DE SPORT De sigaret VAN iedgar rice Iburroughs No. 71. Twee weken later had de verlaten groep mensen enkele kleine, doch geriefelijke hut ten gebouwd, maar nooit in die tussentijd was er enige redding geweest. Tarzan stelde ten slotte voor, dat zij zouden trachten een boot te maken, groot genoeg om hen allen terug te brengen naar het vasteland. Hij leerde de mannen hoe ze de ruwe stammen moesten bewerken en ijverig begonnen zij de arbeid onder toezicht van de aapman. Naarmate de tijd verstreek begon de reusachtige taak hen onmogelijk te schijnen en ze begonnen te morren en te pruttelen onder elkaar, zodat er nu een nieuw gevaar bijkwam in de vorm van tweedracht en wantrouwen. Meer dan ooit vreesde Tarzan Jane onder deze halve wilden van de Kinsaid te moeten laten. Maar hij moest op jacht, want geen der anderen was zo vertrouwd met de jungle en zoo zeker met buit te zullen terugkeren. Soms verving Mu- gambi hem bij de jacht, maar de speer en de pijlen van de zwarte waren nooit zo zeker als het touw en het mes van de aapman en intussen verslapte de ijver voor het werk meer en meer. Al die tijd hadden de bewo ners van het kamp geen spoor van Sheeta, Akoet en de andere grote apen meer gezien. Alleen Tarzan ontmoette hen soms in de jungle, als hij op jacht was, doch dan ging ieder zgn eigen weg. Juist in de tijd, dat in het kamp van de uitgestotenen aan de Oost kust van het Jungle-eiland de zaken er lelijk begonnen voor te staan, verrees er aan de Noordkust een ander kamp. Hier, in een kleine baai lag een schoener, waarvan het dek en kele dagen tevoren nog rood gekleurd was van het bloed van officieren en leden van de bemanning. Hier had namelijk muiterij ge woed. die was uitgebroken op aanstichting van Kai Shang, de Chinees, die zich wilde meester maken van de rijke buit aan paar- len, welke de schoener aan boord had. Schagen I-Swift I 1-2 Voor het feit, dat de Amsterdamsche gasten het niet tot een hoogere puntenoverwinning hebben kunnen brengen, moeten wij de oor zaak zoeken in de minder goede schotvaardig heid. Niet in het spel, dat technisch zeker een klasse hooger stond dan dat van Schagen! Vooral de linkervleugel, in het bijzonder de linksbuiten, was uitstekend en zorgde, dat de Schagermannen er weinig aan te pas kwamen. Nu was buiten dat in de Schager voorhoede vaak het veband hopeloos zoek; het moest alleen van Dick Schoorl en af en toe van De Moor komen, maar dezen kregen veel te wei nig te doen. Leen Schoorl werkte hard, maar is nu eenmaal in de halflinie veel productiever. Steen blijft een veilige speler, die het eene oogenblik op het juist moment ingrijpt en er het andere oogenblik naast is. Resumeerende gelooven wij, dat het de elf talcommissie heel wat hoofdbrekens zal kosten een goede voorhoede voor het a.s. seizoen sa men te stellen, ook al zijn er onder de jongere spelers zeer geschikte candidaten! De halflinie is ook niet safe, er zaten soms bedenkelijk gaten in, ook toen Middelbeek na de rust met A. Slikker die tegen de fgne trekjes van de gasten niet opgewassen was ruilde, verbeterde het niet. Backs en keeper van Schagen hadden overigens hun dag wel. Het verloop. Met eenige snelle aanvallen opent Swift den strijd, "n Schagen verspeelt zijn eerste kans. .als een prachtschot van.L. Schoorl pal naast- graat. Beide partijen gaan het eerste kwartier gelijk op; het windvoordeel brengt Schagen niet verder, meestal is de bal in 't middenveld Dan komt er meer teekening in den strijd, het is in te zien. dat de thuisclub op den duur niet tegen het fijnere spel der gasten zal zijn op gewassen. De Schagen-spelers worden stuk v».oi stuk hoe langer hoe meer feitelijk buiten gevecht gesteld en hun spel wordt steeds min der beheerscht. Als door verkeerde opstelling keeper Schoorl geen uitzicht meer heeft, maakt Swift daar handig gebruik van, om met een fraai schot de leiding te nemen. Kort