De aarde schudde in West-Europa De IJzeren Provinciaal Kegelconcours te Bergen Geen reden tot ongerustheid Dc gilde viert Ouden van dagen defileeren voor het Prinselijk Paar Postvlucbten op Indii Russische millioenenorder voor Ned. scheepsbouw Massamoordenaar Een wonderbare sensatie die in ons land zonder ongelukken aillep. - Ernstige ge volgen in België. Inwoners van verschillende deelen van ons land heb ben Zaterdag en Zondag tweemaal een vreemde sensatie beleefd. Het ongewone verschijnsel van een aardtrilling, de volksmond spreekt ook nu van een aardbeving heeft hier en daar veel schrik veroorzaakt, hoewel geen persoonlijke ongelukken zijn voorgekomen en de materieele schade ook geen overgroote beteekenis heeft gehad. In Bel gië, waar het centrum der aardschokken lag, zijn de ge volgen erger geweest. Hier zijn eenige dooden gevallen, ver schillende personen werden gewond, branden en ineenstor tingen van gebouwen veroorzaakten groote schade. De aard van de aardtrilling was niet een vulkanische, maar een z.g. tektonische, waarbij twee gedeelten van de aardkorst zich ten opzichte van elkaar verplaatsen. Een dergelijk ver schijnsel is in Nederland nog weinig waargenomen. Uit latere berichten is gebleken, dat in geheel West-Europa de aarde beefde en de aardschokken voelbaar zijn geweest in België, Engeland, Frankrijk en West-Duitschland. Behalve dan in België, kwamen overal elders geen persoonlijke on gevallen voor. WAT ER IN ONS LAND GEBEURDE. Om 12.19 precies werden in Den Haag tal van inwoners verontrust door trillingen, die <le gebouwen licht deden schudden. In ver schillende particuliere woningen werden vrij hevige schokken gevoeld, hier en daar viel een kast om. In een kantoor van de Ned. R.cisvereeniging vielen twee menschen van hun stoel. Spoedig werd het Koninklijk Mc- teriologisch Instituut te De Bilt van verschil lende kanten opgebeld om inlichtingen, daar ook in vele andere plaatsen schokken waren gevoeld. Het ergst was het in Zeeland, waf. ook duidelijk is, als men weet, dat in België de eigenlijke trilling heeft plaats ge vonden en ons land slechts van de z.g. na trilling te lijden heeft gehad. Volgens uit Brussel ontvangen berichten is de aardbe ving in de verschillende deelen van België als volgt waargenomen: te Luik heeft men eenige schokken gevoeld. Te Namen is de bc- ving vrij hevig geweest, evenals te Charle roi en te Gent. In Antwerpen heeft men slechts een zwakken aardschok gevoeld. In Hasselt en BourgLeopold heeft men in het geheel niets bemerkt. Te Brugge en Leuven waren de schokken zeer zwak. In Bergen daarentegen was de beving weer vrij sterk. In Brussel zelf was de schade niet zoo groot, ernstiger waren de gevolgen in andere plaatsen.^ Tc Gent moesten twee arbeiders naar 't ziekenhuis worden gebracht, ernstig gewond door vallende stcenen. Een brand, welke naar men meent, veroorzaakt is door een kortsluiting, die door de aardbeving was ontstaan, heeft een gedeelte van eenige gebou wen verwoest, terwijl ook artikelen in een cartonnagefabriek een prooi der vlammen zijn geworden. Het vuur heeft zich ook medege deeld aan een buizen fabriek, waar een schade van naar schatting 200.000 franken werd aangericht. Te St. Amandsborg heeft een man, die door den aardschok van dé wijs was gebracht, zich onder 'n wagen geworpen. Ilij werd op slag gedood. Te Kortrijk zijn tal van daken ver nield. De straten liggen er bezaaid niet dakpannen. In het Begijnenhof 2ijn bijna alle huizen gescheurd. Een rnan, die voor zijn vensterraam stond te kijken, werd op straat ge slingerd. Met een gebroken been werd hij opgenomen. Te Kruishouthem werd, naar ge meld wordt, een man, die zich in een in aanbouw bevindend huis be vond, tengevolge van het instorten van een muur, gedood. Naar nog uit Moeskrocn