SCHUDT UW LEVER WAKKER Het nieuwe Lsngendijker Groentenveilingen De onbegaafde spoorboekje „Geslaagd" Pinsdag 21 Juni 1938 Tweede blad De toestand in den tuinbouw blijft slecht steun blijft noo- dig die wordt gevraagd tot productieprijs verlaging beta ling s-contingent Duitschland slecht vooruitzicht steun klei ne tuinders beteekent voor be trokkenen wel wat geringe aanvoer aardappels veel ge ringer dan verleden jaar prij zen zijn echter nu ongeveer het dubbele van toen verschil lende oorzaken voor klein be schot agitatie groole pers te gen hooge aardappelprijzen misplaatst groote aanvoer tomaten nog lager prijzen zeer sterke prijsdaling van ra barber geringe aanvoer wor telen geen hooge prijzen weinig bloemkool lage 'prij zen. Verleden week deelden we eenige bespre kingen mee uit de Hoofdbestuursvergade- ring van den Ned. Tuindersbond. Daaruit bleek wel, hoe slecht het nog met den tuin bouw gaat. Klagen en nog eens klagen. Steun slechts blijkt de tuinders nog op de been te kunnen houden. Begrijpelijk is dat Jaien niet om een bepaald steunbedrag vraagt, doch om een aanvulling van den veilingsprijs tot den productieprijs. Alleen Üan zal het mogelijk zijn, den zoozeer ver armden tuindersstand in het leven te hou den. Hef ïs tot nu toe in den tuinbouw gedu rende het nieuwe seizoen niet best gegaan. Zeker, de aardappelen brengen goede prij zen op, doch er wordt te weinig geteeld, Om een behoorlijke financiëcle uitkomst te Verkrijgen. En daar komt het toch op aan. De aangekondigde verlaging van Het NederlandschDuitsche beta- lingscontingent voor het derde kwartaal met 25%, is een voorteeken van nog meer ellende. Als de Lan- gendijker producten straks niet voor een belangrijk deel naar Duitsch land kunnen worden uitgevoerd, zal het voor onze tuinders zeer slecht uitpakken. Tn andere streken wordt die 'ellende al San den lijve gevoeld. Sla en komkommers b.v. brachten zeer slechte prijzen op. De toestand wordt dus al slechter. De tuin bouw is werkelijk het stiefkind van de re- jjeeringszorg. Wat helpt een gebaar als de schuldherleiding of .de verlichting van vas te lasten, als die per slot van rekening ner gens anders in bestaat dan in gebedel aan do crediteuren om vermindering. Daar heb ben de tuinders de regecring niet voor noo- dig. De steun aan kleine tuinders staat nu weer in het middelpunt der belangstelling. Zij, die voor dezen steun in aanmerking komen, zijn niet veel weelde gewend. Een wekelijksche uitkeering, al bedraagt die Inaar f 2 a f 3, zal voor hen een aardige te gemoetkoming beteekencn. De Langcndijkcr tuinbouw staat op *t feogenblik in het tecken van de vroege aard- 'appelencampagne. De tuinders staan met de vroege aardappelen op en gaan er mee Haar bed. Met spanning wordt het verloop der veilingen gevolgd. En tot nu toe is dat verloop niet ongunstig geweest Maar, wordt fer geklaagd, het beschot is zoo klein. Het droge voorjaar heeft het gewas erg belem merd. Nachtvorsten hebben daar bovendien ook nog wat ten nadeele bijgedragen en dan hebben de stormwinden er ook nog heel Wat kwaad aan gedaan. Wie, door al deze fcalemiteiten, dan maar 150 kg. van 'n snees aardappelen haalt, zal daar niet heel wel bij varen. Voor de consumenten moeten de vroege fiardappelen bij de gemaakte veilingprijzen Wel duur worden betaald. In het begin der Week lagen de noteeringen voor groote nog ïusschen de f 14.50 er. f 16.90, voor drielin gen golden toen nog prijzen van f 12.30— 14.40. Deze prijzen zijn in den loop der week wel iets teruggcloopen. Woensdag scheen bet zelfs heelemaal mis te loopen met de aardappelprijzen. Ze brachten toen voor groote f 9.3010.80 op en voor drielingen f 6.108.10. Daarna stegen de prijzen echter &1 weer en Vrijdag werd, bij een aanvoer Van 77000 Kg. aan de Broeker veiling, voor groote f 1314.30 en voor drielingen f 10.60 —12.90 betaald. Den laatsten marktdag was bet wel iets minder, doch de prijzen voor ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen, »„Tf?er?n dag "?oet Uw lev®r minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze nio? onvoldoende is. verteert Uw voedsel verston6! n ii V voe.lt u opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent Den^'t Vi°6lt U en ziet alles somber tt JS?