Rietschouw Seriewedstrijd KJ. „Cillantsoog". Infiltratie of bemesting? 8 Juni 1938 Beurtschip ia de Haukes in beslag genomen Zilveren jubileum bloembollencultuur Banne m Polder lurglisrn V R IJ BAL Schager Roosjes Predikbeurten De middenstandsdag te Den Helder uitgesteld De Middenstandsdag, welke op 26 Mei a.s. '(Hemelvaartsdag) vanwege het district XI j van den Kon. Ned. Middenslandsbond te Den Helder gehouden zou worden, is wegens bij zondere omstandigheden utigesteld, zoodat deze op Hemelvaartsdag geen doorgang zal I vinden. W1ERINGEN Maandag is in de haven van de Haukes het motorschip Bertha III van de firma C. N. van Koningsbruggen door den Rijksveld wachter Brouwer aangehouden. De nog in het schip aanwezige lading werd in beslag genomen. Ook het gedeelte van de lading, dat gelost was, werd achterhaald. De schipper handelde in strijd met het beurtvaartrcglcment. Na onderzoek door do Justitie zal de la ding, welke uit mais bestond, worden vrij gegeven. Vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek. De vereen, tot bevordering van getrouw schoolbezoek aan de o. 1. school te Hippoly- tushoef hield gisteravond in hotel Centraal van den heer S. Kaan een vergadering on der leiding van den heer N. Kaan. Na opening worden de notulen gelezen en vastgesteld. Door den heer de Jong wordt vervolgens rekening en verantwoording gedaan, Opmer kelijk en zeer zeker betreurenswaardig is het, dat het saldo maar steeds kleiner wordt Gaan de zaken zoo door, dan zullen over eenige jaren onze kinderen hun jaarlijk- sche schoolreisjes moeten missen. We zul len echter hopen, dat het niet zoover komt en daarin kunnen we voorzien door beter op de lijsten te teekenen. Geeft, geeft veel, met een blij hart, het is immers voor onze kin deren! Het aftredend bestuurslid de heer Groos wordt herkozen, waarna het schoolreisje wordt besproken. Volgens het programma is nu voor de kinderen boven 11 jaar Amster dam aan de beurt met bezoek aan Artis en rondvaart door do havens, vooral dit laat ste is zeer leerzaam en interessant. Als da tum wordt bepaald Dinsdag 28 Juni. Het programma voor deze tocht zal door den heer A. H. J. v. 't Hof in elkaar gezet wor den. De plannen voor het schoolfeest der andere kinderen zullen op een volgende vergadering besproken worden. Bij de rondvraag vraagt de heer N. Lont Cz. hoe het staat met het besluit tot bij drage door icdcrcn leerling van vijftig cent in de kosten van de reisjes. Dit geld kon dan door de kinderen mee naar school genomen worden, onverschillig in hoeveel termijnen en dan aan het onder wijzend personeel worden afgedragen, dat dan voor verdere administratie zou zorgen. De voorzitter zegt tot z'n spijt te moeten mededeelen, dat dit plan niet aan de ver pachtingen heeft voldaan. Door maar heel, Jicel weinig kinderen wordt geld medege nomen en dit is toch zeer jammer. Spr. wekt de ouders op om alsnog de kinderen geld mede te geven. Want neemt ieder kind geld mee, dan zou dit de financiën aanmerkelijk ten goede komen. Dit sparen zegt natuurlijk niet dat er dan niet op de lijst behoeft geteekend te worden. Nadat de lijsten voor de inzameling ver beeld zijn, sluit de voorzitter de vergade ring en doet liet verzoek de dames of hoe ren die de lijsten komen presenteeren, niet weg te sturen, maar flink te tcekenen voor het mooie kinderfestijn. d« («i P ti? ki) DEN HELDER SCHOORL V.V.V. GROETCAMPERDUIN. Begunstigd door schitterend weer onder nam de VVV Groet-Camperduin gisteren haar groote rcclametocht onder leiding >'an den heer A. R. S. Groothof. In een tweetal bussen en vijf auto's, al les kwistig versierd met vlaggen en rc- iclaine-opschrlften, begaven een tachtig deelnemers zich al vroeg in don morgen op J'eis om overal, waar men dat wenschelijk oordeelde, meer bekendheid te geven aan bun