DE FEESTEN TE BERGEN OP ZOOM. SCHAAKMEESTERS TE NOORDWIJK. Een onweersbui, gevolgd door Hevigen regenval, veroorzaakte Woensdag t« Scheveningen groote consternatie Een hulpvaardig rijwielagent ontfermde zich over een der jeugdige badgasten Ter gelegenheid van de Markiezaatsfeesten bij het 650-jarig bestaan van Bergen op Zoom werd Woensdag een legerdemonstratie gehouden. Een overzicht tijdens het défilé voor de autoriteiten langs het stadhuis op de Groote markt - Op de rolschaatsenbaan te Den Haag wordt door de jeugd een nieuwe sport, het zgn. „rolhockey", beoefend. - Eenige jeugdige imitatie-Canadeezen in actie Te Noordwijk is Woensdag het inter nationaal meester-schaak-tournooi aan gevangen, waaraan o.m. wordt deel genomen door dr. Max Euwe, die zijn eerste partij met zwart tegen Schmiat speelde Erich Kleiber tijdens de repetitie met het Concertgebouworkest te Amster dam voor de opvoeringen van Wagners opera „Siegfried" Het luchtbombardement in Cerdagne nabij Chateau d'Orgeix. Het gat, door een der bommen in een bosch nabij de spoor lijn Ax Poutot geslagen De trots van hun eigenaar. Een twee tal, dat in het hippisch deel der feesten te Bergen op Zoom een werkzaam aandeel had Eeri driewerf hoera voor het vaderland tijdens de viering van den Zweedschen nationalen feestdag in het stadion te Stockholm. Koning Gustaaf geeft het goede voorbeeld Geen nieuw model parapluie, doch een ..padde stoel" van een der hotel-terrassen te Scheveningen, welke tijdens de hevige onweersbui van Woensdag in veiligheid werd gebracht repetitie van de beroemde „Aldershot tattoo" werd deze week door duizenden kinderen bijgewoond

Schager Courant | 1938 | | pagina 4