■juitenlandsch Overzicht 'n Uitkomst voor U Opticien Teriep geen twee Brillen Arrondissements rechtbank te Alkmaar Ingezonden Woensdag 1 Juni 1938 Tweede blad PE TSJECHO-SLOWAAKSCHE PERS JUICHT. GöBBELS TREKT VAN LEER. HENLEIN HOUDT VAN INTERVIEWEN. SCHIJN- OVERWINNINGEN EN NIEUWE BEZEMS IN HET VERRE OOS- jten. Zondag j.1. heeft het tweede ge deelte plaats gehad der Tsjecho- Slowaaksche verkiezingen en indien de omstandigheden, waaronder die verkiezingen hebben plaats gehad, kenmerkend zijn voor de rust in Europa, dan hebben we waarlijk alle aanleiding om tevreden te zijn. Alles is zoo rustig verloopen als men flechts had kunnen wenschen en dit wijst jr op, dat de onheilspellende onweersbui, iie enkele dagen geleden nog dreigend over Europa hing, bezig is af te trekken zonder schade te hebben veroorzaakt. Bij wijze van nagerommel heeft Zondag de Duitsche mi nister van propaganda de wereld nog eens waarheid gezegd, d.w.z. de waarheid ge lijk men in Duitschland meent dat die is en er op neer komt, dat de oorlogmakers waarover don laatsten tijd zooveel te doen is geweest, niet moeten worden gezocht te Berlijn, doch te Londen. Parijs. Moskou en Praag. Deze rede werd vermoedelijk noodig icoordeeld op grond van het feit, dat de Tsjechische bladen wat al te hoog opgaven over de diplomatieke nederlaag die Hitier geleden. Zoo iets te doen is altijd on vers! andig en in het onderhavige geval had liet werkelijk iets van uittarten. Een Ne- derlandsch dichter, Staring heeft eens ge schreven: „Eischt harde plicht, dat gij een vriend bevecht. ^Verwin! maar geen trofee blijv' ter gend opgeregt" Gelukkig bleek de Tsjecho Stowaaksche rpgeering verstandiger dan de wat al te chauvinistische journalisten, die dus een pen op den neus kregen met de boodschap, dat ze zich dienden in te binden. Zoodat ze cich nu de snauwen moeten laten aanleu nen van Göbbels, die in zijn verontwaardi ging over de houding van een klein volk van 13 milliocn zielen jegens een groot volk Ivan 75 milliocn dito, eenigszins doet den- l'im aan een goede lobbes, die een klein wffertje aangromt zonder echter kwaad te Fwen. Met verwondering hebben we ons |&tusschen afgevraagd of de grootte van et aantal inwoners van een land door- laggevend is zoo de waarde van het volk n voor de kwestie of het in een bepaalde aangelegenheid in zijn recht, is of niet. In ie oogen van den heer Göbbels schijnt dit dierminst het geval te zijn. We zouden wil- en vragen: is het dan toch waar, dat Juifschland zich houdt aan het recht van ien sterkste? Met voldoening hebben we kennis geno- nen van Göbhels' mededeeling, dat Duitsch land een vrede wil, waarin het met rust ivordt gelaten. We zijn er van overtuigd, dat alle volkeren dit bericht zullen toe- uichen. Dat wil zeggen, zoo 't nu ook maar boteekent, dat Duitschland de anderen met rust laat. Helaas zijn we daarvan nog niet wo heel zeker: We denken aan Oostenjnjk, 2an Tsjecho Slowakije. Jrussch'en Hodza en Henlein wordt druk geconfereerd over de rechten, die aan de Sudeten-Duitschers zullen worden geschon- t Henlein had aanvankelijk niet willen en, zoolan ghet Tsjecho Slowaaksche le- gemobiliseerd en aan de grenzen gesta- neerd bleef. Blijkbaar heeft hij dus wat water in zijn wijn gedaan, wat een gelukkig verschijnsel toag worden genoemd, omdat er, zoo hij vol- iomen onverzettelijk was gebleven, van een uiteindelijk accoord nauwelijks sprake had kunnen zijn. In de oorspronkelijke formuleering zijn er eischen,vroeg Henlein in ze keren zin extra-rechten voor de Sudeten-Duitschers en het ligt voor de hand, dat deze onvervulbaar zou den blijken. Ook aan opzegging van het verdrag met Rusland denkt de regeering niet. In dit verband is in teressant de mededeeling van offi cieuze Poolsche