heerlijke vacantieoord. Een 7060' stuks reclamostukken werden verspreid. Na tc Haarlem een oogenblik te hebben gepau zeerd, vertrok men naar het einddoel Botterdam. Hier werden de steeds maar reclamemakende Groeters gastvrij ontvan- en onthaald door de directie van de Blue-Band Marg. fabrieken. Onder leiding van deskundigen werd het heele bedrijf be zichtigd, wat voor de deelnemers wel een boogst interessante afwisseling vormde. De lieer Groothof was de tolk van allen, toen bij de directie hartelijk dank zei voor al bet gebodene. Gesterkt naar lichaam en geest trokken de onvermoeide reizigers nu weer naar het Hoorden. Te Amsterdam werd de dag van hard 'Werken besloten met een bezoek aan een amusementsgelegenheid, zoodat 't een dag •Van nut en genoegen werd. s Avonds laat keerde alles hoogstvoldaan huistoe, hopende, dat al het werk rijke vruchten zou dragen voor de bewoners Van Groet en Camperduin. Als bijzonderheid kan nog worden ver nield, dat reeds den volgenden morgen bij het informatiebureau een aanvrage binnen kwam van een adres, waar men te Alphen h- d. Rijn reclame had afgegeven. u Collecte. Burgemeester en Wethouders hebben aan hc afd. Schoorl van het Witte Kruis tocstem- hjmg verleend tot het houden van do Emma- bioemcollecte op Hemelvaartsdag. Aan de afd. Schoorl van de Nedcrl. Ver eniging tot Afschaffing van alcoholhouden- dranken, werd vergunning verleend tot houden van een collecte op 4 Juni a. Postduivenver. .Victoria" Bovengenoemde vereeniging had 1.1. Zondag Compiègne (417 km) op haar programma staan, wat niet door kon gaan. Ook Maandags geluisterd naar de radio, en wederom niet los, totdat om 12.20 uur bericht kwam, dat de vo gels om 10.20 u. in vrflheld zjjn gesteld met Zuid-Westenwind. De eerste vogel maakte 09 km per uur. In concours 84 vogels, waarvan de eerste om 4.38.49 en de 25e om 5.6.32 over de eindstreep kwam. Uitslag als volgt: C. Bruin 1, 12, 14, 15, 10; Duinker 2. 3, 25; P. Ham 4, 7, 24; W. v. Leeuwen 5, 20; J. Kra mer 6, 9, 11; H. Boon 8, 10; W. Verbokkem 13; D. Rammler 17, 23; L. Bak 18, 22; A. de Wolf 19, 21. Wegens den Helmelvaartsdag moet er Woensdag n.m. worden lngekorfd, aangezien alleen de avondtrein onze duiven medeneemt naar Corbeil, 510 km. Tnindersstenn. Gisteravond heeft de commissie voor de tuinderssteun, bestaande uit de heeren F. Schermer, voorzitter, W. Belonje, secretaris, Jb. Mooij en F. Kaandorp, de door do tuin ders ingediende aanvragen om steun in be handeling genomen. De commissie, welke werd bijgestaan door Ir. G. W. van der Helm, tuinbouwconsulent en den heer Regvort van het Departement van Sociale Zaken, wees een viertal aan vragen af, terwijl omtrent één aanvrage na der overleg zal worden gepleegd. Vijf aanvragen werden toegewezen. Verloting. Burgemeester en Wethouders hebben aan de V.V.V. Noord-Kennemerland te Schoorl cn aan het Fanfarecorps „De Vriendschap" toestemming verleend tot het houden van een verloting. Postze gelautomaten. Ook aan het postkantoor te Groet zullen een tweetal automaten worden aangebracht voor postzegels van \l/z en 5 cent. Vooral in het seizoen zal dit door de vreemdelingen zeer gewaardeerd worden. Openstelling postkantoor Groet. Naar wij vernemen bestaat, het voornemen het kantoor te Groet van 1 Juli tot en met 31 Augustus open te stellen van 910.30, van 1314, van 16—16.30 en van 17.30—18.30. Van 1 Sept. tot en met 30 Juni zal het kantoor geopend zijn van 910, van 1314, van 1616.30 en van 1818.30. SINT PAN CR AS STEUN AAN TUINDERS. Voor de steunregeling aan tuinders heb ben zich op de bekendmaking 23 perso nen aangemeld. LANGENDJJK BROEK OP LANGENDIJK. Zal de heer S. de Boer als vel- lingssecretaris verdwijnen? In de gisteren gehouden bestuursverga dering van de Langendijker Groentencen- trale zijn belangrijke besluiten genomen. De