrijd in de modder Mislukt bombardement op Valencia „Nieuw-Amsterdam verbiode twee staten 44 Staatsgreep in Mexico Marktberichten De wetenschap staat niet stil. De nieuwste vinding is in deze tandpasta, toegepast, waardoor de tanden prachtig wit worden en de mond bijzonder frisch en rein. Tube 60 en 40 ct. ANNA PAULOWNA - BREEZAND. Vergadering Veefonds. Btet onderling veefonds te Anna Paulow- iia vergaderde Zaterdagavond bij den heer Jb. Borst. De opkomst was klein. Nadat de notulen van den heer J. D. Ay waren goedgekeurd, en de heer J. Heijligen- lterg, mede namens de heeren J. Rosloot en G. Tiel, die met hem de controlecommissie vormden, had verklaard, dat de rekening van den penningmeester in de beste orde was bevonden, gaf de heer Ay een overzicht van den financieelen toestand, 't Batig sal do van bet vorig jaar was f 365.58. Aan con tributie is ontvangen f 457.32 en voor gestor ven veie f 101. Totaal f 923.90. De uitgaven waren f 415.53, waaronder f 236.25, voor ge storven vee. Het saldo zou dus nu f 508.37 zijn. Echter is na het afsluiten der rekening nog een koe gestorven van den heer van Gcguleren. Het beest is afgekeurd en zal dus inbaar weinig opbrengen. Het saldo wordt dtaardoor f 198 minder en is nog f 310.37. Het fonds heeft 50 leden. Er zijn 202 koeien en 24 kalveren verzekerd tot een totaal be drag van f 42395. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering, nadat de rekening, onder dankzegging aan penningmeester en con trolecommissie was goedgekeurd, dat voor- Joopig voor het volgende halfjaar 1 pet. premie geheven zal worden, maar dat het bestuur als dit noodig mocht zijn, later nog 1 pet. kan innen. Bij de rondvraag stelde de heer Van Gen- deren voor een gasbrander aan te schaffen voor het merken der koeien. Daar dit mer ken toch niet in den zomer geschiedt, meende men zich echter wel op de oude manier te kunnen redden, n.1. met het ge wone kachelvuur. De heer Heijligcnberg verkreeg nog een inlichting over opname van vee in het fonds, waarna voorz. deze vergadering, waarop de agenda op vlotte wijze werd afgehandeld, sloot. ZUPE OUDESLUIS. Een bijzondere kerkdienst. Bij een onvenvacht bezoek aan de Doops gezinde Kerk alhier, werden we aangenaam verrast en getroffen door de wijze v. Gods- vereering in een „zingenden dienst", waarin de dames Gré Veenis en J. Sluis uit Scha- gen medewerkten, de eerste door haar schoo- nen zang en de laatstgenoemde door haar Voortreffelijke begeleiding. Uit de Godsdienstige Liederen van den 'Ncd. Protestanten Bond werden door alle aanwezigen zonder begeleiding ten gehoore gebracht: Lied 185:1 en 3. Lied 86 geheel, Lied 158 1 en Lied 104 1 en 2. Ds. R. v. d. iVeen uit Barsingerhorn verklaarde eerst den inhoud en geest dezer gezangen: „Gode te leven, zelf zich te geven; dat is onsterve- lijke levenskracht", was de grondtoon van /deze opvoedende, weldoende bijeenkomst. In de pauze werd een kopje thee en den heeren een sigaar aangeboden. Hoe won derlijk het velen zal toeschijnen op het eer ste vernemen, men werd ontroerd en getrof fen door den diep-godsdienstigen toon, die deaen buitengewonen dienst kenmerkte jen beseft de waarheid van: „Een plekje in •'t koren, een berg en dal, O Heer, Uw tem pel is overitl". Overal. Overal, onder welken vorm ook, waar goedwillende menschenkindercn bijeen zijn, om „kracht" te vergaren voor ,,'t broze hart" tusschen wilde, fel bewogen golven, welke bewogenheid mej. Veenis ons deed meege voelen in haar: „Wees wellekome" en ,,'s Avonds als ik slapen ga", en het schit terende, diep gevoelde „Jeruzalem", afge wisseld door enkele Duitsche liederen. De dames hebben de aanwezigen een kostelij- ken Zondagmiddag doen genieten, waar de Zon heeft geschenen en waarvoor velen erkentelijk en dankbaar zijn. Omsingelde Chineesche troepen ontsnappen. Volgens Chineesche