Schotland slaat een Ned* elftal zonder Smit Gelukkig maar kostbaar geliil spel van Alkm* Boys De Oranje-voorhoede stelt teleur £atig,ó het tentje N.H.V.B. Bloemendaal mist weer 2 penalties Sterke verdediging en dubieuze Schotsche doelpunten v_. A-uu uii i xau v jü Den zwaren wedstryd tegen het Schot sche elftal heeft onze voetbalploeg niet tot een overwinning kunnen brengen en ook een gelyk spel kon niet worden be reikt. De taak van het Oranje-team werd nog verzwaard doordat onze linksbinnen, Kick Smit, op wiens medespelen men nog tot het laatste oogenblilc had gehoopt, niet van de partij kon zijn. Het werd nu een 31 overwinning voor de Schotten en, hoewel op eenige van hun doelpunten mis schien wel iets viel aan te merken, mag zeker niet gezegd worden, dat deze uit slag geflatteerd of onredelijk is, daarvoor lieten de gasten een te goed voetbal zien. Doelpuntlooze eerste helft. Nadat de opgooi door Van Heel gewonnen was, trapte O'Donnell af. Reeds na twee minuten komt het tot het eerste ongeval. Onze linksbinnen, Van der Veen, zwikt door zijn enkel en blijft liggen. Hij moet van het veld gedragen worden, zoo dat Nederland verscheidene minuten met tien man speelt. Gelukkig blijkt de Almeloër niet voor den geheele wedstrijd uitgeschakeld te zijn, want na buiten de lijnen verzorgd te zijn, kan hij weer aan het spel deelnemen. De Schotten komen langzamerhand in de meerderheid en het is duidelijk, dat zij in technisch opzicht den onzen de baas zijn. Het is vooral de ver- diging der gasten, die den grondslag voor een overwicht legt, door iedere Neder landsche aanvalpo- ging te verijdelen en den bal op vaak af gemeten wijze aan de voorhoede door te ge ven, die voorhoede zelf is echter nog niet zoo heel gevaarlijk, doordat onze verdedi ging op het short passing wel kijk heeft. Niettemin kan ook dit short passing tot het einddoel lei den: zoo zien wij hoe Walker na zeer mooi samenspel op den lin kervleugel een goede kans krijgt, die hij ech ter mist door naast te schieten. De Nederlandsche voorhoede heeft tot,dus verre niet veel fraais laten zien, maar na on geveer tien minuten wordt een behoorlijke aanval opgezet, waarbij het binnen trio zelfs dreigend voor het doel der gasten komt. Het is een spannend moment: Vente verknoeit de kans echter door te lang te treuzelen. Drie minuten later doet hij het beter. Van vrij grooten afstand lost hij een onverwacht en zeer hard schot, dat juist over de lat gaat. Aan den anderen kant vangt Van Male een als voorzet bedoeld schot van den Schotsen linksbuiten Murphy. Schotsch overwicht. De Schotten dringen intusschen nog meer op en markeeren daardoor hun overwicht. Verschillende hoekschoppen worden op het Nederlandsche doel genomen. Bij een zeer gevaarlijken aanval kan Van Male redden door den bal tot hoek schop te verwer ken. Onze doelver- dediger krijgt het inderdaad druk, maar hij wordt zeer goed ter zijde gestaan door Cal- denhove en Weber, die overal en steeds overvaard, onbevreesd ingrij pen. In de mid denlinie beteeke- nen het vurige spel van Paauwe en het rustige, vastbesloten op treden van Ande- riessen ook al een verlichting voorde verdediging. Tegen het einde van de eerste helft komt Nederland toch nog wat meer los. Er wor den eenige aanvallen opgezet, Van Spaan- donck geeft zijn medespelers zelfs een goede kans, die overigens niet gebruikt