^rmlddelen zijn slecht; lapmiddelen. S LEVERPILLETJES nemen om Jlga' vru te doen stroomen en U zult weer fverH- fr zun* °"schadelijk, plantaardig, zacht, on- E^rht"r1 ?m- d? gal te doen stroomen. firogisten?fI"y.75S, Leverpiyetjes bü apothekers en drielingen en groole lagen toch nog tus- schen f 10.80 en f 13.50. Al deze prijzen vormen een scherp contrast met die van het vorige jaar. Er werd toen in de overeenkomstige week voor groote van f 6 tot ruim f 7 besteed en voor drielingen f 3 tot ongeveer f 5. Maar buitengewoon groot is het verschil tusschen de aanvoeren van toen en nu. In de afgeloopen week van 1938 werden aan de Broeker veiling ongeveer 39 spoorwagens van 10.000 Kg. aange voerd, doch in de overeenkomstige week van 1937 waren dit er 110 spoorwagens!, Dit groote verschil zit, niet alleen ïn de omstandigheid, dat de aardappeloogst dit jaar iets later is begonnen, doch vooral in het geringer beschot. Het is dan ook wel ta begrijpen, hoe verbolgen de Langendijker tuinders zijn over het geschrijf van de groote pers, in het bijzonder. De Telegraaf, over de hooge prijzen der aardappels. Bij de groote misere, waarin de tuinbouw ver keert, is het zeer afkeurenswaardig alleen op het belang der consumenten te letten, doch staat voorop de noodzakelijkheid, dat de teler een bevredigenden prijs voor zijn product maakt. Verder werden' er Heel" wat tomaten aan de Broeker veiling aangevoerd. De prijzen waren weer lager dan de vorige week. Aan vankelijk konden ze zich nog handhaven, f 21.50-23.50 voor A, f 22.30—22.60 voor B, f 22.70 voor C en f 18.90 voor CC. Doch latei- liepen ze nog met f 3 a f 5 terug. Op het eind van de week was de tendenz iets beter. Alleen de CC raakte uit de gratie en kon maar ruim f 10 meer opbrengen. De aan voer beliep ongeveer f 90.000 Kg., wat aan merkelijk meer is dan verleden jaar, toen de prijzen f 4 a f 5 hooger waren. Op het eind van de vorige week bleek ra barber de tot nu toe bestede hooge prijzen niet te kunnen handhaven. Deze week kreeg ze echter een zeer gevoelige klap, wat wel uit het volgende blijkt: Maandag nog werd f 3.40 tot f 6 betaald, Dinsdag gevolgd door een daling van ongeveer 25 pet., en op het eind van de week kon ze nog slechts f 0.60—1.40 opbrengen. Die teruggang was wel wat al te sterk. Veel wortelen kwamen er nog nïetf er worden trouwens niet zooveel wortelen meer verbouwd aan Langendijk. Hoog waren de prijzen niet: aanvankelijk f 5.105.70, in 't midden der week oploopend tot f 6.70 a f 7.50, om later weer tot f 4—6 terug te loopen, 'Slecht ging Het oolc met de bloemkool. Of schoon de aanvoeren gering waren, kon voor eerste soort slechts f 5.757.70 worden bedongen, terwijl tweede soort f 2.905.70 opbracht. «Wat r^Amm al dh ma—chan ga- vaarHjfe YantUag", dacht a immer» vamniddag aoktar bet steur. (Hoe zegt mee dat ook weer van dtaa spHoter, cften balk en ewoog?