benadeelden van de uiendiefstallen bij de L.G.C. zullen tot 80 worden schadeloos gesteld. Er zal een nieuwe autoparkeer plaats komen voor groentenuitlading. Uit voerig is gediscussieerd over de vraag of de secretaris, de heer S. de Boer, tevens vei lingleider kan zijn. Een voorstel den heer W, Visser eerste secretaris en den heer S. de Boer tweede secretaris te maken, werd aangehouden. COMMISSIE STEUN KLEINE TUINDERS Door B. en W. is de navolgende commis sie tot steun der kleine tuinders samen gesteld: Burgemeester Schelhaas, voorzit ter, H. Vinke, secretaris. Jb. Wagenaar J. Jz., namens Groentencultuur en C. B. T. B. en C. Blom namens landarbeidersorgani- satie's. Vrijdagmorgen zullen de voorloopige aanvragen ter gemeentehuize in behande ling worden genomen. NIEUWE AARDAPPELEN Gistermorgen werden de eerste nieuwe aardappelen van de koude grond ter veiling aangevoerd door A. Pik, welke vanaf 16.— tot f 21.per 100 k.g. opbrachten. ANNA PAÜLOWNA CHINEESCHE WOLHANDKRAJB GEVANGEN. Door den heer Siewers, vissclier alhier is in het Oude Veer in een fuik een Chineesche wolhandkrab gevangen. Van poot tot poot meet het dier 30 c.m. BREEZAND UITVOERING KINDERKOOR Zaterdagavond geeft het kinderkoortje onder leiding van mej. N. v.d. Goes een uit voering bij den lieer Borst. Tal van aardi ge liedjes en een tooneelstukje staan op het programma. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie. In de zaal van den heer Jb. Borst vierde Dinsdagavond de afd. der Alg. Ver. van Bloembollencultuur op feestelijke wijze haar 25-jarig bestaan en het zilveren jubileum van den heer A. van den Berg als voorzit ter dezer afdeeling. Opening. De heer A. v. d. Berg heette in z'n ope ningswoord allereerst burgemeester Lovink cn echtgenooto hartelijk welkom. Spr. gaat 'dan in gedachte 25 jaar terug, en wijst er op, dat de heer Lubbert en echtgenoote de conigen zijn, die overbleven van alle vrien den, waarmee spr. bij het vestigen van de rul tuur en het oprichten der afdeeling in Breezand kennis maakte. Doelend op de groote belangsteilng voor het feest, merkte spr. onder hilariteit op, dat „de groote aanvoer van goede en droge kwaliteit", een bewijs is, dat het met de vereeniging goed gaat. De heer van den Berg reikte hierop de prijzen uit, die behaald zijn door de inzen ders op de bolbloemententoonstelling, die in Februari is gehouden. Advertenties Hiermede geven we kennis van de geboorte van onzen Zoon, FRITS. K. BART Pz. T. BART—Hollenberg. Winkel. 25 Mei 1938. over alle slooten, Hemelvaartsdag bij P. DE HAAN. Aanvang 3 uur Z.T. Te koop; Een partijtje nog goede RIJWIELEN, J. Jb. BOS, Kreil, Barsinger- horn. Een net meisje vraagt voor 2 dagen in de week WERKHUIZEN. Brieven lett.W, Poststation Oudesluis. Te koop gevraagd: 200 M3. KOEMEST en 50 M3. OUDE MEST. Brieven lett. G77 Bur. van dit blad. Te koop: DORSCH ROODE KOOL- PLANTEN, bij L. DOEKES, Dirkshorn. Niet op Zondag. Aangeboden: ROODE en GELE KOOL- PLANTEN, Tevens Druivenkrenter ge vraagd. H. KOUWENBERG Winkel. ROOD en DENEN BEWAAR- KOOLPLANTEN bij K. PAARLBERG, Dirks horn, Tel. 14. Te koop aangeboden: Stamsnijboonen, 25 et. p. pond Citroenboonen 12 ct. p. pond. Js. BOS, Weere, Winkel. Te koop: 100 pond WITTE en 100 pond BRUINE BOONEN voor de zaai, bij Jb. BOOD, Zuiderbuurt, Oude Niedorp. PIANO te koop bij W. SCHÖNFELD, Verlaat, Oude Niedorp. SCHILDERSKNECHT voor direct gevraagd, bij K, DEKKER, Oudkarspel. B. z. a.: Flink net CHAUFFEUR, Fr. br. letter A, Hulpkantoor Oudkarspel. In de speeches, gehouden bij de opening en sluiting dier tentoonstelling, beluister den we veel, dat ook nu, zij 't in andéren vorm, in herinnering werd gebracht en daar we toen een zeer uitgebreid verslag gaven, zullen we dus nu meer in de weer gave van het gesprokene sterk beperken. Da beer A. v. d. Berg