wordt. In de laatste minuten is het overwicht der Schotten verdwenen en zoo breekt de rust met blanken stand aan. Feller tempo. Reeds direct na de hervatting wordt het tempo sneller, het spel feller en geestdriftiger. Maar ook de Oranjeloeg, laat zich niet onbe tuigd en De Harder, die in de eerste helft veel te weinig in het spel betrokken was, geeft een voortreffelijken voorzet, die Dawson voor ernstige moeilijkheden stelt. Schotland neemt de leiding. Juist in een periode, dat de Schotten geen sterk overwicht hebben, nemen zij de leiding, en dat door een doelpunt, dat zeker niet zeer overtuigend is. Na zeven minuten krijgt O'Donnell den bal in vol gens velen, buitenspelpositie. De Neder landsche verdediging blijft appelleerend staan, doch het fluitje van den scheids rechter blijft uit. De linksbinnen Black maakt daarvan gebruik om zich van den hal meester te maken en met een laag schot te scoren (01). Het publiek steekt het niet onder stoelen en banken, dat het de foutieve(?) beslissing van den scheidsrechter allerminst waardeert: de Engelschman werd op een hevig fluitcon cert vergast. VAN MALE Langs het lijntje stonden of zaten we Zater dagavond in het Amsterdamsche Stadion met s'n zestig-duizenden. Eén van die velen was Kick Smit, die helaas nog niet spelen kon. Maar Kick's gedachten zullen ditmaal wel eens terug gegaan zijn tot die dagen van wéleer met Bak- huys naast zich. Fantasie en overrompeling zooals we dat in de gloriedagen van het duo-Kick en Bep heb ben gekendze ontbraken bij deze voorhoe de van de hard-werkende Oranjeploeg. Toch bood ook deze hoopvolle vooruitzich ten voor de toekomst. De Harder bleek als linksbuiten een speler die z'n plaats in de Oranjeploeg waard is en waar we nog veel van mogen verwachten. Van der Veen, eigenlijk een rechtsbinnenspeler, viel op Smit's plaats in, als linksbinnen. Bijkans de geheele wedstrijd speelde deze 18-jarige debutant met een geblesseerde enkel dapper mee. Daarvoor verdient hij hulde! Jam mer was, dat dit veelbelovende tweetal op den linkervleugel voor de rust bijna niet aan het werk werd gezet. Alles werd toen over rechts gespeeld, waar Van Spaendonck en Wels nu niet bepaald hun „dag" hadden, terwijl Vente als middenvoor te langzaam bleek voor de snélle Schotten, wier stopper-spil Dykes, hem geen kans gaf. Niet minder dan 5 hoekschoppen werden in de eerste helft op het Hollandsche doel ge richt. Wel eens bewijs, dat de verdediging alle zeilen bij moest zetten om den stand blank te houden. De Hollandsche verdediging kreeg in dien tijd dan ook heel wat weg te werken. Weber schitterde in het bijzonder, maar ook Calden- hove gaf de Schotsche voorhoede bijna geen kans Lot schieten. Van Male verrichtte in het doel eveneens prachtig werk en de middenlinie zwoegde hard. Na de rust kwam er meer ieekening in het spel en miste de Hollandsche voorhoede menige kans. Maar in die periode vielen ook de vier doelpunten, geen van alle bijzonder fraai, ter wijl de eerste twee van Schotland een buiten spel-luchtje hadden, waarover de geleerden het intusschen niet eens zijn geworden. Prach tig combineerend speelde de Schotsche ploeg hoogeschool-voetbal! Niet in het minst in de periode nd de rust, toen de Oranjeploeg menige fraaie aanval opzette, welke echter steeds op de Schotsche verdediging strandde. Oranje speelde met vuur een mooien