OMGEVINGNIEUWS Maandag 13 Juni 1938 Tweede tilad Raad Bergen BEKENDMAKING. Toelating van leerlingen tot de openbare school voor Uitgebr. Lager Onderwijs IANGENDIJKER BESTUURDERSBOND. 'Looneii in den proefpolder ter sprake. In de dezer dagen gehouden vergadering [pan den Langcndijker Bestuurdersbond werd een bespreking gevoerd over de steun regeling aan de kleine tuinders. Men stelde zich op het standpunt, 'dat de [iiinders, die daarvan profiteeren, niet als werknemers in het vrije bedrijf moesten kunnen worden opgenomen. Hierbij werd o. m. gewezen op den ongezonden toestand, dat soms tuinders op een fabriek werken en een arbeider in werkverschaffing hun land laten baggeren. Vervolgens werd verslag uitgebracht van ie gevoerde actie voor verbetering van de oestanden in den proefpolder van het ïeestmerambacht. Er is thans zooveel be- reïkt, dat de loonen ongeveer 25 cent per lur zijn. In de wijze van uitvoering van iet werk is nog géén verandering gekomen. Ten aanzien van het bezoek, dat vertcgen- roordigers van het NVV en de Bestuur- ersbond aan het werk hebben gebracht, belde men mede, dat niet toegestaan werd iet de arbeiders te spreken, terwijl de litvoerder weigerde inlichtingen te verstrek on. De looncn worden nog op eigenaardige iianier vastgesteld. Het is voorgekomen, dat erst werd vastgesteld, dat een ploeg 20 ent verdiend had. Toen de arbeiders daar egen op kwamen werd het loon terstond lerhoogd tot 26 cent per uur. Een scherpe actie voor een loon gelijk fan het basis-uurloon bij goed werken en ie mogelijkheid van 10%meer voor extra ard werken, zal moeten worden gevoerd, eoals thans, nu er bijv. een ploeg is, wel- ie 34 cent per uur kreeg, hoewél men igenlijk 17 had verdiend, loopt men een roote kans, dat er een wijziging wordt angehraclit, welke door de arbeiders niet uit te voeren, .aangezien de menschen na ifloop van het werk buitengewoon zwaar ermocid blijken te zijn, zoodat niet meer rbeid verlangd kan worden. Op verbetering van het systeem der Heï- le Maatschappij zal moeten worden aange- rongen. Verschillende instanties zijn met en en ander op de hoogte gebracht. Men leeft, er op gewezen, dat het niet billijk dat deze werkzaamheden op deze wijze rorden uitgevoerd. Besloten werd, aan de gemeentebesturen i verzoeken, te willen aandringen op ver- ooging van het basis-uurloon van 25 tot 1 cent. per uur, in verband met de thans ildende contractloonen. Aan de r.k. en chr. rganisaties zal adhaesic worden gevraagd. (Ten aanzien van de stopzetting van de prkverschaffing en steunregeling zal wor- ki aangedrongen, de termijn te willen ver- frien, omdat tengevolge van de droogte en grootcre werkloosheid lang niet, alle Drkloozen door het vrije bedrijf kunnen rorden opgenomen. Er zal een soepele toe- lassing worden gevraagd, aangezien' vol- ens den minister niemand van steun of werkverschaffing zal worden uitgesloten. Ie uivoering van deze regeling is geheel an de gemeentebesturen overgelaten. Verlaging betalingscontingenten voor uitvoer naar Duitschland. Het bericht, dat de betalingscon tingenten voor den uitvoer van Ne derland en Nederlandsch-Indië naar Duitschland voor het derde kwar taal 193S aanzienlijk zijn verlaagd, heeft in de kringen van den tuin bouw en den handel diepe teleurstel ling gewekt. Yan de hoegrootheid dezer