„.) Nu het nieuwe spoorboekje een maand oud is, heeft men eenigszins een overzicht van de fouten en ge breken, welke deze dienstregeling aankleven. De spoorwegen zelf zijn zeer tevreden. Bij een instelling van zoo algemeen nut als de spoorwegen komen zelfs kleine fouten zeer spoedig aan het licht. Het publiek komt, zoodra het zich benadeeld gevoelt, onmiddellijk met klachten op de proppen, die ook zonder uitzondering ten kantore van de Nederlandsche spoorwegen nauw keurig worden bestudeerd en onderzocht. Toen de nieuwe dienstregeling in werking trad was men er op voorbereid, dat het aan tal klachten zeer groot zou zijn, omdat het nu eenmaal onmogelijk is, het iedereen naar den zin te maken. Welnu, het aantal klachten, dat ïs binnen gekomen, is, naar de heer C. H. F. Gïesber- ger, chef van de afdeeling dienstregeling, ons mededeelde, veel geringer geweest dan verwacht werd. Er zijn slechts ruim 200 brieven binnengekomen. Laat ons 'aanne men dat deze de klachten van 1000 reizigers behelzen, hetgeen zeker ruim genomen is. Dan nog is liet aantal gedupeerden uiterst miniem. Het bedraagt, nog niet ten volle 1 van het totaal aantal treinreizigers. Het gering aantal klachten is voor mij een bewijs, dat de nieuwe dienstregeling tevre denheid verwekt, aldus de heer Giesherger. Ik heb dit ook geconstateerd door eenigo. reizen door het land te maken en mijn oor te luisteren te leggen. Natuurlijk zijn er wel eenige belangen geschaad. De meeste klachten hebben echter betrek king op kleinere plaatsen en trajecten, waar van van te voren hekend was, dat zij bij de groote lijnen ten achter gesteld zouden moe ten worden hij de nieuwe wegen, die hij het ontwerpen van de dienstregeling zijn inge slagen. De vraag dringt zicH nu op, moet dit kleinere verkeer nu geholpen worden. Mijns inziens moet deze waag ontkennend beantwoord wor den. Dit zou een stap terug betee- kenen. Het gaat nu eenmaal niet aan een trein met honderden men- schen te laten stoppen ten behoeve van een vijftig reizigers. Aan Het principe kunnen wij 'dus biet tornen. Dit neemt echter niet weg, dat wij wel ontvankelijk zijn voor de klachten. Zoo veel als in ons vermogen ligt, komen wij aan de wenschen van het reizend publiek tegemoet.. Zoo zijn en. worden er op het oogenblik verbeteringen in de nieuwe dienst regeling aangebracht. Verscheidene verbeteringen. Er zijn trouwens ïn den loop van deze maand nog veel meer wijzigingen aange bracht, die even zoovele verbeteringen zijn gebleken. Op het traject Hengelo-Oldenzaal is h.v. de mogelijkheid voor het reizen op. weekkaarten ruimer geworden. Er is een vroegtreiri ingelegd van Utrecht naar Hil versum met aansluiting naar het Gooi en Amersfoort. Het aantal stoptreinen van de Zaanstreek naar Amsterdam is op verzoek der forensen vergroot. Aalsmeer heeft een mooie ochtendverbinding gekregen met Am sterdam. Een zeer belangrijke verbetering is voorts gebleken het. uitbreiden van het aan tal treinen op het traject RotterdamHof plein—Den Haag H.S., dat stopt te Pijnac- ker en Schiebroek. Er zijn echter nog meer wenscHen, maar daar kunnen wij om techni sche redenen onmogelijk aan vol doen, of wel er kan eerst bij de Oc- toberdienstregeling aan worden vol daan. In hoofdzaak blijkt er echter groote waardeering te bestaan voor ons werk, ook bij diegenen, die klach ten hadden. Het publiek heeft blijk gegeven ons doel en streven te be grijpen. Dit openbaart zich ook in het feit, dat de reizigers gehoor heb ben gegeven aan onzen oproep om sneller in te stappen. Technische bezwaren hebben zicH weinig voorgedaan en vertragingen kwamen niet meer voor dan vroeger. Alleen het traject DordrechtAmsterdam baart zorgen. Op dit traject komt nogal eens vertraging voor. De oorzaak hiervan is, dat de rijtui gen bekort zijn, terwijl het oude materiaal gehandhaafd blijft Bovendien heeft men met de moeilijkheid te kampen, dat er noodgedwongen op iedere reis een kleine vertraging ontstaat bij Warmond, waar werkzaamheden verricht worden. Het is voor het oude materiaal zeer moeilijk de vertraging, die aldus ontstaat, zelfs al bedraagt deze enkele minuten in te loopen. En een dienstregeling is een zoo ragfijn web, dat een vertraging bij Haarlem vaak doorwerkt tot in Maastricht. Vandaar dat het traject Dordrecht—Amsterdam n.h. 