Italië blijft wereldkampioen In een prachtigen wedstrijd werd Hongarijë verdiend met 4-2 verslagen In een, vooral in de eerste helft op bijzonder hoog; peil staanden wedstrijd heeft Italië met 4—2 over Hongarije ge zegevierd en daarmede opnieuw voor vier jaar den titel van wereldkampioen ver overd, een titel, welken dit land, gezien het spel in de finale, en in aanmerking nemende de fraaie overwinninggen in de achtste finale (met 21 tegen Noor wegen) in den kwarteindstrijd (met SI tegen Frankrijk) en in de demi-finale (met 21 tegen Brazilië) volkomen toe komt. Zoowel de Italianen als de Hongaren hebben den bijna 70.000 toeschouwers, die naar het Colombestadion waren gekomen om de finale van het tournooi om het wereldkampioenschap te zien, in vele perioden een prachtig, ja soms meesterlijk spel voorgezet. Voor den objectie ven toeschouwer die waren er overigens niet veel, immers het meerendeel van het Fransche publiek was sterk op de hand van het Hongaarsche elftal, terwijl er verder een belangrijk contingent Italianen en een kleiner aantal Hongaren waren viel er veel te ge nieten. Keurig afgemeten ging de bal van voet tot voet, zoowel bij de Italianen als de Hongaren, waarbij de Italianen dit combineeren nog perfecter uitvoerden. Schitterend was de balbehandeling, het stoppen van het leder, het starten, het afgeven, kortom al deze onder deden van het spel, die, wanneer zij inderdaad subliem worden uitgevoerd, voor de kijklusti- gen zooveel schoons kunnen opleveren. Toch waren er ook belangrijke verschillen, zoo belangrijk zelfs, dat deze de schaal duide lijk naar de zyde van de Italianen doen over slaan. Daar was in de eerste plaats het onder scheid in tempo. De Hongaren bouwden prach tig de aanvallen op, maar gingen wij heb ben dit reeds in den wedstrijd tegen Zweden kunnen constateeren te weinig recht op doel af. Rustig en op de centimeter in de breedte uitgevoerd, zoodat men met al deze fijne combinaties tenslotte weinig opschoot. Een aanval, in volle snelheid uitgevoerd, zagen wij bij Hongarije slechts zelden. De Hongaar sche voorhoede miste, in het doelgebied ge komen, alle doortastendheid, waardoor de Italiaansche backs, dank zy hun snellen start en hun magnifiek kopwerk steeds volop ge legenheid kregen, in te grijpen. En wat wij het allermeest hebben gemist is het verrassende element in het Hongaarsche spel. Het voetbal, door hen gespeeld, is typisch Centraal-Euro- peesch, het is technisch bijna volmaakt uitge voerd passenspel zonder fantasie, waarbij dus het persoonlek initiatief geen rol speelt. De bal moet van man tot man gaande als het ware in doel worden „gecombineerd". Verrassend tempo. Hoe geheel anders spelen de Italianen! Zeker, ook hier het Centraal-Europeesche spel, doch aangevuld met factoren, welke een ploeg tenslotte naar de overwinning moeten voeren. De Italianen voegen er hun snelheid aan toe, waardoor het tempo soms verrassend hoog kan worden opgevoex-d. Daarbij weten zij het korte met het open spel af te wisselen. Het bewijs is wel duidelijk geleverd, want de vleugelspeler Colaussi maakte twee doelpun ten en de rechtsbuiten Biavati had een groot aandeel in alle goals. Beide buitenspelers, maar voox-al Biavati, waren zeer snel en gevaarlijk. Zij aarzelden niet, zelf naar binnen te komen om te schieten, en als zij meenden, dat zij er niet goed voorstonden, was een pasje naar Piola voldoende om het gevaar nog dreigender te doen worden. Piola speelde een klasse beter dan Dr. Sarosi. Men