RADIO Anna Paulownapoider SCHUDT UW LEVER WAKKER Dinsdag 7 Juni 1938 Tweede blad Ingezonden Het bewaren van kool PROGRAMMA Mee- en tegenvallers. Men mag eindelijk sluisgeld heffen. De omslag op f 26.per bunder vastgesteld. Als de Voorzitter, de lieer C. Wijdenes gpaans Jr. de Zaterdagmorgen gehouden vergadering van hoofdingelanden heeft ge opend en de notulen, gelezen door den secretaris, den heer C. Keijzer, zijn gocdge- teurd, doet Voorzitter de volgende Mededeelingen. a. Van de heereri Zoet, Smit en Lubbert Js bericht van verhindering binnengekomen. Ged. Staten gaan accoord met proces verbaal van kas en hoeken van den pen- lingnieester. c. Het baggeren in de haven van Ewijck- sïuis is gegund aan de firma D. II. van Rijt iit Medemblik voor f 1650.Dit is beneden ie raming. Het werk geschiedt naar genoe gen, 3. Bericht is ontvangen dat het subsidie van den boezem Wieringer- waard van 95 op 85 is terugge bracht. Voorzitter vindt dit een min der gelukkige beslissing want de toe stand is niet veranderd. Men heeft het echter te aanvaarden, want de polder heeft in deze zaak niet de koorden van de beurs. Het maken van een brug over 'de fendvaart is bij openbare inschrijving ge- und aan den heer P. Schouten voor f 3588. lok 'dit is beneden de raming. f. Op ecnige besluiten uit vorige verga- leringen van grondtransacties is goedkeu- iiig van Ged. Staten verkregen. g. De voormalige woning van den opzich- er is voor een jaar verhuurd aan den heer C. van Balen Blanken. h. Door overlijden is ook" de laatste eigen :epensionneerde Wed. van Twuijver, echt- enoote van wijlieni een der molenaars, an de lijst afgevoerd. I-Ict doet voorzitter enoegen te kunnen mededcelen dat de fa- ïilie van Twuijver zoo keurig heeft be- ankt. i. 'Eeni Koninklijk Besluit is afgekomen raarbij concessie is verleend tot het hef- 5ii van sluisgelden. Na lijden verblijden, lerkt voorzitter op. j. De kolen,prijzen zijn gestegen van f6 -7, tot f 7.939.19. Daardoor ziet het P.E. i. zich genoodzaakt de tarievien voor dag- troom te brengen van 2*4 op 2.53, nacht- Iroom van 1.50 op 1.78 en transformatie erlies van 1.15 op 1.43. De tusschentijd- che verhooging tot, resp. 2.37, 1.62 cm 1.27 eeft niet mogen baten, zegt voorzitter, k. Het Hoogheemraadschap 'Hollands Öorderkwarticr vond in het archief $an e „Hondsbossche" eenige oude kaarten, bc lekking hebbende op de situatie in de erste jaren van het bestaan van den pol- Ier. De kaartienj worden den polder aan- eboden. Men besluit cte schenking onder dank- egging te aanvaarden. De overige mededeelingen worden voor ennisgeviiig aangenomen. Grondaankoop. Zonder hoofdelijke stemming wordt be oten ten behoeve van de wegverbetering ij de coupure van de Wieringerwaard an te koopen twee stukjes grond, resp. an de hoeren A. Keuris en C. Rezehnan. r is een bedrag van f 67.50 mee gemoeid. {Voorzitter: Het voorstel komt wat laat, rant het werk is eigenlijk al klaar. Ik eb echter nogal vertrouwen in de heeren. Proolijkheid) Ook het Hoogheemraadschap eeft zeer medegewerkt, Geldleenlngen. Voorzitter 'deelt; mede, dat, men vastgcloo- en is met de leeiiing van f 81000 tegen 3'/2 ct., hij de Alkmaarsche Nutsspaarbank, aartoe werd besloten in een vorige verga- sring. Er zijn enkele punten die herzien loeten worden, overigens bagatellen, zooals Dorzitfer opmerkt. Er is hoofdzakelijk een raicrking gekomen voer do opzegtermijn en i belasting op rente en