berichten is de Japansche opmarsch langs den. Loenghai-spoorweg definitief tot staan gebracht. In een venvoeden tegenaanval hebben de Chineezen Laihoeang heroverd. Gemeld wordt, dat het gros van de Chineesche troepen, met inbegrip van de keur benden, uit het gebied van Hsoet- sjau waren teruggetrokken voor de Loenghai-spoorweg werd afgesne den. Chincesch'e gucrilla-troepen, ter sterkte Nan 10.000 man, hebben een aanval gedaan t>p Piantingfoe, de hoofdstad van Hopei. Versche Japansche troepen aan- gekomen. Officieel wordt medegedeeld, dat grootc Bfdeelingen Japansche troepen ten noord oosten van Haitsjau, aan het oostelijke eindpunt van den spoorweg naar Loenghai, aan land zijn gezet, waar zij direct in een gevecht met Chineezen waren gewikkeld. Deze troepen zijn vervolgens opgerukt naar Jlaitsjau. In welingelichte kringen te Tokio ver- 1 ïnoedt men, dat deze landing van nieuwe troepen in verband staat met het feit, dat de Chineezen zich van Hsoetsjau steeds meer naar het zuidoosten terugtrekken tot bet merengebied, dat op ongeveer 100 k.m. ten noorden van Nanking is gelegen. Van Japansche zijde wijst men op het I «elang der constatoering, dat de gevechten om het bezit van den spoorweg Tientsin- Roekau nog niet zijn geëindigd. Operaties tegen Hankau. Verklaringen van den Japanschen opper- bevelhebber Hata wijzen er op, dat de hui dige gevechten aan de Loenghaispoorlijn de ÜMnltataa van hot ondersoek In Groningen. Xnnrtoeveegtng aanbevelen. De N. R. Ct. vestigt de aandacht op een uitvoerig verslag van een onderzoek door den rijkslandbouwconsulent in Groningen, Ir. Veenstra, naar het resultaat van de ver schillende methoden van inkuilen van gras. Het heeft betrekking op 854 monsters gras, 55 monsters pulp, en verder klavers (31), sui kerbietenkoppen (58) en stoppelknollen (16). Overtuigd van de groote beteekenis van dit onderzoek werkten met ir. Veenstra samen ir. P. Sijbesma, rijksveeteeltconsulcnt, en ir. W. Pasma, secretaris van den bond van zui velfabrieken in Groningen, voorts de gras landcommissie der Groninger Mij. van Land bouw. Omdat de zuurgraad van het sap, uit de ensilage door wringen verkregen, beslist over het „geslaagd" of „niet geslaagd zijn", werd alleen deze zuurgraad onderzocht. Evenals bij het onderzoek in Noordholland door Ir. G. Lienesch, bleek ook hier dat het inkuilen zonder eenige toevoeging in verre weg de meeste gevallen niet tot de gewensch- te uitkomsten leidt. Slechts 6 pet van de 732 gevallen was best gelukt. De 2de en de 3de snede gaven een beter gelukte ensilage dan de eerste snede. Nat en onverwelkt gras, dat vroeg gemaaid en eiwitrijk is, geeft zonder toevoeging een slechte ensilage. Zuurtoevoe- ging volgens de Finsche of de Duitsche methode gaf slechts 7 pet mislukkingen. Deze wordt aanbevolen. Suikerbietensloof-, pulp-, aardappelvezels- en stoppelknollen-ensilages gelukten over het geheel goed. „HITLER HEEFT NOG NIET GEDREIGD". Duitsehlandi In Berlijn geeft men zich" rekenschap van de ernst van de situatie. Ondanks de alar- meerende en zeer subjectieve berichten in de Duitsche pers blijft men kalm. Het le ven in Berlijn biedt zijn gewonen aanblik. Da Pan: Het incident te Eger een Europeesch schandaal. De eer van alle mogendheden daardoor aangetast. Beestachtige moord op twee Duitschers door de Tsjechen. De eer ste martelaren vielen. Frankrijk: Parijs heeft twee dagen onder hoogspan ning geleefd. Zondagavond kwam de herade ming als gevolg .van de stappen der Brit- sche regeering. Da Para: Hitier heeft nog geen enkele bedreiging uitgesproken. Hij weet dat Londen en Pa rijs door een allernauwst belangengemeen schap verbonden is. Praag toont een prach tige koelbloedigheid. Engeland: ""r Engeland stelt zich* geen partij, maar blijft alles doen den vrede te bevorderen. Het kalme verloop van den verkiezingsdag heeft