wordt gemeld, is ook daar-ernstige schade aangericht. Volgens dit bericht zou den te Moeskrocn drie en te Kort rijk tien personen gekwetst zijn. Hoe dieren reageerden. De eigenaar van den dierentuin te Beu- kchein heeft interessante waarnemingen ge daan. Eenige minuten voordat het verschijnsel ontstond, gaven sommige dieren duidelijke teekenen van ongerustheid. De leeuwen brulden niet meer op hun gebruikelijke wij ze. Hun geluid kreeg een klagenden klank. De pauwen uitten abnormale klanken, in plaats van hun gebruikelijke scherpen kreet. Alle runderen, rhinoccrossen, bizons, anti lopen, gazellen en herten draaiden in het rond en deukten hun kop tegen het hek werk, alsof zij zich in veilinghcid wilden stellen. De eigenaar van den dierentuin meende toén dat éen der beesten ontsnapt was en riep al zijn personeel bijeen, om de angsti ge dieren tot kalmte te brengen. On dat oogenblik werd de aardschok gevoeld, en terstond kwamen de beesten tot rust. Merk waardig is, dat alleen de katachtige en de runderachticc dieren het verschijnsel van tevoren schijnen te hebben gevoeld, terwijl b.v. de beren en apen geen enkel tcelcen van zenuwachtigheid vertoonden. Uit Engeland en Frankrijk kwamen Zaterdag eveneens berichten van min of meer hevige aardschokken. Ook in Duitschland nam men het ver schijnsel waar. Twee tamelijk ernstige aardschokken werden te Aken geregistreerd. Er werd geen schade aangericht, doch in verschei dene huizen kwamen de meubelen van hun plaats. Zondagmiddag beefde het nog maals. Zondagmiddag om 11.25 is in België en in het Zuiden van ons land het verschijn sel van een aardschok opnieuw geconsta teerd. Nu echter veel minder kraohtig dan Zaterdag. De trilling dnurde niet langer dan enkele seconden, gedurende welken tijd de muren der huizen lichtelijk trilden. „Het leek net, of het begon te „onwee- ren", aldus de indruk, dien men van de aardtrilling had. Voor men echter goed begreep wat er aan de hand was, was de beving ook reeds voorbij. Onderaardsch gerommel nam men Zondagmiddag te Terneuzen waar, hetgeen gepaard ging van een lichten aard schok. In sommige huizen begonnen de deu ren en ramen te rinkelen cn in verschillen de straten liepen de bewoners verschrikt naar buiten, hoewel van een paniekstem ming uiteraard geen sprake was. Daarvoor was zoowel het op on we ersge rommel lijken- do onderaardsche gedreun als de trilling te gering. De schok, die hier waargenomen werd, maakte den indruk uit de richting van Kloosterzande, dus uit Oostelijke rich ting te komen. De aardbeving van Zaterdag was overigens daar en in de omgeving ernstiger dan men in het overige land wel meent,. Men is vrijwel eens gezind van meening, dat de beving nog maar enkele seconden had be hoeven aan te houden om talrijke instortingen ten gevolge te hebben gehad. Algemeen acht. men het op vallend. dat. men de beving als een lichte* trilling heeft beschreven. Ook in Kloosterzande is de trilling gister middag van den grond duidelijk waargeno men. De duur van de beving wordt opgege ven als van vijf tot zes seconden. Ongerust behoeft men zich over het ver schijnsel niet te maken, daar dergelijke, niet van vulcanischen aard zijnde trillin gen, slechts zelden ernstige gevolgen heb ben. Feesten te Eindhovenw In eeuwenoude, vaak onder vorstelijke bescherming gevormde tradities vastge groeid. zoo heeft het Zuiden zijn gildewezen bewaard door de stormen der lijden. Een enkele jaren geleden gevormde federatie heeft deze gilden samengevoegd in een groot verbond, dat gisteren voor het eerst au grand complet is bijeengekomen op den fe- dcratiedag van schuttersgilden te Eindho ven. dat door deze invasie van honderden en honderden landelijke figuren in hun, hetzij sober opgesierde, heizij geheel mid- deleeuwsche klcedij met