wed strijd tegen een ploeg van „kunstenaars in het vak". Tegenover zulke lieden Ican alleen een voorhoedesucces hebben; die van fantasia en overrompeling iveet, mee te praten! Het tweede Schotsche doelpunt. Helaas hebben de nu volgende aanvallen der onzen nog steeds geen succes, terwijl aan den anderen kant een tweede doel- put ontstaat, eveneens van twijfelach- tigen aard. Murphy is wat naar binnen gezwenkt en lost van vrij grooten afstand een scherp schot, dat doel treft (0—2), hier gaat Van Male niet geheel vrij uit: hij beoor deelt het schot verkeerd en liep onjuist uit. Nederland komt nu gedurende eenigen tijd wat in de meerderheid, ook al omdat Vente wat beter speelt dan voor de rust. Wij zien dan een Nederlandschen aanval van ouder- wetsch gehalte. Bas Paauwe heeft den bal aan De Harder gegeven, deze passeert op zeer fraaie wijze Mc. Killop en geeft door naar Van der.Veen, die den bal voor doel brengt. Het wordt een geweldige doelworsteling, maar nog zonder succes voor Oranje. Twee minuten later komt het Schotsche doel op nieuw in groot gevaar. Uit een scherp schot van Van Spaandonck is een corner ontstaan, die weer tot een scrimmage leidt, maar Dawson blijft heer en meester. Schotten vergrooten hun voorsprong In de 26e minuut wordt dan het von nis óver het Nederlandsche elftal defini tief voltrokken. Munro plaatst uit een hoekschop den bal hoog voor het Neder landsche doel. Even eenige kopbewegin- gen der Schotten en van het hoofd van Walker springt het leer in hét net, 03 Een fraai doelpunt! Het is nu alleen nog de vraag, of het Oranjeteam de eer nog kan redden tegen dezen sterken tegenstander. Er doen zich inderdaad kansen voor. Zoo krijgt Van der Veen uit een kopbal van Van Spaandonck het leer voor open doelhij schiet echter naast. Intusschen zakt het tempo weer af en het spel wordt minder belangwekkend. Aan beide zijden worden aanvallen opgezet, maar de af- wex*king laat te wenschen over. j Vente scoort voor Nederland Tocli brengen de laatste minuten nog de bevrediging van een Nederlandsch doelpunt, al is dat dan ook niet van groot gehalte. Vijf minuten voor het einde lost De Harder vanaf de zijlijn een schot. Dawson stopt den bal, doch laat hem uit de handen vallen voor de voeten van Vente, die zonder moeite kan doelpunten. 1—3. De eer is gered. Het publiek roert zich nog wat: misschien kan de achterstand nog ver der verkleind worden, n.aar zoover komt het niet. De Schotsche verdediging is verder op haar hoede en aan weerszijden is het kruit verschoten. Met Nederland in den aanval komt het einde. In een moeilijken wedstrijd heeft het Oranje team de meerderheid der Schotten moeten erkennenl K.N.V.B.-overzicht Om het kampioenschap van Nederland Reeds eerder wezen we op het poovere figuur, dat de Zuidelijke kampioen, P.S.V., in 'de kampioenscompetitie slaat.Gisteren ver- peuterden Van Run c.s .ook nog vripkl hun laatste kans om van de' laatste plaats af te komen, in.lv door thuis met 25- van Be Quick te verliezen. In het gunstigste geval kunnen de EindhoVenaYen nu alleen nog maar... D.W.S. yoQrbij komen,., maar zoover zullen de Amster dammers het 'in hun resteerende twee wed strijden wel niet laten kpmen. Zooals meri weet,'wordt op Hemelvaartsdag, dus Donderdag a.s., dé big-match Heracles Feyenoord gespeeld, waarvoor de belangstel ling zoo groot is, dat er al eenige