zijde, dat men te Warschau een einde zou willen zien gemaakt aan de verkapte Sowjet- propaganda, die van Praag zou uit gaan. Alles bijeen genomen schijnen we «echter op den goeden weg te zijn en raiaiim meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen ner Daar f 4.bii Oogonderzoek gratis, te SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. zoo als niet bedriegt zal deze ge- vaarlijke Europeesclie klip aan stonds omzeild zijn. Te hopen is slechts, dat Henlein en Hodza spoe dig weer in de vergetelheid terug zinken, waaruit ze zoo plotseling naar boven zijn gerezen. Voor Euro pa zal dit stellig het gelukkigste zijn. Henlein blijft zich intusschen la ten interviewen, niettegenstaande de kleine faux-pas van de vorige week. Dit doet, waar er nog niets definitiefs te vermelden valt, wat operette-achtig aan. Voelt Henlein het oogenblik der vergetel heid naderen? In het Verre Oosten heeft Japan zich dc luxe veroorloofd een aantal nieuwe leden in het kabinet op te nemen. Zulke wijzigin gen hebben meestal plaats, wanneer dege nen, die aan het bewind waren, de zaken niet zoodanig drijven als velen wenschen en de bron der ontevredenheid was in dit geval gemakkelijk genoeg aan te wijzen: ze laf? in China. De oorlog in China zal weldra een jaar hebben geduurd en, mag men geloof schen ken aan de desbetreffende berichten, dan begint het Japansche volk zich er onge rust over te maken. Japan ligt te ver weg om een duidelijk beeld te kunnen hebben omtrent de veranderingen, die den laatsten tijd hebben plaats gehad. Er is echter nau welijks twijfel aan of men besrint de ge volgen van den veldtocht aan den lijve te ondervinden. Dat kan niet anders. Dus moet er een eind komen aan den strijd en wel ecu eind, gelijk Japan zich dat wenscht. De samenstelling van het nieuwe kabinet, waarin nu alle belangrijke posten door generaals en admiraals zijp bezet, wijst er op, dat de oor log met nog meer kracht zal wor den doorgezet dan tot dusverre het geval is geweest. Vermoedelijk is de krachtige actie, welke dit bewind voornemens zou zijn in te zetten, reeds begonnen door de luchtaanval len op Kanton gedurende de laat ste dagen. Uit vrees voor landing van Japansche troepen te Kanton zou Tsi'angKaiSjek verschillende af deelingen, die op reis waren naar het Noorden, naar het Zuiden hebben teruggedirigeerd. Intusschen is het, niettegenstaande de verovering van Soetsjau niet gekomen tot een beslissende slag met het Chineesche leger, dat zich ook dit maal weer op be hoorlijke wijze wist terug te trekken. Daar bij zou de Japansche generaal Doihara met zijn leger in het Noorden in volle aftocht zijn ten einde een omsingeling te ontgaan. Op alle fronten tegénlijk schijnt Japan het niet te kunnen redden en zijn verschillende overwinningen beginnen ons te doen denken aan die van konig Pyrrhus van Epirus in de oudheid, die na een groote zege over de Romeinen de bekende woorden sprak: „Nog één zoo'n overwinning en ik ben verloren." Meer soldaten heeft Japan noodig in China. Altijd meer soldaten! En het zal er meer noodig blijven hebben, naarmate het grooter brokken van China tracht te ver zwelgen. Van China, waarvan het thans nog geen vijfde deel bezet heeft. Het eind is zeker nog niet daar. Zelfs het nieuwe Japansche kabinet zal dat niet onmiddellijk kunnen bewerken. Voor het oogenblik is wellicht een opleving van den strijd te verwachten, die dan wel weer ge leidelijk aan zal verminderen. Nieuwe bezems vegen schoon! aTfe band en Bayerkruls* gevangenisstraf met aftrek van 1 mud. pre ventief. D. v. T. te Barsingerhorn, aanrijding; verzetzaak. Vonnis kantonrechter f 6. eisch O.M. f 15.vonnis Rechtbank f 10 subs. 5 dagen. P. den H. en J. den H., te Heerhugo- waard, bet in werking hebben van een broedmachine, zonder de vereischte vergun ning. Conform den eisph P. den H. f 25. en J. den H. f 10.