Me kanaalwerken Plaatselijk Nieuws. Commissie van Beheer vergadert Schager belastingzaken wÜCRÈME Ponderdag 9 Juni 1938 Tweede Had Het machtige sluiswerk hij Ra-' yenswaay vordert. De groote kanalisatie van midden- Nederland, welke zal leiden tot de reeds lang verbeide verbinding van Amsterdam met de Rijn vordert re gelmatig. Vele kunstwerken zijn er in den laatsten tijd tot stand geko men. Machtige sluiswerken hangen er te Vreeswijk, en hij Wijk bij Duurstede bevindt zich de grootste binnensluis van Europa. Nauwelijks zijn deze werken ge reed gekomen, of reeds vragen nieu we kunstwerken de aandacht. Op het oogenblik wordt er bij Raven- swaay gebouwd aan een zeer groot sluiswerk en de vorige week is een aanvang gemaakt met den aanleg van een ander kunstwerk van groo- te beteekenis, n.1. een duiker in de ILinge. Al deze werken geschieden ten behoeve van het A'dam Rijnka naal. De sluis bij Ravenswaav staat in belang- rjkheid bij die te Vreeswijk en' Wijk bij buurstede weinig ten achter. Het kunstwerk Js gedeeltelijk schutsluis en gedeeltelijk Keersluis, met dien verstande, dat dit laat ste gedeelte te zijner tijd desgewenscht ook Ju een schutsluis veranderd kan worden. [De beide sluizen, die van elkaar geschei den zijn door een betonnen kolkmuur, heb ben een breedte van IS meter. De sluis kvordt uitgerust met twee deuren, ieder met ben gewicht van veertig Ion, die in horizon- luie richting openklappen met hchulp van teen z.g. Panncma-wiel, waarin zich tanden bevinden, die grpen in de tanden van een slang, waarvan de bovenzijde bevestigd is Jaan het, uiteinde der deuren. Dit Pannema- nviel wordt met hchulp van electromotori- [gche kracht in beweging gebracht. Sluisdeuren meestal geopend. Meestal zullen de sluisdeuren geopend zijn Slechts indien de waterstand in de Lek een [peil bereikt, liooger dan 5.50 plus A.P. treedt sluis in werking en met de sluis ook een gemaal, dat als zoodanig dienst doet, zoodra de schutsluis in werking treedt. Dit gemaal, dat wordt uitgerust met vier Jaffa-schroef- 10'nipen, waarvan er voorloopig twee zal en worden geïnstalleerd, heeft tot taak het waterpeil in het kanaal voldoende laag te ïOuden in verband met het weerstandsver mogen der dijken. Een eigenaardige, bijzonderheid van dit Kemaaf ié'Wel, dét liet plafond 'tevens dienst doet als onderbouw van de brug, die ter plaatse van de sluis over het toekom stige Amsterdam-Rijnkanaal voert. Deze brug voert verder over het buitenhoofd van de sluis en sluit aan op den Zuidelijken bandk van de Lek. Deze bandijk is ter plaatse van het kanaal daartoe eenigszins verlegd. Op het oogenblik is men met het verleggen van dezen bandijk nagenoeg ge reed gekomen, zoodat thans het nieuwe ge deelte beproefd kan worden. Intusschen is er ook reeds een aanvang gemaakt met het graven van het kanaalge deelte, dat loopt van de Lek, naar de eigen lijke sluis, die ongeveer 1 km. ten Z. van de rivier ligt. Ts men hiermede zoover, dat het buitenhoofd bereikt is, dan kan de bandijk dus beproefd worden. Tevens moet dan de sluis zelve gereed zijn. Thans is men hiermede ongeveer halverwege. De totale leng te van de sluis wordt 260 meter, het geen ruim voldoende is, voor de scheepvaart, die ter plaatse ver wacht kan worden. De sluis te Ra- venswaay kan n.1. nog schepen van 2000 ton venverken. De sluis, die geheel met betonpa- len is onderheid is