aflossing. De lieer V. Kaan vindt het in het alge- leen niet juist, dat voor een leening, die, loals deze bij één en dezelfde geldgever oi'dt geconverteerd, nog boete voor ontij- ige opzegging moet worden betaald. De lieer Wilms had graag gezien dat het agelijksch bestuur zich met Wieringer- aard had verstaan, waar tegen 21/» pet. eleend is. Uit het antwoord van voorzitter blijkt, at de algemeenc bepalingen in den geld- andel hier de groote rol spelen. De groote eklgevers trekken één lijn, maar misschien eeft Wieringerwaard een gelukje gehad. Men besluit, een nieuw ontwerp ter goed- euring aan Ged. Staten tcz enden, i Voorzitter deelt mede, dat van den heer erbiest in den Haag in opdracht van een og onbekenden geldgever een aanbieding ontvangen, waardoor het mogelijk zal zijn en leening van 3 3/8 pet. in een 3 pct.-lce- ing te converteeren. Het bestuur krijgt, machtiging de noodige stappen te doen. Besloten wordt een leening van 1930, ren ende 4 pet., proresto f 66000, te convertee- en in een 3Yz pct.-lecning. Commissie voor de rekening. I Als leden voor de commissie tot nazien ner rekening over 1937 worden gekozen de heeren Komen, Lubbert, en Metselaar, met Dis plaatsvervanger de heer Smit. Aanbeveling Heemraad. Wegens periodieke aftreding van den lieer Lindenburgh wordt voor de beneoming [Van een Heemraad de volgende aanbeveling gjpgeniaakt: 1 ,T. Lindenburgh, 2 J. Thijssen, 8 Van Balen Blanken. Kohier van polderlasten. Overeenkomstig de begrooiting wordt het van polderlasten als volgt vastge steld: Omslag per H.A. fl. 26.tot een to taal bedrag van fl. 117.472.53 over 4518 H.A. betaalbaar in drie termijnen, per 13 Augus tus, 17 September en 29 October. Grondverhuur. In verban dmet de afwerking van den boezem Wieringerwaard, is eenig land ver huurd aan Mw. Wayboer, aan Kcppel en aan Ruytenburg. In 1938 is liet land nog vrij van bouwrijp maken en schoonhouden, over de volgende huurjaren 1939-1940-1941, zal 35 gulden per II.A. betaald moeten wor den. Hierna sluiting, daar de rondvraag niets oplevert. NOORDSCHARWOUDE. IN MEMORIAM C. BRINKMAN, OUD BURGEMEESTER VAN NOORD- SCHARWOUDE. De heer C. Brinkman, die gedu rende een groot aantal jaren burge meester dezer gemeente was en te vens secretaris een aantal jaren, heeft op 82-jarigen leeftijd het tijde lijke met het eeuwige verwisseld. Behalve deze functies bekleedde hij verschillende jaren ambten in pol der- en bannebesturen en was hij organist in de Ned. Ilerv. Kerk aldaar. Meermalen Hebben wij met hem kennis gemaakt in zijn hoedanigheid als burge meester en telkens vielen ons op zijn harte lijkheid en welwillendheid. Zijn voorko mendheid, zijn hulpvaardigheid waren als spreekwoordelijk. Nimmer deed men ver geefs een beroep op die goede eigenschap pen. I-Ict kwam ons zelfs voor, dat hij de gebreken van zijn deugden had: hij was te goed. Neen kon hij maar moeilijk zeggen. Van deze hoedanigheden maakten sommi gen zelfs wel misbruik, zoodat hij er meer malen de dupe van werd. Dat wreekte zich soms op andere wijze, doordien hij voor de gevolgen daarvan critiek moest ondervin den. Zijn humanitaire eigenschappen ston den soms aan de cischen van een krachtig bestuurder in den weg. Dat heeft hem vaak onaangenaamheden en moeilijkheden op den hals gehaald en vaak beklaagde hij er zich over, dat menig mensch toch zoo ondankbaar was. Bij alles, wat hij deed stond voorop zijn medemen- schen te helpen, hen