hun standaards en banieren van aanschijn veranderd' was. Een kilometerslange onlocht bewoog zich na de plechtige gilderrmis achter de harmo nicgezelschappen naar het vliegveld „Wel schap" waar een menigte van duizenden de gPdebroaders opwachtte. Op hel uitgestrekte veld ontrolde zich een kleurig tafereel zooals daar nog nimmer vertoond is. De oude vendels wapperden op den wind, de pluimen trilden op dc hoogo hoeden, hoog boven dat alles uit woeien de standaards van de ruiters, het was ee> deining van kleuren op het rhytme der oude gpdetrommels. Met het Wilhelmus werden de wedstrij den geopend, die het doel van dezen dag waren en waarvoor o.a. de Vorstelijke fa- milieprijzen beschikbaar gesteld werden. Kunstige staaltjes yan .vendel-zwaaien. trokken voortdurend de belangstelling. In groeipen én individueel zwaaiden de gildebroeders de zware kleurige vlaggen met hun soms eeuwenoud borduursel: een feest voor het oog. Dan volgde het stan daardrijden op de bontgesmukte, met slechts een hand' gemende paarden, het roeren van dc oude gildetrommcl bracht drie genera ties aan het kalfsvel. Fel werd er intusschen gekampt om dc koningskruizën en de corpsprijzen voor het vogelschieten met kruisloop en geweer. Velen bezochten de tentoonstelling van het gildezilver in koningsplaten en vogels, waarvan vele vijf en meer eeuwen oud. Verschillende gilden hadden hun perkamen ten stichtingsoorkonden meegebracht. Tot in den avond duurde het gildcfccst, dat zeld zaam geslaagd is. Bloemen door de oudjes aange boden. Zaterdagmiddag hebben de Arnersfoort- sche oudjes van dagen voor Prinses Juliana on prins Bomhard gedefileerd. Gezeten in 115 auto's, daartoe welwillend door Amers- foortsche particulieren afgestaan, zijn de oudjes naar Soostdïjk gekomen, voorop dc auto met het echtpaar Schuuring, resp. 77 cn 78 jaar oud, die bloemen zouden over handigen en waarin ook gezeten was de presidente van het comité, dat deze tocht had georganiseerd. Te ruim half. drie verscheen liet prinse lijk paar op het hordes. Prinses Juliana droeg prinses Beatrix op haar arm cn nam op een stoel plaats. Direct daarop reed de eerste auto voor het bordes. Het echtpaar Schuuring stapte uit en betrad het bordes, waar zij dc prinses een tuil witte en oranje rozen aanboden, vergezeld van een beker Ncmcsia voor prinses Beatrix. Deze beleer was een van de exemplaren, welke als her innering aan den tocht door de Regout-fa- brieken te Maastricht zijn vervaardigd cn waarvan elke deelnemer aan den tocht later op den middag een exemplaar heeft ont vangen. De Prinses nam de bloemen met eenige vriendelijke woorden aan, waarna het echt paar zich weer naar hun auto begaf. Het défilé verliep verder zeer vlot. Vlak voor het bordes reden de auto's even lang zamer om dc oudjes gelegenheid te geven alles in zich op te nemen. Er was voor het paleis veel publiek bijeen, dat een en ander met belangstelling volgde. Typografen vergaderen te Haarlem Kranslegging bij het standbeeld van Laurens Jansz. Koster. De commissie ter bevordering van de vak studie, uitgaande van den Algemeenen Ne- dcrlftndschcn Typografenbond, hield giste ren të Haarlem'ben G.B.V.-dag, waartoe circa 2100 typografen'in het concertgebouw waren bijeengekomen. Des middags om twee uur werd door den bondsvoorzitter een krans gelegd bij liet. ver sierde standbeeld van Laurens Jansz. Coster op de Groote Markt. De Bondsvoorzitter hield bij deze krans legging een rede, waarin hij vooreerst ant woord gaf op de vraag: „Was Haarlem of Mainz de geboortestad der boekdrukkunst?" Absolute zekerheid bestaat daarover niet. Het staat evenwel vast, dat Laurens Jans- zoon Coster in ons land de eerste was, die de boekdrukkunst toen nog „zwarte kunst" genoemd beoefende. Daardoor heeft hij ons land een eerste plaats