opgetrokken uit beton. De begrenzing aan de zij kanten bestaat uit natuurlijke taluds In lotaal wordt er in deze sluis 25.000 kubieke meter beton ver werkt. Wegverkeeer niet belemmerd. Men heeft bij den bouw van deze sluis rekening moeten houden met het ter plaatse vrij belangrijke weg verkeer. Daarom is er een brepde, moderne brug ontworpen, aanslui tend op den bandijk. De rijweg van deze brug is 5.50 meter breed. Aan weerszijden bevinden zich zeer breede fiets- en wandelpaden met een breed te van 4.20 meter. De brug ligt bijzonder hoog, h.1. 1575 meter boven Amsterdamse!-» Peil. Zij is daartoe op het buitenhoofd ge monteerd. Dit was niet zoozeer noodzake lijk voor het scheepvaartverkeer, maar de ze constructie paste beter in het plaatselijk verkeer. De brug wordt 120 meter lang. Hiervan voeren 55 meter over het Amster dam Rijnkanaal. Zij bestaat uit twee over spanningen van .12.5 meter, terwijl zij over een lengte van 25 meter over het plafond van het gemaal voert. Voorts komen er aan beide zijden nog overspanningen van 15 me ter. De steunpunten van de brug zijn een landhoofd, de middenmuur en het gemaal. In verband met de liooge ligging worden vrij lange opritten noodzakelijk. Aan bei de zijden zal de lengte der opritten 250 me ter bedragen. Ruim tweehonderd arbeiders werken on der leiding van ir. Lambrechtse aan dit groote werk. Het, scheepvaartverkeer in midden Nederland zal binnenkort een zeer intense verandering ondergaan. De machti ge sluiswerken van Wijk bij Duurstede en Ravenswaay, gelegen op anderhalf k.iu. af stand van elkaar aan weerszijden van de Lek, zijn er de voorboden van. Let op Oranje band en Bayerkruis Het Bestuur zal komen met een voorstel tot wijziging der ge meenschappelijke regeling. Vergadering van de Commissie van Be heer der Lichtbedrijven te Noordscharwou- de, met de wethouders, geen leden der gas- commissie zijnde, op Vrijdag 3 Juni 1938, des namiddags half drie, te Broek op Lan- Jgendijk. 'Aanwezig zijn 13 leden; 1 plaatsvervan gend lid en 4 wethouder»:; afwezig de hee- ren C. Kramer en C. Duif, wethouder. Voorzitter de heer J. Kroononburg; Secretaris de heer K. G. Reinders. De Voorzitter opent de vergadering en zegt dat wel eenige verklaring mag worden gegeven waarom deze vergadering wordt belegd. Het standpunt van het Bestuur blijft, dat do vaststelling van het ambtena renreglement een zaak van de B. en W.'s en de Raden is. Na ingewonnen' advies van den heer Mr. Backer. chef van het Ka binet. van den Commissaris der Ko ningin te Haarlem meende het Be stuur echter uit practïsche en tacti sche overwegingen te moeten over gaan het ambtenarenreglement, voor de lichtbedrijven te behandelen in een Commissievergadering, aange vuld met de wethouders geen leden .van de Commissie zijnde. Het Bestuur is verder van oordeel dat het noodzakelijk is de gemeenschappelijke rege ling betreffende de lichtbedrijven aan een herziening te onderwerpen om verschillen de zaken te delcgeercn aan de Commissie .Van Beheer. De heer Van Sj#ngler vraagt voorlezing Van de notulen van de vorige vergadering, opdat men zich een betere indruk kan ma ken van het beloop dezer zaak. De notulen van het verhandelde in 'de vergadering van 3 Mei 1938 worden na een aanvulling op verzoek van den burgemees ter van Broek op Langendijk goedgekeurd. Behandeling ambtenarenregle ment. De Heer van Spengler deelt mede