Gratis Gratis Plaatselijk Nieuws. lezen!! De laatste vier en twintig uur Typen op de Schager Kermis Bannc en Polder Schagen Maandag 20 Juni 1938 Tweede blad Hoe brengt een veroordeelde tot den electrischen stoel ze door? Het onderzoek naar de omstandig heden waaronder Jirnmy Cash, het ontvoerde knaapje in Princeton den dood vond, nadert zijn einde. De dader zal op den electrischen stoel snoeten plaatsnemen. VERBIJSTEREND CYNISME BIJ SOMMIGEN. Electi'ische stoel Voor ons Europeanen blijft dit huiveringwekkende instrument dat reeds zoo vele malen een einde maakte aan liet leven van misdadigers in de Vereenigdc Staten, een begrip. Amerika is met. dat be grip vertrouwd geraakt en men weet daar: jiet is het meedoogenlooze einde voor tal van misdadigers die elders, waar de doodstraf is afgeschaft, voor levenslang naar de cel zouden worden gezonden. Over het algemeen is men het er over eens dat de laatste dag, die welke aan de executie voorafgaat, kwel- ilender is dan de voltrekking van het vonnis zelve. Eenigen tijd geleden legde men den studen ten van een Amerikaansche .Universiteit .het [volgende vraagstuk voor: Hoe zoudt U de laatste 24 uur doorbrengen? Wanneer U wist dat U den volgenden dag !Uw leven op de electrische stoel zoudt eindi gen?" En op dit. echt-Amerikaansche vraag stuk kwamen ook typisch Amerikaansche antwoorden binnen. Een student schreef dat hij den laalst.cn dag zou willen dansen op iJazz-muzick ;een ander zou in zijn race auto met de grootste snelheid door de stad [willen rennen en iederen politie-agent tar ten. En deze antwoorden ontlokten vele cri- tischc opmerkingen van ernstige menschcn die als hun meening te kennen gaven dat de ze jonge menschcn in het aangezicht van 'den dood hun laatste uren waarschijnlijk ïvveï anders zouden doorbrengen. Men wees op een gruwzaam oord in Amerika: de Sing- Sing-gcvangcnis. Daar immers hebben be waarders en geestelijken regelmatig de ge legenheid om vast te stellen boe do veroor deelden hun laatste uren doorbrengen en hoe hun gemoedstoestand in dien tijd is. En hun ervaring toonde aan dat zooiets voor iederen veroordeelde verschillend was. Cynisme. Tn een klein stadje van den staat New York leeft een man, die achttien jaar lang hoofd-opzichter was in Sing-Sing. En in zijn omgeving woont een geestelijke die een menschenlccftijd lang de taak had den ter dood veroordeelde op het laatste oogenblik moed en troost, toe te spreken. Deze twee i mannen hebben een paar jaar gc.lcden sa men een boek geschreven, dat voor psycho logen veel interessant materiaal bevat. Geen van allen wier levensweg eindigde in de doodscel was voor de executie in zoo opgewekte stemming als James Kesseedee die samen met drie medeplichtigen, veroor deeld wegens moord den weg naar de stoel aflegde in het jaar 1920. Op den vooravond van de terechtstelling kwam de hoofdopzich ter bij den veroordeelde in de cel en vroeg hem naar zijn toestand. Kesseedee was juist een teekening aan het maken op een van de muren en hij antwoordde: „Nou zeg nou zelf eens, is het. niet. zonde om iemand die zulke artistieke talenten bezit als een kip om liet. leven te brengen?" Er was bepaald dat Kesseedee het laatst van allen terecht gesteld zou worden. Toen de eerste veroor deelde op den stoel werd gebracht, stonden de gevangenis-begeleiders stom verbaasd te luisteren. Want vanuit de gang klonk een prachtige tenor-stem; het was de melo die van een populair liedje, ftat Kesseedee met luider stemme zong pm zijn medeplichtigen moed te geven... K. L. die zijn zuster had vermoord omdat hij haar huwelijk met iemand die hem niet sympathiek was, verhinderen wilde, vroeg onderweg naar de stoel een nieuwe lorg net om er wat "waardiger uit te zien. Zijn oude bril gaf hij aan den bewaJker. De Jaatste wensch van