n SPORTNIEUWS n Winkel Hollanders •Hoogland Ncd. kampioen Polder „Het Koegras" ^twemmen- Gunstig seizoen verwacht. Zuur mond zwemt reeds 1.13 over 100 M. borstcrawl. Wanneer we de Zondag te Winkel gehouden wedstrijden, waarmee de spits van het zomerseizoen werd af gebeten, eens globaal overzien, is de indruk, behoudens het nog wat trek kende verloop van den middag, niet anders dan een gunstige. Het aantal deelnemers bedroeg nog maar circa 30 velen spijt het achteraf dat ze het er niet, zooals hun energieke zwem- broeders en -zusters, op hebben gewaagd maar de tijden, die gemaakt werden zijn over de gehccle linie bevredigend. Hieruit blijkt dat we in Noordelijk Noord Holland nog in een groeistadium verkeeren. Het ni veau waarop deze jonge beweging rusten zal, is nog niet bereikt. Immers, ondanks het feit, dat het gros van de deelnemers niet meer dan slechts enkele malen een vluchtig, koud had heeft genomen, waren de tijden van elk van dien aard dat^e maar weinig onderded'en voor de beste prestaties, waarmee 1937 werd afgesloten. Arie Zuur mond van de Bruinvisschen bijv. noteerde over de 100 M. borstcrawl de prachttijd van 1 min. 13, een tijd welke hij vorig jaar op zijn toppunt slechts met ruim een seconde Avist te overtreffen. En dan te weten dat Zuurmond luttelen tijd vóór zijn borstcrawl- nuramer een schoolslagrace met een eersten prijs had besloten. Van der Water (Bruinvisschen) won de 100 M. schoolslag in 1.30.2, een tijd die even eens alle lof verdient. Wildenberg (F. M.) hield hem goed bij, maar raakte even voor het laatste keerpunt van de kook. Anders zou de F.M.'er zeker eenige seconden van zijn 1.35 hebben afge knabbeld. Op de 100 M. borstcrawl voor A-klassers als van ouds het hoofdnummer nam Zuurmond direct de leiding. De tweede plaats werd door Sinke en Schcllinger om streden (op zichzelf reeds een prestatie van de Bruinvisschen-sccrctaris), doch Van der Water, die met de 100 M. schoolslag in de boenen, kalm begon, kwam zoo opzetten, 'dat, het verschil tusschen 2. 3 en 4 tenslotte zeer gering was. De dames. Mcj. J. v. d. Reijden .(F.M.) heeft het sei zoen goed ingezet. Als eenige dame van de club van De Graaf keerde zij met 2 eerste prijzen huiswaarts. Op de'50 M. borstcrawl B-klasse liet ze Jo Bok achter zich en op de 50 Mi schoolslag B-klasse liet ze Lies Oost de hielen zien. In Mcj. Van der Reij den groeit een A-klasscr! Dat er echter nog wel verschil bestaat tusschen de A-klasse en de B-groep bewees het buiten mededin ging mee/wemmen op de borstcrawl van Bep Goedhart die haar baantje er na genoeg ongeoefend in 37 sec. uitsloeg. Maartje Forrer en Tini Stam een klas se apart op de schoolslag! Ze betwistten elkaar op de 100 M. klasse A weer hard nekkig de^zege, die Mej. Forrer zich echter niet liet ontglippen. Beider tijd was goed. Dini van Os als derde maakte 1.41, waardoor ze zich meteen plaatste in de A- klasse voor het volgend jaar. Vermelding verdient nog het kranig uitzwommen van Nel Leek (Oude Niedorp), wier tijd (1.48.2) haar moge aansporen vol te houden. De klasse-indeeling. De nieuwe indceling in een A en B- klasse is intusschcn wel gebleken een go- lukige gedachte te zijn gcwfeest. Voor een groote groep, die tot dusverre elke stimu lans mistte om door te zetten naar het voorste gelid, is een geheel nieuw en aan trekkelijk perspectief geopend. Fel hebben zoo bijv. de hecrcn B-klassers elkaar de zege op de 50 M. borstcrawl be twist en een trio F.M.