dat sinds de vorige, vergadering niets is veranderd, zoodat hij nog steeds op het standpunt staat, dat het reglement voldoende is be handeld en niet in herhaling behoeft te Worden getreden. De heer Wijnveldt deelt mede, dat hij voor een goeden gang van zaken is meege gaan om deze vergadering te beleggen. De heer Schelhaas zegt, dat bij nog op het standpunt staat dat de Raad het regle ment moet vaststellen. Hij-vreest echter dat de ambtenarenreglementen dan niet alle gelijkluidend zullen zijn, daarom was hij er ook voor om deze vergadering te beleg gen. Het lijkt hem echter het beste, eerst, de gemeenschappelijke regeling voor de licht bedrijven te wijzigen, waardoor zooveel mo gelijk zaken naar de Commissie kunnen worden gedelegeerd. De Voorzitter zegt al in zijn openings woord even tc hebben aangeroerd wat dooi den lieer Schelhaas wordt gezegd. Ilij acht het zeer juist, dat eerst de gemeenschappe lijke regeling wordt gewijzigd, om daarna tot behandeling van het ambtenarenregle ment over te gaan. De lieer Du Burclc zegt dat men nu toch tot een eigenaardige conclu sie moet komen. Het convocaat ver meldt behandeling ambtenarenregle ment en nu wordt naar voren ge bracht eerst de gemeenschappelijke regeling te wijzigen, om daarna over te gaan tot behandeling van het ambtenarenreglement. In de vorige vergadering is hierover door hem iets geciteerd betreffende artikel 134 der gemeentewet. Het blijkt nu dat de heer Schelhaas het daarmede eens is. Hij heeft advies ingewonnen van een des kundige, n.1. van den heer Roovers te Am sterdam. Hij meent dat nu er toeh veran dering zal komen in de behandeling het maar het beste is deze vergadering te slui ten. Hij blijft er bij dat dc vaststelling aan de Raden behoort. Dc heer Schelhaas is van mecning, dat het niemand tot schande is, op ccn inge slagen weg terug te gaan, wanneer blijkt, dat die weg, die men recht meende, blijkt niet recht tc zijn. Hij is er voor dat aan de Commissie zooveel mogelijk bevoegdheden wordt opgedragen als mogelijk is. De heer Schrijver zegt. dat uit de notulen is gebleken, dat de door de heeren du Burck en Kramer en anderen uitgeschreven vergadering van raadsleden is hecritiseerd Er wordt gezegd dat. men niet tegen der gelijke vergaderingen is als er goede din gen worden besproken. Hij is overtuigd dat op deze vergadering goede dingen zijn besproken en zou, wan neer weer een dergelijke vergadering werd uitgeschreven, daaraan gaarne mee werken. Hij meent dat zeker drie Raden dit ambtenarenreglement niet zullen aan vaarden. Dc Voorzitter merkt naar aanleiding van het gesprokene van den heer Schrijver op, dat het. daarom goed is dat het Bestuur komt met het voorstel eerst dc gemeen schappelijke regeling te herzien. Hij hoopt dat eensgezind de belangen van het bedrijf zullen worden gediend. De heer Schrijver meent dat het derno- ratisch is ieder op zijn plaats en alles op zijn tijd. Naar zijn meening is deze ver gadering niet op haar plaats en niet op 'n juiste tijd. Hij kon deze vergadering waar- decren als deze eerder belegd was. De Voorzitter zegt, dat men nu voor het geval staat; als nu de vergadering eens gezind is, heeft deze vergadering toch ook haar nut. De heer Van Kampen wil wat gebeurd is wegzetten en opnieuw beginnen. De heer Schelhaas stelt voor een punt achter deze geschiedenis te zetten en nu eerst over te gaan tot. wijziging