bezorgd in de rij der de beschaving dienende volken. De geweldige beteekenis, welke de boek drukkunst bad in de geestelijke en mate rieele verheffing der samenleving en de mate waarin zij bijdroeg tot beschaving van den mensch, vervult ons met dankbare eerbied bij bet noemen van den naam van den groo- tcn Haarlemmer. Vooral in den tijd, welke de menscbheid nu beleeft dienen wij ons re kenschap te geven van den grooten steun, welke de drukpers ons geeft in den strijd tegen een overprikkeld nationalisme. Groote deelneming: ook Gronin gen en Utrecht schreven In. Onder de auspiciën van den Alk- maarschen Kegelbond wordt er van Zondag 12 tot en met Zondag 19 Ju ni op de geheel nieuwgevlakte ba nen van de Rustende Jager alhier een groot Provinciaal Kegclconcours gehouden, waaraan verbonden is een Invitatie Bondenwedstrijd. De officieele opening. Gistermorgen om elf uur had de offici eele opening plaats door den vertegenwoor diger van den Ned. Kegelbond, den heer J. Laarman. Vooraf heette de voorzitter van den AKB., de heer Joh. Diepen allen hartelijk welkom. Een speciaal welkomstwoord richtte spr. tot den loco-burgemeester van Bergen, den heer J. W. Macdonald cn -den secretaris- penningmeester van den Ned. Kegelbond, den beer J. Laarman. Dank bracht spr. aan alle bonden, die in schreven voor dit concours en het deed spr. genoegen, dat ook kegelaars uit Utrecht en Groningen aanwezig waren. Ook dankte spr. de pers voor baar medewerking cn tegen woordigheid. De heer van Diepen zeide, dat 50 vijftallen en 55 drietallen hadden ingeschreven (ap plaus). Spr. sprak z'n groote voldoening uit over deze groote opkomst. Daarvoor bracht spr. hartelijk dank. Ook dc technische com missie bracht spr. oprechten dank. Dc hce- ren A. van Zonneberg en G. Jonker vooral werd dank gebracht voor het vlakken van de baan (Applaus). Dank wilde spr. zeggen aan de directie van de Rustende Jager voor de hartelijke ontvangst. Aan de gemeente Bergen en aan allen, die prijzen hadden beschikbaar ge steld, zeide snr. hartelijk dank. Spr. betreur de het, dat de burgemeester door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn en stelde voor den heer van Rcenen een telegram te stu ren, waarin hem een spoedig herstel werd toegewenscht. De heer Van Diepen gaf daarna den heer J. Laaman, vertegenwoordiger van den Ned. Kegelbond het woord, om het concours officieel te openen. Spr. zeide, aan dit verzoek gaarne te willen voldoen, juist omdat de Alkmaar- sche Kegelbond zoo veel doet voor de kc- gelsport in Alkmaar en omstreken. De groote belangstelling voor de kegelsport van de zijde der autoriteiten stelde spr. zeer op prijs en daarom verzocht spr. aan het bestuur van den A.K.B., een exemplaar van het gedenkboek van den Ned. Kegel bond aan den burgemeester van Bergen te willen aanbieden. Spr. bracht dank aan den heer C. G. Oostinga, secretaris van den A.K.B.. die voor het eerst op officieele wedstrijden te genwoordig was. Spr. reikte den iie.er Oos tinga een medaille uit van den Ned. Ke gelbond en hoopte, dat hij nog tal van jaren voor de kegelsport behouden, zou blijven (Applaus). Spr. eindigde mot de hoop uit te spre ken, dat de wedstrijden een snortief karak ter zouden dragen cn goede finantiecle re sultaten zouden afwerpen (langdurig ap plaus). Nadat de beer Van Diepen den heer Laar man van harte had dank gebracht voor z'n bereidwilligheid dit concours te willen openen, werd geloot voor den Invitatie- wedstrijd. De uitslag was als volgt: 1. Alk maar; 2. Hollands Noordpunt; 8. Noord-Ne derland (Groningen); 4. Utrecht, 5. Haar lem en 6 Amsterdam. Onmiddellijk na deze loting werd met den wedstrijd begonnen. De uitslag hier van luidde als volgt: 1. Groningen met "1199; 2. Amsterdam met 1197; 3. Haarlem met 1194; 4. Holl. Noordpunt (den Helder) met 1193; 5. Alk maar met 1134 cn 6. Utrecht met 1109. De hoogste bondengooier was de beer N. P. Visser uit Haarlem mot 157. Dadelijk na den invilatie-bondenwcdstrijd namen de korpswedstrijden een aanvang. Gier (heenreis) Reiger (terugreis) Vertrek ren Aankomet W Jsingap. 