gunstig op de stemming gewerkt. inleiding vormen tot operaties tegen Han kau. Hata verklaart n.1., dat de verovering van Hankau reeds een vastgestelde zaak is. De uiterste vleugelgroep van het zuide lijke Japansche leger rukt reeds op naar Tesjengsjien, het belangrijke knooppunt van de Peiping-Hankauspoorlijn en de Loenghal-lijn. Deze Japansche groep komt uit het zuid oosten, de voorhoede staat reeds op minder dan 100 km. van de stad. Alle plaatsen rondom Tsjengsjien worden van af heden blootgesteld aan zware Japansche luchtaan vallen. In Japansche militaire kringen noemt men het voor het oogenblik de belang rijkste taak der overige Japansche legertroe- pen de streek ten zuiden van den Loeng- haispoorweg te zuiveren. Men verklaart, dat op deze wijze vrijheid in den rug voor de operaties tegen Hankau kan worden be reikt. In deze kringen verwacht men echter nog langdurige gevechten. CrhinMseh hoofdkwartier veroverd. De woordvoerder der Japanneezen te Peiping, aldus Havas, heeft verklaard, dat de gemotoriseerde afdeeling der Japansche troepen, welke opereert in het gebied van Dai Ihel Dsjoean, zich gisteravond heeft meester gemaakt van het hoofdkwartier van het 22ste Chineesche legercorps. Dit hoofd kwartier bevindt zcih op 40 km. ten oosten van Soe-Hsien. De commandant en verscheiden leden van zijn staf werden gevangen genomen. De Chineesche troepen werden in het gebied ten Zuiden van Tsjeoe Foe Sioe omsingeld. De druk wordt steeds grooter. Een Chineeseh vliegtuig boven Japensoh gebied strooit pamflet ten. Vrijdagmorgen heeft een Chineeseh vlieg tuig pamfletten boven Koemamoto uitgewor pen. Deze pamfletten bevatten een tekst welke den oorlog veroordeelt. Het vliegtuig vertoonde blauwe lichtjes op den vleugel. Het toestel verdween' in Westelijke richting. De politie verklaart, dat alle pamfletten in beslag zijn genomen Ex: zijn geen bommen uitgeworpen, Na grooto bezorgdheid Zater dag», gisteren lichte ontspan ning in Londen. Het 13 duidelijk, dat men te Lon den de gebeurtenissen in Tsjecho- Slowakije met de grootste bezorgd heid gadeslaat. Zaterdag achtte men den toestand zelfs zeer precair, in den loop van den Zondag werd men iets optimis tischer ten aanzien van de eventuee- le gevolgen. Men wijst er voorts op, dat Engeland den rol van vrede stichter moet spelen en daarom beide partijen moet vertrouwen. Men wil zich dan ook geen partij stellen. Een Britsch-Duitsch onderhoud. Gistermorgen heeft nenderson de Brit- schen ambassadeur, opnieuw een onderhoud met den Duitschen rijksminister von Rib- bentrop gehad. Ook gisteravond zijn bespre kingen gevoerd. Do godachtenwisseling zon betrek king hebben gehad op dezelfde kwes ties, die het onderwerp waren van het voorafgaande onderhoud, tij dens hetwelk de Duitsche rijks minister zijn verzekeringen om trent de Duitsche troepenbewegin gen had herhaald. Men meent te we ten, dat Henderson wederom tegen over von Ribbentrop uitdrukking heeft gegeven aan de ongerustheid dia de toestand hem inboezemt. Echter heeft men in politieke Engelsche kringen den indruk, dat zich een zekere ontspanning voordoet in den diplomatieken toestand, welke indruk vooral zijn oorsprong vindt in dit onderhoud. Hallfax naar Londen. In verband met den ernst van den toe stand in Tsjecho-Slowakije is de Britsche mi nister van buitenlandsche zaken, Lord Hali- fax gisterochtend uit Oxford naar Londen teruggekeerd. Hij en Chamberlain zullen ge durende het weekend in nauw contact blij ven en de ontwikkeling van den toestand nauwlettend gadeslaan. Gistermiddag is de Engelsche kabinetsraad bijeen geweest. Het verluidt, dat de Britsche regeering po gingen in het werk zal blijven stellen om een vreedzame regeling van het Sudeten- duitsche geschil te bevorderen. Onafhanke lijk van elkaar doen de regeeringen van Frankrijk en Engeland dringende