van de ge meenschappelijke i-egcling. Dc Voorzitter meent, dat deze zaak nu voldoende is besproken. De beste weg is nu, meent hij, dat liet Bestuur zoo spoe dig mogelijk komt met een voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke rege ling om daarna te komen met de behande ling van het ambtenarenreglement. Dc heer Schrijver verzoekt voldoende re gelingen ter beschikking te stellen, opdat de leden in de gelegenheid worden gesteld een en ander thuis goed te kunnen bestu- deeren. Dc heer Kostelijk meent, dat, als meer was vergaderd, dit conflict zeer zeker niet zou zijn gekomen. De heer Bartcn heeft zich er over ver wonderd, dat in de vorige vergadering liet. ambtenarenreglement niet. word behandeld. Hij heeft: altijd op het standpunt gestaan, dat de Commissie van Beheer deze zaak kon voorbereiden. Dc heer Bakker is ook eenigszins te leurgesteld, dat het reglement nu niet wordt behandeld. Door bespreking zou men misschien bij elkaar kunen komen. Dc heer Van Spengler merkt op, dat men zich er wel rekenschap van moet ge ven, dat er nu geen rechtsgeldig ambtena renreglement is. Hij acht het beter, daar in eerst te voorzien in plaat-s van nu eerst do gemeenschappelijke regeling tc herzien. Als er omtrent dit reglement oen geschil ontstaat, kan de lusschenkomst van Ged. Staten worden ingeroepen. De heer Schelhaas zegt, dat het wel te wcnschen ware, dat, het, reglement eerder was vastgesteld geworden, maar meent, dat een paar maanden uitstel niet zoo erg zal zijn. De heer Wijnveldt. vraagt, wie deze wij ziging moet voorbereiden. •Hij zou- een Commissie uit de CommisLe van Beheer met dit werk willen belasten. De heer Schelhaas voelt, daar-niets voor. Dit moet ontworpen worden door het Be stuur. De Voorzitter deelt mede, dat het Bestuur zoo spoedig mogelijk zal komen met een voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling. De lieer Bakker van Oudkarspel vraagt naar het maken van reclame voor het ge bruik van gas. Hij acht spoed gewcnscht. De Voorzitter deelt mede, dat hij van den Directeur daaromtrent reeds voorstel len heeft ontvangen. Deze moeten echter nog worden behandeld in ccn bestuursver gadering. Mevrouw Paarlbcrg vraagt, waar men moet klagen over dc straatverlichting. De Voorzitter deelt mede, dat aangiften daaromtrent kunnen worden gedaan bij K. Ruiter te Oudkarspel en J. Miessen te St. Pancras. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. TERAARDEBESTELLING C. BRINKMAN. Gistermiddag is op de gemeente lijke begraafplaats alhier het stoffe lijk overschot van wijlen den heer C. Brinkman, oud-burgemeester de zer gemeente, ter aarde besteld. Ver scheidene personen waren op de be graafplaats aanwezig, otn den over ledene een laatsten groet te brengen. De burgemeester»dezer gemeente, Jhr. A. L. van Spengler, voerde aan dc groeve het woord." Een woord van dank namens dc ge meente mag hier niet achterwege blijven. Het is hij kans 00 jaren geleden, dat dc heer Brinkman werd benoemd tot gemeente-ont vanger dézer gemeente, welke functie hij vervulde tot 1901. toen hij werd benoemd tot burgemeester en secretaris der gemeente. Deze laatste functies heeft hij tot. 1922 ver vukl. Als wij ons rekenschap geven dat de heer Brinkman bijna zestig jaar geleden in dienst der gemeente is getreden, kan dat veel zoggen. Het is daarom mijn plicht, ge tuieenis af te leggen van de