12 JunijBand. 12 Juni I Athene 12 Juni A'dam 12 Juni (heenreis) |,°<,hp' 12 ,Uni I A1°'ah 12 ,U°i (têrugrefs) |,odhp' 12 Juni lBasra 12 Iun( (heenreis) lA,:henc 12 HBaSra 12 <iê™"reaX iSinKap- 12 JuniiRal"?' 12 Jual Verhooging monopolieheffing aardappelen uitgesteld Tot 20 Juni a Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de minister van Economische Za ken op grond van de huidige aard appelpositie heeft besloten, de ver hooging van de monopolieheffing op den invoer van aardappelen eerst te doen ingaan op 20 Juni 1938. Jong meisje veroorzaak auto-ongeval Zaterdagmorgen te elf uur heeft zich q den betonweg tusschen Socstdijk en Utrech een ernstig ongeval voorgedaan. Op dat tijdstip naderde uit de richtin Soestdijk een auto, welke zonder nog ee poging tot uitwijken te doen, tegen een vooi bijrijdende motorbakfiets, waarop een kaa venter uit Huizen N.-H. was gezeten, oprcei Deze man werd van zijn zitplaats geslii gerd en kwam onder den bak terecht. H liep hierbij ernstige verwondingen aan hf linkerbeen op. Gebleken is dat een dertienjarig meisj de auto bestuurde en de aanrijding verooi zaakt heeft. Het ongeval is te wijten aan he feit, dat zij bij het inhaien niet uitweel Haar vader was naast haar gezeten. Ee achterop rijdende automobilist kon door ti dig remmen een aanrijding nog juist voo komen. Twee baagermolens zullen te Kli derdijk gebouwd worden. Naar wij vernemen heeft de N.V. J. en 1 Smit's Scheepswerven te Kinderdijk o| dracht ontvangen voor de levering van twe zelf-stoomende baggermolens met pomp-it stallatie voor het persen naar den wal. Deze opdracht is voor Russische rekening De hoofdafmetingen der schepen zullci zijn 77 meter bij 13.50 meter bij 5.70 meter. De aflevering zal in Mei 1939 geschied» Met deze belangrijke opdracht is een drag van eenige millioenen gemoeid. 477e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Zaterdag 11 Juni 1938 Hooge Prijzen I 10.0001742 met premie van f 30.000.—. f 70.— 19212 en premie van f 3.000 f 400.— 3893 f 100.— 3300 Prijzen van 70. 1095 1332 2413 2779 3037 4487 5581 6651 6866 8066 8457 8600 9021 9699 10006 10143 10917 11130 11321 12473 12777 13019 13609 1386 14188 15687 16154 17404 17855 17945 18656 18831 19493 19625 19867 20246 20479 21984 NIETEN 1147 1368 1400 1643 1767 1811 1820 221 2366 2507 2702 3145 4676 4841 5652 6145 6209 6317 6511 6572' 7153 7830 879 9014 9170 9174 9275 9384 9452 11583 1173! 12497 13435 13496 13567 13958 14009 14186 1421 14323 15061 15365 15495 15867 17327 17470 1830 18603 18816 18846 19614 20044 20729 21128 2113 21784 21945 Verbet. 5de klasse, 16de lijst; 20024 m. 20034; 14502 m. z- met 70.—. ROTTERDAM'S „VIJAND No. 1" Dc IJzeren Massa-moordenaar, die reeds vele jaren zijn vernietigen- denarbeid in de Maasstad verricht heeft opnieuw twee slachtoffers gemaakt. Rotterdam's -stadsvijand no. het kreunende en krakende, volko men uit den tijd zijnde stoom- trammetje, dat de verbinding vormt tusschen Rotterdam cn de Zuid-IIollandsche eilanden, is een sluipmoordenaar van ijzer en staal, gruwelijker en verradelijker dan menig moordenaar van vleesch en. bloed. Het gillende, steunende en sissende monster biologeert zijn slachtoffers met zijn helsche fluittoonen. Vaak blijven de voetgangers als versteend van schrik staan wanneer liet stoomtrammetje luid gillend zijn komst aankondigt, een schrik die tot een paniek wordt, als het vehikel steunend en knarsend in al* zijn geleden remmend tracht tot staan Ie komen. Remmen en signalen, normaal