dagen geen plaaskaarten meer voor te verkrijgen zijn! De stand is momenteel: Heracles 7 6 0 1 21—9 12 Feyenoord 7 5 2 0 18—7 12 Be Quick 7 2 1 4 12—15 5 D.W.S. 6 0 3 3 3—7 3 P.S.V. 7 0 2 5 7—23 2 Om een plaats in de eerste klasse D.O.S. oh Hermes de gelukkigen. In de beslissingswedstrijden DOSDWV en HermesEmma zijn de eerstgenoemden de ge lukkigen geweest. De Utrechtenaren schakel den D.W.V. met 21 uit, terwijl Hermes er eerst na verlenging in slaagde van het kranige Emma te winen. D.O.S. vervangt dus Excelsior in de eerste klasse, terwijl Hermes blijft waar zij was. Voor de stad Utrecht vooral is het een blijde dag geweest, want zij heeft het immers vele jaren zonder eerste klasser moeten stellen. Bleyerheide wint weer. Bleyerheide won met 40 van Hero en hoeft thans slechts een de 2 haar resteerende wed strijden te winnen om eerste klasser te blijven. Alleen Miranda maakt nog een kansje, daar zij gisteren won met 32 van De Valk. De stand is: Bleyerheide 4 4 0 0 175 8 Miranda 4 2 11 12—10 5 De Valk 5 2 0 3 10—11 4 Hero 5 0 1 4 3—16 1 Alkmaarsche Boys zijn er Alkmaar heeft haar 2e tweede klasser. Naast Alcmaria Victrix, dat de Kaasstad reeds zoovele jaren in de tweede klasse verteenwoordigt, zullen de Alkmaarsche Boys voortaan die taak mede op zich nemén. De Boys hebben ongetwijfeld de promotie verdiend, want over het geheel genomen waren zij van de drie ploegen, die om het begeerde plaatsje vochten, het- meest constant. Maar gisteren hadden zij toch niet over pech te kla gen, want.. Bloemendaal kreeg ook nu twee, strafschoppen te nejasen, welke beide gemist werden! Van boffen gesproken. Tot vijf minu ten voor het einde hadden de Boys de lei'dfijgy doch toen maakte Bloemendaal gelijk. Onder welk een intense spanning die laatste minuten verloopen zijn, laat zich slechts vermoeden. Intusschen is- de. promotie toch maar een feit en feliciteeren wij de club van Siem Bak van harte met dit fraaie resultaat. Slechts weinige clubs kunnen zich bei'oemen op zoo'n fraaien opmarsch als de Boys, die op een jaar uitge zonderd, in elk jaar van hun nog zoo korte be staan kampioen zijn geweest. Misschien dat het de roodwitten in de tweede klasse niet zoo glad zal zitten, maar dat zij zich daar niet de kaas van het brood zullen laten eten staat voor ons vast. Proficiat, Boys! Hier is de eindstand: Alkm. Boys 4 2 2 0 83 6 Bloemendaal 4 12 1 66 4 Z.V.V. 4 1 0 3 5—10 2 Kampioenschap NHVB. W.F.C. 4—Atlas 2-^1 Raucb beker. WatervogelsH.R.C. 2 35 Gouden Kruis. J.V.C.—Oudesluis 2—0 Competitie 4 F: Succes 4—B.K.C. 3 1—2 RAUCHBEKEIt. H.R.C. 2 klopte Watervogels voor de Rauch- beker (53) waardoor de Racers de finale van Groep Noord-Holland Noord op eigen veld spelen tegen Wieringerwaard. GOUDEN KRUIS. Tegen onze vexwachting in wist J.V.C. de finale van dit district op Oudesluis te winnen. Met 20 won de thuisclub, een ongedacht fraai resultaat van de pas-gepromoveerden! De Julianadorpers hebben zich nu bij de laatste vier geplaatst en bezoeken voor de demifinale de winnaar van district Zaanstreek. KAMPIOENSCOMPETITIE. Atlas behield de leiding in de kampioenscom petitie door een 42-ovexwinning op W.F.C. 4. De Atlanters boeren uitstekend! Zwitserland-Engeland 2-1 Het Zwitsersche elftal heeft den 25.000 toe schouwers te Zürich een groote verrassing be reid: na een prachtigen wedstrijd heeft het op volkomen