heeft dit wel eens den wedstrijd willen noemen van de twee midvoors, maar dat is het in geen geval geworden. Wat Sarosi miste, had Piola in voldoende mate: het doorzettingsvermogen en het fungeeren als stormram. Fel zat de Italiaansche mid- voor er op en elke fout der Hongaarsche ver dediging trachtte hij uit te buiten. Bovendien werd er door de Italianen veel beter gescho ten, de cijfers spreken hier duidelijker taal dan wat ook. Wij hebben ons de moeite gegeven, het aantal malen, dat keeper Szabo handelend moest optreden dat wil dus zeggen voor tusschen palen en lat gerichte schoten en hoeveel keeren dit bij Olivieri het geval is geweest. Szabo kreeg veertien keiharde en goed gerichte schoten op zijn doel, waarvan hij er vier moest laten gaan, Olivieri moest slechts zesmaal op deze wijze ingrijpen en werd daarvan twee keer gepasseerd. Wij geven onmiddellijk toe, dat de Hongaren het den Italianen wel wat al te gemakkelijk hebben gemaakt, het open spel te spelen, im mers, waarom de beide vleugelspelers Colaussi en Biavati soms totaal ongedekt te laten? Tei-wijl men wist, hoe snel en hoe gevaarlijk beiden waren, is ons volkomen onduidelijk. Het verdedigingssysteem van de Hongaren deugde niet, het dekken was volkomen onvoldoende en dit is wel een der hoofdoorzaken van de neder laag geworden. Tenslotte mogen wy niet vergeten, dat de Italianen uit den aard der zaak met meer tem perament, met meer vuur speelden dan de Hon garen, die het voetbal op geroutineerde wijze als een lesje opzegden, texwijl zy eigenlijk hun tegenstanders een les hadden moeten geven door verrassende wendingen in spelopvatting en uitvoering te zorgen. Al deze factoren hebben er tenslotte toe ge leid, dat Italië de zege moest behalen en de twee doelpunten verschil geven op duidelijke wijze het onderscheid volkomen juist aan. De wedstryd. De organisatie Het zeer veel te wenschen over. Colombes, het Stadion, waarin in 1924 de Olympische spelen werden gehouden, is een aanfluiting voor een modern stadion. Daarbij komt nog, dat de toegangswegen totaal niet berekend zijn op het massale automobielver- keer en na afloop zaten duizenden wagens een uur na den afloop nog in de knoop. Onder het spelen van de beide volksliederen kwamen beide ploegen tegelijk het veld op. President Lebrun liet zich aan de spelers voor stellen. In de volgende opstelling werd begonnen: Hongarije: Doel: Szabo; achter: Polgar en Biro; mid den: Szlai, Szucs en Lazar; voor: Sas, Vincse, dr. Sarosi. Szengeller en Titkos. Italië: Doel: Olivieri; achter: Foni en Rava; mid den: Szalai, Szucs en Lazar; voor: Sas, Vincse, Biavati, Meazza, Piola, Ferrari en Colaussi. Het begin was zeer sensationeel. De Hon garen vielen het eerst aan, maar toen de Itali anen loskwamen viel al direct een doelpunt te noteeren. Het was Biavati, die een zeer snellen ren ondernam, het leder werd voorgezet, Piola gaf door aan den vrystaanden Colaussi, die met een keurig schot Szabo mat zette. Niet ontmoedigd speelden de Hongaren ver der. Na prachtig samenspel op den rechter vleugel waar het leder van voet tot voet ging, zonder dat een Italiaan bij machte was er tus schen te komen, werd de bal voor doel ge plaatst, Szengeller kopte, met den rug naar Olivieri staande, naar den vrijstaanden Titkos, die met een prachtig schuin schot den gelijk maker scoorde (11). Twee doelpunten bin nen twee minuten! Het publiek was diep onder den indruk van deze twee staaltjes van schitte rend spel en moedigde hun favorieten luide aan. „Hongrois, Hongrois" klonk het telkens in massakoor en daar tusschendoor was het „Italia, Italia", niet van de lucht. En de Hon garen lieten zich met hun aanmoedigingskreten in hun taak ook niet onbetuigd. Het was nu Italië, dat enthousiast aanviel. 