een ander voor de exe cutie was een boeket roode rozen. Een daar ,van deed hij in zijn knoopsgat en onderweg verdeelde hij de andere bloemen onder de opzichters, terwijl hij zei: „Tot ziens, ka meraden!" Haar kleed was te wijd Ontstellend was de verachting en onver schilligheid die de delinquemte M. P. toon de toen zij den dood tegemoetging. Toen zij de afwijzing van haar gratie-verzoek ver nam, naaide zij zelf een japon. Op den vooravond van de terechtstelling at zij haar galgenmaal en merkte op: „De cake is van daag niet bijzonder goed gelukt". Toen liet eenmaal zoo ver was merkte zij dat haar japon wat te wijd viel. Vergeefs trachtten de opzichters haar ervan te overtuigen dat liet. kleed goed zat. Zij haalde het klee- dingstuk los en veranderde het... Een andere veroordeelde, die een politie agent gedood had, hield zich in zijn cel onledig met. teekenen. Toen de opzichters hem kwamen halen om hem naar de stoel te brengen, zei hij: „Wat jammer, ik had dit kunstwerk nog graag voor mijn vertrek van de aarde af willen maken." Als harts tochtelijk rookcr rookte hij onderweg naar don stoel een paar sigaretten. Toen men hem. vastbond vroeg hij: „Nog één trekje, ja?" Toen maakte hij de sigaret uit, stak het peukje achter zijn oor en zei: „Nu mijne heeren, kunt U Uw gang gaan." Een ander veroordeelde zei tot den gees- telijlk'è die hem wilde troosten: „Laat U dat geklets toch; speelt U liever een partijtje schaak met me." Aldus geschiedde en hij .bleef schaken totdat men hem weghaalde voor den stoel. Een tandarts, die eveneens tot don stoel was veroordeeld, gaf dén bewaker een enveloppe met bet. verzoek die aan zijn advocaat te geven. Na de terecht- steling maakte men de enveloppe vol.span ning open en toen bleken er gedichten in te zitten die in de doodscel geschreven wa ren. Tijdens den wereldoorlog volgde een ver oordeelde Belg dagelijks de berichten van liet Europcesche front en toen hij eenmaal op den stool zat, slaakte hij de verzuch ting: „Ach, wat zou ik graag willen we ten wie de oorlog wint!" Een muziekvriend vroeg een gitaar en bracht zijn laatste uren spelend door Een ander wilde zelfs dat. men een piano zou brengen omdat 'hij wenschte dat tijdens zijn laatste gang de. Treurmarsch van öiopin werd gespeeld. Ten slotte: de eerste man die in Amerika zijn leven liet op de electrische stoel, was een Japanner, zekere Jugira. Op dén avond voor zijn terechtstelling zat hij op de rand van zijn brits en las een humoristisch blaadje. Deze lectuur bracht hean in de 'beste stemming, want bij kon niet tot beda ren komen van het lachen toen men hem naar de stoel bracht. De Amerikanen zei den van dit. geval: „Dat is de beste i'ecla-" mie voor dat tijdschrift!" UITVOER VAN GROENTEN. In de afgeloopen maand bedroeg de uit voer van groenten naar de waarde f 4.256.000 en naar het, gewicht 24.852.000 Kg. tegen in de overeenkomstige maand van het vorige jaar f3.797.000 en 23948000 Kg. Daaruit volgt dus, dat ten aanzien van de waarde de export met 12 en naar het. ge wicht. met 4 is gestegen in vergelijking met het vorige jaar. Wat het gewicht be treft, is men daardoor weer gekomen op het peil van 1933 (f4.313.000) en 1934 (f4.233.000). Moge deze verbetering worden geconti nueerd, opdat weer een normale export als in 1930, nl. f8.453.000, worde verkregen. De uitvoer naar België is intusschen ach- teruitgeloopen en wel vrij sterk, nl. met ruim 22 naar hetg ewicht en met 7 naar de waarde. De export, van sluitkool bedroeg 1.31G.000 Kg. voor f120.000 tegen 2,354.000 Kg. voor f 138.000 in de overeenkomstige maand van 1937. Hieruit volgt, dat de prijs van deze kool dus aanmerkelijk hooger was dan 't vorige jaar. Aan bloemkool werd 2.208.000 Kg. voor f 447.000 tegen 1.543.000 Kg. voor f258.000 in 1937 uitgevoerd. De exportwaarde