Plaatselijk Nieuws. Slachtoffers van bet onweer ter aarde besteld Ingezonden Staking cn roof in Mexico Vliegtuigrampen tijdens het weekend Bedriegerijen bij Tsjechische verkiezingen Zeekasteel op zijn laatste reis Johannes Wiskerken, Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Groote belangstelling. Onder grooter belangstelling dan gewoon, is als „een eenvoudige naar de waereld" naar z'n laatste rustplaats wordt gebracht, zijn Za terdagmiddag de beide slachtof fers van het onweer, dat Woens dag boven onzen Polder woedde, begraven. Kransen en bloemen van familieleden, .Van de familie Geerligs en van het per soneel dekten de baar van beiden, terwijl den heer Boontjes ook door de vereend ging „Landarbeidershuisjes" met bloemen een laatste groet werd gebracht. Behalve de familieleden waren o.a. ook 0e patroons en diens familieleden en de Öieeren Mels en Van Oudenaarden, de bei de makkers, die gespaard bleven voor 't lot dat hun kameraden trof, aanwezig bij Iele eenvoudige en toch aangrijpende plech tigheid van de ter aarde bestelling. I Bij de groeve van den heer Boontjes werd er door den heer Muntjewerf aan herinnerd, dat Boontjes zelf ook drager was, wanneer anderen ten grave werden gebracht Ds. Vorstman, van wien we in den aanhef eeni- ge woorden aanhaalden, sprak bij het graf van den heer De Dreu en namens de fam. Geerligs en de familieleden van den over ledenen sprak de heer Muntjewerf aan bei der groeven nog een dankwoord. Het waren eenvoudige woorden, die bei den spraken, passend hij den eenvoud van de mannen die de aarde bewerkten en bij jhun arbeid vielen. Naast elkaar zijn ze gevallen, naast elkaar zijn ze Ier ruste gelegd: Gerrit Boontjes en 'Abraham de Dreu. Vischwedstrijd D.V.S. Bij den vischwcdstrijd van D.V.S. in de Molenvaart werden totaal 74 baarzen ge vangen, waarvan 11 bovcnmaatsch. De uit slag was: le prijs, grootste baars, 22,1 c.M., F. van Loon: 2e prijs J. ter Mijtelen, 9 stuks; 3e prijs J. Zon, 7 stuks; 4c prijs P. Nieuwe- huizen, 7 stuks; 5e prijs L. Nieuwchuizen, 6 stuks; 6e prijs C. Schrama, 6 stuks; 7e prijs C. Rozenbroek, 6 stuks; 8e prijs S. Rocts, 5 stuks; 9e prijs B. Zwirs 3 stuks; 10e prijs P. Kosscn, 3 stuks; ll.e prijs C. Muntje werf, 3 stuks. Premieprijs, een hengel: P. y. d. Berg. Wedstrijd Vischlust. Do uitslag van den Zondag door „Visch lust" gehouden wedstrijd luidt: le prijs, mootste baars, 2114 c.M., A. Kosscn; 2e prijs ;rootste aantal. 8 stuks, P. Winnubst; 3e „jrijs, H. Naastepad, 4 stuks; 4e prijs J. Ter- rinifg, 4 stuks; 5e prijs Th. Bunder, 4 stuks; 6e prijs R. Go,erings, 3 stuks; 7o prijs K. Verver, 3 stuks; 8e prijs D. de Wit, 2 stuks; 9e prijs E. Oosthof, 2 stuks; 10e prijs M. Tuithof 2 stuks en 11e prijs P. Borst, 2 stuks. In totaal zijn gevangen 38 stuks, waar onder 8 maatbaarzen. Aardtrilling waargenomen. Ook alhier is Zaterdag door verschil lende personen de aardtrilling om onge- yeer 12 u. 20 waargenomen. W ARMENHUIZEN HENGELWEDSTRI.TD „VISCHLUST". Bovengenoemde hengclsportverceniging hield Zondagmorgen haar eersten wedstrijd in het vischwater rondom de Kerkmeer. De vangst was zeer slecht waarvan dc koude Noorde wind vermoedelijk oorzaak was. Door de 25 deelnemers konden slechts 76 baarzen worden bemachtigd, waaronder maar