daar op wordt Schoorl weer verrast en het is 20. Een mooi schot van D. Schoorl verdient een beter lot, de gasten blijven hun korte samen spel volhouden, maar het brengt hun niet ver der. Als voor rust gefloten wordt, is de stand nog 0—2. Na de rust begint het spel der Amsterdam mers langzamerhand te vervlakken en Schagen heeft perioden, waarin het er op begint te lijken. Echter als de tweede helft reeds voor de helft is verstreken is de stand nog niet ge wijzigd. Dan krijgt Steen een van zijn goede buien en schiet fraai in (1—2). Er is dan nog 16 minuten te spelen. Bij Schagen komt alles naar voren, tever geefs, want met een 12 overwining komt het einde. Scheidsrechter Bijlsma leidde correct. Schagen IISwift II 41. In een aardig gespeelden wedstrijd heeft Schagen II, zijn Amsterdamsche gasten weinig kans gegeven. Het was vooral van der Ben, die veel tot de overwinning bijdroeg, echter ook Fran sen had een goeden dag. Broer kreeg vele kansen, benutte ze beter dan verleden week, maar was nog wel eens onfortuinlijk. In de achterhoede was Bremer de „big-man". Dat was safe! Over het algemeen speelden de gasten technisch een aardige partij, maar cr was weinig doorzettingsvermogen, zoo dat het geheel geen overweldigende indruk maakte. J. Slikker, die ook verder ver dienstelijk werk leverde bezorgde Schagen dc leiding, een penalty bracht den bezoe kers de gelijkmaker en tot rust bleef het Na dc rust was Schagen veel in den aan val, waarbij vooral Weeland een werkzaam aandeel had. De Amsterdammers verdedig den zich slap, ondernamen af en toe een aanval, die een enkele maal een beter lot verdiende, maar zij konden niet beletten dat Schagen nog drie maal den keeper passeer- un. Met. een prachtschot hernam van [Ier Ben voor de thuisclub de leiding, en deze speler verhoogde uit een mooi door Broer opgebrachte bal de score ook tot 31. Als Broer een mooie kans gemist heeft, door zich voor doel op zij te laten duwen, maakt hii het terstond weer goed, als hij via een ^Swiftspeler den bal langs den vallende keeper onhoudbaar inknalt. Als schcidsrech- ter Wit, die keurig dezen sportieven strijd Jctdde, voor het laatst fluit is de stand nog steeds 4—1. SCHAGEN BH.R.C. E. 1—5. Men kan goed spel geven, maar als de te genstander door hetere training veel sterker is, valt er weinig te beginnen. Zoo \va,s J}et bij deze ontmoeting, waarin ondanks «at de Sparta-adspiranten hun best deden, t'e Heldersche bezoekers met een 51 over winning naar de Julterstad konden terugkee- ren. Met de rust was de stand 12, na de pauze scoorden de bezoekers dus nog drie maal, Schoorl sluit zichzelf uit om het Gouden Kruis Schoorl I had gisteren Vrone I op bezoek voor het gouden kruis, door slecht en slap spel van Schoorl moest dezen wedstrijd eindigen in een 33 gelijk spel, hetwelk Schoorl dus uit sluit tot verdere deelname. Vrone heeft het eerst den wind in den rug en weert zich geducht, terwijl Schoorl het nog al gemakkelijk opneemt. De eerste aanvallen zijn dan ook voor Vrone. Klop en Korver krij gen beiden nog wel een goede scoringskans, doch de beide schoten gaan juist naast. Vrone werkt veel harder, het kan dan ook niet uit blijven of succes moet komen en het komt ook spoedig als een voor het S.-doel zwevende bal door goed doorzetten der V.-voorhoede wordt ingezet. Nog ziet Schoorl blijkbaar niet in, dat er aangepakt moet worden, want wederom is het Vrone die mooi weet door te breken om ten slotte onhoudbaar te scoren. De bal is nog niet lang aan het rollen of een ver hard schot van den Vrone-midvoor blijkt Oud te machtig te zijn en Vrone leidt met 30. Nu begint Schoorl toch in te zien, dat het zoo niet gaat. We zien nu eenige goede Schoorl- aanvallen, doch het geluk is ook niet mee. Even voor de rust krijgt Schoorl een vrije schop te nemen niet ver van het doelgebied, die door Selhorst met een keurig boogballetje wordt ingezet. Met dezen stand 31 voor Vrone komt de rust. Na de rust pakt Schoorl dadelijk goed aan en heeft Vrone geen schijn van kans meer, doch het blijkt te laat te zijn. Vrone verdedigt met man en macht en speelt slechts met 2 soms -3 - spelers in de voorhoede. We zien nu geregeld een kluwen van spelers voor het V.