verdiende wijze met 21 van Enge land gewonnen. De rust ging met gelijken 11 stand in. ^memmen WEDSTRIJD TE WINKEL. Het programma voor de Zwemwedstrijd te Winkel op a.s. Zondag is op verzoek van enkele vereenigingen uitgebreid met: 50 m borstcrawl heeren, klasse B en 50 m borstcrawl dames, klasse B. 100 m schoolslag heeren, klasse A. Hermes DVS mocht van geluk spreken! Emma eerst in de 4e verlenging geslagen. In een uiterst spannenden wedstrijd, welke door 18000 toeschouwers werd bezocht, is Hermes-DVS erin geslaagd om van Emma te winnen en haar eerste klasseschap te behou den. Na 17 minuten nam HDVS de leiding toen L. Janse een voorzet van Borrani via De Jong kreeg toegespeeld. Dat was het sein voor Emma om het tempo nog wat te verhoogen en een serie uiterst gevaarlijke open aanval len moest door de HDVS-verdediging worden verwerkt. Eex-st lukte dat wel, doch onder den voortdurenden druk begon de verdediging wat te verslappen. Een ver schot van Ver schoor stuitte buiten bereik van Beun te gen de lat, maar na een klein half uur kwam toch uit een hoekschop van Van der Rest, door een fraaien kopbal van Verschoor de verdiende gelijkmaker (11). Dat was de stand met de rust. In de tweede helft hebben beide partijen enkele goede kansen gehad, die niet werden gebruikt. Bij een poging van Breitner om den bal na een voorzet van linksbuiten Ochenburg die de beste speler van het veld was, weg te werken beging de HDVS-er een overtreding tegen den middenvoor der Dortnaren. De strafschop werd door Zwaan onhoudbaar in- gekogeld. Emma had dus de leiding en gezien de kracht van haar defensie zag het er voor HDVS somber uit. Maar vijf minuten later plaatste Bos een vrijen schop prachtig hoog in het doelvlak waar L. Janse den bal even over de lijn kreeg voordat doelman Hartog hem te pakken had. 22. In den resteeren- den tijd waren beide partijen beurtelings sterker. Doelman Hartog deed eenige malen prachtig werk. Het einde kwam met gelijken stand. Dus moest er verlengd worden. Hoe wel de inspanning het spel minder deed wor den was het toch nog steeds zeer spannend. In de tweede 7% minuut maakte Welzenis voor Emma een doelpunt, echter in buiten- spelpositie. In de derde 7y2 minuut kreeg Emma weer een paar mooie kansen, die jammerlijk werden gemist. Eindelijk in de 4e 7y2 minuut schoot Borrani na een hoekschop van B. Janse den bal schitterend onhoudbaar langs Den Hartog. HDVS was voor de eerste klasse behouden! ïfjcAesunen DE FRANSCHE DEGENEQUIPE WINT DEN WERELDTITEL. De Fransche degenequipe heeft te Óystian het wereldkampioenschap veroverd. Neder land eindigde op de vierde plaats. De eind stand luidde: 1. Frankrijk, 6 pt, 41 gew. partyen. 2. Zweden, 6 pt., 40 gew. partijen, 3. Italië, 6 pt., 38 gew. partijen. 4. Nederland, 2 pnt. 5. Tjsecho-Slowakije, 0 pnt. DOS was de gelukkig Het was een zwaar met electriciteit geli publiek, dat binnen de muren van het Hili sumsche Sportpark gehuisvest was. Dat bleek reeds lang voor den wedstrri toen vele heethoofdige bezoekers houdq van plaatsbewijzen le rang een zitplaats de tribune verlangden, die er niet meer te Vfj krijgen waren. Dit bleek ook tijdens den wedstrijd, to» aanhangers der diverse clubs elkaar onvria delijkheden toevoegden en dreigden slaags raken. Overduidelijk kwam het uit tijdens d| wedstrijd die een hard en onvriendelijk vei loop had, doch