contingenten och hangt de mogelijkheid .van meerderen >f minderen uitvoer af. Zeer duidelijk bleek lit voor de maanden April en Mei van 1937 in die van 1938, in welke laatste maanden le betalingscon tingen ten ruimer waren en r b.v. resp. 2881000 Kg. en 5624000 Kg. kom- iommers, 722000 Kg. en 1449000 Kg. toma- en en 627000 Kg. en 1019000 Kg. bloemkool laar Duitschland werden geëxporteerd. Uit de betere prijzen, welke aan onze vei- ingen dit jaar zijn besteed, is ook wel luidelijk gebleken, van welke beteekenis le betalingscon tingenten zijn. .Geen wonder dus, dat nu de beschik bare betalingscontingenten blijkens nadere Informaties zelfs zeer aanzienlijk lager eijn voor het 3e kwartaal '38 dan die voor '37, de verwachtingen voor een ruimen ex- lort. en daardoor betere prijzen en minder ioordraaiende producten niet hoog zijn gespannen. Het ruilcontract van Argen- ijnsch vlcesch tegen groenten is intus- ichen allicht een kleine compensatie voor lezen tegenslag door de vermindering ier betaiingscontingcnten. NOORDSCHARWOUDE. Schaken. Wit: Zwart: le klas: J. KroonH. Hart 2e klas: Dr. IT. WilminkP. de Ruiter 01 Hoor P. de Ruiter werd het kampioenschap van de 2de klasse behaald. 4e klas: P. DeutekomJ. IJff Vi—~V2 J. Hcidsma—J. IJff 0—1 P. Deutekom—J. Kamper 01 P. Deutekom—P. F. Slot 0—1 [Prom. Degr. 2e klas: G. MoraalC. Witsmeer 01 ï)e zesde partij 0111 het kampioenschap van |den Langendijk is door Dr. de Wit met wit 111 48 zetten gewonnen. De stand luidt thans als volgt: Dr. J. de Wit 4V& P-> J. Klinkert lJ/2 p. OMZET NOORDERMARKTBOND. De omzet van de vcilingsvereen. De Aoordcïtnarktbond alhier was in de maand Mei f 18176.in dezelfde maand van ver- j leden jaar was dit f 40.755.— De seizoen-omzet vertoont een flinke stij ging, hoewel men nog lang niet tot een normale omzet is gekomen. In het seizoen 19371938 werd voor ongeveer f 430.000. meer geveild dan in het voorafgaande sei zoen. Er op uit! Door de Mannenclub van de Oosterstraat werd Zaterdag per HABO-touringcar een uitstapje gemaakt naar Apeldoorn, Arnhem Rhenen (bezoek Ouwehands Dierenpark) en terug over Doorn en Utrecht. Het weer welk te uitstekend mede voor dezen uitgaansdag Jammer was het dat door motorpanne ruim 2 uur verloren ging, waardoor het gehecle programma voor dezen dag niet kon wor den afgewerkt. DE KWESTIE AMBTENAAR BESTUURDER Zal ook dc L.G.C. een anderen weg Inslaan? In de laatst gehouden Algemeene Vergade ring van den Noordermarktbond is een voor stel „Waarland en Omstreken" aangenomen, 0111 den leeftijdsgrens voor bestuursleden en functionarissen der veiling op 70 jaar te stellen. Nog werd een voorstel aangenomen, waarbij werd vastgesteld, dat een vcilinglei- dcr geen bestuurslid van den N.M.B. meer mag zijn. Het gevolg van een en ander is, dat de heer J. Ootjers, die jarenlang vei- linglcidcr is geweest, nu hij* de 70 al is ge passeerd, het bijltje er bij neer zal moeten leggen. Verder zal de te benoemen veiling leider geen bestuurslid meer mogen zijn. De ze beslissing is een heel natuurlijke en men moet er zich over verwonderen, dat bij de Langcndijker Grocntcncentralc toestand blijft bestendigd, dat een leidend ambtenaar een leidende bestuursfunctie bekleedt. De vcilingleider daar moet vaak als lid van crisisorganisaties vergaderingen van deze bijwonen, zoodat hij dan