per spoor wagen steeg dus van f1675 tot. f2025. Duilschland heeft hiervan 1.098.000 Kg. voor f 229.000 tegen 681000 Kg. voor f 129.000 in dezelfde maand van het vorige jaar afge nomen. Voor Engeland waren deze getal Een Amerikaansche modelgevangenis. Ook hier ontbreekt de doodscel niet len resp. 280.000 Kg. y. f 55000 en 185000 Kg voor f23.000. Wat den export van tomaten betreft, deze beliep in de laatste Meimaand 3.614.000 Kg. voor f 1.310.000 tegen 2.246.000 Kg. voor f889.000 in dezelfde maand van 1937. Aan gezien het uitvoergewicht met 61 en de waarde met slechts 47 steeg, volgt daar uit, dat de prijzen lager waren. Dal het gewicht toenam, moet ongetwij feld worden geweten aan den vroegeren oogst. Het zijn vooral Duitschland en En geland geweest, die onze tomaten afnamen: D. 1.148.000 Kg. voor f 396000 (vorig jaar 699000 Kg. voor f 271000), en E. 1705000 Kg. voor f 60500 (v. j. 1086000 Kg. voor f 416000) De uitvoer van peen steeg van 2031000 Kg. voor f 183000 in Mei 1937 tot 2170000 Kg. voor f 346.000 in Mei 1938. Hiervan ging naar Duitschland 407000 Kg. voor f 74000 (v. j. 412000 Kg. voor f 46000, naar België 583000 Kg. voor f 66000 (v. j. 800000 Kg. voor f 55000 en naar Engeland 1041000 Kg. voor f 183000 (v. j. 5SS000 Kg. voor f 69000). Naar Enge land ging het dus best; de uitvoer naar België daalde sterk, die-naar Dutischland minder. Lettende op de totale Mei-export naai de verschillende landen, kan het volgende worden opgemerkt. Deze export naar Duitschland steeg van S.923.000 Kg. voor f 1.179.000 in Mei 1937 tot 9.944.000 Kg. voor f 1.621.000 in Mei 1938; die naar Engeland steeg veel minder, n.1. van 9.446.000 Kg. voor f 1.612.000 tot 9.532.000 Kg. voor f 1.750.000; België betrok in Mei 1937 nog 3.191.000 Kg. voor f 246.000, en de laatste maand slechts 2.474.000 Kg. voor f 216.000. Met. Zwitserland ging het evenzoo: 1.104.000 Kg. voor f 157000 -in Mei '37 tegen 950000 Kg. voor f 141000 in Mei van dit jaar. Tenslotte zij nog meegedeeld dat aan zuurkool slechts 50000 Kg. voor f 4000 is ge ëxporteerd, tegen 115000 Kg. voor f 6000 in Mei 1937. De exportwaarde per 100 Kg. lag dus dit jaar hooger. Andere ingemaakte groenten werden tot een gewicht van 1.578.000 Kg. voor f 123000 uitgevoerd tegen in Mei 1937 slechts 1205000 Kg. voor f 100.000. De afzet van vroege aardappelen. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft evenals vorige jaren een regeling getroffen, voor den afzet van vroege aardappelen. Voorschriften zijn gegevens betreffende kwa liteit en sorteering, welke in hoofdzaak overeenkomen met die van het vorige jaar. Verder is een regeling getroffen van de bij export, naar Duitschland te factureeren be dragen. Wat. dit laatste betreft, wordt voor geschreven: de maximumprijs bedraagt het totaal van: A. de inkoopsprijs op dc veiling, B. de verpakkings- en verladingskosten tot ten hoogste 40 cent, per 100 Kg. en C. de al- gemeenc kosten plus winst ter grootte van ten hoogste: 1. bij een inkoopprijs op de veiling van f4 of minder per 100 Kg.: 20 van den inkoopprijs op de veiling, met. dien verstande, dat. steeds 60 cent per 100 Kg. mag worden genomen; 2. bij een inkoops prijs op de veiling van meer dan f4 per 100 Kg.: 80 cent per 100 Kg. plus 5 van het bedrag, dat de inkoopprijs meer dan f4 per 100 Kg. bedraagt. Verder zal voor het genoemde product geen lagere prijs mogen worden genomen dan samengesteld uit. den inkoopsprijs op de veiling en ten minste 80 van het onder B ten hoogste toegestane bedrag. Deze regeling wordt door de tuinders ten zeerste toegejuicht. Zij heeft er de laatste jaren aan meegewerkt, dat de vroege aard appelen, als ze op de veilingen onverkoop baar zijn, niet worden vernietigd. Dit was wel het geval in het jaar 1933, toen mil- lioenen Kg. puike aardappelen