- doel en het is voor Schoorl heel moeiljjk daar door een gaatje te vinden om te doelpunten. Als tenslotte Jo Klop goed voorzet, weet Klaas den bal te bemachtigen en dezen het doel in te wringen. Steeds weer komt Schoorl op het Vrone-doel af, zelfs de S.-backs lossen schoten, doch er staan zooveel menschen voor het doel, dat doorkomen bijna onmogelijk is. Toch weet K. Klop, die een goede partij speelde, nog voor het einde wordt aangekondigd, met een mooie doorbraak den stand gelijk (33) te brengen. De Schoorl-spelers hadden een slechten dag, zelfs Henneman deelde in de malaise. Bij Vrone blonk vooral de rechtsback uit, die buitenge woon trapvast was en zich goed opstelde. ST. PANC RAS. Vrone-nieaws. Vrone I speelde in de finale District Alk maar voor het Gouden Kruis, tegen Schoorl I. Op het appèl ontbraken de linksbuiten en de keeper, maar C. Groen Wz. stond weer op de backplaats. Na eenige minuten scoorde de Vrone-mid voor onhoudbaar. Even later werd er alweer gedoelpunt, terwijl nog voor de rust de mid- voor met een schitterend schot Vronc's derde goal scoorde. Nog voor rust wist. Schoorl den achterstand te verkleinen (13). Doordat Vrone na de hervatting een ver keerde tactiek heeft toegepast, kwam tenslot te het einde met gelijk spel (33). Vrone is dus nog in den strijd gebleven. HOOGWOUD. VCL.-nieuws. VCL-uitslagcn: adsp. aOKB a 92. AARTSWOUD. Een adspirantenelftal. Ook Aartswoud heeft zijn adspirantenelf tal gekregen. De jeugd toonde zoo'n liefheb berij voor voetbal, dat het bestuur besloot, tot de oprichting van een adspirantcn-afdee- ling. over te gaan. NIEUWE NIEDORP N. NIEDORP II—TWISK I 0—1 N. Niedorp IM.F.C. I wordt overgespeeld. Hoewel N. Niedorp II reeds naar de twee de klasse degradeerde, speelde zij gisteren haar laatstcn wedstrijd in de eerste klasse Twisk genoot de eer en wist de zege te behalen met 10. Was dc Niedorper-voor- hoede een beetje op dreef geweest, zeker had N.N. deze wedstrijd kunnen winnen. De achterhoede, speciaal doelman Blokker, was heel goed. Naar wij vernamen staat het thans vast, dat de zoo belangrijke match N. Niedorp M.F.C., welke wel reeds is gespeeld, doch waartegen N. N. geprotesteerd had, wegens het uitkomen van M.F.C. met ongerechtigde spelers, thans wordt overgespeeld; wanneer is nog niet bekend. Mocht N. dezen strijd winnen, dan is zij van de onderste plaats af- „Wat rljdan al dia menschen ge vaarlijk vandaag", dacht u Immers vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) JULIANADORP J.V.C.-NIEUWS Gistermiddag speelde JVC I op eigen ter rein tegen Oudesluis I. Voor dezen wedstrijd, welke de finale was voor de Gouden Kruiswedstrijden in het district Den Helder bestond veel belangstel ling. Het spel ging gelijk op en neer. Even voor rust wist de rechtsbinnen van JVC uit een corner met een kalm schot den stand op 10 te brengen. Na de rust was er maar één partij, die speelde en dat was J.V.C. Oudesluis kroop soms door 't oog van een naald, maar ten slotte moest de keeper van Oudesluis zwichten (2—0). Dat er niet meer doelpunten zijn geval len, mag wel een wonder hecten. Eenmaal doelpuntte J.V.C., maar de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt en de eindstand bleef 2—0 voor J.V.C Vooraf speelden de J.V.C.