zijn taak als vei lingleider, die, naar altijd is geargumen teerd, den gehcelen mcnsch opeischt, niet kan behartigen. Het salaris van den veiling- leider is daarop ook gebaseerd. Den laat- sten tijd zijn er echter aanwijzingen, dat men ook bij de L.G.C. een anderen weg wil in slaan. Nu de Noordermarktbond het sein tot een andere opvatting heeft gegeven, is het te verwachten, dat men ook aan de Broeker veiling tot andere opvatting zal komen en men niet langer naar personen zal zien doch alleen het belang van de zaak in het oog houden. ZUIDSCHARWOUBE. Benoemingen. Tot voorzitter van de vrijwillige landstorm commissie is benoemd de heer C. Kramer alhier en tot leider van den luchtbescher mingsdienst de heer G. G. Post. WIERINGEN Verbouw opgedragen. De verbouw van het woonhuis in de Hoofd straat te Hippolytushoef, van de hoeren T. Takes en P. Jongkind, is thans opgedragen aan den aannemer P. Portcgijs ajhier, den laagstcn inschrijver der onlangs gehouden aanbesteding van dit werk. DEN OEVER. Concertavond „Apollo". Zaterdagavond gaf de muziekverecniging „Apollo", onder leiding van haar Directeur, den heer J. v. Glabbeek, 11a vooraf een rond gang door den Oever te hebben gemaakt, een concert in de zaal van den heer Lont. Gespeeld werden de bekroonde nummers van het concours te Hippolytushoef benevens enkele marschcn. Vooral de Slavische Rap sodie van Fricdcmann oogstte een dank baar applaus. Als intermezzo kregen we te hooren een solo voor hobo, gespeeld dooi den heer Jn. Bakker Szn. Op buitengewoon fraaie wijze en onder doodsclie stilte, ver tolkte de heer Bakker dit prachtige num mer. De heer Bakker werd op de piano be geleid door mej. A. Bakker Cd. Al speelde Annie hier letterlijk een ondergeschikte rol. ook haar komt een woord van lof toe voor haar accurate en rustige begeleiding. Den hr. Bakker raden we aan nog eens 'n beter instrument te koopen, het zal zijn fraaie spel zeker ten goede komen. Na de pauze kregen we nog een uurtje ca baret, waarin optraden de heeren Jansen en v. Glabbeek. Dc heer Jansen vonden we een zeer goede voordrager, alleen hadden we het gehalte van zijn liedjes gaarne op wat hoogcr peil gezien. De heer v. Glabbeek, een oude bekende voor ons, droeg zijn liedjes wederom met zijn fraaie stem, keurig voor. Alles met elkaar een echt gezellige avond met een flink bezette zaal. Visscherij. Meldden we verleden week dat een tien tal Wieringer visschers hun geluk waren beproeven om benoorden Groningen met dc kuil ansjovis te vangen, veel heeft dit niet 0111 het lijf gehad. Ze hadden al gauw bekeken dat hier van vangst geen sprake was. Een dag zijn ze daar maar gebleven om het eens benoorden Harlin- gen te probceren. En gelukkig hier waren de resultaten beter. Door elkander geno men is daar in de afgeloopen weck aardig besomd. We zullen maar hopen dat de vangst hier nog enkele weken bestendigd blijft, BARSINGERHORN Bij Examens en Openbaar Optreden, Gejaagdlreid, Onrust en zenuwachtigheid, gebruike men de zenuwstlllende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 40 en 75 ct. Hengelsport. Zondag hield de Hengelsportvereeniging „Vischlust" haar eersten wedstrijd in dit seizoen te Groenveld. Deelgenomen werd uoor 42 leden, die in totaal 402 stuks baarzen en baarsjes wisten te bemachtigen. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: le prijs, grootste baars (28fo r.M.) Jb. van Stipriaan; 2e en 3c prijs, na loting, resp. W. Bos en D. Bloem, ieder met 29 stuks; 4e prijs Joh. Schenk, 22 st.; 5e en 6e prijs na loting, resp, P. Piek en Aikcma, ieder met 20 stuks; 7c prijs Th. Klos; 8e prijs R. van Vondel; 9e prijs II. IJzer, 10e prijs J. de Smit; 11e prijs A. Duursma; 12e prijs A. Aalbers; 13e prijs J. Duursma; 14e prijs P. Zwakman' Pz.: 15e prijs H. Timmerman; 16c prijs M. Wijn jet erp; 17e prijs J. D. Nierop. De controleursprijzen werden behaald door A. Zwakman, le prijs en G. Hollan der, 2e prijs, die resp. hadden ingeschre ven over 10 man 130 stuks en over 11 man 126 stuks. LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Vrijdagavond werd ten Raadhuize dezer gemeente onder leiding van den burgemees ter een bijeenkomst gehouden van verschil lende personen ter bespreking van het voor deze gemeente ontworpen luchtbescher mingsplan. Do burgemeester zette het doel en dc werkwijze van den luchtbeschermingsdienst uiteen, waarbij spreker er den nadruk op legde, dat deze. dienst geen militair karak ter draagt, doch alleen en uitsluitend is te beschouwen als een organisatie, bij voor keur te vormen uit personen, die zich daar voor vrijwillig beschikbaar stellen welke lot taak heeft de gevaren van eventueelc luchtaanvallen voor de bevolking zooveel mogelijk te beperken. Hoewel van harte werd gehoopt, dat de luchtbeschermingsdienst nimmer zal behoe ven op te treden, werd algemeen het nut van ccn goeden luchtbeschermingsdienst in gezien en zegden alle ter vergadering aan wezige personen hun medewerking toe. Voor de te vormen diensten zal een beroep op de ingezetenen worden gedaan. Aangewezen zijn: tot Hoofd van den luchtbeschermingsdienst dc heer N. D. 'M. Dekker te 't Zand, tot plaatsvervangend Hoofd de heer K. Winkel te Schagerbrug en tot Secretaris de heer W. L Correljé te Scha gerbrug. Deze heeren vormen met den Burgemeester de dagclijksche leiding. Tot afdcclingshoofden en ondercommandanten in de verschillende dorpen werden de na volgende heeren benoemd: A Bakker, Scha gerbrug, Hoofd waarschuwingsafdeeling; J. Homan, Schagerbrug, Hoofd Politicafdce- ling; P. Mosk, Schagerbrug, Hoofd Brand- wccrafdeeling; Dr. J. J. Bocrma, 't Zand Hoofd Geneeskundige afdccling; H. van der Heijden, Burgerbrug, Hoofd Gasverkenners- afdceling; Dr. W. van Slooten, St. Maar tensbrug, Hoofd Ontsrnettingsafdeeling; C. de Leeuw, 't Zand, Hoofd Opruimings- en herstellingsafdeeling; A. Kager, Ondercom mandan# voor 't Zand en Omgeving; R. dc Boer, Ondercommandant voor Schagerbrug en Omgeving; A. de Haan, Ondercomman dant voor St. Maartensbrug en Omgeving; J. E. J. Kramer. Ondercommandant voor Burgerbrug en Omgeving: G. Hollander, Ondercommandant voor Petten en Omge ving. Voor Oudsluis zal nader een Onder commandant worden aangewezen. Dinsdag 14 dezer, des morgens om negen uur, komt de Raad dezer gemeente in open bare zitting Jjijeen, ter behandeling van de ondcrvolgcndc agendapunten 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en- W. tot wijziging en opnieuw vaststellen van het Raadsbe sluit vau-3h Maart 1938, houdende vaststel ling eener Verordening regelende de eischcn van benoembaarheid en dc bezoldiging van dc veldwachters dezer gemeente. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging dei- Verordening op het beheer van den ge meentelijken woningdienst, vastgesteld bij Raadsbesluit van 20 April 1938. 4. Schrijven van Mevr. A. J. A. van Ree- nenJurriaans, houdende mededeeling, dat zij als lid der Museum-commissie wenscht af te treden. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den huurprijs der boven het Politiebu reau gelegen woning. Voor- en nazorg van geesteszie ken. Bij de ingekomen stukken voor de verga dering van den gemeenteraad op Dinsdag a.s. is o.m. een verzoekschrift van de com missie voor Voor- en Nazorg van geesteszie ken in N'oord Holland, houdende verzoek om aansluiting bij een Voor- en Nazorg- dienst van geesteszieken in het gewest Noord-Holland. In verband met de hieraan verbonden kos ten. bedragende c.a. f 165 per jaar (2.5 cent per inwoner) en gezien den finantieelen toe stand der gemeente, adviseeren B. en W. voorhands van aansluiting af te zien. De Museumcommissie. Door het bedanken van mevr. A. J. A. van Reenen—Jurriaans, als lid der Museum commissie, stellen B. en W. den Raad voor in haar plaats als zoodanig te benoemen mevr. Barones M. E. Taels van Amerongen- van Reenen, Woning hoven het politiebureau. B. en W. stellen den Raad voor den huur prijs, mplaats van op f 6 op f 4.50 per week te bepalen, en deze te achten te zijn inge gaan op 13 April 1938, op welken datum de woning door den tijdclijkcn veldwachter L. F. Scheeres is betrokken. Jaarwedde chef-veldwachter. Voorstel van B. en W. tot wijziging en opnieuw vaststellen van het Raadsbesluit van 30 Maart 193S, houdende vaststelling eener Verordening tot aanvulling en wij ziging der Verordening regelende de eischcn van benoembaarheid en de bezol diging van de veldwachters dezer gemeente Zooals den Raad bekend, werd de jaar wedde van den chef-veldwachter bepaald op f 1550.mot 8 cénjaarlijksche verhoo gingen van f 50.— tot een maximum- jaarwedde van f 1950.—. Blijkens brief van den Commissaris dei- Koningin in Noordholland heeft de Minis ter van Binnenl. Zaken zijn standpunt met bpfvpkking tot de bezoldiging van den chef-veldwachter nogmaals overwogen. Hoe wel van oordeel dat de jaarwedde van f 1450 tot f 1S50 als indertijd aantrogoven. redelijk kan worden genoemd, wil Z. Exc. na ampele overweging teen een jaar wedde van f 1500 tot f 1900 geen bezwaar maken. Een hoogere jaarwedde kan Z. Exc. met het oog op de daaraan verbonden con sequenties ten opzichte van andere gemeen ten, niet aanvaarden. Tn verband met het bovenstaande stelt het College .voor, dc jaarwedde van den chef- veldwachter, ingaande 1 April 1938, te be palen op f 1500—f 1900. BERGEN DE MENEEREX EN HET GEITJE. Ineens waren ze er; de meneeren en hel. geitje. Geen mensch wist feitelijk hoe ze er gekomen waren, maar toen Wout Polder en zijn Ranibling Serenadcrs even pauzeer den, voor ze een nieuwen dans inzetten, stonden ze midden in de groote zaal van de Rustende Jager. De meneeren met. dood ernstige gezichten, aan een scheepstras met. zich mee zeulend het geitje. Als verdwaasd keek het dier rondom zich, niet begrijpend waar het, zich bevond, fel knipperend met de oogen tegen het scherpe licht der tal rijke lampen. Dwars door de danszaal bewoog zich de vreemde stoet en begaf zich naar het too- neel, waar het geitje werd vastgebonden aan een