enkele maatbaarzen. De uitslag luidde als volgt: le prijs I). de Vries, grootste baars 29.2 c. m.; 2e j. Zon, 10 stuks; 3e W. de Vet 6 st.; 4e D. Pastoor 6 st.; 5e R. den Das, 5 st. 6e C. de Boer, 5 st.; 7e J. Barsingerhorn 4 st.; Se P. Rol, 4 st.; 9e P. Rempt, 4 st.; 10e P. do Heer, 3 st.; 11e G. Nicuwland, 3 st.; 12e K. Slot, 3 st.; 13c A. den Das, 2 st.; 14e J. .Tongorling, 2 st.; 15e H. Slikker, 2 st.; 16e W. Sevcnhuizcn Wz., 2 st; 17e C. Jonker, 2 stuks. ZUPE 'T ZAND. Motorrijder geslipt. Zondagmorgen kwam een motorrijder met idame als duopassagier, uit de richting Am sterdam, vernfoedelijk met de bedoeling aan de Stolpen te gaan visschen. Toen de mo torrijder bij de nieuwe brug aan do Stolpen rechtsaf wilde slaan, werd hij door de dame er op attent gemaakt dat. ze recht uit moesten Dc motorrijder wendde hot stuur naar links, oin weer op den rijksweg te komen, maar hij was al te ver gereden, om nog voor de verhooging om te rijden. Het gevolg was, dat hij met genoemde hoogte in aanraking kwam, zijn stuur verloor en tegen de brug leuning aanvloog. De dame werd ernstig aan de linkerknie bezeerd en de berijder zelf aan beide banden. Beiden werden onder dok tersbehandeling gesteld en de knie moest ge hecht worden. Later konden ze toch nog per motorrijwiel naar huis terug keeren. BURGERBRUG. Schoolfeest. Naar wij vernemen, zal het jaarlijksch schoolfeest dit jaar worden gehouden op Dinsdagen 14 en 21 Juni, op welke dagen de O. L. school gesloten zal zijn. ST. MAARTENSBRUG. Door het schrikken van het paard voor een passeerende auto, geraakte paard en wa gen van den winkelier P. B. te St. Maarten in hotsing met de daar aehtemjdende vracht auto van de Maalderij „De Goede Verwach ting" van Schagerhrug. Daar de chauffeur het ongeluk zag aankomen, en daardoor sterk remde, werd grooter onheil voorkomen, en bekwam het. paard een flinke vleesch- wonde, terwijl de wagen een lichte bescha diging opliep. De wond van het paard bleek van dien aard te zijn, dat de hulp van den veearts werd ingeroepen. Door den assistent van veearts de Boer werd de wond voorloo- pig behandeld, waarna overbrenging naar huis per vrachtauto noodzakelijk werd ge acht. Autotocht voor ouden van dagen. Door het bestuur van de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering alhier zullen evenals vorige jaren wederom pogingen in het werk gesteld worden, om een autotocht voor de ouden van dagen te organiseeren. Om dit doel te bereiken, zal een vergadering voor belangstellenden worden belegd, en bij de burgers zullen lijsten voor geldelijke bij dragen woi'den aangeboden. Wij hopen van harte, dat het streven van het bestuur, om de oudjes een gezelligen dag te kunnen aan bieden, zal mogen slagen. HOOGWOUD AARTSWOUD SERIEWEDSTRIJDEN. De uitslagen van dc door „Aartswoüd" gehouden seriewedstrijden luiden als volgt: AartswoudV.C.L. 03; AartswoudO.K.B. 33; V.C.L.O.K.B. 0—1 Jammer was het, dat. Hauwert was ver hinderd aan de wedstrijden deel te nemen. Zoodoende werd V.C.L.Hauwert gespeeld uit een sportief oogpunt. V.C.L. bemachtigde den beker; de medail le was voor Aartswoüd en O.K.B. ging met den derden prijs naar huis. Onder de beste verstandhouding speelde V.C.L. tegen Aartswoud. De Langereizers hadden de beste kansen en wonnen