van dienst te zijn. Wie eenige levenservaring op dit gebied heeft, weet, dat men daarvoor niet altijd, neen maar zeer zelden, dank moet verwachten. Met den heer Brinkman is een goed nicnsch heen gegaan, aan wien talloozcn veel ver schuldigd zijn. Als burgemeester stond bij den vooruit gang van liet maatschappelijk leven met kracht voor. Aan de totstandkoming van de toevoerlijn station-dorp Noordscharwoude heeft hij zijn beste krachten gegeven. De oprichting van de gemeenschappelijke Steen kolengasfabrick, later van het Electrici- teisbedrijf, stond hij met al zijn krachten voor. Op het gebied van het veilingswezen, den tuinbouw, op het terrein der water schappen deed men nooit vruchteloos een beroep op zijn medewerking. Velen zullen den heer Brinkman in dankbaarheid geden ken. Hij ruste in vrede, Hengelwedstrijd. Op clen EerSteru Pinksterdag hield do vischclub Ontspanning haar eersten wed strijd, waaraan door 14 personen werd deel genomen. Er werd twaalf maal een kwar tier gevischt. De vangst was echter slecht. Er werden slechts 42 baarzen gevangen, waarvan er maar drie aan de maat vol deden. De uitslag is alsv olgt: le prijs St. de Rijke; 2e prijs Jb. Bullooper (groot ste maatbaars 23V2 c.M.); 3e prijs J. Peet oom; 4e prijs S. Dekker; 5e prijs P. Pool; 6e prijs M. Maars; 7e prijs H. Dekker; 8e prijs D. v, Seventer; 9e prijs A, Tim merman. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijnslechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bü apothekers en drogisten, f. 0.75, NOORDSCHARWOUDE. Schaken. le klasse: N. KaanH. Bouwens 0I 2e klasse: J. BouwensM. Kuilman 0 J. DeutekomK. Bierman 10 4e klasse: J. OotjersP. Deutekom 01 P. DeutekomJb. Bakker 01 W. VerkroostJb. Bakker 10 W. Verkroost—P. F. Slot 0—1 G. v. Loenen—J. Kamper V2—V2 De 4e en 5e partij om het kampioenschap van den Langendijk zijn door Dr. de Wit met wit en zwart gewonnen in 50 en IS zet ten. De stand luidt thans. Dr. J. de Wit 3J/2 p., J. Klinkert 1^2 P- OUDKARSPEL. 'J. van Exter. f 'Alhier is op 85-jarigen leeftijd overleden de heer J. van Exter, die gedurende eenige jaren wethouder dezer gemeente is geweest. BARS1NGERHORN Uitstel herhalingsoefeningen. Aan den dienstplichtige S. J. Hartman is door den minister van Defensie uitstel van opkomst voor herhalingsoefeningen ver leend tot een door den korpscommandant te bepalen datum in 1939. ZIJPE Arbeidsbemiddeling. Op '31 Mei 1938 waren bij de Arbeidsbe middeling in de gemeente Zijpe 140 werk zoekenden ingeschreven, n.1.: 66 landarbei ders, 46 grondwerkers, 9 dijkwerkers, 5 los- arbeiders, 5 timmerlieden, 2 metselaars, 2 opperlieden, 2 slagers, 1 schilder, 1 smid, 1 reiziger. OUDESLUIS Leifhebbers(sters)" van toorieeïspeï Hunnen in het aanstaande seizoen iets moois op dit gebied venvachten, wijl hier een tooncel vereeniging is opgericht onder de veelbe lovende naam „Animo." Voorzitter is de heer P. Paarlberg. Secretaris de heer J. W. Metzelaar, penningmcestcresse Mw. Gecr- ligsv. d. Voort, terwijl Mw. W. HoepPool de regie op zich genomen heeft. Het tooneei- stuk, dat men van plan is op te voeren is getiteld: „Mijn en Dijn". Spel van Eerzucht en IJdelheid in drie bedrijven door Jo v. Ammers Küllcr en zal door negen medespe lenden ten tooneele worden gebracht. Wij wenschen de dames en heeren een goed de buut, waaraan bij het vernemen der na men der amateurs(trices) niet behoeft te worden getwijfeld. W1ER1NGEN