— boete. De Rechtbank bevestigde hiermede het vonnis van den Kantonrechter. Nieuwe zaken stonden niet op de rol, zoodat wc al heel spoedig weer buiten stonden. 't Onverwoestbare hart van een HEEMAF STOFZUIGER Fwaar niets aan verslij ten kan, de S. K. A. ÏTfII Rotor. Vraag eens aan Uw electricien wat dat isl Schager Ijzerhandel L. VAN RIJSWIJK, Heerenstraat 128, Schagen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 31 Mei.) Buitengewone zitting. Voordat de Rechtbank uitspraak deed in eenige strafzaken, had er een buitengewo ne zitting plaats, welke werd gepresideerd door mr. J. Krabbe. Het Openbaar Minis terie werd waargenomen door den Officier van Justitie, mr. E. H. Hijmans. Griffier jhr. mr. dr. L. A. van den Brand el er. Installatie mr. P. Langeveld. Nadat de griffier de benoeming van mr. P. Langeveld tot rechter-plaatsvervanger bij de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar had voorgelezen, bood de president mr. Lange veld namens de Rechtbank zijn gelukwen- schen aan en verklaarde daarna mr. Lan geveld als zijnde geïnstalleerd als rechter- plaatsvervanger. Beëediging candidaat-notaris. Hierop volgde de installatie van den heer P. J. J. Hilbrand, cand.-notaris, werkzaam als zoodanig op het kantoor van zijn vader te Obdara, als plaatsv. notaris gedurende het tijdvak van 530 Juni. Nadat de griffier het installatïebesluit had voorgelezen, legde de heer Hilbrand in banden van den president den gcbruikelij ken eed af, waarna deze buitengewone zit ting werd gesloten. Uitspraken. Even werd gewacht totdat mr. G. C B. van der Feen de Lille, subs.-officier van justitie, de plaats had ingenomen van mr. Hijmans en de subs.-griffier die van jhr. mr. dr. v. d. Brandeler had bezet en daarna deed de Rechtbank uitspraak in de na volgende strafzaken: P. N. de M., te Alkmaar, 'diefstal van een rijwiel; conform den eisch: 6 maanden Uit onze omgeving HARENKARSPEL DIRKSHORN BESTRIJDING VAN DE DRAAIHARTIG- HEID BIJ KOOL. Een belangrijke uitvinding. Het onderzoek van Dr. Leefmans heeft het mogelijk gemaakt, dat dit jaar voor het eerst de bestrijding der draaihartigheid door middel van bcspuiting in het groot ter hand zal worden genomen. Wanneer liet aantal muggen (Confarinia torquens) een bepaalde grootte beeft bereikt zullen de bouwers per radio hiervan in kennis worden gesteld. Het is dan de tijd om te spuiten. Dit spuiten zal dan gedurende de tijd van de eerste vlucht met korte tusschenruim- ten moeten geschieden.' De koolbespuiting stelt echter .aan dc spuittechniek geheel nieuwe eischen. De normale sproeimachines (Vermorel, e.a.) ge ven een constante straal en die beteekent voor koolbespuiting een zeer groot verlies aan sproeimateriaal. Bovendien werd do vloeistof of te wijd verstoven of als straal te weinig verspreid. Ook Dr. Leefmans kon in het begin van dit jaar op de door de tuinders gestelde vragen betreffende de spuittechniek geen afdoend antwoord geven. Nu werd echter door P. Manneveld uit Dirkshorn een apparaat uitgevonden, waar door het mogelijk wordt iedere sproeimachi- ne te gebruiken voor koolbespuiting. Dit instrument bestaat uit een sproeidop, waar door de nauwkeurig verdeelde vloeistof het hart van de kool diep en krachtig raakt. En uit een zelfsluitende kraan, die door een lichte druk geopend kan worden. Kraan en sproeier zijn uiterst soliede ge construeerd en geven een besparing van minstens 60% der sproeistof. Daar de aan sluiting van kraan en sproeier verschillend kan worden gemaakt is nu iedere sproeima- chine voor koolbespuiting geschikt te maken Deze apparaten werden meermalen door Dr. Leefmans gecontroleerd en kunnen thans ten volle door