volgens verwachting. In de match AartswoudO.K.B. ging het steeds gelijk op. Er moest verlengd worden en in die verlenging scoorden beide par tijen éénmaal. Strafschoppen hebben tenslot te de beslissing gebracht. A. wist hiervan de meeste te benutten. V.C.L.O.K.B. werd een lauw partijtje, dat V.C.L. gemakkelijk had kunnen winnen, maar dat niet deed. Het resultaat was evenwel van geen belang meer. LANGE REIS. Benoemd. Onze plaatsgenoot, dc heer A. Benit, werkzaam op het kantoor van de Coöp. Zuivelfabriek Westfriesland te Lutjewinkcl, is benoemd tot boekhouder aan de Coöp. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer. LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE. Onderlinge wedstrijden „Hercu les en Hygiea." De uitslagen der gister gehouden onder linge wedstrijden voor meisjes en jongens van de gym.ver. Hercules en Hygiea luiden als volgt: Meisjes le graad: G. van den Abeele 26 p., G. van Dam 25*4 P-» S. Jonkers 25V2 P-> lï. Rentenaar 27]/2 p., Reini van Dijk 31.5 p., Marijtje Tauber 33 p. (kampioene). M. Blok ker 31 p., C. Hemke 32.5 p., J. Smit 30 p., a. Chatillon 30 p., M. Bouwens 27 p., G. Klinkert 25.5 p., A. Smit 26 p., W. Schuilo- maker 28 p., B. Vcrkroost 26 p., en J. Lan- gedijk 27.5 p. 2e graad: M. Breed 27.5 p., A. Kramer 23 p., N. van Dort 26.5 p., G. Langedijk 25.5 p., D. Hemke 22 p., J. Haitsma 29.5 p., B. Hart 2(5,5 p., N. Bol 28,5 p., S. Hemke 31 p., Ali Ootjers 27,5 p., G. Dekker, 29,5 p., N. Ruiter 31,5 p., D. Bakker 25 p., G. van Nienes 28 p., M. Kostelijk 33.5 p., (kampioene). T. Schoenmaker 30 p., G. Molenaar 29 p., M. Voogt 26 p., G. Kuiper 26 p., M. Rutsen 27,5 p., C. Kalverdijk 28.5 p., C. Swager 29.5 p. Jongens le graad: D. Smit 31.5 p.; P. Hemke 30 p.; K. Boot 36 p.; J. Duif 31.5. p.; Jb. Svvart 33 p.; P. Smit Fz. 35 p.", P. Smit Jnz. 33 p.; H. Bom 30 p.J Jb. Mole naar 40 p.; A. Boot Kz. 42 p. (kampioen); J. Schoenmaker 39.5 p. 2e graad: G. van Barneveld 33 p.1 D. Jon ker 31.5 p; J. Langedijk 32.5 p.; Jb. Bras 29 p.; P. Jonker 31 pd C. Nap 30.5 p.; Jn. Kalverdijk M p.; P. Kalverdijk 28.5 p.; P. Klaver 31 p.; A. Boot Jnr. 29.5 p.; P. Witte- veen 36 p.; K. Ruiter 36 p.; C. Welner 36.5 p.; KI. Rootjes 37 pó P. de Graaf 37.5 p. (kampioen). Th. Zwart 34.5 p.; K. van Schoorl 29.5 p. en Jn. de Jong 31 p. SINT PANCRAS. DEM.-FINALE „GOUDEN KRUIS." Vrone IStrandvogels 2—0. Er moest door Vrone hard gewerkt wor den om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. De Vogels zaten fel op de bal, vooral in 't koppen waren ze onze jongens de baas. Toch kon Vrone na een half uur spelen; bij een schermutseling, door do linksbinnen de leiding nemen. Rust 10. Na rust, hetzelfde spel. Vrone technisch boter en Strandvogels fel op den bal, terwijl de spelers met suc ces de buitenspel val openzetten. Vrone's rechtsbinnen maakte, na stug doorzetten, het tweede doelpunt. Het einde van deze spannende strijd kwam dus met 20 voor Vrone. Volgende week de finale op het Vrone- terrein. Breezand, 11 Juni '38. VERMAKELIJKHEIDSBELASTING „ORAN JEFEESTVIERING EN BAL." M. de Redacteur. Het komt wel uit. dat het voor een raads lid riskant is over raadszaken te gaan schrij ven in de courant, al is het dan tegen een verslaggever. Want in de plaats van de ver slaggever, die