'Talrijke spannende momenten ontstonden er voor het Hongaarsche doel. Eenmaal zagen wij Ferrari schitterend inschieten, Szabo kon het leder wel stoppen, maar niet vasthouden. De terugspringende bal werd door Piola hard tegen de lat getrapt. De Italiaansche meerderheid trad steeds duidelijker aan den dag. De druk werd tenslotte zoo groot, dat hieruit wel een doelpunt moest ontstaan. Na keurig samenspel, in het doelgebied, waarin de beide vleugelspelers en Piola be trokken waren, kwam de bal bij den vrystaan den Italiaanschen midvoor, die van dichtbij on houdbaar inkogelde (21). Er was toen een kwartier gespeeld. Hongarije trachtte den strijd te verplaatsen maar het te korte spel werd gemakkelijk door de Italiaan sche verdediging gebroken. De aanvallen van Italië bleven, hoewel misschien iets minder in aantal, zeer gevaarlijk. Het was onbegrijpelijk, dat hun vleugelspelers niet beter door de ver dediging gedekt werden. Nu ontstonden er tel kenmale groote gaten in de Hongaarsche ver dediging, waarvan Piola c.s. dankbaar profi teerden. Tien minuten voor rust kwam het der de Italiaansche doelpunt. Colaussi wist langs Szalai te komen, hij liep op doel af, terwijl de Hongaren dachten, dat hij voor zou zetten. Met een schitterend schot in den rechterbeneden hoek wist hij Szabo te verrassen (31). Tot aan de rust bleef het verder een aan trekkelijke ontmoetting, doch de stand bleef ongewijzigd. In de tweede helft werd er zeer kalm be gonnen. Van Italiaansche zyde deed men het rustiger aan. Er volgde een Hongaarsche meerderheid, maar Sarosi zette voor doel niet door en het schieten liet veel te wenschen over. Indien men in deze periode het tempo ver hoogd had en de Hongaarsche voorhoede door open spel de verdediging uit elkaar zou heb ben gerukt, dan had de ontmoeting een beslis sende wending kunnen nemen. Maar het Hon gaarsche spelbeeld bleef rustig, fijntjes com bineerend, maar niet scherp en fel genoeg om de Italiaansche verdediging te verontrusten. Na een kwartier werd het tempo door de Italianen weer opgevoerd. Plotseling deden zich eenige incidenten voor. Wij zagen Piola moedwillig naar een tegenstander trappen, terwijl de bal geheel ergens anders was. Titkos kreeg een waarschuwing voor een zelfde overtreding. En toen Sarosi na ruim 20 minuten spelen schitterend het leder in doel plaatste uit een voorzet van Titkos, was de spanning volkomen teruggekeerd. Er heerschten in en om het veld alle voetbalhartstochten, welke men zich bedenken. Gelukkig bleef al te ruw spel verder achter wege. Aangemoedigd door hun succes keerden de Hongaren terug, maar het publiek dat zoo gaarne den gelijkmaker zou zien geboren wor den, kreeg zyn zin niet. Integendeel, Italië wist een tiental minuten voor het einde op prach tige wijze zyn voorsprong te vergrooten. Eerst had Piola op fenomenate wyze een hoogen voorzet van Biavati in eens op zyn schoen ge nomen, hoog ging de kogel in doel, waar Szabo met veel geluk den bal nog kon keeren. Maar niet lang daarna zagen wij wederom magnifiek combinatiespel tusschen Piola en Biavati. Schitterend gaf de Italiaansche mid voor aan zijn buitenspeler over. Deze deed, alsof hy zelf op doel wou schieten, doch op het kritieke moment gaf