-crs ging met de prij zen strijken. Hetzelfde was 't geval op do 50 M. school slag Heeren B. Zuurmond probeerde die slag ook eens en met succes. Jaap Wïg- gers van O.V. is toch een pechvogel. Lag hij nogal eens met de kecrpuntregel over hoop en moest hij deswege verleden jaar oens worden gediskwalificeerd, thans, in een tempo dat hem den tweeden prijs waar borgde, (45 sec.) begin hij de fout vlak voor het eindpunt twee borstcrawlslagcn te ma- kon. Overgang van slag is niet alleen tijd verlies, maar ook reden tot uitschakeling! Van Wiggcrs mogen we toch dezen zomer nog wel wat verwachten. 't Polopartijtje met 2 teams van 6 man tusschen Frissche Morgen en de Bruinvisschen was een aantrekkelijk slot. Na een puntlooze eerste helft werden de Bruinvisschen na rust, tegen wind nog wel, uitermate productief en Boonen c.s. won nen met 5—0. Van der Water, Zuurmond en Timmerman waren de doel punten*-ma kers. De wedstrijden voor Winkeler jongelui be wezen wel dat de vestiging van een zwem club aanstaande kan zijn. De gemaakte tijden zijn heusch niet achter bij die van andere clubs die nog maar aan het begin staan en waar zwemslag en stijlverbete ring nog ter hand moeten worden geno men. De kringvoorzitter, de heer C. W. Boonen, deelde na afloop de uitslagen mode en sprak o.m. woorden van dank tot het bestuur van Winkel. De heer G. Nobel sloot, namens het Na tuurbad Winkel, en uitte opnieuw zijn er kentelijkheid voor de medewerking van den Kringsccretaris van den K.N.Z.B., door het samengaan met wie deze dagen zoo'n pro paganda voor 't zwemmen hebben kunnen zijn. De uitslagen, T. 50 M. schoolslag Dames, klasse B: 1. J. J. v. d. Reijden (Fr. Morgen), 51 sec. II. 50 M. schoolslag Heeren, klasse B: 1. A. Zuurmond (Bruinvisschen), 44 sec. 2. K. Thijsszn (F.M.) 45,2 sec. lila. 100 M. schoolslag Dames, klasse A: '1. M. Forrer (Br.), 1.38; 2. T. Stam (Br.) 1.40.3. Illb. 100 M. schoolslag Heeren, klasse A: 1. II. v. d. Water (Br.), 1.30.2. IV. 50 M. Borstcrawl Dames, klasse B: 1. J. J. v. d. Reijden (F.M.), 42.8 sec. V. 50 M. Borstcrawl Heeren, klasse B: 1. E. Labruyère (F.M.), 36 sec.; 2. W. v. d. Boo gaarde (F.M.), 36,2 sec.; 3. W. Uileman (F. M.), 36.6 sec. VI 100 M. Borstcrawl Heeren, klasse A: 1. A. Zuurmond (Br.), 1 min. 13 sec.; 2. C. M. J. Sinke (Oude Veer. Anna Paulowna) 1 min. 22.2 sec. VII. 3 X 50 M. Wisselslag Estafette (Riw-, School- en Borstcrawlslag): 1. Bruinvis schen, 2 min. 1,2 sec. Tweede werd F.M. in 2 min. 4 sec., en als zeer goede derde kwam aan de dames-ploeg van de Bruin visschen (2 min. 11,6 sec.) VIII. Winkeler ingezetenen. Hindernis-zwemmen meisjes; 1. J. H. Melchior, 2. E. P. Melchior; 3. T. Korver. Snelzwemmen meisjes (25aM.): 1. E. P. Melchior 28 sec.; 2. T. Korver 30,4 sec.; 3. J. H. Melchior 34,2 sec. Jongens, 25 M. snelzAvemmen; 1. K. Groes 23,8 sec.; 2. H. Span 26,4 sec. Heeren. 25 M. snelzwemmen: 1. H. Smit, 20.2 sec.; 2. J. Raat 21 sec. IX. Waterpolo: Bruinvisschen—Frissche Morgen, 50. sterker over alle linies De Nederlandsche zwemploeg te Londen. Tijdens de Zaterdagavond in Wem- bly Pool gehouden zwemwedstrijden hebben de Nederlandsche zwemmers en zwemsters enkele fraaie succes sen behaald. De 400 m. borstcrawl dames werd door Riet van Veen gewonnen met niet minder dan 25 m. voorsprong, dus een halve baan, op Margeret Jeffery, de beste Engelsche zwemster op dezen afstand. De tijd van 5 min. 28.6 sec. van Riet van Veen was, aan gezien het hier een 50-meter baan betreft, uitstekend te noemen. Doris Storey, de Engelsche schoolslag kampioene was op de 100 m. een seconde sneller dan onze landgenoote Jopie Waal- berg. Daartegenover stond, dat Alie Stijl een fraaie zege behaalde op de 100 m. borst crawl met een tijd van 1 min. 12.4 sec. Emi- ly Gibson, het meisje, waarop Engeland zijn hoop heeft gevestigd voor de toekomst, bleef 2 meter bij de A.D.Z.