Dr. Leefmans en den heer van Herwijnen te St. Pancras worden aanbevolen. Op hun verzoek werd dan ook de eerste kraan aan deze heeren geleverd. Voor verdere inlichtingen verwijzen we naar de betreffende advertentie in dit blad. KOLFWEDSTRIJDEN TE WOGNUM. Wedstrijd van den Noordholland- schen Kolfbond. In de kolfbaan van den heer Wl de Hart, café „De Vier Heemskinderen" te Wognum. werd Zondag en Maandag de jaarlijksche wedstrijd van den Noordhollandschen Kolf bond gehouden. Voor dezen wedstrijd be stond een flinke belangstelling. Men heeft een record-aantal deelnemers geboekt. Er hebben 95 kolvers deelgenomen. Er werden drie partijen van vijf slagen gespeeld. De klasse-ïndeeling der kolvers was zoo, dat een twaalftal van de besten werden geplaatst in de z.g. eere-klasse. Voorts had men eerste en tweede klasse. Er werd niet om aparte prijzen voor gummi- en sajetbal- len gespeeld. De wedstrijd heeft een zeer geanimeerd verloop gehad. De uitslag was als volgt.: Eere-klasse: le prijs de heer J. Goef, van Recht Door te Alkmaar met 155 punten; 2e prijs de heer P. Molenaar, Op Maat te Zuidscharwoude met 153 punten. Eerste klasse: le prijs de heer W. Visser, De Vier Eennen te Spanbroek, 163 punten; 2e prijs de heer G. Teeling, Zaanstreek, Koog aan de Zaan, 157 punten; 3e prijs de heer K. Ruiter, Ons Genoegen, Oudkarspel, 154 punten. Tweede klasse: 'le prijs 'de heer j. G. van Tongeren, Togido, Krommenie (sajet) 146 punten; 2e prijs de heer P. Toepoel, Over de Helft, Nieuwe Niedorp, 141 punten; 3e prijs de heer C. Reijne Kz., Onder Ons te Krommenie, 140 punten. Serieprijzen: Voor het hoogste aantal punten in eerste en tweede serie tesamem moesten de heeren G. Deutekom van Vricn denkring, Noordscharwoude en J. Buis van Zwaag, die beiden 101 punten hadden, ovcr- kolven. De heer Buis won den prijs. Voor sajetballen werd de prijs voor het hoogste aantal in le en 2e serie gewonnen door den heer H. Ero, Mik Wis te Koog aan de Zaan met 93 punten. De extraprijs voor het hoogste aantal punten in de eer ste série werd gewonnen door den heer J. Klopper, Sta Vast te Grootebroek met 56 punten. BARSINGERHORN Burgerlijke stand. Geboren: Maartje, dochter van Arie Blaau- boer en van Cornelia de Vos; Rinkje, doch ter van Hendrik Harm Meijer en van Ma ria Neellje Tames. Ondertrouwd: Tlt^odor Wilhelm Groen, oud 35 jaren, uitvoerder, wonende te Soest, onlangs te Uithoorn en Antje de Graaf, oud 27 jaren, zonder beroep, wonende te Barsin gerhorn. Getrouwd: Pieter Goed en Grietje Middel koop; Theodor Wilhelm Groen en Antje do Graaf. Overleden: Klaas Kossen, oud 85 jaren, echtgenoot van Jannetje de Boer. Ingekomen en vertrokken per sonen. Ingekomen: W. Gruben van Hilversum naar Kolhorn F 15a; T. van der Sluis en gezin van Zijpe naar Kolhorn F 4b; J. Dek ker van Schagen en echtg. van Harenkars pel naar Poolland C 34; K. A. de Pooter van IJzendijke naar Kolhorn E 25; A. Hansma en gezin van Winkel naar Kolhorn F 115; echtg. C. Knijper van Winkel naar B 21; echtg. P. N. Spaans van Oudkarspel naar A 105; echtg. H. van der Veen van Assen naar Poolland C 41; Mej. M. Eriks van Win kel naar C 6; J. Hilbolling en gezin van Emmen naar Kolhorn E 51. Vertrokken: K. Haan en gezin naar Een- rum; Pieterburen; Mej. G. E. Baan naar Callantsoog, hotel de Haan; J. Tiessen en gezin naar Schagen, 't Wad H 59; J. Groot naar Ursem, Rustenburg; S. Bok naar Sta voren; J. J. Kossen en gezin naar Zijpe; St. Maartensbrug, Ruigeweg; P. van der Male en echtg. naar Winkel, Strook D 58; wed. Jb. de Boer naar Wieringerwaard, Nieuwe- sluis E 5; J. J. Wiersema en gezin naar Bedum, Noorder-Hoogebrug; Mej. P. Meijer naar Callantsoog; S. Kuiper en gezin naar Zijpe, Schagerbrug E 31; Mej. E. Staal n. Anna Paulowna, van Ewijcksluis; Mej. M. E. Wiggers