stappen te Praag en Berlijn. Men verneemt, dat op het oogenblik geen nieuwe bijeenkomst van het kabinet is vastgesteld. Mogelijk zal heden in het Lagerhuis een verklaring worden afge legd. Kernachtige toespraken op het Eucharistisch congres te Boeda pest. Aan den vooravond van het Eucharistisch Congres te Boeda-Pest, waaraan, zooals men weet, de Duitschers niet mogen deelnemen, is gistermiddag onder leiding van kardinaal Seredi, primaat van Hongarije, een bijeen komst gehouden, waaraan door twintigdui zend Hongaarsche Roomsch-Katholiekcn werd deelgenomen. Op deze bijeenkomst heeft oud-ministerpre sident Huszar, een rede uitgesproken, waar in hij o.m. zei de „De Tirolers hebben hier in 1930 een kruis gebracht, dat sedert dien in het klooster on zer Dominicanen bewaard wordt. Toen zij in hun land terugkeerden, verweet men hen dit kruis te Boeda- Pest te hebben gelaten, maar men ziet, dat het hier veiliger is, dan in Oostenrijk. Het kruis is onder ons, de Oostenrijkers zijn ongelukkig af wezig. Men heeft veertigduizend Duitschers en Oostenrijkers het ver- trefe naar Hongarije verhinderd; zij zullen thuis het Eucharistische feest vieren en zoo aan deze groote inter nationale plechtigheden deelnemen." De Hongaarsche afgevaardigde Kruger, lid der regeeringspartij, zeide; „De vijanden van Christus zijn niet alleen zij, die de kerken verbrand den, of op processies hebben gescho ten, maar ook zij, die de kerk be lasteren en de kinderen en jongelie den verhinderen tot Christus te ko men. Na dc zware aanvallen van li beralisme, marxisme en vrijmetse larij, hebben wij geen avonturiers noodig, maar heiligen en helden. De tegenwoordige toestand gelijkt veel op dien, uit den tijfl van den heiligen Stepha- nus, die den moed had de heidensche alta ren omver te werpen en de ware altaren Gods op te richten." Over het beleid der regeerinq ten aanzien van de vluchtelingen. Naar het Vsb. verneemt, is de voorzitter van de sociaal-democratische Tweede-Ka merfractie, ir. J. W. Albarda, voornemens, een interpellatie aan te vragen over het beleid van de Nederlandsche regeering ton aanzien van de vluchtelingen, De Engelsche groote wereld kijkt geamuseerd toe. Amerika's laatste sportwaanzin heeft al dus het Vsb. in Engeland zijn intrede ge daan. Chique gekleede dames, vergezeld door heeren in avondtoilet waren naar „The Ring" in Blackfairs getogen om ge tuige te zijn van den eersten worstelwed strijdin de modder. Om den ring geschikt te maken voor deze „verheffende" sport, had men het can vas eerst besmeerd met een 16 centimeter dikke laag vette klei, daarover lag een flinke boeveelheid afgewerkte motor-olie en daarbóven nog een flinke laag roet. De te genstanders in dit modder-festijn dat was aangekondigd als 's werelds interes santste sport waren de Spanjaard Ma- huel Garcia en de Litauer Karl Pojcllo. Vooral Garcia schijnt een grootmeester in het modderworstelen. In zijn laatste wed strijd, zoo deelde het programma ons mee, heeft hij zijn tegenstander bijna in de mod der doen stikken. De toeschouwers in de stoelen direct rondom de ring beschermden zich tegen de hoogopspattende modder, door zich achter kranten en affiches te verschuilen. De scheidsrechter was de eerste man, die in de vette massa viel. Binnen eenige minuten echter waren de beide worstelaars van top tot teen met modder overdekt.. In de tweede ronde kreeg de machtige Spanjaard zijn mond vol modder en Pojcllo maakte van dc gelegenheid dankbaar ge bruik om hem te vloeren. De scheidsrechter telde tot negen uit, de twee modderklom- pen schudde de vette handen en het eerste Londensche moddergevecht behoorde tot het verleden. Te oordeelen naar het enthousiasme van de afgezanten uit de „groote wereld" zal dit gevecht nog wel door meerdere gevolgd worden. Engelsch schip geraakt. Vlieg tuigen van Duitsch