gehuldigd. De secretaris der afd., de heer G. A. Preijde, spreekt den voorzitter toe. die de moeilijke taak op zich nam leiding te geven Als blijk van de groote waardeering, die men daarom den voorzitter toedraagt, biedt spr. den heer van den Berg een compleet tuinameublement. aan. (Gejuich).) Spr. richt zich dan tot den heer Lub bert, ook jubilaris, omdat hij 25 jaar lid is der afdeeling De heer Van den Berg dankt hierop met eendge geestige woorden voor den hem toegezwaaiden, lof en voor 't mooie ca deau. 25 Jaar afdeelingsleven. De heer Preyde gaf vervolgens een aar* dig overzicht van het wel en wee der af deeling, vanaf de oprichting, 14 Juli 1913. Lezing, cursussen, excursies werden ge houden, de afdeeling verleende ook steun op maatschappelijk gebied. Met den wensch, dat imen op den inge slagen weg voort mag gaan en de vereeni ging moge bloeien tot heil der kweekers en der heele streek, werd dit overzicht be sloten. Burgemeester Lovink spreekt. Burgemeester Lovink feliciteert namens het gemeentebestuur den jubileerenden voor zitter. Als een goed kapitein bleef de heer van den Berg aan het roer en spr. hoopt, dat hij nog vele jaren de leiding zal houden. Na een compliment aan den secretaris richt spr. zich ook tot den heer Lubbert. En later toen spr. afscheid van de feestvierenden nam, stelde hij, nog twee personen op den voorgrond: den heer Ka- kebeek, den afgetreden directeur van de Overijselsche Hypotheekbank en Pastoor Verhoeff, tot wien in die slechte tijden de menschen zich in wanhoop wendden. Ook de heer Lubbert spreekt. De heer Lubbert feliciteert eveneens den voorzitter en dankt voor de tot hem gespro ken waardeerende woorden. Hij wijst in het bijzonder op wat Burgemeester Lovink en Pastoor Verhoeff van de regeering ge daan wisten te krijgen tot steun van de kweekers en daardoor ook tot steun van de arbeiders. Feestelijke stemming. Kwistig werden tusschen het gesprokene door, ververschingcn rondgediend, een goede band zorgde voor muziek, een groep je „boerinnen" bezongen op leuke wijze het 25-jarig bestaan der afdeeling en het voor zitters jubileum; mevr. Kuys zong „Droom land", de heer Kaandorp gaf met een bil jartkeu een solo op een bierfleschje, en onder leiding van den heer Knip,die voor het verdere deel van den avond (lees nacht) als ceremoniemeester fungeerde, werd de stemming steeds beter. SCHAGEN VERGADERING DER OUDERCOMMISSIE VAN DE O. L. SCHOOL. Gisteravond vergaderde de Oudercommissie van de O. L. school in een der lokalen van bet schoolgebouw. Het Hoofd der school, de heer Brouwer, opende met een woord van welkom deze goed bezochte vergadering, waarna de notu len werden voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hieruit blijkt, dat de lijsten voor het schoolfeest verleden jaar hadden opgebracht f509.73. Echter was voor schoolfeesten uit gegeven f 470.16 en voor hot koninginne- feest. f84.25, alzoo een nadeelig saldo van f 44.68, waarvoor de reserve moest worden aangesproken. Medegedeeld werd dat er een schoolarts komt, doch dat deze zich niet in Schagen zal vestigen. Deze dienst zal waarschijnlijk 1 Juli a.s. ingaan. Het aantal leerlingen bedraagt momenteel 276, waarvan 90 zich voor tandheelkundige behandeling hebben opgegeven. De melkver- strekking is deze week stopgezet. De aftredende leden der commissie, mevr. Hartog cn de heeren dr. v. d. Sluis en v. d. Ben werden herkozen. Bij de besprekingen van het schoolfeest werd besloten met de klassen 2 tot en met 6 naar Bergen te gaan op 12 Juli en met de hoogste klas Artis te bezoeken op 15 Juli. Hiervoor is echter noodig, dat er met veel animo op de lijsten geteekend wordt, waar van tevens afhankelijk is of bet koninginne- feest dit jaar nog doorgang kan vinden. Uit de toespelingen der kinderen bleek, zegt de heer Brouwer, dat