't belangrijkste van de geheele dienstregeling, ons ernstig zorgen baart. De reisgids. Wij hebben den heer Giesherger ook ge vraagd welke klachten hem bereikten naar aanleiding van de nieuwe inrichting van de reisgids. In de eerste plaats had men bezwaar tegen het gebruik der woorden „Heen en terug" boven aan de pagina's. Als ik heen moet, moet ik terug en als ik terug ga, moet ik heen, hebben eenige fo rensen opgemerkt Ik kan hier tegenover stellen dat vroeger de klacht geuit is, dat men niet kon zien, of men verder of te- 'n "Akkertje" genomen, doodkalm gebleven. Glansrijk geslaagd 1 KORT VERHAAL door Florence Eekhóut Professor Delteeï keek door zijn brille- glazen het voor hem staande meisje strene aan. Toen zei hij „Vrouwen moeten zich niet bemoeien met zulke dingen." Meta Hardel was niet in het minst uit het veld geslagen. Ze wist dat Del teel he kend stond om zijn eigenaardigheden. Enorm knap, professor op zijn twee-en-der- tigste jaar, opgaande in zijn werk en stu die, vergood door zijn studenten en dik wijls uitgelachen door menschen die alleen zijn eigenaardigheden zagen. Daartoe be hoorde zijn afkeer van studeerende vrou wen. „Ik wilde alleen weten, of U zich Anna noer herinnert, Anna Westenk." Het gezicht van Delteel helderde dadelijk op. Hij was de vriendelijkheid in persoon voor elke vrouw, mits ze maar niet „ge leerd deed," zooals hij grimmig placht te zeggen. „Anna? Natuurlijk herinner ik me Anna! We zijn jaren lang zoo goed als broer en zuster geweest. Mijn ouders namen haar in huis toen haar ouders waren gestorven. Haar vader was een oude vriend van den mijne. Later is Anna. meen ik. in betrek king gegaan ergens. Ik heb nooit, meer iets van haar gehoord. Hoe gaat het haar?" ..Niet zoo erg goed," zei Meta. Ze had den professor aangesproken na een lezing die hij hield. Verschillende men schen wachtten op hem. Hij zei: „Zoudt U morgen misschien even hij me kunnen ko men? Ik wil graag weten hoe het met An na gaat." Den volgenden dag kwam ze bi] hem. „Het is heel toevallig, dat ik Anna ont moet heb," vertelde ze. „Ik logeerde dezen zomer in een pension waar zii het huishouden bestuurde en zoo'n beetje leiding had. Maar dat was alleen een tijdelijke betrekking. Eens zaten we te praten en ik vertelde dat ik studeerde en noemde uw naam. Toen vroeg ze met zoo veel belangstelling naar u, dat ik begreep dat ze u gc*d moest kennen." Meta zweeg en keek hem aan. Alles kon ze hem niet zegcren. Zp was ook niet zeker ervan maar ze had absoluut gemeend, dat Anna kleurde verward werd ze en zenuw achtig, kortom, dat zij blijkbaar diepere gevoelens koesterde voor haar vroegeren pJeegbroer. Toch had ze bijna heftig afge weerd, toen het meisje vroeg, waarom ze hem niet eens opzocht. „Er is iets eigenaardigs," zei Delteel, „als kinderen hielden we veel van elkan der. Ik weet zeker, dat ze toen erg aan me gehecht was. Het laatste zag ik haar toen ik was afgestudeerd. Ik maakte daarna een studiereis en hii mijn terugkeer hoorde ik. dat ze in betrekking was gegaan Mijn moe der was gestorven en mnn vader hertrouwd Zij verloor haar tehuis. Tk schreef haar een paar malen, maar kreeg alleen korte ant woorden en nooit, in al die jaren sindsdien, heeft ze me opgezocht. Alleen schrijft ze met mijn verjaardag." Meta keek naar de puntjes van haar schoenen. „Misschien was dat verlegenheid zei ze, „men zegt wel eens dat u een vrou wenhater bent" „Ik! Heelemaal niet. Ik vind vrouwen al lerliefst Alleen moeten ze naar mijn mee ning zich aan het huishouden wijden en aan haar kinderen. Daarmee bent u het na tuurlijk niet eens iongedame. Maar ik ver zeker u, dat ïn mijn ooeen een vrouw, die eroed kan koken en huishouden en kinderen verzorgen* een aanbiddelijk wezen is". Meta zuchtte, met 'n lachje. „Maar een vrouw heeft iemand noodig om dat voor te doen en niet iedere vrouw krijgt een man! Daar zie je nu de arme Anna! Ze is een nrnehtige huisvrouw, ze gaat op in huishou delijk werk, ze houdt dolveel van kinderen, maar hoewel ze een aardige vrouw is en eonoeg kan, geen man vraagt haar." Delteel verschoof zijn bril. Hii. keek' na denkend. „Is zij werkelijk zoo'n goede huis vrouw? Maar dat is prachtig! Mijn huis houdster gaat trouwen en ik zit er vrcese- liik mee, want ze is uitstekend. Ik zal dade lijk aan Anna schriiven. Ze kan toch beter bij mij zijn dan hij vreemden." „Doet u dat!" zei Meta blij, „ze zal het zel.