hef debat smoort, bij gebrek aan bewijs, komt een collega raadslid het debat vernieuwen en verleggen. Collega Kuiken meent dat we ten onrechte verband lieten leggen tusschen Oranjefeest viering en bal, en hij vermaant ons toch goe de inlichtingen te geven. Is collega Kuiken nu werkelijk zóó naief, of zoo vergeetachtig, dat hij dat verband niet ziet en niet meer weet van al de moei ten die door deze kwestie, er zijn geweest, rondom de huwelijksfeesten ten vorige jare. Dat verband is er. en heel de polder weet dat wel, liet zal blijven een moeilijkheid overal waar we allen tezamen als burgers van A. P. geroepen worden om feest te vieren. Zelfs al behoort het bal bij Borst dan niet tot het feest. Iets dat formeel, maar dat dan ook alléén, in orde is. Maar, laat college Kuiken nu voor alles eens leeren begrijpen, dat ons standpunt ten aanzien van kwijtschelding vermake lijkheidsbelasting niet is beheerscht door de kwestie „bal of geen bal", wij vonden dit een kwestie van recht of onrecht tegen over organisatoren van andere feestelijkhe den, die wel moeten betalen. 2. De Oranjevereenigingen vroegen het niet, schreven we. Jawel, zegt Kuiken, Breezand vroeg het wel, want m'n collega en ik zijn lid v-an Breezand. Is nu daarmede aangetoond, dat 'de Oranjevereeniging van Breezand het. vroeg'? Weineen. Dan had er verzoekschrift van die verecniging moeten worden overlegd cn zouden voorzitter of secretaris of heiden dit hebben moeten indienen. Niets daarvan is gebeurd. Kuiken noch Kloosterman zijn de Repre sentanten van de Oranjevereeniging Vooral Kuiken is precies a 1 s o.g.t. gewoon lid daarvan. Per rondvraag „vuilnisbak zeiden we vroeger op een vcrceniging," hebben de hee- ren dit met lantarenpalen, prikkeldraad, enz. op tafel gezet. Als Kuiken mij dus beschuldigt van on waarheid en valsche voorlichting dan ram melt het wat in zijn Kuikenlijkc hersenen. 3. Tenslotte is het slot vermakelijk. De schrijver van Raed Praet kan met ge noegen tot de conclusie komen dat zijn Uil leeft, maar niet zien en wil. Mag ik ter opening van Kuiken's oogen even melden dat het daar ging over ons aloud Nederlands Vrijheidsbegrip. Waarover we gaarne zouden schrijven, als maar eens iemand ons met feiten b e w e e s dat we daaraan tornden. Zoolang Kuiken dat niet kan volgen, deze goede raad aan onze Collega: „Een Kui ken moet geen kip willen zijn. Met de meeste hoogachting een medelezer van uw blad Anna Paulowna. JOOST HOOIMEIJER. DE POSTDUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „Het Oude Slot" hield Zondag 12 Juni een vlucht van Eper- nay, afstand 420 K.M. Eerste duif geconsta teerd om 13 u. 58 m. 23 sec. Uitslag: G. Bos 1—7; Gebr. Faber 2—3; P. G. de Beer 45; H. Domper 68. HULPPREDIKER GER. KERK. Tot hulpprediker bij de Ger. Kerk Schagcn en omstreken, is benoemd de heer W. II. Wamsteker te IJmuiden, die de benoeming heeft aangenomen. DRIELING. Een koe van den heer Kees de Groot aan den Molenweg alhier, bracht drie kalveren ter wereld. Twee ervan leefden, het derde was dood. Mount Everest nog ongenaakbaar Entfelsche expeditie mislukt. Naar verluidt keert de Britsche Mount Everest-expcditie terug in verband met hot slechte weer. De hoogste berg der wereld zal dus ook nu niet beklommen worden. Het bericht