-adsp. tegen de DOSKO-adsp. Uitslag 00< Uit onze omgeving W1ERINGEN ONS A.S. MUZIEKCONCOURS. De datum van het muziekconcours nadert al meer en meer. Het is op het feestterrein al een drukte van belang; hier wordt geha merd, daar wordt gebouwd. De eerste kraam, die van dep. bekenden oliebollenbak- kcr Corput is reeds gearriveerd. Voor het terrein wordt een mooie poort op gericht, waarboven een fraai gietijzeren wa pen nog eens bevestigt, dat Harmonie ko ninklijk is! Dit wapen zal het volgende on derschrift dragen; „Kon. Muziekvereen. Har monie". Dit concours, dat hier gehouden wordt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan onzer vereeniging, mag zeker met gulden letteren in de annalen vermeld worden. Niet alléén is dc vereeniging „Koninklijk" geworden, maar bovendien heeft het IÏ.H.KK. Prinses Juliana en Prins Bernhard behaagd voor dit concours medailles te schenken, waarvan dc eene de beeltenis van Juliana draagt en de andere die van Bernhard. Voorts schonk de gemeente Wieringen een verguld-zilveren lauwerkrans; ook vele anderen, zoowel van buiten als in onze gemeente, stelden kransen, takken en medailles beschikbaar. Zijn we wel ingelicht, dan bedraagt alles tezamen 40 stuks. De jury voor het concours bestaat uit de volgende heeren: M. C. van de Roovaart. toonkunstenaar, Amsterdam; K. H. Kerk- hoff, toonkunstenaar, Haarlem en I. Ri- chard Ilcuckeroth, toonkunstenaar, Nieuw- Millingcn. Het eerecomité is samengesteld uit de volgende personen: L. C. Kolff, burgemees ter C. F. van Duin, gém.sccr., notaris H. P. D. J. v. d. Speck-Obreen; O. J. Bosker, J. J. Tijsen, wethouders, P. Kreijger. dir. Har monie, Joh. v. Glabbeek, dir. Apollo, Dr. J. Beeker, Dr. R. J. de Groot. Dr. L. Hoede- maker, Ds. J. van Beek, Ds. De Wilde, pas toor G. H. E. Mudde, C. Boersen, L. Geusc- hroek, J. J. Bosker, P. C. de Haan en hunne dames, terwijl als leden van rle feestcom missie fungeeren E. Bavs, D. Nieuwbuurt, M. J. Bosker, en P. D. Spaander. De feestelijkheden beginnen reeds Woens dag 25 Mei en wel 's avonds S uur met een groot openingsconcert on het feestterrein, Uit te voeren door de Mandolineclub OKK, dir. P. Jongkind, zangver. Zang en Vriend schap, dir. Jb. I. Hovenier en de Kon. Mu- ziekver. Harmonie, dir. P. Kreijger. Hemelvaartsdag heeft om voorm. 11 uur de officieele ontvangst plaats in de feest tent waarna om half twaalf het concours aanvangt. De eerewedstrijd begint om half acht, waarna dari op het terrein kermesse d'été is. De uitspraak der jury wordt onmiddellijk na den middag- en avondwedstrijd bekend gemaakt. Dezen eersten dag zal onze eigen vereen, ook uitkomen en wel in de eercafdeeling Fanfare, zij moet als verplicht, nummer uit voeren „Sinfonia Picciola" van Felix Boyer, als stuk naar keuze zal „Finlandia", J. Si- belius, uileevoerd worden. Den volgenden Zaterdag zullen er des middags kinderwedstrijden voor alle school kinderen gehouden worden, zooals zak- loopen, sprietloopen, koekhappen, e.d. 's Avonds wordt dan in de feesttent een groot gemaskerd bal gegeven, waarbij eeni ge dames en heeren uit het Eere-comité als juryleden fungeeren. Op Zondag 29 Mei is het program gelijk aan dat van Hemelvaartsdag, dan zal onze andere muziekvereeniging haar kunnen toonen n.1. „Anollo", van Den Oever. Deze komt uit in de F.ere-afdeeling Harmonie met verplicht stuk „Suile Ballet Henry VIII' van Saint Saens en met stuk naar keuze „Finlandia" van Sibelius. Den len Pinksterdag worden, echter de feesten voortgezet, dari heeft n.1. een voet- baltournooi plaats, waarvan de deelnemen de vereenigingen zijn: Succes 1, "YVierin- gerwaard 1, B.K.C. 1 en M.F.C. 1. Aanvang half elf. Na afloop vindt de prijsuitreiking in de feesttent plaats met groot bal na en dan tot slot op 2en Pinksterdag, 's middags om 2 uur vaandclmuziek door Hippol-tus- hoef door verschillende vreenigingen met geconstumeei'de voetbalmatch en demon straties op het Succesterrein. Dc prijsuitrei king vindt dan weer plaats in de feesttent waar de feestelijkheden met een groot serpentinebal besloten worden. Mogen deze feestdagen in alle opzichten slagen, zoowel voor de deelnemers als voor de bezoekers en mogen zij een pretti- gen indruk van