Harmonie. Naar we vernemen zal onze Kon. Mu ziekvereniging Harmonie, 28 Augustus a.s. aan een nationaal concours te Amsterdam deelnemen. Er wordtuitgekomen in den marsch- en den concertwedstrijd. OUDE NIEDORP ZIJDEWIND. R.K. Coop. Boerenleenbank. Gedurende de maand Mei werd aan spaar geld ingelegd f 13217.63, en terugbetaald f 13688.10. Op voorschotten werd afgelost f 3604, en aan voorschotten verstrekt f 2400. In loopende rekening werd ontvangen f 12787.51 en >etaald i 12772.40. Collecte. Aan de vereeniging tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden is vergunning verleend tot het houden eener collecte in de maand Juni of Juli 1938. Anna Paulowna, 3 Juni 1938. VERMAKELIJKHEIDSBELASTING t Mijnheer de Redacteur, In Uw courant van 27 Mei jl. komt voor het ingezonden stuk van den heer Hooi- meijer, Breezand. Het komt mij voor, dat de lieer H. de plank geheel mis slaat! H. geeft een compliment aan den verslaggever, dat deze z.i. juist is als hij schrijft, dat de consequenties meebrachten, dat de heer H. tegen stemde. Het Konginnefeest is al ja ren gevierd op liet land van G. Keijzer en H. moet het feest buiten het bal gehouden, liet. organiseeren van het bal berust alleen bij den caféhouder. Iemand, die graag in de courant schrijft, moest dunkt mij toch den lezers goede inlichtingen geven. De heer Borst staat er dus als caféhouder hui ten, al moet ik hem prijzen voor zijn uit stekende hulp en steun hij het feest en zijn bereidwilligheid met huisvesting en versie ring, enz. Kosten noch moeiten worden ge spaard het feest te doen slagen, maar de heer B. is tot niets verplicht. Hij staat bui ten het feest. Echter, en dit weet de heer II. ook wel, caféhouders zitten op zware lasten. Als B. bal aanvraagt, is dat enkel een uitvloeisel van een normaal streven van ieder zakenman: Geef ieder het zijne en tracht een stukje brood over te houden. Dan wijst de heer H. erop, dat niet door respectievelijke Oranjevcreenigingen vrijstel ling is gevraagd. Het is waar, dat er een zustervereeniging hij is gekomen. Maar dat houdt toch zeker niet in, dat, als het bestuur Breezand op zijn vergadering ge wone besluiten neemt, het eerst nioct vra gen aan de zustervereeniging of dat wel mag. En mijn collega en ik die dit naar voren hebben gebracht, komen uit.de Oranjc- vereeniging Breezand, want ondanks het zuinig beheer kan met goed fatsoen geen feest worden gehouden. Er moet immers iets zijn voor de kinderen, enz. en ook iets om volk te krijgen. Dan spreekt do heer H. nog, van ons geliefd Koningshuis. Als U zoo door gaat dan vind ik dat ze hier meer kwaad dan goed aan doen. Er zijn veel m'enschen, die na het feest nog gaarne een dansje maken Geef het hun, die alle dagen in hun zorgen en werk zijn- Een fatsoenlijk bal kan geen kwaad, ik vind hot altijd beter dan maar steeds om de ronde tafel te zitten borrelen. Mijnheer de redacteur, ik zal maar ein digen, want het zal ook hier wol zoo zijn, dat kaars en bril niet helpen, als de uil niet zien wil! KUIKEN BERGEN PINKSTER-DRUKTE. Een verraderlijke Pinkster-Zon- dag: maar gisteren maakte het fraaie weer toch nog veel goed. Bergen aan Zee had het slecht. Na den storm en den regen in de laatste dagen der vorige week, had feitelijk nie mand meer gedacht aan Pinksterdagen met goed weer. Doch ziet a Zondagmorgen werden we wakker en een vroolijke zon aan een strak blauwen hemel lachte ons schalks toe. Maar niet