fabrikaat? Gistermorgen hebebn drie recht- sche watervliegtuigen, komende van Majorca, gepoogd boven Valencia te vliegen. Zij werden echter tegenge houden door het luchtafweerge schut, zoodat zij hun bommen in de omgeving van Grao neerwierpen. Een der bommen viel neer in de nabijheid van de haven waar brand veroorzaakt werd aan boord van een Engelsch koopvaardijschip de „Penthanes" uit Londen, die een la- ding graan aan boord heeft. Drie leden der bemanning werden ge wond. Twee hunner bevinden zich in ernstigen toestand. Er was een Deensch waarnemer van de niet-inmengingscommissie aan boord van de „Penthanes". De kapitein verzekerde, dat de vliegtuigen van Duitsch fabrikaat wa ren: hij heeft een protest-telegram naar Lon den gezonden. De derde officier verklaarde, dat men het schip heeft willen treffen: een bom heeft de verblijven van officieren en machinisten vrijwel geheel vernield. tt Rotterdam's burgemeester stuurt zijn New Torksche collega een boodschap van goede gezindheid. Ter gelegenheid van het feit, dat de Nieuw-Amsterdam, voor de eerste maal uit gevaren is naar de stad, waarvan het den oorspronkelijken naam voert, heeft de bur gemeester van Rotterdam een boodschap van „Goodwill" (van goeden wil dus) ge zonden aan den burgemeester van New York. Deze boodschap, welke gepaard ging met de aanbieding van een zilveren schaal in oud-Hollandschen stijl, is door den direc teur der Holland Amerika-lijn, den heer F. C. Bouman, die de eerste reis van het mail schip heeft medegemaakt, aan burgemees ter La Guardia namens den burgemeester van Rotterdam overhandigd. In zijn begeleidenden brief heeft de bur gemeester van Rotterdam eraan herinnerd, dat de „Nieuw Amsterdam", voor welks bouw alle medewerkers het beste hebben gegeven, dat de Nederlandsche scheepsbou wers, kunstenaars en arbeiders vermogen, een boodschapper zal zijn van de goede gezindheid, welke in ons land ten aanzien van de Vereenigde Staten bestaat en dat het schip een taak zal vervullen in het on derhouden en versterken van de banden, welke de twee landen verbinden. Rotterdam, dat in het jaar 1620 de „Speed- well" en de „Mayflower" zag uitzeilen op hun reis, welke tot de stichting van Pen,n- sylvania zou leiden, heeft sindsdien imet geen grooter hartelijkheid en belangstelling een schip uitgeleide gedaan, dan het ten aanzien van ons vlaggeschip betoonde, dat zijn thuishaven Rotterdam met het voorma lige „Nieuw Amsterdam" verbindt. Hoofdbestuur „Bloembollencul tuur" wil aftreden Het hoofdbestuur van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft, tegen 13 Juni een buitengewone algemeene vergadering te Haarlem uitgeschreven. De agenda bevat, aldus het Hsb. alleen een voorstel van het Hoofdbestuur om de volgende motie aan te nemen: „De alge meene vergadering der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur op 13 Juni 1938 bijeen, acht het noodig, dat, hoewel een uitspraak tegen alle bestaande sanerings maatregelen is gevallen, het hoofdbestuur zijn medewerking geeft aan de uitvoering van de van Overheidswege opgelegde sancc- ringsmaatregelen, zoowel wanneer de Geboren: Gerrit Willem, Zoon van N. P. NIEUWEBOER. E. NIEUWEBOER—dc Gier. Nieuwesluis, Wierlngerwaard, 22 Mei 1938. Gevraagd, wegens dienst plicht van den tegenwoordige, EEN BOERENKNECHT, best kunnende melken om 1 Juni in dienst, te treden, bij H. KROUWEL, Rijksweg 69, Julianadorp. Te koop: MOM ROODE en 40000 DENN- SCHE WITTE, alles prima bewaarkool. Begin Juni leverbaar, bij A. PLAK, Verlaat, Oude Niedorp. maatregelen op de huidige wijze wor den uitgevoerd als wanneer de uitvoering In handen van het vak zelf wordt geno men." Wanneer bovenstaande motie niet zou worden aangenomen, zou het hoofdbestuur zich dan verplicht zien af te treden. Generaal Cedlllo in opstand* Uit San Luit Potosi wordt gemeld» dat een afdeeling