zijn verrot. Nu zullen de veilingen vóór 15 Juli 1938 de aangevoerde aardappelen niet mogen ver- koopen beneden dc door de Centrale naar de verschillende perioden en naar den afzet in binnen- en buitenland vast te stellen mi nimumprijzen. (De bekendmaking van deze garantieprijzen kan binnen enkele dagen worden venvacht.) Men mag verwachten, dat de aanvoer van vroege aardappelen de volgende week sterk zal toenemen. Te voorzien staat het, dat dc prijzen dan wel aanmerkelijk lager zullen zijn. Aangezien de oogst niet. groot zal zijn, kan worden verwacht, dat niet zulke groo- te hoeveelheden zullen doordraaien als dit de laatste jaren het geval is geweest. Geen werkloozen. In de gemeente Broek op Langendijk zijn er geen werkloozen meer. Werkgevers uit. die gemeente kwamen om arbeiders bij de arbeidsbemiddeling te Zuidscharwoude, waar nog een 25 werkloozen zijn. Stopzetting werkverschaffing. We vernemen, dat, de gemeentelijke werk verschaffing van 27 Juni tot 27 Augustus zal worden stopgezet in de gemeente Zuid scharwoude. De heer Van Duin, vroeger onderwij zer alhier en in die kwaliteit op wacht geld gesteld, is thans benoemd als onder wijzer te Hensbroek. ZUIDSCHARWOUDE. 25 Jaar bode-magazijnmeester bij het Witte Kruis. De heer W. Koeman vierde Zaterdag j.1. zijn 25-jarig jubileum als bode-magazijn meester van de afd. Langendijk van het Witte Kruis. Het. was wel te verwachten, zooals we voorspelden, dat deze gebeurte nis niet ongemerkt zou voorbijgaan. Be halve tal van schriftelijke gclukwenschen, kwamen velen den jubilaris mondeling gclukwenschen. Bij monde van den heer Butsen bracht de Witte Kruis-afd. zijn ge- lukwenschcn over; deze schetste hem als een volijverig, welwillend en nauwgezet ambtenaar. Namens de Begrafenisvereoni- ging, waarvan de heer Koeman secretaris- penningmeester is, deed dit de heer Kra mer, voorzitter van die vereeniging. Boven dien was de jubilaris nog aardig in dc bloemetjes gezet, daar ecu 4-tal mooie bloemstukken de hulde en dank vertolkten, die men den beer Koeman toedraagt. Het Witte Kruis schonk den heer Koe man een bril als aandenken. Deze zei voor al de belangstelling hartelijk dank. liet was voor hem een mooie dag, waarop van verschillende zijden werd getoond, dat men een goed ambtenaar weet te waardeeren. OUDKARSPEL GEEN VRIJSTELLING, De Minister van Defensie heeft afwijzend beschikt op het verzoek van Cornelis Jaco- bus Zijp, dienstplichtige van de lichting 1938 uit de gemeente Oudkarspel, om vrij stelling van den dienstplicht wegens kost winnerschap. VISCHWEDSTRIJD Door de hengelclub alhier werd gis teren een wedstrijd gehouden in de Moors- meer. De uitslagen waren als volgt; Grootste baars: le prijs C. Vis 26 c.m.; 2e pr. D. Plakman 25 c.m.; 3e pr. K. Dekker 24Yt c.m. Grootste hoeveelheid maatbaars: le pr. T. Heidveld; 2e pr. A. Visser; 3e pr. P. Gelder. Grootste hoeveelheid baars: le pr. A. Tim merman 14 st.; 2e pr. J. Bruin 9 st.; 3e pr. K. Drost 3 st. Er werden totaal 71 stuks gevangen, w.o. 14 stuks maatbaarzen. De volgende wedstrijd zal gehouden wor den op Zondag 31 Juli in de Dergmeer. ALKMAAR Diploma Sociale Verzekering. Voor het te Amsterdam gehouden examen ter verkrijging van het diploma voor de Sociale Verzekering, slaagden onze plaats- genooten de heeren A. N. Baloers, G. A. N. Ecltink en W. Veldstra. DE UITGESTELDE RAADSVERGADERING. De uitvoering van een belangrijk werk in gevaar gebracht. Op dit oogenblik is nog niet bekend, wan neer onze burgervader de jongstleden Vrij dag uitgestelde Raadsvergadering denkt te houden. Voor de Woningbouwvereeniging „Scha- gen" en voor de werkloozen in onze ge meente is het te hopen, dat de burgemeester niet lang wacht met het uitschrijven van een nieuwe raadsbijeenkomst. Het is ons n.m.1. bekend, dat de aanvrage