deelneming welke het gemeentebestuur gevoelde toen het vernam va.n het overlijden van den oud burgemeester, die in de tientallen jaren, welke hij aan de gemeente vei'bonden was, altijd de belangen der gemeente heeft voor gestaan op een wijze, die eerbied afdwong, met een wil en arboidslust waarvoor men bewondering kon hebben, zoodat men zich wel eens afvroeg, of bij niet te veel hooi op zijn vork had genomen. Hij kon moeilijk „neen" zeggen; van zijn goedheid is wel eens misbruik gemaakt. Iedereen zal vol bewondering blijven den ken aan hetgeen hij voor de gemeente heeft gedaan. Veel gewichtige en belangrijke za ken werden tijdens zijn bestuur tot stand gebracht, bijv. de groentenveiling. Men vond bij hem steeds een gewillig oor, wanneer men iets tot stand brengen wilde. Niet al tijd heeft hij loon naar werken gehad. Op deze plaats wil spr. nog eens herhalen de dank voor alles wat de overledene heeft ge daan voor de gemeente Noordscharwoude. Spr. voerde hier nog een persoonlijk woord aan toe. Het is ruim twintig jaren geleden, dat spr. met den overledene samenwerkte. Het was voor spr. altijd een verkwikking, als de heer Brinkman, na beëindiging van de ambtsbezigheden, herinneringen ophaalde uit zijn leven en vertelde van den lijd, toen hij nog fabrikant was. Spr. is steeds getrof fen door het groote optimisme van den over ledene, wicn het ook wel eens duidelijk is geworden, dat zijn optimisme niet altijd op ging. Spr. heeft hem echter altijd gekend als iemand, die nooit bij de pakken neer zat. Als èr ooit een leven welbesteed is ge weest, dan is liet dit leven wel. Tot zijn laat ste dagen heeft hij gewerkt. Moge het voor de nabestaanden een kleine troost zijn, dat dc overledene nog lang in onze herinnering zal blijven. Rust zacht, heer Brinkman. Ds. Bloemhoff uit Heiloo, hierna het woord voerend, zeidc, dat een waardig voorganger naar zijn laatste rustplaats is gebracht. Hij was toch gedurende jaren de eerste burger van het dorp en heeft naar allerbeste ver mogen alles gedaan wat hij kon in het belang der gemeente. Het verheugde spr. dat hij dit niet alleen hier aan de groeve heeft, hooren zeggen, maar ook in het dorp in de huizen der gemeentcnaren liceft hij dit vernomen. Wij roemen niet gaarne, maar als een mensch zoo heeft geleefd, dan spreken wij ccn woord van roem en erken telijkheid, van lof en dankbaarheid. De mensch vergeet zoo gemakkelijk dankbaar! te zijn. Laat ons niet tot dc ondankbaren behooren en laat allen, die iets aan hem te danken hebben, gedachten van hulde en dank wijden Aan hem, die niet meer is Er blijft een weduwe achter. Gaat eens tot haai-, klop eens bij haar aan. Wat mis schien vergeten is tegenover den overledene, kan nog worden goed gemaakt tegenover de achterblijvende. Wij staan hier op bet hof van de kerk. Naast den burgemeester denken wij ook aan den organist. Hoe vele jaren heeft hij het instrument bespeeld en niet. alleen de noten gespeeld, maar hok ge geven, wat er in hem leefde van zijn ge loof. Door dc jaren heen is hijzeer velen een zegen geweest door zijn' spel. Spr. brengt den overledene hiervoor namens de kerke lijke gemeente dank; Is het graf de eind paal? Neen, het wordt vervolgd,, daar wahr God regeert. Moge het voor hem ook zoo zijn, Zijn levenslijn, wees tvasu; bpycii? Dc lijn zal naar, boven blijven gaan. Daar is ccn Vaderhuis met vele kanieren, ook voor