de gemeente mee naar huis nemen, schrijft burgemeester Kolff van de feesten en we sluiten ons daarbij gaarne aan. W ARMENHUIZEN Vergadering Vischlust. Gistermorgen hield de hengelsportvereen. Vischlust haar jaarvergadering in café Slikker. Na opening volgde vaststelling der notu len. Volgde het jaarverslag, dat keurig was samengesteld; het ledental bedraagt 27. Besloten werd niet aan een concours te Alkmaar deel te nemen. Rekening en verantwoording. De traditie getrouw bleken de financien weer nauwkeu rig te zijn verzorgd. Verder werd besloten 4 wedstrijden te houden, waarvan de eerste zal plaats hebben op 12 Juni a.s. bij dc Kerkmcer. Voor het .vervoer naar de plaats van bestemming zal men trachten een mo- torvletje te huren. Voor het aankoopen van prijzen werden dezelfde personen aangewezen, n.1. de hee ren J. Jongerling, C. de Boer en P. Rcmpt. Na rondvraag sluiting. KUEGRAS JULIANADORP FLORALIA- EN MIDDENSTANDSTEN TOONSTELLING. Naar wij vernemen, ligt het in het voor nemen van de vereeniging „Julianadorp Vooruit" om in de maand September a.s. een Floralia te organiseeren en daar tevens een Middenstandstentoonstelling aan te verbinden. KORT VERHAAL door Charles Delambrcs. De commissaris keek over zijn brillegla- zen heen naar den man tegenover hem. „Ik begrijp dat het een groote schok voor U was," zei hij. „Maar U moet toch trachten me zoo rustig mogelijk alles te vertellen, meneer Dutoit." „Ik heb U alles al verteld wat ik weet," zei Armand Dutoit. Hij haalde een zakdoek te voorschijn cn veegde zijn voorhoofd af. „U begrijpt, eerst die ontzettende schok toen ik hoorde dat mijn vrouw dood was. Door dc telefoon zooicts aan te hooren... ontzettend! Laval belde me op. Onze huisknecht. Hij vond haar toen hij thuis kwam. Had een avond vrij gekregen, zooals geregeld elke week gebeurde. Ik was voor zaken de stad uit en hij wist niet beter te doen dan mijn hotel op te bellen. Aangezien ik daar niet was, gaf men hem het nummer op van een restaurant waar ik een zakelijke af spraak had gehad. Daar kreeg ik toen de tijding. Ontzettend!" „Uw vrouw had geen vijanden met uw weten?" „O neen! Ze was wel eens heftig en moei lijk maar vijanden... neen. Aallecn..." Hij stokte. De commissaris vulde den zin aan: „Alleen was ze gebrouilleerd met haar broer." Dutoit kuchte. „Tie... och, maar dat was gëen ernstige kwestie." „Zoo? Er is mij verteld, dat zij niets meer van dien broer wilde weten, hoewel deze een poging tot verzoening deed." „Ja, ze was heel boos. Hij had zich heftig gekant tegen ons huwelijk cn zich over mij uitgelaten op een wijze, die... wel, die haar woedend maakte. Mijn vrouw was iets ouder dan ik... haar broer wilde niet geloo ven dat ik haar liefhad... hij meende, dat het om haar geld te doen was. Daarom stond ik erop dat we zouden trouwen op huwelijksvoorwaarden." De commissaris knikte. Hij nam den man voor zich nog eens op. Een knappe kerel. Was bijna twaalf jaar jonger geweest dan de vermoorde, die bovendien niet kn*p was geweest. Er had eenige reden bestaan voor de familie om aan zijn bedoelingen te twij felen. En eenige reden voor den broer om NED. BOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Bij de Zaterdagmiddag j.1. gehouden stem« ming ter verkiezing van een bestuurslid der afdeelïng Noordholland van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren ter voorziening in de vacature W. P. Costerus (Edam), is als zoodanig gekozen de heer W. J. C. Jantjes, commies ter gemeentesecretarie van Velsen te IJmuiden. woedend te zijn over dat huwelijk. Zijn za ken waren sterk achteruitgegaan en het was gebleken uit de nagelaten correspon dentie der doode vrouw, dat deze gewei gerd had haar broer en diens gezin te helpen, hoewel zij er financieel even goed voorstond als vroeger. Dit dank zij het be leid van haar man die verstand had van financiëele transacties en door zijn beheer