voor een bedrag uit bet Werk- en Steun fonds, waardoor de restauratie van een deel der woningen van bovengenoemd vereeni ging mogelijk moet worden gemaakt, moet worden behandeld in de vergadering der be treffende Commissie van Advies, welke zal worden gehouden op 30 Juni a.s. Door het betrokken departement en spe ciaal door den referendaris, den heer Har- deman, is wel alle mogelijke medewerking toegezegd, maar het spreekt toch vanzelf, dat de Commissie gelegenheid moet worden ge geven om de zaak te bestudecrcn en het geen pas geeft om op het allerlaatste moment het verzoek in te dienen. Laat dus het hoöfd onzer gemeente nog enkele kostbare dagen verstrijken, dan zal het. wel niet meer gelukken om nog voor de vacanties de zaak in kannen en kruiken te krijgen, met het gevolg, dat dit belang rijke werk. dat zooveel zal kunnen bijdragen tot de werkverruiming in onze gemeente, voor geruimen tijd wordt uitgesteld. Wij hopen dan ook, dat Burgemeester Cor- nelissen den Raad op zeer korten termijn zal bijeen roepen endat dan beide wet houders, door hun blijkbaar onmisbare tegen woordigheid voor een ongestoord verloop zul len zorgdragen. DE KERMIS Zaterdag en Zondag is de kermis kalm en rustig verloopen. Het mooie weer had Za terdagavond velen uitgelokt aan de „kra- mentellerij" deel te nemen. De meeste café's hadden reeds muziek; maar de belangstel ling was voorloopig niet groot. Ook de „at tracties" hadden niet veel te doen. Op straat bleef het, tot een uur of elf gezellig druk. Op de Markt, kwam bet tot een vechtpartijtje tusschen zekeren B. B. en een putbaas van de kabele.eringswerken. Door tactvol optreden van de gemeentepolitie, werd erger voorko men. Niettemin werd van een en ander pro cesverbaal opgemaakt. Het later beginnen van de Zondagskennis bad noodwendig tot gevolg, dat honderden later op straat liepen. Tusschen vier en ze ven was het reeds aardig druk op straat en scharrelden de belangstellenden onwennig tusschen de nog gesloten stands door. Toen dc verlossende klok van zeven uur sloeg, was de gezellige stemming er spoedig. Dc dancings kregen druk bezoek en in de café's zagen wij aardig wat publiek. Op straat, ont braken de ecnigszins opdringerige dames uit het woonwagenkamp, die met bloemetjes venten en de kleine kinderen met de zie lige marmotjes niet. Het zou aan de ker misvreugde geen afbreuk doen, als beide verschijnselen verdwenen. Van ernstige ongeregeldheden hebben wij Zondag niet gehoord. Hoewel niet overdruk, was bet tot laat in den avond binnen en builen gezellig. Gelukkig bleef bet weer, na een kleine dreiging tegen half zeven, uitste kend. De teleurgestelde muziekliefhebber. Met overgave en deernis ziet de muziek liefhebber, hoe de vernufteling, die via een harmonica uit een schoon aangekleede juf frouw saxophoon-achtige bibberingen te voorschijn tooverde, aan gezegde juffrouw zit te friemelen om haar weer op gang te brengen. Want nadat de juffrouw voor' de 67c maal tegen Violetta gezegd heeft, dat ze baar aan moet hooren, heeft de juf frouw alleen nog maar „knap"gezegd. Uit- gefriemeld zijnde, beklimt de meneer van dc juffrouw een vouwstoeltje, aan dc an dere. zijde van het orgeltje op de bakfiets, vanwaar dit muzikale evenement wordt uit' gezonden. Machtig ontstijgen welluidende Zij, die zich thans op de Schager Courant abonneeren, ontvangen de nummers tot 1 Juli a.s. accoorden den krimpenden en zwellenden, buik van de enorme trekpiano. Goedkeu rend knikt- de muziekliefhebber met zijn hoofd. Nu wordt de juffrouw aangesloten. Voorzichtig probeert de meneer van de juf frouw: g-c-e-g. Trouw bibbert ze mee: as- des-f-as, en dat klinkt samen niet erg mooi voor iemand die van onrealistische novitei ten nog nooit heeft gehoord. Onverbiddelijk is de muziekliefhebber in zijn critiek. Hij