tafelpoot. En toen ineens de muziek een step deed hooren en de talrijke danslustigen zich op den dansvloer verdrongen, werd het geitje als door een wonderbaarlijke joligheid ge grepen. Het dacht aan vader bok en maakte evenals de menschen in de zaal daar be neden de vreemdste sprongen. En toen ineens de snxophoon te schetteren begon, stond liet geitje met ccn ruk stil. Wat was dat? Waren dat lotgenooten? Niet willende achterblijven stootte 't dier een vervaar lijk geblèr uit, tot groot vermaak en de ver tier van een iegelijk. Behalve dan van het geitje zelve. Hij is reuze-muzikaal zei een van de me neeren en knoopte meteen den kabel los. Met het geitje onder den arm schreed de meneer de zaal door en plantte het diertje resoluut, op de piano, waarvan de pianist Ramhling Serenader zoo vervaarlijk schrok, dat hij eerst vergat door te spelen en daarna on een wenk van Wout Polder driemaal achtereen een valschen noot aan sloeg. Ook het geitje was geschrokken, maar het herstelde zich bijha onmiddellijk. Met voor zichtige pasjes, telkens uitglijdend op het gladde hout. van de piano, zocht het dier een vaas met. bloemen op en begon dood op z'n gemak een lelie te verorberen. Tableau! C. t. B. Expositie J. M. Graadt van Roggen. In zijn atelier aan den Russenweg houdt de Berger kunstschilder J. M. Graadt van Roggen een expositie van schilderijen, aqua rellen en teekeningen uit Tripolis en Sicilië. Inderdaad valt er prachtig werk te be wonderen en wat wel dadelijk opvalt zijn de buitengewoon mooie kleurencombinaties, en de fraaie lichteffecten. Wij denken aan het. mooie landschap aan den rand der Middel- landsche Zee. Wij denken ook aan het mooie straatje in oen der Siciliaansche dorpen, dc raak getroffen kleur van het zandsteen dei- hu izen; de mooie belichting van het ge heel. Voorts noen\cn we den frisch groenen tuin met de oude kerk ruïne, en lYet poortje met z'n doorkijk op dé zee. Het is al léven cii licht! Van Tripolis hebbeni we tal van fraaie etsen en teekeningen gezien. De raak ge troffen Arabieren in hunne wijde barnoes, het, straatje der bakers en de Oude Ro- meinsche poort met op den achtergrond den toren van een minaret, zijn naar onze mccning wel de meest geslaagde. En wil men behalve dit nieuwe werk van den kunstenaar nog iets anders zien dan zijn er nog prachtige aquarellen te bewonderen van mooie plekjes in Sar dinië, Majorca, enz. Maar ook in Holland heeft Graadt van Roegen veel gewerkt. Wij denken aan het prachtige duinlandschap en het zeege zicht. In die zee, in dc luchten en in die prachtige duincontouren heeft deze kun stenaar zijn geheele ziel weten te leggen. SCHOORL Kortebaandr averijen. Begunstigd door schitterend weer werden gistermiddag op het fraaie sportpark kor- tebaandraverijen gehouden. Er was heel wat belangstelling voor deze wedstrijden, aan spanning ontbrak het vaak niet. Van de 4S ingeschreven paarden ver schenen er 38 aan den start. In de eerste afdeeling, de aanmoedigingsdraverij, voor paarden welke nog geen f 100 in eens had den gewonnpn, startten 12 dravers in twee series van 6. Winnaar van de eerste serie was Buzïau KW, eigenaar J. Korver te Schoorl, in den tijd van 1 min. 16 sec., terwijl tweede aan komende was Barones, eig. D. Olivier te Oosterlittens. Dc tweede serie, die begon met een paar mislukte