hem, die burgerlijk, maatschappelijk en kerkelijk zoo geleefd heeft als hij. Rust zacht en leef hoog. Nadat ds. Bloemhof f namens de familie bedankt had voor de betoonde belangstel ling, verliet men, diep onder den indruk, de begraafplaats. OUDKARSPEL. De burgemeester met verlof. De burgemeester is niet verlof tot en met 22 Juni a.s. Loco-burbemeester is in dien tijd wethouder H. Bakker. Naar wij vernemen, heeft ook de Officier ^an Justitie in de zaak van den heer Arend Sch. hooger beroep aangeteekend tegen het door de arrondissementsrechtbank gewezen PRACHTIG WERKOBJECT. Onze plaatsgenoot, do lieer G. Bras, heeft, opnieuw een groot werk aangenomen, n.1. het maken van nieuwe startbanen op t vlieg veld ie Schiphol. Hiermede is een bedrag gemoeid van ongeveer f60.000. UITSTAPJE VAN „DE TREKVOGELS." De jongensclub „De Trekvogels" heeft Pinkstermaandag een heerlijk uitstapje ge had. 's Morgens om kwart voor 5 vertrok- de .club per fiets onder leiding van Ds. Eikema over de Keins en 't Zand naar Den Helder, waar zij prachtig op tijd was voor de eerste boot. Op Texel hebben de jon gens het oude kerkje van Oudcschild be zichtigd met haar oude kronen, nog afkom stig van De Ruyter en Tromp en het to rentje beklommen. Toen ging dc fietstocht verder naar de Mok (bezichtiging vair de hangars, die gesloten waren, t was immers een feestdag en vandaar naar Den Hoorn, waar „De Trekvogels" een gastvrij onder dak vonden in „Loodsmans Welvaren", nu geëxploiteerd door den oud-Schager D. Rotgans. Ook het tweede gedeelte van de tocht was verrukkelijk; door dc bosjes naar de Westerslag en- vandaar langs het strand naar De Koog. Wat gelezen in de duinen en toen over Den Burg terug naar Oudeschihl. Zoowel de „Dokter Wagemaker" als de „Marsdiep" waren volgeladen met passagiers, en ccn aparte boot was gere- quireerd voor de vele fietsen. Het boot tochtje vloog om; in gcji ommezien was Den Helder bereikt. De terugreis ging over Julianadorp, 't Zand en Stolpen langs het nieuwe kanaal naar huis. Om ruim tien uur waren „De Trekvogels" weer in hun nest, dankbaar voor denbuitengewoon geslaag den dag. SCHAGEN-NIEUWS. Een algemeene ledenvergadering zal wor den gehouden op Vrijdagavond a.s. hij den heer Nic. Raven, 's avonds om 8.30 uur. De ze vergadering is van groot belang, omdat de leden zullen hebben te beslissen over do al dan niet definitieve aanstelling van trai ner Hpman. Tevens zullen den leden eenige belangwekkende mededeeliiigen worden ge daan. Aller opkomst is derhalve dringend ge- wenscht! HET ONWEER. Hoewel het onweer bover\ opzeplgats voor al 'gistermiddag zeeiv lievig is geweest, heeft de bfiksénv nergens groote schade aangericht. De hévige slagregens deed enkele straten ongeveer blank staan. De riolen konden het water «iet verzwelgen. Op de Laan voor ons redactiebureau stond het. op enkele plaatsen ec»i halve meter hoog! L een weldaad voor Uw huid W1ER1NGEtl Zwaar weer. Gistermiddag omstreeks 4 uur, heeft zich boven onze gemeente een ontzettend zware onweersbui ontlast. De duur Van dit slech te weer was ook vrij lang; het ging gepaai'd met een geweldig groote regenval. De riolen en greppels konden het water op een oogen blik niet verwerken, zoodat in een kort tijds bestek op vele plaatsen de straten en we gen blank stonden. Op vele plaatsen is dc bliksem op geleidingen van het electrisch net. telefoon en radio