kwam niet onverwacht, aangezien de regenval te Kalimpong, tien mijl ten oos ten van Darjeerling, ongeveer 40 c.m. boven normaal was. Men verwacht, dat gedurende het week einde nadere berichten zullen worden ge bracht door een boodschapper. Banditisme. In den staat Guerrero hebben bandieten het dorp „Cacaliutla overvallen. De huizen werden in brand gestoken en de bewoners zonder onderscheid van ouderdom of ge slacht vermoord. Soldaten van het bondsleger achtervolg den de bandieten. Een g eneraal voor den krijgs raad. President Cardenas heeft generaal Enri- que Espejel Chavarria uit het leger ontsla gen, omdat hij heulde met Cedillo. Hij zal voor den krijgsraad terecht moeten slaan. Een staking op den koop toe. In den staat Puebla is een algemeene staking uitgebroken. De arbeiders protes- teeren er tegen, dat dc werkgevers in de tex tielindustrie hun eischcn niet willen in willigen. De staking heeft ecnige politieke beteekenis, omdat zij ontketend is op het oogenblik, dat Cardenas den nadruk legde op den ernst van den ecomonischen toe stand en allen burgers verzocht af te zien van betoogingen, die de economische ont wikkeling zouden kunnen vertragen. De vakverecnigingen in Puebla keeren zich dus tegen Cardenas en bovendien volgen zij het parool van den vakvercenigingsbond niet op. Vliegtuig in Afrika neergsetort. Sportvlieger bij Brussel veronge lukt. Op 50 mijl van Singida in Tanganyika (Afrika), is een vliegtuig neergestort. De drie inzittenden kwamen om het leven. Eén der drie inzittenden was directeur van het Tsetsé-onderzoek in Tanganyika, Swinner- ton. De machine was door het bestuur van Tanganyika gecharterd en werd sinds Woensdag j.1. vermist. Eerst Zaterdag slaag den vliegtuigen der Royal Air Force na uit gebreide onderzoekingen er in het toestel te ontdekken. De beide andere inzittenden wa ren een botanicus en de bestuurder. Sportvliegtuig neergestort. Ook in België is een vliegongeluk gebeurd. Op het vliegveld Haren (bij Brussel) stortte een Belgisch vliegtuig neer en geraakte in brand. De bestuurder kwam om het leven. Vliegboot aan den grond. Minder ernstig is het ongeval, dat de vlieg boot van de Imperial Airways die gister morgen van Karatsji was vertrokken op weg naar Singapore overkwam. Door het slechte weer heeft het toestel een gedwongen daling moeten maken op liet Dingarimeer in den staat Tonk, waar het in het ondiepe water aan den grond is gelooncn. Men is er tot dusver nog niet ingeslaagd, dc jnachine, die overigens onbeschadigd is, vlot* te bren gen. Een rustige verkiezingsdag. Enkele relletjes. Behoudens enkele kleine incidenten is de derde verkiezingsdag in Tsjccho-Slowakije rustig vcrloopen. Voorzoover zij bekend zijn, bevestigen de uitslagen van de verkiezingen in de Sude- tenduitsche gebieden de aanwijzingen van de beide voorgaande verkiezingsdagen op 22 en 29 Mei. In de plaatsen met Duitsche meerderheid verkregen dc Henleinisten 65 tot 85 procent per stemmen. Dc sociaal-de mocraten verliezen 50 tot 80 procent hun ner aanhangers. Het merkwaardigste verschijnsel van deze drie verkiezingsdagen is de massale over gang der Duitsche communisten naar de Henleinisten. In sommige plaatsen heeft 90 procent der communisten voor Henlcin gestemd. Dit stelt degenen in het gelijk, die beweerd hebben, dat de vooruitgang, die de Sudctcnduitsche partij de laatste jaren ge boekt heeft, vooral in economische cn so ciale, eerder dan in nationale overwegingen gezocht moeten worden. Bedrog in Iglan? Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Pressburg, dat door de Karpa- thenduitsche partij een bedriegerij bij de verkiezingen ontdekt is. In verscheidene stemlokalen zouden aan personen, die geen stembiljet ontvangen hadden, legitimaties zijn uitgereikt en wel verscheidene legi timaties aan één persoon. Het D.N.B. maakt van drie gevallen melding en bericht voorts, dat een groot aan tal auto's dezelfde kiezers met val sche papieren van het eene stem bureau naar het andere zouden hebben vervoerd. Bevoegde instanties der Südetenduitsche partij verklaren reeds thans, dat zij de re sultaten der gemeenteraadsverkiezingen in Iglau niet zullen erkennen wegens dit be drog. Relletjes. Te Falkerur is het tot een handgemeen ge komen tusschen Sudeten Duitschers en Tsje chen. Het D.N.B. maakt verder melding van een incident te Taschwitz nabij Karlsbad, waar een lid der Sudetenduitsche partij door twee „marxisten" is neergeknuppcld en zoo zwaar gewond, dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. Ook te Warnsdorf te Leipa en te Warta kwamen' incidentjes voor. Den kinderroover wacht de doodstraf Naar de gevangenis overgebracht. McCall de ontvoerder en moordernaar van Jimmy Cash, is Zaterdag overgebracht naar de gevangenis van Miami. Hij wordt voort durend bewaakt daar men voor zelfmoord vreest. Hij wordt beschuldigd van moord en ontvoering, twee misdrijven waarop in Flo- rida de doodstraf staat. Meisje verdronken Bij het spelen te water geraakt. Gistermiddag is te Kwintsheul een vierja rig meisje bij het spelen in de Lange Wate ring geraakt en verdronken. Na twintig mi nuten ,'erd het lichaam van het kind opge haald, waarna een dokter nog gcruimen tijd heeft gepoogd de levensgeesten door kunst matige ademhaling on te wekken, hetgeen echter niet mocht baten. Reusachtige brand in Letland Tweeduizend personen dcüzloos. De stad Ludsen, in Oost-Letland niet ver van de Russische grens gelegen, is Zaterdag geteisterd door een brand, zooals Letland nog niet gekend heeft. Ongeveer een derde der stad, 212 huizen, zijn vernield, waaron der 17 openbare gebouwen, twee kerke-*, de kazerne van een regiment infanterie, be- stuurs- cn politiegebouwen. Meer dan hon derd mcnschcn hebben verwondingen opge- loopen: sommige zijn ernstig gewond. Tiet aantal dakloozen bedraagt moor dan 2000. In de verwoeste Roomsch-Katholieke kerk zijn vele kostbare schilderijen en andere voorwerpen verloren gegaan. De brand schijnt in een bakkerij ontstaan te zijn. De „Lafayette" naar den slooper. Gistermiddag, omstreeks half twee is het wrak van het eens zoo trotsche en weelderig ingerichte passagiersschip van de Compag nie Transatlantique, dc „Lafayette" de Rot- tcrdamschc haven binnengevaren. Niet meer Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader, in den ouderdom van 90 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, P. GEENSE. A. GEENSE— Wiskerken. Benedenbuurt 46, Anna Paulowna, 12 Juni 1938. Hiermede hebben wij het ge noegen U mede te dcelen de geboorte van onze