zoodra beseffen wij, dat de zon met haar ware stralen het Pinksterfeest met haar tegenwoordigheid opluisterde, of hotels en pensions liepen leeg, omdat een ieder van dit festijn ten ,volle genieten wilde. De trams en de autobussen voerden steeds meer m'enschen aan, Automobilisten en fiet sers voerden duizenden naar ons mooie dorp. Maar helaas, niets is grilliger dan moeder Natuur. Immers, even na den mid dag trokken dikke wolken zich samen, de milde temperatuur maakte plaats voor een guren wind en talloozen, die gekomen waren, om een dag eens echt te genieten, keerden ijlings huiswaarts, toen tot. over maat van ramp de regen als spelbreker op trad. De vaste gasten zochten de hotels en pensions op, de terrasbezoekers retireerden ijlings. Zoo geviel het, dat het 's middags bar stil was in ons dorp. Tegen den avond, toen de regen had opgehouden, werd liet weer drukker; maar koud bleef het. Was het wonder, dat de menschen de gezelligheid binnen gingen zoeken? De Rustende Jager, De heer Mallekote "bespreekt verschillende systemen In een dezer dagen gehouden bijeenkomst van de tuinb. ver. Tuinbouwbelang te Noord- Scharwoude besprak de heer Mallekote het bewaren van kool. Er is, aldus de heer Mallekote, een bewe ging waar te nemen, om verandering te brengen in de wijze, waarop de kool wordt bewaard. Is deze verandering noodig? vroeg spr. Is het systeem van minstens eenige hon derden jaren oufl minder goed? Spr. wil nagaan, welke gebreken er aan de huidige koolboeten kleven. Allereerst behandelt hij de factoren, die het bederven (rotten) der kool veroorzaken. Dit. zijn de lagere organismen, zwammen en bacteriën waarvan verschillende soorten zijn. Het le ven en vooral de vermenigvuldiging hiervan zijn afhankelijk van 2 factoren: tempera tuur en vochtigheidsgehalte van do lucht» Wat de temperatuur betreft: het. is vol doende bekend, dat in „echte" winters de producten uitstekend te bewaren zijn en er weinig werk aan is, wat bovendien nog als gevolg hoeft., dat de prijzen boog zijn.. In zachte winters is het. juist andersom. Een richting om hierin verandering aan te brengen is het kunstmatig verwekken van een lage temperatuur: Koelen. Vroeger en ook nu nog. gaat er kool naar de koel huizen te IJmuiden, terwijl men thans te Noordscharwoude ook een koelinrichting heeft. Deze wijze van bewaren geeft goede resultaten. Sjt.'s meening is, dat. een andere wijze van opstapelen, waardoor de afgekoeide lucht overal kan komen, goede resultaten oplevert en men er niets meer aan te doen heeft. Is dit iets voor onze bouwers? Men zou een centraal gebouw kunnen stichten, doch dit zou nogal duur komen, terwijl de boeten renteloos zouden zijn. De boeten verbouwen zal ook niet wel mogelijk zijn. Men is op electriciteit aan gewezen. Hiervan verwachts pr. dan ook niet veel. Vervolgens behandelde spr. het. door de fa. Kramer te Zuidscharwoude toegepaste systeem: liet leggen van de kool in twee afdeelingen boven elkaar. Dit wordt door deze firma al eenige jaren met succes ge daan. Dit systeem voldoet goed en is practisch in elke boet aan te brengen De kosten zijn niet hoog. De voordeel en hier van zijn, dat de kool gemakkelijk is om te leggen en op te stapelen. Een leek kan ze wel opstapelen. Een verkeerde mee ning is, dat men onder de tafels op de knieën moet werken. Deze. tafels zijn ook 's zomers te gebruiken, bijv. voor opslag plaats van pootaardappelen. Een en