hy den bal naar binnen af, waar Piola met een onhoudbaar schot van dichtbij Szabo voor de vierde maal passeerde. In de laatste minuten had de wedstrijd wei nig meer om het lijf. en toen de Fransche scheidsrechter, Capdeville tenslotte het einde aankondigde, had Italië opnieuw den titel ver overd. President Lebrun reikte onmiddellijk na af loop den beker aan aanvoerde Meazza uit. Brazilië-Zweden 4-2 De strijd om de derde plaats in het tour nooi om het wereldkampioenschap voetbal ls gistermiddag te Bordeaux beslist. Brazilië won met 42 van Zweden na met de mist nog met 12 te hebben achter gestaan. Prinses Juliana bij Feijenoord-Sparta Feyenoord wint met 10. H.K.H. Prinses Juiana is Zaterdagmiddag op het Spartaterrein getuige geweest van een kleine 10 overwinning van Feyenoord op Sparta, een wedstryd die gespeeld werd voor het Bloedtransfusiefonds van het Nederland- sche Roode Kruis. H.K.H. Prinses Juliana betrad in de rust het terrein en onder de tonen van het Wil helmus begaf Zij zich, begeleid door Sparta's voorzitter, den heer M. J. Over- eynder, tusschen een eerehaag van Sparta- juniores, naar het officieele gedeelte op de tribune. De Koninklijke standaard werd achter het doel geheschen en alvorens de spelers het spel hervatten, brachten zij, stram in de houding staande, Hare Ko ninklijke Hoogheid een treffenden groet. Reeds voor de rust had Feyenoord gedoel punt, toen Pil een bal van Linssen verkeerd behandelde en Kantebeen zyn kans schoon zag. Verdiend was deze voorsprong alleszins, want tegen het wel is waar korte, maar overigens handige spel der Feyenoordspelers. had Sparta slechts een stugge verdediging" gezet, die met kunst en vliegwerk het doel wist schoon te houden tot een minuut voor de rust. Na de rust was de wedstrijd dikwijls lang dradig, en gedoelpunt wei-d er niet meer. Sparta ondernam tegen het einde nog vele lof waardige pogingen, maar Van Male was on vermurwbaar. Zoodoende kwam Feyenoord in het bezit van de door H.M. de Koningin uit geloofde gouden medaille. De prijsuitreiking. Het was H.K.H. Prinses Juliana, die deze medaille persoonlijk aan Van Heel overhan digde. Ook de door Haar zelf beschikbaar ge stelde medaille voor den verliezer, benevens de medailles voor de spelers werden door Haar aan de rechthebbenden uitgereikt. Daarna nam H.K.H. het woord en in tref fende bewoordingen dankte Zij de heeren dr. W. van Prooye en K. J. J. Lotsy. als vertegen woordigers van het Nederlandsche voetbal, voor de diensten die zij aan het Nederlandsche Roode Kruis hebben bewezen. „Als dank hier voor," aldus Prinses Juliana, is het Ons aangenaam, U beiden namens het hoofd bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis het Kruis van Verdienste te overhandigen. Deze onderscheiding wordt uitsluitend verleend voor belangrijke diensten, het Nederlandsche Roode Kruis bewezen." De eerewedstrijd in Hoorn BondselftalDe Zwaluwen 3S Gistermiddag werd onder groote belangstel ling op het Hoiiandia-Sportpark te Hoorn een wedstrijd gespeeld tusschen een Bondselftal en een Zwaluwenelftal. De beide ploegen waren als volg samenge steld: Bondselftal: Doel: Dijkstra (ZFC); achter v. d. Heide (Feyenoord) en Pienter (Be Quick). Midden: Hogenbirk (Be Quick), Melchers (DWS) en de Winter (Haarlem); Voor: Drager (DWS), v. Spaandonck (Nep- tunus), De Boer (KFC), de Vroedt (Feyen oord) en Bergman (Bl.Wit). Zwaluwen. Voor: Ooms (DWV), Timmer man (EDO), R. Pijpers (Roermond), Lenstra (Heerenveen) en Leur (DOS). Midden: Blom (LSC), v. Woerkom (De Hollandiaan) en Delil (Roermond). Achter v. Ierland (Willem II) en Wilders (BI. Wit). Doel: Michel (VSV). Het Zwaluwen-elftal heeft, na een vry zwak begin, een beteren indruk achtergelaten dan 'e Bondsploeg. hoewel deze op papier toch wel iets sterker leek. Vooral de Zwaluwen achterhoede .waarin v. Ierland een opvallend goede party speelde en na de rust zelfs Wil ders .n de schaduw stelde, heeft buitenge woon goed voldaan en Michel, de reserve doelman van ons nationale team, heeft her haalde malen bewezen die eer volkomen waar dig te zyn. Hij was in ieder geval beter dan zijn collega Dijkstra, die voor de rust een paar leelijke flaters maakte, maar zich na rust beter van zyn taak kweet. De „coming men" in beide ploegen, zooals Drager, De Boer en Ooms zijn wel wat tegengevallen, de laatste werd na rust wegens een onwilligen schouder zelfs vervangen door Van Nek (AFC). Wat den wedstrijd betreft, deze begon met een klein overwicht van de bondsspelers en na ongeveer 10 minuten, toen Michel op keurige wijze éen hard schot van Bergman had gestopt, werd de weggeslagen bal door De Boer onlxoudbaar ingeschoten (10). Dit bleek echter het sein voor De Zwaluwen om beter aan te pakken en het was de spil, van Woerkom, die van 30 m. afstand onhoudbaar scoorde (11). Een leelijke misgreep van Dijkstra bezorgde hen zelfs de leiding en toen Dijkstra tijdens een hoekschop den bal pre cies op het hoofd van Ooms sloeg en deze niets anders had te doen dan in te koppen, was de stand zelfs 31 voor de Zwaluwen, waarmede de rust aanbrak. Na de thee was het spelbeeld aanvankelijk precies het zelfde: een vinnig spelend, hard werkend Zwaluwenelftal met mooie open aanvallen en een tameiyk lauw spelend Bonds elftal, waarin het spel veel te kort werd ge houden. Pienter viel in deze preiode op door zyn prachtig kopwerk en Dijkstra verrichtte eenige xnoedige saves. Toen echter uit een scrimmage voor het Zwaluwen-doel de score op 23 werd gebracht en Drager een paar van zijn beroemde rushes ging ondernemen, ging langzaam maar zeker het Bondselftal veel beter spelen. Een vliegend schot van Van Spaandonck uit een fraai toegespeelden bal van Piet de Boer was zelfs Michel te machtig en met gelijken stand (33) kwam dan het einde van deze sportieven wedstryd. Scheids rechter G. W. H. de Korte had geen moeilyke taak en kweet zich hiervan naar behooren. Schagen I-Helder II 1-6 In een wedstrijd, waarin Helder veel ster ker was, heeft een slap spelend Schagen- elftal een goote nederlaag geleden. Niet dat by de thuisclub sommige spelers individueel verbazend slecht waren, maar als ploeg zat er weinig verband in. De voorhoede miste een goeden motor, de middenlinie kon nog niet goed aan het nieuwe stopperspilsysteem wen nen en de achterhoede kon het tegen den aal vluggen en schotvaardigen Wieren en zijn makkers lang niet bolwerken. Het positie- kiezen, zooals bijv. van den rechtshalf Swaters, vormde een scherpe tegenstelling met het zenuwachtig heen en weer geloop van enkele Schagenspelers als De Wit bijvoorbeeld. C. de Moor kan op een goeden wedstryd terugzien, evenals Grootes, die onvermoeid doorzwoeg de. A. Slikker viel ons dezen middag niet mee. Dirk Schoorl herstelde zich na een zwak begin, maar presteerde naderhand niet veel meer. Broersma, die na de rust voor den ge blesseerden L. Schoorl inviel wierp zich en thousiast, maar als steeds, weinig tactvol in den stryd. Kan dat nu niet eens anders. Jaap? Van der Ben had aan