Dochter,, Hillegonda Catharina J. M. TAILLIE. H. TAILLIE—Bijvoet. Bussum, 11 Juni 1938. Batterijlaan 18a. Te koop: EEN JONGE ZEUG met 10 beste biggen. A. JONKER, N. Niedorp. Te koop: 4 cyl. FORD A, in prima staat. Te bevragen C. D. REZELMAN, Anna Pau lowna. Te koop gevraagd: Een l-jarige STIER, goedgekeurd door de fokver., door C. MAAS, Kleiweg, Anna Paulowna. Terstond gevraagd BOERENKNECHT, wegens huwelijk der tegen woordige, goed kunnende mel ken, bij P. VRIES, Schagcr- brug^ Te koop: Beste RIJ- en WERKPAARDEN. die best maaien, bekenden op proef. C. KUIT, 't Buurtje, Schagerbrug. beschikte het nu over stoere stugwerkende Dieselmotoren, niet meer met de trotsche vlag in top, thans werd het door een aantal kleine, maar sterke sleepbooten van L. Smit de Waalhaven binnengeloodst. Het was aan het wrak wel heel duidelijk' te zien, welk een ravage de brand die het schip vernielde, aangericht heeft. Een have- looze, spookachtig' aandoende, hoeveelheid oud ijzer werd. door de sleepbooten lang zaam de Waalhaven binnengesleept, waar het schip aan dc boeien werd gelegd, om later hij Frank Rijsdijk te Hendrik Ido- Ambacht verder gesloopt te worden. Eerst moet een deel worden gesloopt iri dc Waalhaven om het schip, dat nu te veel diepgang heeft, verder te kunnen transpor teeren. Het wrak is van Le Havre door drie zcesleepers van L. Smit cn Co.'s Int. den Waterweg binnengebracht. Voor Schiedam namen dc kleinere sleepbooten liet gevaar te over. Leve Henlein! Resultaat: 15o agenten In ac tie en 20 gewonden. Zoodra dc uilslagen der verkiezingen be kend waren, heeft een groep van meer dan 4000 Duitsche en Hongaarschc jongelieden zich onder het roepen van „leve Henlcin" „leve Illinka" en „leve Esterhazy" naar het bureau van de Slowak, het officieel orgaan van de volkspartij van Hlinka begeven. Vierhonderd autonomistische Slowaaksche studenten sloten zich hij dc I-Iongaarsche en Duitsche autonomistcn aah. Een detache ment van 150 politiebeambten kwam tus- schcnbcidc en twintig personen werden ge wond. Verscheidene betoogers werden ge arresteerd. TEXEL, 13 Juni. 5de Lammerenmarkt. Aangevoerd waren 2780 lammeren, vorig jaar 2727. De prijzen liepen van 8.50—12—, middenprijs f 10.50. De prijzen waren verleden jaar 12 14. De handel op de markt was niet zoo vlug als vorige week. ALKMAAR, 11 Juni. Aanvoer: 230.000 kipeieren f 3.15—3.70, eendeieren f 2.70—3 per 100 stuks. ALKMAAR, 11 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt: 3 paarden f 175225; 2 nuchtere kalveren (slacht) f 10—12; 22 lammeren f 1112.50; 11 bok ken cn geiten f 4—10. ALKMAAR, 11 Juni. Op de beden gehouden botermarkt wa ren de prijzen als volgt: groothandel 65 67/4 cent, kleinhandel 67/472/4, per pond Handel stug Kipeieren (groothandel) f 3.35 3.55 en eendeieren f 3 Handel matig. ALKMAAR, 13 Juni. Ter veemarkt waren beden aangevoerd! 78 vette koeien f 170300, 8 vette kalveren f 4987.50 per kg. 70—95 ct., 80 nuchtere kalveren f 616, 37 vette schapen f 26— 31, 275 vette varkens 4S—62 ct. per Kg* Handel redelij'k. MEDEMBLTK, 11 Juni. Aardappelen: Schotsche muizen 7.30— 7.35, kleine muizen 4.80—4.95, kriel 3.S5— 4.15 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 13 Juni Geen aanvoer.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7