dc nood zakelijke veiligheidskleppen van het. mo derne verkeer, verhoogen bij dit aftand- sclie monster slechts de vernietigende werking. „De moordenaar", zoo wordt het stoom- frammetie in den volksmond genoemd on bij verdient dezen naam ten volle. Roods zeer vele slachtoffers heeft hij in den loop der jaren gemaakt, en dit alles wordt door de autoriteiten getolereerd. De stoomtram verbinding van het R.E.T. tusschen Rot terdam en de Zuid-Hollandsche eilanden is in alle opzichten een paskwil, slechts zeer weinig passagiers maken van dezen hoogst gebrekkigen dienst gebruik. De trammetjes rijden weinig en lang zaam. Zij worden in stand gehouden voor het goederenvervoer. Om dit goederenver voer ter wille te zijn en dan nog op een wijze die niemand bevrediging schenkt wordt een stadsdeel dat wat oppervlakte cn bevolking betreft even groot, is als de stad Utrecht doorloopend in gevaar gebracht. Een trein dwars door de stad. Eigenlijk kan het stoom trammetje geen tram genoemd worden. Het is een trein, zij het ook een die in het ondheidkundig mu seum der Nederlandsch Soorwegen uitste kend op zijn plaats zou zijn. De passagiers- treinen bestaan uit locomotief en vijf tot acht wagens, terwijl een goederentrein dik wijls uit dcrlig tot veertig cn soms nog veel meer wagons beslaat. Deze treinen vinden hun weg dwars door een zeer druk stads gedeelte van Rotterdam, niet via een via duct of een afgesloten weggedeelte, maar eenvoudig op den riiwcg. hier en daar zelfs slechts op twee meter van het trottoir. Het snelverkeer wordt door dit aftandsche ve hikel, dat in zijn soort veel erger is dan de beruchte Gooische tram, voortdurend, in gevaar gebracht cn op de snitsuren door de lange goederentreinen dikwijls ernstig ont wricht. Het trammetje levért gevaar op in alle opzichten en het aantal onge lukken, dat hij reeds heeft veroor zaakt is legio. Wij noemden reeds den schrik, die zijn gillende stoom fluit vaak veroorzaakt. Maar er zijn nog meer gcvaars-elemenlen aan het trammetje verbonden. De overtol lige stoom die hij puffend en bla zend over de rijstraat yerspreidt be neemt den automobilisten vaak plot seling het uitzicht. Nog kort gele den is een man overreden en ge dood door een auto, waarvan de be stuurder hem niet had kunnen zien door de stoom van het trammetje. Reeds vele jaren dringt de bevolking v Rotterdam Zuid aan op dc verdwijning v dit gillende onding uit haar straten. Zooals de toestand thans is liccft het echter allen schijn van dat de treintji voorloopig nog hun levensgevaarlijke tooi Ion door de straten van Rotterdam Zu zullen maken. Hoe moet bet gaan als tunnel gereed is. Met angst cn vrecze vraagt men zich hoe het gaan moet wanneer de Maastunn thans reeds de trots van iedere Rottcrdar mer, gereed is. De groolc verkeersweg vi den tunnel via het viaduct over het ra geerterrein, langs het Feijcnoord Shfdi' naar Dordrecht kruist de baan van stoomtram tweemaal, eenmaal hii dc Bril sche Laan en eenmaal hij den Groene H lediik. Hiermede zal de gcvaars-factor bi verdubbeld worden. Het is dan ook geen wonder dat van zijde der politie met kracht wordt aant drongen op de opheffing of althans rou verandering van de stoomtram. Zulks ook volkomen liegen binnen het kader verkeerscoördinatie, die immers het int' locale bus- en tramverkeer tot aan de gre zen der gemeente wil voeren. Rotterdam is op weg een moderne v reldstad te worden. Het heeft reeds zi Coolsingel en zijn stadion en het zal 1' nenkort een hvper-modern Beursgebouw een prachtige tunnel rijk zijn. Op zijn v van den Coolsingel naar bot stadion van den tunnel naar den Beurs treft bezoeker thans de stadsvijand no. 1 aan. ijzeren massa-moordenaar, die luid gill« den dood in Rotterdamsch straten aanifl

Schager Courant | 1938 | | pagina 2