-zwemster achter. Cor Kint vormde op de 100 meter rugslag een klasse op zich zelf. In 1 minuut 16 sec., tikte zij als eerste aan. Nida Senff werd tweede. De heeren behaalden verscheidene succes sen. Een spannende strijd ontspon zich op de 100 meter rugslag tusschen Stan Schef- fer en den Engelschen titelhouder Michael Taylor. Met handslag won onze landgenoot in 1 min. 11,8 sec. Op de 400 meter borstcrawl was het ele ment spanning evenmin zoek. Dolf van de Kuil aaron op het nippertje van den 15-jarigen Jack Hale. Op de 100 meter schoolslag werd Smitshuyzen eerste met een meter voor sprong op den Britschen kampioen John Davies. Algemeen had men verwacht, dat Davies onzen landgenoot gemakkelijk zou slaan, doch de A.Z.-zwcmmer vocht om ei ken meter en mocht zoo het genoegen sma ken zijn tegenstander te verslaan. Op de 100 meter borstcrawl werd Hoving vrij gemak kelijk eerste met anderhalven meter voor sprong op Williams. Behalve op do 100 meter schoolslag be haalden de Nederlandsche ZAvemstcrs en zwemmers dus op alle nummers de zege. Vaetöal Be Quick—D.W.S. 1-6 Door een 61 zege op Be Quick heeft D.W.S. zich meester gemaakt van de derde plaats in het tournooi om het landskampioenschap. Hoewel de Amsterdammers met -vier in vallers uitkwamen liet bekende duo Cal- denhovevan Stokkel was zelfs geheel ver vangen hebben zij Be Quick volkomen overspeeld. De rechtsbuiten Draeger speelde weer een prachtige partij, herhaaldelijk „gleed" hij langs zijn tegenstanders. De ruststand was alreeds 04, dank zij doelpunten van Draeger, van der Velde, Wiertz en Dijkstra. Na de hervatting werd het zelfs 06 door goals van van Stokken en Dijkstra. Walter Blij ham redde de eer voor de Gro ningers. Zoo heeft dus D.W.S. toch nog een pro ductieve bui gekregen! België—Zuid-Slavië 2—2 In het Heyssel Stadion speelde het Bel gische elftal gister zijnl aatsten voorberei dingswedstrijd voor de wereldkampioen schappen tegen Zuid Slavië. De Belgen zet ten den talrijken toeschouwers een weinig bevredigend spel voor. De wedstrijd eindigde in een 2—2 gelijk spel, terwijl ook bij rust de stand gelijk was, n.1. 1—1. Bij de Belgen zorgden Capel- le en van de Wouwer voor de doelpunten, terwijl rechtsbinnen Matochitch de twee doelpunten voor Zuid Slavië scoorde; N.H.V.B. RAUCHBEKER. H.R.C. 2Wieringemaard is in een ge lijk spel (33) geëndigd. Een resultaat, dat Wicringenvaard Avinnaar maakte van Gi'ocp Noord. De finale moeten de roodbroeken op vreemd terrein spelen tegen den Avinnaar van E.V.C.Purmersteijn. Wicringenvaard verscheen tegen H.R.C. 2 zonder Hazeloop en K. Schenk. Van Ham bezette de inidvoorplaats. SCHAGEN-NIEUWS. HELDER 2—SCHAGEN 1. 5—3. (Vriendschappelijk.) Voor eenige tientallen toeschouwers hebben Helder 2 en Schagen 1 een genoegelijk par tijtje voetbal gespeeld. Van veel krachtsverschil tusschen de elf tallen Avas geen sprake; vooral voor de rust golfde het spel gelijk op en neer. Reeds spoe dig nam Helder de leiding, toen keeper Slik ker een ingeschoten bal verkeerd beoordeel de. Maar ook de witte defensie bleek niet feilloos. Twee door haar gemaakte fouten werden beide door den Schagen-midvoor af gestraft, die hiermede zijn club dus een 21 voorsprong