het een geweldige tegen valler zou zijn, indien dit feest niet zou kun nen plaats hebben. Laat dit dus, aldus spreker, een kleine aansporing voor de ouders zijn om te tee kenen. Bij de rondvraag bleek dat de tandheel kundige behandeling voor de hoogste klas sen te duur Is, daar voor deze oudere kin deren een hooger tarief wordt berekend. Hierna sluiting. Interessant debat tusschen de heeren Smeding en Pilon. Slechts een gradueel verschil tusschen de opvatting van Wieringenneer- direetie en rljkslandbouwconsu- lentschap. In vervolg op het elders in dit blad opge nomen verslag over de ochtendvergadering van „Noorderkwartier", geven wij thans nog overzicht van gehouden excursie en middag vergadering. De excursie. In zeventien auto's trok het gezelschap door den wijden polder. Ons viel op, dat de bebossching hier en daar sterk toeneemt. Er werd om den polder gereden en uitgestapt bij het veehoudersbedrijf van den heer Ap pelman en het landbouwbedrijf van den heer Beukema. Bij hot eerste bedrijf had Ir. Smeding ge legenheid het door de Wicringermeerdirectie gevolgde systeem van infiltratie uiteen te zetten. Men heeft klei boven zand gebracht, een sloot uitgediept en via een infiltratie leiding een eigen waterstand aan het land gegeven, waardoor ook het hoog gelegen ge deelte niet uitdroogt. Wij achten do indeeling en inrichting van deze moderne bedrijven, uit vroegere be schouwingen, bij onze lezers genoegzaam be kend, zoodat wij over de keurige inrichting niet verder zullen uitweiden. Het schijnt ons inderdaad een moei lijke taak t.z.t. de arbeiders van de Cultuurmaatschappij over te heve len naar de gemechaniseerde land- bonw-grootbedrijven. Als wij tien hoe een tractor met twee ploegen en een zaaimachine slechts twee man noodig heeft om een groote opper vlakte in minimum tijd te ploegen en te zaaien, komt de strijd tus schen arbeidshandkracht en machine wel weer in een scherp daglicht te staan. Na afloop der excursie ging men weer naar Hotel Smit, voor het houden van De middagvergadering. Van de gelegenheid met den heer Sme ding van gedachten te wisselen naar aan leiding van de 's morgen gehouden inlei ding werd een ruim gebruik gemaakt. Op een vraag van Ir. Muntinga, waarom bij de boerderijen over het algemeen zoo weinig arbeiderswoningen waren, ant woordde de heer Smeding, dat dit oor zaak vindt in de noodzakelijke kernvorming in het begin der kolonisatie. Men hoopt echter, dat in de toekomst de z.g. „verzor gende" bevolking (de middenstand) de dorps woningen zullen betrekken en den arbeiders volgens de lantfarbeiderswet aan eigen plaatsjes in de buurt der boerderijen kun nen worden geholpen Uit mededeelingen omtrent de bouwkosten van boerderijen blijkt, dat grootbedrijven per II.A. ongeveer 100 minder kosten dan kleinbedrijven en dat gemengde bedrijven de duurste zijn. De heer Pilon is bang van de krant! Do hoor Pilon, die zooals hij zegt nog al eens met de pers te maken heeft is bang dat deze een paar opmerkingen van den inleider verkeerd zal oriënteeren en daardoor een controverse zal ontstaan tusschen de opvatting van het rijksland- bouwconsulentschap te Schagen en den heer Smeding over de infiltratie. De Wïe- ringermeerdirectie beziet de infiltratie van af liet standpnt hooge waterstand, het rijkslandbouwconsulcntschap vanaf lagen waterstand. Het is volgens den heer Pilon een feit, dat de inmaling vanuit een sloot in de greppels niet noodig gebleken is, en spr. vraagt zich af, of dit dan in de Wie- ringermeer wel behoefde. De heer Smeding antwoordt den heer Pilon uitvoerig en wijst er speciaal op dat de kwestie van infiltratie in de Wieringer- meer nog door de praktijk moet worden opgelost. Het is reeds vaststaand, dat in filtratie op grofkorrelzandige grond, mits BRIDGE DRIVE TE SCHAGEN. Gisteravond