geslagen en veroor zaakte hier en daar kleine schade. In de wo ning van den lieer- G. Kruit te Westerland sloeg dc bliksem in den schoorsteen en ver oorzaakte op den zolder een begin van brand die men echter door snel ingrijpen wist tc blusschen. De brandweer rukte hiervoor nog uit, doch behoefde geen hulp te vcrleencn. Politie. Vermist: een heerenrijwiel. Aan komen vliegen een postduif, gemerkt aan linkerpoot met gummiring R 370: rech terpoot aluminiumflng D. A. N. 075—33112. DEN OEVER. Uitslag aanbesteding. - N.V. M.U.Z. de laagste. Woensdagmorgen is door de Directie der Zuiderzeewerken in het openbaar aanbe steed Bestek No. 274 Z.ZAV. (Werken nabij Vollcnhove). De uitslag luidde als volgt.: N.V. M.U.Z. J 444.700, Fa. Strijland f526.000. I. C. Kooijman f534.980. Fa. O., J. Bosker f 548.000, N.V. Zanen en Verstoep f592.00, D. Blankevoort f 597.000, Mij. tot Expl. van Baggcrwerken f600.000, v. Don gen en v. Hoven f620.000. Als de M.U.Z. bovenstaand werk gegund wordt, zal er onder het opgelegde mate riaal in de Hofmanhaven alhier een flinke opruiming gehouden worden. Visscherij. Dinsdagavond ariveerden alhier in de haven een groot aantal visschers uit Zee land, die hier evenals vorige jai-en gedu rende een bepaald 'tijdvak mosselzaad mo gen visschen. Een en ander geeft, weer voor enkele weken een gezellige drukte aan de havens. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Vischolub „De Dobber". Dezer dagen heeft dé vischclub „De Dob ber" haar eersten wedstrijd gehouden aan de kade van den polder Schagerwaard. De vangst was echter niet groot, slechts 78 baarsjes werden aan den haak geslagen, waaronder ccn, zeggen één maatbaars. Dc prijzen werden gewonnen door de heeren: A. v. d. Sluis le, P. de Vries Czn. 2è; R. IJpma 3e; J. Rijs 4e; L. Meinema 5c; C. Strooi 6e; C. Koster 7e; P. Stroet Se; M. IJff 9e en W. Govers 10e. WINKEL Steun aan kleine Tuinders. Voor de steunverleening aan Kleine Tuin ders hebben zich in deze gemeente 6 perso nen opgegeven. Stand der werkloosheid. Bij het orgaan der arbeidsbemiddeling slaan thans 6 werkloozen ingeschreven: n.1. 1 grondwerker, 1 landarbeider, 1 timmer man en 3 kleine boeren. Verleende bouwvergunningen. Door B. -en W. is aan G. Kamp vergun ning verleend voor het oprichten van een vijzelberg; aan J. Kamp Jz. voor het bou wen van een blocmbollenschuur en aan Joh. dc Vries is vergunning verleend voor het verplaatsen van een garage. Stopzetting steunregeling en werkverschafing. Gedurende het tijdvak van 13 Juni tof. en met. 24 September 1938 zal de steunregeling en de werkverschaffing in deze gemeente worden stopgezet. Z1JPE Opnieuw geval van rotkreupeL Thans doet zich een derde geval van rot- kreupel in deze gemeente- voor en wel bij de schapen van den veehouder D. Kant te Schagcrbrug. WIERINGERM EER SLOOTDORP. Koe doodgeslagen. Tijdens het hevige onweer, dat. zich gis teren boven onzen polder ontlastte, is een in de weide loopende koe van den heer Th. Mulder, Amstelmeerweg, door het hemel vuur doodelijk getroffen. SINT PANCRAS Steun kleine tuinders. De commissie voor den steun aan kleine tuinders heeft 26 gevallen behandeld. In de groepen A, B en C werden resp. 3, 15 en 5 aanvragen toegewezen; 2T werden er afge wezen en 1 verwezen naar dc commissie, welke de steunaanvragen der kleine boeren beoordeelt.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5