gaf. Een fraaie combinatie der Hel der-voorhoede leidde tot den gelijkmaker. Nog voor de rust hernam Schagen de lei ding; een scherpe voorzet van den rechts buiten werd door den linksbuiten keihard ingeschoten (3—2). Het spel, dat Schagen het eei'ste kwartier na half-timc ontplooide, deed het beste ver wachten. Toen echter goals uitbleven, en aan den anderen kant doelman Slikker eenige kostbare fouten maakte, ontmoedigde dat de Spartanen merkbaar. De halflinie ver slapte zienderoogen, Avaardoor de voorhoede er al heel Aveinig aan te pas kwam. De Avit- hemden domineerden nu sterk en de 53 overwinning Avaarmede zij ten slotte het veld verlieten, kan niet onverdiend genoemd Avor- den, al geven wij toe dat Vrouwe Fortuna hun niet ongunstig gezind is geweest. De scheidsrechter leidde correct. De wedstrijd Aarts woud 1Schagen 3 is niet doorgegaan. JioAfiftat BELGIS—NEDERLAND 3—4. De korfbalwedstrijd BelgiëNederland, Avelke gisteren onder groote belangstelling in het maritieme stadion te Antwerpen is gespeeld, heeft duidelijk aangetoond, dat de Belgen hun spelpeil nog steeds Aveten op te voeren. Met slechts 43 zegevierden onze vertegenwoordigers. In het Nederlandsche twaalftal blonken mevr. MeijerNooss hij de dames en Koper bij de heeren uit pMaSuUnAfLOJit Draverijen Kennemer Sportclub De Kennemer Sportclub organiseerde gis teren te Alkmaar draverijen. De uitslagen hiervan Avaren: Prijzendraverij vierde klasse over 1700 me ter om den Meiprijs: 1 vAdmiraal Guy (1660 meter) eig. van Harlingen, K.M. tijd 1. min. 31,9 sec. 2. Bouwina Scott (1700 meter) eigenaar van der Veen. I-Iandicapdraverij tweede en derde klasse over 2000 meter om den lcnteprijs: 1 Y. Zei- da Pelcr (2000 meter) eig. Van der Oord K.M. tijd 1 min. 32 2/5 sec. 2. Xerxes (2060 meter) eigenaar Schoen maker. Handicapdraverij eerste klasse over 2400 meter om den Kennemerprijs: 1. T. Akista (2400 meter) eig. Vrijlandt K.M. tijd 1 min. 31.3 sec.; 2 Welkom van Aduard (2400 m.) eigenaar Haan. Prijzendraverij derde en vierde klasse over 2000 meter om den Gulden Vliesprijs. 1 Zampa van N. Z. (2000 meter) eig. Vis ser, K.M. tijd 1 min. 32,5 sec.; 2 Bouwina Scott (2000 meter) eigenaar van der Veen. Kortebaan-handicapdraverij voor alle in Nederland geregistreerde paarden over maximaal 790 meter om den kortebaanprijs: 1. Sister Bond (770 meter) eig. Bosveld, tijd 1 min. 10 sec.; 2 Yledizoon (730 meter) eig. Kout; 3. Belanville (700 meter) eig. van Twisk. SqmnaltieJi Nederlandsche dames niet naar de wereldkampioenschappen. De training van de Nederlandsche dames, die in aanmerking kwamen om voor liet K.N.G.V. deel te nemen aan de wereldkam pioenschappen, welke eind Juni te Praag worden gehouden, heeft uitgewezen, dat de eigenaardig samengestelde oefenstof voor onze gymnasten zich niet leent om bijzon dere prestaties te verwachten. In dit ver band is besloten, dat geen Nederlandsche dames naar de wereldkampioenschappen zullen worden afgevaardigd. BILJARTEN. Hoofdklasse klein biljart. Zondagavond zijn de Avedstrijden om het Nederlandsch kampioenschap hoofdklasse klein biljart, welke door de B.V. „Wilhel- mina" in „De Unie" te Amsterdam zijn ge organiseerd, beëindigd. Het is den Alk maarder H. J. Hoogland niet gelukt, het kampioenschap ongeslagen te behalen. In de laatste partij van het tournooi verloor hij van de Bruin, maar hij had den titel reeds des middags veroverd, door van Dam man te winnen. De Sarphati-speler zorgde in zijn laatste partij nog voor een verras sing: hij versloeg den sterken Limburger Poyck gedecideerd. Daar alleen de Utrechtenaar Vreeswijk met zijn algemeen gemiddelde boven de 20 kwam, promoveerde deze speler naar de tweede klasse groot biljart-. £cAatxn De match Aljechin-Flohr Contract afgesloten. Dr. Aljechin heeft te Praag met Flohr een, contract afgesloten voor den schaak wedstrijd om het wereldkampioenschap. De titelhouder, dr. Aljechin, liet in de overeenkomst een garantiesom opnemen van 20.000 kronen (pl.m. f 1250.De eer ste partij van den wedstrijd zal op 30 Sep tember te Zlin gespeeld worden. De overi ge partijen in verschillende steden van Tsjecho-Slowakije, aldus de Tel. De wedstrijd zal zoowel wat het gelde lijke als wat het sportieve gedeelte betreft, precies zoo geregeld worden als de eerste ontmoeting AljechinEuwe. Een der financiers is de bekende schoe nenfabriek Bat'a. Nationale schaakwedstrijd Het is zoo langzamerhand een gewoonte, dat met feestdagen een nationale schaakwedstrijd wordt gehouden. Hemelvaartsdag had een dergelijke wedstrijd plaats te Alkmaar. En dat deze nationale krachtmatches op schaakgebied gewaardeerd worden, blijkt wel uit het feit, dat de deelname altijd bijzonder goed is. Verscheidene Heldersche schakers hadden eveneens weer blijk gegeven van hun interesse voor dezen wedstrijd en dat er door hen goede resultaten geboekt zijn, blijkt wel uit onder volgend overzicht. Groep I Hoofdklasse: E. de Waal, Amsterdam, le prijs. H. Heilbut, Amsterdam. J. Ligthart, Castricum, 2e prijs. C. Sewald, Bergen. Groep I, Eerste klasse. J. C. Smit, Spierdijk. J. Swart, Amsterdam, 2 pt., 2e pr. J. Wijker, Den Helder, 2 pt., door loting afgevallen: F. M. Verhoeckse, Rotterdam, 2 pt., le pr. Groep II. H. Koelemij, IJmuiden. J. van Sous, Rotterdam, le pr. D. F. Noë, Aartswcud, 2e pr. J. v. d. Kuyl, Den Helder. Groep III. M. Schenk. Wormerveer. J. Klinkert, Oudkarspel, 2e pr. J. Veis, Dén Helder. J. H. Landwehr, Rotterdam le pr. Groep IV. W. Kaan, Alkmaar. G. Kieft, Alkmaar. H. A. v. Kluft, Castricum, le pr. P. J. Bosch, Castricum, 2e pr. Groep I, Tweede klasse. D. Appel, Alkmaar, le pr. M. Schmidt Ernsthausen, Den Haag. C. Landwehr, Rotterdam. H. Bouwens, Noord-Scharwoude, 2e pr. Groep II. A. Vader, Heiloo, le pr. H. Booij, Alkmaar. Groep I, Derde klasse. C. Galker. Warmenhuizen. 2e pr. K. de Waart, Den Helder, door loting afgevallen. K. Brinkhoff, Alkmaar, le pr. Uit onze omgeving Zaterdagmiddag vond in hotel „Bclle- vue" te Den Helder plaats den openbare vergadering van hoofdingelanden van den polder „Het Kocgras". Het was de dijk graaf, de heer J. J. Verfaille, die met een woord van welkom de vergadering opende en daarbij het verscheiden memoreerde van den hoer C. Dilo. die gedurende vele jaren als hoofdingeland van het polderbestuur werkzaam is geweest. Volgde voorlezing der notulen van de vergadering d.d. 2 April j.1. Avelke zonder opmerkingen vastgesteld werden. Rekening en verantwoording over het jaar 1937 zijn door de commissie, bestaande uit de heeren Jimmink en Biersteker in orde bevonden. De ontvangsten beliepen f 41.351.90, de uitgaven f 17.878.54, zoodat een batig saldo resteerde ten bedrage van f 23.473.36. De dijkgraaf dankt de commis sieleden en eveneens den secretaris-pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. Punt 3 der agende vermeldde: Vaststelling Keur. Eens in de 10 jaar heeft deze vast stelling plaats en ook ditmaal betreft het slechts enkele rcdactioneele wijzigingen, terwijl eveneens besloten is voortaan bin nen- cn buitensloten onder de gelijke kroos- schouw te laten vallen. De vergadering geeft hieraan haar sanctie. I-Iet besluit der hoofdingelanden van 2 April inzake pensiocnpremieverhaal ambte naren ondergaat in verband met een opmer king van Provinciale Staten een kleine wij ziging. In de eindberekening maakt deze wijziging echter practisch geen verschil. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden gebruik gemaakt werd sloot de dijk graaf de vergadering. LANGENDIJK De steun aan kleine tuinders. Als voorbeeld hoe de berekening van het theoretisch inkomen en de steunuit'keering zal geschieden A'olgens de ons bekende ge gevens, diene het a-olgende: Een bedrijf is groot 60 snees, gemeten maat 120 are (bijv.). Hiervan beteeld 80 Are met een teelt (b-v. leegvclds aardappelen of kool) 3 ct. f2.40. 20 Are met twee teelten aardappelen en kool k 6 cent fl.20. 20 Are met landbouwartikelen (erwten) 1.6 cent f 0.32, Totaal theoretisch inkomen per Aveck f3.92. Deze tuinder a-alt onder groep A en komt dus niet voor kleine tuinderssteun in aan merking. Wel voor werkverschaffing en steunregeling. Voorbeeld 2. Bedrijf groot 60 snees, geme ten maat 120 Are. Hiervan beteeld: 60 Are twee teelten taardappelen en nateelt) a 6 ct. f3.00. 40 Are met een teelt, bijv. kool a 3 ct. fl.20; 20Are landbouwprod. (erwten) 1.6 cent f 0.32. Totaal theoretisch inkomen per week f5.12. Deze tuinder valt in groep B. Heeft hij twee kinderen en geen neveninkomsten, dan zal zijn steun, welke in geld wordt uit gekeerd, f9.30 5.12 of f4.18 per week be- i dragen, indien althans de maximum grens van f 100 niet gehandhaafd wordt. Voorbeeld 3. Bedrijf groot 130 snees, ge-: meten maat 260 Are. Hiervan beteeld are met l toelt a 3 ct. f 4.80. 40 are me! twee teelten $l 6 ct. f 2.40, GO are land- bouwartikelen k 1.6 ct. f 0.96, totaal theo- retisch weekinkomen f 8.16. Deze tuinder komt in aanmerking voor den steun volgens groep C. Bij twee kinde ren cn geen neveninkomen zou zijn steun f 9.30 f 8.16 of 1.14 per Aveck bedragen. Dit Avordt hem in natura (kunstmest e.d.) verstrekt, maar kan ook gedeeltelijk geld worden uitgekeerd, wanneer de com missie het noodig vindt. Hieruit blijkt dus, dat nog tamelijk groote bedrijven voor den steun in aanmerking kunnen komen. OUDKARSPEL. Visschersvereeniging Geestnier- ambacht. De visschersvereeniging afd. Gcestmer- ambacht vergaderde Zaterdagavond in hc! lokaal van den heer J. Dekker alhier, op verzoek van een tiental leden. Er waren 21 leden aamvezig toen de voorzitter, de lieei W. Kliffen, de vergadering opende. Hij merk te op, dat dit de tAveede maal is, dat naai aanleiding van een in een vorige vergade ring genomen besluit een vergadering Avord aangevraagd door de minderheid, welke zie! niet wil neerleggen hij de meerderheid, hel geen hij wel eigenaardig vond. Hierna werd het voorstel van de tien den in behandeling genomen. Men stelt vooi het op de laatstgehouden a'crgadering ge nomen besluit, waarbij iemand, die de be paling t.a.v. het fuikenvisschcn overtreedt een jaar zou worden geschorst en geen ver gunning zou krijgen, te herroepen. Dit voorstel Avord verdedigd door den hei. W. Jong, die zeide, er niets tegen te heb ben, wanneer er een soepele regeling Averd getroffen, maar dit is geen soepele regeling, Als je vijf minuten te laat bent en je Avordt gesnapt, zit je er in. Ook de heer P. Hoogeboom was tegen deze strenge strafbepaling. Waar moet men heen. als de vergunning wordt ingetrokken? De heer Oosterbroek