hield de Schager Bridgeclub tot besluit van het seizoen een onderlinge wedstrijd in haar clublokaal van den heer C. Boontjes. De uitslag luidt als volgt; Oneven lijn: Dr. Nanninga—mevr. Nanninga 19 punt. Gaat Boontjes—mevr. Boontjes 12 p. 2e pr. Holtropmevr. Valkenburg 20 p. Jo Boontjes—Jongejans 14 p. G. Appel—mevr. Appel 10 p. 1ste pr. Even lijn: F. Poorter—mevr. Poorter 20 p. S. de Vriesmevr. de Vries, 11 p. 1ste pr. C. Pronk—mevr. Pronk, 11 p. 1ste pr, G. KousebandG. Molenaar 16 p. C, P, .Timmerman—mevr. Timmerman 17 p. verstandig toegepast goede resultaten moet geven. De heer Smeding is van oordeel, dat er slechts gradueel verschil bestaat tusschen zijn opvatting en die van Schagen. Het gaat niet om niet filtrceren, maar om de maat. De praktijk zal uitwijzen welk waterpeil elk kavel noodig heeft, De heer Pilon is van oordeel dat alle proeven zijn genomen in nog niet normale gronden. Als 'men de bemesting Sn het ge ding brengt staat de zaak heel anders. Spr. heeft op het bedrijf van Appelman gezien dat juist het geïnfiltreerde gedeelte, bruin is, en een ander gedeelte* nabij de boerderij, waar misschien gemest is, groen. Ir. Smeding wijst er nog op, dta door den hellenden bodem het bedrijf van Ap pelman in vakken geinfiltreerd is, waar bij blijkt, dat hot' gemiddelde peil het beste is. Het stuk dat de heer Pilon be doelt ligt te hoog of te laag. Spr. wenscht in tusschen den heer Pilon toe, veel proe ven te mogen nemen om zich een practiscli oordeel te kunnen vormen! Als o.a. nog is toegelicht, het begrip, erf pacht als medium tusschen pacht en eigendom, de heer Ir.Huisman, de nieuwe rijksveeteeltconsulent een paar verbete ringen in de stalinrichting heeft bepleit, waar z.i. de muren cn vloeren te ruw zijn en het water van de in de groep uitmonden de spoclgoot de gier te veel verdunt, is bet woord aan de dames die bij monde van mer. Visser van oordcel zijn, dat klanken over de woninginrichting der pachters ongemotiveerd zijn. Laat ze, maar dranzen zegt mevr. Visser, de wo-. ninginrichting is benijdenswaardig. Hierna dankt de heer S. Breebaart namens de Wieringermeerboeren Noorderkwartier voor den prettigen dag en bepleit de heer de Vee in zijn slotwoord samenwerking in het belang van den landbouw. W ARMENHUIZEN Examencommissie middenstands diploma. Naar wij Vernemen is de heer J. J. Klant te Warmenhuizen door het Bureau der Exa mens voor het Instituut voor Middenstands- ontwikkeling aangewezen tot lid der Com missie tot afneming van het Examen voor het Middenstandsdiploma „Algemeene Han delskennis" te Leeuwarden. DONDERDAG 26 MEI. Hemelvaartsdag. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg preek. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van W'lchen. Huisduinen, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Burgcrvlotbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. R. van der Veen. Geref. Kerk. Schagen, Landbouwstraat, voorm. 9.30 uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. Kolhorn, voonm. 10 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.45 uur, de heer A. v. d. Kaaij, van Amsterdam. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 10 uur, Cand. Nijdam. Vrij Evangelische Gemeente. Alkimanr (Geestcrweg la), voorm. 10.15 uur Ds. P. D. v. d. Togt, v. Wormerveer. SCHAGEN, 25 Mei. 7 Paarden 150—300, plnkstieren 130—190, 16 geldekoeien, ager 140—200, 10 idem vet te 200—250, 7 kalfkoeien 210-285, 4 pinken 110—125, 135 nuchtere kalveren 6—15, 15 idem vette 202S, 85 overhouders 1822, 492 lammeren 8—12, bokken en "-eiten 1— 15, Vette varkens per Kg. 52 r.t., 51 biggen 12""23' k0ni^ncn a30—k50 kippyen 0.75— BROEK OP LANGENDIJK, 25 Mei. Aanvoer: 4690 bos rabarber f 3.70670 XOORDSCHAR"WK>UDE, 25 Mei. Geen aanvoer.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3