naar N. Niedorp A 49. Werkloosheid. Aan het einde der vorige week stonden bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier 29 werkzoekenden ingeschreven, n.i. 18 landarbeiders, 1 metaalbewerker, 1 tim merman, 6 grondwerkers, 1 machinist, 1 metselaar, 1 kantoorbediende. Hiervan waren te werk gesteld bij de werkverschaffing 21 arbeiders, terwijl 4 per sonen ingevolge de steunregeling voor werk- loozen werden gesteund. KOLHORN. Naar wij vernemen ftèeft onze plaatselijke fotohandelaar, de heer Keuris, opdracht ge kregen om evenals van de plaatselijke Mid- denstandsreis, ook een film te vervaardigen van de Middenstandsreis van Zijdewind 't Veld. DEN HELDER LANGENDIJ K L.T.B.-verg adering. De afd. Langendijk van den Land- en Tuinbouwbond vergaderde dezer dagen in hotel De Burg. De voorzitter herinnerde eraan, dat in plaats van deni heer Jb. Groen Az. de heer W. Duijs in de vorige vergadering als bestuurslid was gekozen, In de bestursvergadering is besloten, de functies van secretaris en penningmeester niet meer te combineeren. Als gevolg daar van is de heer A. Schuffelen als secretaris gekozen en de heer D. Bruijn als penning meester, beiden te Noordscharwoude. Besprekingen werden gehouden over het Collectief Arbeidscontract. Het loon is eenigszins veranderd, n.1. op f 15 voor de 6 wintermaanden en f 16 voor de zomer maanden. Bovendien zal een kindertoeslag regeling worden ingevoerd: 2 pet. van het uitbetaalde loon zal als bijslag worden ge rekend, waarvan 1 pet. op het loon kan worden' verhaald. Arbeiders, die 7 weken in het vrije bedrijf heben gewerkt zullen hiervoor in aanmerking komen en wel vanaf het tweede kind. Als afgevaardigden naar 'de Algemeene Vergadering van den N.M.B. werden ge kozen de heeren Jb. Weel, D. v. Kleef en C. Bakker, terwijl de beschrijvingsbrief met deze afgevaardigden zal worden behan deld. Aan den heer Jb. Groeni 'Az. werd dank gebracht voor het vele werk, dat door hem in het belang van de afdeeling is verricht, waarvoor heen het eere-lidmaatschap werd aangeboden. Onder dankzegging werd dit door hem aanvaard. Tevens bleef hij ge woon lid, omdat hij nog een bedrijf bezit. Daarna sluiting» N. Niedorp, 30 Mei 193S. HET RAADSEL VAN DEN BOMAANSLAG OPGELOST?? In de Schager Courant van Maandag j.1. wordt heel positief geschreven dat. het raadsel van de bomaanslag opgelost, is. Het lijkt mij toe dat er alleen opgelost is „wie" er vermoord is en dat dit waarschijnlijk gebeurde door een zekere Waluck. Wlie was de vermoorde Konovalec? Hij was de leider van een verschrikkelijk ke schurkcn'bende die zijn weerga in de geschiedenis niet vindt. Toen de vorige leider van deze bende Petljura, door Schwarzbart in 1926 in Parijs werd doodge schoten, zijn er in het proces wat toen volgde, ontzettende dingen onthuld door Schwarzbart over deze bende. Alles werd door een groot aantal getuigen bevestigd. In 1918 en 1919 zijn er in de Oekraïne naar schatting 300.000 vrouwen, kinderen en mannen vermoord door deze bende. Re dactie, om een werkelijke indruk van deze moordpartij te krijgen, zouden verschillende feiten vermeld moeten worden. Het stuk wordt dan waarschijnlijk te lang. (Wan neer de redactie het mij toestaat, wil ik er zeker meer over vermelden). De rechtbank in Parijs kwam, zo onder de indruk van deze gruwelijke feiten, dat zij Schwarzbart vrij sprak. We kunnen dus gerust zeggen dat er aan Konovalec niet veel verloren is. Begrijp goed, we zijn tegenstanders van zulke terreurdaden, maar feiten zijn feiten. Dat de moordenaar van Konovalec een G.P.Oe-agent was is helemaal niet bewe zen. Het kan wel waar zijn (want de kor nuiten van Stalin zijn niet vies van zulke daden) maar bewezen is het niet. Eerder mogen we geloven dat het een weerwraak