was wel voor de handhaving van dn bepaling, dat de fuiken er uit moeten, doch de strafmaatregel is te zwaar. Het Avas beter, een boete vast stellen van f25 of f10 per overtreding. De voorzitter, die op de vorige vergade ring niet aanwezig was, vond het ook geen goed besluit. De heer Jb. Sieuwerts zeide, dat deze strafbepaling, een paardenmiddel, is inge voerd, omdat de mcnschen zich zoo slecht aan de bepaling van het „op de schuit vis- schen" hielden. Voorzitter zeide nog, dat hij, Avanncer hij er bij geweest Avas, dit voorstel op de vorige vergadering niet in behandeling zou hebben genomen. Het had van te voren moeten zijn ingediend. De heer Tiesema constateerde, dat het juist degenen zijn', die do bepaling overtii den, die thans tegen de strafbepaling opkj men, hetgeen do voorzitter heel losisch voi Nadat nog verscheidene personen woord hadden gevoerd en er ook bezAva naar voren gebracht werden tegen "hi schriftelijk stemmen over deze zaak, gii men over tot een mondelinge stemming. De uitslag Avas. dat 12 stemmen voor herroeping der bepaling waren, 2 tegel terwijl 7 blanco stemden. In zijn sluitingsAvoord zeide de voorzitter, te hopen, dat er op de volgende jaarverg8 dcring een voorstel door de leden zal w den gedaan, met een goede regeling vooi het fuikenvisschen. BERGEÜ HET LENTEFEEST VAN HET DORPSHUI! Een mooie voorstelling, welkt tweemaal moest worden hei haald. We hebben Zaterdagmiddag weer he jaarlijksche Lentefeest van liet Dorpshui! gehad en laten wij maar dadelijk zcggci dat dit feest van 1938 zeker heter is g weest dan al zijn aroorgangers. Een en ai der vond z'n oorzaak in twee feiten. In d eerste plaats had men voor ditmaal van V.V.V. de beschikking gekregen over ht fraai gelegen en voor dit doel uitnemen geschikte Openluchttheater, terwijl in d tweede plaats een en ander veel heter wa voorbereid. Een groote schare toeschouwsters en toi schouwers, av.o. we opmerkten onzen loc( burgemeester, don heer J. W. Macdonald e onzen gemeeritearchitect den heer J. Rogge veen, benevens tal van kinderen uit de I loniehuizen te Bergen a. Zee, die een svn> pathieke geste van het bestuur van lis Dorpshuis, vrijen toegang hadden, vulclet het theater. Het gebodene gaf ons de komst van ning Winter met z'n felle koude. Zelfs de orkestklasse gaf iets ten beste, terwijl in menig opzicht de opvoedkundige waarde van het Dorpshuis belicht werd. De liedjes werden zeer goed gezongen. D( elfendans en de boerendansen waren o. i wel de best geslaagde nummers. Tot slot ns tuurlijk den vroolijken dans om den Mei boom. Het publiek was dermate geestdriftig, dal de geheele voorstelling werd herhaald. Aan het slot heeft de voorzitter van hei Dorpshuis, de heer Rein Valkhof, allen dank gebracht die op eenigerlei wijze aan de voor bereiding van dit feest had medegeholpen Een speciaal Avoord van dank brachtspr. aai de V.V.V.voorts aan mej. de Jong van Beel en Donk, die plotseling als leidster Aan he Dorpshuis moest, invallen en aan dc familii Mol, die steeds trouw op haar post is. Jaai Min ontving voor z'n Averk een „rookje", zoo als de voorzitter het noemde en mevr. Zaa een fraaie bouquet bloemen. Want zoo zeide de heer Valkhof aan den heer Zaa en zijn echtgcnoote hebben we voor het al lergrootsto deel het succes van deze voorstel ling te danken. Inderdaad, het was een mooie middag. «Wal rijden al die menschen ge vaarlijk vandaag", dacht u immers vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...)

Schager Courant | 1938 | | pagina 6