-er heerliik vinden." Eenigen tijd waagde zij het, na een college den professor aan te spreken. Hij zei knor rig: „Zoo, iongedame, hen je ie tijd weer aan het verdoen met mijn colleges te vol gen?" „Ik wou u vraeen of u niet meer gedacht hebt aan Anna? Tk zag haar onlangs en ze was ergens anders in betrekking." „Anna heeft geweigerd," zei hii wat kortaf „Per slot van rekening kan ik haar niet erom smeeken." „Tk bcgriin er niets van," zei het meisje hoofdschuddend. Dien avond, gedreven deels door nieuws gierigheid. deels door sympathie voor An na, zocht zii haar op. Zc had de leiding van een groot, huishouden en kon voorloopie geen afspraak maken. Maar na tien dagen wist ze eindelijk een middag vrij te maken en kwam bij Meta theedrinken. Bij het twee de kopje vroeg het meisje ronduit: „Waar om heb je toch geweigerd om bij professor Denteel 't huishouden te doen? Daar zou ie een veel prettiger leven hebben gehad. Hij zou je hebben behandeld als een zus ter..." „Daarom Juist." De woorden ontsnapten haar en dadelijk erna bloosde Anna diep. Meta staarde haar aan. Toen riep ze tri omfantelijk: Ik wist het! Ik heb het dade lijk gevoeld. Je bent verliefd op hem!" „Laat het hem nooit merken" smeekte Anna. „Ik... ja. ik heb altijd van hem ge houden. Maar ik wist»wel dat het. hopeloos was, toen ik, al in zijn studententijd merkte hoe geweldig knap hii was. Later heb ik nog wél eens gehoopt... maar hij is zoo vlug opgekomen, hij geldt voor zoo enbrm knap en ik... ik hen dom, Meta. Ik heb hier twee boeken van hem staan die ieder een aanwinsten voor de wetenschap noemt. Ik begrijp ze niet. Ik die van hem hou, ik zou over niets met hem kunnpn praten van wat zijn eigen werk aangaat. En ik zou het toch ook niet kunnen verdragen, door hem alleen als een middending tusschen een zuster en een huishoudster te worden be schouwd. Me fa zaï haar hoofdschuddend aan te kijken. „Kindlief, Jij bent de vrouw, die speciaal voor hem on deze aarde is en je weet het niet. Hij haat knappe vrouwen. Hij kijkt me boos aan als ik op zijn colleges ver schijn, omdat hij vindt, dat een meisje niet moet stilde eren. Hii zou ie aanbidden, als hii had gehoord, dat je zijn boeken niet be grijpt. Anna keek haar met betraande oogen aan. waarin een straaltje hoop vonkte. „Is het heusch waar?" „Natuurlijk! Hii is een echte man. Een lieve vrouw, heerlijk dom, zoodat hij zich erg verheven hoven haar kan voelen, lekker eten. kinderen, dat is wat hij wil hebben ,.En ik heb hem altijd vermeden, omdat ik zoo'n onbegaafde gans was en me schaam de. bij de gedachte dat hij misschien met me zou willen spreken over dingen die ik niet begrijp!" Een fiid later gebeurde bet, dat Delteeï na een college op Meta toestapto. „Het is jam mer, dat je studeert," zei hij, maar mis schien word ie nog wol wijzer en hoe dan ook, ik wil ie bedanken dat ie me Anna hebt gestuurd. We trouwen. Tk heb nu pas gemerkt, dat ik haar altijd liefhad, haar altiid miste. Ze is allerliefst. Ze heeft een aangeboren begaafdheid voor het huishou den en..." epn glans van tcederheid gleed over zijn gezicht, „en ze begrijpt niets van mijn werk, de engell" EN HET HOEDJE VAN MIJN ZUS, DAT KOST EEN DAALDER i i De nieuwste hoedenmode vogelmodel op de harddraverijen te AsscoL