keer zich tot een mede-afgevaardigde uit een onzer oman elanden en zegt zéér luid en zeer nadrukkelijk: „Kom Gert, 't laikt wel een gait". SCHAGEN II—HELDER III 2—4 't Was niet noodig geweest dat de gasten, hoewel zc over het algemeen een klasse he ler speelden, met dc rust een 1-3 voorsprong hadden. Er ging dezen middag echter van. den Scliagen keeper Arnoldus, die het schijnbaar wel gelooven wou en twee groo- te blunders, die tot gemakkelijk te voorko men doelpunten leidden, een zoodanig de- primeerenden invloed uit, dat de heele ploeg langzamerhand weinig meer presteer de. Na de rust ging het gelukkig veel beter. De nieuwe trainer Homan, had het met het stopperspil systeem geprobeerd, maar Rus was daar nog weinig aan gewend, zoo dat er vaak groole gaten in dc halflinic wa ren. Om daar wat mee te bereiken moet er getraind worden! R. van Haren deed goed werk. De Vries en Slikker leken ons weinig in vorm. Ruig zou zich nog wel wat heter op kunnen stellen. Helder plaatste en com bineerde goed, het schieten was niet al te zuiver. Als deze spelers echter allen derde elftal spelers zijn, heeft Helder goede re serves! liet eerste doelpunt van dc gasten kwam al spoedig uit een scrimage voor het doel door een fout van den S. keeper. Een zeer gemakkelijk te houden schot uit een penalty verhoogd de score. liet, derde doelpunt was de eerste fatsoenlijke goal. Vlak v'óor rust bezorgde Jn. Slikker Sclia gen op fraaie wijze het eerste tegenpunt. Na dc pauze maakten beide ploegen de Vries voor Schagen nog een doelpunt.. Als geheel een wedstrijd, welke vooral voor de rust tot een matige vertooning werd. Vergadering van Hoofdingelanden op Za terdag 18 Juni 1938, nam. 2 uur. Afwezig met kennisgeving de heer A. Schenk; één vaca ture. Voorzitter opent en gedenkt het overleden lid A. Grootes, die lange jaren deel uit maakte van bet bestuur en de belangen van den Polder ernstig heeft behartigd. Na lezing en vaststelling der notulen, ko men ter tafel een tweetal brieven van Gede puteerde Staten, waarin aangedrongen wordt op renteverlaging van gekiïeeningen. Er blijkt daarvoor nog in aanmerking te ko men een leening groot f4400.—, in 1937 aan gegaan bij de Boerenleenbank te Schagen. Deze instelling is bereid bevonden de rente tot 3V2 terug te brengen, ingaande 1 Juli a.s. Ook aan Gemeente Crediet. is offerte ge vraagd: deze Mij. wil de leening overnemen tegen 3y2 onder bepaling van 1 boete bij vervroegde aflossing. Het dagel. bestuur stelt, voor de aanbieding van de Boerenleen bank te accepteeren. Daartoe wordt besloten. Tot hoofdingeland van de Schagerkogge, vacature A. Grootes, wordt hierna gekozen de lieer C. Smit Dz., die de fuctie aanvaardt. Het bestuur is van meening, dat. nu de molen aan de Korle Snevert is afgebroken bet gewenscht is de in erfpacht aan de eigenaren van den molen uitgegeven grond weer terug te nemen. Ook de eigenaren wil len daarvan afstand te doen. Voorgesteld wordt het dag. bestuur hiertoe machtiging te ycrlccncn. Aldus wordt besloten. Voorzitter deelt mee, dat met dc opme ting van de poldervaarten en tochten is be gonnen, cn eerlang aan Hoofdingelanden voorstellen zullen worden gedaan tot verbete ring van die wateren in werkverschaffing. Hierna volgt sluiting. Er was geen water Brandweer staat machteloos te genover felle boerderijbrand. Zaterdagmiddag te ruim zes uur brak door onbekende oorzaak een felle brand uit in de boerderij van den heer G. ten Vergert bij Lonneker (O.). In minder dan geen tijd stond de geheele boerderij in vlammen. De brandweer stond wegens het ontbreken van water machteloos tegenover het vuur. De boerderij en het grootste gedeelte van den inboedel werden een prooi der vlammen. De schade wordt grootendeels door ver zekering gedekL

Schager Courant | 1938 | | pagina 5