ruiterij van de re geering, ter sterkte van tweehon derd sabels, onder bevel van gene raal Laoarra, de aanhangers van Cedillo heeft verdreven uit het dorp Rio Verde, 100 km. ten zuidoosten van San Luis Potosi. De regeeringstroepen tellen thans 10.000 man, de aanhangers van Ce dillo 18.000. Cedillo heeft zijn hoofd kwartier opgeslagen te El Salto. Officieel wordt medegedeeld, dat generaal Cedillo in den afgeloopen nacht gepoogd heeft een staatsgreep uit te voeren. Zaterdagavond tusschen vijf en zes uur verscheen %«n particulier vliegtuig boven San Luis Potosi en liet vijf bommen op het vliegveld vallen, zonder evenwel schade aan te richten, terwijl ook geen personen werden getroffen. Regeeringsvliegtuigen poogden het toestel te achtex*volgen, doclx vergeefs. Verder wordt gemeld, dat te San Luis Potosi alles kalm is. Toch. patrouiileeren soldaten door de straten en door middel van vliegtuigen wordt de Haciënda Las Palomas, het verbijjf van generaal Cedillo, bewaakt. President Cardenas heeft zijn in trek genomen in een bezitting op korten afstand van de stad. Het ontwapenen van de aanhangers van Cedillo verloopt nor maal, de aanhangers van Cedillo bieden slechts weinig tegenstand. Cedillo zelf heeft de Haciënda Las Palo mas verlaten en heeft zich bij zijn partij- gangei's aangesloten. 8CHAGEN. DUIVENSPORT. De postduivenvereniging „Het Oude Slot", hield gisteren een vlucht van Quiërrain, af stand 275 k.m. De eerst aankomende duif werd geconstateerd om 13 uur 53 min. 45 sec. Gelost om 7.30 uur. De uitslag was als volgt: G. Bos 12; H. Domper 3—4; C. de Jongh 5; Gebr. Faber 67; P. G. de Beer 8—9. ALKMAAR, 21 Mei 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 Paarden 200 en 275; 2 nuchtere kalveren (sl.) 5 en 9; 31 schapen ƒ20—ƒ23; 245 lamme ren f 9-f 12; 3 Bokken en/of Geiten f 8—f 12 AIKMAAR, 21 Mei 1938. Aanvoer 265.000 kipeieren. Prijzen: 56 58 kg. f 3.10—3.15; 58—60 kg. f 3.15—3.25; GO62 kg. f 3.20—3.40; 62-64 kg. f 3.25-3.50 64—66 kg. f 3.30—3.60 Eendeieren f 2.86—3.— per 100 stuks. NOORDSCHARWDUDE, 23 Mei. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Mei. Aanvoer: 85 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 12.26—15.80, drielingen 17.10, 75 kr. sla 1.50, 2120 Kg. rabarber 4.10—6.70, 191 stuks bloemkool 11.96—17, 2e srt 7.86—13.10. ALKMAAR, 23 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 85 Vette koeien 160310; 5 vette kalveren 4090 0.600.90; 144 nuchtere kalveren 614; 18 vette schapen 2430; 279 vette varkens 0.49—0.52, handel matig. LAMMERENMARXT TE TEXEL. (Opgave half tien). De aanvoer op de tweede en grootste lammerenmarkt was 6381 stuks (vorig jaar 6737 stuks). De han- del was aanmerkelijk vlugger dan vorige week. De prijs was ongeveer 1.50 hooger. De prijzen loopen van f 9.— tot f 12.50. Er zijn veel kooplieden van elders, waaronder de bekende veekooper R. van Straveren die 40 jaar lang de markt bezocht, benevens vele kerkkoopers uit Zuid-Holland! LONDENSCHE WOLVEILINGEN, Londen, 20 Mei (Reuter). Heden werd de laatste volveiling dezer serie gehouden. Aangeboden werden 7G13 balen, waaronder 1278 Zuid-Amerikaansche, waarvan 5051 balen werden verkocht. In totaal werden tijdens deze serie aan geboden 69713 balen, waarvan er 59.000 werden verkocht. De binncnlandsrhe han del nam daarvan 30.500 af, terwijl 28.500 balen naar het Vasteland gingen. Voor de middelmatige sorteering bestond heden levendige vraag. De beste partijen werden grif verkocht, hoofdzakelijk aan den binnenlandschen handel, legen de gel dende prijzen. Slipes en mindere soorten werden evenwel veelvuldig opgehouden tengevolge van de liooge limieten. ergcleken met de vorige sei'ie waren Slipes vijf lot tien procent goedkooper, ontvette Merinos onveranderd en de andere wolsoortexi vijf procent duurder, M

Schager Courant | 1938 | | pagina 3