Peetoom te kort steun, een combinatie Van .der Ben-Van Haren lijkt ons voor het komende seizoen de eenig juiste weg om weer verband in de aan- valslinie te brengen. Wat het verloop van deze lauwe party kermisvoetbal betx-eft, nog het volgende: De eerste tien minuten gaat het spel vrij gelijk op. Van der Ben en Wieren vuren te vergeefs een paar mooie schoten af. Na een kwartier spelen, neemt Wieren met een schitterend schot voor Helder de leiding. De handige Helder-rechtsback Schotting geeft Peetoom telkens niet thuis. Blijkbaar tegen de bedoeling in bij dezen vriendschap- pelijken wedstrijd, verhoogen de gasten uit een penalty den stand tot 20. Ze zijn er „beduusd van! Peetoom schiet een penalty ver naast. Even later scoort Helder weer, en met een veiligen 30-voorsprong voor de gasten gaan we de rust in. Na de rust verslapt het tempo steeds meer. Een goede run van Peetoom levert niets op; onverwachts komt voor Helder het vierde doelpxint. en als nog een twintig minuten te spelen zijn, het vyfde. Uit een fraaien korten voorzet van Peetoom maakt Broersma het eerste eri eenige tegenpunt (15). Vlak voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Bijlsma, die goed leidde, krijgt Helder nog een penalty te nemen en... het is 16. Meteen fluit de scheidsrechter inrukken. dtcfiafzen Eliskases heeft een voorsprong De uitslagen van de zevende ronde van het internationale meestertournooi luiden: EuweLandau afgebroken Euwe staat op winst. EliskasesBogoljubow afgebroken SchmidtThomas /2'/j SpielmannKeres 01 PircTartakower 10 De uitslagen van de partijen, welke gister avond in de achtste ronde van het internatio naal schaaktournóoi te Noordwijk ijzn ge speeld, luiden: BogoljubovTartakower afgebroken. KeresPirc V2 LandauSpielmann afgebroken. ThomasEuwe 01. EliskasesSchmidt 10. De stand van het tour-nooi is thans: 1. Eliskases 6 pnt. plus 1 afgebroken party; 2. Keres 6 pnt.; 3. Pirc 5 pnt.; 4. Dr. Euwe 4V£ pnt. plus 1 afgebroken partij; 5. Sir G. Thomas 3J/J pnt.; 6. en 7. Landau en Bogol jubov 2% pnt. plus twee afgebroken partijen. 8. en 9. Spielmann en Tartakower, ieder 2 punten plus 1 afgebroken party; 10. Schmidt 2 punten. ^w-emmen NATIONALE WEDSTRIJDEN TE BILTHOVEN. Cor Kint. De Zwem- en Waterpolovereeniging „Bilt- hoven" organiseerde Zaterdag nationale wed strijden. De fraaiste prestatie van den dag leverde Cor Kint op de 100 m rugslag. Ondanks het zware water zwom zy dezen afstand in den formidabelen tijd van 1 min. 14.8 sec. en liet haar groote rivale, Iet van Feggelen, ruim 2.5 seconde achter. SUMelieJk, Fanny Koen in vorm Gistermiddag heeft onze sprintkampioene FANNY KOEN een fraaie prestatie verricht door het Ned. record op 100 yards, dat reeds eenige jaren op naam van Tollien Schuur man stond, met 0.2 sec. te verbeteren en te brengen op 11 seconden. Met deze schitterende verrichting evenaardt zy het wereldrecord van de Zuid-Afrikaansche athlete Bar ba ra Burke. Schitterende discusworp Tijdens atletiekwedstrijden, welke ter ge legenheid van den „dag der sport" in alle deelen van Zweden zijn gehouden, zyn enkele prachtige prestaties verricht. De fraaiste was wel die van Gunnar Bexg, die den discus 53.46 meter ver wierp, zoodat hij het wereld- en Europeesch record, dat de Duitscher Schroe- der in 1935 te Maagdenburg met een worp van 53.10 op zijn naaixx bracht ,met niet minder dan 36 cM. overtrof. Deze prestatie kan echter niet als wereld record worden erkend, daar juist deze worp 'n „prqgfworp" was. Cunningham