is net als met Schwarzbart, voortspruitende uit dezelfde motieven. En wat moeten die heren hier al maar in Holland doen? Laat men dat eens gaan oplossen inplaats van medelijden op te wekken voor zulke heren. Zeker mag de vraag nog gesteld worden; wat zal men met Bora, de vriend van de vermoorde, doen. Zal men hem evenals Adler ook veroordelen wegens het. bezitten van een valse pas? We hebben het vermoe den, een zwaar vermoeden, dat er wel weer met twee maten gemeten zal worden. Met vriendelijke dank voor de verleende plaatsruimte, H. TER HAAR. ZUIDSCHARWOUDE. Alweer een Jubileum. Den lSden Juni a.s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat de heer W. Koeman in functie trad bij het Witte Kruis, afd. Langendijk, als bode-magazijnmeester. Deze afdeeling is een van de grootste, die bij de Hoofdveieeniging in Noordholland zijn aangesloten. Het bezit van een goed ambtenaar is voor de goede functionneering van buitengewoon belang. Als bode-magazijnmeester staat de heer Koe man in hooge eere. Op zeer minitueuse wij ze heeft hij gedurende een kwarteeuw zijn taak vervuld en als zoodanig geniet hij dan ook de onverdeelde hoogachting van alle leden. Het zal dezen nauwgezetten en wei willenden ambtenaar ongetwijfeld op dien dag wel niet aan de verdiende belangstel ling ontbreken. Vergadering De Toekomst, Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer S. de Boer, presideerde de vice-voorz. de heer W. Muller de gisteren ten lokale van de Wed. Schoenmaker, de vergadering van de Tuinh.vereen. De Toekomst. De op komst was zeer gering. Na opening werden de notulen gelezen en ongewijzigd, na een kleine opmerking, goed gekeurd. Aan de orde werd gesteld het sproeien der aardappels. Besloten werd dit weer te doen op de wijze als vorig jaar d.w.z. dat door middel van een sproeivat voor geza menlijke rekening de aardappelen ter moge lijke bestrijding van de gevreesde aardap pelziekte zullen worden gesproeid. Aan den heer D. de Geus werd weer de leiding van een en ander opgedragen en de leden wer den uitgenoodigd, zich bij hem op te geven. Nog werd besloten, een rugsproeier aan te schaffen, daar de noodzakelijkheid daarvan gebleken was. De Voorzitter memoreerde de instelling van de Vastelastencommissie, er zijn be vreemding over uitsprekend, dat nog nie mand zich had opgegeven om voor schuld- herleid i Dg of renteverlaging in aanmerking te komen. Nog werd door den voorz. een korte uiteenzetting gegeven van de werking van den steun aan kleine tuinders, er de opmerking aan vastknoopêndc, dat dit van weinig beteekenis zal zijn, daar de uitkee- ring aan een limiet van f 100 is gebonden. De voorz. bracht daarna in herinnering het 40-jarig regeeringsjubileum der Ko ningin, waarbij hij meedeelde, dat de gele genheid de afd. van de L.G.C. te laten ver tegenwoordigen door een heer en dame in plaatselijke kleederdracht in het défilé op den Dam. Op de vraag, wie zich daarvoor beschikbaar stelde, gaf de heer C. Spaans aan die uitnoodigïng gehoor. Bij de rondvraag werd verzocht nu eens gauw een begin te maken met de kroosop ruiming en geantwoord werd, dat dit via het Geestmerambacht zal geschieden, doch dat het begin nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten. Daarna sluiting. ZIJPE Als Secretaris is aan de Plaatselijke Com missie voor steunverleening aan kleine tuin ders toegevoegd de heer P. J. Ott, ambtenaar ter Secretarie. DEN HELDER HUISDUINEN. Opening badseizoen. Eersten Pinksterdag zal 't badseizoen in deze gemeente worden geopend. Dit belooft een dag van groote beteekenis te worden, temeer daar de vereeniging „Huisduiner Be lang" vele attracties heeft uitgedacht, om d© badgasten aangenaam bezig te houden.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5