starten, eindigde na een spannende neus-aan-neus-race met de overwinning van Brctteur, eig. J. dc Vlieger, Nieuw Vennep, met een tijd van 1.7, terwijl tweede werd, Belanville, eig. K. Korver te Oterlcek. De finale gaf een fraaien strijd te 7.ien tusschen deze vier: Uitslag: 1. Belanville in den tijd van 1 min. 14 sec., 2. Bretteur, 3. Buziau. Barones werd in deze rit gedis- qualificeerd. Bij draverij A, die nu volgde, startten 26 paarden in vijf series. Hieraan konden alle paarden deelnemen. Er werd gereden om een zoogenaamden kei-misprijs van f 250 en een tweeden prijs van f 25. Eerstaankomeiule in de eerste serie w Belanville, eig. K. Korver te Oterlcek, ber. Jan Vergaai, in den tijd van 1.7 2/5. In de tweede serie werd de eerstaanko- mende. Barones, gedisqualificeerd en werd winnaar Roulette, eig. G. Vos te Midwoud. ber. J. v. Leeuwen Jr., in den tijd van 1.12. In de derde serie overwon Zonnebloem V, eig, J. de Vlieger, Nieuw Vennep, her. de Vlieger, tijd 1.11; in de 4e serie Xiphias, eig. Joh. van Twisk, Bccmster, ber. v. Twisk tijd 1.9 en in de vijfde serie Maya Todding- ton, eig. Mevr. Arbous te Amsterdam, her. J. v. Leeuwen Sr., tijd 1.12. In de finale, waarin dit vijftal elkaar be- kampte, kwam als eerste aan Xiphias, tijd 1.12 2/5, en werd dus kermisprijswinnaar, terwijl de tweede werd Maya Toddïngton. Dezelfde paarden, met uitzondering van do prijswinnaar in A, startten nu in dra verij B, waarvoor prijzen van f 125, f 25 en f 10 waren uitgeloofd., Gedraafd werd in 5 series van 5'paarden. De eerste serie liad een minder prettig ver loop: door een verkeerde manoeuvre en ge schreeuw van een der berijders sloeg een paard op hol. Gelukkig liep alles zonder ongelukken af: alleen de sulky was caduc en de berijder hinkte wat. De berijder Jan Vergaai zag zich door dit gevalletje gestraft met een boete van f 10 en toen hij zich la- Ier nog eens schuldig maakte aan schreeu wen in de baan volgde een boete van f 50. Na dit incident besloot het draverij-comi té de eerste serie te laten overrijden met het resultaat, dat. winnaar werd Fatima, eig. J. Haan, Wijde Wormer, ber. J. Ver gaai, tijd 1 m. 10 sec. Eerstaankomende in de volgende vier serien waren: Zonnebloem V, eig. J. de Vlieger, Nieuw Vennep, ber. de Vlieger, 1.7 1/5; Belanville. pig. Korver, Oterleek, ber. J. Vergaai, in 1.9 3/5. Bretteur, eig. J. de Vlieger, Nw. Vennep, be rijder de Vlieger in 1.82/5 en. Uilenspiegel eig. K. Hart Medemblik, berijder J. de Leeuw Jnr. in 1. 14 3/5. In de nu volgende finale won Belanville met een neuslengte in den tijd van 1.72,5 van Zonnebloem, die tweede werd, terwijl de derde prijs werd behaald door Fatima. Hierna hadi n De Rustende Jager de prijsuitreiking plaats. SCHAGEN HENGELSPORT. Gisteren hield de Hengelsportvereeniging „De baars" alhier haar eersten openingswed strijd in het water vap de Bleekmeer. Be gunstigd door frisch weer, vertrokken te half negen met twee Haho-bussen 25 deel nemers en controleurs naar het vischwater. Even over negenen werd begonnen onder leiding van den heer D. Domper, en op diens signaal verdwenen 25 haken te water. Het eerste uur zette niet slecht, in; later liep de vangst echter bedenkelijk terug, zoodat er in het geheel maar 110 stuks werden verschalkt. Te half één was men weer terug in Scha- gen. De prijsuitreiking