overigens door scheidsrecl^ Van Asperen behoorlijk binnen de perken houden werd en de climax werd bereikt, tol na het eindsignaal duizenden en nog eens dij zenden het speelveld overstroomden om hij favorieten op de schouders te dragen. D.O.S. was de gelukkige, D.W.V., dat ovexj gens beter voetbal speelde, voorzoover gog spel mogelijk was, de ongelukkige. De eerste helft van den strijd verliep zond;; doelpunten. Beide ploegen waren zoozeer op de verdefi ging ingesteld, dat er voor de voorhoeden geg kans was om door te breken, een enkelen gc> den kansrijken aanval daargelaten. Een put; loos spel was tot hiertoe ook de juiste verhc* ding. In de tweede helft nam D.W.V. aanvankelh het initiatief en belaagde het D.O.S.-doel, doij de backs en in laatste instantie Veenendaa weerden zich goed. Toch wist Kreuger na] minuten van vrij grooten afstand geheel m staande den Utrechtschen doelman met ej mooi schot te verrassen, 01. Lang profiteer! D.W.V. evenwel van dezen voorsprong nl4 want nog geen twee minuten later wist B. vq der Leur na goed overzetten van Dumortij via keeper Kwak de partijen op gelijken vo( te brengen, 11. Wat gehoopt was, n.1. wie het eerst scoordj is winnaar, ging niet in vervulling. De Boos der van D.W.V. moest uitvallen en werd vei vangen door Korte, die linksbinnen gin spelen, omdat Boon op de plaats van De Boa der kwam. Bij D.O.S. werd Brouwer nog vervangen do: Veldmeyer, hetgeen ook weer verandering ij de opstelling bracht. D.O.S. kwam tegen het einde, na tal van vr| schoppen tegen zich, geweldig opzetten en mj nog acht minuten spelen in zicht, slaagde 4 van der Leur er in met een diagonaal sclir via de binnenkant van de paal een tweet» doelpunt te maken, hetgeen de Utrechtenarq het le klasseschap bracht. UaïnwJuiche £tcfummiofituukke£ing. Houdt ooJk. Uw- q&eit goyond. De Boys promoveeren De Boys hebben lxun doel bereikt! Het gelijke spel waaraan zy voldoende had den werd hun deel (11). Wat hebben ze toch weer geboft. Hun doelpunt was een cadeau van den Bl.-keeper en ver schafte hun den moreelen steun van een 10 voorsprong, tot vyf minuten voor tijd, terwyl Bloemendaal, evenals in Alk maar, kans zag, twee penalties onbenut te laten. Naarmate de speetijd van dezen, ook voor een buitenstaander boeiende match verstreek, werd men meer en meer geneigd in de ver zuchting van de Bloemendalers te deelen: ,.het mag niet". Fel werd er gestreden, hoewel er van beide kanten aan scherpe grenzen van fairness de hand werd gehouden. Bij vlagen oefende een van beiden daarbij een licht over wicht uit, zonder ooit één moment een over rompeling te bereiken. „Alles zat in het spel" om met de Engelschen te spreken. De kunst is óm alles er uit te halen. Bloemendaal ver zuimde dat, faalde jammerlijk bij twee straf schoppen. evenals in de Kaasstad Zoo kan men het gelijke spel, dat zoo op het oog nogal gelukkig uitviél voor de Boys, ook nog verdiend noemen, al was Bloemendaal heel wat meer in den aanval. Zeker 500 Alkmaarders deden luide van hun aanwezigheid blijken op het knusse, fraai gelegen Bloemendaal-veld toen beide teams, volledig, den beslissenden kamp aanvingen. Windvoordeel was er nagenoeg niet. Met een tempo dat men niet straffeloos kan volhou den, vliegen de kemphanen op elkaar los. Na een paar hachelijke momenten aan beide kan ten, die door onbesuisdheid hun onvruchtbaar einde vinden, zakt het tempo dan ook ras. Toch zit er vaart in. Bloemendaal in tegen stelling tot de Boys speelt met een ver vooruitkomenden spil en is iets meer in den aanval. Volkomen onverwachts komt dan ook de eerste goal aan de bezoekers. Juist heeft de Bl.