wint den „mijl der eeuw" Prachtig polsstokhoogspringen. In het Palmer-stadion te Piincetown zijn atletiekwedstrijden gehouden met als hoofd nummer hèt verloopen van den „mijl der eeuw". Als eenige Europeaan kwam de Belg Mostert tegen de groote Amerikaansche mid- denafstandloopers uit en hij heeft zich uit stekend geweerd. Zooals werd verwacht werd de beroemde Amerikaansche athleet Glen Cunixingham winnaar. Tegen het einde van den wedstrijd ging hij er vandoor en liet zijn tegenstanders een flink stuk achter zich. Hij werd eerste in den prachtigen tijd van 4 min. 7.2 sec., waarmee hij het wereldrecord van den Engelschman Wooderson tot op 0.8 sec. benaderde. Archi San romani bezette de tweede voor Gene Venzke. Raymond Sears geringen afstand Mostert als derde binnen kwam in 4 min. 11.6 sec. Schitte rend waren de prestaties op het polsstok hoogspringen. De wereldrecordhouder Earl Meadows werd eerste met een sprong van 4.42. Ook Correlius Warmerdam bereikte deze hoogte, doch eerst na meer pogingen, zoodat hy tweede werd. Nieuw wereldrecord 4x200 m. estafette dames Duiteche ploeg brengt het op 1 min. 45.3 sec. Een Duitsche ploeg, bestaande uit de dames Doerffeldt, Voigt en Mueller, vestigde gister middag te Cottbus een nieuw wereldi-ecord op de 4 x 200 m estafette, door dezen afstand af te leggen in den tijd van 1 min 45.3 sec. Het oude record stond op naam van de Duit sche nationale ploeg met de dames Engel hard, Feldmann, Wittmann en Geriche, ge vestigd op 26 Juni 1932 te Neuroessen met een tyd van 1 min 45.8 sec. 'n Oootbiolldiik cvtoma De nieuwe .Tl)BMAC SERDAR- vervaardigd uit het beste wat NIEUWE ®r'ent voortbracht, ken- OOGST merkt zich door een ongekend aroma! [25 JtaaAdenipaAl Fraaie prestaties van Ned. Ruiters te Londen Ritm. Pahud tweede, It. Tonnet derde en de heer Kahn vierde. Zaterdag werd op de London Breshow, het internationaal concours-hippique, de Caprilli- prys verreden, waaraan ruiters uit Engeland, Frankrijk, Nederland, Portgual en Cecho- slovakye deelnemen. Ritmeester Pahud de Mortanges verrichtte met „Madfi" bij de dressuurproef prachtig werk. Hij werd op dit onderdeel dan ook zeer terecht als eerste geklasseerd. Ook luit. Ton net reed op „Kantaka" zeer fx-aai en plaatste zich achter ritmeester Pahud de Mortanges als tweede. Ten slotte verrichtte ook de heer Kahn op „Espoir" een uitstekende prestatie door als vierde te eindigen. Het tweede onderdeel, het spiingconcours, was bijzonder lastig. Van onze landgenooten deed de heer Kahn 't nog het best; hy maakte acht fouten, onmiddellijk gevolgd door luit. Tonnet met negen fouten en ritmeester Pahud de Mortanges met 11 fouten. In het algemeen klassement bezette de En gelschman kap. Sin, de eerste plaats en won dus den Caprilli-prijs. Ritmeester Pahud de Mortanges eindigde achter den Engelschman als tweede, terwyl de derde plaats ingenomen werd door luit. Tonnet. De vierde plaats was voor den heer Kahn. Onder de eerste vijf be vonden zich dus drie Nederlandsche ruiters; een zeer eervol resultaat voor onze landgenoo ten! J.enni& MEJ. JEDRZEJOWSKA EN AUSTIN WINNEN DE LONDENSCHE TITELS. De Londensche tenniskampioenschappen zijn Zaterdag op de banen van de Queens club ge ëindigd. Austin won den titel door in den eind strijd Kho Sin Kie met 62, 6—0 te vex-slaan. By de dames won de Poolsche speelster mej. Jedrzejowska het kampioenschap door een 63, 60 overwinning op de Deensche mevr. Sperling.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6