rug moest bladeren. Bovendien wordt het thans gevolgde systeem overal in het buitenland met succes toegepast. Een ander bezwaar tegen de reisgids was, dat niet alle autobusdiensten hierin zijn opgenomen. Deze klacht is echter beslist onredelijk. Men kan toch bezwaarlijk van de Spoor wegen verwachten, dat zij gratis een dienst regeling der autobuslijnen zal uitgeven, ook van die, welke niet dienen voor een verbinding van een plaats, die niet aan den spoorlijn ligt. Onze bedoeling is slechts geweest de verbindingen aan te geven van plaatsen met de naastbijgelegen spoorwegstations Zelfs bereiken ons verzoeken om autobuslijnen te wij zigen of om de dienstregeling dei- Spoorwegen te regelen naar die van een bepaalde autobusonderne ming! De totaal-indruk ïs echter ook bij de reis gids weer, dat het publiek tevreden is. Men kan dus zeggen, dat de nieuwe dienst regeling een groot succes is geworden. De algemeeme indruk is, dat er sinds het in werking treden der nieuwe dienstregeling meer gereisd, wordt en dit mag beschouwd worden als een welverdiende arbeid, die #i' aan deze dienstregeling besteed is. Maar tijd om te rusten is er niet, want reeds is men druk doende met het ont werpen der winterdienstregeling. Uit onze omgeving ALKMAAR Laagste inschrijver. Onze plaatsgenoot, de heer C. A. de Wit is met een bedrag van f 7174 laagste inschrij ver voor het verbreeden van de wegbaan Durgerdammerdijk te Amsterdam. Dit werk is door de Nederlandsche spoprwegen gis teren aanbesteed. ZUPE BURGERBRUO. Uitvoering. Blijkens adv. in dit nr. organiseert het jeugdorkest uit Sehagerbrug onder leiding van den heer P. Kroonenburg op Zaterdag a.s. een avond in café Langedijk alhier. Gezien het groote succes, dat dit gezel schap bij zijn vorige optreden alhier, en ook in andere plaatsen, oogstte, twijfelen we er niet aan, of ook nu zal het aan belangstel ling niet ontbreken. Medewerking wordt verleend door de da mes Truus Kistemaker, fluitiste, en Annie Kostelijk, accordeonniste. Het geheel belooft dus een gezellige avond te worden. ZUID-ZIJPE. Tegen roodvonk' en diphterie. De derde en laatste inspuiting tegen rood vonk en diphterie van de schoolkinderen en van eenige nog niet-schoolgaande kinderen in het Zuidelijk gedeelte cler gemeente (de dorpen Burgerbrug, St. Maartensbrug, Seha gerbrug en Petten) heeft thans plaats ge had. Naar men ons mededeelt, hebben ruim 450 kinderen de behandeling ondergaan. HARENKARSPEL DIRKSHORN. De autotocht van de ouden van dagen. In de vergadering van de commissie „Auto tocht Ouden van Dagen", in café Tiebie te Kal verdijk werd besloten om Woensdag 20 Juli a.s. den jaarlijkschen uitgangsdag te houden. Het vervoer zal plaats hebben met autobussen en naar wij hopen nog eenige luxe auto's. De route is als volgt vastge steld: Eerst naar Alkmaar en daarna met de boot naar Amsterdam. Vervolgens weer per auto naar Aalsmeer, waar de bloemen veiling zal worden bezichtigd. Van Aals meer naar Haarlem, waar een warme maal tijd zal worden gebruikt. Na Haarlem de thuisreis. Binnen enkele dagen zal den burgerij van Harenkarspel inteckenlijsten worden aan geboden voor geldelijke bijdragen, en wij twijfelen niet of deze tocht zal, zooals dat ieder jaar het geval is, volkomen slagen. Visch wedstrijd. Zondag werd door „De Dobber" een kop pelwedstrijd rond den polder Koetenburg ge houden. Het was goed vischweer; in totaal wer den 424 stuks gevangen. De uitslag was: le prijs, koppel P. de Vries R. Ypma en L. Meinema 137 stuks; 2c prijs koppel Jb. Paarlhcrg, C. Stroet en C. Koster 96 stuks; 3e prijs koppel W. Kis temaker, A. v. d. Sluis en Jan Rijs 91 st. Voor de grootste visch was een extra prijs beschikbaar gesteld, welke werd gewonnen door: Jan Hijs, miet een baars van 23.8 cm.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5