ander is misschien nog te verbeteren, door de kool niet op den vloer te leggen en een kleine ruimte tusschen vloer en lagen kool te houden. Het zou wel eens interessant zijn, een proef te nemen met de oude on nieuwe wijze van bewaren om de ver schillen (het verlies in vast te stellen. Vast staat: lo. de kool kan langer lig gen; 2ó. men beeft, minder afval; 3o. de kool is gemakkelijker op te stapelen, zoo dat men vlugger kan werken; 4o. beeft men een beter product en 5o. 1 persoon kan meer kool „gnap" houden. Het derde systeem, dat de heer Malle kote behandelde, was het ophang-systeem, in navolging van Duitschland. Met dit systeem, het met Haakjes ophangen van dc kool aan rekken heeft men te Broek op Langendijk (Rens Slot en Bonnet) twee jaar ervaring. Doordat de kool vrij hangt, kan de een den ander niet aansteken. De vloer moet, niet van beton zijn, gewoon aarde, welke vochtig gehouden wordt om utidrogen te voorkomen. Noodig is een goede luchtcir- culatie. Te Broek op Langendijk heeft, dit goed voldaan. Te Warmenhuizen schijnt men niet zulke goede resultaten met. deze methode te hebben gehad, hoewel dit spr. persoonlijk niet bekend is. Dit systeem is veelal ook wel toe te passen in de schuren, hoewel minder gemakkelijk dan de tablet ten. De bezwaren tegen deze verbetering der bewaarmethode zijn, dat men de kool nog langer bewaren kan, zoodat. er de eer ste maanden van het seizoen geen aanvoer van beteekenis zal komen. Dit geldt voor namelijk voor het systeem koelen, dat is aangewezen op lang bewaren. Voor dc an dere metboden gekit dit niet. Het streven moet toch zijn: weinig verlies en. een goed product. Moeilijk te verdedigen is het minder goed bewaren, waardoor men genoodzaakt is eerder aan te voeren. Dan kon men ook wel alle ziektebestrijding stop zetten. Aan onze boeten kleven fouten. Dc luiken zijn niet goed. Daardoor krijgt'men geen goede luchtcirculatie. De lucht moet van onder worden toegevoerd. Als voorbeeld noemt spr. de fruithewaarplaafs van dc Ve ka hij het Noordscharwouder station, welke absoluut vorst vrij is. Ook het systeem dat in de Wieringcrmecr wordt toegepast, maar waarvan sur. de ge gevens nog niet ontvangen heeft., werkt gunstig. Spr. kwam lol de conclusie, dat le de be staande boeten zijn te verbeteren; 2e de nieuwe anders moeten worden ingericht- Men heeft tot heden te veel gelet op het uiterlijk. Spr. gaf deze punten den aanwezigen ter overdenking en sprak de hoop uit, dat er iets goed uit geboren moclit worden, WOENSDAG 8 JUNI 1938. Hilversum I. 1875 en 41,5 m. NCRV-Uitzending. 6.30 —7.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Ber., gramofoonmuziek (9.309.45 Ge- lukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. 7Torst. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Vervolg van 11.15. In de pauze: Gramofoonmuziek. I.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Zang met pianobegeleiding. In de pauze's: Gramofoonmuziek. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Pianovoordracht en gramofoonplaten. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaan- varingsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouwhalfuur. 7.458.00 Reportage, eventueel gramofoon muziek. 9.00 Literaire causerie. 9.30 Orgelspel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Voor amateurfotografen. 10.20 Vervolg orgelconcert. 10.45 Gymnastiekles. II.00 Gramofoonmuziek. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum H, 301,5 m. Algemeen programma t, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 VPRO. 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Declamatie. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Causerie „Onze tuinen en wij menschen". 11.30 „Sylvia". 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.16 Berichten) 12.45—1.45 VARA-Orkest, 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de kinderen. 4.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Causerie „Rassen en klassen in het Zui den van Noord-Amerika", 7,00 Vocaal concert, 7.30 Reportage. 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten ANP. 8.15 Schaaknieuws. 8.30 Gromofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.15 VARA-Orkest. 10,00 Berichten ANP. 10.05 „Fantasia". 10.30 De Ramblérs. 11.00 Schaaknieuws. 11.05 C. Steyn's accordeonorkest. 11.3012.00 Orgelspel. waar Wout Polder en z'n band voor uit stekende dansmuziek zorgde, stroomde vol. Tegen tien uur was er schier geen stoel onbezet. Duinvermaak ondervond in ruime mate de handicap van clen niet be paald warmen avond en het was er dan ook lang zoo vol niet als verwacht werd. Ook Bergen aan Zee werd gemeden, zoo dat de zaken het er bepaald slecht had den. Hoe geheel anders echter was Het giste ren. Wie gedacht had, dat het weer na den! Zondagmorgen weer van streek was ge raakt, vergiste zich leelijk. Dc tweede Pinksterdag bracht weer een vroolijikcn warmen zonneschijn en geluk kig... het bleef mooi weer. Het is dan ook gisteren geweldig druk geweest 111 Bergen. Hoeveel duizenden er genoten hebben/ van bosch, duin cn zee valt moeilijk te schat ten. Natuurlijk vormde als ieder jaar het speclduin weer een groote attractie de dagjesmenschen en het krioelde daar van lieden, die door tram of autobus waren aangevoerd, of' met auto of iets den weg naar Bergen hadden ingeslagen. En zoo werd voor alle buitenzaken ook voor Duinvermaak deze tweede Pinksterdag tot een meevaller, waarop zeker geen der eigenaren, na het weer van Zondagmiddag ook maar cenigszins gehoopt had. Gelukkig verliep alles kalm en rustig; onze politic zorgde er uitmuntend voor, dat er geen verkcersstagnaties voorkwamen en waakte met spiedend oog voor een gercgel- den loop der dingen. Zoo is dus het Pinksterfeest voor Bergen toch nog beter geworden, dan verwacht werd, al was zoo verzekerde men ons de drukte niet zoo_ intens, als men gehoopt had. De mensch is nu eenmaal wantrou wend van aard cn in dit geval vertrouwde men zelfs dc zon niet! SCHAGEN DIE DURFT! Naar wij vernemen is de 85-ïarige heer Ane de Moei, onze bekende kerkzanger voornemens voor dc vierde maal in het 'hu welijksbootje te stappen. Zijn bruid is een '■Mango dame uit Heerhugowaard. Opti misten zijn schaarsch in dezen tijd. maar wie durft zeggen, dat dit geen optimisme GOED AFGELOOPEN. Toen mej. Op 't L. uit Callanfsoog, Zon dagmiddag op de Markt reed, liep bet lin- kerachterwicl van haar auto. Door handig manocuvrecren, wist de bestuurster haar wagen zonder ongelukken tot stilstand te nrengenIn garage Boontjes is het wiel aan vervolgen*"''1" mci- L' haai' reis kon SCHOOLFEEST. Naar u-ij vernemen, ral dezer dagen weer de lijst voor het schoolfeest worden aan geboden, thans gecombineerd mpt de lijst voor de kinderfeesten Ier gelegenheid van het a.s. regecrmgsjubileum van H M de Koningin,

Schager Courant | 1938 | | pagina 5