vond te zes uur plaats door den voorzitter, die een toepasselijk woord sprak en alle medewerkers en ook den heer P. Bontes voor zijn exlraprijs dank zegde. De uitslag was als volgt: Grootste baars werd gevangen door A. Jonkman, schilderij: aantal baars P. Keu ris 1 doos lepeltjes; J. Kerkmeer 10, na lo ting, 4 deligeg hengel; J: Lingeman 9, 3 pan. nen, G. Buis 7, wekker, M. Roggeveen 7, Na loting, fietstascli, S. Visser 7, Portefeuil le. J. Schaafsma 6, 50 sigaren; A. Struijf 6, na loting, 50 sigaren. R. v. Halm 6, haspel en snoer J. Noorman, na loting, flesch wijn. BOOTTOCHT HARMONIEKAPEL. Ook dit jaar organiseert Schagen's Har monie een boottocht, en wel van Schagen naar Velsen'en IJinuidcn. De tocht gaat öv'ér het mooie Alkmaardermeer en door de Zaanstreek mét haar vele bezienswaardig heden langs de Zaan. Het Bestuur heeft Voor deze tocht beslag weten te leggen op Alkmaar Packct's grootste salonboot, de „Stierop", die hier reeds eerder is*geweest, n.1. hij de officiecle opening onzer haven, en door haar grootte on hoogte, er zijn n.1. 2 dekken boven elkaar, een irnposanten in druk maakt. Gezien de overweldigende be langstelling, welke vorig jaar voor de door ■de Harmonie georganiseerde boottocht naar Texel bestond, twijfelen wij er niet aan, of mede ook door den zeer gercducccrden prijs, deze mooie tocht zal weer de belangstelling van velen hebben. Evenals vorig jaar, zal ook nu weer gezoigcl worden voor muziek aan boord, zoodat de stemming uitermate gezellig belooft te worden. Er is bovendien gelegenheid voor een dansje, want ruimte is er'voldoende op dc „Stierop". Het kan inderdaad voor velen wederom een prettigen dag worden, een dag vol ge not op het water! Burgemeester en Wethouders van SCHA GEN maken bekend, dat op 2 September a.s de toelating zal plaats hebben van leer lingen tot. de openbare school voor uitge breid lager onderwijs. De aangifte kan mondeling geschieden bij het Hoofd der School, waarvoor zitting wordt gehouden in de U.L.O, School op Maandag 20 Juni en Dinsdag 21 Juni 1938, des namiddags 8 9>s uur en op Donderdag 23 Juni 1938, des voormiddags 11—12 uur, of schriftelijk on der opgave van naam, voornaam, geboorte datum en naar» en adres van den verant woordelijken persoon. Tot een school voor uitgebreid lager on derwijs mogen slechts leerlingen worden toegelaten, die het zesde leerjaar van een school voor gewoon lager onderwijs met goeden uitslag hebben doorloopen en wier ontwikkeling en aanleg, naar het oordeel van het Hoofd van de school voor uitge breid lager onderwijs zoodanig zijn, dat met grond mag worden verwacht, dat zij het. onderwijs aan die school zonder be zwaar zullen kunnen volgen. Voor leerlin gen die toegelaten wenschen te worden, moet een verklaring worden overgelegd van het Hoofd der laatst door hen bezoch te school, waaruit blijkt, dat zij door dezen geschikt 'worden geacht voor het ontvan gen van uitgebreid lager onderwijs. Op na der te bepalen datum wordt zoo noodig een toelatingsexamen afgenomen. Schoolboeken en leermiddelen worden voor het grootste deel door de gemeente gratis verstrekt. Schagen, den 11 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders van Schagcn, •T. CORNET.IS'SEN, Burgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris,

Schager Courant | 1938 | | pagina 5