van haar vennogen niet alleen haar fortuin door alle gevaarlijke tijdsomstandigheden wist te bewaren, doch zelfs te vergroot en. Hij mocht ei- wat fat tig uitzien, maar hex*- sens bezat hij zeker wel. „Ik kan me niet vooi'stellen dat haar broer... ze waren toch vroeger aan elkaar gehecht...' hoewel, geld is natuurlijk een stex-ke drijfveer..." Dutoit schudde weife lend het hoofd. „Wel, ik hoop dat hij een alibi heeft." „Dat heeft hij niet," zei de commissaris. Hij keek naar den ander met wat toege knepen oogen. Een half uur tevoren had hij tot een der inspecteurs gezegd: „Ik wil een kleine proefneming wagen, die mis schien niet heclcmaal door den beugel kan. Er is een sigai'etteneindje gevonden in de karher. waarin de vrouw vermoord werd. Dutoit, zoowel als zijn zwager zal ik een sigaret aanbieden. Die sigaret kan me misschien een aanwijzing geven." Hij haalde zijn koker te voorschijn doch opende die niet. „Er is een aanwijzing," zei hij langzaam. ..die wellicht opheldering kan" brengen." Bij het lijk werd een sigai'etten eindje gevonden. U weet zeker wel, dat het wetenschappelijk onderzoek tegenwoordig zeer ver is op criminalistisch gebied. Dege ne, die deze sigaret rookte, deed dit op een bijzondere manier. Ik ben benieuwd, of Uw zwager, als ik hem een sigaret aanbied, op die wijze rookt" Hij opende zün koker. "Van sigaretten gespi'oken... mag ik er U een aanbieden?" Dutoit glimlachte verontschuldigend. „Ik rook geen sigax-etten, dank U." De commissaris slak een sigaret op, klapte zijn koker dicht en zei: „Dat is dan alles voor vandaag." Toen de deur zich gesloten had achter Dutoit, belde de comxnissai'is. Een rechex*- cheur volgde den ander zoodra hij het bureau verliet. Dutoit werd twee dagen la ter gearresteerd, zoodra was vastgesteld, dat zijn alibi niet deugde. „Hij was heel handig," zei de commissa ris tegen de verslaggevers, „koos het tijd stip kort na de vcrgoefsche pogingen van haar bx-oer om geld te verkrijgen. Natuur lijk was zc op huwelijksvoorwaarden ge trouwd, maar hij vci*meldde niet, dat ze dadelijk een testament te zijnen gunste had gemaakt. Hij gaf in zijn hotel dat restau rant op waar hij inderdaad een afspraak had, doch veel vroeger op den avond. Gaf een flinke fooi aan een kcllner en verzocht hem, als later op den avond voor meneer Dutoit werd opgeheld, voor hem te ant woorden. De kellner meende dat. hot een heimelijk liefdesavontuurtje gold, dat iemand voor zijn echtgenoote verborg en zocht er niets achter. Toen hij die bood schap kreeg, was hii wel ontliutst maar de man die hem de fooi gaf had gezegd, dat hij zich niet er om hoefde hekommeren welke boodschap hij kreeg, als hij maar deed alsof hij Dutoit was. Dutoit slaagde erin na den moord den indruk te wekken, dat hij die boodschap in het restaurant ge kregen had, den laatsten trein had geno men en 's morgens vropg aankwam. De keil ner wist niet anders, dan dat het een nic- neer Dutoit was en zocht er niets achter, meenende. dat die meneer de boodschap er gens ander gekregen had. Dutoit rekende erop, dat de volle verdenking zou vallen op zijn zwager. Maar die sigaret veri'ied hem aan mij. Hij durfde niet rooken en gaf voor dat hij het nooit deed, maar ik wist het tegendeel! Een leugen, die gemakkelijk ontdekt kon worden en een zoo schci'pzin- nig man moot dat weten en vei-koos toch te liegen, liever dan te rooken. Dat was duide lijk, nietwaar? Overigens was dat verhaal tje over die bijzondere wijze van ï'oken maar een fantasietje van me. BIGGENMERKEN. Van 2 tot 5 Mei zijn aangebracht 55.842 (v.j. 4-7.449) biggenmerken. Van de toekenning 1938 zijn tot 5 Mei 11 gebruikt 407.155 (v.j. 510.129) merken. Voor een juiste bcoordccling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 729.854 biggen, welk aantal voor hetzelfde tijdvak van 1937 660.568 bcdioeg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7