-rechtsbinnen gevaar lijk ingeschoten of de Boys rukken uit. Van rechts gaat de bal naar De Grand, van grooten afstand schiet deze op den bovenhoek, de keeper stopt, maar laat den bal, volkomen foutief, uit de handen in het net springen (O-^-l). De Boys leiden. Dit succes na 17 min. voor de club die er heusch geen recht op had, op dat moment de leiding te hebben, heeft een groote rol ge speeld in dezen wedstrijd. Het bracht rust in de Boys-gelederen, terwijl de thuisclub, die meer en betere scoringskansen ha'd gehad, de eerste moreele knak kreeg, die het zelfve: trouwen in den weg stond. Dit zou nog ergs worden, toen Pater na 35 minuten in hs beruchte gebied de handen gebruikte en V8 der Meij de Bie de penalty zoo hopeloos nai dat de Boys-keeper gemakkelijk kon redde In de tweede helft is Bloemendaal onmii dellijk van leer getrokken. De kleine meerde heid in kansen wilde zich evenwel maar nis in goals uitdrukken. De doortastendheid w tegenover Pater en Slikker daartoe niet tc reikend en eenmaal doorgebroken zijnde, w het schot veelal slecht gericht. Weer mislj. I. Nal Bloemendaal blijft in de meerderheid. 12 min. begaat keeper v. d. Horst een ongerechtigheid tegen een Bl.-voorwaarts en opnieuw krijgt BI. een penalty. Nu zal de lange stevige spil het fatum van dat penalty-gemis doorbreken. Zijn ontzag gelijke kanjer beukt echter de bovenlat en springt terug! Er is alle reden voor Bloemendaal om mot deloos te worden. Maar nog tot een kwartie voor tijd houdt ze het heft zoo in handen, rif. het oog bijna voortdurend op de verwikkelitt gen voor het Boys-doel gericht blijft. Omzetting helpt Bloemendaal al eveni Het team wordt er niet rustiger mee, kampt al tegen twee tegenstanders tegelijk] de Bloys-ploeg en...... het gevoel in zichzel" dat „het niet mag". Zoo verflauwt de Bic mendaal-actie gaandeweg en De Grand, Mi ders en Schenke kunnen een paar maal aai gevaarlijk worden. Weer weet Bloemendi het is 6 min. voor tijd een vloedt van vei'betenheid aan haar team te ontwoeke ren. Alles klemt nu de tanden opeen, de spU zendt een boogschot in, drie voorwaartscn stormen toe en Van der Horst moet 't onder] spit delven voor den langeren Van der Meij; de Bie, die inkopt (11). De laatste vyf minuten. Ieder voelt zijn zenuwen trillen als Van der: Horst met het bekende manuaal weer uit zijn gedwongen trance is opgestaan en de scheids rechter de rest van den speeltijd laat aan vangen. Ontketenen is juister! Eén raak schot van het nu vol-vertrouwen spelende Bloemen-] daal beteekent, dat de Alkmaarders huil; schoone droom, die ze bijna den geheelen wed strijd konden koesteren, tot een wreed en bit-1 ter visioen zien verlaagd. Dat ééne schot kwam' ook, maar rakelings vloog het over de lat: De Boys weten het die paar minuten tel houden en als de prima arbiter het slotsig naal laat hooren, breekt een nieuwen strijd los: 500 dolle Alkmaarders rennen het veld op om een speler te bemachtigenDob rend op een machtige zee van schouders 1 sten de Boys tenslotte de kleedkamer binnen Siem Bak en de Uwen, proficiat!

Schager Courant | 1938 | | pagina 6